Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

USA: Trump potępia bombardowanie Serbii

Posted by Marucha w dniu 2016-03-29 (Wtorek)

Ubiegający się o nominację Partii Republikańskiej w wyścigu o fotel prezydenta Stanów Zjednoczonych amerykański biznesmen Donald Trump publicznie potępił natowskie bombardowania Serbii, jakie miały miejsce w 1999 roku, oraz zapowiedział zmianę polityki USA na Bałkanach, jeśli zostanie wybrany na urząd prezydencki.

„Polityka Clintonów spowodowała chaos na Bałkanach i w Kosowie. Spójrzcie, co zrobiliśmy Serbii podczas bombardowań z bezpiecznej wysokości. Ci sami Serbowie ratowali amerykańskich pilotów podczas drugiej wojny światowej. Błędem było bombardowanie kraju, który był naszym sojusznikiem w obydwu wojnach światowych. Clintonowie uznają to za sukces, a ja uważam, że było to karygodne. Składam wszystkim Serbom wyrazy ubolewania za błędy amerykańskiej polityki, zwłaszcza tej Clintona. Potrzebujemy sojuszników w walce przeciwko islamskiemu terroryzmowi, takich, którzy mają doświadczenie w walce z tym złem – w Europie są to Rosjanie oraz Serbowie.

Jeśli zostanę głową państwa, kurs polityki zagranicznej, który dotychczas był błędny, zostanie zmieniony.”

(Na podst. beoforum.rs oprac. M.G.)
http://xportal.pl

Komentarzy 39 to “USA: Trump potępia bombardowanie Serbii”

 1. Brawo Trump…pierwszy pozytywny polityk w USA od czasów Kennedy’ego…Tamtego zamordowali…jak będzie teraz?

 2. Tomek said

  Aż nie mogę w wypowiedź pana D. Trumpa uwierzyć. Brawo i jeszcze raz brawo!!!

 3. Marucha said

  Re 1:
  Przecież Serbię MUSIAŁ ktoś zbombardować, zniszczyć, pozabijać jej mieszkańców, którzy nikomu nie zagrażali.
  Więc lepiej, że zrobiła to Ameryka…

 4. Adam said

  Osobiście nie wierzę już nikomu. W roku 1988 pracowałem u miliarderów żyd. w Palm Beach na Florydzie, wtedy poznałem młodego człowieka, który pracował w rezydencji Trumpa jako kelner i został z tej posady wyrzucony za upuszczenie łyżeczki. Opowiadał mi jak Donald traktował ludzi w swoim pałacu w Palm Beach -jak bydło. Za najmniejsze przewinienia ludzie tracili tam pracę. Mobing w rozumieniu potocznym to łagodne określenie w stosunku do tego co dzieje się w rezydencjach tych nadludzi na Florydzie i w innych, podobnych „wspaniałych” zakątkach świata. My jesteśmy bydłem -tym na samym dole…

 5. re1truth2 said

  Taa, mówi co chwila co innego.
  Dla każdego coś miłego, aby do zaprzysiężenia.

 6. Siekiera_Motyka said

  Dostanie kule w łeb lub „przegra” „Demokratyczne” wybory !!!

  Mam wielką nadzieje że się mylę !!!

 7. Siekiera_Motyka said

  Ad. 4 –
  http://www.madcowprod.com/2016/03/17/donald-trump-dirty-money-the-filthy-rich-in-palm-beach/

 8. Piskorz said

  re 5 No i podobno powiedział..Moja córka urodzi śliczne żydowskie dziecko../znalezione w sieci/.!

 9. letnia said

  Obawiam się o życie pana Trampa

 10. Marek said

  Obawiam się o życie pana Trumpa
  ===
  hahaha
  Obawiać się o życie Trumpa po jego popisach w AIPAC…
  Ludzie, trzymajcie mnie:)
  Ten cały Trumpus jest syjonistą jakich mało. Dzisiaj opowiadanie o błędach USA w stosunku do Serbii w 99, to jak propagowanie kultu żolnierzy niezłomnych przez pisdzielców chazarskich. NIC nie kosztuje, a jeszcze można zarobić.
  Ciekawe, co Trumpus miał do powiedzenia w 99 o bombardowaniach Belgradu? W Polsce syjoności z pisdy gloryfikują „wyklętych” i mordowanych przez ich ojców i dziadów, a doorne polactwo rozdziawia gębę z zadowolenia. Pisdy pamiętają o „wyklętych”, ale zapominają osądzić i odebrać emerytury ich żydowskim oprawcom. Ten cały Trump, to amarykańska wersja prezesa pisdy dla odooraczonych hamerykanów. Tępych, jak nasze rodzime polactwo.

 11. marrkerr said

  The Trump family celebrated the past weekend another half-Jewish wedding, adding yet Jewish member to the rich family, the Jewish Daily Forward reports.

  http://jpupdates.com/2014/11/11/donald-trump-marries-son-jewish-celeb-crystal-chuppah/

  Syn Trumpa ożenił się z Żydówką

 12. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie said

  Ameryki wybierali już sobie różne dziwolągi, a to Willa z Wesołą i Moniką, a to Husejna którego mama tańczyła na drążku, a teraz trumfa z melanią. Całe poróbstwo ze s.n.a.g’a
  .http://cdn1.img.pl.sputniknews.com/images/238/27/2382754.jpg

 13. Bez względu na zawartość Trumpa w Trumpie, mowa jest o stosunku Trumpa do polityki amerykańskiej w kontekście nie tylko syryjskim. Warto pamiętać, że Trump proponuje nie wpuszczać muzułmanów do Stanów.
  Otóż, odpowiadając pewnemu uczestnikowi forum Michalkiewicza, zapisałem parę „złotych myśli”, którymi koniecznie chciałbym się podzielić w Gajówce. Oto fragment:

  „Jedynym wyjściem jest wyrzucenie z Europy wszystkich muzułmańskich uchodźców i zadbanie, aby mieli płócienny lub prefabrykowany dach nad głową i co jeść, w swoich dawnych okolicach, do czasu aż (dzięki Rosjanom i aktualnemu prezydentowi Syrii) zapanuje tam pokój i dojdzie do odbudowy. Na tym i tylko na tym polega nasz chrześcijański obowiązek wobec nawet tych bliźnich, którzy chętnie poderżnęliby nam struny głosowe i resztę gardła.

  Wszystkich pozostałych zrewoltowanych muzułmanów, którzy mieszkają w Europie, trzeba wziąć tak za mordę, aby doszło do ich łbów, że albo naszą cywilizację zaakceptują na wieki, albo dostaną kopa w dupę za każdym razem, jak naplują na trawnik. Przy każdym przestępstwie powinni mieć wybór – praca w kamieniołomach z kulą u kopyta, albo bilet do siebie (każdy wie, skąd przyjechał, nawet jeśli połknął wcześniej stary paszport).
  Jesteśmy w sytuacji ojca rodziny, w tym młodocianych córek, do którego domu wepchnął się i żąda pokoju z wygodami leniwy osobnik o bardzo złej opinii w sensie edukacji seksualnej i obyczajów.

  Zamiast pieprzyć głodne kawałki o konieczności miłosierdzia srutu-tutu, należy muzułmanom jasno powiedzieć:

  «Drodzy bracia, znajomość waszej religii, historia, doświadczenie ostatnich lat i zdolność do logicznego wyciągania wniosków podpowiadają nam, że nie ma żadnej szansy, abyście przystosowali się do naszych praw, zwyczajów, obyczajów, tradycji, dyskretnej roli naszej religii w życiu społecznym i zasady „oddaj co cesarskiego cesarzowi, a co boskiego Bogu”. Ponieważ niektórzy spośród nas zachowali jeszcze jaja, a niektórzy z hierarchów kościelnych (bez względu na preferencje seksualne) zachowali dodatkowo trochę rozumu, odwagi i zdolność do czytania Ewangelii, w której nie ma fragmentów zachęcających do rezygnacji z myślenia, więc powiadamy wam, drodzy bracia, żebyście sobie wygód, zdobyczy socjalnych, smartfonów i blondynek poszukali gdzie indziej. Pan ambasador może zostać.

  Aha, drodzy bracia – wyleźliście z Półwyspu Arabskiego jak stado wściekłych os i podbliliście chrześcijańskie tereny Rzymu, przyleźliście z Azji i zabiliście Bizancjum – trudno, przegapiliśmy aferę. Ale pamiętajcie, że przed wami mieszkali tam i mieszkają do dzisiaj chrześcijanie. W Iraku, Syrii, Turcji, Palestynie i gdzie indziej. Ci żyjący w mniejszościach ludzie nie zagrażają waszym skorumpowanym rządom. A więc uprzedzamy: jeżeli spadną kolejne włosy z ich głów, już nie mówiąc o samych głowach, to nie pomoże wam wasz Allah, ani ropa naftowa, której będziemy od was potrzebować coraz mniej.

  Oczywiście, jeśli w rezultacie waszego przyrostu naturalnego i reguł waszej gospodarki, któregoś dnia zabraknie wam warzyw na kuskus, wyzdychają wam ostatnie kozy i w końcu zabraknie wam piasku – zrobimy wszystko, abyście zostali przy życiu. ALE NIE U NAS, bo niemożliwe jest współżycie, zwłaszcza kiedy jest was dużo (a dużo jest was zawsze, bo waszą Wunderwaffe są wyścigowe brzuchy waszych kobiet).

  Z kolei my, drodzy bracia, postaramy się wpłynąć na naszych najlepszych, wiernych, sprawdzonych sojuszników, takich jak Stany Zjednoczone i tzw. kraje zachodnie, aby się od was, wybaczcie słowo, odpierdoliły i przestały was zbrojnie najeżdżać, destabilizować wasz obszar geograficzny na wieki i wtykać wam różnych rzezimieszków z transparentem „opozycja demokratyczna”. Naciśniemy na naszego papieża Franciszka, aby, zamiast wam myć kopyta, zmył głowy naszym zachodnim przywódcom o wyżej wymienionych bandyckich skłonnościach. Gdyby Franciszek stawiał opór – zmusimy go do rekolekcji na Węgrzech albo i dalej na wschód, bo tam wiedzą, jak nie kłaść się na brzuchu i czekać na bydlaków z capimi brodami i z nożami w zębach. »

  Uff, taka powinna być, „w zaokrągleniu”, nasza postawa wobec zalewającego Europę islamu.”

 14. re1truth2 said

  Ja,ja one wszystkie takie wrogie sobie
  .http://cdn01.dailycaller.com/wp-content/uploads/2015/06/trump-clinton-e1438913806896.jpg i coś mi się widzi, że jednego plemienia…

 15. Kronikarz said

  U amerlokow marketing powoduje, każdy nowy jest wspaniały i wyjątkowy.

 16. watazka said

  Szkoda, ze wielu Polakow nie potepia mordowania Serbow.

  Karadzic dostal 40 lat za rzekome ludobojstwo.
  Wlasnie minela 15 rocznica napasci na Jugoslawie. Parcelacja Jugoslawii byla dzielem Niemiec, USA no i miedzy innymi Polski.

  Niemiecki jakis polityk argumentuje, ze Serbowie w czasie II-ej wojny dopuscili sie zbrodni ludobojstwa na … Niemcach. Przypomina to Izrael bezlitosnie atakowany przez Palestynczykow.

  Polska popierala rozwalke Slowian – chrzescijan a protekcje muzulmanow. Wlasciwie zaprosilismy wtedy rozne przybledy z Albanii, Turcji Arabii Saudyjskiej , Czeczeni , Pakistanu roznych muzulmanow i pozwollilismy im sobie stworzyc muzulmanskie panstwa w Europie.
  Polacy nie tylko zaprosili bandytow muzulmanskich .

  Naszym bohaterem w czasie wojny w Czeczeni byl kaukaski morderca Dudajew. Tak bylismy zachwyceni „kultura” muzulmanska, ze nazwalismy w Warszawie ulice jego nazwiskiem.
  Ciekawe, czy teraz ktokolwiek zaproponuje, zeby zmienic muzulmanska nazwe ulicy i czy bedziemy zachecac muzulmanow do osiedlenia sie w Warszawie gdzie juz maja swoja ulice.

  Kiedy w 1999 roku znalezli sie Polacy, ktorzy probowali ostrzec przed nawala muzulmanska – Europa szalala z zachwytu nad wspanialym tworem przestepczym jakim jest Kosowo. Juz wtedy co rozsadniejsi Polacy donosili, ze w Kosowie handluje sie kobietami i dziecmi do burdeli.
  Zachwyt na muzulmanstwem zagluszal wszelkie glosy przyzwoitosci i rozsadku.

  Kazdy kto sie wtedy wymadrzal i kochal muzulmanow a i taki, co nie jest do konca uswiadomiony co sie wtedy stalo, moze sobie poczytac artykuly z tamtych lat, ktore przeszly bez echa.
  Wtedy zapraszalismy muzulmanow do Europy. Napadlismy na chrzescijan. Polskie wojsko razem z NATO mordowalo chrzescijan broniac muzulmanow. Nienawidzilismy Serbow choc nam nic zlego nigdy nie zrobili.

  Nikt w dowodztwie Jugoslawii nie byl Serbem. Miloszewicz, Mladicz, Karadzicz, szef armii jugoslawianskiej nie byli Serbami.

  Ale serbskie bylo Kosowo. I nalezalo oderwac od Serbii.

  Niestety, wielu jeszcze Polakow oburza sie na „oderwanie” Krymu od Ukrainy, mimo, ze zadecydowala o tym ludnosc TUBYLCZA a nie zadne przybledy. I zareagowala glownie dlatego, ze zabronili im mowic w jezyku TUBYLCZYM.

  Polskie wojsko i policja dalej broni muzulmanow w Kosowie przeciwko chrzescijanskim Serbom, ktorym i Polacy nie pozwalaja wrocic do domu.

  Bedziemy mieli okazje powitac wiecej muzulmanow. Wielu z nich tez juz ucieka z Kosowa.

  Bardzo powaznie zachecam do przeczytania co naprawde sie stalo i o czym co swiatlejsi Polacy pisali juz w 1999 roku.

  Jak Europa napadla na chrzescijanskich Slowian w obronie muzulmanow:

  http://opoka.giertych.pl/owk30.htm

  Jak podzegano do agresji na Jugoslawie:
  http://prawy.pl/5390-jak-podzegano-do-agresji-na-jugoslawie/

  40 lat za zbrodnie wojenne? Bo bronil kraju przed najazdem?
  http://prawy.pl/28860-40-lat-za-zbrodnie-wojenne/

 17. JO said

  ad.9 . Czego to sie nie mowi, zeby Ylum wybral …w tym PiS.
  Kruk krukowi oka nie wydlubie, Pani sie nie obawia…

 18. watazka said

  A tylko moj wpis nie wchodzi.

 19. JO said

  ad.16. Nie tylko. Gajowka ma chyba jakies problemy techniczne…

 20. watazka said

  Szkoda, ze wielu Polakow nie potepia mordowania Serbow. Karadzic dostal 40 lat za rzekome ludobojstwo. Wlasnie minela 15 rocznica napasci na Jugoslawie. Parcelacja Jugoslawii byla dzielem Niemiec, USA no i miedzy innymi Polski.

  Niemiecki jakis polityk argumentuje, ze Serbowie w czasie II-ej wojny dopuscili sie zbrodni ludobojstwa na … Niemcach. Przypomina to Izrael bezlitosnie atakowany przez Palestynczykow.
  Polska popierala rozwalke Slowian – chrzescijan a protekcje muzulmanow. Wlasciwie zaprosilismy wtedy rozne przybledy z Albanii, Turcji Arabii Saudyjskiej , Czeczeni , Pakistanu roznych muzulmanow i pozwollilismy im sobie stworzyc muzulmanskie panstwa w Europie.
  Polacy nie tylko zaprosili bandytow muzulmanskich .

  Naszym bohaterem w czasie wojny w Czeczeni byl kaukaski morderca Dudajew. Tak bylismy zachwyceni „kultura” muzulmanska, ze nazwalismy w Warszawie ulice jego nazwiskiem.
  Ciekawe, czy teraz ktokolwiek zaproponujde, zeby zmienic muzulmanska nazwe ulicy i czy bedziemy zachecac muzulmanow do osiedlenia sie w Warszawie gdzie juz maja swoja ulice.

  Kiedy w 1999 roku znalezli sie Polacy, ktorzy probowali ostrzec przed nawala muzulmanska – Europa szalala z zachwytu nad wspanialym tworem przestepczym jaki jest Kosowo. Juz wtedy co rozsadniejsi Polacy donosili, ze w Kosowie handluje sie kobietami i dziecmi do burdeli.
  Zachwyt na muzulmanstwem zagluszal wszelkie glosy rozsadku.

  Kazdy kto sie wtedy wymadrzal i kochal muzulmanow a i taki, co nie jest do konca uswiadomiony co sie wtedy stalo moze sobie poczytac artykuly z tamtych lat, ktore przeszly bez echa.
  Wtedy zapraszalismy muzulmanow do Europy. Napadlismy na chrzescijan. Polskie wojsko razem z NATO mordowalo chrzescijan broniac muzulmanow.
  Nikt w dowodztwie Jugoslawii nie byl Serbem. Miloszewicz, Mladicz, Karadzicz, szef armii jugoslawianskiej nie byli Serbami.

  Ale serbskie bylo Kosowo. I nalezalo oderwac od Serbii.
  Niestety, wielu jeszcze Polakow oburza sie na „oderwanie” Krymu od Ukrainy, mimo, ze zadecydowala o tym ludnosc TUBYLCZA a nie zadne przybledy. I zareagowala glownie dlatego, ze zabronili im mowic w jezyku TUBYLCZYM.

  Polskie wojsko i policja dalej broni muzulmanow w Kosowie przeciwko chrzescijanskim Serbom, ktorym i Polacy nie pozwalaja wrocic do domu.
  Bedziemy mieli okazje powitac wiecej muzulmanow. Wielu z nich tez juz ucieka z Kosowa.
  Bardzo zachecam do przeczytania co naprawde sie stalo i o czym co swiatlejsi Polacy pisali juz w 1999 roku.

  Jak Europa napadla na chrzescijanskich Slowian w obronie muzulmanow:

  http://opoka.giertych.pl/owk30.htm

  Jak podzegano do agresji na Jugoslawie:
  http://prawy.pl/5390-jak-podzegano-do-agresji-na-jugoslawie/

  40 lat za zbrodnie wojenne? Bo bronil kraju przed najazdem?
  http://prawy.pl/28860-40-lat-za-zbrodnie-wojenne/

 21. watazka said

  No to moze to przejdzie. Tez warto poczytac:

  Trybunal w Hadze skazal Karadzicza na 40 lat

  http://wps.neon24.pl/post/130571,kabalistyczny-wyrok-trybunalu-w-hadze

 22. Re.16…”Miloszewicz,Karadzic,Mladic nie byli Serbami”…(?)Pierwsze słyszę…chyba się Pan pomylił…co do reszty wpisu całkowicie się zgadzam…Żivela Srbija!Żivela Jugoslavija!

 23. Siekiera_Motyka said

  Ad. 13 – „„Jedynym wyjściem jest wyrzucenie z Europy wszystkich muzułmańskich uchodźców i zadbanie, aby mieli płócienny lub prefabrykowany dach nad głową i co jeść, w swoich dawnych okolicach, do czasu aż (dzięki Rosjanom i aktualnemu prezydentowi Syrii) zapanuje tam pokój i dojdzie do odbudowy. Na tym i tylko na tym polega nasz chrześcijański obowiązek wobec nawet tych bliźnich, którzy chętnie poderżnęliby nam struny głosowe i resztę gardła.”

  Słaba diagnoza problemu i jego rozwiązanie.

  Problem nie jest muzułmanin a politycy którzy ich wpuszczają. Na tej płaszczyźnie można coś zrobić, bo sięgnąć po tych którzy tymi politykami sterują nie będzie łatwe. Raczej nie możliwe.

 24. Hasso C. said

  Problem polega na tym, ze Trump jest zbyt „politically incorrect” aby zostac prezydentem, i nie pomoze mu zenienie dzieci za Zydow ani przemowienie w AIPAC.
  Wierze, ze on chce dobrze, chce wyprostowac polityke zagraniczna, wprowadzic cla na towary z krajow o niskim poziomie plac (Chiny Meksyk). Chce zakazac imigracji Muzulmanow i chce wyrzucic 12 milionow nielegalnych migrantow z Meksyku. Zbudowac sciane na granicy z Meksykiem, zeby powstrzymac naplyw narkotykow i migrantow.

  Ale to wszystko zbyt piekne, zeby bylo mozliwe. Elita ktora stala za dotychczasowa polityka ma zbyt wiele do stracenia a Trump jest niekontrolowany przez nich.
  Trump nawet domaga sie nowej komisji do zbadania katastrofy 9/11 – 2001 ! i tym zagraza wielu przestepcom w establishmencie ktorzy to zrobili lub dopuscili.

  W tej chwili odbywaja sie wybory primaries w Wiscoinsin gdzie Trump przegra do Cruza, bo wszystkioe media w USA sa przeciwko niemu. Wymyslaja niezliczone powody dla ktorych Trump nie nadaje sie. Wynajduja i wymyslaja nieskonczone skandale – dzis jego szef kampaii zostal oskarzony o napasc na demonstranta na jednym z wiecow Trumpa.

  On po prostu nie moze wygrac.

 25. NICK said

  Tytuł: „USA: Trump potępia bombardowanie Serbii”.
  Jasne. Na „potępianiu” nie straci. A, zyskać może?
  Już zyskał! Dalej zyskuje na podobnych tematach zastępczych. Nie wykluczam, że pozwolą mu wygrać „wybory”. Po to by został PIS-dzielcem do potęgi. A jakże. USraelskim.

  P.S. Wygra ten, kto lepiej dla unych będzie służył! Nieprawdaż? Wygra… . Sam się łapię na tym, że wybory (tfu), oceniam jako prawdziwe. Coraz gorzej ze mną.
  Apeluję zatem: porzućcie nadzieje związane z „demokracją, wolnością”. Zapodali Wam dziwne definicje wymienionych pojęć. Dawno temu. Śmieją się. A Wy je stosujecie.

  Ano, Panie NICK… – admin

 26. akej said

  @ Watazka
  Przykro mi, ale wyglada na to, ze utozsamia Pan Sowiety z Rosja wspolczesna, PRL i IIIRP z Polska. Takie stawianie sprawy jest, delikatnie mowiac, NIEODPOWIEDNIE!!!

 27. Diana said

  http://www.jewish.org.pl/index.php/pl/component/content/article/7556-2016-03-23-23-31-43.html

  Trump „kocha Izrael”. Jego córka spodziewa się „pięknego żydowskiego dziecka”

  Trump rozpoczął od zapewnienia, że „całe życie był i jest przyjacielem oraz że wspiera Izrael”. Obiecał, że jeśli zostanie prezydentem, to „rozmontuje katastrofalne porozumienie z Iranem”. Chodzi o wynegocjowaną latem ub. r. umowę, w której USA i pięć innych mocarstw zobowiązały się do stopniowego znoszenia sankcji na Iran w zamian za radykalne ograniczenie irańskiego programu nuklearnego. W ocenie Trumpa umowa ta okazała się „katastrofalna w skutkach dla Ameryki, Izraela i całego świata”, bo „nagradzamy oto czołowego sponsora terroryzmu na świecie sumą 150 mld dolarów, nie otrzymując nic w zamian”. – Wierzcie mi, przeanalizowałem tę umowę w szczegółach, jak nikt inny – dodał, wzbudzając śmiech znacznej części widowni, najwyraźniej sceptycznie podchodzącej do słów Trumpa. Ale w dalszej części mowy Trump zbierał też i oklaski, czasem nawet gromkie, choć nieporównywalnie mniejsze do tych, jakie otrzymali przemawiający przed nim na konferencji AIPAC inni kandydaci ubiegający się o fotel prezydenta, jak była sekretarz stanu Hillary Clinton czy gubernator Ohio John Kasich. Trump uznał, że prezydent Barack Obama „jest być może najgorszym zrządzeniem losu, jakie przypadło Izraelowi”. Obiecał, że jeśli zostanie prezydentem, to natychmiast zaprosi do Białego domu „swego przyjaciela” premiera Izraela Benjamina Netanjahu oraz wirtualnie przeniesie izraelską stolicę z Tel Awiwu do Jerozolimy, uznając tę ostatnią. – Gdy ja będę prezydentem, to dni traktowania Izraela jako państwa drugiej kategorii skończą się z pierwszym dniem urzędowania – powiedział. – A jak ja coś mówię, to tak myślę – dodał.

  Więcej informacji pod linkiem:

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/trump-na-konwencji-aipac-kocham-izrael,629276.html

 28. Ad. 23
  To nie tyle była diagnoza problemu, ile, z natury rzeczy upraszczający problem, co nieco stylizowany krzyk.
  Jeśli interesuje Pana, co myślę „na spokojnie”, to zapraszam tutaj: http://klubkolonialny.blogspot.fr/2016/03/bruksela-22-marca-2016-32-zabitych-300.html.

  Nie zgodzę się natomiast z pańską uwagą, że problemem nie są muzułmanie, a politycy, którzy ich wpuszczają. Uważam, że muzułmanie są problemem samym w sobie i to zagadnienie ma za sobą sporą literaturę. Oczywiście, wpuszczający ich politycy, to krótkowzroczne kanalie (nie wierzę w żadną ich naiwność, dobroć, solidarność, etc.), albo kanalie jeszcze gorsze, bo prawdziwie dalekowzroczne; ci politycy realizują osławioną „podmianę społeczeństw” i utworzenie jednego wielkiego światowego społeczeństwa niernych metysów, rządzonych, czy raczej zarządzanych przez żydowskich socjalistów (Coudenhove-Kalerghi).

 29. Adam said

  >https://www.youtube.com/watch?v=ohmajJTcpNk
  -robią nas w konia…

 30. marta15 said

  a czy Trump jest rownie oburzony codziennym mordowaniem Palestycznyczkow przez swoich kumpli z Izraela?

 31. Rokitnik said

  Co by nie powiedzieć o Donaldzie Trampie, to nie jest on politykiem tylko biznesmenem, który najlepiej z wszystkich kandydatów na 1 Urząd w USA zdaje sobie sprawę z zapaści gospodarczei i politycznej Ameryki. W sprawach gospodarczych ma więc prawie 100 % rację, – w sprawach politycznych ( rozeznania w układach i zaleznosciach / gangsterskich powiązań / słabo się orientuje…
  Słuchanie więc Trampa jako POLITYKA mija się z celem.
  On przede wszystkim otwarcie mówi o korupcji na szczytach politycznej władzy, dosłownie stwierdza, że Ameryką rzadzą zwykli DURNIE i podaje mnustwo tego . Najważnijsze w tym wszystkim jest to,że ten facet właśnie z braku rozeznania ( politycznego ) stawia takie ” diagnozy ”, ze establiszmentowi w Waszyngtnie włosy jeżą sie ze strachu na głowach !!
  JEST WIEC PRZEZ TYCH OSTATNICH (autenycznie) ZNIENAWIDZONY.W przeciwienstwie do przeciętnych obywateli, którym taki LUZAK prowadzący jak dotad zwycieską kampanię za w ł a s n e pieniądze, – zwyczajnie się podoba.
  A co z owymi deklaracjami serwilizmu odnośnie Isralela Trampa i pozostałych kandydatow. No… przecież ten ” najwazniejszy sojusznik USA ” ( jak sami mawiają ) już dekady temu podporzadkował sobie ten KRAJ..doprowadzając do owej nieszczęsnej ZAPASCI Ba ale ponieważ zydów uważa sie w tym Kraju za conajmniej WYBITNYCH , – to oczywistym jest iż n a l e ż y z nimi trzymać i wręcz z a b i e g a ć o ich przychylnośc polityczna, gospodarczą lub…prywatną.
  Trzymać należy z SZLACHTA ( Jerozolimską) – a nie z goło dupcami. Jeśli Amerykanie nie zmienia owego punktu odniesienia, REWOLUJI ozdrowieńczej nadal tutaj nie będzie nawet, – gdyby Donald Trump dostał owa nominajcje Partii Republikańskiej
  W co zwyczajnie NIE wierzę. Ostatecznie bywały TUTAJ także przypadki likwidowania wyłamująchych się niewygodnych Prezydentów. A więc.

 32. anonim said

  Trump może ogłaszać że chce rozmontowania porozumienia z Iranem które uwalnia ich ropę właśnie z tego powodu.
  Trump może zostać desygnowany do zrobienia z Rosją resetu 2.0 którego częścią mogą być kolejne sankcje na Iran sojusznika Chin.
  Które mogą ponieść ceny ropy czyli pomóc tak USA jak i Rosji a zaszkodzić będącym w kryzysie Chinom.

 33. akej said

  @ Nick (25)
  Wygra ten, ktory jest z gory wyasygnowany do wygrania. Na niego, w stanach gdzie jego wygrana nie jest pewna, komputery (jak to juz bywalo w przeszlosci) beda ustawione na 51:49%. Niewyasygnowany nie ma najmniejszych szans.

 34. JO said

  ad.33. Otrzymalem i wyslalem…
  Pozdrawiam,
  JO

 35. Henry said

  Ad:32 Anonim

  „Trump może zostać desygnowany do zrobienia z Rosją resetu 2.0, którego częścią mogą być kolejne sankcje na Iran sojusznika Chin. Które mogą ponieść ceny ropy, czyli pomóc tak USA jak i Rosji a zaszkodzić będącym w kryzysie Chinom.”

  O jakim kryzysie w Chinach szanowny Anonim pisze ?
  Kryzys w Chinach to jest propaganda zachodnia z piana na ustach i z zazdrości i z głupoty zachodu.
  Gospodarka Chin w tym roku będzie miała wzrost 6,8% co oznacza jednocześnie
  utworzenie zarówno w państwowym i prywatnym sektorze gospodarki 13 do 14 mln nowych miejsc pracy rocznie.

  Chiny są na pierwszym miejscu pod względem wyjazdów turystycznych na świecie,
  mają największy wzrost miliarderów, milionerów itp.
  Wartość brutto gospodarki przekracza już gospodarkę USA.

  EU ze, skala 50% bezrobotnych młodych ludzi w państwach południowych i wzrostem poniżej
  1% rocznie wygląda w porównaniu do Chin jak to widać bardzo, bardzo mizernie i świadczy
  o głupocie zarówno politycznej,jak i głupocie gospodarczej całej ekipy politycznej w Brukseli.

  Trump ma tez inne plany w stosunku do NATO i chce dać EU większe obowiązki i większą odpowiedzialność za Europe.

 36. Spojler said

  @ 24 Hasso C. said .. (Trump) Chce zakazac imigracji Muzulmanow i chce wyrzucic 12 milionow nielegalnych migrantow z Meksyku. Zbudowac sciane na granicy z Meksykiem, zeby powstrzymac naplyw narkotykow i migrantow.

  Nie musi chcieć, bo mur już jest:

  http://teksty.wywrota.pl/tekst-chwyty/44430-jacek-kaczmarski-mury.html
  Wyrwij murom zęby krat,
  Zerwij kajdany połam bat,
  A mury runą, runą, runą i pogrzebią stary świat!
  a co teraz:
  Patrzył na równy tłumów marsz,
  Milczał wsłuchany w kroków huk,
  A mury rosły, rosły, rosły, łańcuch kołysał się u nóg.

  Obrazy dla mur usa meksyk
  https://www.google.pl/search?q=images+for+mur+USA-Meksyk&client=ubuntu&hs=VWb&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CCcQsARqFQoTCIPai4rx-8cCFcI3FAodYggJyw&biw=1806&bih=961

  Po-zdrówko

 37. anonim said

  A kiedy w Chinach nie było kryzysu w oczach zachodu zapytam przewrotnie Pana Henryka?
  Każde zwiększenie ceny surowców jest dla producenta nieprzyjemne.
  Każde zwiększenie ceny wyrobu przez producenta albo zmniejszenie marży jest dla niego po prawdzie zagrożeniem w utrzymywaniu aktualnej pozycji.
  Każda szpilka wetknięta w chiński tyłek jest profitem dla USA…jaśniej już nie potrafię

 38. watazka said

  22
  Semperparatus
  Ja sie nie myle.
  Serbowie wiedza kto jest Serbem.
  Akurat w Jugoslawii to nie mialo znaczenia.
  W czasie awantury panstw NATO – mialo.
  Szefem armii byl Sziptar (z Kosowa) a zastepca Chorwat.

 39. Halszka said

  38
  Miał Pan rację, Watażka. Miloszević – Czarnogórzec, Mladić- Bośniak. Też mnie to zaskoczyło.
  Oczywiście, uważali się za Jugosłowian. Ta Jugosławia, konsekwentnie, raz za razem demontowana…

  Tak, jak my uważamy się póki co za Polaków, a może się okazać, że jesteśmy zlepkiem Ślązaków, Mazurów, Kaszubów, Łemków…

Sorry, the comment form is closed at this time.