Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Homolka o Soros i Biden kontra Neta…
  Lily o Soros i Biden kontra Neta…
  kot policyjny o Psy policyjne w Kalifornii oka…
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Gość o W Konfederacji każdy ma r…
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  MatkaPolka o Wolne tematy (25 – …
  Dziennik 1925 Andre… o Będziemy drugą Japonią?
  JW o Będziemy drugą Japonią?
  Maverick o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Kłamstwo założycielskie czyli…
  Katon o Wolne tematy (25 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Z czego zasłynął Arsenij Jaceniuk? – Top lista

Posted by Marucha w dniu 2016-04-12 (Wtorek)

W okresie swojego urzędowania na stanowisku premiera Arsenij Jaceniuk nie raz znajdował się w centrum głośnych skandali. Sputnik publikuje 10 najjaskrawszych oświadczeń i projektów byłego szefa gabinetu ministrów.

Projekt „Ściana”

W maju 2015 roku Arsenij Jaceniuk oświadczył, że przystępuje do realizacji projektu „Ściana” — budowy systemu rowów fortyfikacyjnych, otoczonych ogrodzeniem i wyposażonych w strażnice. Projekt planowano zrealizować do końca 2018 roku. Na budowę tzw. europejskiego wału wydzielono znacznie mniej niż wstępnie planowane 4 mld hrywien. Na obecną chwilę gotowy jest zaledwie 270-kilometrowy odcinek muru, którego długość ma wynieść 2400 km.

Kwiaty i „debile”: draka w Radzie Najwyższej

W grudniu 2015 roku w czasie wystąpienia premiera w Radzie Najwyższej, deputowany partii „Blok Petra Poroszenki” podszedł do trybuny i wręczył Jaceniukowi kwiaty, próbując przy tym wynieść go z sali posiedzenia. „Wszystko dobrze. Debilów nie brakuje” — tak skomentował premier działania deputowanych parlamentu.

ZSRR napadł na Ukrainę i Niemcy: lekcje historii Jaceniuka

W styczniu 2015 roku, w wywiadzie dla kanału ARD, Jaceniuk opowiedział, kto jego zdaniem rozpętał w rzeczywistości II wojnę światową. „Doskonale pamiętamy napaść ZSRR na Niemcy i na Ukrainę” — oświadczył były premier.

Rosyjskie MSZ wysłało stronie niemieckiej notę dyplomatyczną z prośbą o wyjaśnienie stanowiska Niemiec odnośnie II wojny światowej. Rzecznik niemieckiego resortu dyplomacji Martin Schaefer oświadczył, że pozycja RFN nie uległa zmianom: „Nazistowskie Niemcy prowadziły straszną wojnę przeciwko ZSRR, co stało się przyczyną niewyobrażalnych cierpień ogromnej liczby Rosjan, Ukraińców i innych narodowości”.

A kto jest bohaterem? Rehabilitacja OUN-UPA

W kwietniu 2015 roku Rada Najwyższa przyjęła projekt ustawy przedłożony przez Arsenija Jaceniuka „O statusie prawnym i uszanowaniu pamięci uczestników walki o niepodległość Ukrainy w XX wieku”, przyznający członkom OUN i żołnierzom UPA status bojowników o niepodległość Ukrainy.

Wojny gazowe

Jeszcze wiosną 2014 roku Arsenij Jaceniuk mówił, że Rosja może lada moment zamknąć dostawy gazu na Ukrainę. Jednocześnie nie zdradzał przyczyny, dlaczego Moskwa może wstrzymać przesył gazu — Kijów po prostu odmawiał spłaty wystawionych za gaz rachunków.

„Szczekacz” kontra „złodziej”, czyli o relacjach pomiędzy Saakaszwili i Jaceniukiem

Pod koniec 2015 roku relacje między Arsenijem Jaceniukiem i gubernatorem obwody odesskiego Michaiłem Saakaszwili uległy popsuciu. Ten ostatni regularnie oskarżał premiera o sprzedajność.

W grudniu 2015 roku, w czasie posiedzenia Narodowej Rady ds. Reform Saakaszwili pokłócił się z ministrem spraw wewnętrznych Arsenem Awakowym. Po stronie szefa MSW stanął Jaceniuk i w obecności prezydenta niecenzuralnie odezwał się do Saakaszwilego: „Ale z ciebie szczekacz!” — krzyknął premier.

„A nam co do tego?”: odmowa spłaty długów

W grudniu 2015 roku nadszedł termin spłaty zadłużenia Ukrainy wobec Rosji z tytułu euroobligacji wykupionych przez Moskwę pod koniec 2013 roku.

Jednak, pomimo uznania przez sam MFW oficjalnego statusu ukraińskiego długu wobec Rosji, rząd Arsenija Jaceniuka wprowadził moratorium na wypłatę Rosyjskiej Federacji 3 mld dol., motywując to tym, że Moskwa nie zgodziła się na jego restrukturyzację.

My chcemy do NATO: Ukraina zrzeka się statusu państwa pozablokowego

Premier Ukrainy od samego początku upierał się przy zniesieniu pozablokowego statusu Ukrainy i kierował państwo w stronę wejścia w struktury UE i NATO.

Przejdź na Facebooka — popieraj swoich

W październiku 2015 roku Arsenij Jaceniuk polecił ukraińskim uczniom, by przestali korzystać z rosyjskiej sieci społecznościowej „Wkontakte” i założyli profile na Facebooku.

„Przechodzicie na «Fejsa», choćby z racji tego, że Mark Zuckerberg — założyciel «Fejsa» — pochodzi z Odessy, a przecież swoich trzeba popierać” — powiedział były premier.

Niesławny koniec: zmuszony do dymisji

Odnosi się wrażenie, że na dymisji premiera Ukrainy nastawali wszyscy: zarówno prości obywatele, jak i deputowani i zachodni politycy.

Ostatecznie, Jaceniuk podał się do dymisji, mówiąc „Od dzisiaj widzę swoją misję szerzej niż pełnomocnictwa szefa rządu”.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 do “Z czego zasłynął Arsenij Jaceniuk? – Top lista”

 1. Franz Maurer said

  to może teraz wrócić do rodziny w Izraelu :), ciekawe czy następny premier będzie też z narodu wybranego ? dobrze, by było żeby tak, Upainy dalszy ciąg destrukcji byłby planowo realizowany, ponoć Leszek Balcerowicz ma być doradcą nowego, to będzie nasza zemsta za WOŁYŃ

 2. maasteer said

  Ukraina wkrótce zdechnie, Putni to wie i gra na czas. Ale tam jest kilka elektrowni atomowych – w nie najlepszym stanie technicznym – potencjalne Czarnobyle. Jak przyjdzie co do czego to zależy w którą stronę będzie wiał wiatr. Może z północy do erdogana?

 3. Watazka said

  To nie jest pelna lista osiagniec Jaceniuka
  1. Zabronil mowic po rosyjsku i kazala wszystkim zdawac test z ukrainskiego jezyka
  2. „pomogl” Ukrainie pozbyc sie rezerw zlota – miala to byc gwarancja zwrotu pozyczki z IMF

 4. Archer said

  Z czego zasłynął Jaceniuk? Ze złodziejstwa! Takich jak on powinno się umieścić w jakichś gułagach, czy innych obozach koncentracyjnych. A ta menażeria przyjmowana jest „na salonach” w zachodniej Europie.

 5. peacelover said

  …zwykly chazarski krymunalista !!!

 6. Joannus said

  Ad 3
  Jeszcze jedno, ”dowartościował” swoich bandziorów importem podobnych z zewnątrz.
  Ponadto jak poinformowano niedawno, dymisja nie została przyjęta.

 7. Watazka said

  Jaceniuk zaslynal przede wszystkim jako swiatowej slawy jezykoznawca. Wynalazl jezyk ukrainski. I zabronil mowic po rosyjsku.

  No Ukrainian Language in 1911 British Encyclopedia, but there is a LIttle Russian dialect:

  http://www.fort-russ.com/2016/04/no-ukrainian-language-in-1911-british.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: