Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  zen o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  osoba prywatna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Katechon o Wolne tematy (81 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (81 – …
  Dinozaur o Trzy lata więzienia za „dyskry…
  Jerzy o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Zbigniew Kozioł o Upadek nauki? W przyszłym roku…
  Lily o Wolne tematy (81 – …
  zen o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  JanuszT o Gdzie się podziała grypa? Dr M…
  Boydar o Wolne tematy (81 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 527 obserwujących.

Kawiorowa szpica NATO

Posted by Marucha w dniu 2016-04-25 (Poniedziałek)

W Moskwie śmieją się z nas, widząc jak amerykańska kawiorowa lewica duraczy Polaków na temat NATO.

Koledzy Anne Applebaum pouczają nas na temat wspólnych wartości ale piszą też, że Kongres USA nie chce już płacić za Burger Kinga w bazach wojskowych.

Kiedy prezydentem RP był pan Bronisław, Polska była solidnym filarem NATO. Biuro Bezpieczeństwa Narodowego obsiadł generał Koziej i wojskowi pamiętający jeszcze najlepsze lata sowieckiego Układu Warszawskiego a na eksponowane stanowisko szefa Akademii NATO w Rzymie wysłano byłego szefa WSI. A Komorowski i Siemoniak już witali się z gąską mega-kontraktów zbrojeniowych na które Polska miała radośnie wydać 160 miliardów PLN, przeważnie na takie różne Pendolina w stylu Caracala.

No ale ciemny lud zagłosował w wyborach i zmieniła się władza, co od razu wywołało falę „troski” o pozycję Polski w NATO. Widać niedoszłe prowizje od mega-kontraktów zbrojeniowych wywołały dużo bulu …

Troszczą się więc o nas tacy różni, często są to członkowie amerykańskiej kawiorowej lewicy powiązanej ze Sturmgruppe Applebaum. W ciągu ostatnich kilku dni mogliśmy przeczytać naprawdę kuriozalne kawałki, które muszą rozbawiać Rosjan do łez.

Redakcyjny kolega Applebaum z Washington Post i długoletni znajomy Leszka Balcerowicza, Jackson Diehl, napisał właśnie pod przykrywką manifestu komitetu redakcyjnego gazety, że anty-demokratyczny polski rząd musi pamiętać o tym, że NATO jest przede wszystkim „wspólnotą wartości”:

„Washington should remind Mr. Kaczynski that the alliance is, above all, one of shared values”
> http://www.nytimes.com/2016/04/17/opinion/sunday/a-challenge-to-polands-anti-democratic-drift.html

Trzeba być zlobotomizowanym mikrocefalem aby uwierzyć w te dyrdymały.

Ważnym członkiem NATO jest Turcja, której władze gwiżdżą sobie na „wspólne wartości” oraz demokrację i robią co chcą. Tak się jakoś składa, że USA nie są tym „zatroskane” i nie opuściły swoich baz wojskowych w Turcji.

Demokracja jest jak pociąg. Dojeżdżasz nim tam, gdzie chcesz, a potem wysiadasz (Recip Erdogan, premier Turcji).

Inny członek Sturmgruppe Applebaum, Edward Lucas, tłumaczy nam z kolei na internetowej stronie lobbysty amerykańskich koncernów zbrojeniowych CEPA (dla którego pracuje zarówno Lucas jak i wszechobecna Applebaum) dlaczego nie będzie amerykańskich baz na terenie Polski:

„Polscy politycy powinni zrozumieć, że Kongres nie zapłaci za kolejną stałą zamorską bazę wojskową – wraz z należącymi do niej pralniami, szkołami i Burger Kingami” („Polish politicians need to grasp that Congress is not going to pay for another full-size permanent overseas base – with the laundromats, schools and Burger Kings that entails”):
> http://cepa.org/waiting-for-Warsaw

W Moskwie już otwierają szampana i serwują kawior. A nam pozostaje kupować drogi sprzęt wojskowy z importu i eksportować wojnę za friko.

http://monsieurb.neon24.pl

Komentarzy 6 do “Kawiorowa szpica NATO”

 1. Zerohero said

  ….tłumaczy nam (…) dlaczego nie będzie amerykańskich baz na terenie Polski”

  Nie. On tłumaczy dlaczego Polacy sami za te bazy jeszcze zapłacą. Reżimowe media oraz politycy stworzyli wrażenie, że nam na tych bazach strasznie zależy. Ogłupione Polactwo pewnie też uzna za stosowne sfinansować amerykańską armię okupacyjną. No bo przecież ten Putin…. Podobnie było z wejściem do Unii i NATO. To Unia i NATO chciały się poszerzyć, ale ludziom wmówiono, że oni robią nam wielką łaskę. To takie chamskie i prymitywne metody, że aż szkoda gadać: „panie Niemiec płakał jak sprzedawał”, „to ja, Twój wnuczek babciu”, „20% gwarantowanego zysku rocznie”, „1/3 opakowania gratis”…

 2. Joe said

  Drodzy Panstwo…czy pamitamy”wspanialy sukces” z zakupem zdezelowanych F-15…ktore ledwo PO wielkich perypetiach dolecialy do warszawki i witane byly przez samego prezydenta nieboszczya,PO to zeby pozniej odleciec zaplacone juz… do pracy w Izraelu?Tu trzeba plakac a nie smiac sie z durnoty wyborcow.Albo?Zostawic to Woli Bozej.

 3. Czolgista said

  @2
  My dostaliśmy F-16, czyli taką uboższą wersję F-15. F-15 jest tylko zarezerwowane dla I-ligowych sojuszników USA.

 4. O-k said

  Co jakiś czas zaglądam na neon24 tylko po to, aby przeczytać artykuły pana Balceraca. Wszystkie są świetne, absolutnie

 5. Margo said

  Z pojęciem „durczenie Polaków przez NATO” można się zgodzić. Na Zachodzie nikt przecież nie chce umierać za Suwałki. Pancerna brygada amerykańska, która ma się rozlokować w Polsce to mówią fakt, ale jest on niczym mydło w łazience, na którym właściciel łazienki podobnie jak przysłowiowy Zabłocki nieźle się pośliźnie. To znaczy, w obliczu zagrożenia rosyjskiego brygada odfrunie lub nie dotrze na czas, za czym Warszawa zostanie w walce sama jak palec. Powtórka made in 1939 gotowa do realizacji.

 6. Ehze said

  No prosze
  Erdogan zna te sama madrosc co znal Pilsud (Dojechalem do przystanku Niepodleglosc i tam wysiadlem).
  Czyzby obaj z tego samego zrodla madrosci czerpali?
  Wart Pilsud Erdogan a Erdogan Pilsuda.

Sorry, the comment form is closed at this time.