Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  carlos o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  RED IS GOOD o Wolne tematy (54 – …
  Piskorz o O PRL-u, III RP i gen. Ja…
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  beznazwy o List przełożonego generalnego…
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  UZA o Jeszcze o Gierku…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  podczaszy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (54 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 549 obserwujących.

Ikony od Narodu Polskiego dla Narodu Rosyjskiego

Posted by Marucha w dniu 2016-04-23 (Sobota)

Rosja jest w tej chwili jedynym państwem na świecie, które oficjalnie wspiera chrześcijaństwo. Dlatego winniśmy – we własnym dobrze pojętym interesie i dla dobra chrześcijaństwa – wspomagać ją w dość osamotnionej walce przeciwko lucyferianom, bez względu pod jakim szyldem występują.

Wspieranie Rosji to także modlitwy za ten kraj.

Dzięki akcji zbiórki pieniędzy, której motorem był znany w gajówce Pan JO, stało się możliwe ufundowanie ikon w darze od Narodu Polskiego dla Narodu Rosyjskiego.

Poniżej – zdjęcia z ceremonii poświęcenia ikon, jaka odbyła się w Polsce dnia 17 kwietnia 2016 roku, oraz jednocześnie odprawionej w Londynie Mszy Świętej za Rosję. Intencja została przyjęta przez Dom Jego Ekscelencji bp-a Richarda Williamsona, a Mszę odprawił ks. Abraham.

Zacytuję jeszcze piękne zdanie autorstwa p. JO na temat katolicyzmu i prawosławia:

Niech dzielą nas Obrządki Święte, ale niech połączą nas na nowo naszych Kościołów Święte Tradycje, tak jak w łączności sakramentalnej Mąż i Żona w Chrystusie są Jednym Ciałem.

Wszystkim darczyńcom, bez których nic nie byłoby możliwe – jeszcze raz dziękujemy.

Gajowy Marucha

 

Zdjęcia z ceremonii poświęcenia ikon.

 

Zdjęcia z Mszy za Rosję

Komentarzy 37 do “Ikony od Narodu Polskiego dla Narodu Rosyjskiego”

 1. Marucha said

  B. proszę p. JO o ewentualne uzupełnienia powyższego tekstu.

 2. robertgrunholz said

  Żałuję, że nie mogło mnie być na Mszy Świętej.

  Mimo to uważam dar za piękny i dzisiaj konieczny, gdy nasi wrogowie tak rozpaczliwie niszczą dobrosąsiedzkie stosunki między naszymi krajami i Narodami.

  Mam ogromny szacunek do prawosławia i cieszę się, że tego typu gest wyszedł właśnie ze społeczności Gajówki.

 3. Dziadzius said

  jezeli Rosja jest taka zla jak ja Usrael przedstawia to pytanie jest czemu Matka Boza domaga sie poswiecenia Rosji jej imieniu- Tu musi byc jakas ukryta przyszla wartosc tego kraju dla Chrzescijanstwa i w tym dla naszego swiata. Tak, jak nie mam wielkiej milosci do rosji za to ze tam bylem na wakacjach na sybirze w 1940 roku – ale jak znow pomylsle to dzieki stalinowi Ja jeszcze zyje i nie bylem ofiara rzeznikow ukrainskich ktorzy [ nasi sasiedzi ] wyrzneli moja cala rodzine – a naj brutalniej rozerzaneli moja kuzynke [ ona byla w ciazy] z Bialozurki pila do drzewa i batiuszka pochowal polowe ciala kolo cerkwy a polowe rzucono na gnojowke – To sa ludzie z ktorymi nasz {kur88ski} rzad rozmawia jak z ludzmi.

 4. Marek said

  Piekny dar.
  No, nie mogę się powstrzymać, ten młodzian z kropidłem [chyba] w dzinsach i bluzą z kapturem – to syn Pana JO?

 5. morgan said

  Piekny i szLACHetny gest.

 6. alfonso van vorden said

  Są w Polsce ludzie, którzy myślą.

 7. jamek said

  MATKA BOŻA: Jestem Królową Korony Polskiej i waszego narodu i ten Tytuł zobowiązuje Mnie także, abym w sposób szczególny prowadziła was do Mojego Boskiego Syna. Skoro akt zaślubin we Lwowie wywarł skutek prawny, to także i Ja wymagam od was, abyście dokonali aktu intronizacji Mojego Boskiego Syna, który będzie miał to samo znaczenie, jak Mój akt intronizacji z 1656 roku. Czyż to nie wy, Moje drogie polskie dzieci, przyrzekaliście Bogu i Mnie, że przyrzekacie kroczyć za Słońcem Sprawiedliwości, Chrystusem, Bogiem naszym, podczas Ślubów Jasnogórskich? Gdzie jest teraz wasza odwaga? Gdzie jest zdecydowana wola? (3.5.2008). ANIOŁ AVE: Intronizacja Serca jest tylko drogą do intronizacji Chrystusa Króla, którego władzy i tak podlegają narody, lecz wasze przyzwolenie na jego królewskie panowanie, pozwala na urzeczywistnienie Jego panowania i przywrócenia Jego Prawa oraz pokoju (12.12.2009). PAN JEZUS: Spójrz, człowiecze na Moje Rany! Spójrz na Moją zranioną Głowę, na której nałożono ciernistą koronę! Tak oto ludzie postąpili z ich prawdziwym Królem i nadal tak czynią! Narody nie chcą przyjąć Mnie za swojego Króla, odrzucają jak dawniej! (2.4.2010). Czy chcecie aż tak bardzo zranić Moją Matkę i nie przyjąć Mnie za Swego Króla, którego Ona dla was zrodziła? (…) Gdy poddacie się pod panowanie Mojego Królestwa i oddacie Mi prawdziwą cześć w Eucharystii, to spełnię dla was Moja obietnicę: „Pokój zostawię wam i pokój Mój dam wam” (3.6.2011). Powtarzam wam jeszcze raz słowa, abyście je rozważyli i przyjęli, że „tu na Jasnej Górze przyjdzie zbawienie dla Polski przez Intronizację, a gdy to się stanie Polska stanie się silna i potężna.”(3.6.2011). MATKA BOŻA: O, Moje kochane dzieci, gdybyście wiedzieli, jak wielkie znaczenie ma uznanie królewskiego Panowania Mojego Boskiego Syna przez ten naród! Bóg chce, aby Polska uznała Chrystusa jako Króla dla otworzenia drogi innym narodom (…) To właśnie tutaj Mój Syn chce rozniecić iskrę swojego Królowania, aby ten naród stał się przykładem dla innych narodów (…) Gdy przyjmiecie Mojego Syna jako swojego Króla, to On sprawi swoją łaską, że będziecie mogli pokonać wrogów Kościoła oraz tych, którzy niszczą ducha narodu (4.12.2011). Módlcie się za waszą ojczyznę a Ja zbieram wszystkie wasze odmówione paciorki różańca i w Moim matczynym Sercu składam Mojemu Synowi jako dar waszej ofiarności i miłości (3.10.2011).

  http://www.duchprawdy.com/intronizacja_adam_czlowiek.htm

 8. maasteer said

 9. Zbyszko said

  Bardzo piękny gest. Przyłączam się duchowo do tej manifestacji wspólnoty duchowej z naszymi braćmi w Wierze. Oby Pan Bóg błogosławił nasze kraje.a Matka Boska Królowa Polski i Matka Boska Kazańska je broniły.
  Pozdrawiamy naszych braci Rosjan.

  ——
  Chociaż p. JO prosił mnie, aby nie eksponować jego osoby, pozwolę sobie mimo to przypomnieć, iż całą akcję zawdzięczamy przede wszystkim jego uporowi i aktywności.
  Admin

 10. Zbyszko said

  Admin, więc tym bardziej chwała Panu JÓ, który, można powiedzieć, jest w tym momencie sumieniem narodu. Myślę, że każdy Polak duchowo solidaryzuje się z tą inicjatywą Pana JO.
  Pozdrawiam

 11. La Reine Toronto said

  Jestem dumna ze my Polacy daja wyraz swojej slowianskiej szlachetnej inicjatywie pojednania naszych bratnich narodow ofiarowujac ikony narodowi rosyjskiemu.

  Jest to niezwykle wazne bo podkresla ze wiekszosc z nas Polakow nie ulega polskojezycznemu rzadowi podjudzajacemu przeciw nienawisci naszych slowianskich braci i siostr.

  Panie JO poklony dla Pana szczegolne i Gajowemu tez.
  To jest poczatek naszego pojednania.
  Rozeslijmy ten link do naszych Przyjaciol Rosjan. Ja juz to zrobilam.
  Pozdrawiam Wszystkich Przyjaciol Gajowki et al.

 12. revers said

  A tu podziekowania od Rosjan, przynajmiej dla mieszkańców Rzeszowa, ktorzy traktują pomnik armii czerwonej jako fragmenty wspólnej historii, nieraz ikon, fragmentów sztuki może nie najwyższego lotu, ale z powodzniem i te fragmenty sztuki mogą być traktowane jako ikony ociekające krwią, wspólnej historii, nieraz po przeciwnych stronach barkad lub frontów..

 13. Przecław said

  Piękna inicjatywa Pana JO, szczerze oddanego przyjaźni dwóch wielkich narodów słowiańskich, sztucznie rozdzielonych od siebie.

 14. Przecław said

  Przy okazji warto wspomnieć hetmana Stanisława Żółkiewskiego, który 2 października 1610 tryumfalnie wjechał do Moskwy przy szeroko otwartych bramach, a mieszkańcy miasta trzy dni świętowali ten moment jako akt wyzwolenia i nadzieji. To wydarzenie zostało totalnie zakłamane i takim pozostaje do dzisiaj.

 15. revers said

  Tak to wygląda w Syrii

 16. Rosomak said

  Widząc, co się dookoła dzieje, jak Polska pogrążyła się w szambie, to taka piękna inicjatywa napawa radością i daje sercu nadzieję. Jestem wzruszony dziękuję!

 17. JO said

  ad.1. Dziekuje Panie Gajowy w imieniu nas wszystkich, ze zrobil Pan to piekne wydarzenie, Polskiego Narodu inicjatywy, faktem medialmym.

  Jestesmy pod okupacja, ktora zawladnela w tym mediami. To co z wolnosci nam pozostalo…, z mozliwosci przekazywania informacji… , to tylko przekaz ustny, listowny – w tym elektroniczny, ale i sztuka w tym sakralna…

  Pana witryna tym sie wyroznia, ze po tylu latach zgromadzila, uwazam, ponadmilionowa publike Polakow i nie tylko Polakow, ale Tradycyjnych Katolikow innych narodowosci.

  Skomponowanie artykulu na glownej stronie Gajowki w temacie Mszy Swietej „Za Rosje”, poswiecenia „Wojennych Ikon” , to publiczne gloszenie Chwaly Bozej – Trojcy Swietej – Prawa Bozego Naturalnego, ktoremu my wszyscy ludzie podlegamy. To nasze Wspolne Polakow Zwyciestwo, bo to publiczne Swiadectwo Prawdzie przeciwstawiajace sie Swiatu. To wreszcie wsparcie Rosji, Rosjan, bratniego Narodu, ktory zaatakowany zostal, w tym militarnie.

  To spelnienie polecien Matki Bozej Fatimskiej.

  Wiele mozna dowiedziec sie o inicjatywie „Akcji Ikony” ze stron Gajowki:

  https://gajowka.wordpress.com/kwesta-wojenna-pomoc-tradycja-orthodox/

  https://marucha.wordpress.com/dzialanie/dzialanie-3/ ,…1, 2

  https://gajowka.wordpress.com/

  W kolejnych wpisach w kilku slowach, „plakatowo” nalezy powiedziec o :
  1. przyczynach „Akcji Ikony”
  2. srodowiska, ktore akcje Ikony przeprowadza,
  3. celu „Akcji Ikony”

 18. Marucha said

  Re 17:
  Było by dobrze, gdyby Pan sam wpisał w komentarzu to, co chciałby Pan ujrzeć na pierwszej stronie – będą to informacje z pierwszej ręki, a więc najlepsze.
  Swoją rolę chętnie ograniczyłbym do ew. zredagowania Pana tekstów i ich sformatowania.

  Mam nadzieję, że wieści o Pana inicjatywie pójdą w świat.

  Każdemu, komu bliska jest przyjaźń polsko-rosyjska, nasze związki krwi, nasza wspólna religia – polecam kopiowanie, linkowanie i informowanie o tym na innych forach.

 19. Mrozak said

  Gest godny szlachetnych Polaków których wyróżnia myślenie przede wszystkim sercem. W dniu dzisiejszym, brakuje młodym tego typu przykładów i wzorców godnych naśladowania. Pomimo tego ufam i wierzę, że damy radę z Pomocą Bożą zniszczyć zło, a przyszła historia będzie wspominać takie działania… walki dobra ze złem.

 20. JO said

  ad.18. I ja ciesze sie, ze wiesci o Polakow inicjatywie ida w Swiat. Wiele informacji nie moge udzielic publicznie, gdyz opiewaja o plany, ktore moze pokrzyzowac wrog.

  Pana komentarz do zdjec jest najlepszy, gdyz zwiezle, bez zbednych emocji wyrazil to co sie stalo, dzieje, a jest udzialem szerokiego juz Srodowiska Polskich Tradycjonalistow, w tym wyznania Prawoslawnego w Polsce, oraz poza granicami Kraju Naszego.

  Wielki udzial w tym przedsiewzieciu ma Gajowka – Gajowicze.

  Powstal Ruch „Polak-Ortodoks”, ktorego owocem miedzy innymi jest Akcja Ikony.

  Aktualnie jestem poza dobrym zasiegiem internetowym. To jest przyczyna, ze nie moge dokonywac wpisow teraz. Przepraszam za to. Co sie odwlecze, to jednak nie uciecze 🙂

 21. Marucha said

  Re 21:
  Informacja poszła na Facebooka jako publiczna (dostępna dla wszystkich, także spoza FB)

  Nb. Co to jest za świątynia, w niebieskim kolorze? Nie mogę rozpoznać.

 22. JO said

  ad.21.

  Wspaniale, Panie Gajowy, niech wszyscy wiedza o Polakach i Rosjanach Sile, ktora pochodzi od Boga – Trojcy Swietej!

  Wlasnie siedzimy z pewnym Gajowiczem, ktory opisal nasza Polakow Akcje, akcje Gajowki, Akcje Spoleczenstwa Polak-Ortodoks, jako pochodzaca od Pana Boga, ktory w ciemnosci Swiata, zaplil „jenda zapalke”. Ta zapalka, mala swieci oraz proporcjonalnie do jej sily powoduje, ze ginie Ciemnosc Swiata.

  My, kazdy z nas Gajowiczow, Tradycjonalistow Polskich, jest mala swieczuszka, ktorej plomien pochodzi od tej malej zapalki z Nieba… Kazdy z nas pobierajac z niej plomien, powoduje, ze Ciamnosc Swiata ginie.

  Nas jest wiecej i wiecej. W „Akcji Ikony” my Polacy i Rosjanie stanowimy Sile, ktora powoduje, ze ciemnosci uciekaja, gina.

  Nie bojmy sie, ciemnosc Nas nie pokona!

  Ikony to Slowo Boze, to czesc Pisma Swietego w Prawodlawnej Tradycji. My Polacy niesiemy Rosjanom Boga, ktory jest Slowem a wiec Prawde, ktora powoduje OGIEN w ich sercach, nadprzyrodzona sile.

  Swiat, Szatan i jego sludzy niosa Klamstwo rozniecajac przez media. Uni wiedza, ze czlowieka cialo to biologiczna maszyna, ktora mozna manipulowac manipulujac ciala namietnosciami. Uni dzwiekami klamliwymi ….roznych filmow obrazami, falszywa informacja Deformuja nas wszystkich – wulgaryzujac, deprawujac…. Deformuja z formacji jedynej, ktora jest odbiciem Boga w Nas.

  Ikony , Msza Swieta to obrazy, to „Film”, ktory nas programuje na nowo na wlasciwa DROGE.

  To dlatego chodzimy, sluchajmy Mszy Swietej ( prawdziwej, waznej…), by „jesc” slowo, by ogladac Prawde, by sie na nowo „programowac” na Droge jedyna.

  To po to Ikony niesiemy Rosjanom, by z Bogiem, pokonali atakujacy ich Swiat.

  Laczymy sie w Walce z Rosjanami, pod przywodstwem Matki Bozej – Hetmanki.

  +++

  +++

  https://gajowka.wordpress.com/kwesta-wojenna-pomoc-tradycja-orthodox/

 23. JO said

  Panie Gajowy. Ten niebieski Kosciol, to Kosciol Prawoslawny w Polsce, w ktorym wyswiecone byly Ikony, jak sadze.

  Napisalem, „jak sadze”, bo „Akcji Ikony” jestem tylko wspoluczestnikiem i choc jestem jej publicznym przedstwicielem oficjalnym, to dokonuje jej juz rzesza ludzi, o ktorych czesto wiem tylko tyle jakie maja pseudonimy. Czesto ja nie chce nic wiedziec wiecej.

  Wazne jest Wspolne Dzialanie dla Rzeczy Wspolnej. Bezpieczniej czasem nie pytac…

 24. Marucha said

  Re 23:
  Stylowo to kościół ten ulokowałbym gdzieś na Podlasiu…

 25. maasteer said

  Ad 24 Marucha

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Cerkiew_%C5%9Bw._Proroka_Eliasza_w_Podbielu

  Ad 23 JO – Tak

  B. podobna, ale chyba nie ta, sądząc po szczegółach.
  Admin

 26. maasteer said

  Ta, ta 🙂
  A może Gajowy wrzucić link do Facebooka z tym wydarzeniem, bo nie mogę znaleźć? (ad 21)

  ——
  https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn
  Albo wyszukać profil „Marucha”.
  Admin

 27. Joannus said

  Piękne Ikony, piękna i godna uznania i szacunku inicjatywa i praca Szanownego Pana JO, z wsparciem Szanownego Pana Gospodarza.

  Ad 3
  ”jezeli Rosja jest taka zla jak ja Usrael przedstawia to pytanie jest czemu Matka Boza domaga sie poswiecenia Rosji jej imieniu ”

  Nie tylko Usrael, albowiem podobnie przedstawiają ją banderowcy, ze swymi obrońcami z Polski

  Najświętsza Panna Maryja najpewniej posłuży się Rosją w walce z Szatanem, którego chwilowym zwycięstwem była tzw rewolucja z następstwami.

  Tymczasem tzw. rodzina RM codziennie jest karmiona jadem rusofobii, jak to pojąć.

 28. Isreal said

  WSPANIALE!!!

 29. JO said

  re.17.

  +++

  +++

  ad.1. Przyczyna „Akcji Ikony” jest wyjasnione w linkach podanych we wpisie nr 17. Jednak niech obrazowo wyjasni ja raz jeszcze ten Obraz/Zdjecie:

  +++

  +++
  https://gajowka.wordpress.com/msza-w-obrzadku-wschodnim-naszych-dziadow-krolow-polski-carow-rosji-cerkwie-koscioly-modlitwy/

  rowniez odsylam do oredzia Matki Bozej Fatimskiej, oraz

  „Filomena said

  2016-03-26 (sobota) @ 14:47:36
  Chcemy czy nie chcemy, ale Rosjan i Polakow cos chyba laczy. Jeden z bardzo znanych rosyjskich prawoslawnych swietych Serafim z Sarowa zyjacy w XIX wieku nawolywal do czczenia czestochowskiej ikony (wizerunku) Matki Boskiej. Wedlug niektorych podan i przepowiedni ta wlasnie ikona ma byc zbawienna dla Rosji. Tak mowil Serafim z Sarowa, i przepowiadal rowniez, ze Polska (!) ma odegrac wazna role w odrodzeniu wielkiej Rosji. ”

  ***

  Rosja oraz Polska – zostalismy zaatakowani przez Zachod modernistyczny, bezbozny, satanistyczny pod przywodstwem zydo-masonerii.

  Bestialstwa jakie zostaly dokonane na Rosjanach, Rusinach w dzisiejszej Ukrainie i Rosji na Ukrainie – Donbas, – przez Zachodnich Lucyferanow …wolaja o pomste do Nieba.

  To jest przyczyna powstania „Akcji Ikony”.

  To Matka Boza nakazuje Nam Walczyc ramie w ramie z Rosjanami przecieko Lucyferanom.

  Walczyc , walczyc i nigdy sie nie poddawac!

  Prawoslawny, Katolicki NIGDY sie nie poddaje!

 30. Boydar said

  @ Pan Jan (27)

  Niniejszy topik to nie miejsce na tego typu refleksje, skoro jednak pyta Pan „… Tymczasem tzw. rodzina RM codziennie jest karmiona jadem rusofobii, jak to pojąć …”, to ja Panu odpowiem po raz dziewiętnasty (osiemnaście razy już w Gajówce wspominałem) – czcionka.

 31. JO said

  re.17. ad.2.

  +++

  +++

  Organizatorem „Akcji Ikony” jest „Spoleczenstwo Polak-Ortodoks” – Narod Polski – Tradycjonalisci Polscy wyznania Tradycyjnie Katolickiego oraz Prawoslawnego – Ruch Polak-Ortodoks, ktory powstal na bazie Pana Gajowego wieloletniego wysilku, ….prowadzac witryne internetowa ” Dziennik Gajowego Maruchy „..

  Honorowym uczestnikiem „Akcji Ikony” jest JE Biskup Ryszard Williamson, ktory przystapil do zaszczytnej akcji poprzez napisanie Blogoslawienstwa/Modliwty „Za Rosje” , w tym jasne spojrzenie na Rosyjskich Przywodcow , role, pozycje Rosji i Rosyjskiego Narodu w aktualnej sytuacji w Swiecie….

  JE niedwuznacznie okreslil dzialania Rosji w czasie, kiedy Donbas i Rosja byla zaatakowana militarnie oraz medialnie przez Zachod…, a Prezydent Putin byl naciskany przez Zachodnich Politykow do uleglosci.

  +++

  Благословение/ молитва Превосходительствa Eпископа Pышарда Виллиамсона за Россию

  Всемогущий Вечный Боже

  Tы, кто смотрит на человечество приближающееся к своей собственной гибели,
  потому что, когда-то християнская Европа, отвернулся от Tебя
  и сдалaсь правительствy врагов Tвоих,
  слуги бога Маммона;

  и все же, в то же время Господи,
  Tы дал возможность, через добротy Tвoeй божественной защиты,
  великoмy, когда-то коммунистическомy народy,
  быть в состоянии благодати и возвращения к твоей чести и служеню;

  Поэтому, стоя на коленях, мы недостойны, молимся, раболепно просим Teбя Господи Боже, дай Святoй Рocсии непрерывный прогресс, с Tвoей помощью поддержкой, силой, благословением.

  И молимся, чтобы подобострастно просить Тебя, Господи Боже,
  Tы дай Святoй Рocсии с Tвoей помощью поддержкой, силой, благословением,
  остановить и предотвратить все планы врагов Tвoих идyщих к порабощению всего человечествa.

  Mолимся, подобострастно прося Тебя, Господи Боже,
  чтобы в результате борьбы Cвятoй Рocсии в службе Богy,
  с Tвoей помощью поддержкой, силой, благословением,
  все народы oпять cоединились под защитной Mантии Богоматери,

  чтобы навсегда и когда-либо хвалить, поклоняться и служить Tвoемy Божественномy Величествy, через Иисуса Христа, Господа нашего, Aминь

  + Richard Williamson
  18 July, 2015-11-07
  Broadstairs
  England

  +++

  Błogosławieństwo/Modlitwa Jego Ekscelencji Biskupa Ryszarda Willamsona – za Rosję.

  (tlumaczenie w języku polskim wykonane przez CBW&BK&JO).

  Wszechmogący Wieczny Boże,

  Ty, który patrzysz na rodzj ludzki pośpieszajacy ku własnmu zniszczeniu,

  gdyż Europa, niegdyś chrześcijańska, odwróciła się od Ciebie
  i poddała się rządom twoich wrogów,
  sługom bożka Mammona,

  a jednak, w tym samym czasie Boże,
  umożliwiłeś, poprzez dobroć twej Bożej Opieki,
  wielkiemu narodowi, niegdyś raz komunistycznemu,
  być w Stanie Łaski
  i powracającym teraz do twych zaszczytów i posługi;

  zatem klęcząc, my niegodni, modlimy się, uniżenie błagając Ciebie Panie Boże,
  abys dał Świętej Rosji, za twoim wsparciem, z twoją Asystą, Mocą, Błogosławieństwem,
  nieustajacy, niczym nieprzerwany, postęp na froncie obrony twych racji i praw,

  i modlimy się, uniżenie błagając Ciebie Panie Boże,
  abyś dał Świętej Rosji, za twoim wsparciem, z twoją Asystą, Mocą, Błogosławieństwem,

  powstrzymać, przeciwdziałać, zapobiec wszystkim planom twych wrogow dążących do zniewolenia całej ludzkości,

  modlimy się, uniżenie błagając Ciebie Panie Boże,
  by w rezultacie walki Świętej Rosji w Służbie Bożej,
  za twoim Jej wsparciem, z twoją Asystą, Mocą, Błogosławieństwem,
  wszystkie narody mogły znowu zjednoczyć się pod płaszczem ochronnym Matki Bożej,

  aby na wieki wieków wychwalać, czcić i służyć Twojemu Boskiemu Majestatowi, przez Jezusa Chrystusa naszego Pana,
  Amen.

  + Richard Williamson
  18 July, 2015-11-07
  Broadstairs

  +++

 32. Boydar said

  No dobrze, i co dalej, Panie JO ? Liczyłem na jakieś puszczenie farby a tu nic, nic, zupełnie nic 🙂

 33. JO said

  ad.32. Panie Boydar, jak Pan nie widzi, to znaczy, ze cos sie z Panem dzieje. Pan zapytuje jak …nie wynienie tu pseudonimu penego niedowiarka 🙂

  Co dalej? A jak Pan mysli co dalej? A co by Pan uwazal, by dalej nalezalo robic? Pytam bardzo powaznie. Tylko prosze o konkrety a nie „wode”…, czy „grypsy”…

 34. Boydar said

  Nie, nie z „pracą u podstaw”, z Ikonami ! Jakoś przecież wypada je Im dostarczyć.

 35. JO said

  ad.34. No przeciez, ze tak. Jak Bog da, to zobaczymy wszyscy.
  Ikony maja juz „swoje zycie”. Patrzmy na cuda , ktore robia i robic beda te juz Swiete Ikony…

 36. Boydar said

  Amen

 37. JO said

  CEL:

  https://marucha.wordpress.com/2016/04/29/opor-bez-przywodcy/#comment-576188

Sorry, the comment form is closed at this time.