Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  NyndrO o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Marucha o Wolne tematy (59 – …
  Zbigniew Kozioł o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Duda: Jesteśmy państwem i naro…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  NICK o Parlamentarna głupota ma się…
  Carlos o Sytuacja geopolityczna na koni…
  Boydar o Wolne tematy (59 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  NICK o Portki w dół?
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 496 obserwujących.

„Krym był, jest i będzie rosyjski”

Posted by Marucha w dniu 2016-04-19 (Wtorek)

Co opowiedzieli o półwyspie europejscy parlamentarzyści na forum w Jałcie

Na południowym wybrzeżu Krymu po raz drugi odbyło się Jałtańskie Międzynarodowe Forum Ekonomiczne (JAMEF). 12 porozumień na sumę 70 miliardów rubli, ponad 1000 uczestników z 25 krajów świata — te wyniki forum przedstawili na końcowym briefingu szef Republiki Krymu Siergiej Aksionow i prezes zarządu funduszu JAMEF, współprzewodniczący „Rosji Biznesu” Andriej Nazarow.

Podliczyli oni, że było nawet trzy razy więcej przedstawicieli mediów w porównaniu z poprzednim rokiem. Specjalny oddźwięk miały wystąpienia deputowanych Parlamentu Europejskiego, którzy wzięli udział w Forum — Marcusa Pretzella (Niemcy) i Jaromira Kohlíčeka (Republika Czeska). Towarzyszyło im także kilku członków parlamentu Austrii. Korespondent „lenta.ru” napisał, że goście z Unii Europejskiej mówili o Krymie.

Przemówienie Marcusa Pretzella pozostało w pamięci gości forum jako jedno z najbardziej ekscytujących i emocjonalnych. Przedstawiciel Niemiec nie oszczędził polityki UE i bronił pozycji Rosji. Na początku deputowany z partii „Alternatywa dla Niemiec” z trybuny Forum opowiedział, jak w przeddzień podróży atakował go ambasador Ukrainy w Niemczech Andriej Mielnik. – Pan Mielnik groził mi poważnymi konsekwencjami [za wizytę na półwyspie]…

– Często otrzymujemy pogróżki od ludzi, którzy uważają, że nie powinniśmy robić tego czy owego. Jesteśmy przyzwyczajeni do tego. Panie Mielnik, nie udało się Panu: nikt z naszej partii nie boi się Pana — powiedział parlamentarzysta. I ostro skrytykował sankcje wobec Rosji wprowadzone przez szereg zachodnich krajów po referendum na Krymie.

„Sankcje, które zostały nałożone przez Unię Europejską na Rosję, nie przyczynią się do rozwiązania problemów politycznych związanych z Krymem. Sankcje gospodarcze nigdy nie pomagają w sprawach politycznych… Jestem członkiem Parlamentu Europejskiego i zawsze byłem przeciwny sankcjom. Mam nadzieję, że skończymy z tymi sankcjami w najbliższej przyszłości” — podkreślił niemiecki polityk.

Jego kolega, austriacki deputowany Axel Kassegger z kolei podkreślił, że wprowadzone przeciwko Rosji środki ograniczające silnie uderzyły w obrót towarowy Austrii i Rosji. Według niego eksport Austrii do Rosji zmniejszył się o 35 procent, choć w ostatnich latach wymiana handlowa między dwoma krajami tylko rosła. „To bardzo smutne” — stwierdził parlamentarzysta. Jednocześnie Kassegger pochwalił się w mediach, że on jest na Krymie już nie pierwszy raz: polityk był na półwyspie w 2008 roku.

Na prędkie zniesienie restrykcji z pomocą europejskich parlamentarzystów miał nadzieję także szef republiki Siergiej Aksionow.

„Deputowani, którzy przyjechali na Krym, opowiadają się za tym, aby znieść sankcje. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Zagraniczni politycy odjeżdżają od nas w bardzo dobrych nastrojach. Oni teraz wiedzą, że tutaj na ulicach nie ma czołgów. Wielu inwestorów z różnych krajów stwierdziło, że przyjeżdżając tutaj cudzoziemcy przede wszystkim są zaskoczeni, że nie ma czołgów na ulicach i nikt nie strzela.

Wyobraźcie sobie, nawet takiej informacji, że mamy tutaj absolutnie spokojne życie, za granicą nie ma. Teraz oni na własne oczy zobaczyli, że na Krymie jest spokojnie i bezpiecznie. Jestem przekonany, że oni podzielą się tymi informacjami z europejskimi mediami. My zaś specjalnie żadnych protokolarnych imprez dla nich nie przygotowywaliśmy, oni swobodnie mogli wyjść na miasto i porozmawiać z ludźmi wybierając kogoś na chybił trafił. I wszystkie eksperymenty, które oni tu prowadzili, były nie na korzyść Unii Europejskiej” — powiedział Aksionow „lenta.ru”.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 40 to “„Krym był, jest i będzie rosyjski””

 1. Zby said

  Wszyscy „tam” powoli pójdą po rozum i wrócą do działań handlowych z Rosją.
  Tylko nasze ratlerki dalej będą szczekać.

 2. NyndrO said

  Handel z Rosja idzie,az huczy.A te glupki to se moga szczekac do konca swego zasranego zywotka.Jaja byly,jak szef Bawarii wysmial ta gruba oblesna swinie merkel.Ona myslala,ze rzadzi Bawaria. Jo,bo Bawaria to III erpe,a szef Bawarii to tusk. Hahaha. No a Pan Putin,to juz se jawne jaja robi z tego ochydztwa.Una wie,co On o niej mysli,bo jak zwykle ma na szmate papiry.Zreszta podejrzewam,ze Pan Putin pozwala jej nawet popilnowac samochodu. On byl zawsze spoko.

 3. Kronikarz said

  Celem Majdanu było osiedlenie tam Usrala – sprytni Rosjanie.

 4. Przecław said

  Władysław IV, z Bożej łaski król Polski postanowił oswobodzić Krym, zwany Taurydą i przyłączyć jego ziemie do Najjaśniejszey Rzeczypospolitey.
  Krym był zniewolony przez tzw Chanat Krymski ściśle związany z rozbójniczym Imperium Ottomańskim, które zagrażało tak Rzeczypospolitey jak i całej Europie. Na wieść o tym lichwiarze londyńscy, ściśle powiązani interesami z chazarami Stambułu, od których uzależniony był wezyr, wywołali ruchawkę zwaną rebelią Chmielnickiego, a potem napuścili na RP najazd szwedzko-niemiecki oraz ich kolonię moskiewską, zwaną od czasu Piotra I Rosją /na ich polecenie nazwa bezczelnie ukradziona od Rusi, która była organiczną częścią Rzeczypospolitey, trwale i z własnej woli zrośniętej z Polską/.
  Książe Potiomkin, zwany Taurydzkim był w czasach carycy Katarzyny faktycznym udzielnym władcą Krymu, od r.1785. Potiomkin był polskim szlachcicem z Ziemi Smoleńskiej, mówił na co dzień po polsku i otaczał się Polakami, w tym polskimi arystokratami. Jego planem było utworzenie drugiej Polski na ziemiach Rusi i Krymu, a także w wyniku z’polonizowanie całej Rosji z chwilą połączenia obu krajów, Połączenie Polski i Rosji mogło nastąpić w sposób stopniowy, pokojowy i w miarę bezbolesny, lub przez wrogie przejęcie, co niestety nastąpiło ale tylko w odniesieniu do części terytorium RP na wschód od Bugu bo w wyniku zaborów cała Polska Piastowska i część Rusi znalazła się pod władzą krajów niemieckich. Plan Potiomkina był realny ponieważ nawet po włączeniu tylko części obszaru RP do Rosji polska elita przeważała liczebnie nad łącznie rodzimą moskiewską i panoszącymi się w państwie carów niemcami.

 5. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/pan-przeclaw/#comment-2716

 6. Boydar said

  „nie wszystko złoto co się świeci”

 7. Watazka said

  Za Kosowo nikt nie nalozyl na nikogo sankcji.

  USA nie moze przebolec utraty Krymu. Od lat jezdzili tam spece z Pentagonu i przygotowywali Krym pod amerykanskie bazy i amerykanska okupacje Krymu bo tak mieli obiecane przez Poroszenko i Jajcyniucha.
  Poroszenko dalej obiecuje, ze Krym odbierze i odda Ameryce. Pewnie tylko dlatego go jeszcze nie wypieprzyli choc ma az 2% (DWA) popularnosci. I tak uwazam, ze o dwa procent za duzo. Poroszenko – bandyta i syn bandziora powinien byc rozszarpany przez tych Ukrow, ktorym sie wydaje, ze Krym jest ukrainski.
  Prasa na ogol nie podaje, ze mieszkancy Krymu od lat sie buntowali przeciwko amerykanskim wizytom na Krymie.
  Ale tak sie sklada, ze swiatowa prasa sie z mieszkancami miast i wsi na calym swiecie nie liczy. Maja swoich ekspertow od wyrazania „opinii publicznej” a nawet jej kreowania. Tak bylo i z Krymem. Mial byc bardziej amerykanski niz jest rosyjski.

  Jakie plany mieli Amerykanie wobec Krymu i jak im Rosja te plany pomieszala:

  http://www.fort-russ.com/2016/03/how-russia-ruined-american-plans-in.html

 8. Dziadzius said

  ja nie wiem jak to moze byc ale historycznie Krym byl niezaleznym krajem jak Rosji jeszcze nie bylo.ZlotaHorda z[tatary-chazary] nawet brala haracz od ruskich bojarow . Rosja powstala tak kolo 1500 a Krym byl od ordy BatuChana 1246 kiedy mongoli podbili Kijow i rozbili Rus Czerwona – no ale zapominam ze historie pisze ten co zwycieza i tak by mu pasowalo.

  No cóż, jedni podbijają drugich, zwłaszcza gdy ci drudzy żyją z rabunku i uprzykrzają życie sąsiadom.
  A Krym pierwotnie był słowiański. Nie tatarski.
  Admin

 9. JO said

  ad.8. Pan sie przyczeplil do nazwy – Rosja. Przed Rosja byla Rus a momiedzy Panstwo ( Ksiestwo) Moskliewskie…
  Przed Rusia – byla , jak sobie wyobrazam – Sarmacja, Lecj=hia, czy cokolwiek innego z nazwy, ale to byli ci sami z Krwi Ludzie – Nasi przodkowie – Rosjan, Rusinow i Nas Polakow.

  Dbajmy wiec o to, by co bylo naszych przodkow – bylo wciaz w Rodzinie i Rodzina byla rzeczywiscie Rodzina…

 10. Watazka said

  8
  Dziadzius
  A moze dziadzius jednak poskrobie w pamieci: Uklad pokojowy carycy Katarzyny z sultanem.
  Obojetne gdzie i kiedy Krym do kogo nalezal. Od czasow greckich i rzymskich.
  Z cala pewnoscia nigdy nie nalezal do Ukrainy.

  No bo kiedys Dacja byla prowincja rzymska.
  Gorzej, ze Lwow byl polskim miastem.
  A Kosowo jest serbskie.

 11. Dziadzius said

  @10 Watazka — nie patrzylem na przynaleznosc Krymu do ukrainy bo do 1918 ukrainy jako niepoleglego panstwa NIE bylo . Jak chcesz czy nie chcesz to te ziemie byly Polskie jeszcze od Chrobrego kiedy on zabil slupy graniczne na Dniestrze. Faktem jest ze wszystka ziemia byla kiedys bez panska i kto ja zamieszkal robil ja swoja – Bog pozwolil hebrajczykom wybic do ostatniego zyjacego stworzenia wszystko co zylo w Kanaan – i to powinnio bylo byc wskazowka jak opanowc ziemie.

 12. Przecław said

  c.d. Grzegorz Potępski, pseudonim „Potiomkin”, 1739-1791, uważał się za Polaka, także za poddanego polskiego króla.

 13. Dziadzius said

  @9 JO—
  ja sie do zadnej i niczyjej nazwy nie przyczepilem. Rosji czy Moskwy czy Nowgorodu jako niezaleznych niepodleglych panstw nie bylo i dlatego mowie ze nie bylo rosji tylko ziemie pod malenkimi osobnymi ksiestwami cos jak na Prusach [ do lat 1800] . Tatarzy podbiwszy Rus Czerwona [1241-46] nalozyli haracz na pozostale ziemie po za Rusia Czerwona .Bojarzy co roku jechali na Krym i skadali haracz – czesia haraczu bylo oddanie swych corek dla tatarow i pozwolenie tatarskiemu chanowi by po bojarskich plecach siadal na konia. Iwan ofiarowal Tatarom swe usugi i zaczal zbierac haracz od swych braci bojarow i zawozic to chanowi. Niestety te haraczne pieniadze kleily sie do Iwana skarbonki i po czasie urosly na powazna sume i kupily mu armie i on odbil ziemie bojarskie od Chanau Zlotej Ordy i tak powstala Moskwa a potem Rosja . Jeszcze za Powstania1863 Polacy walczyli przeciw moskalom.
  Ja pochodze z Wolynia i mysmy odrozniali –Rosjan=Moskal– Rusini =Rus Czerwona — ukrainiec = patalach [ pol rusin pol polak]
  To ze Rosja powoluje sie na slowianskie korzenie to nam Polakom ani pomaga ani szkodzi . Jest to wybryk polityczny azeby rozszerzyc wplyw rosji na slowianskie ziemie [ imperium] . Rosja od zarania swoje historii nie czula zadnych obowiazkow do slowian oprucz checi ich zniewolenia——— nb= [[rozbiory- Druga Wojana- PRL ]]

 14. Marucha said

  Re 13:
  Jako komentarz do

  Rosja od zarania swoje historii nie czula zadnych obowiazkow do slowian oprucz checi ich zniewolenia——— nb= [[rozbiory- Druga Wojana- PRL ]]

  mogę tylko powiedzieć soczyste KURWA. Więcej gadać mi się nie chce. Polaków, kurwa, nikt nigdy niczego nie nauczył.

 15. JO said

  ad.13. Tak, naczytal sie masonskich opowiecie „historycznych”, takich samych jak ze Slowianie przybyli na ziemie polskie „z nikad”…w IX wieku i im Niemcy zalozyli Panstwo…

 16. NICK said

  Dziadziuś się „zająknął”. Kilka razy. Dzisiaj to powszechne. Zwłaszcza dni ostatnie.
  Tfu! Żadne ostatnie. Będą następne.

 17. NICK said

  Zapomniałem dodać.
  Zatem będą następne dni Nasze [bo to jeszcze nie teraz] oraz dni „jąkaczy” [bo to już ten czas].

  Znerwicowanie ogólne. Niemoc. Oczekiwanie na pozytywne? Rozstrzygnięcia NWO?

 18. Joannus said

  Ad 14
  Człowiek z Wołynia niekoniecznie musi być czystej krwi Polakiem, na co wskazuje rusofobiczny komentarz

 19. Dziadzius said

  @15 Jo–
  Fasynujace sa drogi logicznej mysli Polaka. Nie wiedzialem ze historyk Zamojski to mason. Historyczne opowiesci o Krymie i Rosji sa historyczne i NIE maja nic WSPOLNEGO z tematem skad i kiedy ziemie Polskie byly zamieszkale przes slowian. Tylko niemrawy [ albo szwab] choduje mysli ze slowaine pojawili sie na ziemi Polskiej dopiero po chrzcie za Mieszka. Sama logioka mowi ze jezeli bylo niepodlegle panstwo – wiec skad sie ono wzielo– chyba tak samo jak CUD nocny Solidarnosci „Dzis komunista skinul fufajku i jutro rano Lach Polonista”

 20. Dziadzius said

  @18Joannus,
  Jestem zawsze zaskoczony logika Polaka. Co ma geografia wspolnego z rodowodem jakiegokolwiek czlowieka i jego narodowosci. Takimi slowami zmazujemy Slowackiego- Mickiewicza- Orleta Lwowskie – no i oczywiscie tylko w warszawie sa polacy a w poznanskim tyklo volksdojcze Wstyd.

 21. Dziadzius said

  @18 Joannus
  OOPs to ja moze wpadlem na nie „Polska witryne” – i jestem oskarzany o rusofobie – Rusofobia /germanofobia / Idiotofobia powinna byc pokarmen kazdego Polaka – co mnie inne krainy sa warte jak ja nie widze wartosci swoje krainy i jej nie dogladam.

 22. Dziadzius said

  @16 Nick
  Ja jakos nie rozumiem tego zwrotu ze „sie zajakal” – Pokaz mi prosze jak i gdzie bo kazdu z bledow sie uczy

 23. NICK said

  Wpis (20) pana pokazuje. Spieprzaj dziadu!
  Proponuję dalej się nie odnosić. Głęboki oddech! i, dalej. Szkoda veny.

 24. Dziadzius said

  @14
  Faktem jest ze Polakow ani historia ani nikt jeszcze nic nie nauczyl i to jest warte szczystej kurwa ale ja jakos nie moge znalezc podstawy do widzenie w rosji proslowianskiego panstwa . Mimo ze jak widac w obecnej postawie Rosji to faktycznie jest Polsce blizej do Rosji nie do Unii Jewro*pejsy*kiej

 25. Dziadzius said

  @21 Nick
  Uprzejmie pytam czy Pan czytal ten wypis

  # 18
  Joannus said

  2016-04-19 (wtorek) @ 17:39:50
  Ad 14
  Człowiek z Wołynia niekoniecznie musi być czystej krwi Polakiem, na co wskazuje rusofobiczny komentarz

  na ktoren ja staralem sie odpowiedziec -wzgledem narodowsci ludzi z Wolynia- jezeli wiec Pan czytal to dlaczego ma Pan mnie gonic – W czym i jak ja kogos obrazilem – W czym i jak moja wypowiedz jest szkodzaca mimo ze jest PRAWDZIWA

 26. Adam Ryglowski said

  DZIADZIUŚ – ja też dziadziuś .
  WIELOKROTNIE przepraszałem za swoje WYBRYKI .
  Czasami ( – Chwała Bogu ) moje opinie szły w „kosmos”.
  Rano popatrz na swoje „dzieła” – i Podaj , proszę swoje wnioski . NA SPOKOJNIE .
  Temat ciężki , ale …

 27. NICK said

  Spieprzaj. Gdyby nie czytał to by nie napisał. Logiczne?
  „Jestem zawsze zaskoczony logika Polaka. ”
  Jakże by inaczej.
  No, wysyp.
  BORowiki to na Św. Jana i we sierpniu.

 28. Dziadzius said

  @ NICK–@16-17-18-19-20-21-22-23-24-26…
  Mam wielki kłopot bo brakuje mi słów i nie wiem jak z niego wyjść? Jak możnaby wytłumaczyć rybie urodzonej i żyjącej w wodzie jak wygląda ciepły piach na pustyni ?
  Dowidzenia

 29. ojojoj said

  Panie Dziadzius, powoluje sie pan na prawde, ale pan tej prawdy niestety nie zna. Podam jeden przyklad. Gdyby nie zabory Rosji, Polski by dzisiaj mogloby nie byc, bo niemiec zagarnalby wszystko. Dlaczego niemiec jest taki niebezpieczny? Bo jako jedyny zaborca, zniemczal Polakow. Dlaczego pod Rosyjska okupacja bylo bezpiecznie? Bo Rosja nie tylko nie rusyfikowala Polakow, ale tez nadala ziemie chlopom, przez co u chlopow w Polsce zostalo zasiane ziarno patriotyzmu, bo kto posiada ziemie, z automatu staje sie jej obronca.

  Jeszcze nie tak dawno temu w USA nikt nie mogl brac udzialu w wyborach kto nie posiadal ziemi. Zostalo to zniesione przez pejsow. Niech sie pan zapyta siebie dlaczego.

 30. NyndrO said

  Pan Dziadzia, w moim mniemaniu nie prowokuje.On jest w szoku.Przykro Mu po prostu,ze se dawal wkrecic.Moge sie mylic.

 31. Boydar said

  … tiaaaa …

 32. Przecław said

  Zwykły Rosjanin niewątpliwie uważa się za Słowianina i poczuwa do solidarności ze Słowianami, są wprawdzie wyjątki bo jeden przekonywał mnie, że mieszkańcy Moskwy to
  Finowie, którzy przyjęli język słowiański.W przypadku samej Rosji to już wygląda inaczej. Państwo rosyjskie pod rządami niemieckich carów jedynie w sposób cyniczny posługiwało się panslawizmem dla osiągnięcia własnych imperialnych celów, faktycznie przyczyniło się do częściowego wyzwolenia Słowian południowych, ale jednocześnie zniewoliło miliony Słowian zamieszkujących Rzeczpospolitą. Rosja poprzez odrzucenie polskiej oferty współdziałania w wojnie z Imperium Ottomańskim pod koniec XVIII wieku i wcześniej, nigdy nie osiągnęła planu jakim było wyzwolenie niegdyś chrześcijańskiego Konstantynopola spod jarzma tureckiego, wybrała zabory i atak na Polskę wspólnie z Niemcami, teraz za Erdogana zbiera tego owoce. Podobnie było przez cały wiek XIX i XX, np. w r.1939, jeśli ktoś twierdzi że Rosja była szczerze prosłowiańska to niech wskaże kiedy ? Naprawdę warto się tego dowiedzieć. Trudno się dziwić, że tak było bo Rosja nigdy nie była prawdziwie suwerennym państwem, zawsze będąc uzależniona od od parszywych układów z Zachodu lub po prostu im podległa, gdyby tak nie było to nie wprowadzono by w r.1917 „najbardziej postępowego ustroju świata” będącego wierną powtórką opryczniny z czasów Iwana Groźnego.

 33. revers said

  re27

  Podziekuj gen.Zeligowskiemu za to ze 20.04.1920 roku wyzwolil Wilno, a Dmowski nie musial jezdzic na pustynie zeby nie poznac sie na ukraincach.

  http://rojsty.blox.pl/2012/03/Czy-przepraszac-za-Zeligowskiego.html

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=uklady-republikanskie-1944

 34. Dziadzius said

  @29Ojojoj
  Tak zgadzam sie ze okupacja niemiecka byla skierowana do zniszczenie Polskosci przez usuniecie Polskich ksiazek ze szkol {1874} i ustalenie jezyka niemieckiego jako tylko jednego oficyjalnego jezyka {1876} i bicie dzieci palkami za odmawiane Ojcze Nasz po Polsku {Wisnia} — ale ja nie jestem ani prorokiem ani tylowodzem i nie wiem co by bylo z tym ze pod zaborem ruskim duzo wiecej Polskich ludzi chetnie pracowalo dla cara niz nawet pod zaborem austryjackim dla cesarza. . Czy kajdan jest ze stali czy z jedwabiu one oba kontroluja ruch. Wiem ze nadanie ziemi bez-ziemnym chlopom stworzylo podstawe do wielbienia cara (i niestety do nienawisci do Lachow)ale tej ziemi rozdano za malo zeby rodzine wyzywic wiec dobry uczynek tylko nie praktyczny dla chlopa ale praktyczny dla cara..

 35. Marucha said

  Re 32:
  Niestety, legenda o „ataku Rosji na Polskę”, czyli rozbiorach, jest wciąż żywa i pewnie taka pozostanie.
  A w rzeczywistości była to próba urwania jak największych obszarów naszego Państwa z łap germańskich.
  Być może Rosji udałoby się stworzyć unię z całą Polską, gdyby nie „patridyoci”-sabotażyści. Ich nowe pokolenie harcuje dziś w polityce i mediach…

  Aż do powstania listopadowego Polska była w unii z Rosją. Królestwo Polskie było najlepszą formą istnienia naszego państwa od końca XVIII w po dzień dzisiejszy.

  > https://marucha.wordpress.com/2014/12/23/zapomniane-krolestwo/

 36. NyndrO said

  Panie Boydar. Cicho.

 37. Boydar said

  No przecież się ugryzłem.

 38. NyndrO said

  Zauwazylem.Dzieki. Wie Pan o co chodzi nie?

 39. Boydar said

  Ależ gdzieżby tam … skąd mnie wiedzieć … prostemu Chachłowi 😦

 40. Jurek said

  Panie Przecław ( 32 )
  Wszędzie piszą, że kopulująca z żydłakami szlachta polska obaliła projekt wspólnej z Rosją armii i pogonienie hazarów ottomanów.
  Więc jak to jest. Kto buja ?

  Przedwczoraj na kanale historycznym oglądałem film o imperium Otomańskim i jego rzekomym przeogromnym kulturowym, cywilizacyjnym i duchowym wpływie na Europę , w upowszechnieniu wiary w jednego boga ( podkreślano ten wątek kilkakrotnie, podobnie podkreślano kilka razy wątek wdrażania ideologii nwo przez ottomanów ). I wie Pan co mówili ? Że Turcy pod wiedeńskim zamkiem oblegając go , nieco zmarzli zimą i postanowili nie zdobywać Europy. I zawrócili.
  Z tego powodu pod Wiedniem nie mogło być żadnej słynnej bitwy Sobieskiego. Serio. Ani słowa o tej bitwie nie był. Tylko argument – że zmarzli i poszli sobie.
  A że był to poważny kanał, i zapodał rzetelną jedynie obowiązującą już teraz i na wieki prawdę, proszę skorygować swoją „wiedzę” i w tym temacie.

Sorry, the comment form is closed at this time.