Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Były premier Ukrainy zniknął. Prawdopodobnie uciekł do Argentyny.

Posted by Marucha w dniu 2016-04-28 (Czwartek)

Rodowity Ukrainiec Jaceniuk na pewno nie porzucił swej ojczyzny. Został porwany przez Putina.

Arsenij Jaceniuk 14 kwietnia 2016 roku przestał być premierem Ukrainy. Od 12 kwietnia, kiedy to złożył dymisję, ślad po nim zaginął.

Swoją funkcję pełnił od 27 lutego 2014 roku do 14 kwietnia 2016 roku. Nie wiadomo gdzie przebywa. Jaceniuka nie ma w jego mieszkaniu w Kijowie ani w willi w Nowych Pietrowcach. Jego rzeczniczka Olga Łappo nie odpowiada na telefony.

Polityk z Bloku Petra Poroszenki Siergiej Kaplin twierdzi, że były premier Ukrainy znajduje się w Argentynie.

Według mojej informacji, Arsenij Jaceniuk poleciał do Argentyny. Nie wiem czy to jakaś podróż służbowa, wyjazd na wypoczynek, czy ucieczka. Nie wiem też kiedy wróci – cytuje Kaplina kresy24.pl.

Smaczku całej sprawie dodaje fakt, że niedawno Prokuratura Generalna rozpoczęła śledztwo w sprawie przyjęcia przez Jaceniuka 3 milionów dolarów łapówki. Miało to się stać jeszcze za czasu jego urzędowania. Pieniądze miał wziąć w zamian za mianowanie Wołodymyra Iszczuka szefem jednej z państwowych spółek.

Nie wiadomo czy zniknięcie byłego premiera ma związek ze sprawą.

Źródło: niezalezna
http://parezja.pl

 

 

Komentarzy 30 to “Były premier Ukrainy zniknął. Prawdopodobnie uciekł do Argentyny.”

 1. Drapichrust said

  Roshen travel. Argentyna last minute!

 2. Ci ze zdjęcia jeszcze nie uciekają. Poczekajmy …

 3. jan said

  Czyżby zamiast zwiewać do Kanady, największej ukraińskiej diaspory, złożonej głównie z wielopokoleniowych zasłużonych banderowców, dla zmyłki wybrał, Argentynę? A ta słynna nie tylko z Franciszka, ale też jako wypatrzone i ulubione miejsce stałego odpoczynku utrudzonych i również zasłużonych przyjaciół banderowców spod znaku SS.

 4. Joe said

  Jezeli uciekl to tam gdzie jest sprawdzona,jak Argentyna.Za male skladki dobre zabezpieczenie i pralna pieniedzy w Panamie blisko.W Kanadzie PObratymcy to juz starcy,a ich POmiot to mafia w bialych rekawiczkach….Wiedza jak to sie wyrywa pieniadze od tych co takowe POsiadaja.

 5. RomanK said

  W poniedzialekj uzyskal z rodzina obywatelstwo Kanady…gdzie zakupil rozlegle posiadlosci.

 6. RomanK said

  http://www.breaking-news.ca/breaking-canada-grants-citizenship-to-ukraine-prime-minister-yatsenyuk-and-his-family/

 7. glos said

  Normalnemu człowiekowi zabiera kilka dobrych lat pętania się po urzędnikach zeby otrzymac obywatelstwo jakiegoś kraju.
  Niektórzy sa równiejsi. O wiele równiejsi.

 8. glos said

  March 6 edition of Bloomberg confirmed that the Minister of Finance, a US citizen Natalia Yaresko also has dual citizenship. The process of non-US citizens – can take several years.

  “According to local law, it is forbidden to have two passports. She has several years to abandon the US. It is hard to imagine that Yaresko remain on the job for so long” – the newspaper writes.

  Pozwalam sobie zauwazyć, iż kandydat na wiceprezydenta startujący z klintonową, konkretnie ram emanuel. posiada równiez dwa obywatelstwa, a więc formalnie jest w USA przestępcą paszportowym.

  Ale cóż, quod licet Iovi, non licet bovi.

 9. Grace said

  Jaceniuk otrzymal obywatelstwo Canady w zeszlym roku za rzadow Harpera. Canada byla oburzona, ale jak zwykle na krotko. Ukrainskie lobby jest w Canadzie bardzo silne. Dam sobie glowe uciac ze „chowa” sie gdzies w zachodnich prowincjach gdzie ukraincow wiecej jak canadyjczykow. Mam nadzieje ze ktos go namierzy i wysle pluton egzekucyjny za zbrodnie popelnione na Ukrainie przeciwko Rosjanom, do ktorych tak chetnie przykladal reke. Wszyscy zbrodniarze z Rosji czy Ukrainy dostaja azyl polityczny w Canadzie czy UK. Oh ten niedobry Putin…niech zyje jak najdluzej!

 10. Miet said

  Re.8.
  Muszę sprostować – to nie prawda, że tutaj w USA jest zakazane posiadanie podwójnego obywatelstwa. Ja takie posiadam i moja żona też. Mamy paszporty i polskie i amerykańskie od ponad dwudziestu lat.
  Nikt mnie za to jeszcze nie zaaresztował. Mówię to otwarcie i nawet się nie boję, gdyby jakiś donosiciel z Gajówki się chciał na mnie odegrać.😀

 11. revers said

  To sprawdz pan panie Miet jeszcze waznosc paszprtów, te nowsze sa coraz bardziej droższe i bio-rozpoznawalne. Tez kiedyś miałm nawet konsularny paszport za który musiałem slono zaplacić, nie mniej niż te dzisiejsze paneuropejskie.

  Co tam słychac w prokuraturze banderowskiej, na ile $$$$ szukaja malwersacji pojaceniukowych.

  Lista poborców z gminy n grube przekrety w banderlandii jest jest jeszze dluga, a zyć
  w Ameryce za nie małe cos trzeba.

  Zwykli śmiertelnicy to jak juz ktos tutaj wspomnial musza latami czekąc na wjazd do kanady, przedstawiając przed tem mnustwo papierów i badań i orzeczeń lekarskich o stanie zdrowia, nie wspominając o tragicznym wjeżdzie Dziewolewicza, potraktowanego jak ruska, są traktowani jak bydlo paralizatorem ze skutkiem śmiertelnym, przy nieludzkim wyciu od skuczów mieśni i poparzeń poprądowych porażeniowych.

 12. Jasiek said

  E tam do Argentytny, pewno siedzi gdzieś u swoich mocodawców w Polsce. PiSdzielcy i szechterowcy na pewno nie zostawili swojego druga na lodzie. Bezpiecznie czeka na jakiejś melinie na pełne odrodzenie Kaganatu Chazarów.

 13. Obcy Astronom said

  Judejaceniuk zasłużył na herbatkę z polonem. Znajdą go, jak tę ku***ę, Banderę.

  Co daj Boże amen.
  Admin

 14. Boydar said

  Na Sędziów to chyba Was nie da rady wychować 🙂

 15. Guła said

  Na sędziów miłosierdzia i owszem.

 16. błysk said

  Co robią służby rosyjskie? Przecież to znakomita okazja.

 17. Wosiu said

  Dla żyda Jaceniuka Argentyna by pasowała, żydostwo jest tam bardzo mocne. Większość Patagonii jest wykupiona przez żydów.

 18. Bodzio said

  ad. 14 @Boydar
  Może na takich jak sędzia Dredd? Kilka sekund procesu i ze dwa magazynki…

 19. Boydar said

  Panie Bodziu, proszę nie żerować na moim uznaniu dla radykalizmu sędziego Dredd’a, co wielokrotnie podkreślałem. Dredd był na wojnie, wojna ma inne prawa. Niech Pan przypomni sobie co powiedziała Makrela – „Przecież Polacy wcale nie musieli tego robić”. Taktownie (wszystkie żydoszkopy są wzorem taktu) nie wspomniała co mogliśmy lub powinniśmy. Na obszarze Ukrainy sytuacja wcale nie jest aż tak zasadniczo różna; rzekłbym nawet że rynek uzbrojenia podstawowego jest rozwinięty znacznie bardziej.

 20. głos said

  Prawo zabraniające podwójnego obywatelstwa nie jest powszechnie stosowane, ale zawsze może zacząć być.
  Mało, w tekście przysięgi dla naturalizowanych obywateli US of A znajduje się klauzula – wyrzekam się jakichkolwiek afiliacji z mocarstwem lub inna państwowościa inną niż USA.

  A tak w ogóle to amerykański paszport nie ułatwia w dzisiejszych czasach poruszania sie po świecie, za to polski i owszem. Czasy sie zmieniają.

 21. Miet said

  Re.20.
  =====
  Prawo zabraniające podwójnego obywatelstwa nie jest powszechnie stosowane, ale zawsze może zacząć być.
  =====
  Ależ Panie Głosie, mogę powiedzieć, że nikt mnie nie kopnął w pewną część ciała ale może się zdarzyć, że to zrobi.

  Co do drugiego Pana zdania, to dobrze pamiętam co podpisywałem: że nie będę służył żadnemu innemu mocarstwu czy innemu suwerenowi.
  Jak Pan myśli czy taki wymóg jest dobry czy nie?
  Ja uważam, że każde niepodległe państwo powinno mieć coś takiego w swoim prawie.
  Jeżeli chcę być członkiem (obywatelem) tego państwa, to nie wolno mi służyć nikomu innemu – koniec, kropka.
  Posiadanie drugiego paszportu o niczym nie przesądza.
  Co mamy w Polsce?
  Gnojki przy korytach w większości mają jeden paszport i przścigają się w usługach dla innych suwerenów. I co? I nic – włos im z głowy nie spada.

 22. głos said

  Profesorze, jak zwykle zadaje Pan trudne pytania.

  Ale ten podpis oznacza, że nie wolno afiliowac sie z żadnym inym państwem. Kropka.
  Z drugiej strony są na Sieci organizacje proponujące Amerykanom głównie emerytom (welcome to the club) drugi paszport wiec drugie obywatelstwo. Zazwyczaj ze względów finansowych i z uwagi na ubezpieczenie medyczne.

  Dobrze, postaramy sie wkopać się w Pańskie pytanie. Odpowiedź powinna brzmieć – to z punktu widzenia Ameryki jest jak najbardziej słuszny wymóg.

  I teraz zaczyna się. Jeśli US of A reprezentując interesy nie Polski, ale tak zwanego Wielkiego świata, któty niektórzy w skrócie i uproszczeniu nazywają żydowstwem, wjadą niespodziewanie do Polin, podobnie jak na małą skalę nieproszeni wjechali do Syrii, a ja dostanę mundur, karabin i każą mi strzelać do przecież swoich, to gdzie leży etyczna strona tego medalu? Precedensy oczywiście były i to w całkiem niedawnej historii.

  Przyznaję uczciwie, że rozwiązania nie znam, bo żem Głos, a nie Mózg.

  ——
  No cóż, jeśli Polak staje przeciw Polakowi – to kula w łeb!
  Admin

 23. Re: 21 Miet….
  A moze male sprostowanie:
  „Bede zawsze bronil Polski (Polakow), bo jestem Polakiem, a nigdy nie bede szkodzil panstwu, ktorego jestem obywatelem (z przymusu czy wyboru)…”
  (I teraz moge Pana kopnac w tylek….:)))
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 24. głos said

  Nie wiem, jak to wygląda w Kanadzie ale w USA poinformowano nas na ceremonii zaprzysiężenia, że nie jestemy ani irlandzkimi Amerykanami, ani chińskimi, meksykańskimi Amerykanami, ani (nawet -przyp. tłum.) polskimi Amerykanami, tylko juz Amerykanami. Tak że z formalnego punktu widzenia, mamy nosić broń w sprawie, jaką rząd tego kraju uzna za sprawe tego kraju. Więc teraz skoro mamy według nowoetyki żywić niechęć do nacjonalizmu, zwanego aktualnie faszyzmem (nie wiem czemu) a patriotyzm ma sie przejawiać internacjonalizmem, to w czym interesie mam strzelać i do kogo? (pyt. ret.)

  Należy jednak podkeślić, że te trzy dekady temu zaprzysięgał nas zupełnie inny kraj i system, niż ten, w którym przyszło nam żyć obecnie. Tempora mutantur.

  Co byśmy tu jednak nie dywagowali, faktem jest że jaceniuk wydylował, przyjechał i na drugi dzień dostał, a my musieliśmy się pętać ile to było lat? I tu leży der Pies begraben.

 25. Siggi said

  No,no…będzie się działo.

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/04/28/co-sie-dzieje-na-ukrainie-28-04-2016/

 26. markglogg said

  Jaceniuk w Argentynie, w Kanadzie, zabity strałami z Kałasznikowa na swojej daczy, czy…

  pokazał się, z okazji 1 maja, wraz z rodziną, jak niesie koszyk z jajkami do święcenia na prawosławną Wielkanoc!

  Ot co dzisiaj do mnie dotarło via Bratysława:

  Jaceniuka znaleziono martwym w jego daczy. Został on zabity strzałami z Kałasznikowa. W trakcie oględzin miejsca zabójstwa znaleziono siedem łusek. Obecnie wyjaśnia się wszystkie przesłanki dotyczące tego incydentu

  http://ua-reporter.com/novosti/196085

  Яценюка нашли мёртвым у себя на даче
  29.04.2016 (20:56)
  Яценюк был убит из автомата Калашникова

  A to podała duża firma propagandowa http://www.unian.net/politics/1335601-yatsenyuk-na-pashu-vpervyie-posle-otstavki-poyavilsya-na-publike-foto.html#ad-image-0

  i jest nawet filmik z tego 1-majowego wydarzenia:

  A to wskazuje, że „Ukraińcy na topie” szybko nauczyli się robić sobie piar na wzór amerykański.

 27. JO said

  ad.26. Jezeli to prawda…, to cieszy, ze sprawidliwosci staje sie zadosc…

  Jeszcze tylko trzeba by bylo pozbawic rodzine majatku, ktory Jaceniuk ukradl…

 28. NICK said

  Pan Miet ma.
  Dwa paszporty… .
  Trzeci TEŻ

  Co to ma do rzeczy? Gajowy ma sześć. A może siedem.
  Admin

 29. markglogg said

  Ad Jo,

  Prawda wydaje się jednak być taka, że Jaceniuk z rodziną niósł jajka do święcenia 1 maja br, w prawosławną Wielkanoc.

  Patrz filmik powyżej z którego kadr poniżej:

 30. Czolgista said

  Źródłem jest portal kresy24.pl.
  Jest to źródło kompletnie niewiarygodne, dlatego poczekam na jakieś potwierdzenie.
  Chociaż byłaby to dobra wiadomość i niezły strzał w pysk od rzeczywistości dla wszystkich fanatycznyk zwolenników wielkiej ustawki na Majdanie.

Sorry, the comment form is closed at this time.