Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Kwal o Wolne tematy (65 – …
  Bogdan Goczyński o Maseczkowy szwindel
  Marucha o Wolne tematy (65 – …
  Staszek z Przyborowa o Duchowa przestrzeń Polski?
  Lily. o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  Roman o Wolne tematy (65 – …
  PJO o Twórca „Patrioty” nie żyj…
  revers o Wolne tematy (65 – …
  Niedźwiedź o Wolne tematy (65 – …
  revers o Czy następny będzie Władimir…
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  NICK o Wolne tematy (65 – …
  Kwatermistrz o Wolne tematy (65 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 524 obserwujących.

„Czy papież jest katolikiem?” – zastanawiali się religijni intelektualiści na jezuickiej uczelni

Posted by Marucha w dniu 2016-04-27 (Środa)

Ogromne zamieszanie, jakie pośród katolickich komentatorów wywołała adhortacja dotycząca życia rodzinnego – „Amoris Laetitia” – sprawia, że pytanie „Czy papież jest katolikiem?”, uważane do niedawna za absurdalne, teraz okazuje się być poważnym problemem dla intelektualistów katolickich – pisze liberalny magazyn „Cruxnow”.

Pismo odniosło się do ostatniej prelekcji zorganizowanej pod takim właśnie tytułem w Nowym Jorku.

Prelegenci – raczej o umiarkowanym bądź liberalnym nastawieniu do katolicyzmu – wyrazili obawy, że Franciszek wydał dokument, który podważa nauczanie Kościoła dotyczące trwałości małżeństwa.

Magazyn „Cruxnow” przypomina, że „środowiska tradycyjne” jednoznacznie oceniają dokument papieski jako „katastrofę” i „odejście od nauczania Kościoła”. Jedna z komentatorek konserwatywnego portalu „The Federalist”, Claire Chretien napisała: „Nagle pytanie retoryczne – Czy papież jest katolikiem? nie wydaje się już tak retoryczne”.

Pod takim samym tytułem we wtorek w Nowym Jorku odbyła się debata, którą zorganizował jezuicki Uniwersytet Fordham. Wśród panelistów znalazł się były komentator religijny gazety „The New York Times”, Ross Douthat – główny krytyk Franciszka po prawej stronie katolickiej, jak go przedstawił magazyn „Cruxnow”.

Udział w dyskusji wzięli także: Peter Steifels również były dziennikarz „NYT” i wydawca magazynu „Commonewal”; Natalia Imperatori-Lee, teolog w Manhattan College; Alice Kearney Alwin, dyrektor szkoły katolickiej dla dziewcząt – Marymount School na Manhattanie oraz John Sexton, emerytowany dziekan New York University i absolwent Fordham.

Douthat podkreślił, że „Amoris laetitia” została „tak napisana, że jeszcze nigdy w Kościele nie zdarzyło się, aby pojawił się dokument, który by wprowadzał tyle zamieszania”.

– To jest bez wątpienia celowo destabilizujący dokument i czy ta destabilizacja jest dobra czy zła jest czymś o co liberałowie i konserwatyści mogą się spierać – stwierdził.

Steinfels podjął ten argument, mówiąc, że „to co prelegent uznał za niejednoznaczność można by określić mianem złożoności”, która może przynieść dobre owoce dla Kościoła. Douthat odparł jednak, że z pesymizmem patrzy na przyszłość Kościoła w Ameryce Północnej.

Alwin, która prowadzi szkołę dla dziewcząt przekonywała, że nie ma się czego obawiać. „Nowy radosny i bardziej miłosierny katolicyzm”, który uosabia wedle niej obecny papież, jest dobrze przyjmowany przez dzieci i dlatego, abstrahując od sporów doktrynalnych, będzie on miał pozytywny wpływ na następne pokolenie.

Imperatori-Lee była również stosunkowo optymistyczna. W pewnym momencie zauważyła, że to dziwne, iż dwie kobiety patrzą z nadzieją w przyszłość – w przeciwieństwie do pozostałych uczestników dyskusji. Kobiecie spodobało się w dokumencie to, co papież mówił o feminizmie.

Douthat nieugięcie przekonywał, że współczesny Kościół katolicki „nie ma obsesji na punkcie wszelkich surowych zasad”, które „wedle Franciszka i jego zwolenników muszą być zmienione w duchu miłosierdzia”. – Wręcz przeciwnie – mówił – nie widzę żadnych oznak takiego konserwatyzmu. Przyznał, że konserwatywny katolicyzm jest „podzielony i zagubiony” i „nie ma jasnych odpowiedzi” na kryzys.

– Jednak idea, że Kościół będzie czekać wspaniała przyszłość, jeśli tylko pozbędzie się konserwatyzmu właściwego dla lat 50. ub. stulecia, który Franciszek zdaje się dostrzegać na każdym kroku, jest po prostu szaleństwem! – ripostował wyraźnie oburzony Douthat. – Takiego katolicyzmu już dawno nie ma na Zachodzie – dodawał.

Wyjaśnił, że współczesny katolicyzm jest podzielony, nieuporządkowany, ludzie są źle katechizowani i sami katolicy są bardzo zliberalizowani.

Paneliści zgodzili się, że w Kościele bez wątpienia dokonuje się zmiana, której nie chcą uznać „tradycjonaliści”, a która „może się okazać zgubna”, jeśli Kościół zatraci swój podstawowy cel, jakim jest zbawienie jak największej liczby ludzi.

– Myślę, że zgodzicie się Państwo ze mną, że Kościół, zamiast starać się być lubianym, w pełni wyraża się poprzez realizację pragnienia Bożego zbawienia – mówiła Imperatori-Lee. – Gdyby Kościół nie wywiązywał się z tego zadania, to byłaby to porażka – dodała.

Dalej wyjaśniła, że Kościół musi starać się zbawić jak największą liczbę ludzi w danym momencie w historii. Dlatego powinien odrzucić wszystko to, co jest przeszkodą, uniemożliwiającą osiągnięcie tego celu.

[Najlepiej zlikwidować X Przykazań, pojęcie grzechu, piekła, czyśćca, winy, kary – wtedy już nie będzie przeszkód do zbawienia kogokolwiek. Szaleńcy myślą, iż ich poglądy mają dla Boga jakiekolwiek znaczenie… – admin]

Ostatecznie dyskusja pt. „Czy papież jest katolikiem?” przerodziła się w dyskusję o to, czym jest katolicyzm.

Źródło: cruxnow.com
AS
http://www.bibula.com

Komentarzy 57 do “„Czy papież jest katolikiem?” – zastanawiali się religijni intelektualiści na jezuickiej uczelni”

 1. Valdi said

  Wpisuję tu, bo Wirtualnej Polonii nie weszło:

  Oglądajcie TV internetową pt. „idż pod prąd” codziennie o godz. 13.00.
  Pan pastor Hojecki opowiada „herezje” polityczne, a najgorsze jest to, że wtóruje mu w tym Marian Kowalski. Mam nadzieję, że Pan Marian robi to tymczasowo? – jest bezrobotny, a tu otrzymuje gaże od telewizji „hojeckiej” zebraną od internautów.
  Bardzo, ale to bardzo mi się nie podoba – „eskimos” wie jak chwycić Polaka za jaja?.
  Wielu oglądających protestuje, i co robią administratorzy czatu?: – usuwają niewygodne wpisy!!!!!!!!!!!!.
  Telewizję tą oglądają Polacy z całego świata, nie wiedzą jak jest? – Hojecki napuszcza Polaków na Rosję, gloryfikując Usrael – to taki waszczykowski nr 2.
  Osobiście nie wierzę aby M.Kowalski zgadzał się w 100%, w poglądach z pastorem Hojeckim i mam nadzieję, że to sytuacja ekonomiczna Go do tego zmusiła?!.
  Kowalski to Polski Patriota – NAJLEPSZY!.
  Zróbcie co możecie w tej sprawie !.

  ——
  Niech Pan tak się bezkrytycznie nie zachwyca Marianem Kowalskim. Owszem, nieraz słusznie prawi. Ale jego rusofobia go porządnie dyskwalifikuje.
  Nie musiałby być rusofilem. Wystarczyłoby chłodne, spokojne spojrzenie.
  Admin

 2. Valdi said

  Brawo, weszło!.

 3. marchabr said

  Papież ZAWSZE jest katolikiem, bo jest głową Kościoła Katolickiego. Głowa nie może być odłączona od ciała, jeśli ciało ma żyć.
  Problem w tym, że Jorge Bergolgio NIE jest papieżem, więc jest zrozumiałe, że może nie być katolikiem. I nim NIE jest. To heretyk i apostata, sługa Antychrysta.
  Jeśli faktycznie by nim był, powierzyłbym się jego Świętej Inkwizycji, by mnie (podobnie zresztą jak Katarzynę ze Sieny) osądziła czy mam rację.
  Ponieważ NIE jest papieżem, nie jest katolikiem, moje oskarżenie go (jak wielu innych na jego temat) jest ignorowane.
  „Chodźcie i spór ze mną wiedźcie, mówi Pan”
  „Kto was słucha, Mnie słucha” – kto zaś słucha Bergolgia SAM SOBIE SZKODZI.

 4. Konarski said

  SWIĄTYNIA SZATANA W USA I ANGLII W kwietniu 2016 reprodukcja łuku diabła, który stoi przed świątyni Baala w Palmyra Syria, zostaną wzniesione także na Times Square w Nowym Jorku oraz na Trafalgar Square w Londynie.
  Należy zaznaczyć, że dni w kwietniu są to bardzo ważne jako okultystyczne święta i związane są z kultem Baala. 19 kwietnia to pierwszy dzień 13 dniowego okresu znanego jako „krwawe ofiary bestii” a który kończy ważne okultystyczne święto Beltane przypadające na dzień 1 maja. W niektórych częściach świata, Beltane jest znacznie lepiej znany jako „May Day”. Również 19 kwietnia jest znany jako „Święto Molocha”. „Moloch” jest to starożytny Kananejski bóg, który był wielokrotnie potępiany w Starym Testamencie. Ofiary z dzieci były zaś kluczową cechą tego kultu Molocha. Olbrzymi posąg tego pogańskiego bóstwa jest ustawiony w Bohemian Grove w północnej Kalifornii, gdzie zbierają się członkowie grupy Bilderberg, Iluminaci.
  Czy jest to tylko przypadek, że te satanistyczne reprodukcje znajdą się w Nowym Jorku i Londynie i to dokładnie w dni, kiedy święto Molocha jest obchodzone oraz kiedy zaczna się straszna ceremonia zwana „Ofiarą krwi dla Bestii ” ? Organizacją odpowiedzialną za tego typu „projekty kulturalne” jest Instytut Archeologii Cyfrowej ang.”Institute for Digital Archaeology”. Poniższe info pochodzi bezpośrednio z ich strony internetowej …”W dniu 19 kwietnia 2016 roku, we współpracy z krajowymi i międzynarodowymi organizacjami zachowania dziedzictwa kulturowego, a w połączeniu z World Heritage Week 2016, Instytut Archeologii Digital zainstaluje w monumentalnej skali Triumfalny Łuk z Pamyry na Trafalgar Square. Poprzez ten projekt – i inne, jakie zaplanowano w całym roku 2016 w miastach, zarówno wewnątrz i na zewnątrz Bliskiego Wschodu – ARP ma na celu zapewnienie optymistycznej i konstruktywnej odpowiedźi na bieżące zagrożenia dla historii i dziedzictwa a które zostały wymienione przez prasę w ciągu ostatniego roku. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na potencjał triumfu ludzkiej pomysłowości nad przemocą poprzez oferowanie innowacyjnych, opartych na technologii opcji dla gospodarowania obiektami i architekturą z naszej wspólnej przeszłości”
  Jak zwykle pokrętne i dyplomatyczne tłumaczenie zła. Czy mamy uwierzyć, że te daty zostały wybrane na chybił trafił? Czy to tylko jakiś dziwny „przypadek”, że data przypada na 13 dniowy okres, co jest niezmiernie istotne dla kultu Baala? …Bowiem „19 kwietnia do 1 maja – to najbardziej krytyczny okres 13 dni. Tzw „ofiara ognia” wymagana jest na 19 kwietnia. 19 kwietnia to pierwszy dzień 13-dniowych satanistycznych rytuałów odnoszących się do ognia. Bóg ognia, Baal albo Moloch / Nimrod (bóg słońca), znany również jako rzymski bóg Saturn czyli szatan / diabeł. W tych dzień składano ofiary z ludzi ze szczególnym naciskiem na ofiary z dzieci !!!
  Przykłady uświeceń tych dni w ciągu ostatnich kilku dekad? Może to przypadek a może nie, zaś w Polsce wystarczy samemu wygoglować szukając katastroficznych dat i przy tym bawiąc się w badacza…za trudno ?
  19 kwietnia 1993 – Waco masakra: FBI szturm doprowadza do spalenia sekty Gałąź Dawidowa- ginie 76 mężczyzn, kobiet i dzieci.
  19 kwietnia 1995 – Zamach terrorystyczny w Oklahoma City – 168 osób zabitych.
  20 kwietnia 1999 – Masakra w Columbine High School – 13 osób zamordowanych, 21 rannych.
  16 kwietnia 2007 – Masakra w Virginia Tech – 32 zginęło; 17 rannych.
  16 kwietnia 2013 – Boston Marathon Wybuch – 3 zabite; 107 rannych.
  Chciałem też zwrócić uwagę, że 2016 jest rokiem przestępnym, 20 kwietnia będzie 111 dzień roku, a numery trzyosobowe są uważane za potężne daty w świecie okultyzmu.
  Ten okres 13 dni, który rozpoczyna się w dniu 19 kwietnia a zwieńczeniem jego jest 1 maja. Beltane (wymawiane „B’yal-t’n”) rozpoczyna się 30 kwietnia o zachodzie słońca i trwa aż do wschodu słońca w dniu 1 maja. Beltane jest przeciwieństwem Halloween na satanistycznym kalendarzu i jako Halloween to czas żniw, a Beltane to czas odrodzenia. To święto jest okazją do świętowania płodności, odrodzenia wiosny i sumeryjskiego Boga Enlil (Baal) skąd pochodzi nazwa „Beltane”i. Wyznawcy w tym czasie zbierali drewno z dziewięciu różnych rodzajów drzew a potem tworzono siatke przez narysowanie kwadratu na ziemi i podzielenie jej na osiem mniejszych kwadratów. Murawę z ośmiu zewnętrznych placów wykopywano pozostawiając dziewiąty plac nienaruszony. Beltane i jej ogień symbolizuje centralney trzon każdej społeczności t.j ogień w centrum wszystkich rzeczy oraz iskrę życia w obrębie ludzkości. Beltane uroczystości były obchodzone nago i z orgiastycznnym seksem, tańcząc nago wokół symboli fallicznych, skacząc przez ogniska i uprawiając seks w lesie przez całą noc – fajnie, nie ?
  Po tym jak zmarł, ten starożytny król babiloński, w końcu zaczął być czczony jako bóg słońca: Marduk, Ozyrys, Apollo etc. Wiele tajnych stowarzyszeń i grup okultystycznych wierzy, że pewnego dnia to starożytne bóstwo zostanie „wskrzeszone” i po raz kolejny zajmie miejsce jako władca świata.
  JANUSZ’
  http://moje-riese.blogspot.com/

  w najważniejsze sataniczne święto 30 kwietnia mason Bergoglio będzie odprawiał mszę tysiącom swych masońskich kumpli…
  … a pod placem św Piotra w katakumbach sataniści ubrani w szty „katolików” dokonują tego dnia gwałtów i ofiar z dzieci…

 5. Konarski said

  Antypapież , FAŁSZYWY PROROK i MASOŃSKI POMIOT Bergoglio (członek loży masońskiej – wyznawca Lucyfera) odprawi dla masonerii uroczystą Mszę świętą na placu św. Piotra;
  30 kwietnia na Placu Świętego Piotra w Rzymie odbędzie się specjalna jubileuszowa msza dla Rotarian celebrowana przez Jego Świątobliwość Papieża Franciszka. Dla członków RI, a także ich rodzin i przyjaciół zarezerwowanych jest 8000 miejsc

  http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=17606

 6. Konarski said

 7. NICK said

  „jezuickiej uczelni”.
  Tyle.

 8. Konarski said

  Wypowiedź G. Brauna o Życińskim

 9. Boydar said

  „… odprawi dla masonerii uroczystą Mszę świętą na placu św. Piotra …”

  Może to pułapka ?

 10. Valdi said

  Panie Admin, czekałem na taką odpowiedż, mam nadzieje, że wszyscy się mylimy?, a Marian jest prawdziwym polskim patriotą?. Bo jesli nie, to ksiądz Jacek też nie jest patriotą?.
  My tu sobie bajki opowiadamy – a jesteśmy przeznaczeni do likwidacji? – bo tak to wygląda!.

 11. NICK said

  Konarski. (8).
  Braun?
  Ma etapy.
  Był na ‚filozofa’? Jest na ‚bergolniętego’.
  CO?
  Z tego wynika?

 12. Dziadzius said

  Jezeli wezmiemy niektore nakazy naszej religii katolickiej i ropzpatrzymy je w ich
  „scisle akademickiej wartosci”
  to zobaczymy zete nasze przykazania zete nasze obrzedy wiary sa sprzeczne z FALSZYWA interpretacja MILOSIERDZIA. To jest ta mina ta bomba zaplantowana jeszcze w 1962 roku przez ksiezy masonow ktora dzis niszczy i rozbija kosciol ale groznie od WEWNATRZ. Jezeli by prawda bylo to prawda co te cipki w tym artylule tak cacy cacy glosza—-
  „Alwin, która prowadzi szkołę dla dziewcząt przekonywała, że nie ma się czego obawiać. „Nowy radosny i bardziej miłosierny katolicyzm”, który uosabia wedle niej obecny papież, jest dobrze przyjmowany przez dzieci i dlatego, abstrahując od sporów doktrynalnych, będzie on miał pozytywny wpływ na następne pokolenie.”
  To za co Chrystus Pan dal sie zabic- za co tysiace swietych meczennikow ginely na arenech w Rzymie i calym swiecie TO W CO MY WIERZYMY – w zabijaj-w kradnij- z bluznierstwo – Niestety juz od 1962 przecietny katolik nie zna PODSTAW swojej religi bo jak jest w kosciele jak swieca jajak (poganski zwyczaj) to wtedy nic nie ucza o religi .
  Byl sadarz w usreleu i Katoloik wiedzial najmniej o RELIGII a ateista najwiecej

 13. Qwerty said

  Re 3
  jasne, Pan jest Papieżem przecież.

 14. Ehze said

  Re 8, Konarski:
  A czemu PASTOR PROTESTANCKI wogole wpier…la sie do Kosciola Katolickiego?
  Kosciol Katolicki to zaden jego interes.
  Niech sie, jako pastor PROTESTANCKI, skoncentruje na zborach proitestanckich, i ICH problemach.
  My, katolicy sie do jego zboru nie wpier…my, i niech on sie nie wpie..la do nas. .
  My, katolicy, poradzimy sobie z tematem papieza Kosciola Katolickiego BEZ pomocy pastorow protestanckich.
  Temu panu (Chujeckiemu) juz dziekujemy.
  BYEBYE.

 15. Stanisław said

  Szanowny Panie Marucha,
  jestem emerytowanym pracownikiem IMGW w Mikołajkach, prowadziłem Pracownię Pomiarów Radioaktywności Atmosfery na Stacji Meteorologicznej. 28 kwietnia 1968 roku wykryłem radioaktywne skażenie powietrza, moja depesza postawiła w stan alarmu polską służbę radiologiczną. Czy zechciałby Pan opublikować moje wspomnienia w Gajówce.
  Pozdrawiam

  ——
  Bardzo chętnie!
  Admin

 16. Poziomka said

  Rozprawianie nad tym czy Bergoglio jest katolikiem czy nie – to zwykłe gadulstwo, a tych których to nie przekonuje to zapewniam, że wszystko idzie zgodnie z planem.

 17. Listwa said

  @ 14 Ehze

  Słuszna uwaga, niech się swoim wielkim zborem zajmie.

 18. ronin said

  Panie Marucha

  Osobiście jestem niewierzący.

  Czytam na Pańskim portalu zaledwie od trzech miesięcy.

  Ale muszę obiektywnie stwierdzić, że jest pan GOŚĆ.

  Moje wyrazy szacunku.

  Czasami wolę uczciwego niewierzącego, od fałszywego wierzącego. Co nie jest regułą, ale się zdarza.
  Admin

 19. Marek said

  Listwa said
  2016-04-27 (środa) @ 19:42:52

  @ 14 Ehze

  Słuszna uwaga, niech się swoim wielkim zborem zajmie.
  ===
  hehe, 15 osobowym!

 20. Marek said

  Kliknąłem w parę klipów na YT idz pod prąd – ten cały Chojecki to agentura pisiaków:)
  Usłyszałem np taki kwiatek, pisze z głowy: w PL do tej pory mieliśmy służby sowieckie, dopiero teraz dzięki pisowi budowane sa słuzby specjalne polskie, a ja Chojecki mam do pana Macierewicza pełne zaufanie w tej materii, znaczy się Macierewicz buduje służby propolskie!

  Hehe. Zajefajny ten pastorek:)

 21. u said

  A ja od początku szóstym zmysłem – odrzucilam wybor takiego namiestnika. Wystarczył „dobry wieczór państwu,” ktorym powitał zebranych wiernych zaraz po wyborze na Placu Świȩtego Piotra. Pózniej przyjrzalam sie uważniej figurze jaka umiescil na krzyżu, ktory nosi na piersi i zastanawiłam siȩ co to za potworek, czy to jest mumia Faraona czy może Budda? No i te podobno baranki w centralnym miejscu na krzyżu (nosi na przemian te dwa krzyże) co mnie skojarzyły siȩ z koziołkami.

 22. ON said

  „Ci z was, którzy twierdzicie, że naśladujecie Moje Nauczanie, ale którzy chcecie pozmieniać prawa, aby zaaprobować sposoby postępowania, które w Moich Oczach są grzeszne — wynoście się teraz z Mojego Kościoła. Nie jesteście Moi. Odwróciliście się do Mnie plecami i nie jesteście godni, aby wejść do Mojego Domu. Ale właśnie tak się stanie. Wy i ci wszyscy waszego pokroju, domagający się zmian, które wychodzą naprzeciw laickiemu światu, będziecie usatysfakcjonowani, gdyż fałszywy prorok (Bergoglio) was zwabi, działając na własną korzyść, a wy będziecie oklaskiwać każdą chwilę jego krótkotrwałych rządów. Ale to nie za Mną, Jesusem Chrystusem, będziecie postępować. Będziecie postępować za fałszywą doktryną, a nie za Boską. .. W imię sprawiedliwości społecznej i współczucia ze strony społeczeństwa fałszywy prorok (Bergoglio) zaprezentuje coś, co w oczach świata będzie ewangelizacją i tworzeniem nowoczesnego kościoła. Ów kościół będzie postrzegany jako docierający do wszystkich grzeszników i obejmujący tych grzeszników, których grzechy są dla Mnie nie do przyjęcia. … Mąż pokoju otrzyma wiele odznaczeń jako wyraz uznania dla swojej humanitarnej działalności. Fałszywy prorok (Bergoglio) będzie postrzegany jako jednoczący kościoły świata i będzie on przy każdej okazji demonstrował wszystkie te cechy, które wam kojarzą się z kimś świętym. … Inni, ślepi na Prawdę, podążą za fałszywym prorokiem, prosto w zamęt. Ich serca zostaną omamione, a za niedługo będą lamentować, kiedy fałszywy prorok stanie na progu śmierci. Ale wtedy, tak jakby wydarzył się cud — będzie się wydawać, że fałszywy prorok powstał z martwych. Powiedzą, że jest on pobłogosławiony wielkimi nadprzyrodzonymi mocami z Nieba i upadną przed nim z czcią na twarz. Będzie on kochany i uwielbiany przez tych, którzy nie potrafią widzieć. … A wtedy pojawi się bestia. I uczci tego pierwszego. I w świecie zapanuje straszliwy rozgardiasz. Ludzie będą w pułapce. Z jednej strony fałszywy prorok będzie kontrolował wszystkie religie świata i żerował na miłości tych, którzy znają Prawdę. Z drugiej ci, którzy znają Prawdę, Mnie nie odrzucą, gdyż do nich należy Królestwo Boże. Antychryst okaże fałszywemu prorokowi (Bergoglio) wielki szacunek. Ale, ponieważ jego rola to rola polityczna, to łącząca ich więź zjednoczy wielu ludzi, którzy sojusz ten powitają oklaskami. … Niewolnicy grzechu — nawet ci, którzy kochają Mojego Syna i pozostają wierni Mszy Świętej — także oni nie zauważą różnicy, gdy ohyda spustoszenia zostanie im zaprezentowana. Nie zapominajcie, że to na pamiątkę śmierci Mojego Syna odprawiana jest Msza Święta, gdzie to, że Mój Syn jest Prawdziwie Obecny, daje się rozpoznać. Prawdę wkrótce przestaną oni uznawać, a nowa msza stanie się pogańską ceremonią. Ten dzień oczekuje na swoje nadejście, a wydarzy się to nagle i niespodziewanie, tak szybko, jak fałszywy prorok dokona tego ruchu. Obecny czas jest przeznaczony na przygotowanie. Ci wszyscy wyświęceni słudzy, którzy dochowują wierności Najświętszej Eucharystii i którzy będą się trzymać Świętego Słowa Bożego, muszą rozpocząć swoje przygotowania właśnie teraz. ..”

 23. Jestem (z 2011 roku) said

  „Obserwujcie uważnie fałszywego proroka (Bergoglio-dodane), który będzie próbował prowadzić Mój Kościół, ponieważ nie pochodzi on z Domu Mojego Przedwiecznego Ojca. Nie będzie taki na jakiego będzie wyglądał. Patrzcie także na przyjaźń, jaką okaże antychrystowi, to będą dwaj najbardziej przebiegli naśladowcy szatana, przebrani w owcze skóry. Będą mieć moce, które będą wyglądać na cudowne, ale te moce będą szatańskie. Musicie być w łasce cały czas, aby bronić waszej wiary. Módlcie się za Moje święte sługi, którzy obojętni w wierze wpadną w ramiona kusiciela. Przyciągnie ich do siebie, ponieważ ukaże im zachwyt, ekscytację, tak zwaną miłość, która będzie ukierunkowana na niego i jego charyzmatyczny wygląd; będzie trudny do odparcia. Jeżeli pójdziecie tą drogą, Moi wyświęceni słudzy, to będziecie straceni na zawsze. …. Uważajcie na to oszustwo. Nie pozwólcie zatracić się waszym duszom w ten sposób. Proście o łaski rozeznania, abyście zobaczyli kim naprawdę jest fałszywy prorok (Bergoglio-dodane) D e m o n e m z g ł ę b i p i e k i e l n y c h, posłanym aby wprowadzić w was zamieszanie. Bądźcie wdzięczni, że jesteście jego celem. Ponieważ przez wasze oddanie Mnie będziecie poddani ostatecznemu testowi. Testowi waszej wiary. Nigdy więcej nie będziecie musieli przechodzić takiej próby. Więc bądźcie przygotowani. … Módlcie się, módlcie się, módlcie się aby Fałszywy Prorok został zdemaskowany. Zwróćcie uwagę na jego postępowanie. Na jego przyciągający uwagę program działania. Zwróćcie uwagę na sposób w jaki Moi zagubieni wyświęceni słudzy padną mu do stóp w podziwie. A potem słuchajcie uważnie tego, co ma wam do powiedzenia. Jego pokora będzie fałszywa. Jego intencje będą szkodliwe, a miłość którą będzie promieniował, będzie miłością do siebie. Będzie uważany za innowacyjnego, dynamicznego– powiew świeżego powietrza. Chociaż pełen będzie ambicji i energii, jego moc nie będzie pochodzić od Boga, Ojca Przedwiecznego. Pochodzi ona od szatana, od złego.

 24. MatkaPolka said

  ŻYDOMASOŃSKA REWOLUCJA W PSEUDO-„KOŚCIELE KATOLICKIM”: Modernista Jorge Bergoglio zbezcześcił imię św. Franciszka z Asyżu

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/zydomasonska-rewolucja-w-pseudo-kosciele-katolickim-modernista-jorge-bergoglio-zbezczescil-imie-sw-franciszka-z-asyzu-2013-04

  ŻYDOMASOŃSKA REWOLUCJA W KOŚCIELE KATOLICKIM

  http://wolna-polska.pl/zydomasonska-rewolucja-w-kosciele-katolickim

  Miliony otumanionych neokatolików, zwłaszcza u nas w Polsce, pod wpływem zmasowanej propagandy żydomediów stały się wyznawcami różnych żydomasonów okupujących Watykan, a także KK w Polsce, dzięki czemu zatraciły zdolność rozróżniania prawdy od fałszu, dobra od zła i piękna od brzydoty. W konsekwencji Polska, i inne kraje dawniej chrześcijańskie, stały się terytoriami zamieszkiwanymi przez amorficzną masę tzw. obywateli i konsumentów pędzoną wytrwale ku zgubie.

  Redakcja ma nadzieję, że chociaż część zwiedzionych zrozumie, że tzw. neokatolicyzm, przede wszystkim chociaż nie tylko, jest śmiertelną pułapką zniewolenia ludzkości w nowym konc-łagrze pod nazwą Nowy Porządek Świata.

  Spis artykułów chronologicznie od najstarszego do najnowszego – 1. Polecamy także film nt. żydomasońskiej rewolucji w Kościele Katolickim pt: „Oto co straciliśmy… i droga do odzyskanie tego z powrotem”:
  (**)
  77 Paląca hańba neo-”kościoła”. Jedno z pięciorga dzieci w Holandii zgwałcili kapłani

  Katolicy próbują bronić sodomitów
  W służbie żydowskich interesów
  Piekielne „piękno”sztuki Watykanu cz. I
  Papież Żydów
  XV Dzień Judaizmu + Tydzień Judaizmu w Kościele katolickim
  Masaże zakonnic kontemplacyjnych
  Bożek Olokun uczczony w bazylice Asyżu
  Teologia i piwo
  Piekielne „kościoły”
  Paweł VI – „katolicko – żydowski papież”
  Benedykt wtajemniczony w pogański rytuał
  Karol Wojtyła a Sobór Watykański II – M. Le Monte
  Neokościół Benedykta-Ratzingera tak gwałtownie potrzebuje pieniędzy, że jego własny niemiecki Dom Wydawniczy wydał 2500 pornograficznych tytułów
  Stworzyć „bank centralny banków centralnych”. Watykan głównym narzędziem antychrysta i globalistów
  „Papież” Jan Paweł II: Auschwitz to „Golgota współczesnego świata”
  „Kardynał” Martini: „Musimy się nauczyć jak jeszcze bardziej kochać Izrael”
  Siostry zakonne od Sw. Józefa grają na bębnach conga
  Mniszki Dominikanki świętują Halloween
  „W Watykanie działają cztery loże masońskie rytu szkockiego” – mówi biskup Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X
  „Judeochrześcijańskie wafelki” do łapy i lutrowanie wielkiego cadyka Watykanu Ratzingera – Taubera

  98 Arcybiskup Gomez zapala menorę
  (***)

 25. GŁUPIEC Franciszek z Watykanu ZAINSPIROWAŁ rozprawienie się islamistów z katolikami w 2013r said

  W świecie islamu od ponad trzech lat prawdziwą FURORĘ robi zdjęcie naiwniaka Franciszka zrobione w Wielki Czwartek 2013 roku.

  Wtedy to Franciszek pojechał do jednego z rzymskich więzień i na klęcząco OBMYWAŁ wówczas nogi dwunastu młodocianym ISLAMSKIM kryminalistom odsiadującym tam swoje wyroki więzienia. Po wymyciu im tych nóg Franciszek całował te nogi islamistom a wśród nich też kobiecie islamskiej z więzienia.

  To wszystko zostało OFOTOGRAFOWANE elektryzuje wyznawców Allaha jak biskupa Rzymu klęczaci przed KRYMINALISTAMI islamistami całujący ich stopy.

  Niezależnie od tego, jakie INTENCJE miał Franciszek, w świecie islamu ten GEST został ODEBRANY jednoznacznie – jako AKT SŁABOŚCI, KAPITULACJI, oddania POKŁONU i PODDAŃSTWA wobec islamu.

  Żaden imam NIGDY nie uklęknie przed chrześcijaninem, a tym bardziej przed katolicką kobietą. Jest to bowiem znak uznania ZWIERZCHNOŚCI nad sobą.

  Taki gest ze strony najważniejszego przywódcy chrześcijańskiego na świecie jest ODCZYTYWANY przez rzesze muzułmanów jako wyraz PODDANIA się islamowi nie tylko papieża, ale CAŁEGO katolicyzmu reprezentowanego w jego osobie.

  Dla nich dodatkowym argumentem przemawiającym za ABSOLUTNĄ KAPITULACJĄ chrześcijaństwa przed religią Mahometa jest fakt, że papież UKLĄKŁ przed kobietą, która – zgodnie z prawem muzułmańskim – stoi antropologicznie na NIŻSZYM poziomie niż mężczyzna.

  Według opinii wielu specjalistów od interpretacji obyczajowości ten okazany akt PODDAŃSTWA wobec islamu ZWIEKSZYŁ agresje fizyczną islamistów wobec katolików i chrześcijan.

  Islamiści od tego momentu uwierzyli w swoją WYŻSZOŚĆ ponad katolikami, WYMUSZAJĄC poddaństwo wobec islamistów we wszystkich sytuacjach łącznie z bezdyskusyjnym ODDAWANIEM się kobiet chrześcijanek, które wedłóg etyki rozumowania chrześcijan są GWAŁCONE, a islamiści uważają, że to OBOWIĄZEK chrześcijanki na życzenie islamisty, DLATEGO sądy w Niemczech, w Szwecji i Norwegii nie karają za ten GWAŁT, przyjmując KRYTERIA oceny islamistów.

  To SZALEŃSTWO kapitulacji głuptasa Franciszka wobec islamistów doprowadziło do oficjalnego ROZBROJENIA duchowego Zachodu – do którego doszło w 2013 roku, gdy papież ODDAŁ POKŁON islamowi.

  To się właśnie zainspirowało islamistów, dało WSTEP oraz ZACHECIŁO do ostatecznej ROZPRAWY islamu z chrześcijaństwem, do której ZACHECIŁ ten głuptas Franciszek, a zwycięski FINAŁ ataku na chrześcijan jak islamistów znajdzie się więcej w Europie.

  Islamiści już opracowują plany jak się ich ma zebrac kilkaset tysięcy nie uzbrojonych w Rzymie, wokół Watykanu na który mają zamiar dokonac SZTORMU, jego zdobyc fizycznie i ZAJĄĆ, a papieża i tam cały personel ZLIKWIDOWAĆ. Ma to nastąpic już w 2017 roku co popiera masoneria światowa.

  Należy przypuszczać, że WIELU muzułmańskich fundamentalistów nielegalnych emigrantów, którzy NAJECHALI Europę da się z cała PEWNOSCIĄ porwać tej szalonej wizji, ale jest ich już DZISIAJ wystarczająca ilośc w samych Włoszech, aby NAPAŚĆ na Watykan i jego ZAJĄĆ, a straż Watykanu to zaledwie kilkadziesiąt gwardzistów, których tłum islamistów ZADEPCZE bez problemu.

  Czy ten naiwny Franciszek „dobrodziej” to SZALENIEC i tego wszystkiego nie rozumie ???

  KTO będzie bronic Watykanu przed chordą np. 100 tysięcy islamistów, którzy PRZYCZAJENI się zbiegną w 10 minut i zaatakują w JEDNEJ chwili wszystkie wejścia w biały dzień ?

 26. Krisent said

  Franciszek nie jest naiwnym głupcem on jest przebiegłą BESTIĄ Apokalipsy i przygotowuje miejsce dla ANTYCHRYSTA aby mógł wejść do ŚWIĄTYNI BOGA jednej światowej religii i aby CAŁY ŚWIAT ODDAŁ ANTYCHRYSTOWI CZEŚĆ ….. Okoliczności powtórnego przyjścia Chrystusa

  Św. PAWEŁ pisze w 2 List do Tesaloniczan 21 ….. „W sprawie przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i naszego zgromadzenia się wokół Niego, prosimy was, bracia, 2 abyście się nie dali zbyt łatwo zachwiać w waszym rozumieniu ani zastraszyć bądź przez ducha1, bądź przez mowę1, bądź przez list, rzekomo od nas pochodzący, jakoby już nastawał dzień Pański. 3 Niech was w żaden sposób nikt nie zwodzi, bo [dzień ten nie nadejdzie], dopóki nie przyjdzie najpierw odstępstwo2 i nie objawi się człowiek grzechu, syn zatracenia2, 4 który się sprzeciwia i wynosi ponad wszystko, co nazywa się Bogiem lub tym, co odbiera cześć3, tak że zasiądzie w świątyni Boga3 dowodząc, że sam jest Bogiem. 5 Czy nie pamiętacie, jak mówiłem wam o tym, gdy wśród was przebywałem? 6 4 Wiecie, co go teraz powstrzymuje, aby objawił się w swoim czasie. 7 Albowiem już działa tajemnica bezbożności. Niech tylko ten, co teraz powstrzymuje, ustąpi miejsca, 8 wówczas ukaże się Niegodziwiec, którego Pan Jezus zgładzi tchnieniem swoich ust5 i wniwecz obróci [samym] objawieniem swego przyjścia. 9 Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów6, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu7, 12 aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość. „

 27. Listwa said

  @ 22 ON
  @ 23 Jestem (z 2011 roku)

  Wyglądają na fałszywe.

 28. outsiderR said

  Kto czytał „Amoris Laetitia”? I jakie wnioski wyciągnął?
  Ja po przeczytaniu tego tekstu jedno skojarzenie miałem:
  „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, (…)

 29. outsiderR said

  No i mamy pierwsze owoce tej adhortacji:

  Episkopat Filipin, powołując się na Franciszka, dopuszcza możliwość Komunii dla osób w związkach niesakramentalnych
  http://wpolityce.pl/kosciol/288900-episkopat-filipin-powolujac-sie-na-franciszka-dopuszcza-mozliwosc-komunii-dla-osob-w-zwiazkach-niesakramentalnych

 30. Wasz Jezus - 11.02.2012, godz.11.30 said

  LISTWA przeczytaj TO ” .. Mój biedny Święty Wikariusz, Papież Benedykt XVI, zostanie usunięty ze Stolicy Apostolskiej w Rzymie.

  Moja córko, w zeszłym roku mówiłem o spisku w korytarzach Watykanu.

  Plan zniszczenia Mojego Świętego Wikariusza został opracowany w tajemnicy 17 marca 2011 roku i dojdzie do skutku, gdyż zostało to przepowiedziane.

  Rozprzestrzeniajcie teraz Moje Święte Słowo w każdym zakątku świata i organizujcie, aby drukowane wersje Moich Orędzi szerzone były w tak wielu krajach, jak to możliwe. … ” teraz ZOBACZ NA DATE TEGO PRZEKAZU – Sobota, 11.02.2012, godz.11.30 – I SPRAWDŹ CO WYDARZYŁO SIE W WATYKANIE DOKŁADNIE ROK PÓŹNIEJ … CO DO MINUTY !!! … Podaj co wydaje ci się z 22, 23 jakoby fałszywe !!! Jeżeli nie to znaczy że TY JESTEŚ FAŁSZYWY !!! UZASADNIJ !

  ——
  No i nie wiem, czy takie komentarze podpisane „Wasz Jezus” wywalać po cichu, czy z hukiem…
  Admin

 31. Listwa said

  @ 30 Wasz Jezus – 11.02.2012, godz.11.30

  Nawet jak jestem fałszywy, to nic ci to nie da. Nie podałeś dowodów prawdziwości przesłań, które rozprzestrzeniasz. I niestety śmietnik.
  A to nie jedyny mankament.

  Jeden z kardynałów , chyba z Ekwadoru , będąc swego czasu w Chinach, też głosił, że Benedykt XVI zrezygnuje sam z urzędu.
  Udowodnij teraz, że ten kardynał czytał te same „objawienia”, a nie je pisał.

 32. Boydar said

  @ Pan Gajowy (30)

  Pytanie jest właściwie retoryczne; jako doświadczony pracownik Las Sp. z o.o. zdaje Pan sobie sprawozdanie, że tłumików do dubeltówki się nie produkuje. Nie ma takiej potrzeby.

  .https://www.youtube.com/watch?v=WpiXgDNFWRY

 33. Peryskop said

  Re: akcja Listwy zakręconego od lat na ojbawienia typu „Wasz Jezus” daje do myślenia 🙂

  Polecam historię wpadki Alefa gdy manipulacjami ex post na rejestrach cache w necie chciał w „Pola Laska” wykreować się na proroka smoleńskiego.

  Bo ciemny lud kupuje od zawsze takie sztuczki na tony !

 34. Jack Ravenno said

  A ja tak jak zawsze – powiem – współczuję z całego serca braciom i siostrom katolikom TAKIEGO pasterza… To nie jest śmieszne bo ten ****** ciągnie Kościół w piekło.

 35. Krisent said

  Panie Krisent, bardzo proszę o nie zamieszczanie żadnych „proroctw”, zwłaszcza osobiście podpisanych przez Jezusa Chrystusa albo Maryję.
  Admin
  ——

  LISTWA przeczytaj z Apokalipsy św. JANA

  „A Smok dał jej swą moc, swój tron i wielką władzę.
  3 I ujrzałem jedną z jej głów jakby śmiertelnie zranioną,
  a rana jej śmiertelna została uleczona2.
  A cała ziemia w podziwie powiodła wzrokiem za Bestią,
  4 i pokłon oddali Smokowi,
  bo władzę dał Bestii.
  I Bestii pokłon oddali, mówiąc:
  «Któż jest podobny do Bestii
  i któż potrafi rozpocząć z nią walkę?» … ”

  Zrozumiałeś coś z tych słów …. Zapewne niewiele dlatego Jezus podaje nam – swoim dzieciom – w 2013 roku wytłumaczenie tego zapisu z Apokalipsy. ……

  „Inni, ślepi na Prawdę, podążą za fałszywym prorokiem (BERGOGLIO udajścym papieża), prosto w zamęt. Ich serca zostaną omamione, a za niedługo będą lamentować, kiedy fałszywy prorok stanie na progu śmierci. Ale wtedy, tak jakby wydarzył się cud — będzie się wydawać, że fałszywy prorok powstał z martwych. Powiedzą, że jest on pobłogosławiony wielkimi nadprzyrodzonymi mocami z Nieba i upadną przed nim z czcią na twarz. Będzie on kochany i uwielbiany przez tych, którzy nie potrafią widzieć. …”

  Dlaczego w roku 2013. … Ponieważ wtedy Apokaliptyczna BESTIA – FAŁSZYWY PROROK następca Benedykta (czyli BERGOGLIO udający papieża) zaczyna zwodzić Świat aby doprowadzić do zniszczenia Kościoła.

  Jako potwierdzenie zobacz, że oszust Franciszek ponieważ jest BESTIĄ PIEKIELNĄ dlatego nie potrafi uklęknąć przed Najświętszym Sakramentem!!!

  Na tym forum jestem krótko. Wiele osób chwali się że są ATEISTAMI. Ale logicznie myśleć i używać rozumu powinien każdy się przynajmniej starać. … Chociaż jeżeli nie ma się Światła od Boga to rozum i inteligencja na nic się nie zda.

 36. Listwa said

  @ 35 Krisent

  A ty Krisent przeczytaj co jest na końcu Apokalipsy:
  „Oświadczam bowiem każdemu słuchającemu słów proroctwa tej księgi : Jeśliby kto dodał do tego spuści nań Bóg plagi opisane w tej księdze. A jeśli kto ujął ze słów tej księgi tego proroctwa odejmie Bóg część jego z księgi życia i z miasta świętego i z tego , co jest napisane w tej księdze ”

  Zrozumiałeś coś z tych słów … ? Czy niewiele?

  Bo jeszcze masz dużo do uzupełnienia.

 37. Marucha said

  Re 36:
  Się namnożyło proroctw. Co jedno, to głupsze.
  Podpisane: „Wasza ukochana Matka Maryja”.
  Albo jakaś dysfunkcjonalność psychiki (omamy) – albo, co przypuszczam, celowe ośmieszanie proroctw noszących cechy autentyczności. Aby w kupie śmieci nie dało się zauważyć diamentu.

 38. Krisent said

  Do U -21
  Krzyż, który nosi Fałszywy Prorok Franciszek na piersi przedstawia … „Pasterza prowadzącego swoje owieczki na rzeź”

 39. Krisent said

  Niczego chyba nie zrozumiałeś … Wszystko co napisałem to cytaty. ZOBACZ DOKŁADNIE GDZIE ONE SĄ. Niczego od siebie nie dodałem … Te objawienia są ostrzeżeniem Dzieci Bożych przed Bestią – Fałszywym Prorokiem Bergoglio …. Potwierdzeniem tych przekazów jest Pismo Święte – Apokalipsa została napisana SYMBOLAMI właśnie na TEN DZIEŃ … abyśmy przyjęli te Słowa i w nie uwierzyli.

  Dobrej Nocy – Pozdrawiam

 40. atu said

  Posłuchajcie ks.Pawła Murzińskiego

  https://gloria.tv/media/LPQ6bBCWzWo

 41. Marucha said

  Re 39:
  Aby stwierdzić, iż Bergoglio jest złym papieżem, nie trzeba proroctw.
  No cóż, kto chce, niech wierzy…

 42. NICK said

  Wpisy opatrzone nick’ami: „jezus, trójca, maryja…”.
  Winny być wypierdalane.
  Z urzędu!
  Tyle.

  Słuszna racja. BĘDĄ.
  Admin

 43. NICK said

  Nie uściśliłem. Poza nick’ami także zawierającymi tytuł.
  A czasem treść.

 44. Peryskop said

  Nota językoznawcza dla dociekliwszych, dot. cytatu ze wstępniaka, bo ukryte informacje niosą często w sobie całe clou zagadnienia :

  Jedna z komentatorek konserwatywnego portalu „The Federalist”, Claire Chretien napisała: „Nagle pytanie retoryczne – Czy papież jest katolikiem? nie wydaje się już tak retoryczne”.

  Claire Chretien

  Przypadek ? A może chutzpiarski dowcip ?

  Otóż wyraz „claire” zależnie od kontekstu znaczy tyle co jasny, przejrzysty, zrozumiały, oczywisty.

  Natomiast „chretien” ma w języku francuskim dwa obiegowe znaczenia : 1. katolik i 2. kretyn.

  Ta dziwna konstelacja wywodzi się zapewne od dramatycznej historii albigensów / katarów na południu średniowiecznej Francji – sekty super-nad-ortodoksyjnych katolików, którzy podobnie jak teraz gaojówkowy Pan JOrthodox uważali, że seks nawet małżeński jest śmiertelnym grzechem.

  I trzebało ich wybić, bo ta „święta” wiara szerzyła się, zagrażając brakiem przyrostu populacji, a więc i brakiem siły roboczej do odrabiania feudalnych obowiązków na rzecz „pana, wójta i plebana”.

  Inne przejawy seksualno-religijnych dewiacji opisał naturszczik p. Marian Czesław Sokołowski w http://www.opowiadam.eu . Otóż w średniowiecznej Rosji powstała sekta, której wyznawcy drastycznie rozwiązywali swoje moralne cierpienia na tle jednoczesnej – a sprzecznej – fascynacji sexem oraz religią. Ażeby się oczyścić po grzesznych igraszkach zakrapianych czym się dało – wskakiwali grupowo do ogniska, ponosząc śmierć, ale z sumieniem już czystym, bo wyżarzonym.

  Czy tamte historie extremalne nie wskazują, że i dziś w realu mamy do czynienia z (o)błędnym kołem, gdyż religie, powstałe z obsesji i strachu – jak już są, to strach oraz obsesje skutecznie napędzają ?

  ===

  A nawiązując do pytania w tytule artykułu – mam coraz silniejsze wrażenie, że nasz Kościół został przejęty przez „masonów” dawniej niż to się w głowach mieści, bo jeszcze przed jego powstaniem.

  ===

  …Pharisees were a political party, a social movement, and a school of thought in Judea during the Second Temple period beginning under the Hasmonean dynasty (140-37 BC) in the wake of the

  Maccabean Revolt. After the destruction of the Second Temple in 70 AD, Pharisaic beliefs became the liturgical and ritualistic basis for Rabbinic Judaism.

  Conflicts between the Pharisees and the Sadducees took place in the context of much broader and longstanding conflicts among Jews dating back to the Babylonian captivity and exacerbated by the Roman conquest:

  (1) class conflict – wealthy vs poor, as the Sadducees included mainly the priestly and aristocratic families;

  (2) cultural – Sadducees favored Hellenization while Pharisees resisted it,

  (3) juridico-religious – Sadducees emphasized the importance of Second Temple with its cultic rites and services, Pharisees emphasized the importance of other Mosaic laws;

  (4) religious – by different interpretations of Torah and how to apply it to Jewish life – Sadducees recognizing only Written Torah and rejecting doctrines like Oral Torah…

  http://en.wikipedia.org/wiki/Pharisees

  Ich konflikty są „ponadczasowe” i aby biznesy się kręciły – wciągani jesteśmy w nie wszyscy …

  Zwracam uwagę na polski dziwoląg gramatyczno-semantyczny : nie wszyscy 🙂 🙂 🙂

  ===

  Re 30 36 37

  Listwa już na Monitorze małoPolskim miał wielkie upodobania – także do pisania do samego siebie !

  I przykrywkowania, że to niby nie ON #42 … booooohahahaaaaaaaaaa !

 45. bezkompromisu said

  Jutro wspomnienie Świętej na nasze czasy,

  Św. Katarzyny ze Sienny.

  Dal przypomnienia mały cytat mówi wi ecej jak 5 ostatnich

  p.o. Papieży, oto te kilka słów:

  ” 2 cytaty z „Dialogu o Bożej Opatrzności” św Katarzyny ze Sienny – doktora Kościoła Św. (str.318-ta) -…”(…) Skoro tylko jakiś wróg duszy, jakiś grzech śmiertelny przedstawia się duszy, nie tylko jako pożądanie, ale nawet jako zamysł, natychmiast pies sumienia szczeka ostrzegawczo, aż obudzi rozum i nie pozwala popełnić grzechu. Bo kto posiada sumienie, posiada sprawiedliwość. – Dlatego tacy niegodziwcy, niegodni zwać się nie tylko kapłanami, lecz nawet stworzeniami rozumnymi, gdyż stali się przez swe błędy zwykłymi zwierzętami, nie mają psa: jest on tak słaby, rzec można, że nie istnieje. Nie posiadają też rózgi świętej sprawiedliwość. Błędy ich uczyniły ich tak trwożliwymi, że boją się cienia, nie bojaźnią świętą, lecz bojaźnią służalczą. Mieli być gotowi na śmierć, aby wyrwać dusze z rąk diabła, a oni je im wydają, nie ucząc ich dobrego i świętego życia, i nie chcąc znieść – jednego obelżywego słowa dla ich zbawienia.(…)Widzi i wie, że dusza ta pogrążona jest w ciemnościach grzechu śmiertelnego, a jednak, chcąc przypodobać się ludziom świata, opanowany nieumiarkowanym strachem i ujęty darem, który otrzymał, udzielił grzesznikowi świętych sakramentów i pochował go z wielkimi honorami w świętym Kościele, choć powinien był wyrzucić go z Kościoła, jak zwierzę, jak członek odcięty od ciała.(…)- (…)O diable nad diabłami! Bo stałeś się gorszy od diabła. Wiele diabłów brzydzi się tym grzechem, a ty tarzasz się w nim jak wieprz w błocie. Zwierzu nieczysty, czyż tego żądam od ciebie? Uczyniłem cię rozdawcą Krwi, abyś mocą Krwi wypędzał z dusz diabłów, a ty wprowadzasz ich w dusze. Nie widzisz , że siekiera Boskiej sprawiedliwości już przyłożona jest do korzenia twego drzewa (por.Mt 3, 10; Łk 3, 9) ?”. ”

  Dobrej nocy i miłych snów . . .

 46. Boydar said

  To tak żeby nie było niedomówień :

  ‚… mam coraz silniejsze wrażenie, że nasz Kościół został przejęty przez „masonów” dawniej niż to się w głowach mieści, bo jeszcze przed jego powstaniem …”

  Czyli co mamy z tego wnioskować, że Chrystus jest według ciebie podstawionym figurantem ?

  Mógłbym cię zajebać tu i teraz, ale pozostawiam tą smutną konieczność Gospodarzowi, bo to Jego obejście.

 47. Marucha said

  Re 46:
  Ujj, Panie Boydar, jak ja mogłem takie coś przegapić… „Kościół przejęty przez masonów jeszcze przed jego powstaniem”.

  Wręcz trudno uwierzyć, jak ogromną koncentrację gówna umysłowego można osiągnąć w tak krótkim zdaniu.
  Może Peryskop, pisząc to, był w stanie jakiejś pomroczności?

 48. Boydar said

  Kap, kap, kap … komuś nakapie, nie mnie, nie Panu, wielu nie, ale jednak. Rzuć Pan granat w tłum, wszystkich nie zabije, ale paru jednak zginie. Żal.

 49. Listwa said

  @ 39 Krisent

  A ty zrozumiałeś?

  To nie wygaduj bzdur, że jakieś teksty są na pewno autentycznymi objawieniami, bo Apokalipsa jest.
  Nie macie żadnych podstaw do wygadywania , że Apokalipsa mówi o Franciszku.

  Poza tym jest kilka innych tekstów w Piśmie Świętym, które raczej powinieneś poznać, aby nie udawać znawcy czasów ostatecznych, gdy jesteś zwykły posłaniec sklepikarzy.

 50. Joannus said

  Ad 44
  ”….gdyż religie, powstałe z obsesji i strachu – jak już są, to strach oraz obsesje skutecznie napędzają ?”

  Peryskop musi za krótki, nie wystając nad wodę ma zamazany podgląd.
  Ewa z Adamem za podszeptem wyzbyli się strachu z wiadomym skutkiem, podobnie część ich potomstwa. która usłyszał idź precz w ogień wieczny.

 51. Listwa said

  @ 44 Peryskop

  „Listwa już na Monitorze małoPolskim miał wielkie upodobania – także do pisania do samego siebie !
  I przykrywkowania, że to niby nie ON #42 … booooohahahaaaaaaaaaa !”

  – cóz można powiedzieć na kolejne tego typu osiągniecie intelektualno- dupne? jesteś po prostu głupi. Bo wmawiasz sobie za prawdę fałsz który wymyśliłeś,.
  Kretyństwo do kwadratu.

 52. Marucha said

  Re 51:
  Insynuacje Peryskopa, jakoby p. Listwa również w gajówce pisywał pod wieloma pseudonimami, należy zaszufladkować albo jako świadomą próbę zdyskredytowania innej osoby – albo jako przejaw omamów i obsesji..

 53. Listwa said

  Nigdy nie pisałem na żadnym monitorze.
  Gdyby Gajowy w wolnej chwili na pocztę wszedł.

 54. Axel said

  Wpisy opatrzone nick’ami osób opętanych …. .d e m o n e m n i e n a w i ś c i
  Winny być wypierdalane.
  Z urzędu!
  Tyle.

  Wpisy z przekleństwami
  TEŻ !!!

  I są. Dlatego ich nie widać.
  Admin

 55. Boydar said

  Pan Gajowy mi wybaczy brak taktu; rozumiem, że Święci Pańscy już się nie łapią ?

 56. Marucha said

  Re 55:
  Nie bardzo rozumiem. Mózg mi się robi coraz bardziej ociężały.

 57. Boydar said

  Bardzo mi niezręcznie postulować takie sprawy, ale nick’a „Bobola” nie potrafię przeboleć

  Przyznaję Panu rację. Będę reagował.
  Admin

Sorry, the comment form is closed at this time.