Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Media: MSZ Francji po raz pierwszy stanęło po stronie Rosji w ukraińskim konflikcie

Posted by Marucha w dniu 2016-04-20 (Środa)

Podczas wizyty w Rosji minister spraw zagranicznych Francji Jean-Marc Ayrault „udzielił reprymendy Kijowowi i wyraził współczucie Moskwie” – pisze Le Figaro.

Periodyk podkreśla, że w rozmowie z Siergiejem Ławrowem szef MSZ Francji przypomniał o zobowiązaniach Kijowa dotyczących realizacji pokojowych porozumień i w ten sposób po raz pierwszy od rozpoczęcia się ukraińskiego konfliktu stanął po stronie Rosji.

Słowa Ayraulta zawierały „wyraźne ostrzeżenie” pod adresem ukraińskich władz, którym zarzucił on umyślne przeciąganie procesu realizacji mińskich porozumień. Poza tym, szefa resortu polityki zagranicznej Francji oburzyła propozycja nowego premiera Ukrainy Wołodymyra Hrojsmana odnośnie stworzenia ministerstwa ds. „okupowanych terytoriów” — pisze gazeta.

„Władze w Kijowie powinny przeprowadzić referendum, w tym wprowadzić poprawki do konstytucji dotyczące szczególnego statusu Donbasu i procedury wyborów w regionie. Mamy nadzieję, że zobaczymy rezultat w połowie roku” — oznajmił Ayrault.

Przed tą wizytą prawie wszystkie zachodnie państwa oskarżały stronę rosyjską o przeciąganie procesu pokojowego — podkreśla autor artykułu. Ayrault jednak otwarcie wezwał Ukrainę do realizacji swoich zobowiązań, popierając w ten sposób punkt widzenia Rosji.

Wcześniej wiceprezydent USA Joe Biden w rozmowie z Grojsmanem podkreślił konieczność szybkiego wdrożenia reform i realizacji mińskich porozumień.

http://pl.sputniknews.com/

Kurewski to świat, gdzie jakikolwiek przebłysk normalności gotowiśmy fetować fajerwerkami i trąbami.
Admin

Komentarzy 5 to “Media: MSZ Francji po raz pierwszy stanęło po stronie Rosji w ukraińskim konflikcie”

 1. LaReine Toronto said

  http://tinyurl.com/z8fkuek
  ciekawa analiza polityki naszego wielkiego ‚sprzymierzenca’ i destruktora…poprzez inwazje Islamu do Europy. Autor Rosjanin.

 2. głos said

  If you cannot fight them, join them.

 3. revers said

  Antek juz nie Polcemajster ale Warmajster, Monmajster idzie na wojne z Rosją …

  http://polska.newsweek.pl/antoni-macierewicz-pis-o-agresji-rosji-wobec-polski-i-nato-,artykuly,384284,1.html#fp=nw

 4. La Reine Toronto said

  ad 3 Panie Revers czy musi Pan nam tu serwowac te gadzinowe edytora Lisa? niedobrze sie robi jak Polacy czytuja, kupuja i dyskutuja co wypisuja niemieckie merdia.
  O rety, szkoda tych panskich polskich zlotowek na to ‚g””’o’.
  A Macierewicz jest tylko narzedziem i to ‚tepym’ do realizowania amerykanskiej polityki ….ktora chce zmiesc Rosje i Slowian z tej naszej Ziemi, Polski Ojczyzny naszej.
  Szkoda czasu i energii zeby czytywac i nawet ogladac te twarz…..

 5. revers said

  Panie Reine Toronto,

  czy polonia kanadyjska musi chodzic na spotkania upowcow lub ozdabiać je swoją obecnościa z tryjzubem w tle, swiadomie lub nieświadomie?, bo widzialem pare znajomych twarzy z polski na zdjęciach z banderowcami kanadolskimi, z tryjzubem.

  Nie kupuje newsweekow, a czytać nalezy miedzy wierszami, lub umiec odczytać między wierszami nawet dzieci resortowcow z PL.

  Wczesniej zamesciłem artykuł Dimitra Babiucha z RT, o grach wojennych z pl.

  https://www.rt.com/op-edge/340176-poland-greenlight-eu-russia/

Sorry, the comment form is closed at this time.