Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

USA próbowały wywrzeć presję na Rosję, wysyłając niszczyciel w rejon Kaliningradu

Posted by Marucha w dniu 2016-04-21 (Czwartek)

USA wywarły presję wojskową na Rosję, wysyłając niszczyciel Donald Cook w rejon Kaliningradu. Rosja podejmie wszystkie środki w celu zapobiegnięcia próbom użycia siły zbrojnej – oznajmił stały przedstawiciel Rosji przy NATO Aleksander Gruszko.

„Pytanie polega na tym, jakie było zadanie (niszczyciela) Donald Cook, który znajdował się w pobliżu Kaliningradu? Możecie sobie wyobrazić niszczyciel wyposażony w pociski manewrujące o zasięgu 2500 km zdolne do przenoszenia ładunków jądrowych gdzieś w Zatoce Nowojorskiej czy Meksykańskiej?

Nie dotyczy to działalności wojskowej, jest to próba wywarcia presji zbrojnej na Rosję. Uważam, że poważni ludzie zdają sobie sprawę z tego, że podejmiemy wszystkie niezbędne środki, które powinny zrekompensować próby wykorzystania siły zbrojnej” — powiedział Gruszko dziennikarzom, komentując incydent na Bałtyku.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 21 to “USA próbowały wywrzeć presję na Rosję, wysyłając niszczyciel w rejon Kaliningradu”

 1. Franz Maurer said

  pokojowo usposobieni Amerykanie tak brzydko potraktowani 🙂 wstydź się Rosjo 🙂

 2. jamek said

  Przewidywany przebieg trzeciej wojny światowej wg. Trzeciej Tajemnicy Fatimskiej

  „Dla świata będzie zaskoczeniem i szokiem błyskawicz­ne natarcie Chin na Rosję. Natężenie walk i okrucieństwa będą straszliwe. Chińczycy będą naśladować postępowanie Japończyków podczas drugiej wojny światowej: zaskoczenie, szybkość i terror. Zwycięstwa Chin przerażą Stany Zjednoczone. Chiny rzu­cą bomby jądrowe na zakłady zbrojeniowe i ośrodki doświad­czalne broni atomowej w Rosji. Wywołają one potworne zniszczenia, wstrząsy i zaburzenia w przyrodzie, co się póź­niej zemści na nich samych. Armia chińska zginie od broni jądrowej, którą sama rzuci na cały świat, chociaż początkowo będzie zwyciężać. Uderzy w wielu punktach, tak, że Rosja bę­dzie zmuszona walczyć na całej granicy, a jednocześnie potęż­ne desanty będą lądować w głębi kraju.

  Amerykanie nie zechcą się mieszać bezpośrednio do woj­ny, ale widząc, co robią Chińczycy, będą życzyć Rosji zwycię­stwa. Niemcy wciągną USA do wojny jako sojusznika atlanty­ckiego. Pomoc dla Niemców ze strony Ameryki skupi swoją uwagę na Azji i tam będą lądowały wojska USA i Anglii (Irak, Turcja, Iran i Bałkany) w obronie przed Chińczykami. To, co zrobią Niemcy, będzie krokiem samobójczym. Będą liczyć na zajęcie Polski. W swej nienawiści nie zorientują się, że sympa­tia Zachodu i reszty świata będzie po stronie Rosji.

  Wojska chińskie będą niszczyły i równały z ziemią wszyst­kie miasta i wsie zamieszkane przez ludność białą, a oszczę­dzały ludność republik azjatyckich, które częściowo powsta­ną przeciw Rosji i przyłączą się do nich. W języku chińskim będzie to się nazywało krucjatą przeciwko hegemonii rasy białej. Będą głosić jej koniec, a siebie mianują ręką sprawied­liwości. Nastąpi atak przez zaskoczenie Niemiec. Rosja runie na Europę. Polska, Czechy i Słowacja, wiedząc, że w razie zwycięstwa Niemiec czeka je zagłada, stworzą wspólną obro­nę przeciwko Niemcom.

  Również walczyć ze sobą będą sami Niemcy, a Rosja wy­wrze na tym kraju całą swoją wściekłość za cios zadany z tyłu, za porażki na Wschodzie, za widmo klęski. Dopiero, kiedy Ro­sjanie dojdą do Atlantyku, ruszą przeciwko nim inne naro­dy bezpośrednio zagrożone. Rosjanie będą zmuszeni wycofać się z walki na Ukrainę, zostawiając po sobie spaloną ziemię i popioły miast. Obojętność na krzywdy, bogacenie się kosz­tem innych, wywoła odwet. Przykładem będzie los Szwecji i Szwajcarii. Rosja, która sama też w przeszłości zdradzała, łamała podstępnie traktaty i umowy, tego samego zazna na sobie.

  Zaznają też klęski Ukraina i Litwa, a w mniejszym stop­niu Łotwa i Estonia. Natomiast Białoruś, Polska i Węgry będą stosunkowo spokojne, ale jedynym narodem, który wyjdzie z tej katastrofy cało, ponieważ będzie chroniony przez Miło­sierdzie Boże, pozostanie Polska. Czechy i Słowacja zostaną zniszczone dopiero w czasie odwrotu wojsk rosyjskich, które będą się cofać w kierunku Ukrainy i Bałkanów. Od południa z Iraku uderzą Amerykanie i wybuchnie powstanie na Kaukazie aż po Turcję. Od strony Turcji zaatakują Anglicy. Ponadto przy tylu frontach trudno precyzyjnie podać ich kolejność.

  Zjawiska atmosferyczne, które ukażą się na niebie już na początku wojny, będą ostatecznym ostrzeżeniem zapo­wiedzianym przez Maryję, Królową Świata, w wielu obja­wieniach. Będą potwierdzeniem, że nadchodzi zapowiedziany okres wojen i kataklizmów w przyrodzie. Będą też znakiem, że nie udało się pobudzić w ludziach żalu za grzechy i skruchy oraz chęci poprawy życia, aby móc powstrzymać zło wiszące nad światem, które dotąd trzymała Ręka Pana. Sprawiedli­wość Boża nie może dłużej znosić tryumfowania nikczemności i pogardy Jego świętych praw. Wzajemna nienawiść wróci do ludzkości w całej swej grozie i ohydzie.

  Kataklizmy ugaszą wojnę i uratują resztę ludzkości przed całkowitą zagładą, a więc będą ratunkiem danym przez Miło­sierdzie Boże”.

  http://www.apokalipsa.info.pl/objawienia/sekret_fatimy.htm#_Toc93811762

 3. revers said

  Za to Albreitowa towarzysko z Klintonówką o Rosji że to „Bangladesz z Rakietami” juz tak sie jewrejstwo usraelskie dowartosciowuje, ze bez 100 spalonych miast, bombardowan wiez telewizyjnych w Belgradzie nie obejdzie sie, dobrze ze drukarnie FED- drukuja jeszcze na okragło nie Bangladeskie pieniądze, ale pod bogactwa naturalne Rosji, w tym ropa, gaz, uran, kopalnie diamentów, złota, innych rzadkich metali i cale tablicy Mendlejewa.

 4. Joe said

  re3…Dlatego klintonowa w kampanii „wybierania” bredzi cos o odbudowaniu POtegi gospodarczej usraela POprzez wieczne obsadzenie dolara na stolcu ekonomicznym Nowego Szwiata.Bo liczy na te bogactwa ktore sa jeszcze POd ziemia na Syberii.
  Szpiegostwo satelitarne dostarczylo informacji ktore spedzaja im sen z POwiek.

 5. Kronikarz said

  Taka propaganda antyrosyjska w mediach w Polsce jest uwłaczająca dla rozumu ludzkiego.

 6. peacelover said

  Lubie proroctwa, ale pod warunkiem, ze zawieraja szczypte prawdopodobienstwa.
  Tutaj prawdopodobienstwem jest, ze niokielzane NEOKONY dalej beda igrac z ogniem.
  az do punktu kiedy pozadnie oberwa. Przeciez oni rozumieja tylko sile !!!
  Bedzie skamlanie i wycie pod niebiosa i przypuszczam to bedzie KONIEC, ktory wlasnie ich dotyczy.
  bo tylko opetancy nie dostrzegaja, ze swiat jeszcze nie doswiadczyl masowego uzycia NUKIS,

 7. snag said

  Gdansk za blisko Kaliningradu czy odwrotnie – Przeniesc jeden i drugi na bezpieczna odleglosc i bedzie spokoj ,…

 8. kojak said

  PRESJA ? CHYBA NIE ! TO ORDYNARNA KRYMINALNA PROWOKACJA W KTOREJ UDZIAL WZIEL ZDEGENEROWANI POLSCY WOJSKOWI KTORYCH WYSLAL TAM SYJONISTYCFZNY ODRAZAJACY PAJAC MACIAREWICZ !

 9. ojojoj said

  Panie Jamek, moze i tak bedzie, ale raczej nie w najblizszej przyszlosci. Obecnie Chiny moga zbudowac potege tylko w oparciu o rosyjskie surowce oraz rosyjska, amerykanska i niemiecka technologie (swoja droga, co to za „potega”, ktora nie istnieje bez ukladow-pomocy od innych?). Nie wiem czy pan wie, ale chinczycy obecnie „importuja” na swoje uczelnie i firmy panstwowe (z ktorymi firmy prywatne nawet nie sa w stanie konkurowac) ludzi bialych, przewaznie europejczykow, glownie Niemcow (prosze sobie przegladnac kto ostatnio dostaje doktoraty oraz skad pochodza profesorowie w najwiekszych chinskich uniwersytetach).

  Cale infrastruktury (nie tylko w Chinach) komunikacji (telefony komorkowe), transportacji (drogi, koleje), energi (nawet atomowej) sa budowane i zarzadzane przez firmy zachodnie (np. Siemensa). Infrastruktura wojskowa jest wspomagana przez Rosje. Nawet taka potezna firma jak Aliba, niby chinska, niby prywatno-panstwowa (wszystkie dane sa przechowywane na panstwowych serwerach, panstwowe sa prawa regulacyjne – kto moze miec do danych dostep, itd.), ale caly „support” pochodzi od firm bialych ludzi. Takze wojna Chinczykow z calym swiatem jakos mnie nie przekonuje. Kolejne pejsate strachy na lachy. Juz bardziej bym sie obawial konfliktu Rosja-USA-Europa (z izraelem i pejsami z NYC w tle jako prowokatora).

 10. Ad.7

  Nie ma potrzeby. Gdańska broni dzielna polska flota rybacka.

 11. Czolgista said

  @10
  Przecież Rosjanie z samolotami w Gdańsku nie byli.
  A, przepraszam. Snag znowu nieumiejętnie trolluje. 🙂

 12. RSA said

  ad.2 Jak panowie rozumiecie następujące zdanie „Również walczyć ze sobą będą sami Niemcy”?

 13. Zerohero said

  @Snag

  „Gdansk za blisko Kaliningradu czy odwrotnie – Przeniesc jeden i drugi na bezpieczna odleglosc i bedzie spokoj ,…”

  Z USmańską agenturą nie ma spokoju, a tej Ameryki nie da się już dalej przesunąć. Ich smród dochodzi nie tylko gdy widzi się mordę Macierewicza, ale nawet, gdy człowiek loguje się na konto w banku i musi klikać na lojalkę Foreign Account Tax Compliance Act. Tak, obywatel Polski musi tłumaczyć się przed amerykańskim rządem. Niewolnictwo zobowiązuje. Jeszcze wejdzie TTIP i większość tego forum zrzuci się na emeryturę dla Snaga. Cała nadzieja w Yellowstone.

 14. Ad.13

  Podobno Yellowstone jest ostatnio bardzo niespokojny 🙂

 15. Joannus said

  Ad 12
  Ten tekst to lipa. Drukowali go ”w podziemiu” w latach 80-ych.
  Była w nim mowa o walce wojsk RFN z wojskami NRD.

 16. Czolgista said

  @13
  Szkoda Panie Zerohero, aby Pan cokolwiek tłumaczył Snagowi, czyli osobnikowi, który nie wie co to jest „summer camp” i uważa, że dzieci jeżdżą na kolonie jedynie w krajach komunistycznych. He, he. Pańskie wpisy są zbyt złożone dla jego kurzego móżdżku.
  To orka na ugorze.

 17. Adam Ryglowski said

  Ad 14 ) Sz. Panie Robertgrunholtz .
  I ja też to obserwuję . A dzieje się to od czasu „ZAŁATWIENIA ZATOKI MEKSYKAŃSKIEJ ” przez koncern wydobywający ropę naftową .

 18. MatkaPolka said

  Agenci CIA w Rosji

  A może by tak stworzyć podobną listę Agentów CIAw Polsce

  http://www.fort-russ.com/2016/04/cia-agents-in-russia.html

  • Nawalny – schizofrenik. Objawy: niespójne, nielogiczne mowy, jest „szkło” wyrażenie oko. Społecznie niebezpieczne kretynem dzwoni na dół helikopterów policyjnych.
  • Niemcow – schizofrenik. Objawy: urojenia wielkości, narcyzmu, jest patologicznym kłamcą, często niepotrzebnie.
  • Udaltsov – idiotą, ledwo można tworzyć zdania z wyrazów.
  • Bykow – schizofrenik. Objawy: niekontrolowany przepływ mowy.
  • Venediktov – schizofrenik. Objawy: agresywny, niekontrolowane negatywizm.
  • Gelman – schizofrenik. Objawy: nielogiczności orzeczeń.
  • Gudkov – przewlekła alkoholikiem, schizofrenikiem. Objawy: brak motywacji agresywności.
  • Kasparow – gwałtowna schizofrenikiem. Objawy: niekontrolowana agresja, negatywizm, narcyzm.
  • Ryzhkov – kretynem, trudno skonstruować fraz.
  • L.Ponomaryov – kretynem, chronicznym alkoholikiem (Explicit zwyrodnieniową dziedziczność sądząc po wyglądzie).
  • Chodorkowskiego – schizofrenik. Objawy: letargu zachowanie, brak logiki i spójności w wypowiedziach jednej strony.
  Chirikova – gwałtowne, społecznie niebezpieczny schizofrenik. Objawy: niekontrolowane zachowanie. Chirikova sama nie wie, co robić dalej. Wymaga pilnej hospitalizacji w klinice psychiatrycznej.
  • Szenderowicz – schizofrenik. Objawy: extreme, niewyjaśniona negatywizm wobec otaczającej rzeczywistości.
  • Kasjanow – schizofrenik. Objawy: urojenia wielkości.
  • Latynina – wariat. Objawy: pseudologia.
  • I.Ponomarev – chroniczny alkoholik, niedorozwinięty, trudności w wyrażaniu myśli.
  • Sobczak – gwałtowna schizofrenikiem, ekshibicjonista, cierpi na kompleks niższości w stosunku do zewnętrznej deformacji, trudno tworzyć zdania z wyrazów.
  • Tolokonnikova – opóźniony osobą, prostytutka, niebyt społeczny.
  • Jaszyn – schizofrenik. Objawy: ospały psychikę.
  • Albats – schizofrenik. Objawy: daremności i nielogiczne wypowiedzi i słowa.
  • Gessen – schizofrenii, spowodowana najprawdopodobniej przez uzależnienie od narkotyków.
  • Kuritsyna (Bożena Ryńska) – brutalne schizofrenię cierpi na kompleks niższości. Znane i pozbawione sensu i logiki, z wypowiedzi jak „gotów sprzedać się do milionera za darmo.”
  • Akunin – schizofrenik. Objawy: urojenia wielkości.

  Michaił Kryzhanovsky jest byłym oficerem wywiadu KGB, nielegalny imigranta SBU, CIA i FBI.

 19. RSA said

  Ad 15 – Szacunek, Panie Joannus. To nie jest żadna 3-cia Przepowiednia Fatimska, tylko falsyfikat. Tekst jest dostępny w Internecie, gdzie mówi się o ataku Chin na ZSRR, ataku RFN na NRD i Polskę, itd. Wersja z punktu 2 jest dostosowana do sytuacji po rozpadzie Układu Warszawskiego.

 20. NICK said

  Kilku powyżej.
  Słyszy Pan? Panie Prawdzic? Pan jest ‚lipa’.
  Wedle tego, to Niemcy, Żydzi, Chińczycy NIE istnieją.
  Przypomnę, że zlepek usraelski jest etapem.

 21. Maciej z Wyspy said

  @2 Znaki na niebie, zobacz: BLUEBEAM PROJECT

Sorry, the comment form is closed at this time.