Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Dalsze ograniczenia dla posiadaczy działek [Prima Aprilis]

Posted by Marucha w dniu 2016-04-01 (Piątek)

Unia Europejska nie zaprzestaje generowania dyrektyw, zaleceń i temu podobnych bzdur, które mogły się wylęgnąć jedynie w psychopatycznych mózgownicach.

W najbliższym czasie będzie poddana pod głosowanie dyrektywa odnośnie prywatnych upraw rolniczych, do których zaliczono również działki pracownicze.

Zgodnie z nią należy wprowadzić zakaz hodowania roślin spożywczych (warzyw, owoców), które nie znajdą się na liście gatunków zatwierdzonych przez Komisję Rolniczą UE. Nie znajdują się na niej tak popularne warzywa, jak cebula, szczypiorek, marchew, a z owoców – czarne porzeczki, poziomki i maliny.

Co więcej, na „obszarach uprawnych” poniżej 1000 m2 nie będzie wolno uprawiać ŻADNYCH roślin spożywczych, lecz wyłącznie krzewy i rośliny ozdobne.

Komisja Rolnicza UE motywuje swą decyzję koniecznością wsparcia dużych koncernów produkujących żywność, które muszą konkurować z drobnymi wytwórcami na nierównych warunkach – działkowicz pracuje wszak na swej działce za darmo.

Formalnie dyrektywa musi zostać jeszcze przegłosowana, obserwatorzy nie mają jednak wątpliwości, że tak się stanie, m.in. skutek lobbingu koncernu Monsanto i wielkich producentów rolnych.

Przypominamy, że tego typu dyrektywy unijne nie mają żadnej mocy prawnej i nie mogą nikogo do niczego zobowiązać. Tym niemniej mamy podstawy przypuszczać, iż polski rząd – jak zwykle – wyskoczy przed orkiestrę i dobrowolnie wprowadzi w życie idiotyczne polecenia.

Za http://economicshelp.org
Opr. Gajowy Marucha

Komentarze 22 to “Dalsze ograniczenia dla posiadaczy działek [Prima Aprilis]”

 1. Dziadzius said

  planem bogow UE jest zmuszenie w jaki kolwiek mozliwy sposob wszystkiich swoich obywateli do zupelnego i bezmyslnego polegania na darowznie od bogow UE a wtedy dopiero „nastanjet nowyj mir” pelnej podleglosci tym bozkom bo bez chleba i bez broni oporu nikt nie stawi -666- i nowym godlem UE bedzie krowa [ chyba koszerna] karmiona z jednej strony a dojona z drugiej .

 2. revers said

  i jak to ma się do nie demokratycznego, demonicznego Putina ktory chciał rozdać
  swym poddanym po 1 ha ziemi na rekracje i ogródki działkowe?ot, kurwiniołka unijno-korporacyjna,

 3. gbk said

  Mam dom na wsi na działce 1500 m. kw. Czy to ma znaczyć, że na swojej działce nie będę miał prawa uprawiać mojej ulubionej fasoli szparagowej? No k…., co ma do mnie koncern Monsanto? Chyba do obrony mojej uprawy fasoli będę musiał kupić karabin maszynowy… Czy to znaczy, że policja będzie chodziła po działkach i niszczyła uprawy fasoli, cebuli itp? Unia zwana Europejską przyjmuje formy już nie do przyjęcia, ale jak tak dalej pójdzie, to może wreszcie wyjdziemy z tego kołchozu? Działkowcy to następna grupa na którą może liczyć M. Piskorski. Jako działkowiec wzywam: Piskorski na prezydenta, a Polska jak najdalej od UE.

 4. maasteer said

  Prima Aprilis, ale qrva wcale się nie zdziwię, że te gnoje dążą do tego faktycznie. Tylko GMO, zaczipowanie wszystkich itd.

 5. maasteer said

  I licencjonowanie wszelkich roślin ogrodowych i zbóż – do tego idzie. Aha i jeszcze przymusowe dla wszystkich ludobójcze szczepienia.

 6. Archer said

  A szczaw i mirabelki będzie można uprawiać na działkach?

 7. Zdziwiony said

  Nie primaaprilisowo:

  dla kogo polska ziemia i pewnie polskie lasy.

  Ziemię bez problemów będą mogły kupować Gminy Żydowskie działające w Polsce. To wyjątek od zawartej w ustawie zasady, że nabywcą nieruchomości rolnej może być tylko wg ustawowej definicji tzw.
  rolnik indywidualny. Polacy to szachraje, spekulanci, wara im od ziemi.
  „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród a wrogom tj. Polakom wara od niej”.

  …ja, syn polskiej ziemi…

 8. Plausi said

  CETA

  zajęci ogródkami działkowymi i zaopatrzeniem we wszystko co sobie życzą tzw. „uchodźcy” w EU nie dostrzegamy, że CETA niepostrzeżenie czyni dalsze kroki, w kierunku podporządkowania krajów koncernom, które wg. planu Nowego Porządku mają zastąpić organy państwa, przez prywatyzację tych organów, kótra już dziś jest niemała.

  Załączamy angielski link, gdyż polska Wikipedia nie zna jeszcze tego terminu, jest jedynie wzmiankowana przy okazji opisu spisku pod nazwą TTIP.

 9. anucha said

  No tak prawie uwierzyłem 🙂 ale dziś przeca 1 kwiecień. Ja pięć lat temu mówiłem w rodzinie i znajomym o takim zakazie, nikt nie był zdziwiony i wielu spodziewa się już wszystkiego najgorszego od tych mend żydowskich.

 10. Racjonalista said

  Dziś Prima Aprilis, ale informacja jest bardzo prawdopodobna, bo zgodna z „wartościami europejskimi”, czyli polityką ludobójstwa prowadzoną wobec narodów Europy. Można więc być pewnym, że wkrótce podobna decyzja w UE zapadnie.

 11. Boydar said

  … u nas nigdy do tego nie dojdzie … tfu ! na psa urok …

  Przecież otaczająca nas od wielu lat rzeczywistość, to jeden wielki pier dolony primaaprilis. A ludzie łykają wszystko, jak młode pelikany.

 12. Re: Artykul..
  Jesli ktos bedzie hodowal zakazane przez jewRopejski kolchoz rosliny, to przyjedzie „komisarz” (poinformowany przez sasiada) zrobi kilka zdjec, zaaplikuje mandate o odpwiedniej wysokosci, a po jego niezaplaceniu przez wlasciciela (dzierzawce dzialki, bo w Polsce zaden Polak nie jest wlascicielem) „niesforna” dzialka zostanie przejeta (czyt. odebrana) przez odpowiednie wladze…publiczne (czyt. zydowskie)…z tytulu niewydolnosci finansowej….
  I po herbacie……
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 13. RomanK said

  Niech dzialkowicze zaloza GMine Zydowska…..

  Wniesioną w ostatniej chwili przez PiS poprawką
  Żydzi wykupią polską ziemię!!!

  Zadbano o interes żydowski pod osłoną totalnej zadymy z TK i dopełniaczami.

  Ziemia polska w żydowskie ręce poprzez Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej.

  „Sejm uchwalił ustawę wstrzymującą sprzedaż państwowej ziemi na 5 lat i zmieniającą zasady obrotu gruntami rolnymi”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-uchwalil-ustawe-wstrzymujaca-sprzedaz-panstwowej-ziemi-na-5-lat-i-zmieniajaca/ptf9pz

  z wrzuconą w ostatniej chwili przez PiS poprawką pozwalającą m.in. (i głównie o to chodzi) na nabywanie ziemi rolnej przez „Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej”

  [Czytaj też „Ustawa z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej.”

  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970410251 ]

  Podaną o tym na Onecie (a i w innych ich mediach) informację – wraz z pytaniami posłów – tak pokręcono i tak przekierowano, aby nie wymienić istniejącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej przy jednoczesnym sugerowaniu, że może tu głównie chodzić o Kościół Rzymsko-Katolicki.

  Do TK się tego nie zaskarży, bo i nie ma jak, sparaliżowany.

  I o to chodziło z tymi ostatnimi zadymami.

  Teraz następną poprawką PiS-u interesu dopilnują obce wojska na terytorium RP i już wcześniej uchwalona przez PiS totalna inwigilacja Polaków.

  Jak teraz temu zamierza przeciwdziałać O. Tadeusz Rydzyk wraz ze swymi mediami od szeregu już lat rozprowadzający PiS?

  Zaś dla uzupełnienia
  „Dwa żywioły antypolskie wiszące nad Polską”

  https://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/13/dwa-zywioly-antypolskie-wiszace-nad-polska/

  Boguchwała A.D. 01 kwietnia 2016 r. – Józef Bizoń

 14. RomanK said

  1. Zywnosc z dzialek jest czysta ekologczna zywnoscia bez modyfikacji genetycznych, nei objeta kontrola ochrny chemicznej roslin.
  2. Zywnosc z dzialek nie mozna objac centralna kontrola i dystrybucja. Zatem pozostawia furtke dla niekontrolowanego zaopatrzenia.
  3. Ziemia ogrodkow dzialowych w zdecydowanej wiekszoci zakladanych na peryferiach miast, dzis stala sie lakomum kazskiem dla developerow. a na samej zamianie statusu ziemi , i zwyklej geoodezji dzielacej ziemie na development zayskuje sie krocie…To ogromny potecjal lapowek, kickbackow i nadzialow…
  4.Dziali daj ostatnia mozliwosc schronienia ludzi pozbawianych mieszkan, Budi dzialko0we wielu zamena na stale miejsca zamieszkania i wlasnei chca ich z tego wyrzucic…bo to moze przeezkodzic w zmianie charakteru terenu .

  To wszystko czynia rzady mneinaice sie Patriotycznymi i popierane przez Patryjotow…:-)))

 15. RomanK said

  Rugi Polakow z polskiej ziemi, zostaly dobrze przyghowtowane pod wzgledem formalnym, prawnym, finasowym i organizacyjnym….
  Niektore nrzedzia w Postaci Funduszow Inwstycyjnym maja dwustopniowe zabezpiecznia organizacyjno prawne…na jakie pozwala im mozliwosc nabywania ziemi ..przez osoby prawne.
  prosze zobaczice jakie potworki istbniueja w Polsce..doskonale notowane i ogladane na swiatowych greiach FRinsaowych Oszustow!

  Jak z pieniadza powstalego ze spekulacji….ktory jako taki nei stanowi zadnej warosci..poprzez odpowiedzia inwestycje zabezpieczyc na….Polskiej Ziemi!!!!! Odebranej Polakom!!!!
  Czy Kaczynski o tym nei wiedzial????? Oczywiscie ,ze wiedzial……

 16. RomanK said

  OBejrzycie dokladnei to to:

  http://www.bloomberg.com/quote/INVFIZ:PW

 17. RomanK said

  I To….prosze zobaczcie w jakich wojewodztwach i jakie inwestycje …
  http://www.ir.wi.pl/

 18. Trak said

  Kolejnym ograniczeniem, o którym mało się mówi jest; że będzie można na działce utrzymywać tylko jedną świnię ale z paszportem i zadrutowaną na ryju, bez możliwości powiększania hodowli ale z możliwością zatrudniania do niej opiekunów i Unia E. to dofinansuje.

 19. Prima Aprilis. Co wcale nie znaczy, ze jest wesoło w tym temacie.

 20. Janek said

  Nie chciałbym nikogo obrazać, ale to właśnie Lachy (tł.sprytni) przed 1000 lat zapisali się do europejskiej rodziny chrześcijańskiej aby obronić swoją ziemię, no to chyba trzeba teraz przejść na judaizm i po zawodach 🙂

 21. Boydar said

  Sprytne, Panie Janku, a co na to Pan Jezus ?

 22. RomanK said

  Królestwo moje nie jest z tego Świata – slowa Jezusa Chrystusa w Sadzie Pilata.

Sorry, the comment form is closed at this time.