Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ks. Szydłowski: Duchowieństwo ma się bać Boga a nie Wyborczej i TVN-u

Posted by Marucha w dniu 2016-04-25 (Poniedziałek)

Ks. Szydłowski FSSPX

Po modlitwie różańcowej w intencji ks. Jacka Międlara, która odbyła się zamiast Mszy w jego intencji, ponieważ takiej intencji mszalnej krakowska Kuria zabroniła, prowadzący ją ks. Łukasz Szydłowski FSSPX w ostrych i pełnych goryczy słowach odniósł się do zaistniałej sytuacji.

– Jest to skandaliczne zachowanie duchowieństwa, ponieważ normalnie 30 kwietnia papież będzie odprawiał Mszę za Rotary Club, które to idee masońskie propaguje, tymczasem nie ma możliwości odprawienia Mszy za księdza, który, jakby nie mówić, jest księdzem katolickim i nie jest ani ekskomunikowany, ani suspendowany póki co. Zabronienie odprawienia za niego Mszy jest skandaliczne. Nie wiem, w imię czego to jest robione – mówił, zwracając się do zgromadzonych na modlitwie.

Ks. Szydłowski podkreślał, iż to powinno otworzyć ludziom oczy, że to nie jest tylko problem polityczny, ale jego sens jest zdecydowanie głębszy.

– Jest problem hierarchów kościelnych, wyższego szczebla, u góry nawet – diagnozował. – Niestety hierarchia jest tak przesiąknięta tym liberalizmem, że się boją cokolwiek zrobić. Boją się głosić tego, co było przez wiele setek lat głoszone, a mianowicie, że państwo powinno być katolickie, a religia katolicka – religią panującą – zaznaczył.

[Podejrzewamy, że hierarchowie nie tyle boją się żydoliberalnych mediów, ile właśnie podzielają ich poglądy, niewykluczone że przy niejakim poparciu pieniężnym – admin]

Zwrócił uwagę na działania papieża Franciszka, które nie wspierają polityków walczących z imigrantami.

– Możemy walczyć na płaszczyźnie politycznej z imigrantami, ale co z tego, jeżeli papież bierze trzy rodziny imigranckie do siebie do Watykanu. To jest zachowanie, które podważa totalnie zwykłą troskę naszych rodaków o Ojczyznę, o to, żeby rzeczywiście było spokojnie, żeby nie było żadnych wrogów Ojczyzny. I tak naprawdę rzutuje to na bezpieczeństwo – stwierdził.

– Ale skąd to się bierze? Dlaczego politycy nie mają poparcia ze strony duchowieństwa? Ponieważ tak naprawdę źródło tego jest w liberalizmie, którym przesiąknął Kościół katolicki. A to pojednanie liberalnej idei z Kościołem katolickim miało miejsce na Soborze Watykańskim II – zauważył, dodając, iż „teraz w imię ekumenizmu, w imię wolności religijnej takie rzeczy się dzieją, że dla młodzieży, która potrzebuje pomocy duszpasterskiej nie ma miejsca w Kościele”.

– I co? Teraz mamy ich wyrzucić z Kościołów? Nie można ich spowiadać? Nie można nic dla nich zrobić tylko dlatego, że chcą państwa katolickiego? – pytał. – To jest skandaliczne zachowanie. I w imię czego? Że się boją, że TVN czy Gazeta Wyborcza zrobi nagonkę. To jest poniżej poziomu duchowieństwa. Duchowieństwo nie ma się bać opinii publicznej, tylko ma się bać Boga przede wszystkim – napominał.

– Gdyby bronili rzeczy złej, to rozumiem, bo nie może Kościół bronić rzeczy złej, ale to, co ci młodzi ludzie robią, to co ten ksiądz chce głosić, to nie jest nic złego. Poza tym to jest wykluczanie pewnych ludzi z grona duszpasterstwa. To jest też nie w porządku – podkreślał.

– Przez takie zachowania duchowieństwa można ludzi odciągnąć od Kościoła katolickiego. Na wiele lat. I gdzie ci młodzi ludzie pójdą? Mają protestantami zostać? – nie krył goryczy.

Swojego rozczarowania postawą krakowskiej Kurii nie kryli również zgromadzeni na Różańcu wierni.

Portal Prawy.pl wysłał do krakowskiej Kurii Archidiecezjalnej prośbę o wydanie oświadczenia w spawie wydanego zakazu przyjmowania przez księży proboszczów diecezji krakowskiej intencji mszalnych za ks. Jacka Międlara. Dotychczas nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

http://prawy.pl

Pełne poparcie dla księdza z Bractwa Kapłańskiego im Św. Piusa X. To, co wyrabiają hierarchowie Kościoła w Polsce woła już nie tylko o pomstę do Nieba, ale i o szubienicę. Za zdradę narodu.
Admin

Komentarzy 86 do “Ks. Szydłowski: Duchowieństwo ma się bać Boga a nie Wyborczej i TVN-u”

 1. Drapichrust said

  > Niestety hierarchia jest tak przesiąknięta tym liberalizmem…

  Przecież oni nie mają pojęcia co to liberalizm czy nacjonalizm.

 2. Dictum said

  ad. „…właśnie podzielają ich poglądy, niewykluczone że przy niejakim poparciu pieniężnym – admin

  A może jest tak, że poglądy są nawet niepodzielane, ale schowane? Bo nawet dureń wie, że nigdy nie można zakazać intencji niesprzecznej z nauką Kościoła. Oni są chyba opętani. Nawet idąc logicznie za ich myśleniem, że zachowanie młodego ks. Jacka jest niewłaściwe, to chyba Msza św. w jego intencji mogłaby tu pomóc. Czyż nie?
  Duchu Święty! Ulituj się nad rozumem swoich pasterzy!

 3. ? said

  Za dużo frankistów w tym syjonopiskopacie.

 4. Boydar said

  Wołanie o pomstę do nieba zgodnie z KPA w pierwszej kolejności trafia do piekła, tak że spoko majonez.

 5. JO said

  „Pełne poparcie dla księdza z Bractwa Kapłańskiego im Św. Piusa X. To, co wyrabiają hierarchowie Kościoła w Polsce woła już nie tylko o pomstę do Nieba, ale i o szubienicę. Za zdradę narodu.
  Admin”

  Jestesmy z Ksiedzem Lukaszem!!!

 6. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/sw-tradycja/#comment-2776

 7. NICK said

  Hierarchia kościelna jest zażydzona. Krakowska, warszawska i gdańska w szczególności. Ot, co.

 8. Bronisław said

  Autor pisze również: „Swojego rozczarowania postawą krakowskiej Kurii nie kryli również zgromadzeni na Różańcu wierni.” A, czy nie należałoby rozważyć – na wzór Francuzów – wymuszenia odwołania tych hierarchów, którzy są niewierni Polskiej Racji Narodowej?!!! We Francji było to możliwe to i w Polsce może odnieść sukces!!!
  Gorąco pozdrawiam Autora! Króluj Nam Chryste!!!

 9. JO said

  Prosic Zyda Franciszka Papieza o odwolanie Zydo- Episkopatu, to strata czasu i atlasu. Nalezy ich wywizc na taczkach…., ale do tego potrzebni sa prawdziwe wierzacy Polacy a nie kremowlowe spoleczenstwo Lemingow.

 10. osoba prywatna said

 11. Boydar said

  Kościół ? Kościół idzie tam, dokąd prowadzi Jezus. A „władze” to nie wiem, „kimże jestem”.

 12. NICK said

  Ano JO. (8).

  Aha, zapomniałem dodać Metropolię Lubelakową.
  Słyszy Pan coś, Panie Boydar’ze o j.e. Budziku?
  To chyba najcichszy arcybiskup jest. Choć nie należy do tych co to „Błogosławieni cisi…”.
  Un to raczej cicho, po kreciemu działa.

 13. NICK said

  Jezus, który UMARŁ za Nas. Prawda? Panie Boydar’ze? (11).

 14. Nemo said

  „W kościele pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Krakowie
  miała odbyć się Msza Św. w intencji ks. Jacka Międlara.
  Jednak okazało się, że Kuria Diecezjalna w Krakowie
  nie życzy sobie odprawiania Mszy w intencji ks. Jacka.

  Wierni zgromadzili się pod kościołem śś. Piotra i Pawła,
  po krótkiej modlitwie w bocznej nawie kościoła udali się pod Krzyż Katyński,
  gdzie odmówili wspólnie różaniec, prowadzony przez x. Łukasza Szydłowskiego FSSPX.”
  .https://youtu.be/mpcQVKOM_iY

 15. Boydar said

  O bp. Budziku niech się wyrażają wulgarnie komentatorzy z innych diecezji, mnie nie wypada.

 16. Grażyna said

  Koniecznie powinna odbyć się lustracja księży (a może tylko biskupów?). Argument, że to może zaszkodzić Kościołowi jest fałszywy. Judasz zdradził Jezusa, prawie wszyscy Apostołowie uciekli po pojmaniu, a Kościół się rozwinął. Więcej zła przynosi tkwienie w kłamstwie, tak samo jak w grzechu. Po odkryciu prawdy, zrozumiemy zachowanie niektórych hierarchów. Wiadomo przecież, że do seminariów komuniści wysyłali swoich ludzi. Tylko kto się na to odważy?

 17. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/sw-tradycja/#comment-2777

 18. Marek said

  Proszę mi wyjaśnić. Zamawia się mszę w intencji wspomnianego księdza. Jak to jest, że Kuria zdążyła wydac zakaz w tej sprawie. A może wydała, zanim ktoś zamówił mszę. I jaki jest powód owego zakazu?

 19. JO said

  Teraz szykujmy sie do Obrony Ksiedza Szydlowskiego. Pisze bardzo powaznie….
  I niech z naszej strony to bedzie prawdziwa obrona….!!!!

 20. Dziadzius said

  zawsze uwazalem ze Katolik to nie jest tylko ten co raz w Niedziele kleka w kosciele ale i ten co dzien w dzien zyje wedlug nakazow i przekonania wiary w jednego Boga- i ze ta wiara jest chodowana i podsycana i kierowana przez naszych duchownych ktorzy sa POWOLANi do pilnowania tej boskiej owczarni a nie do kariery spolecznej. . Niestety to nie jest obraz tego co sie dzis na swiecie dzieje. Pasterz idzie i prowadzi owce a nie ucieka jak slyszy [ nie widzi ale slyszy] wilka .Jezeli ksieza to ludzie powolani od Boga to ktorego Boga oni sa slugami. Uderzez w pasterza a owce sie rozbiegna Tak kazdy katolik ma boski obowiazek stawic czolo atakom szatana ale to tez znaczy ze duszpasterz stoi z nim na barykadzie i wzmacia obroncow a nie pertraktuje z diablem o lepsze dla siebie biuro. Gdzie sa ci ksieza ktorzy z odwaga swego Boskiego powolania prowadza wiernych w walkce o wiare. Moii ksieza wielu z Was jest ludzmi Bogoboinymi i wiernymi ale potrzeba nam dzi ludzi Odwaznych we wierze – a niestety WAS w tej grupie nie ma.

 21. Marucha said

  Re 20:
  Dziadziu, ponieważ hierarchia polskiego Kościoła jest zażydzona, a sam Kościół zjudaizowany dzięki m.in. Św. Janowi Pawłowi II – więc czego po nich oczekiwać?
  Przecież nie pójścia za Chrystusem, za prawdą, przecież nie prowadzenia swych owieczek ku zbawieniu, przecież nie wskazywania im drogi.

 22. Boydar said

  Będziemy bronić kiedy Go ktoś poważnie zaatakuje. Na razie ujada tylko banda gnoi (R.Reagan, podobno).
  Co nie znaczy że nie mogą zrobić Mu jakiejś krzywdy, na to i tak nic nie poradzimy.

  Dopóki Łubianka nie wypuści kwitów na polepidiaskop, to tak będzie się jeszcze ciągnąć; przecież po dobroci z tego ekumenizmu nie schudną. „Oni muszą wymrzeć” (TW „Wojtek”).

 23. JO said

  ad.22. Coz, Panie Boydar, z Pana to ptymista…i jakby w temacie naiwny nieco 😦
  Pan zobaczy co sie wydarzy w ciagu kilku miesiecy…. Jak nic , to „odszczekam”…. A jak stanie sie co przeczuwam, to wskarze, po to by dzialac.

 24. Joannus said

  Nasz wywyższony Rodak ogłosił i pozostawił ”wiosnę w Kościele”
  A wiosna ma to do siebie, że wszystko budzi się do życia. Również pasterze owiec, którym dojenie i strzyżenie owieczek bardziej odpowiada niż naśladowanie wzoru Dobrego Pasterza.
  Panu Bogu dziękować wypada, że swego Mistrza Dobrego Pasterza naśladują Księża z FSSPX, w tym wypadku X. Łukasz Szydłowski.

  Owce i baranki widać zatraciły instynkt samozachowawczy, kiedy nie widzą gdzie są i pracują szczerzy Słudzy Winnicy Pańskiej.

 25. Boydar said

  Tfu ! Tfu ! Tfu ! (no co, po słowiańsku, przez lewe ramię)

  Pewnie że się wydarzy, żyjemy „w ciekawych czasach”. Już mnie skręca z ciekawości co też Szatan dla tych swoich wiernych na wielki finał przygotował. Jemu się resurs lada moment skończy.

 26. JO said

  ad.24. NIech ten Ksiadz bedzie otaczany przez Nas Szczegolna teraz opieka….
  Ten Ksiadz nie opuszcza Nas, nie boi sie nas bronic, nie boi sie nas prowadzic, nie odpycha mowiac, ze „polityka” moze Bractwu zaszkodzic, nie odpycha wskazujac na patriotyczne zachownie, ktore moze grozic Bractwu….

  Ten Ksiadz to diament!! To prawdziwy Sluga Bozy.

 27. Marucha said

  Pan JO może mieć rację odnośnie x. Szydłowskiego.
  W każdym bądź razie czeka go zapewne kampania oszczerstw ze strony „sług bożych”, rzucanie kłód po nogi etc.

 28. JO said

  ad.27. Tak wlasnie to przeczuwam. To bedzie walka o Bractwo Piusa X….i to my musimy obronic Bractwo w Polsce. Ono jest nasze.

 29. Joannus said

  Ad 28
  ”…. my musimy obronic Bractwo w Polsce. Ono jest nasze.”.
  Z mego powodu wam przeciwstawiać się będą – zapowiedział Pan Nasz Jedyny.
  Dlatego szczególnie ostatnie lata pokazują, że Szatan jak lew rozjuszony krąży z każdej strony, by jak tylko może ukąsić FSSPX.

 30. akej said

  @JO i Marucha
  Oczywiscie beda starali sie tego ksiedza zniszczyc, znieslawic i opluwac ile tylko sie da, a ichni episkopat bedzie im wtorowal. Nie mam tu zadnych watpliwosci. Gdybysmy mieli takich hierarhow jak ks. Szydlowski to nasz narod byby zupelnie inny. Przeciez KK potrzebuje liderow z prawdziwego zdarzenia, a nie zawodwych karierowiczow. Nie jest to przypadek, ze degrengolada KK w naszym kraju zaczela sie po smierci prymasa Wyszynskiego. Pisze tak mimo tego iz oczekiwalem od prymasa silniejszej reakcji na „nowiny” Vaticanum 2. Spodziewalem sie, ze zwiaze sie z bpem Lefebvre.

 31. Boydar said

  „Jednak kolejne etapy śledztwa ujawniły, że kapitan z premedytacją chciał przepłynąć przez wąski na około 68 metrów przesmyk pomiędzy dwiema skałami”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_statku_Costa_Concordia

  Tamto śledztwo zakończono.

 32. rdest said

  Jeszcze parę takich incydentów i owieczki wreszcie zorientują się ,że są osierocone ,może to zadziała na” korzyść” Bractwa i przysporzy im wiernych. Ot, choćby na tym krótkim filmie,ksiądz Tradycji był na miejscu i zajął się zdezorientowanymi ,jaki dobry ( może błogosławiony) zbieg okoliczności.

 33. Birton said

  dobrze jest zmówić modlitwę za księdza patrioty Międlara i modlitwę za nawrócenie Żydów wiarołomnych umocowanych w polskim episkopacie

  Lepiej byłoby ich powiesić, uprzednio dając okazję do spowiedzi, a potem pomodlić się za ich dusze.
  Admin

 34. JO said

  ad.30. Oby Pana slowa byly prorocze…, Panie Akiej…wszystko jest mozliwe dla Boga…my tylko o to musimy sie modlic – dzialac…

 35. […] za: https://marucha.wordpress.com/2016/04/25/ks-szydlowski-duchowienstwo-ma-sie-bac-boga-a-nie-wyborczej… […]

 36. Bronisław said

  Re: 27. Szanowny Panie Gajowy! W czasie powstawania Naszego Kościoła Chrystusowego wrogami Chrześcijan byli – jak wiemy – głównie żydzi z jawnej Synagogi Szatana, a obecnie zakorzenili i zakonspirowali się jako uciążliwy chwast perz, czy kąkol, zwłaszcza w Jego najwyższych strukturach i jak tu wyplenić to „badziewie”?!!!
  Serdecznie Pana pozdrawiam! Króluj Nam Chryste!!!

 37. Marucha said

  Re 36:
  Żydzi byli, są i będą śmiertelnym wrogami Jezusa Chrystusa aż do skończenia świata.

  Historia ludzkości to walka między Rzymem a Jerozolimą, między chrześcijaństwem a judaszyzmem, między pięknem a plugastwem, między dobrem a nikczemnością. między światłem a mrokiem.
  Nic inne się nie liczy.

 38. Marucha said

  Swoją drogą… spróbujcie, Szanowni, wytłumaczyć przeciętnemu katolicznikowi, o co chodzi z ks. Międlarem i dlaczego episkopat to banda łotrów.
  Powodzenia życzę.

 39. Variograf said

  Tego księdza uciszyli ze względów politycznych, nie religijnych, to chyba jasne. Problem pojawil się, gdyż religia katolicka formalnie się dała polityce podporzadkować. Polski episkopat nie chce się Watykanowi narażać, to nie są religijni ortodoksi, więc im wisi, czy katolicyzm jest liberalny czy nie. Oni grają zgodnie z rytmem głównej orkiestry. Tylko tyle.

 40. Taki said

  Ponadto warto dodać, że nie chodzi o „wyborczą i tefałen”, tylko oto, że jeżeli w obecnej chwili formalny głos episkopatu się zradykalizuje (w stronę tego, co ten ksiądz mówił), to będzie dla wszystkich „obrońców demokracji” jawny dowód, że „W Polsce zagrożona jest demokracja”. Lepiej chyba strategią małych kroków odbierać grunt. Najpierw ustawa antyaborcyjna, a później się dojdzie do nastepnych punktów. Społeczeństwo głupie nie jest i nie da sobie i tak wcisnąć lewackiej propagandy. Ludzię są mądrzejsi niż się nam wydaje.

  Niezbyt się zgadzam. Naród polski należy do tych głupszych.
  Admin

 41. Taki said

  A i jeszcze, jeżeli mi wolno dodać jedną uwagę/pytanie. Gdyby zechcieć logicznie rozebrać spór kto się bardziej boi Boga – Bractwo (wierne – jak twierdzi – Doktrynie Katolickiej), czy Episkopat (jak twierdzi – wierny linii myślowej Papieża). I tu jest pies pogrzebany, że każda z tych instytucji ma się na co/kogo powołać. Nie sądzą Państwo?

 42. Joannus said

  Ad 41
  ”wierny linii myślowej Papieża”
  – a cóż to takiego, co to za cudak taki wierny

  Jak można być wiernym obcej myśli, której się nie zna, bo znać nie może.
  Poznanie takie należy do Pana Boga.

 43. Taki said

  @42 Sens mojej wypowiedzi ma się odnieść do oficjalnej myśli. Nie tego, co Papież myśli sobie prywatnie, tylko tego jaką myśl głosi. O to mi chodziło.

 44. Crucesignatus said

  Pies swojego ogona nie ugryzie FSSPX uznaje posoborowych uzurpatorów za papieży.

  A kim Pan jest, że ma prawo do ich nieuznawania?
  We łbie się przewróciło?
  Admin

 45. Dziadzius said

  patrzac dzis na dwa fachy [ sorry ale nie wiem jak w tym wypadku te fachy) inaczej po Polsku opisac] lekarze i ksieza widze tak wielka podobnosc. Oba fachy mialy/maja za zadanie pomagac ludziom z poswieceniem i miloscia i zrozuminiem . Czytam jakby juz w powiesci o poswieceniu sie lekarzy dla uratowania zycia pacjenta.Czytamy o wizytach do domu chorych i o minimalnym wynagrodzeniu za lekarska pomoc. ALE to byla dawno dawno temu gdzie lekarz byl z POWOLANIA a dzis lekarz jest z fachu zarobienia$$$ i podlega tym samym drganiom materjalnym jak i ten co buduje samochody z przewidziana minimalna wytrwaloscia. Dzis lekarz nie leczy tylko utrzymuje pacjenta jako dojna krowe $$ tak dla siebie jak i dla wielkiego mistrza swiatowej apteki.
  [[Z wielkim przeproszeniem ksiezy wiernych swemu Powolaniu]]
  Patrzac tez na fach ksiezy widze te same drgania materjalne ale nie tylko wzgledem pacjenta [wiernego$$$] jak u lekarza ale wzgledem wlasnej kabzy i sukcesu w kregach miljonowej trzody adminstracji religi ale nie WIARY. Jesli by ksieza byli wierni swemu ?powolaniu? to czy by doszlo do rozbicia Kosciola od wewnatrz soborem watykanskim- przecierz ksieza to niby lud wyksztalcony w dogmach wiary i on nie widzial ze Katolik staje sie luteraninem i o tym nawet nie wie- ze Hostia to kawal chleba [ jakiegokolwiek] a nie Boskie Cialo Chrystusa – za msza to teraz to samo co jadalnia, i dzis nie slychac od TYLU az TYLU ksiezy o pedalach ,o lisbijkach , o malzenstwie pederastow, o zabijaniu dzieci, o pornografii — to panowie ksieza jaki jest wasz opis waszego POWOLANIA ??

 46. Boydar said

  W zasadzie, to powinien Dziadek swojego proboszcza zapytać, jest okazja.

 47. Listwa said

  @ 41 Taki

  Bractwo w swej nauce powołuje się zarówno na nauczanie doktrynalne i na nauczanie papieskie.
  To współcześni papieże głosząc błędy mają problem.

 48. firstwiese said

  Polski Kościół Katolicki, czy od zawsze Judeo Katolicki

  Zjudaizowane neokonserwatywne, liberalne i neoliberalne elity polityczne, gospodarcze społeczne i dziennikarskie, wrogie chrześcijaństwu i faktycznej podmiotowościobywatelskiej, wraz z liczącymi się przedstawicielami Episkopatu Polskiego Kościoła Katolickiego ponoszą wspólną współodpowiedzialność za transformację ustrojową i kolonizacje Polski przez Zachód oraz jej skutki po 26 latach, w postaci:
  . zniszczenia lub przejęcia za bezcen polskiego przemysłu,
  . realizacji szokowych neoliberalnych, ludobójczych reform społeczno – gospodarczych ( ludobójczy charakter tych reform potwierdzili: doradca Balcerowicza prof. Jeffrey Sachs i Andrzej Lepper),
  . ogromnego bezrobocia ( 2-3 razy większego niż podawane oficjalnie przez GUS),
  . bezdomności i biedy,
  . około 7 tysięcy samobójstw rocznie (lekarze mają polecone wpisywać inne przyczyny zgonu; jest to więcej niż wypadków na drodze),
  . największej w dziejach Polski emigracji za chlebem 3-4 milionów Polaków,
  . rosnącej przemocy finansowo-prawnej wobec zwykłych ludzi pozbawiającej ichwłasności i środków na przeżycie,
  . drastycznego spadku dzietności – na 1 kobietę w wieku rozrodczym przypada 1,23 dziecka ( reprodukcja prosta to minimum 2,1 dziecka na kobietę) co daje nam 212 miejsce na 224 krajów świata, w sytuacji, gdy w Wielkiej Brytanii Polki odznaczają się najwyższą dzietnością ze wszystkich nacji;
  . zdecydowanego poparcia w referendum wejścia do Unii Europejskiej przez wyżej wymienione elity,
  . popierania wysyłania polskich żołnierzy do udziału w walkach i okupacji m.in. do Afganistanu, Iraku, w interesie USA i Izraela;
  . poparcia dla niedemokratycznych oligarcho-banderowskich władz na Ukrainie i rozpętanej przez nich wojny domowej, z ludobójstwem w Donbasie podobnymi metodami do ludobójstwa 200-300 tysięcy Polaków w Zachodniej Ukrainie, w czasie ostatniej wojny; grozi to przeniesieniem konfliktu na teren Polski, odebranie kilkunastu powiatów dla tworzonego Euroregionu Karpaty i rozpętaniem wojny z Rosją, gdzie Sławianie – Polacy pójdą walczyć z innymi Sławianami – Rosjanami i innymi, wbrew polskiej racji stanu, w cudzym interesie, jak już nie raz bywało w historii.

  Przyjrzyjmy się więc strukturze i stanowi duchowieństwa w Polsce, co daje wyobrażenie o możliwościach oddziaływania Kościoła na każdym szczeblu. W naszym kraju mamy około: 10 000 parafii, 30 000 duchownych i 10 000 kleryków. Liczba kleryków stanowi nadpodaż demograficzną w około 40-60 % w stosunku do liczebności struktur. Według normatywów wymyślonych na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w latach 70-tych ubiegłego wieku: 1 parafia powinna posiadać nie więcej niż 2500 wiernych. Obecnie na 1 parafię przypada 3000
  wiernych. Liczba biskupów w poprzednim ustroju wynosiła około 70 hierarchów czynnych i emerytowanych, a obecnie wynosi około 170 hierarchów, w zdecydowanej większości mianowanych przez Jana Pawła II.

  Oto spis duchownych którzy dbają (dbali) o pion moralny Kościoła Katolickiego w Polsce!

  Archiwa IPN – Lista pochodzi z przełomu lat ’90 XX wieku i początku lat wieku XXI.

  1/3 episkopatu Polski w rękach Syjonistów i okultystów …

  Lista Hańby!

  * Arcybiskup Warszawski – Bronisław Dąbrowski – pochodzenie żydowskie,
  * Arcybiskup – Tadeusz Gocławski – pochodzenie żydowskie
  * Arcybiskup – Józef Kowalczyk – pochodzenie żydowskie
  * Arcybiskup – Kardynal Franciszek Macharski – Finkelstein – pochodzenie żydowskie
  * Arcybiskup – Józef Michalik – pochodzenie żydowskie
  * Arcybiskup – Henryk Muszyński – Jaks – pochodzenie żydowskie
  * Arcybiskup – Edmund Piszcz – pochodzenie żydowskie
  * Arcybiskup – Marian Przykucki – pochodzenie żydowskie
  * Arcybiskup – Bolesław Pylak – pochodzenie żydowskie
  * Arcybiskup – Jerzy Stroba – pochodzenie żydowskie
  * Arcybiskup – Ignacy Tokarczuk – pochodzenie ukrainskie
  * Arcybiskup – Wojciech Zięba – pochodzenie żydowskie
  * Arcybiskup – Damian Zimon – pochodzenie żydowskie
  * Arcybiskup – Władysław Ziółek – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Roman Andrzejewski – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Bohdan Bejze – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Jan Chrapek – Kohn – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Bronisław Dembowski – Winkiel – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Czesław Domin – pochodzenie żydowskie
  • Biskup – Edward Frankowski – narodowość polska
  * Biskup – Stanisław Gądecki – Hartmann – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Sławoj Leszek Głódź – Izaak Nowin – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Kazimierz Górny – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Władysław Jedruszów – pochodzenie ukraińskie
  • Biskup – Zygmunt Kamiński – narodowość polska
  * Biskup – Piotr Libera – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Edward Materski – pochodzenie żydowskie
  • Biskup – Jan Mazur – narodowość polska
  * Biskup – Wiesław Mering – pochodzenie żydowskie; Tajny Współpracownik SB „Lucjan”
  • Biskup – Stanisław Napierała – narodowość polska
  * Biskup – Alfons Nossol – pochodzenie niemieckie
  * Biskup – Stanisław Nowak – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Alojzy Orszulik – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Juliusz Paetz – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Tadeusz Pieronek – Mosze Michlis – pochodzenie żydowskie (członek antypolskiej, powiązanej z masonerią i światową finansjerą żydowską Fundacji im. Stefana Batorego)
  * Biskup – Tadeusz Rakoczy – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Kazimierz Romaniuk – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Tadeusz Rybak – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Edward Samsel – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Andrzej Suski – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Jan Szlaga – pochodzenie niemieckie
  • Biskup – Stanisław Szymecki – narodowość polska
  * Biskup – Andrzej Śliwinski – pochodzenie żydowskie
  • Biskup – Adam Śmigielski – narodowość polska
  * Biskup – Jan Śrutwa – pochodzenie ukraińskie
  • Biskup – Wacław Świerzawski – narodowość polska
  * Biskup – Szczepan Wesoły – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Jan Wieczorek – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Wojciech Zięba – pochodzenie żydowskie
  * Biskup – Józef Życiński – Reiffstein – pochodzenie żydowskie

  oraz:

  * ks. Franciszek Cybula – pochodzenie żydowskie (ks. kapelan i spowiednik w Kancelarii byłego Prezydenta (Wałęsy), agent SB, TW pseudonim „Franko”)
  * ks. prof. Romuald Weksler-Waszkinel – Jakub Weksler – pochodzenie żydowskie
  * ks. prof. Józef Tischner – Blumstein – pochodzenie żydowskie (polonofob, dywersant, czołowy ideolog “kato-lewicy” i nieformalny kapelan ubecji; Ulubiony ksiądz „GW” i „Wprost”, doczekał się pochwał nawet na łamach „Playboya” za swe skrajne drwiny z polskiego katolickiego zaścianka [por. J.Miliszkiewicz: Kapłan na luzie, „Playboy” z grudnia 1995, s. 132-134]; b. członek zarządu antypolskiej, powiązanej z masonerią i światową finansjerą żydowską Fundacji im. Stefana Batorego; odznaczony Orderem Orła Białego (1999) przez żyda, agenta KGB i SB prezydenta żydokomuny Aleksandra Kwaśniewskiego –Izaaka Stoltzmana)
  * ks. Adam Bijak – Klotzer – pochodzenie żydowskie, polonofob
  * ks. Adam Boniecki – Aaron Ajngold – pochodzenie żydowskie, polonofob
  * ks. Michał Czajkowski – pochodzenie żydowskie (polonofob, dywersant, mason, globalista, piewca żydo-ekumenizmu i żydotolerancji, zniesławiacz Polski i Polaków, wieloletni niebezpieczny agent UB/SB – Tajny Współpracownik ps. „Jankowski” – którego głównym przełożonym był gen. Pietruszka, ten sam, który był też szefem bandy Piotrowskiego, którzy z polecenia Pietruszki zamordowali ks. Jerzego Popiełuszko; współprzewodniczący Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, współpracownik żydo-kato-lewackiego „Tygodnika
  Powszechnego”, asystent kościelny i członek rady redakcyjnej kato-lewackiego miesięcznika „Więź”
  * o. Jan Góra (ten od Lednicy) – Griemschpann – pochodzenie żydowskie
  * ks. Roman Indrzejczyk – pochodzenie żydowskie
  * ks. Zbigniew Kamiński – pochodzenie żydowskie (członek KOR)
  * ks. Leon Kantorski – pochodzenie żydowskie (proboszcz z Podkowy Leśnej, który jeszcze w latach 70. związał się z KOR-em; odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski przez żyda, agenta KGB i SB prezydenta żydokomuny Aleksandra Kwaśniewskiego – Izaaka Stoltzmana)
  * ks. Wiesław Lauer – pochodzenie żydowskie; wikariusz generalny kurii gdańskiej Tajny Współpracownik SB „Szwejk”
  * ks. Stanisław Musiał – pochodzenie żydowskie (członek rady Fundacji Judaica; członek redakcji żydo-komunistycznego „Tygodnika Powszechnego”; członek „Otwarta Rzeczpospolita”, [oficjalnie] „Stowarzyszenie przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii powstałe w 1999 r. Stowarzyszenie liczy ponad 300 członków o różnych przekonaniach politycznych, różnych wyznań i bezwyznaniowych”; głównie jednak pochodzenia żydowskiego, oraz komuniści i ateiści; stowarzyszenie otrzymuje finansowe wsparcie ze
  strony antypolskiej, powiązanej z masonerią i światową finansjerą żydowską Fundacją im. Stefana Batorego.
  * ks. Jan Zieja – pochodzenie żydowskie (członek-założyciel KOR)
  * ks. prał. Grzegorz Pawłowski – pochodzenie żydowskie, polonofob
  * ks. rektor dr Wojciech Hanc – pochodzenie żydowskie

  Klub Inteligencji Polskiej

 49. Listwa said

  Postawa x. Szydłowskiego i nie tylko jego, pokazuje, że można być księdzem katolickim i trzymać z narodem.
  Nie ma tu problemu w samych ideach chrzescijańskich i katolickich, czy Kościoła, jak przekonani sa rózni „oswieceni”.

 50. W trudnych czasach PRL sytuacja była jasna – głową Kościoła w Polsce był kardynał Stefan Wyszyński, a zaufanie do niego i poparcie dla niego – bez granic (nie biorę pod uwagę starań Żydowinów z Obłudnika Powszechnego i innych spiskowców amatorów).

  Dzisiaj, w (paradoksalnie) trudniejszych czasach, można odnieść wrażenie, że aby nie doszło do sprawdzonego wcześniej modelu władzy w Kościele, powołano do życia mgławicę, w której wprawdzie potrafię znaleźć adres Konferencji Episkopatu Polski, prymasa Polski czy arcybiskupa metropolity warszawskiego, ale gdyby przyszło mi być zmuszonym do wyszukania w sieci dobrego przedstawienia prawdziwej hierarchii kościelnej i funkcji, praw i obowiązków wymienionych instytucji – miałbym kłopot (a wiem to, bo próbowałem).

  Chciałoby się człowiekowi dla śmiechu zabawić w analogie do Komitetu Centralnego, Biura Politycznego, instytucji pierwszego sekretarza i istnienia silnych sekretarzy wojewódzkich, gdyby, po pierwsze, sprawa nie była tak poważna, a po drugie – gdyby nie podejrzenie świadomie zainstalowanej rozbudowanej struktury organizacyjnej, z jej nieuchronną stałą koniecznością zawierania kompromisów i w końcu impotencją, tak wymarzoną przez nieprzyjaciół Kościoła.

  Atmosfera jest ogólnie przedburzowa, a w całym Kościele Katolickim czuje się coś z „końca czasów” i śmierdzi siarką. W polskim KK dni judaizmu przeplatają się z dniami islamu, hierarchowie na wyścigi przyjmują nagrody i zaszczyty ze strony wrogich Kościołowi instytucji, różne „sowy” pracują w gazetach wyborczych i żaden zwierzchnik nawet na nich nie fuknie, gdyby św. Maksymialian Kolbe chciał wydawać Rycerza Niepokalanej i mówić co mówił w kwestii zagrożenia ze strony żydostwa i masonerii – skończyłby w najlepszym razie jak ks. Międlar, jedni hierarchowie budzą szacunek, podczas gdy inni imponują wyłącznie ilością podbródków, etc. etc.

  Przesadzam? Chciałbym przesadzać.
  Ile razy, kiedy oglądam w TVP POLONIA transmisję z niedzielnej Mszy Świętej i czekam na wystąpienie miejscowego księdza, oratora zdolnego mi coś powiedzieć – zawsze pojawia się bezbarwny urzędnik w postaci lokalnego biskupa i poprawnie duka spod jarmułki mdły naleśnik swojej homilijki, nadużywając swojej pozycji i mojej cierpliwości.

  * * *

  Ulżyłem sobie z krzywdą dla wielu, ale też myślę, że czas nadszedł, aby uniósł się w górę nasz wrzask. Bo jeśli nie my, owieczki, to kto obudzi pastucha, co ja mówię – pasterza.

 51. Prawdę powiedział said

  Prawdę powiedział i już go nie lubią…

 52. ojojoj said

  niedlugo beda sie bac wody swieconej, a moze juz sie boja?

 53. ojojoj said

  do 22. Boydar,
  Ks. Jacka moga zaprosic do watykanu i juz nie wroci. Takie przypadki tez byly. Wiec jak bronic? Z „shutgun-ami” do placu jeszcze by doszedl, a potem?

 54. u said

  Prawdziwy kaplan, taki z powolania ma jednego Najwyzszego Pana – samego Boga. I to tylko ma znaczenie- najwieksze. Tacy kaplani glosza w to co wierza bez zadnej obawy nawet o wlasne zycie, nie wspominajac o akceptacji – przelozonych hierarchow kiedy ich zachowanie koliduje z Testamentem Chrystusa. Zycie dla takich duchownych to prawda, do ktorej sa w glebi duszy calkowicie przekonani. Gloszenie takiej prawdy rowne jest dla nich z glosem Boga, ktory powolal ich do tej poslugi. Moim wiec zdaniem w kazdym zgrupowaniu, zakonie jest zapewne choc jeden ksiadz, ktory prowadzi owieczki prosta droga do Najwyzszego Pasterza.
  I w kazdym zakonie, w kazdym zgrupowaniu usadowiona jest czarna owca w ornacie, habicie, ktora ma za zadanie otworzenie bram piekiel. Jesli chodzi o hierarchow koscielnych, to wydaje mi sie, ze oni nie maja Laski Wiary sa posluszni dyrektywom obecnie” na czasie,” bo wierza awanse – lewackich sponsorow.
  Bogu nalezy podziekowac za tych nielicznych duchownych jak m.in ks.Szydlowski, J.Miedlar , ks.Natanek, ks.Malkowski, Ks.Isakowicz, ks.John Johnson – chodze na celebrowana przez niego Msze Trydencka, lecz nie wszystkich orawdziwych kapalnow znamy, no wiec za wszystkich ksiezy z powolania, ceniacych Boga nad marna doczesnoscia, za nich nalezy Bogu podziekowac i prosic Boga zeby im w ich pracy pasterskiej – blogoslawil.

 55. Krisent said

  Ci z was, którzy twierdzicie, że naśladujecie Moje Nauczanie, ale którzy chcecie pozmieniać prawa, aby zaaprobować sposoby postępowania, które w Moich Oczach są grzeszne — wynoście się teraz z Mojego Kościoła. Nie jesteście Moi. Odwróciliście się do Mnie plecami i nie jesteście godni, aby wejść do Mojego Domu. Ale właśnie tak się stanie. Wy i ci wszyscy waszego pokroju, domagający się zmian, które wychodzą naprzeciw laickiemu światu, będziecie usatysfakcjonowani, gdyż fałszywy prorok was zwabi, działając na własną korzyść, a wy będziecie oklaskiwać każdą chwilę jego krótkotrwałych rządów. Ale to nie za Mną, Jesusem Chrystusem, będziecie postępować. Będziecie postępować za fałszywą doktryną, a nie za Boską….. fałszywy prorok (oszust Bergoglio) będzie pozbywał się śladów Mojej Obecności i oszuka w zasadzie nie tylko katolików, ale i wszystkich chrześcijan, wszystkie religie — po to, aby czcić bestię obecną pod maską Jednej Światowej Religii. … Inni, ślepi na Prawdę, podążą za fałszywym prorokiem, prosto w zamęt. Ich serca zostaną omamione, a za niedługo będą lamentować, kiedy fałszywy prorok stanie na progu śmierci. Ale wtedy, tak jakby wydarzył się cud — będzie się wydawać, że fałszywy prorok powstał z martwych. Powiedzą, że jest on pobłogosławiony wielkimi nadprzyrodzonymi mocami z Nieba i upadną przed nim z czcią na twarz. Będzie on kochany i uwielbiany przez tych, którzy nie potrafią widzieć. … Mąż pokoju otrzyma wiele odznaczeń jako wyraz uznania dla swojej humanitarnej działalności. Fałszywy prorok będzie postrzegany jako jednoczący kościoły świata i będzie on przy każdej okazji demonstrował wszystkie te cechy, które wam kojarzą się z kimś świętym. …A wtedy pojawi się bestia. I uczci tego pierwszego. I w świecie zapanuje straszliwy rozgardiasz. Ludzie będą w pułapce. Z jednej strony fałszywy prorok będzie kontrolował wszystkie religie świata i żerował na miłości tych, którzy znają Prawdę. Z drugiej ci, którzy znają Prawdę, Mnie nie odrzucą, gdyż do nich należy Królestwo Boże. Antychryst okaże fałszywemu prorokowi wielki szacunek. Ale, ponieważ jego rola to rola polityczna, to łącząca ich więź zjednoczy wielu ludzi, którzy sojusz ten powitają oklaskami.

 56. Re 55

  Krisent, mówi Pan „Będziecie postępować za fałszywą doktryną, a nie za Boską….. fałszywy prorok (oszust Bergoglio) będzie pozbywał się śladów Mojej Obecności i oszuka w zasadzie nie tylko katolików, ale i wszystkich chrześcijan, wszystkie religie — po to, aby czcić bestię obecną pod maską Jednej Światowej Religii.”

  Trzy uwagi (pierwsza będzie trochę sucha):
  ( 1 ) Nie wygląda mi na to, aby był Pan Jezusem Chrystusem – dlaczego więc pozwala Pan sobie na podszywanie się pod Niego, pisząc w pierwszej boskiej osobie? Jest to bluźnierstwo stare jak świat, ale to nie powód, żeby je beztrosko kontynuować.

  ( 2 ) Nie Pan jeden ma wrażenie, że Bergoglio wyprawia „dziwne rzeczy”. Byłbym jednak ostrożny i poczekał z określeniami w rodzaju „fałszywy prorok czy oszust”. Tym bardziej, że nie wszystko, co robi, wydaje się niesłuszne. W ciągu wieków nasz Kościół zamienił się w „aparat ścigania, sprzężony z wymiarem sprawiedliwości” i, rzeczywiście, nie tylko zapomniał o miłości, ale – przywiązany nieskończenie bardziej do litery niż ducha – ma zawsze pod ręką kamienie do rzucania w ladacznice, prawdziwe lub wyimaginowane. Co nie znaczy, że – porzucając czystą „literę” – miałby wylecieć z szyn i czynić bezeceństwa, błogosławiąc pary pedalskie, itp.

  ( 3 ) Pańska wizja przyszłości – to nie jest, niestety, science fiction. Wszyscy, w różnym stopniu, podzielamy pańskie obawy, skądinąd ciekawie przedstawione. W każdym z nas nie może nie panować rozdarcie: czy krzycząc, szkodzimy Kościołowi czy też ten Kościół próbujemy ratować. Z pewnością nie chcemy usłyszeć „Gdzie byliście, kiedy fałszywi prorocy w moje imię prowadzili mój Kościół w stronę przepaści?”.

 57. Crucesignatus said

  re Marucha
  Jeżeli uważacie za papieży uzurpatorów którzy głoszą otwarcie że nie ma katolickiego Boga to zapewne wam się przewróciło we łbie. Wobec papieża obowiązuje posłuszeństwo więc musicie przyjąć posoborowe herezje judeo-satanstów „bo kimże jesteś żeby je negować”.

  Jest to g-prawda, wywnioskowana z g-logiki.
  Admin

 58. JO said

  ad.57.Czy Pan sluchal Ksiedza Szydlowskiego wypowiedz, w ktorej wyrazil sie na temat posluszenstwa?

  Przeciez wzgledem kazdego wyzszego w hierarchii kosielnej obowiazuje posluszentwo, jezeli jest ono w zgodzie z Prawda, ze Swietym Magisterium.

  Czy Pan ma umysl przedszkolaka? Czy moze Pan celowo wypowiada brednie by macic tu?

 59. Boydar said

  Chuj komu do domu jak chałupa nie jego. Niech CS w pierwszej kolejności zajmie się własną familią i wyjaśni skąd hitlerowcy mieli listy żydów do wywózki w każdej gminie. I dlaczego musieli dysponować wyłącznie transport. I nie jest to nie nasza sprawa bo podobno KL były właśnie nasze, jak wieść gminna niesie. To musowo wytłumaczyć. A jak nie, to morda w kubeł i nie bulgotać. Wszystko co chwilowo nieczynne można szybko uczynnić. Przecież skoro nasze to mamy prawo skorzystać.

 60. Crucesignatus said

  re Marucha, 58
  Bractwo uznaje posoborową sektę za hierarchię KK co stoi w opozycji do nauki katolickiej. Weźcie w końcu do rąk podręczniki do przedsoborowych seminariów i przestańcie bujać w obłokach. Bractwo nie odprawia nawet ważnej katolickiej mszy w rycie trydenckim tylko zreformowaną(tzw przejściową).

  Niech Pan przestanie bredzić.
  Admin

 61. JO said

  ad.60. Czy Pan wie o czym Pan Mowi? Czy Pan moze powiedziec kiedy jest wazna a kiedy niewazna Msza Swieta? Prosze sie popisac, uswiadomic nas.

 62. rdest said

  Zwrócmy uwagę na cytat z góry witryny
  Święta Teresa z Aville
  „Przeklęta taka wierność, która posuwa się aż do sprzeniewierzenia się prawu Bożemu! Jest to przewrotny obyczaj świata” (Księga życia)

 63. akej said

  @ Firstwiese (49)
  A coz to zlego zrobil abp Ignacy Tokarczuk? Dlaczego umiescil Pan go na tej liscie. Czy dlatego, ze po wprowadzaniu „reform” Vaticanum 2 pisal wyraznie do Rzymu, ze KK z powodu „reform” traci wiernych??? A moze dlatego, ze w czasach komuny, wbrew zakazom, wybudowal w Rzeszowie wiele kosciolow?
  Jak cos sie pisze, to nalezy robic to z glowa, a nie bezmyslnie przepisywac watpliwe listy, ktore chyba z premedytacja mieszaja sukinsynow z uczciwymi ludzmi!!!

 64. akej said

  @ 57
  Doucz sie biedaczyno. G***o prawda! Papiezy mozemy ignorowac gdy gadaja glupoty.

 65. Taka said

  Hehe. Co do Bractwa, to może i tam wszystko formalnie/doktrynalnie jest ok, ale niektórzy wierni, jak P. Listwa (@47, 49) rzucają formułkami „obronnymi”, jak gdyby je wcześniej przygotowywali. Nie wygląda to przekonywająco. :). Lepiej napisać, że zgadzam się bo, albo nie zgadzam się bo.

  Co konkretnie ma Pan(i) przeciwko Bractwu?
  Kolejny/kolejna „zatroskana” o czystość wiary?
  Admin

 66. Taka said

  A, Panie Marucha. Mówi Pan, że według Pana Naród Polski… itd. Ale niech Pan mi powie co w obecnej chwili ma Naród Polski zrobić? Jak się zachować? Chyba problem jest z receptą na to, co zrobić. Inne Państwa nie znikały z mapy, etc. były mniej doświadczane.

 67. Taka said

  @65 Jak Pan – Panie Marucga – widzi nic nie napisałem „przeciwko Bractwu”, wręcz odwrotnie. Śmieję się trochę z formułek obronnych. A czy coś mam, czy nie mam, to moja sprawa i nic Panu do tego. Proszę czytać uważnie. Poza tym nie przestraszy mnie Pan, więc niech Pan się opamięta w swoim tonie.

  ——
  Nie jest Pan nikim aż tak ważnym, żebym musiał duszyć rupą i Pana straszyć.
  Zaś to, co się wypisuje w gajówce, jest jak najbardziej moją sprawą. Jeśli uważa Pan, że tak być nie powinno, to proszę za sobą zamknąć drzwi z drugiej strony.
  Admin

 68. Listwa said

  @ 65 Taka

  Powiadasz Taka, że się śmiejesz …. z formułek obronnych … wcześniej przygotowanymi. A kiedy przygotowanych ?

  Jakie pytanie w @ 41 , taka i odpowiedź @ 47. Czego sie spodziewasz pisząc swoje gnioty? Że ktoś będzie na twe pseudonaukowe pytania odpowiedzi filozoficznych udzielał? Bierzesz się za za logiczne rozbieranie? Ty się weź za obieranie kartofli.

  Bractwo powołuje się na nauczanie doktrynalne Kościoła i na nauczanie papieskie. I to nie jest żadna formułka obronna tylko informacja, której nie potrafisz pojąć. Na drugi raz nie wmawiaj sobie że dokonałes ataku, zniknie ci problem. A co to jest „linia myślowa Papieża” ? Bo rozśmieszasz swą ukrywaną nadzieją, że zdołasz zadać trudne pytanie. Nie pruknij przy tym, bo już całkiem świat połozysz ze śmiechu. .

 69. JO said

  ad.68. Ja lubie Pana Listwe czytac, Wiedza i Dar Pana Listwy sa tak duze, ze wiekszosc z nas przy tym to „mrowki”.Nam pozostaje sluchac i uczyc sie od Pana Listwy…i takich jak on…

 70. Joannus said

  Ad 60
  ”Bractwo uznaje posoborową sektę za hierarchię KK…”

  Wygląda, że sekciarz spoza Kościoła imputuje sektę KK.
  Zero poznania woli i słów Pana Jezusa, a za to przekonanie o swej wyższości, chyba z nauk tych co naśladują takich co cedzili komara przez sito.

 71. JO said

  ad.70. Brak Darow Ducha Swietego Swiadczy o stanie Ducha ale i wiedzy tego czlowieka. Pycha to dzis jeden z najwiekszych grzechow…

 72. Taka said

  @68 Chamie listwo, świniopasie. Przede wszystkim nie jesteśmy na „Ty”. \\

  (… i tak dalej w podobnym stylu… – admin)

  Wpis wywaliłem.
  Zaraz odbędzie się gadka o „wolności słowa”.
  Admin

 73. T_a_k_a said

  Moze i dobrze, ze Pan to wywalil. Ponioslo mnie troche, ale nie chce, zeby mnie tez obrazano, skoro mnie cos smieszy, to ma prawo mnie smieszyc, tyle. Jak Pan sobie zyczy, to nie bede sie tu pojawial i zycze sukcesow w walce ze zlym swiatem.

  Tak, definitywnie poniosło Pana. Ale każdy ma drugą szansę…
  Admin

 74. Listwa said

  @ 72 Taka

  Niebywałe z jaką to lekkością z buraka prostactwo wychodzi.
  A taki intelektualny niby był, wiedział gdzie pies pogrzebany.
  A to burak zwykły z bazaru.

 75. T_a_k_a said

  Troche żał, że pozwala Pan – Panie Gajowy – obrażać innych przez tego użytkownika „listwa”, który mówi o bazarze, a sam chyba w chlewie wychowan.

 76. Taka said

  @ Admin – Dziękuję i wnoszę o pokój w grodzie. Już nie pamiętam, co Pan Listwa napisał złego o mnie. Życzliwie po katolicku wybaczam i życzę zdrowia.

  Tak jest dobrze.
  Admin

 77. Listwa said

  @ 75 T_a_k_a

  A co ciebie buraku obchodzi gdzie chyba byłem chowany? Twoje wątpliwości są jeszcze mniej warte niż twoja ochota do wyśmiewania.
  Śmieszy cię coś jeszcze ?

 78. Listwa said

  @ 76 Taka

  Można było tak od razu. Prosze też zwrócić uwagę na swoje błędy, nie tylko czyjeś

 79. Taka said

  @77, 78 Proszę Pana Listwę, żeby już się nie denerwował, tylko też wybaczył może trochę zbyt daleko posuniętą pewność siebie w ocenianiu Pańskiej wypowiedzi. Wbrew internetowej tendencji do tzw. „hejtu” na forach zakończmy ten bezsensowny seans inwektyw. Pozdrawiam.

 80. Marucha said

  Re 79:
  Moje uznanie dla p. Taka za odwagę cywilną i chęć pojednania.
  Dla p. Listwy również – za chęć pojednania.
  I tak, kuźwa, trzymać.

  Internet osłabia nasze hamulce. Wiem sam po sobie. Pomyślmy o tym, zanim naciśniemy „Opublikuj komentarz”.

 81. Listwa said

  @ 79 Taka

  Wybaczam panie Taka. Zakończmy ten seans inwektyw. I pan wybaczy mi.
  Sądzę, że ma pan więcej szlachetności, niż mi się na początku wydawało.

  Nie denerwowałem się, nie musze więc przestać sie denerwować.

 82. czosnkowy niedźwiedź said

  Internet osłabia nasze hamulce. Wiem sam po sobie. Pomyślmy o tym, zanim naciśniemy „Opublikuj komentarz”.

  ……..nareszcie ktoś znaczący to klarownie wyartykułował. Poczucie odpowiedzialności za własne słowa wobec pozornej anonimowości na Internecie.
  Niedźwiedź o tym ryczy od wielu, wielu lat, ale głos jego rozprasza sie w kniei. W dżungli innemi słowy. It’s a jungle out there… Niech więc pan Dżunglowy komunikuje te prostą a oczywistą prawdę, leśnej faunie ku pamięci i rozwadze.

 83. bezkompromisu said

  Ku refleksji, jedno pytanie:

  czy Matka Boża, ogłaszając się z

  Woli Bożej – Królową Polski – jest również:

  ksenofobem; nacjonalistką; antysemitką; i chorą psychicznie?

  Tak musi rozumieć ten cały cyrk oczerniania ks.Międlara

  każdy Polak,

  czytając wypowiedzi współczesnych „dominikanów” i innych
  dewotów masonerii.

  JE KEP niech nam powie, czy ks.Międlar jest Polakiem,

  sługą Matki Bożej, czy też

  właśnie KEP jest judaszyzmu bękartem?!

  OTO JEST PYTANIE?!

 84. bezkompromisu said

  Te 82 to tak skromnie zamiast . . .

  1835 felietonów grzesznika,

  prosto i . . .

 85. wigil said

  Naczelny rabin Hiszpanii – Chemor, zwrócił się do Naczelnego Sanhedrynu z siedzibą w Konstantynopolu, żaląc się i prosząc o radę w sprawie grożącego Żydom hiszpańskim wypędzenia, jeśli nie zgodzą się przyjąć wiary katolickiej.

  Odpowiedź na tę skargę znajdujemy w książce Julio-Iniguez de Medrano (La Silva Curiosa), wydanej w Paryżu w 1608 roku. Na stronach 156 i 157 znajduje się odbitka odpowiedzi Wielkiego Sanhedrynu.

  Autor książki zaopatrzył odbitką tych stron następującym komentarzem: Ten list został znaleziony w archiwum miasta Toledo przez Hermita z Salamanki, podczas jego poszukiwań starych akt dotyczących królestwa Hiszpanii

  Oto treść odpowiedzi Wielkiego Sanhedrynu:

  Umiłowani Bracia w Mojżeszu, otrzymaliśmy wasz list, w którym opisujecie wasze obawy i nieszczęście, jakie was dotknęło. Odczuwamy ból niemniej dotkliwy od waszego.

  Rada, jaką udziela wam Wielki Satrapa i Rabini, jest następująca:

  Jeśli, jak mówicie, król Hiszpanii (Ferdynand) zmusza was abyście zostali chrześcijanami, to zgódźcie się na to, skoro nie macie innego wyjścia.
  Jeśli, jak mówicie, wydano rozkaz pozbawienia was własności, to uczyńcie waszych synów kupcami, aby mogli stopniowo pozbawić chrześcijan ich własności.
  Jeśli, jak mówicie, czynione są zamachy na wasze życie, to uczyńcie z waszych synów lekarzy i aptekarzy, aby i oni mogli odbierać życie chrześcijanom.
  Jeśli, jak mówicie, że oni niszczą wasze synagogi, to uczyńcie z waszych synów kanoników i kleryków, aby oni mogli zniszczyć ich kościoły.
  A jeśli chodzi o wiele innych utrapień, o których skarżycie się, to niech wasi synowie zostaną adwokatami i prawnikami, aby stale mieszali się do spraw państwa, tak by chrześcijanie ugięli się pod waszym jarz­mem i abyście mogli panować nad nimi i zemścić się na nich.
  Nie odstępujcie od nakazów, jakie wam dajemy, a przekonacie się sami, że tak jak teraz jesteście upokorzeni, tak w przyszłości osiągniecie władzę.

  Podpisano:
  „Książę Żydów Konstantynopola”

  Zajelo im tylko 500 lat aby zrobic w Polsce i innych krajach to co im Sanhedryn nakazal.

 86. Boydar said

  Ba, jak sobie przypomnieć „Ach, kochany Augustynie, Wszystko minie, minie, minie!” to ten „świniopas” na żadną inwektywę nie wygląda … wręcz przeciwnie. W sumie, to cóż Pan Listwa innego robi.

  http://basnie.republika.pl/swiniopas.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: