Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Ale dlaczego? o 1984 spóźni się 40 lat (2…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Zenon_K o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Enya o 7 rzeczy, które musisz wiedzie…
  lewarek.pl o 7 rzeczy, które musisz wiedzie…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Miliardy Putina

Posted by Marucha w dniu 2016-04-05 (Wtorek)

Kwestia majątku rosyjskiego prezydenta Władimira Putina nadal pobudza wyobraźnię zachodnich mediów. Mamy do czynienia z uporczywą próbą wplątania Putina w cokolwiek.

W ostatnim „sensacyjnym dossier panamskim” zachodnie media skupiły uwagę tylko na epizodach, związanych z Rosją.

Tymczasem na liście znajduje się także Poroszenko, Cameron i król saudyjski… Nie ma to jednak najmniejszego znaczenia, przecież trzeba wymyślić głośne nagłówki na temat otoczenia Putina — na kontach firm offshore znaleziono aż 2 mld dolarów!

Wygląda na to, że liczenie pieniędzy Putina stało się po prostu modne — w ten sposób można zdobyć przychylność elit politycznych a zarazem zwiększyć popularność periodyku.

Na początku ubiegłego roku światowymi mediami wstrząsnęła kolejna sensacja — majątek Putina wynosi 200 mld dolarów! W wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNN poinformował o tym szef fundacji inwestycyjnej Hermitage Capital Bill Browder. Wiadomość błyskawicznie rozniosła się pod nagłówkami, nawiązującymi do „miliardów Putina” jako faktu dokonanego. Chociaż sam autor sensacji, która przypominała fałszywkę, wypowiadał się o wiele ostrożniej.

„Uważam, że (majątek Putina) wynosi 200 mld dolarów. Po 14 latach u steru władzy i (biorąc pod uwagę) sumy, które zarobiło państwo oraz środki, które nie zostały wydane na szkoły, drogi, szpitale i tak dalej — te wszystkie pieniądze mają właścicieli i są przechowywane na kontach w szwajcarskich bankach, w formie akcji w funduszach hedgingowych zarządzanych przez Putina i jego kolegów” — zacytowało czasopismo Forbes słowa Browdera.

Ostrożność w wypowiedziach jest zrozumiała — przecież prawnik Browder z funduszu inwestycyjnego o wątpliwej renomie (który ukradł Rosji 512 mld rubli niezapłaconych podatków) dobrze wie, że za bezwarunkowe kłamstwo można stanąć przed sądem. [Nb. fundusze hedgingowe są zakazane w niektórych krajach – admin]

W wersji Browdera, rosyjskiemu prezydentowi można jedynie pogratulować — błyskawicznego zwiększenia majątku do bajecznej kwoty i honorowego tytułu najbogatszego człowieka na świecie.

Wychodząc z tej wersji, udało mu się nawet nie podwoić, lecz „pięciokrotnie zwiększyć” swój kapitał w ciągu kilku miesięcy 2014 roku. Przecież wpływowa londyńska The Times, rzekomo abstrakcyjnie rozważając o tym, jakie straty może ponieść rosyjski przywódca, podała o wiele skromniejszą liczbę — 40 mld dolarów.

Fantazje zachodnich mediów odnośnie „putinowskiego majątku” zaskakują. Byłoby dobrze, gdyby się z góry umawiały między sobą, aby nie było takich wpadek!

W 2012 roku szwedzka Svenska Dagbladet pisała: „Majątek Władimira Putina wynosi co najmniej 300 mld dolarów”. Jednocześnie zresztą rozsądnie dodała, że „tak powiadają” i że „dokładna kwota nie jest znana”. [Powiadają, że jest to żydowska gazeta, i dobrze mówią – admin]

W styczniu 2015 roku Polska Times obniżyła prognozę: „Zdaniem opozycjonistów i niezależnych rosyjskich analityków majątek prezydenta wynosi 70 mld dolarów”.

Jeszcze nie wysechł atrament świeżej polskiej gazety, a Amerykanie już ujawnili całemu światu, że rosyjski przywódca znów „wzbogacił się”, mając tym razem 200 mld.

Najprawdopodobniej Putin incognito co weekend jeździ do Monte Carlo i przegrywa dosłownie wszystko. A następnie chyba wygrywa z powrotem — dziesiątki i setki miliardów, które przegrał wcześniej.

Mówiąc poważnie, wszystkie te fałszywki serwowane jako „oceny ekspertów”, nie są brane na poważnie nie tylko w Rosji, ale również przez poważne struktury na Zachodzie. Mimo chęci bolesnego ukłucia nikt nie chce wyjść na głupiego.

Gdyby dysponowali faktami, można nie wątpić, że od razu doszłoby do odpowiednich wycieków. Tym bardziej, że istniejąca wcześniej„tajemnica bankowa” na Zachodzie już prawie nie obowiązuje. „Transparentne” są nawet lokaty w słynącej z tego wcześniej Szwajcarii.

Gdzie wówczas Putin przechowuje swoje miliardy? Być może w rosyjskim Sberbanku? Wtedy wszystkie zasoby złota i dewiz Rosji byłyby o wiele większe niż oficjalne. Waszyngton natomiast będzie nadal główkował, dlaczego Rosja nie ulega sankcjom. Przecież nawet 200 mld dolarów — to dość duża suma, równa na przykład budżetowi Danii.

Zgodnie z opublikowanymi na stronie Kremla danymi, w 2014 roku dochody prezydenta Rosji Władimira Putina wyniosły 7 mln 654 tys. 42 rubla, co dwukrotnie przewyższyło wskaźnik z 2013 roku — 3 mln 672 rub. Jak i wcześniej, przywódca państwa posiada mieszkanie o powierzchni 77 m2 i działkę o powierzchni 1500 m2. Ponadto Putin korzysta z mieszkania o powierzchni 153,7 km2, miejsca w garażu o powstańcy. 18 m2 i trzech samochodów: GAZ M-21. GAZ M-21R, WAZ Niwa oraz przyczepy samochodowej Skif. Deklaracje o dochodach w 2015 roku mają zostać opublikowane w kwietniu 2016 roku.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 20 do “Miliardy Putina”

 1. […] via Miliardy Putina — Dziennik gajowego Maruchy […]

 2. Józef Piotr said

  Dziwne bądź po za zasięgiem ” wywiadu” sanhedrynu są stany posiadania B. Obama ,Wiktorii Nuland( Kaganowicz) , Mr Kerry , Natanjahu , Hollande , Merkel , Schultz , Zimermans , itp. zgraji obozu „świata demokratycxznego ze społeczności międzynarodowej”
  Jest natomiast Putin który niewiadomo ile ma ale ma 200mld i jako zimny ruski czekista nie wiadomo co z tym robi. Jest Premier Islandii który pogonił Bankierów żydowskich z Wyspy razem z ich Bamkami.
  Dziwne że nie podpadł „społeczności międzynarodowej” Franciszek I ?
  Ale ponoć swoich się nie atakuje.
  Nie ruszyli SOROSA który zajmuje się akcjami „charytatywnymi” i wspomaganiem wprowadzania demokracji oraz transferem islamu do Europy w postaci pociągów z milio0nami pasażerów.
  .No i nie ruszyli „beneficjentów” AMBER GOLD skąd zginęło niczym w czarnej dziurze ponad 400 milionów zł tak zginęło że nawet światła prokuratura z czterema psami nie może nawet wywęszyć sladów

 3. Joannus said

  Każda pozytywna akcja, to niebawem furiacka dyskredytująca osobę Prezydenta reakcja. Mało że zwalił 2 samoloty, to jeszcze na dokładkę bogacz i malwersant.

 4. Adam Ryglowski said

  A który z polskich prezydentów ( poza Prezydentem Mościckim ) sięga do podudzia temu PASKUDNEMU , PRZEBRZYDŁEMU MALWERSANTOWI I KRWIOPIJCY właściwego narodu „rosyjskiego „?

 5. Zerohero said

  http://pl.sputniknews.com/opinie/20160405/2475177/usa-panama-papers.html

  Stany Zjednoczone od kilku lat próbowały podkopać zasady tajemnicy podatkowej Szwajcarii. I się im to udało.
  (…) W Ameryce takie stany, jak Nevada, Południowa Dakota, Wyoming i Delaware, są absolutnymi rajami podatkowymi. W kręgach bankierów mówi się, że jest to nowa Szwajcaria. Te „Panama Papers”, to ujawnienie odbywa się tylko w celu osuszenia rajów podatkowych, aby zmienić kurs przepływów finansowych, które aktualnie nie mają dla siebie celu, do amerykańskich rajów podatkowych. Szacuje się, że w tych offshorach ulokowano około 30 — 40 bilionów dolarów. I Stany Zjednoczone oczywiście są zainteresowane tym, aby przekierować te środki do swojego kraju.

 6. Czolgista said

  Snag wam wszystkim udowodni, że Putin przechowuje miliardy dolarów na lewych kontach w Panamie. Pokaże wam kolorowy wykres z „Guardiana”. W dokumentach nic nie ma, ale przecież to żaden dowód. Liczy się krzykliwy nagłówek i zmanipulowane obrazki.

  :))))))))

 7. marta15 said

  „…Although corruption is undoubtedly rampant in these regimes, why
  are the culprits of the Papers either puppet states or somewhat at
  odds with the true world elite? Is this “leak” actually an underhanded
  attempt to destabilize specific forces?

  Like most mass media “leaks”, the information released has been
  carefully curated and controlled by the powers that be in order to
  serve a specific agenda . Under the guise of “investigative
  journalism”, pressure is put on a specific set of regimes and
  individuals. Meanwhile, the true elite, the one that takes part in
  the Trilateral Commission, the Bilderberg meetings, the CFR and so
  forth are exempt from the scandal.

  While the masses are lead to think that they are learning the ugly
  truth about the world elite, they are actually being served a small
  part of the picture. What do you expect? The biggest scammers in the
  world happen to own the newspapers that “leaked” the Panama
  Papers….”

  http://vigilantcitizen.com/latestnews/mass-media-spinning-panama-papers-elites-advantage/

 8. marta15 said

  „…The recent „Panama Papers tax haven” hack is an example of how the
  CIA-Illuminati contrive news to smear and discredit their opponents.
  According to
  Lanny Greenberg, this happens on the local level too.
  He claims the NY Post is an extension of the Mossad-Israeli Consulate. ..”
  http://www.henrymakow.com/#sthash.8lfrjLKA.dpuf

 9. marta15 said

  „..Panama Papers hack was a U.S. operation: Notice how no U.S. names
  appear in the list?..”
  http://www.naturalnews.com/053551_Panama_Papers_United_States_government_political_propaganda.html#ixzz44z14gKlp

 10. Czolgista said

  „Przecież wpływowa londyńska The Times, rzekomo abstrakcyjnie rozważając o tym, jakie straty może ponieść rosyjski przywódca, podała o wiele skromniejszą liczbę — 40 mld dolarów.”
  W styczniu 2015 roku Polska Times obniżyła prognozę: „Zdaniem opozycjonistów i niezależnych rosyjskich analityków majątek prezydenta wynosi 70 mld dolarów”.

  Zapamiętajcie te dwie kwoty. To jest naprawdę dobre.
  W artykule w „Bloomberg” podano, kto jest źródłem tych niedorzecznych informacji niepopartych żadnym dowodami:
  http://www.bloombergview.com/articles/2013-09-17/vladimir-putin-the-richest-man-on-earth

  „The media reports, which often cite one another, ultimately tend to rely on one primary source: a November 2007 interview given by a prominent member of Moscow’s chattering classes, Stanislav Belkovsky, to the German daily Die Welt.”

  Interviewers regularly ask Belkovsky about the $40 billion number. „That figure could now have changed, I believe at the level of $60-70 billion,” Belkovsky told Maeve McClenaghan of the Bureau of Investigative Journalism.

  There has never been the slightest bit of evidence that Putin actually owns stakes in Surgutneftegaz or Gazprom. The Western journalists using Belkovsky as a source either do not know who he is or print his allegations simply because they are colorful.

  The late tycoon Boris Berezovsky once admittedto hiring Belkovsky, who is Jewish, to muster Russian nationalist forces against Putin.

  Ha, ha. Tak, tak. Ach, ci niezależni opozycjoniści rosyjscy. Z izraelskimi paszportami. A właściwie jeden.

  :)))))

  Życie pisze najlepsze scenariusze.

 11. Re: Artykul…
  A te dziennikarskie k…rwy nie napisza ile maja „kasy” rotschildowie, morganowie, rockefellerowie I rozne sorosy, to W.Putin jest przy tych zlodziejach najzwykleszym zebrakiem…
  =========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

  ——
  Może nie musi jeść na obiad kaszanki z cebulką, ale jego bogactwa (zasłużone!) są niczym w porównaniu z tym, czym dysonują złodzieje wymienieni przez p. Jaśka.
  Admin

 12. revers said

  Są tryliony $$$$ u Rotszyldów, innych syjonistów w Banku

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/82857-panama-papers-realizacja-protokolow-medrcow-syjonu

  równiez za rok 1968 się należy

  https://wirtualnapolonia.com/2016/04/05/izraelska-gazeta-polska-musi-zaplacic-odszkodowania-za-1968-rok/

 13. Watazka said

  Putin juz dawno przyznal, ze wszystkie jego dochody i oszczednosci sa w banku rosyjskim.

  Smaczku zas dodaja inne wiesci:
  Bush family i narco- trafficking:

  Zapytano Rona Paula czy to prawda, ze CIA jest zaplatane w handel narkotykami:
  http://investmentwatchblog.com/remember-when-ron-paul-was-asked-if-the-cia-was-involved-in-drug-trafficking-he-said-i-think-george-bush-is-deep-into-it/

  Byly Prezydent Francji:

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3298958/Ex-French-president-Nicolas-Sarkozy-s-mobile-phones-seized-examined-judges-probing-35m-cocaine-smuggling-ring.html?ito=social-twitter_mailonline

  CIA and drug business:

  http://www.blacklistednews.com/CIA_and_the_Drug_Business/46135/0/38/38/Y/M.html

 14. Filomena said

  A czy tych wszystkich poszukiwaczy „miliardow Putina” nie zastanowil fakt skad Rosja ma tak doskonale wyposazona i doskonale wyszkolona armie? Jakim sposobem Rosji udalo sie stworzyc taki miltarny potencjal? Wlasnie tu nalezy szukac tych ”miliardow Putina”. Putin pieniedzy za granica nie trzyma.

 15. anucha said

  Pani Filomena dobrze mówi, te wszystkie słupy rotschildów z okresu Jelcyna , jak abramowicz , bieriezowski, chodorkowski i wiele innej swołoczy koszernej obłowiło się na setki mld. To myślą , że Putin postępuje podobnie.
  A modernizacja armii kosztuje krocie, to z kąd byłyby pieniądze, gdyby leżały na kontach u parchatków ( kuźwa wyjdę na antysemitę 🙂 )

 16. Zerohero said

  @10, Czołgista

  The late tycoon Boris Berezovsky once admittedto hiring Belkovsky, who is Jewish, to muster Russian nationalist forces against Putin

  NOP i portal nacjonalista.pl (i nie tylko) kleją się nie tylko do banderowców, ale i tych „rosyjskich nacjonalistów, krytycznych wobec Putina”. Poziom obłędu, zaślepienia i infantylizmu tych sympatii sugeruje agenturalność NOP i portalu nacjonalista.pl w szczególności.

 17. Siggi said

  http://www.dobreprogramy.pl/Wstepniak-ku-decentralizacji-informacji.-Czemu-dokumentow-z-Panamy-nie-ma-na-Wikileaks,News,72014.html

 18. Siggi said

  Przed kryzysem na Ukrainie duża część akcji rosyjskich spółek energetycznych należała do amerykańskich i europejskich inwestorów. Prawie połowa zysku z koncernów naftowych i gazowych trafiało do zachodnich akcjonariuszy. Zamiast zasilać budżet rosyjskiego skarbu państwa zyski wypływały za granicę.

  Ze względu na sytuację na Krymie, rubel zaczął gwałtownie spadać, rosyjski bank Bank Centralny nie reagował. Pojawiały się pogłoski, że Rosja nie posiada wystarczających pieniędzy w celu wsparcia kursu rubla.

  Po oświadczeniu Władimira Putina, że będzie chronić rosyjską ludność na Ukrainie doprowadziły do dramatycznego spadku wartości akcji rosyjskich spółek energetycznych.
  Zachodni inwestorzy w panice nagle zaczęli sprzedawać akcje na giełdzie bojąc się całkowitej utraty ich wartości.

  Putin tylko się uśmiechał na konferencjach prasowych i czekał na odpowiedni moment przez tydzień. Gdy uznał, że cena akcji jest wystarczająca niska nakazał natychmiastowego zakupu aktywów, które były w rękach Amerykanów i Europejczyków! Gdy inwestorzy zachodni zorientowali się w czym rzecz było już za późno. Akcje były w rękach rosyjskich!

  Rosja skupiła prawie 100% aktywów tych firm, kosztem zaledwie 20 mld $.
  Teraz większość zysków z ropy i gazu pozostanie w Rosji.

  Rosja odkupiła za grosze swoje zapasy ropy i gazu warte miliardy dolarów.
  Takiej niezwykłej operacji nie widziano od czasu ustanowienia rynku akcji.

  Jak cena ropy na rynkach światowych była dwa razy wyższa zysk dla Rosji z eksploatacji złóż wynosił około 50 procent. Jak cena spadła o połowę co miało zabić rosyjską gospodarkę bo tak twierdzili zachodni „eksperci”, Rosja ma już prawie 100% zysku dla siebie!
  Spadek cen na światowych rynkach ropy i gazu przełożył się na wzrost udziału rosyjskiego skarbu państwa w zyskach!

  Putin ograł zachodnich inwestorów jak małe dzieci.
  Wytrawny gracz potrafi zarobić zawsze niezależnie czy akcje spadają czy rosną!

  Chiny wsparły rubla dopiero jak Putin zdążył zrobić porządek z zachodnimi inwestorami!

  Wypowiedzi tzw. ekspertów w naszych mediach na temat kondycji rosyjskiej gospodarki mówiąc delikatnie „mijają się z prawdą”.

  Spadek cen ropy na świecie o np. 50% nie oznacza dla Rosji straty 50%.
  Mają bowiem większy pakiet akcji niż wcześniej.

  Ceny nośników energii unormują się wcześniej czy później ale zachodni inwestorzy już póki co nie zarobią na rosyjskim gazie i ropie. Inwestorzy z Azji są zainteresowani wypełnić lukę po zachodnich akcjonariuszach. Putin po tych doświadczeniach robi to z rozwagą wbrew naszym mediom, którzy twierdzą, że Chiny i inni już przejmują Rosję. Jak na razie to Putin przejął akcje firm zachodnich ale o tym cisza!

  Tego nie przeczytasz w „poważnych” polskich portalach gospodarczych, finansowych, analiz giełdowych.

  Bardzo niewiele osób rozumie, co Putin robi w tej chwili. I prawie nikt nie rozumie, co chce robić w przyszłości podał globalresearch.ca
  Nie ważne jak może się to wydawać dziwne, ale teraz, Putin ze sprzedaży rosyjskiej ropy i gazu skupuje złoto. Putin nie krzyczy o tym na całym świecie. I oczywiście, że wciąż akceptuje dolary jako pośredni środek płatniczy. Ale od razu wymienia te wszystkie dolary uzyskane ze sprzedaży ropy naftowej i gazu na fizyczne złoto!

  Aby to zrozumieć, wystarczy spojrzeć na dynamikę wzrostu rezerwy złota Rosji i porównać te dane z obrotów dewizowych z Rosji, pochodzących ze sprzedaży ropy naftowej i gazu w tym samym okresie. W trzecim kwartale tego roku, Rosja kupiła ogromną ilość złota w ilości 55 ton. To więcej niż wszystkich banki centralne wszystkich krajów świata, w połączeniu (według oficjalnych danych)! W sumie, banki centralne wszystkich krajów świata zakupiły w trzecim kwartale 2014 93 ton metali szlachetnych. Z 93 ton złota zakupów przez banki centralne na całym świecie w tym okresie, 55 ton należy do Rosji.

  Fed i EFS sztucznie zaniża cenę złota, żeby wzmocnić dolara poprzez manipulacje na rynku.
  Korzysta z tego Putin kupując masowo złoto po zaniżonych cenach tak jak to zrobił wcześniej z akcjami!

  Cytat o Putinie za globalresearch.ca

  „Oskarżenia Zachodu wobec Putina tradycyjnie opierają się na fakcie, że pracował w KGB.
  W związku z tym jest on osobą okrutną i niemoralną. Putin obwinia się za wszystko.
  Ale nikt nie oskarżył Putina o brak inteligencji. Zdolność Putina dla szybkiego analitycznego myślenia i podejmowania jasnych i wyważonych decyzji politycznych i gospodarczych.
  Często zachodnie media porównują tę umiejętności ze zdolnościami arcymistrza w szachach”.

  Opracował Gregory Gorenzay
  Przypisy: inserbia.info globalresearch.ca

 19. La Reine Toronto said

  https://larouchepac.com/20160406/british-unleash-panama-papers-escalate-regime-changes-globally-provoke-war
  who and why? kto i dlaczego? no prosze!

 20. Adam Ryglowski said

  No cóż P. Siggi .
  CZY TO NIE JEST STARA , DOBRA SZKOŁA ROSYJSKICH SZACHISTÓW ???
  🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: