Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Pseudoartyści w TVP Kultura

Posted by Marucha w dniu 2016-04-17 (Niedziela)

Szanowny Panie Redaktorze!

Miały być dobre zmiany, a jest promowanie pseudoartystów w TVP Kultura, np. „twórczość” Ady Kaczmarczyk.

Osoba kreowana jako blogerka, performerka i „nowoczesna ewangelizatorka” – a naprawdę to dziewczę wulgarnie ośmieszające chrześcijańskie wartości! Gdyby ta „artystka” chciała w taki sam sposób afirmować judaizm czy islam, w jaki czyni to z wiarą katolicką, to czy też by ją do telewizji zaproszono?

Niech jedzie, niech spróbuje pośpiewać tak jak w Polsce o Chrystusie, o Allachu w obozach dla uchodźców w Dolnej Saksonii – zapewniam, że wróci do domu nie tylko w różowych kozaczkach, ale i sosnowej jesionce.

Nie mam żalu do tego chorego dziecka, lecz do tych, którzy ją lansują! Mamy rok miłosierdzia, ale nie rok głupoty!

To są „dobre zmiany”, panie prezesie Kurski? Jeśli w waszej telewizji emituje się dokumenty, w których jakiś przygłup wsadza krucyfiks do własnego moczu i twierdzi, że to jest sztuka – to idźcie dalej! Zaproście Jerzego Urbana, niech wam wygłosi słowo na niedzielę! Wpisze się jak ulał w „dobre zmiany” Kurskiego… Tylko, którego Kurskiego? Bo jak dla mnie oni, ten z „Wyborczej” i ten z TVP różnią się jedynie imionami.

Ponieważ Ada Kaczmarczyk się nawróciła, dlatego jest w TVP Kultura! Wyklętymi Twórcami są ci, którzy nie muszą się nawracać, ich nie zobaczycie w TVP Kultura!

Do telewizji prezesa Kurskiego nie zaproszą prof. Piotra Jaroszyńskiego, prof. Anny Raźny, prof. Lecha Ludorowskiego, wspaniałego malarza Stefana Garwatowskiego, poety Kazimierza Węgrzyna – zamiast nich mamy popiskującą idiotkę, oczywiście „nawróconą” idiotkę!

W Rosji, gdy panienki profanowały cerkiew – Putin wiedział co zrobić. „Pussy Riot” zesłali do łagrów – i kwita! A w Polsce dziewczynka Kaczmarczyk otrzymuje nagrody w Zachęcie i reklamę w telewizji publicznej. Jeśli tak dalej będzie rządził dyspozycyjny, krótkowzroczny prezes, to będzie znaczyło, że nie nadeszły żadne „dobre zmiany”, tylko nastąpiło zwyczajne przewrócenie na lewą stronę obrzyganego obrusa w zapuszczonej knajpie!

A miało być pięknie…

Miało być pięknie… czy jest?
Ktoś znowu przysięgę złamał,
ktoś posłał… ot, pusty gest;
naobiecywał i skłamał!

Na pierwszym piętrze jest chłopiec,
snuje się smutny i blady,
choć nie powinien być smutny,
ma w szkole darmowe obiady…
A jego mama i tata,
nie mają jeszcze czterdziestki,
tylko żal duży do świata,
że niesie same udręki;

zaś pani z trzeciego piętra,
codziennie z różańcem klęka,
wierzy, że córkę obroni,
w nędzy jej nie da utonąć,
córka też obiad je w szkole,
ojczyzna troszczy się o nią.

Miało być w Polsce uczciwie,
tak, by nie było łez.
Miało być też sprawiedliwie,
miało być, miało
…a jest?

Z uszanowaniem
Lusia Ogińska
Za http://warszawskagazeta.pl

Komentarzy 20 to “Pseudoartyści w TVP Kultura”

 1. La Reine Toronto said

  Ludzie czytajcie ksiazki, idzcie na spacer, poswieccie czas dzieciom czyli rodzinie, znajomym i jakiemus hobby a telewizornie wywalic i nie placic reklamodawcom za pranie mozgow i klamstwa.
  Odzyjecie i odstressujecie siebie i swoich bliskich.Telewizor na smietnik.

 2. outsiderR said

  Czy to ta Ada Kaczmarczyk? To nie wiem, na co się nawróciła…

  .https://yt3.ggpht.com/-eJ0BsKuPaT8/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAAAA/p4tTxWecvhk/s900-c-k-no-rj-c0xffffff/photo.jpg

 3. Maciej said

  1. Blogerka Ada Kaczmarczyk to tylko malutkie ogniwo w łańcuszku postaci, jakie przewijają się przez stację TVP Kultura. Stacja ta, to z założenia nośnik bełkotu, mającego służyć ogłupianiu i sączeniu jadu totalnej dekompozycji semantycznej dawno temu założonej, słowem – antykultury. To zaprzedana banda gangsterów Gramsciego, najemnicy którzy za dwa złote zaprzedają się dla kłamstwa i próbują ten bełkot nam wciskać w nadziei że go kupimy. Oczywiście z nielicznymi wyjątkami, większość prezentowanych w stacji postaci – to właśnie taki pomiot. Niestety.
  2. ” Jeśli tak dalej będzie rządził dyspozycyjny, krótkowzroczny prezes, to będzie znaczyło, że nie nadeszły żadne „dobre zmiany”, tylko nastąpiło zwyczajne przywrócenie na lewą stronę obrzyganego obrusa w zapuszczonej knajpie”.
  Niech Szanowna Autorka raczy łaskawie zauważyć, że w stacji TVP Kultura nigdy nic się nie zmieni, niezależnie od tego czy prezes będzie taki czy inny. Bo stacja ta to tuba rewolucyjnej żydobolszewii, z kapłanem i cenzorem Hartmanem Janem w roli głównej. TVP Kultura – w służbie żydobolszewickiej rewolucji.
  3. No i ten redaktorek ( nomen omen) – Marks – z sygnetem na palcu i pozujący na jąkałę…. ręce opadają.
  4. Stacja TVP Kultura – to istotnie zapuszczona knajpa goszcząca ( z nielicznymi wyjątkami) ostatni motłoch, w której obrusy na stolikach mają wyłącznie lewe strony, a rzygowin się nie zbiera i nie wyrzuca.
  5. Niech się sami kiszą we własnym gównie, pieprzeni „pomazańcy i piewcy nowego świata”.

 4. Moher49 said

  @3,
  Masz Macieju rację. Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego kontynuuje dzieło szkodnika Bogdana Zdrojewskiego. Pan Jacek Kurski sterowany jest przez Gazetę Wyborczą. „Po czynach ich poznacie” powiedział Pan.

 5. Dictum said

  Nawróciła się na szmal robiony własnym debilizmem.

  ttps://youtu.be/7EzpQoDfVyo

 6. Dictum said

 7. głos said

  Panie Dictum, co za beztalencie Pan tu zamieszczasz. Pomijając oczywiście ewidentne intencje tego żałosnego spektaklu, by sprawy Wielkie postawic w kategorii nicości kulturalnej..

 8. RomanK said

  Jesli zobaczycie w Telewizji Polskiej -prowdzony przez pania Lusie Oginska -Filipska…program edukacyjno kulturalny ..dla mlodziezy i dzieci…..Wtedy bedzie mozna powiedziec, ze telewizja sie ,,polonizuje…. i TYLKO wtedy!!!!!!!

 9. Dictum said

  ad. 7
  Zamieszczam dowód na treść artykułu.

 10. Boryna said

  Tylko bardzo naiwni dają się nabrać na „dobrą zmianę”

 11. NyndrO said

  Rzygać sie chce po prostu.Z tym,ze Kaczynski Jarek jest na serio niezlym graczem.A ze w bierki? Widac na Polske to styka. Przepraszam za kaleczenie Jezyka,ale operuje dziwnym telefonem.

 12. Boydar said

  To czym Pan klikasz w ten telefon !?!? Językiem się nie da, palce połamane … Paaanie Nyndr0 !!!

 13. NyndrO said

  Nie moge powiedziec. Kijaczkiem,albo galazka.Witka taka jakas.

 14. Boydar said

  No nie wiem, nie wiem; ja „w żadnym calu nie wyglądam na spaghetti”

 15. NyndrO said

  Ki gupi.

 16. Boydar said

  Można nosem, Panie Nyndr0; zupełnie nie wiem co przyszło Panu do głowy …

 17. NyndrO said

  Nie to,co Panu.Ale Pan wiecej przezyl.mam nadzieje stac sie madry,jak Pan,ale przezyc moge mniej.

 18. Boydar said

  Ależ oczy – wiście 🙂

 19. gosc said

  Artysci profesjonalisci -szczesliwie-laduja na plocie-Tragedia smolenska-c.d-ul Smiala 28-zapraszamy

 20. gosc said

  MKiDN-aktualizacja-2016rok-kontynuacja neo-moderny,neo-marxizmu-liberalizmu.debilizmu-infantylizmu- ARTYSCI PROFESJONALISCI-WYLADOWALI/szczesliwie/na plocie- ul.SMIALA 28-w Zachecie-GALERII Narodowej-maza po scianach milusinscy-w Muzeum Narodowym-wszystko wolno-piaskownica- pajdokracja! A KASA PLYNIE!z MKiDN -ZAPRASZAMY na wystawe- www Solidarni 2010

Sorry, the comment form is closed at this time.