Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Troll Polonii o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kwal o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Marcin o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Jowram o Wolne tematy (53 – …
  prostopopolsku o Ignacy Matuszewski. Oficer, kt…
  Antares o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  revers o Reagan też próbował zablokować…
  Krzysztof M o Józef Maria Bocheński: Totaliz…
  Voodoosch o Wolne tematy (53 – …
  inspektor o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Troll Polonii o Reagan też próbował zablokować…
  Kazek o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
  Kazek o Wolne tematy (53 – …
  ibrahim ibn jakub o Aktorzy o pedofilii i ofiarach…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

Ukraina: wojna w kurniku

Posted by Marucha w dniu 2016-04-13 (Środa)

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk (z prawej) i deputowany z frakcji „Blok Petro Poroszenki” Oleg Barna (z lewej) na posiedzeniu Rady Najwyższej Ukrainy.

Rozmowa korespondenta rozgłośni Sputnik Leonid Sigana z Konradem Rękasem, wiceprezesem Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych.

W Kijowie dziś rozpoczął się nowy tydzień parlamentarny. W chwili, kiedy z panem rozmawiam, sytuacja na Ukrainie nie jest jasna. Wiemy tylko, że premier Arsenij Jaceniuk odchodzi w niesławie. Więc, co dalej? Pańska prognoza.

— Chociaż z dnia na dzień Ukraina jest coraz bardziej nieobliczalna, to scenariusze, które są tam, realizowane, wydają się być przewidywane przez analityków już blisko sto lat temu. Sięgnijmy do tego, co pisał Roman Dmowski, przywódca polskiego obozu narodowego o planach oderwania Ukrainy.

Cytuję z pamięci: „Ukraina oderwana od Rosji zrobiłaby być może wielką karierę, ale czy zrobiliby ją Ukraińcy? Ukraina stałaby się wrzodem na ciele Europy. Ludzie zaś marzący o wychowaniu kulturalnego, silnego i zdrowego narodu ukraińskiego, kwitnącego we własnym państwie, przekonaliby się, że zamiast własnego państwa mają międzynarodowe przedsiębiorstwo, a zamiast zdrowego rozwoju szybki postęp rozkładu i zgnilizny.”

I właśnie to obserwujemy we współczesnej Ukrainie. Szopka ze zmianą rządu staje się coraz bardziej zaskakująca i niemożliwa do przewidzenia dla samych Ukraińców. Popatrzmy, co się dzieje? Własna koalicja obala własnego premiera.

Następnie publicznie namaszcza na jego następcę przedstawiciela niejasnych lokalnych interesików samego prezydenta, czyli pana Wołodymyra Hrojsmana [he he… – admin]

Następnie Hrojsman oświadcza, że rządu, który mu podyktowano nie powoła, a więc miałaby być Ukraina premiera „malowanego”, któremu rząd ktoś dyktuje. Z drugiej strony, część tego samego obozu politycznego już niemalże ogłasza premierem panią Natalię Jareśko, Amerykankę, wieloletniego pracownika amerykańskich służb dyplomatycznych, można zakładać, że też wywiadowczych. Następuje wojna w kurniku.

Ci, którzy przejęli kontrolę nad Ukrainą, biorą się obecnie za łby, oglądając się na jedyny czynnik decyzyjny, czynnik władzy, jaki jest w tej chwili — ambasadę amerykańską. Tutaj dochodzimy do sedna. Kto będzie firmował cały ten upadający bałagan, ma znaczenie dalszorzędne, skoro i tak polecenia będą wydawane na tym samym szczeblu i przez ten sam ośrodek. Ukraina, która marzyła być państwem europejskim, a de facto być stanem amerykańskim, w tej chwili stała się kolonią gorszą niż Puerto Rico.

Sytuacja prezydenta Petro Poroszenki też jest nie do pozazdroszczenia, szczególnie po wiadomościach o jego tajnych kontach wskazanych w „ panamskich papierach”. Majaczy rozwiązanie parlamentu i nowe wybory. A wtedy, co z Poroszenką, jeśli od niego odwróci się Europa, uwzględniając holenderskie „Nie”?

— Prezydent Poroszenko, o czym dziś mówi się już głośno, był głównym sponsorem tzw. euromajdanu, a sam ten protest wybuchł nie tylko, kiedy ważyły się losy rzekomego europejskiego wyboru Ukrainy, lecz także wtedy, kiedy policja finansowa sprawdzała interesy firmy Roshen i pozostałych firm Poroszenki.

Dokumenty ujawnione w ramach „Panama papers”, chociaż być może stanowią element wewnętrznej walki oligarchii finansowej na skalę światową, to faktycznie nie mogą być pominięte. Media w Polsce, czy w kilku innych krajach Środkowej Europy starają się odwracać uwagę społeczeństw od wagi tego skandalu, ale na Zachodzie „Panama papers” bynajmniej nie lekceważą.

Euromajdan był w istocie buntem dziesięciu największych oligarchów na Ukrainie, którzy potem zaczęli dzielić się państwem i coraz brutalniej rywalizować i walczyć ze sobą. Kwestia wyborów, od których jeszcze całkiem niedawno prezydent Poroszenko się odżegnywał, jest rzeczywiście coraz bardziej realna i o tym mogą świadczyć działania czy Julii Tymoszenko, która nie chce wejścia do nowej koalicji rządowej, jak i wypowiedzi takich postaci jak Wiktor Juszczenko, który przepowiada po raz kolejny nowy majdan.

Do tego dochodzi policja ukraińska, która jest coraz bardziej brutalna wobec przeciwników. W ciągu ostatnich kilkunastu dni mieliśmy do czynienia znowu z brutalnymi akcjami w Kijowie, tym razem wobec prawicowej, nacjonalistycznej opozycji.

Słowem, w tej chwili nie możemy wykluczyć żadnego scenariusza włącznie z jednej strony z rozwiązaniem parlamentu i quasi dyktaturą Poroszenki, a z drugiej strony całkowitego rozpadu systemu politycznego i montowania, sklejania nowego czy to w drodze wyborczej, czy to w drodze kryterium ulicznego. Ukraina obecnie nie ma żadnych cech państwa istniejącego realnie. To jest coś pośredniego między cyrkiem a kabaretem.

Pytanie wprost: Czy Ukrainie grozi rozpad, szczególnie, jeśli uwzględnimy sytuację nie tylko na Wschodzie, ale i na Zakarpaciu?

— Mamy coraz większe połacie Ukrainy, w których faktycznie trudno określić, kto rządzi. Na pewno nie władza w Kijowie. Często są to tereny starć między lokalnymi klanami biznesowymi, czy też wprost bandyckimi, niekiedy powiązanymi z siłami udającymi partie polityczne.

Mamy bardzo skomplikowaną sytuację na Rówenszczyźnie, gdzie potworny kryzys gospodarczy i próby rozgrabiania narodowego majątku, przede wszystkim bursztynu i lasu, powodują, że jest na granicy wojny domowej i rozruchów praktycznie głodowych. Mamy sytuację wielowładzy na Zakarpaciu w dodatku rozłożonym na liczne mniejszości narodowe tam zamieszkujące.

Opieranie się, przeciwstawianie się federalizacji w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy spowodowało, że nie ma mechanizmu, który by te tendencje odśrodkowe mógł utrzymywać w ramach jednego organizmu. W tej chwili kryzys kijowski będzie tylko potęgował tendencje do odwrócenia się poszczególnych obwodów, rejonów czy miast od władzy centrali.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 31 to “Ukraina: wojna w kurniku”

 1. Boydar said

  Ciekaw jestem po czem Dmowski wnosił, że ludność obszaru Ukrainy to naród. Czyżby oczami wyobraźni przyswajał dzisiejsze przekazy medialne ? Swoją drogą, jak fenomenalną „pamięć” ma p. Rekas …

 2. Zenon K. said

  Re:1 Dmowski pisze tu raczej w czasie przyszłym i w trybie przypuszczającym, wyrażając wątpliwość. Trudno nazwać to uznawaniem „narodowości ukraińskiej”.

 3. Boydar said

  Ja nie wiem co Dmowski powiedział i co miał na względzie. Widzę co jest napisane i jak wykorzystywane do spektakularnych celów.

 4. Maćko said

  …Prezydent Poroszenko, o czym dziś mówi się już głośno, był głównym sponsorem tzw. euromajdanu…

  A ja naiwnie myslalem ZE TO KORPORATOKRACJA FINANSOWALA MAJDAN!!!!

  Kakoj durak ja…

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007
  George Soros powiedział Fareedowi Zakaria z CNN, że jest odpowiedzialny za stworzenie w Ukrainie fundacji, która ostatecznie przyczyniła się do obalenia wybranego w wyborach przywódcy państwa i instalacji starannie dobranej przez Departament Stanu USA junty.

  „Najpierw o Ukrainie. Jedną z rzeczy, którą wiele osób o tobie wie jest to, iż w trakcie rewolucji w 1989 r. finansowałeś wiele działań dysydenckich, grup społeczeństwa obywatelskiego w Europie Wschodniej, Polsce, i w Republice Czeskiej. Robisz podobne rzeczy na Ukrainie?” Zakaria spytał Sorosa.

  „Cóż, założyłem fundację na Ukrainie zanim Ukraina uniezależniła się od Rosji. Działa ona od tego czasu i odegrała ważną rolę w obecnych wydarzeniach” odpowiedział Soros.

 5. revers said

  W samym Kijowie przestępczość skoczyła o 45%, wojny preniosły sie na gangsterksie i mafijne rewiry, ulice.

 6. RomanK said

  A z nazwami bylo tak…
  Jchol se BanBuckek kobylom po ziemi syrokiej..dawol ludziom nazwy.
  Wjechol do kraju gdzie ludzie wino sadzili, lokopywali , zbierali, do becek sypali a baby nogami deptaly….i nazwol ich….VInorze….i zpytol…kto wyscie???
  – A Grecy Panie…
  .i PonBucek powiedziol – tyz piknie,,,,

  I dali jechol, az zobocol ludzi lorzoncych pola swoje syrokie..i nazwol ich…. Loroce..a zapytol…Hej ludzie kto wysce???
  – A Poloki Panie ….i PanBucek powiedzial tyz dobrze….

  I jechol dali az uwidziol, jak sie ludzie pierom, jeden drugego ukrodo, siano krowom zabiero,babom cycki maco, majtki a nawet jedyn dugiego za dupe z trybuny sciongo…i wydarlo mu .. sie z piersi…
  -.Co za SkurwySyny jakiesik zatracone….. i zapytol sie PanBucek …Hej ludzie coscie za jedne… i odpowiedziali mu: Ukraince….Panoczku….
  i powiedzil PonBucek.. z ulgom…niech wom bedzie.. Ukraince,,,
  .juzem sie zestrachol ze to ludzie….
  I lod tego casu po tym sie ludzi poznawo.

 7. CzujDuch said

  A z KIM to „pan” Hrojsman rozmawial juz w 2015 roku?
  No z KIM? Pytanie za million zlotych.
  http://www.alamy.com/stock-photo/hrojsman.html?

 8. CzujDuch said

  NIKT z „Jewropy” nie zainteressowany „demokra-cyja” w Krainie U?
  Tylko „demokra-cyja” w Polsce uwiera?

 9. CzujDuch said

  Hrojsman, Jaresko, Nuland: SWOJ SWOIM pogania.
  Wszystkiego najlepszego tylko zyczyc „narodowi” ukrainskiemu i jego bananowej respublice.

 10. CzujDuch said

  Re 1: Boydar:
  I DOBRZE, ze pan Rekas ma taka dobra pamiec.
  Widac, Boydar, mysli Dmowskiego ciebie uwieraja. Wolalbys by pamiec o nich zaniknela i by raz na zawsze przepadly.
  Mozna domyslic sie czemu .
  A tu, nie tylko nie przepadaja, ale staja sie coraz bardziej aktualne.

 11. CzujDuch said

  RE 3, Boydar:
  Jak nie wiesz co Dmowski powiedzial, to sie na temat tego co NIE WIESZ nie wypowiadaj.
  Chyba, ze chcesz abysmy tu na tej gajowce wedrowali twoimi bezdrozami i malinowymi zasiekami .

 12. CzujDuch said

  Wojna w Kurniku?
  To co sie dzieje w Kraine U najlepszym przykladem, ze jak zydzi cos raz zlapia w swoje rece to juz tego NIGDY nie wypuszcza,
  Podpala caly swiat a nie wypuszcza.

 13. JerzyS said

 14. JerzyS said

 15. Boydar said

  Duchu … coś Ci się pozajączkowało na wiosnę. Powtarzam, nie wiem co Dmowski powiedział i co miał na względzie. Najwyraźniej również Ty tego nie wiesz. Atakować mnie każdy może, tylko, na Miłość Boską, Z SENSEM. Jesteś przekonany, że uważał Ukraińców za Naród ? Masz go za takiego aż idiotę ? Nawet parchów na Upainie jest nie więcej niż 30%, Rosjan ze 25, Polaków nie policzę, pewnie też ze 30. Reszta to reszta. To jakiej narodowości niby są ci Rosjanie czy Polacy. Weź mnie nie wqrwiaj.

 16. CzujDuch said

  Re 15, Boydar:
  „Powtarzam, nie wiem co Dmowski powiedział ” .
  A wiec:
  JA POWTARZAM:
  Jak NIE WIESZ to NIE PORUSZAJ TEMATU WOGOLE.
  I aby go poruszyc, to sie z nim zapoznaj.
  To jest juz OSTATNIA MOJA odpowiedz na twoje wpuszczanie tutaj w maliny.
  Widac,, maliny porosly gesto w gajowce pielegnowane recamy Boydara.

  .

 17. Boydar said

  Ty jednak durny jesteś.

 18. RomanK said

  A z Ukrainom je tak- jak belo ze Sodomom Gomorom…tyz sie Abrahamowi wydawalo ze tam je 30 % dobrych, 30 % jebnietych nickjakich oracy suchnacych parowow pol na pol z lesbijkami, 8 % zlodzieji…12% kurwiorzy pol na pol z kqrwami…..i inne mniejszosci mniejsze od malego…..
  A PanBucek wiedziol lepi…i godo…Abrahamku nie bondze gupi…tam ino same SSyny…wim co godom~!.
  No i co???fto miol raje????

 19. Marucha said

  Co powiedział Dmowski o Ukrainie:
  https://marucha.wordpress.com/2014/07/26/roman-dmowski-trzymac-rece-z-daleka-od-ukrainy/

 20. Boydar said

  @ Pan Roman (19)

  Wiadomo kto. Ale to nie zmienia bezsprzecznego faktu, że ten rzekomy „naród” utworzył Lenin decyzją administracyjną. To wnosi nową jakość w koncepcji Gajowego Maruchy do której ja osobiście w pełni się przychylam. Widać tylko najbardziej zwyrodniałe nacje rodzą się takim fortelem. Historia odnotowuje zaledwie kilka takich fenomenów.

 21. Boydar said

  „… ludzie zaś marzący o wytworzeniu kulturalnego, zdrowego i silnego narodu ukraińskiego …”
  „… żywioł ukraiński …”

  I gdzie tu jest qurwa jakiś „naród ukraiński”, pierd.olony gnojku ? A Rekas twój garkumpel; „z pamięci”. Ja bym im wszystkim dał pamięć, na Kołymie i do woli.

 22. Boydar said

  Ja mogę nie wiedzieć, nie pamiętać, co powiedział Dmowski, ludzka rzecz. Ale wiem NA PEWNO czego NIE POWIEDZIAŁ.

 23. re1truth2 said

  .https://re1truth2.files.wordpress.com/2016/04/zrzut-ekranu-z-2016-04-13-215554-e1460578161998.png

 24. RomanK said

  Zaden niemiecki….to czynnik hazarski…bandycki, zlodziejski, morderczy i separatystyczny….Ile ray przewazal czynnik slowianski , ruski czy polski Ukraina stawala ie ludkim miejscem do zycia..zywila i przyjmowala ..Ile razy Hazarowi usilowalo wrocic jako elita na wlasna ziemie..zamieniala sie w krawawa laznie…. Zawsze tam byli…wypchnieci z ziem ruskich Kijowszczyny, Czernichowzczyzny, Poltawszczyzny Zaporoza..spychani osadzali sie na Krynie i w Odessie…
  Dzis chyba drugi raz po Rewolucji Bokszewickiej w pelnym garniturze charzarskiej bandy….
  Kiedy Ukrainiec madrzeje i przestaje byc Hazarem staje sie Polakiem albo Rosjaninem,….

 25. Maćko said

  20. Panie Boydar, w owym czasie Lenin byl agentem niemieckim.
  CBDU

 26. Boydar said

  „… był agentem niemieckim …”

  – Kowalski, nazwisko !
  – Kowalski
  – A przedtem !?
  – Malinowski

 27. revers said

  i tak nikomu nie przeszkadza, szczególnie rusofobom że najemnicy z „Azowa” grożą holendrom na Ukrainie czynami karanymi, a nawet w Hollandii chcą tam udac się i wykonać terrorystczne kuku. Kto tu jest terrorysta w tych quasi terroystycnych geopoliitycznych zmaganiach? o ile Holandia nie wycofa swego referendum lub nie
  powtórzy referendum z oczekiwanym przez Banderowców wynikiem.

 28. re1truth2 said

  Jest zatwierdzony ‚nowy’ lis w kurniku, otrzymał 257 głosów.
  Hrojsman prime cymes…

 29. NICK said

  „Pieniądz gorszy wypiera pieniądz lepszy”? (28). Re1truth2.
  Dlaczego imć Kopernik z tym drugim toto wymyślili?

 30. re1truth2 said

  A co na to powiedziałyby Żaby Arystofanesa? i inni…

 31. re1truth2 said

  .https://pbs.twimg.com/media/CgAdjMEWcAADR-q.jpg
  Pewnie wiedzą, że im jeszcze rok pozostał…

Sorry, the comment form is closed at this time.