Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
  Krzysztof M o Józef Maria Bocheński: Totaliz…
  Voodoosch o Wolne tematy (53 – …
  inspektor o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Kazek o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kazek o Wolne tematy (53 – …
  ibrahim ibn jakub o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

„Dobra zmiana”

Posted by Marucha w dniu 2016-04-08 (Piątek)

fot. Jan Bodakowski

Czy komendant Straży Pożarnej był w 1981 r. łamistrajkiem, czy może jednak chwalebnie zapisał się w „pierwszym za żelazną kurtyną strajku służb mundurowych”? Kiedy Polska stanie się państwem o potencjale jądrowym?

W jakim celu rząd przyznaje specjalne uprawnienia dla Kościoła w nowej ustawie dotyczącej obrotu ziemią? Dlaczego prezes TK zostaje postawiony przed prokuraturą? W jakim celu rozszerzana jest nadmiernie kompetencja służb specjalnych w państwie?

Dlaczego prezesem największej stadniny koni zostaje były masztalerz? W jakim kierunku zmierzają zmiany w projektowanej ustawie o IPN? Czemu ograniczana jest suwerenność instytutów naukowo-badawczych? Dlaczego nowe prawo spółdzielcze ma na celu ograniczenie praw właścicieli mieszkań spółdzielczych?

W jaki sposób, niemal oficjalnie już potwierdzone, obciążenie Rosji odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską przez najwyższe czynniki w państwie wpłynie na nasze relacje z największym sąsiadem na wschodzie? Wreszcie, na kim opiera swoją politykę obecny rząd, wobec wyraźnego ochłodzenia relacji na linii Waszyngton-Warszawa?

Na te i wiele innych pytań dotyczących niektórych tylko sfer życia publicznego trudno dziś znaleźć precyzyjną odpowiedź. Całość zmian dokonywanych przez obecną ekipę rządową kwitowana jest jedynie krótkim, acz gładkim sloganem o „dobrej zmianie”.

Czy aby jednak czegoś to Państwu nie przypomina? W maju 1926 r. grupa rokoszan doszła do władzy właśnie pod rzutkim hasłem „sanacji”. „Sanacja” odmieniana przez wszystkie niemal przypadki miała obejmować dosłownie każdą dziedzinę życia publicznego, od szkolnictwa i sądów po wygódki, zwane od tego czasu na cześć i chwałę jednego z premierów „sławojkami”. Szybko stała się jednak synonimem najbardziej jaskrawych praktyk rządzącego reżimu, będąc w istocie własnym zaprzeczeniem, sam termin stał się zaś jednym z najbardziej skompromitowanych określeń (coś jak „bezpieczeństwo” w PRL). Czy podobna ewolucja czeka także i zapowiadaną „dobrą zmianę”?

Obserwując dotychczasowe kilkumiesięczne rządy PiS-u śmiem twierdzić, że tak właśnie będzie. „Dobra zmiana” jest współczesną wersją rządów sanacji, nie tylko w wymiarze oczywistych odwołań w sferze ideowej, ale także w odniesieniu do codziennej praktyki politycznej. Niestety, konsekwencje „dobrej zmiany” ponosić będziemy wszyscy, jeszcze długo po jej odejściu. Jednym z poszkodowanych będzie zapewne także i Kościół, któremu w przeciwieństwie do doraźnych korzyści czerpanych przez „tron”, sojusz „tronu z ołtarzem” w obecnym kształcie z pewnością na dobre nie wyjdzie.

Maciej Motas
Myśl Polska, nr 15-16 (10-17.04.2016)
http://mysl-polska.pl

Ryzykując bycie cynicznym powiem, że obecnemu Kościołowi w Polsce już chyba niewiele może zaszkodzić. A zaczęło się od sojuszu św. Jana Pawła II z Unią Europejską.
Admin

Komentarzy 10 to “„Dobra zmiana””

 1. kojak said

  Zaczelo sie od sojuszu JP II z Unia ? O nie ! ZaczElo sie od bandyckiego sojuszu kosciola katolickiego w Polsce z zydowstwem w czasie tzw okraglego stolu ! To kosciol w spsob jawnie kryminalny zainstalowal w Polsce zydowskie rzady i przekazal w Polsce na zlotej tacy rzady zydowstwu w Polsce ! Glownym macherem ze strony kosciola byla zydowska kanalia ,oszust ,zlodziej i skonczony bydlaK Gotzlaw poslugujacy jak zwykle falszywym nazwiskiem Gocłowski pelniacy funkcje arcybiskupa Gdanskiego ! Stalo sie to za absolutna i totalna wiedza i przyzwoleniem JP II ! To on bowiem doskonale byl poinformowany o prowadzonych rozmowach i wrecz monitorowl te rozmowy ! Ten kosciol do dzisiaj zachowuje sie w sposb plugawy bandycki i odrazajcy popierajac zydowskie rzady w Polsce !Nie jest tajemnica ze kupe lajdakow bedacym biskupami to zydowskie krety łacznie z Zydem Gadeckim tzw przewodniczacym KEP !! Przewodniaczy ? Dobre sobie ! Kiedys to przewdniczacy byl w kolchozie albo w komunistycznych radach ! Np przwodniczacy gromadzkiej, powietowej rady !!!

 2. Drapichrust said

  > W jakim celu rząd przyznaje specjalne uprawnienia dla Kościoła w nowej ustawie dotyczącej obrotu ziemią?

  https://jozefbizon.wordpress.com/2016/04/07/o-tym-jak-to-pis-z-polskiej-panstwowej-ziemi-zrobil-prezent-zydom/

 3. robi said

  Czy okradają nas Żydzi, czy żydo-władze III RP, czy „wespół zespół”?
  Gminy Żydowskie dostały od państwa 100 mln zł
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/04/08/czy-okradaja-nas-zydzi-czy-zydo-wladze-iii-rp-czy-wespol-zespol/comment-page-1/#comment-11818

 4. RomanK said

  Panie Gajowy panie Motas…to nie o Kosciol chodzi…wcale..Kosciol to taki lisc figowy, ktory przykrywa to c o wystepuje pod nazwa Zwiazki Gmin Wyznaniwych, a miedzy tymi chodzi dokladnie o ten najwazniejszy,. Ktory od dawna zadnym Zwiazkiem Wyznaniowym nie jest, ale Potezna Firma Nieruchomosciowa- ktora psim swedem i sluzalstwem polskich rzadow i intelektualizdof matolow…jest chyba najbogatsza osba prawna o szczegolnym statusie w Polsce. A statut taki nadala mu poprawka art 2 a i art 2c..wprowadzona w ostatniej chwili…przez MInistra Rolnictwa PiSu, czyli organu inicjatora zmnian ustawowych daministracji PiS.
  Kosciol Katolicki od 2 tysiacleci byl tylko Szafarzem Ziemi wlasnosci BOga Stworcy na zasadzie menagementu, Troszczyl sie o ziemie oddajac ja do uprawy RODZINOM za dziesiata czesc plodow. W systemie najbardziej efektywnej ekonomii- jaka byl system Opactwa.
  Kosciol doskonale wie i wiedzial, ze ziemia to szczegolny rodzaj dobra i o wlasnosci ziemi- jako takiej- mowic nie mozna… Wyrazalo sie to we formule Srody Popielcowej ,ktora o tym kazdemu matolowi z ambicjami porzypominala….i przypomina!

  Memente homo que pulveris est , et in pulverum reverteribus!!!!~!!!

  Odebranie Szafarstwa Ziemi z rak Kosciola przez Panstwa (obojetnie na charakter panstwa , krolestwo, republika demokratyczna banda w roznych rodzajach mafijnej dintojry etc,..)nie zmienia charakteru Ziemi! I nie zmieni!!!! Bo w nia zakopia kazdego…. od krola, przez sekretarza do oligarchy srula….i robaki zamienia ich w ,,ziemie.

  Ziemia nie jest twoja..ale MOJA!..mowi PAN>.
  .
  Slowianie znali okreslenia „siedzenia na ziemi”….jako dbalosc o wspolne dobro… Taki sposob pojmowania styatusu Ziemi zmienilo w Polsce przyjecie ustaw o Arendzie w 1665 roku i..stalo sie glownym i zasadniczym powodem upadku Polski.
  Ta wlasnie obecna Ustawa jest tamtego haniebnego aktu Sejmu Polskiego powtorka….czy ktos sobie z tego sprae zdaje czy nie..i bez zwgledu na pojemnosc czerepow tym problemem sie zajmujacych… Haniebna o tyle ,ze powtorzona…a kto powtarza ten sam blad..nie zasluguje na nic.

  https://jozefbizon.wordpress.com/2016/04/01/wniesiona-w-ostatniej-chwili-przez-pis-poprawka-zydzi-wykupia-polska-ziemie/

 5. Dzień Dobry,Panie Matas,szanowne Panie i Panowie,czy jest ktoś w internecie,kto ma odwagę zadać pytanie,dlaczego pomimo okupacji Polski 2016,nikt nie protestuje w Polsce przeciw rasizmowi w Polsce 2016 i bojkotowi medialnemu przeciw…losowi następnego pokolenia czyli dzieci w Polsce?Wszystkie pytanie w wpisie mają sens ale dlaczego Pan Matas i inni ,również od lewicy do prawicy,boją się protestować,pisać,walczyć o wolność przyszłego pokolenia.http://wpolsce.biz/leki-bez-oplat-dla-dzieci-zabronione-zakazane-w-polsce-2016/
  Pozdrawiam Gajowego i Pana Jeznacha.

 6. jazmig said

  Kościół ziemi nie kupuje, więc ten gest PiS-u traktuję jako prowokację wobec Kościoła, a nie jako przysługę.

  Co do innych pytań, to chociaż nie jestem fanem PiS i nigdy na nich nie glosowałem, to oni robią to samo, co wszystkie demokratyczne rządy na świecie. Wywalają ludzi związanych z opozycją i obsadzają stołki swoimi. Tak jest w USA, gdzie po wyborach rusza tornado wymiatające ze stanowisk tysiące ludzi i tak jest w pozostałych państwach, które twierdzą, że są demokratyczne.

  Masztalerz na czele stadniny to i tak jednak ktoś, kto ma jakieś pojęcie o koniach, PO potrafiła dawać na wysokie stanowiska kompletnych ignorantów. Nihil novi sub sole.

 7. Marek said

  rozmowa na ulicy w Warszawie:
  .https://www.youtube.com/watch?v=X55hge9xIio&feature=youtu.be

 8. Joannus said

  Aktorzy grający w kolejnych dobrych zmianach.

 9. JO said

  ad.8. Bo to sa Aktorzy. Za nimi stoja ich „repliki”, pochowane w mysl Chazarskiej filozofii…
  Elimiujac tych „widzialnych” bez eliminacji tych chowajacych sie za plecami – nic nie da.

  Umiemy wymienic Zydo-Masonerie te widzialna a powinnismy umiec wskazywac widzialnych mocodawcow w Polsce i z nimi powinnismy sie nauczyc rozprawiac.

 10. Lily said

  Re 8;Joannus
  P.Joannus,super ujecie,dlaczego ?,bo jest
  posrod nich guru,tzw „jedynej narodowej,i katolickiej partii”,w III R.P.
  Prawda,zas jest taka,ze wszyscy oni
  graja do tej samej bramki.
  Nie oceniajmy ich, po tym co mowia przed wyborami, ale po tym co robia po wyborach.
  „Po owocach ich poznacie”,slowa Pana naszego
  Jezusa Chrystusa.

Sorry, the comment form is closed at this time.