Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pomoc humanitarna z Polski dotarła do Doniecka i Ługańska

Posted by Marucha w dniu 2016-04-09 (Sobota)

W dniu wczorajszym [7.04.2016] do Doniecka przybył transport pomocy humanitarnej zorganizowanej przez Bractwo Prawosławne Św. Św. Cyryla i Metodego. Jest to druga taka akcja wsparcia najbardziej potrzebujących mieszkańców pogrążonego w wojnie Donbasu. Wcześniej, w styczniu tego roku dotarł transport do Ługańska.


Pomoc pochodzi ze zbiórek organizowanych przez Bractwo w całym kraju,dzięki ofiarności ludzkiej udało się zebrać kilkanaście ton artykułów i zorganizować transport zarówno do Doniecka, oraz Ługańska.

Ładunek został odebrany przez Ninę Limarenko – dyrektor fundacji “Z Donbasem w sercu”, która przekaże go Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej Patriarchiatu Moskiewskiego, a ta zajmie się właściwą dystrybucja.

Po długiej i męczącej tygodniowej podróży, ciężarówki wreszcie dotarły na miejsce przeznaczenia,jak mówi koordynator akcji Jewgienij Tkaczow – było warto, ale nie obyło się bez dwóch awarii, co się zdarza, kiedy organizuje się coś dobrego.

Tkaczow podkreśla,że cała akcja spotkała się z pomocą ze strony Ambasady Rosyjskiej w Polsce, oraz Ministerstwa Spraw Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej, które przyspieszyło odprawy celne, oraz zapewniło konwój na terytorium Rosji.

Wspomnieć należy również o ogromnej pomocy górników z KGHM Polska miedż S.A, którzy w ciągu dwóch tygodni zebrali 2 tony żywności, oraz dla anonimowego darczyńcy, który przekazał 45 łóżek szpitalnych, 8 wózków inwalidzkich, 4 szafki szpitalne, balkoniki rehabilitacyjne. Niemniej jednak podziękowania należą się każdemu ofiarodawcy.

W transporcie, który dotarł do Doniecka znajdowało się między innymi ponad 300 kilogramów artykułów higienicznych, oraz ponad pięć ton żywności. Nie jest to ostatnia akcja organizowana przez Bractwo Prawosławne Św. Św. Cyryla i Metodego, informację o kolejnej zbiórce można uzyskać na stronie internetowej organizacji, która nie wyklucza wsparcia również potrzebujących mieszkańców Syrii.

Dawid Hudziec
http://novorossia.today [tamże dużo zdjęć]

Komentarze 23 to “Pomoc humanitarna z Polski dotarła do Doniecka i Ługańska”

 1. robi said

  W co gra Jakub Korejba?
  on: Kwiecień 08, 2016

  Kilka słów o niejakim Jakubie Korejbie, o którym ostatnio dość głośno w Rosji.

  Człowiek ten pracował do 2014 roku w redakcji magazynu Newsweek należącego do Amerykanów. Został wyrzucony, ponieważ napisał artykuł dla Rosyjskiej agencji RIA o destabilizacyjnej roli władz polskich na Ukrainie. Potem wyjechał do Rosji i zaczął publikować artykuły w rosyjskich pismach, oraz w polskiej wersji portalu Sputnik. W Rosji znalazł partnerke i teraz mieszka tam na stałe. W tym nie ma oczywiście nic złego, jednak ten człowiek zaczął także występować w rosyjskiej telewizji, gdzie głosi rusofobiczne, pro-zachodnie treści, jednocześnie pisząc prorosyjskie artykuły na Sputniku (tutaj można przeczytać jego artykuły ).

  Jego wystąpienia w rosyjskich programach telewizyjnych to między innymi wykłócanie się z politykiem Władimirem Żyrynowskim, w trakcie kłótni obrażał Rosjan i rosyjskie państwo. Ostatnio jednak Korejba poszedł o krok za daleko, na antenie powiedział, że cieszy go to że umierają ludzie w Donbasie pod ukraińskim ostrzałem, ponieważ są “separatystyczną swołoczą” , a pomagający im Rosjanie to imperialiści, mówił też, że każdy kto się opowiada za separatyzmem powinien skończyć jak ludność Donbasu….

  Dalej->>>> http://novorossia.today/gra-jakub-korejba/a/

 2. JO said

  +++

  +++

  Panie Boze chron Rosjan, chron Swieta Rus.

  https://gajowka.wordpress.com/kwesta-wojenna-pomoc-tradycja-orthodox/

 3. JO said

  Konto Bankowe…dane Bractwa Sw Cyryla i Metodego w sprawie pomocy dla Walczacego Donbasu.. :

  https://gajowka.wordpress.com/konta-bankowe/

 4. Wosiu II said

  Bardzo szlachetny i szczytny gest. Pomoc jest tam potrzebna tym ludziom jak powietrze.

 5. JO said

  ad.3. Powiedzmy to czym to jest. A nie jest to „gest” , a wielki zbiorowy wysilek organizacyjny oraz Swiadectwo Prawdzie pokazane CZYNEM.

 6. Akurat wspomniałem o pana inicjatywie i tym adresie URL jeszcze przed Pana wpisem na liście email studentów. A rozmawialiśmy o Amirze z Holandii.

  Ave Maria w wykonaniu 9-latki.

 7. Piskorz said

  re 6..O jakie piękne..b, dziękuję!!

 8. Bóg zsyła nam znaki nie bez przyczyny.

 9. Józef Piotr said

  Pomoc , Pomocą ale dlaczego tak mało w obliczu takich tragedii ?

 10. Prezentuje Gajowiczom czwarta Ikone, z Ikonostasu „Wojennych Ikon” – JO :

  – Narodowi Rosyjskiemu, Swiete Ikony na Czas Wojny i Pokoju, od Narodu Polskiego –
  Ikona Swietych Cierpietnikow Rodziny Carskiej

  +++

  +++

  https://gajowka.wordpress.com/kwesta-wojenna-pomoc-tradycja-orthodox/

 11. Czosnkowy niedźwiedź said

  Jakie to przykre.

  Ludziska odejmuja sobie od ust, żeby wspomóc jak tylko mozna odważny naród (juz naród) Noworosji, podczas gdy polska (polska???) wierchuszka futruje pieniędzmi rząd neobandersynów, którzy te fundusze wydadzą na zakup rakiet do usmiercania tych pierwszych.

  Czy świat nie stoczył się juz w głęboką czeluśc skurwysyństwa?

 12. Boydar said

  „nie darzę zaufaniem tej tlenionej”; w 1’40 widać przerażenie na jej pyszczku. Gdyby ta mała śpiewała szalom alechem, konfuzja zapewne by nie nastąpiła.

 13. czosnkowy niedźwiedź said

  Jaka piekna ikona (wpis nr 10).

  Panie Jo, niech Pan raczej fotografuje w existing light (wpis nr 2).

 14. czosnkowy niedźwiedź said

  Misie wydaje że to zaskoczenie pomieszane z podziwem, raczej niż przerażenie. Tleniona niczym osobiście nie rydzykuje.

 15. „Wojenna Ikona”

  Ikona Cara Rosji i Krolestwa Polskiego – Swietego Mikolaja II

  +++

  +++

 16. Boydar said

  Panie JO, ile kasy udało się zebrać od początku zbierania. Tak w przybliżeniu, z dokładnością do tysiąca funtów.

 17. JO said

  ad.16. Od czasu rozpoczecia Kwestowania ( Nieustająca Kwesta za Życiodajną Posługę) na rzecz Swietej Poslugi Ksiezy Bractwa Piusa X w Polsce , wlacznie z kwestowaniem na rzecz poslugi JE Biskupa R. Williamsona oraz Kwesta „Wojenna Pomoc Tradycja – Orthodox”;akcja Ikony
  – uzbieralismy oraz przekazalismy na rzecz… – ponad £7000.

  Calosc pieniedzy Akcji, wg moich kalkulacji pochlonela okolo £10 000 – liczac w tym koszty poniesione przez organizujacych Ruch Wspolnego Dzialania , w tematach , ktore wymienilem wyzej.

  Zaznaczyc pragne, ze koszty wlasne poniesione przez Gajowiczow w sprawie, nie podawane sa do publicznej wiadomosci a sa ich „darowizna”, wysilkiem finansowym prywatnym jaki ponosza na Rzecz Wspolna ku chwale Bozej.

  Sa to ciche koszty ich wysilku, ktory publicznie widzimy w sumach pieniedzy przekazanych Ksiezom, w tym JE Biskupowi R. Williamson oraz „Akcji Ikony” .

  Wyrazic w tym miejscu pragne slowa podziekowania dla wszystkich, ktorzy uczestnicza w Akcji Wspolnego dzialania Gajowki Pana Gajowego Maruchy.

  Akcja ta tworzy Ruch Spoleczenstwa „Polak-Ortodoks”, ktorego idea powstala pod wplywem wieloletniego wysilku Pana Gajowego Maruchy wykonywanego poprzez Witryne Dziennik Gajowego Maruchy.

  Zapoczatkowanie bodajrze w 2014 roku, oddolnej organizacji „Spoleczenstwa Polak – Ortodoks” jako Ruchu Polskich Tradycjonalistow Wyznania Tradycynie Rzymsko-Katolickiego oraz Prawoslawnego , bylo czynnym podziekowaniem, podarukiem dla Pana Gajowego, doceniajacym jego wysilek w sluzbie Bozej oraz Polskiemu Narodowi.

  Jako prowadzacy w Gajowce Akcje Wspolne Dzialania, dziekuje wszystkim Gajowiczom, bo to dzieki Panstwu powstala atmosfera nakazujaca walke – czynne dzialanie dla Bozej Chwaly i pozytku Naszego Narodu.

  Dziekuje za wiele modlitw za Nasz Ruch, za listy, za przekazane sakramentalia.., ktore poruszaja Niebo tak, bysmy mogli pracujac widziec Dobre Owoce naszego wspolnego wysilku.

  Zachecam kazdego Gajowicza do Wspolnego Dzialnia, szczegolnie do wspolnych modlitw w naszej Konfraterii.

  Choc pieniadze nie sa wazne, bo sa najmniejsza forma „prosperity”, to zachecam do wspolnego finansowego wysilku w osiagnieciu naszych zalozonych celow. Zachecam dlatego, bo wiem, ze jezeli ktos z nas przekazuje pieniadze na Chwale Boza, to z Niebios otrzymuje podziekowanie, ktorego wartosc jest daleko wieksza niz to co my przekazujemy…

  Walczmy Wspolnie meznie, wytrwale, nieprzerwanie!,
  Veritas Vincit

  JA

 18. Pan JO mnie pomógł.

 19. Boydar said

  Dziękuję. To to w warunkach „na zachodzie” to są gów.no nie pieniądze. Na dobrej aukcji za jedna taką ikonę można by dostać więcej. Uważam zastanawianie się w aspekcie jakiegokolwiek „przekrętu” za bezprzedmiotowe.

  Za kota w Manchester winszują sobie 300 funtów, o czym my qurwa rozmawiamy.

 20. JO said

  Z Ikonostasu „Wojennych Ikon” :

  Narodowi Rosyjskiemu, Swiete Ikony na Czas Wojny i Pokoju, od Narodu Polskiego –
  Ikona Matki Boskiej Czestochowskiej

  +++

  +++

 21. JO said

  1. Ikonostas „Wojennych Ikon” dla Narodu Rosyjskiego jest przygotowywany do poswiecenia na Mszy Swietej, na ktorej bedziemy modlic sie w intencji – za Rosje.

  Prosimy Ksiezy o Msze Swieta…., w Cerkwi – Prawoslawna oraz Msze Trydencka…

  2. Zachecam do wplat na ofiare dla Ksiezy odprawiajacych Msze Swieta za Rosje…

  3. W trakcie pisania jest Ikona Matki Bozej Ostrobramskiej, ktora bedzie przekazana Noworosjanom.

  4. W trakcie pisania jest Ikona , ktorej rycina jest ponizej:

  …”Wojenne Ikony” dla Polski – Polakom, ktore beda przekazywane Cerkwiom… oraz Kaplicom, gdzie odprawiane sa Msze Trydenckie przez Tradycyjnie Rzymsko-Katolickich Ksiezy.

  …”Wojenne Ikony” dla Polski – Polakom, ktore beda przekazywane Konfraterom …Swietego Rozanca, celem Rozwazania jego Swietych Tajemnic, w intencji – „Za Polske i Polakow”. Ikony beda przekazywane kazdemu z „Domu do Domu” – „Do Polakow… z Kraju do Kraju”…, kto zglosi pragnienie tak uczestniczenia w Swietym Rozancu….

  Zachecam do przekazywania wplat, na w/w cele:

  https://gajowka.wordpress.com/konta-bankowe/

  Bank: LLOYDS BANK
  Nazwa konta bankowego (Account Name): Treasures Account Pius X Association No.2Account

  I. Przelewy z Wielkiej Brytanii (From UK banks):
  Sort Code: 30 80 63
  Numer konta (Account Number): 29 75 79 68

  II. Przelewy z innych krajów (From Banks outsiede the UK):
  Sort Code: 30 80 63
  Numer konta bankowego (Account Number): 29 75 79 68
  IBAN: GB 54 LOYD 3080 6329 7579 68
  SWIFT/BIC: LOYDGB21731

 22. JO said

  +++

  Zwrocilismy sie z ramienia Gajowki do Ksiedza Proboszcza w Polsce, o odprawienie Mszy Swietej za Rosje.

  Prosimy wszystkich Gajowiczow.., bysmy w tych kolejnych kilku dniach modlili sie w intencji Mszy i za Rosje…

  Ksidz Proboszcz przyjal intencje…

  Na Mszy Swietej, bedzie uroczyste poswiecenie czterech Ikon.

  Tresc Listu przekazanego Ksiedzu Proboszczowi :

  12.04.2016. Z , England

  Drogi Księże Proboszczu,

  Trzy lata temu powstała, w koło witryny internetowej
  https://marucha.wordpress.com/ ,
  idea Wspólnego Działania polskich tradycjonalistów wyznania Prawosławnego oraz Tradycyjnie ( przedsoborowo) Rzymsko-Katolickiego, owocująca powstaniem Ruchu „Spoleczentswa Polak-Ortodoks”. Naszym wspolnym celem jest obrona Tradycji Świętej i jej praw w naszym życiu.
  Europa zachodnia pogrążona w chaosie modernizmu przenosi go na wschód do Polski i zagraża Rosji. Widać to w wydarzeniach na Ukrainie, Syrii ale i Serbii.

  Zwracamy się do Księdza, za pośrednictwem Pana X oraz Pana Y, z uprzejmą prośbą o odprawienie Mszy Swietej „Za Rosje”, o Boża Opiekę, Ochronę, Obronę Rosji i Rosyjskiego Narodu przed modernizmem. By Dobry Bóg darzył Rosjan Wiara i Życiem Bezpiecznym ku Bożej Chwale. By Dał Rosjanom Siły do Walki.
  Zwracamy się z prośbą o poświęcenie czterech Ikon, które zamierzamy przekazać Narodowi Rosyjskiemu, wznosząc modlitwy do Trójcy Świętej:

  Narodowi Rosyjskiemu, Święte Ikony na Czas Wojny i Pokoju, od Narodu Polskiego –
  Ikona Matki Boskiej Częstochowskiej
  Narodowi Rosyjskiemu, Święte Ikony na Czas Wojny i Pokoju, od Narodu Polskiego –
  Ikona Matki Boskiej Kazańskiej
  Narodowi Rosyjskiemu, Święte Ikony na Czas Wojny i Pokoju, od Narodu Polskiego –
  Ikona Cara Rosji i Królestwa Polskiego – Świętego Mikołaja II
  Narodowi Rosyjskiemu, Święte Ikony na Czas Wojny i Pokoju, od Narodu Polskiego –
  Ikona Świętych Cierpiętników Rodziny Carskiej

  https://gajowka.wordpress.com/kwesta-wojenna-pomoc-tradycja-orthodox/

  Z Panem Bogiem,

  Przedstawiciel Ruchu Społeczeństwa Polak – Ortodoks

  Jan Aleksander

  +++
  Błogosławieństwo/Modlitwa Jego Ekscelencji Biskupa Ryszarda Willamsona – za Rosję.

  (tlumaczenie w języku polskim wykonane przez CBW&BK&JO).

  Wszechmogący Wieczny Boże,

  Ty, który patrzysz na rodzj ludzki pośpieszajacy ku własnmu zniszczeniu,

  gdyż Europa, niegdyś chrześcijańska, odwróciła się od Ciebie
  i poddała się rządom twoich wrogów,
  sługom bożka Mammona,

  a jednak, w tym samym czasie Boże,
  umożliwiłeś, poprzez dobroć twej Bożej Opieki,
  wielkiemu narodowi, niegdyś raz komunistycznemu,
  być w Stanie Łaski
  i powracającym teraz do twych zaszczytów i posługi;

  zatem klęcząc, my niegodni, modlimy się, uniżenie błagając Ciebie Panie Boże,
  abys dał Świętej Rosji, za twoim wsparciem, z twoją Asystą, Mocą, Błogosławieństwem,
  nieustajacy, niczym nieprzerwany, postęp na froncie obrony twych racji i praw,

  i modlimy się, uniżenie błagając Ciebie Panie Boże,
  abyś dał Świętej Rosji, za twoim wsparciem, z twoją Asystą, Mocą, Błogosławieństwem,

  powstrzymać, przeciwdziałać, zapobiec wszystkim planom twych wrogow dążących do zniewolenia całej ludzkości,

  modlimy się, uniżenie błagając Ciebie Panie Boże,
  by w rezultacie walki Świętej Rosji w Służbie Bożej,
  za twoim Jej wsparciem, z twoją Asystą, Mocą, Błogosławieństwem,
  wszystkie narody mogły znowu zjednoczyć się pod płaszczem ochronnym Matki Bożej,

  aby na wieki wieków wychwalać, czcić i służyć Twojemu Boskiemu Majestatowi, przez Jezusa Chrystusa naszego Pana,
  Amen.

  + Richard Williamson
  18 July, 2015-11-07
  Broadstairs
  England

  +++

  Благословение/ молитва Превосходительствa Eпископа Pышарда Виллиамсона за Россию

  Всемогущий Вечный Боже

  Tы, кто смотрит на человечество приближающееся к своей собственной гибели,
  потому что, когда-то християнская Европа, отвернулся от Tебя
  и сдалaсь правительствy врагов Tвоих,
  слуги бога Маммона;

  и все же, в то же время Господи,
  Tы дал возможность, через добротy Tвoeй божественной защиты,
  великoмy, когда-то коммунистическомy народy,
  быть в состоянии благодати и возвращения к твоей чести и служеню;

  Поэтому, стоя на коленях, мы недостойны, молимся, раболепно просим Teбя Господи Боже, дай Святoй Рocсии непрерывный прогресс, с Tвoей помощью поддержкой, силой, благословением.

  И молимся, чтобы подобострастно просить Тебя, Господи Боже,
  Tы дай Святoй Рocсии с Tвoей помощью поддержкой, силой, благословением,
  остановить и предотвратить все планы врагов Tвoих идyщих к порабощению всего человечествa.

  Mолимся, подобострастно прося Тебя, Господи Боже,
  чтобы в результате борьбы Cвятoй Рocсии в службе Богy,
  с Tвoей помощью поддержкой, силой, благословением,
  все народы oпять cоединились под защитной Mантии Богоматери,

  чтобы навсегда и когда-либо хвалить, поклоняться и служить Tвoемy Божественномy Величествy, через Иисуса Христа, Господа нашего, Aминь

  + Richard Williamson
  18 July, 2015-11-07
  Broadstairs
  England

  +++

  Gajowiczom organizujacym w Polsce, uroczysta Msze Swieta za Rosje, na ktorej beda poswiecone „Wojenne Ikony”, nich Pan Bog stokrotnie wynagrodzi.
  JA

 23. JO said

  +++

  +++

  Za kazdym razem, po napisaniu i odmowieniu Modlitwy JE Ryszarda Williamsona ” Za Rosje „…, gdy zostala ukonczona kolejna „Wojenna Ikona”, bylo kolejne zwyciestwo w Donbasie, Syrii…

  Ikony tworza juz Historie i maja wlasne Zycie, ….sa traktowane w Prawoslawnej Swietej Tradycji – jako Slowo Boze….

  Jutro uroczyscie poswiecone….., sa dzielem sztuki sakralnej napisanym ku Chwale Bozej i naszemu pozytkowi.

  „..Liturgia…”
  „…wyswiecenie Ikon…”

  Niech beda na pozytek Narodowi Rosyjskiemu, za ktory Modlmy sie wszyscy w Gajowce, razem z wiernymi, na Mszy Swietej w intencji, zamowionej przez Gajowke ( reprezentantow Narodu Polskiego) – ZA ROSJE.

  Jeden z komentujacych wystawione Ikony, przygotowywane do poswiecenia w Domu Bozym powiedzial:

  „…w polmroku, w takim otoczeniu robia ogromne wrazenie.., SERCE ROSNIE! ”

  Modlmy sie…, reprezentujac CALY Narod Polski!

  JA

Sorry, the comment form is closed at this time.