Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  ! o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  lewarek.pl o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Panicz Pawełek o Jedno zdjęcie – trzy kłam…
  Olo o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  lewarek.pl o Struktura muzyki
  Listwa o Czy nasz Episkopat to wyznawcy…
  Listwa o Struktura muzyki
  UZA o Niemiecka dziennikarka opowiad…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  prostopopolsku o Wykład internetowy profesora N…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Prezydent Andrzej Duda, chrześ…
  revers o Wolne tematy (59 – …
  revers o Wolne tematy (59 – …
  Mietek o Niemiecka dziennikarka opowiad…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Szwecja: Zieloni zinfiltrowani przez islamistów?

Posted by Marucha w dniu 2016-04-29 (Piątek)

Polityk szwedzkiej Partii Zielonych zapowiedział „zrobienie sobie przerwy w polityce” po tym, gdy na jaw wyszło, że zaprosił on znanego salafickiego radykała do wystąpień w szwedzkim mieście Malmö, w którym mieszka znaczna ilość muzułmanów.

Znany saudyjski salafita Salman al-Ouda, którego media opisują jako mentora Osamy bin Ladena, miał w kwietniu przemawiać w trzecim co do wielkości szwedzkim mieście na zaproszenia Kamala al-Rifai z Partii Zielonych.

Al-Rifai, aktywny członek Zielonych oraz Stowarzyszenia Syryjskiego powiedział mediom, że podziwia al-Ouda od czasu gdy ten zrezygnował z nawoływań do zbrojnego dżihadu na rzecz „pokojowej, globalnej transformacji w kierunku szariatu”. Zwracając uwagę na radykalnie konserwatywne poglądy zaproszonego gościa, szef Zielonych w Skanii Fredrik Hanell powiedział, że nie da się pogodzić tego z członkostwem w liberalnej partii. Tym co oburzało przedstawicieli partii oraz media najbardziej było „nastawienie antysemickie” oraz patriarchalizm.

Phillip Hallden, ekspert w dziedzinie salafizmu opisuje al-Ouda jako źródło wczesnych inspiracji dla Osamy bin Ladena. Media podkreślają, że al-Ouda jest wpływowym radykałem, jego nauczanie na Twitterze śledzi blisko dziewięć milionów osób.

Kilka tygodni wcześniej media odkryły kontakty innego członka Zielonych, Mehmeta Kaplana, który utrzymywał znajomość z tureckimi ekstremistami. Kaplan był wtedy ministrem mieszkalnictwa z ramienia Zielonych, jako koalicjanta rządzących socjaldemokratów. Media pokazywały jego fotografie na których prezentował uniesioną nad głową dłoń z wystawionymi czterema palcami, symbol Bractwa Muzułmańskiego.

Partia określająca się mianem liberalnej i mającej silne kontakty w ruchu feministycznym pozbyła się innego muzułmańskiego członka, gdy ten odmówił podania ręki dziennikarce. Wywołało to oburzenie wśród „postępowych” dziennikarzy, którzy na łamach wielu gazet zastanawiali się co stało się z liberalną partią wchodzącą w skład rządu.

Lars Nicander, wykładowca w Szwedzkiej Wyższej Szkole Obronności powiedział, że przychylna imigrantom, liberalna partia mogła zostać zinfiltrowana przez islamistów. Na jego słowa zareagował rzecznik Zielonych, Anders Wallner, który powiedział, że traktują je poważnie a w partii nie będzie żadnej zgody na ekstremizm.

Na podstawie: thelocal.se
http://autonom.pl

Komentarze 4 do “Szwecja: Zieloni zinfiltrowani przez islamistów?”

 1. Jasiek said

  Poznasz żyda, poznasz też araba.

 2. letnia said

  Przedstawicielka żydowskich mediów szwedzkich na konferencji niedawno wyraziła zaniepokojenie że w Europie jest za dużo białych ludzi.

 3. Zerohero said

  No co. Zieleń to kolor islamu.

 4. Maćko said

  Szanowni, Kaplana ( Tygrysa po turecku ) wywalono za anysemitym.
  Mehmet Kaplan byl na pokladzie nielegalnie zaatakowanego przez israhelleskie wojsko staku który usilowal przelamac blokade Gazy i dowiezc Palestynczykom pomoc humanitarna.
  Dwa – wyrazil sie pare lat temu antysemicko, czego pasozydy nie wybaczaja:
  Przed pracą w parlamencie Kaplan był rzecznikiem SMR (Szwedzkiej Rady Muzułmanów), organizacji zrzeszającej sto tysięcy członków. W 2006 roku śledztwo stacji telewizyjnej STV ujawniło, że SMR podziela ideologię egipskiego Bractwa Muzułmańskiego – uznanego za organizację islamistyczną. Kaplan, przedstawiciele SMR oraz Bractwa Muzułmańskiego spotkali się w szwedzkim parlamencie

  Urodzony w Turcji Kaplan był jednym z 688 pasażerów tzw. Flotylli Wolności do Gazy w 2010 roku, zorganizowanej przez turecką organizację islamistyczną IHH. Izraelskie służby specjalne zajęły wówczas statek „Mavi Marmara”. Wynikiem zajścia była śmierć dziewięciu obywateli Turcji oraz rany siedmiu komandosów izraelskich.

  W 2011 roku Kaplan zaprosił do przemówienia w parlamencie Yvonne Ridley, członkinię brytyjskiej organizacji ekstremistycznej Respect Party. Popiera ona antysemityzm, radykalną ideologię islamską oraz międzynarodowy socjalizm. Zaproszenie zostało wycofane, a Kaplan musiał za nie przepraszać – przekonywał, że nie był świadomy poglądów Ridley.

  Specjalisci powiedza co jest w tym klipie: http://www.svd.se/svd-avslojar-kaplan-jamforde-israeler-med-nazister/om/kaplans-middag-med-hogerextrema

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: