Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Marucha o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Duda: Jesteśmy państwem i naro…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  NICK o Parlamentarna głupota ma się…
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  NICK o Portki w dół?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Amerykański ekonomista: to Rosja wywołała aferę Panama Papers

Posted by Marucha w dniu 2016-04-11 (Poniedziałek)

W amerykańskiej gazecie „The Washington Post” pojawił się artykuł zatytułowany „Nie całkiem szalona teoria: Rosja zrobiła szum wokół Panama Papers”, w którym autor wysuwa tezę, że za wyciekiem panamskiego archiwum stoi właśnie Rosja.

Adam Taylor buduje swoją teorię wokół artykułu autorstwa ekonomisty Clifforda Gaddy’ego z Brookings Institution.

„Pewna historia”

Gaddy twierdzi, że w ujawnionych materiałach, z których wynika, iż znani i bogaci, w tym politycy, ukrywają przed fiskusem pieniądze w rajach podatkowych, nazwisko rosyjskiego prezydenta nie pojawia się, a wszystkie informacje w jakiś sposób z nim związane są w takim lub innym stopniu znane.

Właśnie to Gaddy uważa za jeden z głównych argumentów na rzecz swoje teorii, w której Moskwa puszcza w obieg Panama Papers.

Autor opisuje również korzyści płynące dla Rosji z ujawnienia dokumentów: po wycieku bazy danych, przyłapującej „wzorcowe zachodnie demokracje” na podobnych problemach, na Rosję nikt już nie będzie pokazywać palcem.

Tymczasem bohaterem nagłówków w większości zachodnich mediów został właśnie rosyjski przywódca, choć jego nazwisko nie pojawia się w dokumentach.

„Nieodpowiedzialne” źródło

Mówiąc o źródle, Gaddy wspomina o komentarzach dziennikarzy „Sueddeutsche Zeitung”, którzy zdobyli panamską bazę danych, na temat informatora. Pytają go o kierujące nim motywy, a on odpowiada: „Chcę, aby o tych przestępstwach dowiedziała się opinia publiczna”.

Taką odpowiedź ekonomista uważa za „naiwny anarchizm”. I nadal, udowadniając swoją teorię, twierdzi, że „ani jeden odpowiedzialny człowiek, wojujący o nadrzędność prawa, nie poprze publikacji zakrojonej na taką skalę bazy danych”. Świadczy to również na korzyść tego, że za Panama Papers może stać Rosja, bo ujawnienie takich dokumentów może „obalać rządy z nieprzewidzialnymi konsekwencjami”.

Niedawno dziennikarze „Sueddeutsche Zeitung” wyjaśnili, w jaki sposób współpracowali ze swoim informatorem. Przede wszystkim wśród „próbnych” dokumentów pojawiła się informacja na temat, oprócz „argentyńskich spraw publicznych” i pewnego byłego menadżera Siemens, otoczenia Władimira Putina, ale nie o nim samym.

Gaddy omawia również kwestie techniczne związane z ujawnieniem panamskiej bazy danych. Jego zdaniem, dostęp do dokumentów kancelarii prawnej Monssack Fonseca mogli zdobyć rosyjscy hakerzy, pewien „specjalny oddział cybernetyczny na Kremlu” przy wsparciu wywiadu finansowego. Jednak nie ma dowodów na potwierdzenie tej hipotezy.

Amerykański ślad

Brak w panamskich dokumentach Amerykanów Gaddy również interpretuje na korzyść swej teorii. Według niego, Rosja może wykorzystać bazę danych do szantażowania Waszyngtonu.
— Panamskie dokumenty zawierają poufne korporacyjne informacje finansowe, z których część – bardzo niewielka – rzuciła światło na działalność przestępczą. Organy ścigania mogą wykorzystać je do prześladowania karnego firm i osób fizycznych, a w rękach osób trzecich to narzędzie szantażu – pisze ekonomista.

Autorowi nie przeszkadza nawet to, że portal WikiLeaks poinformował, iż ujawnienie panamskiej bazy danych będzie skierowane przeciwko Moskwie i było finansowane przez United States Agency for International Development oraz George’a Sorosa, a amerykański Departament Stanu faktycznie to potwierdził, choć oświadczył, że nie wywierał wpływu na śledztwo.

Ekonomista utrzymuje, że Amerykanie mogą figurować wśród ogromnej ilości nieopublikowanych dokumentów, ale ich nazwiska celowo nie zostały ujawnione.

http://pl.sputniknews.com

Wygląda na to, że za publikacją stoi min. Macierewicz.
Admin

Komentarzy 13 to “Amerykański ekonomista: to Rosja wywołała aferę Panama Papers”

 1. Pobożny said

  Te bęcwały chazarskie cały czas za wszystkie gów… świata obwiniają Rosję jako dyżurny kraj od… wszystkiego gów… Rosja to, Rosja tamto… to jakiś obłęd i zmowa syjonistyczna.

 2. re1truth2 said

  [Strobe Talbott, president of the Brookings Institution, is responsible for formulating and setting policies, recommending projects, approving publications and selecting staff. Talbott, whose career spans journalism, government service and academe, is an expert on U.S. foreign policy, with specialties on Europe, Russia, South Asia and nuclear arms control. As deputy secretary of state in the Clinton administration, Talbott was deeply involved in both the conduct of U.S. policy abroad and the management of executive branch relations with Congress.]

 3. Siekiera_Motyka said

  Wojna informacyjna. Zwykły zjadacz chleba gubi się w tym wszystkim bo zmieniają aktorów jak tylko oni się spalą .

  Al Kaida –> IS –> ISIS –> Daesh —> Al Nusry ……
  Uchodźcy —> emigranci —> biedne rodzinny —> …

 4. MatkaPolka said

  Geopolityka i Korupcja – George Soros a ‚Panama Leaks’

  http://www.fort-russ.com/2016/04/geopolitics-of-corruption-george-soros.html

  Największy skandal wstrząsnął korupcji planetę. Miedzynarodowe Amerykańskie Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (American International Consortium of Investigative Journalists) opublikowało ponad 2,6 terabajtów danych i 11,5 mln tajnych dokumentów firmy z Panamy Mossack Fonseca; ten przeciek jest kilka razy większa niż Wikileaks. Przeciek Panama Papers według informatorów, oskarża prominentnych polityków używania programów typu „offshore banking”,- „Rajów Podatkowych” a tym samym pośrednio wskazuje na obecność korupcji w dużej części elit politycznych na świecie. Te Materiały dochodzeniowe odnoszą się do prezydentem Rosji Władimirem Putinem, premier Wielkiej Brytanii David Cameron, ukraińskiego i Azerbejdżanu prezydenta Poroszenko i Alijewa, a nawet króla Arabii Sudyjskiej Salman, ale to tylko kilka nazwisk na liście.

  Praca służb specjalnych

  Skala opublikowanej informacji wskazuje, że jest owocem pracy nie tylko „niezależnych dziennikarzy”, ale także państwowych, czy też dużych prywatnych korporacji wywiadowczych. Jeśli tak właśnie jest, to nowa afera ma konkretne cele geopolityczne. Ze względu na dużą ilość opublikowanych dokumentach sprawdzeniu ich autentyczności, nie jest to możliwe, w krótkim okresie czasu, co oznacza, że są one otwarte na manipulacje, zwłaszcza w obszarze zainteresowania mediów.

  Narażanie wrogów systemu

  Najczęściej wymienianym osoba dotknięta przez ten skandal w mediach zachodnich jest, oczywiście, Władimir Putin. Informacje szkodliwe przeciw prezydentowi Rosji jest bezpośrednim atakiem kręgów rządzących na Zachodzie, i narzędziem nacisku wobec Prezydenta Putina, a także na znaczna część rosyjskiej elity. Są próbą wymuszają na Rosji do wyrzeczenia się z niezależnej polityki zagranicznej, za pomocą „publicznych donosów” i szumu medialnego wokół nich jako narzędzia. Jest również rzeczą znamienną, że „niezależnych dziennikarzy” prześcigają się również w publikcjach szkodliwych materiałów przeciw syryjskiemu prezydentowi Baszara al-Assada i prezydentowi RPA Jacob Zuma. Zachód prowadzi bezpośrednią wojnę przeciwko pierwszemu i stara się wyprzeć tych drugich z powodu jich prorosyjskiego i pro-chińskiego stanowiska.

  Presja na marionetki

  O ile nazwisko Putina nie jest wymienione w opublikowanych dokumentach, to „zebrane dowody” przeciwko rosyjskim prezydentowi są pośrednie, dotyczą dwóch innych liderów postsowieckich, Ilham Alijew i jego rodziny, i Petro Poroszenko, wymienione są bezpośrednio. Znamienne jest to, że w przeddzień publikacji materiału, Alijewa, podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych, podjęły decyzję o rozpoczęciu wojny w Górskim Karabachu. Zbieg okoliczności? Nie sądzę. Włączenie Alijewa i Poroszenki w Panama Papers jest znakiem, że Zachód trzyma liderów tych krajach na krótkiej smyczy.

  Dziwna firma

  Zobaczmy, kto jeszcze pojawia się w opublikowanych dokumentach; lista jest bardzo interesująca. Jest na niej saudyjski król Salman, obecny pro-amerykański prezydent Argentyny Mauricio Macri, a także byli prezydenci kraju Cristina i Nestor Kirchner, którzy w przeciwieństwie do Macri byli przeciwko hegemonii USA, jest ojciec Brytyjskiego konserwatywnego premier Davida Camerona, jest też były Emir Kataru i obecny prezydent Zjednoczonych Emiratów arabskich, jest były premier Chin i kilku innych ważnych chińskich urzędników. Na pierwszy rzut oka, to dziwne firma; który jest głównym globalnym graczem na świecie, a która występuje przeciw nimi wszystkimi? To nie jest wzorzec postępowania amerykańskiego wywiadu, a raczej nie tylko amerykańskich służb wywiadowczych. Osoba ta, która stoi za tym musi być wpływowym globalnie, anty-Rosyjska, anty-Putinowska , anty-Chiny, musi przedstawiać negatywne stanowisko wobec autorytarnych arabskich monarchii i prawicowych liberałów takich jak Cameron oraz lewicowych liberałów takich jak Macri.

  To ktoś taki bardzo podobny jak George Soros.

  Dziennikarze zatrudnieni przez Sorosa

  „Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych” to projekt amerykańskieJ liberalnej organizacja pozarządowa „Center for Public Integrity” (Centrum dla społecznej Uczciwości). Jest to największa amerykańska organizacja non-profit, której celem działania jest Dziennikarstwo śledcze. W 1996 roku rozpoczęła kampanię przeciwko paleo-konserwatywnemu kandydatowi na prezydenta USA Patrick Buchanan, którego Soros, zmymusił jego wycofanie się z kampanii wyborczej. Wśród oficjalnych sponsorów niezależnych dziennikarzy: znajdujemy „Open Society” Foundation (Soros Foundation), Fundacja Światło Słoneczne (finansowana głównie przez Sorosa), Fundacja MacArthur, Foundation Rycerz, Ford Foundation, Rockefeller Foundation, Carnegie Endowment, Omidyar Network z założyciel eBay – ultra-liberalny i globalistą Pierre Omidyar etc.

  Amerykańska Center for Public Integrity oraz Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarze śledczych uczestniczą od dawna w wieloletniej wojny medialnej, którą Soros rozpoczęła przeciwko braciom, Koch- miliarderów związanych z prawicowymi kręgami Partii Republikańskiej. W czasie kampanii, dziennikarze Sorosa zostały skazane jawnego oszustwa, łamanie prawa Stanów Zjednoczonych i zniekształcania faktów.

  Charakterystyczne większości expose Konsorcjum Dziennikarze śledczych pokazuje, że ta struktura służy przede wszystkim jako narzędzie propagandowe w rękach Sorosa. Zobacz na przykład, batalię przeciw braciom -Koch i przecieki w Luksemburg przeciw przywódcą UE. Po Soros rozpoczął grę przeciw frankowi szwajcarskiemu, „niezależnych dziennikarzy” zaczeli badać „pranie pieniędzy” w bankach szwajcarskich.

  Co ciekawe, Fundacje Heinz, na czele z żoną sekretarz stanu USA Teresa Heinz Kerry, wcześniej wymienione jako sponsor obu struktur. Soros finansowane kiedyś jej męża, gdy był kandydatem na stanowisko prezydenta USA (podobnie jak dzisiaj Obamę i Hillary Clinton). Tak więc , związki pomiędzy obecną administracją USA a spekulantemi finansowym sąt bardzo silne. Czy Pamiętacie tajemniczą walizkę Kerry’ego podczas jego ostatniej wizyty w Moskwie?

  W sojuszu z Departamentu Stanu USA

  Na liście światowych liderów, którzy spopadli w niełaskę pokazuje, że skandal „Rajów Podatkowych” jest rezultatem partnerstwa publiczno-prywatnego. Wszystkie osoby zamieszane w ten skandal są „przeciwnikami, Sorosa ale są one również przeciwnikami geopolitycznymi USA ” i właśnie przeciw nim wysuwane są najpoważniejsze oskarżenia., w przypadku Camerona i Macri, to atakowane są ich ich rodzinne biznesy, a na pierwszy rzut oka nie jest związane z ich pracą jako liderów swoich krajach. Liberalnej lewice postacie związane z samym Sorosem, który sam aktywnie wykorzystać „Raje Podatkowe” dla swoich spekulacji finansowych, nie pojawiają się nigdzie na tych listach.

  Gdy Soros kupił Kerry’ego, a obecnie kupuje Hillary Clinton, masowo inwestować w ich budżety kampanii wyborczej, albo daje pieniądze do Partii Demokratycznej US, nie jest to uważana za korupcję, czy też finansowanie ciemneych sprawek, które wykorzystują liberalni politycy na całym świecie.

  Aby odpolitycznić świat

  Co ciekawe, nowe rewelacje wieku jest skierowana głównie przeciwko politykom. W istocie, to masowo kompromituje globalną klasę polityczną jako taką. Liberalna ideologia Sorosa „Open Society” służy do odrzucenie polityki państw i ma być zastąpiony przez transakcjach biznesowe korporacji

  Ostateczna bariera, w niektórych przypadkach barierą dla ustanowienia władzy pieniądza, zostanie zlikwidowana. Dlatego Soros na przykład finansuje lewicowe ruchy skierowane przeciwko politycznego establishmentu na całym świecie, a wspomniany już wcześniej Pierre Omidyar, kolejny sponsorem Konsorcjum Dziennikarze śledczych,już przedstawił projekt jaki będzie świat post-politycznym.
  (gdzie znikną państwa i rządy)

 5. Boydar said

  Tak, jesteśmy bandytami i złodziejami. Jesteśmy alkoholikami, narkomanami i sadystami. Tak, robimy przekręty o których taktownie nie wspominamy aby nie psuć waszego samopoczucia. Ale to nie wasza sprawa, durne goje ! Morda w kubeł i nie bulgotać ! Do roboty !

 6. adsenior said

  Jak latem spadnie śnieg, to będzie wina Rosji, jak będzie susza, to wina Rosji, jak będzie powódź, wina Rosji …………………………………..WINA ROSJI, nie eskimosów, nie USraela, ale ROSJI!!

 7. NyndrO said

  Ja wiem,że taka scena była w „Rejsie”,ale ja piszę na poważnie.Pan z Woszyntn Peeust pisze pozytywnie,jest ukontentowany,pełny radości,że dzięki Rosji jest uczciwiej na tej Planecie,niż gdyby Rosji nie było.Przecież z pewnością – jako Ziemienin – musi się cieszyć,że powyciskało.Moim zdaniem się myli,no ale gdyby miał rację.to bym się bardzo cieszył,bo podobnie jak Pan Ziemienin z Waszygtonu,od dawna kibicuję Rosji.

 8. MatkaPolka said

  SPRAWA „Panama Papers” MA KILKA WARSTW OSZUSTWA

  Podatki

  To twoje prawo i etyczne zobowiązanie, aby płacić tak mało podatków, jak to tylko możliwe.

  Podatki są pochodną Systemu Bankowego i emisji pieniądza jako dług

  Podatki nie są potrzebne w ogóle – Państwo ma nieograniczoną władzę emisji pieniądza na wszystkie projekty służące społeczeństwu, państwu i swoim obywatelom.

  Raje Podatkowe są dla bogatych ludzi i bogatych korporacji.
  BIEDNY CZŁOWIEK PŁACI PODATKI – no bo „„jedyna pewna rzeczą jest śmierć i podatki” – to też przykład propagandy banksterów.

  Wywlekanie tego, że jednym można – a drugim nie można korzystać z Rajów Podatkowych jest głupotą i manipulacją.

  Największym oszustem w tym wszystkim jest Międzynarodowy Pan Bankowy.

  Największym oszustwem jest to, że w ogóle podatek dochodowy jest nielegalny;
  I jest formą złodziejstwa i rabowania społeczeństw przez banki.

  Przestępcy nie lokuja swoich zysków w „Rajach Podatkowych”, bo te pieniądze mogą w każdej chwili być zablokowane

  Powierzać swoje pieniądze w obce ręce niesie za sobą ryzyko
  (Dlaczego Putin miałby powierzać swoje pieniądze do żydowskiego banku w „Raju Odatkowym” – Doświadczenie „Jukos”- aresztowanie aktywów jest najlepszym powodem, żeby tego nie robić )

  Istnieje wiele mechanizmów prawnych – na przykład Trusty, które pozwalają unikania płacenia podatków

  Ale po kolei

  Po pierwsze
  Fakty i mity na temat rajów podatkowych

  http://www.kancelaria-skarbiec.pl/raje-podatkowe/optymalizacja.htm

  Korzystanie z międzynarodowego planowania podatkowego przy użyciu tzw. rajów podatkowych budzi duże emocje i kontrowersje. Z jednej strony, na temacie tym kładzie się cieniem całkowicie fałszywe wyobrażenie, jakoby międzynarodowe planowanie podatkowe było rodzajem działalności, który jest „nielegalny” albo co najmniej nieetyczny. Ten mit rzekomej „nielegalności”, jaki roztacza się wokół rajów podatkowych powoduje, że z optymalizacji podatkowej rezygnują osoby, które w innych okolicznościach odniosłyby z tego tytułu znaczne korzyści.

  Z drugiej strony, osoby usiłujące zracjonalizować swoje zobowiązania podatkowe przy pomocy rajów podatkowych, popełniają czasami szkolne błędy, które powodują, że nie udaje im się osiągnąć zamierzonych korzyści, a nawet wpędzają się w duże tarapaty w rozliczeniach z fiskusem. Dwa przykłady takich błędów rozważam w poniższej publikacji.

  Kilka słów wprowadzenia:
  podatek dochodowy, czyli widmo komunizmu krąży nad Europą

  W swoim „Manifeście Komunistycznym” (1847/1848) Karol Marks i Fryderyk Engels odgrażali się, że „proletariat” użyje swojego panowania politycznego po to, by krok za krokiem wyrwać z rąk burżuazji cały kapitał i scentralizować wszystkie narzędzia produkcji w ręku państwa, tj. „w ręku zorganizowanego jako klasa panująca proletariatu”, aby „możliwie szybko zwiększyć masę sił wytwórczych”. W ten sposób na świecie miał zapanować komunizm. Marks i Engels wskazali w „Manifeście” dziesięć podstawowych dróg do komunizmu, a wśród nich… wprowadzenie wysokiego, progresywnego podatku dochodowego oraz zniesienie prawa dziedziczenia (co mniej więcej odpowiada wysokiemu podatkowi spadkowemu).

  Niewątpliwie jest przedziwnym paradoksem historii, że ten postulat – rodem z „Manifestu Komunistycznego” – jaki stanowi wysoki, progresywny podatek dochodowy został spetryfikowany w polskim systemie prawnym przy udziale ugrupowań politycznych, które w swojej retoryce odwołują się do „antykomunizmu”.

  Wobec bardzo wysokich obciążeń podatkowych w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej interesującym rozwiązaniem wydaje się przenoszenie centrum opodatkowanej aktywności do niewielkich, egzotycznych państw o dobrze rozwiniętych systemach bankowych i o bardzo niskich podatkach. Choć polskim przedsiębiorcom wydawać się może, że alokacja części swoich aktywów np. na Brytyjskie Wyspy Dziewicze w archipelagu Małych Antyli, to pomysł zgoła bajkowy albo co najmniej mało poważny, to na świecie działanie takie staje się standardem w zarządzaniu majątkiem dobrze uposażonych osób fizycznych i korporacji. Jak zresztą mogłoby być inaczej, skoro raje podatkowe zapewniają minimum podatków i maksimum poufności?

  Według Jeffrey’a Owens z OECD, którego wypowiedź przytaczał w lutym br. „The Economist”, w offshorowych centrach finansowych zarządzane jest już być może nawet 6-8 proc. wartości gospodarki światowej, czyli pięć razy więcej niż dwie dekady temu. Przykładowo: Kajmany stały się już piątym największym na świecie centrum bankowym, a na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych zarejestrowano już prawie 700 tys. offshorowych spółek.

  Ryzyka związane z korzystaniem z rajów podatkowych

  Z drugiej strony, warto pamiętać, że założenie „wehikułu korporacyjnego” w raju podatkowym nie stanowi cudownego panaceum na wszelkie bolączki polskiego systemu podatkowego. Jak pokażę poniżej, są takie sytuacje, w których przedsiębiorca korzystający z takiego wehikułu zapłaci wyższe podatki niż zapłaciłby prowadząc zwykłą działalność gospodarczą w Polsce. Często taki problem powstaje w sytuacji, kiedy polscy biznesmeni decydują się korzystać z usług zagranicznych firm zajmujących się zakładaniem spółek offshorowych, ponieważ takie firmy nie znają polskiego systemu podatkowego.

  Błąd pierwszy: „dochodów, które uzyskuję w raju podatkowym nie muszę podatkować w Polsce”

  Przykład: Załóżmy, że podatnik jest osobą fizyczną i mieszka w Polsce. Jednocześnie całość swoich dochodów wykazuje tzw. Baliwacie Guernsey, przekazując środki na rachunek bankowy, który założył sobie z lokalnym oddziale brytyjskiego banku. Zgodnie z lokalnymi przepisami (o których mowa poniżej) nie płaci w Baliwacie podatku dochodowego i praktyki takiej nie kwestionuje lokalna administracja. Za odłożone pieniądze kupuje nieruchomość w Polsce. I… zaczyna mieć kłopoty z Urzędem Skarbowym. Dlaczego? Jak wyjaśnię poniżej osoba, która posiada na terytorium Polski centrum interesów osobistych lub gospodarczych powinna w Polsce płacić podatek dochodowy od całości swoich przychodów, bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów. Wykazywanie przychodów w raju podatkowym i następnie transferowanie ich do Polski nie stanowi rozwiązania naszych problemów podatkowych!

  Mało który Europejczyk zdaje sobie sprawę, że na naszym kontynencie istnieje coś takiego jak Baliwat Guernsey (czy w ogóle ktoś wie czym są baliwaty?): obejmuje on obejmuje Wyspy Normandzkie (oprócz Jersey) na Kanale La Manche. Baliwat Guernsey stanowi terytorium zależne Korony Brytyjskiej, ale nie jest częścią Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, ani Unii Europejskiej. Niewątpliwie jest to jeden z rajów podatkowych. Na części obszaru Baliwatu Guernsey – Wyspie Sark (wraz Breqhou) oraz Wyspie Jethou – koncepcja „podatku dochodowego” w ogóle się nie przyjęła. Reszta Guernsey posiada podatek dochodowy na poziomie 20 proc., ale nie wymierza się tam podatku od zysków kapitałowych, podatków spadkowych, ani VAT-u.

  Czy jednak rzeczywiście wystaczy wykazywać przychód na Wyspie Sark, aby nie płacić w Polsce podatku dochodowego? Oczywiście, że nie. W tej sytuacji znajduje zastosowanie art. 27 ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Zgodnie z tym przepisem, jeżeli podatnik, o którym mowa w art. 3 ust. 1, osiąga również dochody z tytułu działalności wykonywanej poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej lub ze źródeł przychodów znajdujących się poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania nie stanowi o zastosowaniu metody określonej w ust. 8, lub z państwem, w którym dochody są osiągane, Rzeczpospolita Polska nie zawarła umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania, dochody te łączy się z dochodami ze źródeł przychodów położonych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. W tym przypadku od podatku obliczonego od łącznej sumy dochodów odlicza się kwotę równą podatkowi dochodowemu zapłaconemu w obcym państwie. Odliczenie to nie może jednak przekroczyć tej części podatku obliczonego przed dokonaniem odliczenia, która proporcjonalnie przypada na dochód uzyskany w państwie obcym.

  Innymi słowy, jeśli X ma w Polsce domicyl podatkowy, to dochód wykazywany w Baliwacie powinien opodatkować w Polsce, albowiem osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (tzw. nieograniczony obowiązek podatkowy). Za osobę mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się osobę fizyczną, która posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ośrodek interesów życiowych) lub przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni w roku podatkowym.

  Oczywiście, istnieją sposoby, aby osoba fizyczna wykorzystała raje podatkowe do tego by obniżyć swoje zobowiązania podatkowe, ale jest to sztuka, która wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności.
  (***)
  Podsumowanie

  Międzynarodowe planowanie podatkowe to opcja, którą warto rozważyć w każdym wypadku, kiedy spodziewamy się uzyskać większe przychody. Jak jednak widać z powyższych przykładów, nie da się go stosować bez znajomości lokalnych przepisów podatkowych i ograniczeń dewizowych.
  Robert Nogacki, 19.11.2007

 9. MatkaPolka said

  DO CZEGO SŁUŻĄ PODATKI

  Prezydent Regan w 1980 r. utworzył Komisje (Grace Commission), której celem było ustalenie, na co idą podatki.

  Komisja ustaliła, że:

  Wszystkie przychody wynikające z opodatkowania znikają zanim jakikolwiek cent zostaje wydany na cele publiczne

  Pan Beardsley Ruml przewodniczący Nowojorskiego oddziału FRB stwierdził w swoim artykule w
  „American Affairs,” wydanie ze Stycznia 1946 r. po co są podatki. Stwierdził, w tym artykule zatytułowanym „Taxes For Revenue Are Obsolet.” – Podatki, jako źródło dochodów dla rządu są przestarzałe.

  Rząd nie potrzebuje podatków

  Podatki, służą do zupełnie innych celów.

  * Służą, jako instrument polityki fiskalnej i stabilizacji siły nabywczej dolara
  * Są wyrazem polityki społecznej dystrybucji bogactwa w społeczeństwie
  * Sa wyrazem polityki państwa subsydiowania lub karania różnych sektorów przemysłowych lub różnych grup społecznych
  * Jako wskaźnik do wyizolowania i bezpośredniego oszacowania kosztów służących społeczeństwu takich jak drogi i zabezpieczenia socjalne.

  Podatki

  * NIE sa używane do płacenia za jakiekolwiek usługi rządu dla społeczeństwa i na cele społeczne
  * NIE sa używane do wdrożenia jakichkolwiek polityki ekonomicznej rządu
  * NIE sa używane dla potrzeb socjalnych społeczeństwa

  * Są używane do subsydiowania różnych grup interesu, takich jak np. prywatne banki.
  * Grupy interesów są wykluczone się od opodatkowania

  * Celem opodatkowania jest klasa średnia, która jest rabowana, a podatki to najpewniejsza gwarancja tego procesu.
  * Podatek to koncepcja marksistowska – Wysoki, progresywny podatek dochodowy to 10 punkt Manifestu Komunistycznego

  Trzeba zrozumieć jedno – podatki to pochodna systemu bankowego, emisji pieniądza, jako dług.

  PODATKI W OGÓLE NIE SĄ POTRZEBNE – przy obecnym systemie bankowym

  Państwo może i POWINNO EMITOWAĆ PIENIĄDZE na cele społeczne – drogi, szkoły, szpitale, pensje dla dla nauczycieli, lekarzy, pielęgniarek, ….emerytury.

  To jest możliwe to, jak najbardziej istnieje. Interwencjonizm państwowy to fakt w najsilniejszych gospodarczo państwach – mocarstwach światowych.

  PAŃSTWO MA NIEOGRANICZONE PRAWO EMISJI PIENIĄDZA – to największy przywilej i obowiązek rządu. Trzeba powiedzieć wyraźnie – EMISJA CELOWA i proporcjonalna, zgodnie z potrzebami kraju.

  SYSTEM BANKOWY I SYSTEM EMISJI PIENIĄDZA – NAJWIĘKSZA ŻYDOWSKA PODMIANKA
  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/08/system-bankowy-i-system-emicji-pieniadza-najwieksza-zydowska-podmianka

  To, że „rzont polski” robi inaczej – to dowód na korupcje rządu.

  Bo cóż to dla międzynarodowego bankiera wydrukować ( a właściwie zdeponować) na zagranicznym koncie PRZEKUPIONEGO POLITYKA – 1 milion, 10 milionów, a może i 500 milionów dolarów ….(oczywiście w swoim banku – w ten sposób trzyma się przekupionego polityka „na smyczy.”

  Podatki to odbieranie siły nabywczej pieniądza i krępowanie rozwoju gospodarczego kraju

 10. MatkaPolka said

  Podatek Dochodowy to najpowszechniejsza i najmniej zrozumiana sprawa

  Jest takie powiedzenie w języku angielskim , że „jedyna pewna rzeczą jest śmierć i podatki” – to też przykład propagandy banksterów.

  Większość ludzi płaci podatki dochodowe i uważa to za coś oczywistego – bo skąd niby drogi, szkoły, szpitale…

  Otóż potrzebna jest zrozumienie i definicja dochodu.

  Wynagrodzenie za prace to NIE jest dochód. Bo wynagrodzenie za pracę to własność prywatna NIE podlegająca opodatkowaniu – tak jak ręka, noga, oko, głowa…

  Podatek dochodowy (Income Tax) w USA i Kanadzie został wprowadzony dopiero w 1917 r. jako „War Tax” – podatek na wojnę i obejmowal tylko korporacje wykazujące roczny dochód $10,000 i wynosił 2%. W „jakis sposób” już po wojnie został utrzymany I rozszerzony do 40-50%)

  Oczywiście nie obejmował indywidualnej osoby

  „Pan Bankowy” wprowadził podatki dochodowe we wszystkich krajach wg „swojego widzi mi się”, wg. swojej definicji dochodu, – opodatkować wszystko co się rusza. A te definicje „Pana Bankowego, MFW i kohorty z gruntu sa definicjami fałszywymi.

  W PRL-u żadnych podatków nie było, – a budowało się drogi, szpitale, szkoły („1000 szkol na tysiąclecie”), -zakłady pracy po zniszczeniach zbrodniczej, nazistowskiej III Rzeszy niemieckiej – siermiężnie było, ale było …i oczywiście aparat państwowy w tym represyjne służby – UB/SB i służby sadowe

  I skąd się wzięły na to wszystko pieniądze – powtarzam – żadnych podatków nie było. Ano, państwo drukowało, – bo właśnie każde państwo ma takie uprawnienia i przywilej służby społecznej.

  A skąd się wzięła potęga militarna i kosmiczna byłego ZSRR – przecież nie na pożyczkach „zachodnich bankierów

  OSZUSTWO Banksterów JEST TAK DUŻE, że PRZYJMUJE SIĘ TO ZA PRAWDĘ.
  Pranie mózgów na wielka skalę.

  Podatki dochodowe i VAT sa nielegalne – sa pochodna systemu bankowego – to też sposób okradania społeczeństwa przez banki. Właścicielem IRS (Internal Revenu Service – Amerykański Urząd Skarbowy ) jest FRB – Rederal Reserve Bank – Amerykański.Bank Federalny

  Podatki sa niepotrzebne. VAT jest nielegalny niezgodny z obowiązującym prawem w Polsce. – Zyski z VAT zasilają obce banki

  Inflacja to wynik emisji pieniądza, jako dług. WON z pożyczkami od Bankierów – to rabunek. Posadzić bankierów za kratkami.

  VAT jest największą forma złodziejstwa MFW. Jest kompletnie niepotrzebny. VAT= 0%

  VAT – Value added Tax
  CIT – Corporate Income Tax
  PIT – Personal Income Tax

  To terminologia angielska. Już to wskazuje ze podatki idą za granice – UNE nie znają języka polskiego.
  Budżet to oszustwo Banksterow. NBP może i powinno drukować pieniędzy ile potrzeba.

  Podobne zjawiska jak w Polsce, czy to z emeryturami i podatkami występują w innych krajach – Anglii, Francji Niemczech , USA …metody grabieży sa różne, ale te dwa tj. emerytury i podatki są najbardziej znane.

  MFW to największy bandyta wszechczasów – wywołuje wojny, grabi państwa i narody, wprowadza struktury finansowe służące do grabienia, korumpuje na wielką skalę, osadza na czołowych pozycjach decyzyjnych państw swoich agentów wykonujących ich dyrektywy i polecenia.

  Panowie Wincent Rostowski i Marek Belka to etatowi pracownicy MFW; dodać trzeba premiera, prezydenta, pozostałych Kn-Sejmitow i tych wszystkich mini-strów z mini-mózgami.

  Zresztą w innych państwach jest to samo. MFW już nie bawi się w łapówki pod stołem – czołowi politycy na „zgniłym zachodzie”- to etatowi pracownicy Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

 11. RomanK said

  Tak to Putin zalozyl Tax Haven..Banki…on to obslugiwal w sieci miedzynarodowej bankowej operacji..i On wuynajal 400 dzienikarzy .zaplacil..i ich wpuscil do szperana w Panamie…i majtakach Krolowej Sniegu…
  Powiedzcie mi w co nie uwierzy przecietny polski intelektualizda… zwlaszcza , gdy wypowiada podobne banialuki czlek o tak trzezwym wzroku- jak minister Macierewicz:-)))))

 12. Zerohero said

  No właśnie. Problem z teorią jest taki, że aferę odpaliły media i fundacje kontrolowane przez Zachód. (żeby nie pisać…przez międzynarodowego Chazara)

  https://pracownia4.wordpress.com/2016/04/07/kampania-dezinformacyjna-panamski-wyciek-mierzy-we-wrogow-zachodu-ignoruje-kryminalistow-z-nato/

  Fundacja Forda
  Carnegie Endowment
  Fundacja Rockefellerów
  Fundacja W. K. Kellogga
  Fundacja Open Society (Soros)

  Zapewne Chazarek z „The Washington Post” o tym wie, ale nie muszą wiedzieć lemingi, które to czytają. Dobry leming to oczytany (w g..wnie) leming.

 13. Henry said

  W mediach i dyskusjach polityków w Polsce mydli się i ukrywa najważniejszą sprawę na ten temat. Przeciętny Kowalski, jeśli tylko nie wykaże w formularzu podatkowym jakiegoś tam zegarka wartościowego natychmiast jest winny i jest pociągnięty do odpowiedzialności prawnej łącznie z pozbawieniem wolności, kara grzywny lub pozbawieniem wygodnego stołka politycznego jak to miało miejsce z min. transportu. Wszystkie takie działania sprowadzają się do tego, aby pan Kowalski uwierzyl, jakie to praworządne mamy państwo.

  W rzeczywistości jest to tylko przykrywka do grubych spraw. Prawie wszystkie rekiny polskie mają ulokowane pieniądze za granica i za zyski jakie tam otrzymują nie płacą za granica oraz w Polsce żadnych podatków. Pisze tu o grubych rekinach, którzy mają zainwestowane miliony złotych i zgodnie z prawem polskim powinni płacić w Polsce za uzyskane zyski za granica podatek w Polsce, gdzie mają rezydencje i przebywają większość dni w roku.
  W 2015 roku administracja amerykańska wystosowała do banków szwajcarskich pismo z prośbą, aby one udostępniły listę wszystkich obywateli amerykańskich mających konta w Szwajcarii. Parlament Szwajcarii podjął decyzje, ze żadnych list z amerykańskimi klientami nie ujawni.

  Odpowiedz administracji amerykańskiej była szybka, skuteczna i prosta.
  Mianowicie: Administracja USA poinformowała stronę Szwajcarii, ze jeśli w ciągu 7 dni niedostana listy nazwisk obywateli amerykańskich mającymi konta w Szwajcarii, to wszystkie banki szwajcarskie działające na terytorium USA zostaną pozbawione licencji na terenie USA. Po uzyskaniu listy do budżetu USA trafiły dodatkowo miliardy $ uzyskane z zysków obywateli amerykańskich.

  Drugi przykład. W 2014 roku jedna z niemieckich instytucji zakupiła od banku szwajcarskiego UBS dysk z lista kilku tysięcy obywateli niemieckich mających w bankach szwajcarskich swoje konta i niepłacących podatku z zysków w Niemczech. Jeden z rekinów znanego klubu piłkarskiego w Monachium nawet trafił do wiezienia i oczywiście musiał zapłacić podatek. Inni obywatele niemieccy w panice, ze beda pociągnięci do odpowiedzialności prawnej szybko zgłosili się do urzędów podatkowych deklarując ile to mają pieniędzy ulokowane w Szwajcarii i dobrowolnie zapłacili należny podatek. Do kasy państwowej w Niemczech w ten prosty sposób trafiło dodatkowo kilka mld Euro, które to były wykorzystane między innymi na pokrycie kosztów działalności uniwersytetów, szkol, placówek badawczych, utrzymanie instytucji bezpieczeństwa itd.

  Ja widze w tych dwóch przykładach działania pozytywne dla społeczeństwa, pd warunkiem,rządzący przeznaczają te pieniądze sprawiedliwie na dalszy rozwój kraju z perspektywa podwyższenia stopy życia społeczeństwa, a zwłaszcza tej średniej klasy.
  W Polsce media i w dyskusjach politycznych takie właśnie tematy są unikane, aby dalej rekiny czerpały swoje nielegalne zyski bez płacenia podatku, a Kowalski w pocie jest zmuszony do podjęcia następnej pracy, aby utrzymać swoja rodzinę i opłacić koszty studiów swoich dzieci.

  Czy taka sytuacja jest sprawiedliwa?? Nie. W czasie komunizmu biednych ludzi w Polsce było 5%, a na dzisiaj ta ilość wzrosła do 18% – tendencja do góry.
  Oczywiście rekiny mają pod stala kontrola media i swoich reprezentantów w Sejmie i ciągle myślą, ze włos im z głowy nie spadnie, ale ja nie byłbym taki pewny.

  Tylko wspólne działanie wszystkich państw na świecie i odpowiednie prawa mogą wyczyścić ta sytuacje z korupcji i wprowadzić na właściwe tory z korzyściami dla całego społeczeństwa.
  Dlaczego Parlament EU nie wprowadzi tego prawa i całkowitej otwartości i kontroli nielegalnych zysków wszystkich rekinów w Polce i w Europie??

Sorry, the comment form is closed at this time.