Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zacharowa wyjaśniła, dlaczego referenda nie wpływają na politykę UE

Posted by Marucha w dniu 2016-04-20 (Środa)

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa skomentowała wiadomość o tym, że holenderski parlament odrzucił propozycję socjalistów w sprawie cofnięcia ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej UE i Ukrainy.

„Jeśli państwo UE zrobi wszystko, aby wyniki jego referendum przeprowadzonego zgodnie z prawem krajowym nie wpłynęły na politykę rządzącego reżimu, to o czym w ogóle można mówić” — napisała Zacharowa na swoim Facebooku.

Zacharowa zwróciła uwagę na to, że parlament zlekceważył wyniki referendum, zgodnie z którym 61% (około 2,5 mln osób) zagłosowało przeciwko stowarzyszeniu z Ukrainą.

Rzeczniczka MSZ podkreśliła, że Zachód nie uznaje wyników krymskiego referendum z tych samych powodów — nie dlatego, że jest to sprzeczne z prawem międzynarodowym, lecz dlatego, że wyniki głosowania nie zgadzają się z „polityką społeczną”.

12 kwietnia do wiadomości publicznej podano wyniki referendum w sprawie umowy stowarzyszeniowej Ukrainy z UE, które odbyło się w Holandii 6 kwietnia. Okazało się, że za ratyfikacją umowy zagłosowało jedynie 38,21% wyborców

http://pl.sputniknews.com

A czy gajowy nie mówił, że tak będzie? 
Referenda przeprowadzanie w UE są marnym teatrzykiem dla kompletnych idiotów i nie mają najmniejszego znaczenia w procesach podejmowania decyzji.
Admin

Komentarze 2 to “Zacharowa wyjaśniła, dlaczego referenda nie wpływają na politykę UE”

  1. adsenior said

    Kolejny sztandarowy przykład ”demokracji” a la UE!!

  2. Dziadzius said

    wydaje mi sie ze najwiekszym nieszczesciem i zaglada dla Zachodniego swiata tak ekonomicznie jak i spolecznie jest unia jewrupejska [ albo raczej nowe deutschland uber alles] gdzie ludzie ktorych nikt nie wybral w otwartych demokratycznych wyborach [[ale tez kto i kiedy widzial otwarte demokratyczne wybory i gdzie]] podejmunja decyzj o zyciu i finansach i narodowosci i moralnosci ludzi ktorych oni nie reprezentuja . Boze zachowaj Polske od tej zaglady i daj jej rozum by mogla uciec z tej unii NWO lucyfera zanim kataklizm ja dosiegnie.

Sorry, the comment form is closed at this time.