Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Byliśmy przeciw powstaniu
  Boydar o Faza fermentacji
  Wandaluzja.pl o Wolne tematy (53 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  JerzyS o Szumowski dla money.pl:…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  gnago o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (53 – …
  Maverick o Wolne tematy (53 – …
  Marucha o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  PanSmetek o Łukaszenka: zyskał miesiąc – s…
  tak na koniec o Wolne tematy (53 – …
  NC o Zapanuj nad własnym czasem – o…
  NyndrO o Wolne tematy (53 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 519 obserwujących.

Rząd chce nadać obcym wojskom uprawnienia Sił Zbrojnych RP

Posted by Marucha w dniu 2016-03-30 (Środa)

Żołnierze holenderscy podczas ćwiczeń Noble Jump. Fot. flickr.com / Sgt. Brandon Anderson, US Army / CC BY 2.0

[… i co mu zrobicie? – admin]

Rząd zaproponował wprowadzenie zmian w ustawie o pobycie wojsk obcych na terytorium RP, które zakładają m.in. możliwość nadania siłom obcych państw takich samych uprawnień jak te, które przysługują polskiej armii.

Decyzje o tym miałby podejmować prezydent na wniosek szefa MON, bez konsultacji z Sejmem.

Ustawa o zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium wprowadza znaczące zmiany. Przede wszystkim, że: „zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium RP w czasie pokoju wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów”. W zgodzie prezydenta ma zostać określony cel pobytu oraz zakres uprawnień polskich sił zbrojnych przyznanych obcym wojskom na terytorium Polski.

Zgodnie z uzasadnieniem, nowa ustawa ma szczególnie dotyczyć wojsk krajów NATO i UE. Miałyby one wzmacniać polskie siły zbrojne w czasie pokoju. A co więcej, posiadać takie uprawnienia, które przysługują siłom polskim. „Przyjęto, że obce wojska będą mogły mieć przyznane takie uprawnienia, jakie mają Siły Zbrojne RP” – czytamy na stronach Prezesa Rady Ministrów.

Według tłumaczenia zawartego w uzasadnieniu, nowe regulacje są niezbędne dla możliwości szybkiego udzielenia Polsce wsparcia przez takie formacje, jak natowskie siły wysokiej gotowości [wsparcia – przeciwko komu? – admin]. Dotyczy to zarówno działań o charakterze odstraszającym, jak i wymagającego użycia siły wojskowej na polskim terytorium lub w przestrzeni powietrznej naszego kraju.

Jako argument przedstawiana jest również konieczność posiadania możliwości odpowiedzi na zagrożenia bezpieczeństwa, polegające na wywoływaniu konfliktów „pozornie wskazujących na ich wewnętrzny charakter”, a następnie prowadzących do stopniowego, gospodarczo-militarnego wyniszczania kraju „zaatakowanego”. Nowe regulacje miałyby pokazać potencjalnemu przeciwnikowi, że w czasie pokoju „nie ma żadnych ograniczeń prawnych” w użyciu wojsk państw członkowskich NATO i UE. [Specjalistami od wywoływania konfliktów „pozornie wskazujących na ich wewnętrzny charakter” są właśnie NATO/USA i UE. Wilk będzie chronił owieczki… – admin]

„Może to znacznie utrudnić potencjalnemu przeciwnikowi podjęcie decyzji o rozpoczęciu aktywności na terytorium RP lub przechodzenie do kolejnych etapów działań militarnych (…), a co najmniej zniechęcić do podejmowania poważniejszych działań o charakterze zbrojnym, skoro w każdej chwili będzie mogła nastąpić reakcja militarna społeczności międzynarodowej” – czytamy w uzasadnieniu.

Ponadto, projekt ma być niezbędny do skutecznego wdrożenia w życie „Planu działań na rzecz gotowości” (Readiness Action Plan), opracowanego przez NATO i mającego poprawić zdolności obronne Sojuszu.

„Zmieniająca się sytuacja geopolityczna może wymusić działania wymagające zapewnienia praktycznie natychmiastowego wsparcia Sił Zbrojnych RP przez wojska obce (NATO) w sytuacji, gdy nie byłoby jeszcze podstaw do uruchomienia działań w trybie art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego (kolektywnej samoobrony)” – czytamy w uzasadnieniu.

Zasadnicza rola w całym recesie decyzyjnym ma zostać powierzona Prezydentowi RP, który podejmuje decyzję na wniosek ministra obrony narodowej po uprzedniej zgodzie premiera. Tym samym nie jest tu wymagana zgoda Sejmu.

Projekt ustawy został zaakceptowany przez Sejm w pierwszym czytaniu i skierowany do komisji sejmowych. Komisja Obrony Narodowej rekomenduje Sejmowi przyjęcie projektu zmiany ustawy.

Bardzo krytycznie projekt ustawy ocenia poseł Robert Winnicki z Kukiz’15. „Uważam , że jest to PiSowska wersja ustawy 1066, o bratniej pomocy” – mówi poseł. „Posiadanie własnych sił zbrojnych i służb mających wyłączne kompetencje do wykonywania zadań na terytorium Polski jest atrybutem suwerennego państwa”. Zdaniem Winnickiego, tego rodzaju przepisy stwarzają niebezpieczny precedens, który mogą wykorzystać również przyszłe rządy. Podkreśla, że tego rodzaju przepisy to faktycznie wyraz słabości polskiego państwa, „które sygnalizuje, że nie jest w stanie samo zapewnić bezpieczeństwa na swoim terytorium”.

http://www.kresy.pl/

Komentarzy 26 to “Rząd chce nadać obcym wojskom uprawnienia Sił Zbrojnych RP”

 1. JerzyS said

  To już przerabialiśmy za Konrada Mazowieckiego!

 2. JerzyS said

  „Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną,
  obcą strukturę, która toczy go, niczym rak,
  niczym demon który opętał duszę człowieka.
  I choć na zewnątrz jest to z pozoru ten sam człowiek,
  po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.”

 3. Anna said

  Mąż nie daje rady zaspokajać seksualnie swojej żony ze względu na nadużycie alkoholu, palenie papierosów i niezdrowy tryb życia.
  Aby uszczęśliwić swoją małżonkę prosi sąsiada aby w miarę możliwości zaspokoił żonę, gdy on będzie niedysponowany.
  Sąsiad wspaniałomyślnie zgadza się.
  Skutek operacji „help my dick” jest katastrofalny w skutkach.
  Żona odchodzi od męża, oskarża go o stręczycielstwo, zabiera majątek i … rób sobie co chcesz.

  Ale chęci miał dobre…….

 4. robi said

  i co pejs pis wyprawia to się w pale nie mieści.

 5. witek said

  Czy to nie nazywa się
  – zdrada?!
  ( chyba się mylę, bo narodowcom z PIS i ojcom kościoła toruńskiego, nie przystoi tego zarzucać)

  Macierewicz w każdym katolickim domu 🙂

 6. Boydar said

  „Daj mi kontrolę nad podażą pieniądza narodu i nie będzie mnie obchodzić kto tworzy jego prawa.” – Mayer Amschel Rothschild

  No cóż, najwyraźniej litera prawa nie robiła na p. Amschelu większego wrażenia; poniekąd słusznie. Od zestawu literek jeszcze się nikt nie zaziębił. Tak samo można przecież przypozwać Krasną Armię. W razie Niemca oczywiście, mają wprawę.

 7. Moher49 said

  @5
  Panie Witku, PiS to nie są Narodowcy. PiS to stronnictwo izraelsko – amerykańskie, jak nazywa ich pan Stanisław Michalkiewicz. Resztki Narodowców można znaleźć w Ruchu Narodowym, ONR i Młodzieży Wszechpolskiej, ale kiedy oni urosną ?.

 8. akej said

  To nazywa sie ZDRADA panstwa i narodu. Za takie postawienie sprawy powinna byc robocie szubienica.

 9. witek said

  Zdrada w biało-czerwonym opakowaniu.
  Proszę posłuchać bo kiedyś ten pan za to odpowie
  ( mam nadzieję)

  http://www.tvp.info/24663351/to-nie-jest-gest-dyplomatyczny-to-decyzja-zmieniajaca-sytuacje-geopolityczna-polski

 10. kojak said

  Rzad zaproponowal ? Jaki to rzad ? Grupa pajacow bedacych na sznurku Usraela i w podskokach wykonujacych kazdy kryminalny obstalunek stamtad przychdzacy ! To juz jest klasyczne kryminalne wynturzenie rzadzcych zdrajcow i szubrawcow !

  Rząd jaki jest, każdy widzi. Ale to oni rządzą, nie pomoże oburzenie.
  Admin

 11. […] za:https://marucha.wordpress.com/2016/03/30/rzad-chce-nadac-obcym-wojskom-uprawnienia-sil-zbrojnych-rp/ […]

 12. Dziadzius said

  cudem to jest ze do dzis jeszcze przetrwala taka grupa ludzi nazywajaca sie Polska ktora z owocow swojej pracy jest widoczna ze jest tylko geograficznie polaczona i zamieszkala blisko siebie grupa indywidualnych i umyslowo i idealowo sprzecznych sobie ludzi ma jakies dazenie do nazwy Panstwo czy Narod czy nawet rasa. Kiedy ach kiedy kazdy czlonek tej geograficznie zblizonej grupy dojrzy i zrozumie ze ON jest czescia Narodu a nie Narod czescia JEGO, i kiedy kazdy wiwat swoboda dupek ma swoj slupek to plotu nigdy nie zbudujemy.

 13. La Reine Toronto said

  To Wasza wina bo glosowaliscie ludzie na ‚mniejsze zlo’…juz teraz jest za pozno! Kaczor przeciez juz POPiSowo pokazal kim jest rozwiazujac koalicje z Samoobrona i wtedy narodowa Liga Polskich Rodzin.
  Pamietam jak zescie sie wysmiwali z Giertychow i Leppera…sluchaliscie Rydzyka i Kaczki dziwaczki….ktore w podskokach wprowadzily Izrael i USA do naszeje Ojczyzyny za waszym przyzwoleniem, a jednoczesnie zantagonizowaly do Was Rosjan naszych Braci Slowian.
  Wstyd. Hanba. Bezprawie. A kysz! nie narzekac teraz i pijcie piwo coscie nawarzyli !
  Chcecie uratowac Polske to do Putina raz dwa i do Lukaszenki, Orbana i do Serbow marsz!

 14. Dziadzius said

  @13 La Reine … wyglada mi ze elekcja jakiej kolwiek partii w Polsce nie polega na wyborze takiej parti oparta na jej zdolnosci do rzadzenie dla dobra Polakow i Polski ale na wyborze ktora swolocz jest mniej szkodliwa –a sojusz z Orbanem nie jest taka zadna szkoda – bo widac ze POlska nie ma za duzo przyjaciol na zachodzie i to poczawszy juz od lat 1918.

 15. Aguirre said

  Pis to V kolumna.

 16. anonim said

  Wojna będzie i co nam zrobicie?
  Zabawne że po 25 latach wolności gdy handele ze wschodem było tylko „smutną koniecznością” bo przecież nie zakażą nagle chcą tworzyć i modernizować szlaki drogowe i kolejowe na wschód 🙂

 17. anonim said

  Jeśli Rosja „pomoże” i zaatakuje Chiny będziemy mieli wojnę z Niemcami i ukrami bo jedni i drudzy zwyczajnie nie będą chcieli „wrócić do siebie” po spełnieniu „sojuszniczych zobowiązań” . Jeśli Rosja stawi opór i z Chinami się sprzymierzy będziemy mieli wojnę z Rosją.
  ps. Gdyby nie ta cała tarcza to pomyślałbym że oni przez to 25 lat wolności robią wszystko by nasze straty wojskowe były jak najmniejsze bo i tak przegramy więc po co się starać…

 18. Marian said

  Na razie chazarskie qoorwy z PiSdy kombinują jak ukraść polską ziemię a z Polaków zrobić Palestyńczyków do wymordowania. Do złodziejskiej ustawy ws. obrotu ziemią wprowadzono poprawkę mówiącą, że z zakazu obrotu ziemią zostaną wyłączone związki wyznaniowe, w tym Kościół katolicki. Jednak polskojęzyczne media żydowskie nie wspominają, że najważniejszym beneficjentem żydowskiej poprawki do ustawy wcale nie będzie Kościół katolicki tylko Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP. Tak właśnie żydzi przejmą Polskę w całości. Polacy, witajcie w żydowskim piekle!

  http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/ustawa-ws-obrotu-ziemia-przeglosowano-poprawki,631531.html

 19. kojak said

  od 10 ! Nie wiem czy kazdy widzi ? Moze gajowkowicze widza ale pozostali sa ciemni jak dwunasta w nocy ! Wystraczy chocby poczytac RMF FM co wypisuja agresywni polscy debile o PIS ! Tu raczej nie tyle chodzi o oburzenie ile o brutalne wyrazenie rzeczywistosci ktora jest !

 20. NICK said

  ZDRADA.
  Kto „głosował” na PIS?
  Kto uczestniczył w wyborach? Hę?
  Zdrajcy.

  Zatem kto z Was przyczynił się do ostatecznego upadku Polski?
  A zapewne i do eksterminacji Narodu… .
  Chce mi się nazwać co niektórych… . Jeszcze się powstrzymam.

 21. Marian said

  Ad. 19, Tak Panie Nick, do Polaków to jeszcze nie dociara, jeszcze im się nie włączył mechanizm obronny jak niegdyś Palesytyńczykom i pewno już sie nie włączy. Możliwość przejmowania polskiej ziemi rolnej przez Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP oraz obecność na terenie Polski okupacyjnych wojsk armii USA, to koniec Polski i początek żydowskiego obozu koncentracyjnego dla wszystkich Polaków. Na tej samej zasadzie żydzi ukradli Palestynę przy pomocy brytyjskich czołgów. W zasadzie nie ma co juz dyskutować, po prostu przegraliśmy na całej linii. Doszło do ZDRADY NARODOWEJ i wszystko jest już pozamiatane.

 22. Józef said

  A jak to formalno-prawnie jest załatwione np. u Niemców, gdzie od lat stacjonują Amerykanie?

 23. Plausi said

  Zgodnie z Traktatem Lizbońskim

  „Rząd chce nadać obcym wojskom uprawnienia Sił Zbrojnych RP”, jak to przewidująco wykombinował zmarły bohater narodowy. Także słynny w ostatnim czasie Trybunał Konstytucji nie zauważył, że został właściwie zlikwidowany, ale jak długo otrzymuje się stamtąd pieniądze, to można mieć inne wrażenie.

  Zwracaliśmy już na to uwagę, że Polska nie jest wyjątkiem.

  Siły zrzeszone w POPiSie demokracji zadbały o to, że taka interwencja, jak w Czechosłowacji w 1968 roku wcale nie będzie możliwa, bowiem dzięki ustawom likwidacja wszelkich ruchów społecznych niepożądanych przez zleceniodawców, będzie może spałować i rozstrzelać obcymi siłami zgodnie z obowiązującym prawem. Czemu oddziały brytyjskie czy niemieckie nie mały zlikwidować zbrojnie oporu ludności w Polsce przed kolejnym wymysłem demokracji UE.

  Ta zmiana prawa polskiego zostanie dokonana zgodnie z metodą UE Junckera, także tym razem mało kto się zorientuje, jakie są konsekwencje ustawy.

  Tak samo jak z ostatnią inwazją migrantów, jak można w linku znaleźć, broń migracyjna jest bronią masowego rażenia, media wmówiły ludności, że przysłano im jakichś „uchodźców” i prawie każdy papla o „uchodźcach” na szlaku bałkańskim. Jakoś nikt nie pyta, dlaczego Soros przejął interes od handlarzy ludźmi i jego Open Society organizuje przerzut milionów z Afryki i Azji do UE.

 24. Boydar said

  Zna Pan Józef takie powiedzonko „tyle ma do powiedzenia co Żyd za okupacji”. Nie wiem, kto je wymyślił, ale prawdopodobnie ten sam co i sławetne sześć milionów. Odpowiedź na Pańskie pytanie brzmi mniej więcej „tyle mieć do powiedzenia co Niemcy w Bundesrepublice”. BRD nie należy do Niemców tylko nadal do władz okupacyjnych, „zachodnich” koalicjantów II WŚ. I to koalicjanci podjęli tą niezmienialną do 2099 roku (taki był plan) decyzję. Nie przeciwko ZSRR bynajmniej i wbrew pozorom, tylko w celu trzymania za mordę resztek Niemców oraz chętnie brykających po swojemu żydoszkopów. Jakby nie liczył, ładnych parędziesiąt milionów ich przecież zostało po ’45. W dodatku zaprawionych w boju.

 25. Janek said

  W razie draki skończy się jak zwykle – rząd gdzieś czmychnie.

 26. Plausi said

  RFN, bądźmy konkretni

  jest często mowa o tzw. „akcie kanclerskiej”, to jako uzupełnienie do 23, Plausi i 24, Boydar.

  Jak ważną rolę odgrywa pani Merkel, która jako V. kolumna wsparła inwazję „Weapons of Mass Migration”, zwraca uwagę ostatni link.

  Co prawda pan Michalkiewicz przekonuje nas z niewiadomych względów uporczywie o tych bezwzględnych Niemcach, którzy tylko patrzą, aby razem z Rosją nas połknąć, ale w najlepszym razie może chodzić nie o Niemcy czy Niemców, tylko o taki twór, ale co on może mieć wspólnego z przedmiotem ?! Nawiasem istniała IG Farben całkiem niepostrzeżenie chyba do 2012 roku.

  Także i w tym przypadku (Niemiec/Niemców) panuje niebywały wir pojęciowy, na negatywne konsekwencje tego zwraca uwagę ten tekst.

  Nasze spostrzeżenie na koniec, chyba o żadnym wydarzeniu nie udało wpoić więcej kłamstw, co o holokauście, pod osłoną tarczy przestępstw w rodzaju: „kłamstwo oświęcimskie”, „negationism” czy „Holokaust leugnen”, jak widać w całym UE. Może jest to wskazówką, czyim dziełem właściwie jest UE, na co ostatni rasowy eksperyment z tzw. „uchodźcami” nam przypomina. „Rasiści” z Danii zwracają poza tym uwagę, na dalekobieżne plany UE odnośnie krzyżówek w hodowli mieszkańców UE.

  Poczciwcy w Polsce będą zgodnie z wpojonymi tezami z „GW”, że chodzi to jest tylko teoria spiskowa, zgadza się to jest istotnie spisek i to przynajmniej od 100 lat, jak 23, Plausi podaje w linku, NSZZ „S” był zaledwie jednym z etapów, co potwierdza, że nie tylko „Mucha lecą na … ”

  Być może, któryś z zapartych zwolenników NSZZ poczuje się dotknięty powyższym, o to chodziło autorom, żeby się poczuł, czas najwyższy aby się zastanowić nad tym, co dalej z tym zrobić i wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Sorry, the comment form is closed at this time.