Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (58 – …
  Emilian58 o Atomowy front na Zaporożu
  PK o Żydowska kloaka przetacza się…
  Bogusz o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Emilian58 o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Krzysztof M o Twój kot się na ciebie obraził…
  prostopopolsku o Putin morduje ryby
  Anucha o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Stiopa o Putin morduje ryby
  revers o Atomowy front na Zaporożu
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (58 – …
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  ! o Co nam zrobili ruskie
  Enya o Twój kot się na ciebie obraził…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

250 tys. euro kary za nieprzyjęcie jednego uchodźcy. Bruksela chce kar dla krajów UE.

Posted by Marucha w dniu 2016-05-01 (Niedziela)

Kraj, który odmówi przyjęcia uchodźców, będzie musiał zapłacić nawet do 250 tysięcy euro kary za każdego z nich – o takiej propozycji Komisji Europejskiej, która ma zostać przedstawiona w środę, pisze w sobotę dziennik „La Stampa”, ujawniając szczegóły planu.

Według włoskiej gazety Komisja zaproponuje krajom członkowskim Unii małą reformę konwencji dublińskiej dotyczącej przyjmowania uchodźców. Zgodnie z tym projektem utrzymana zostanie odpowiedzialność przyjęcia ich przez pierwszy kraj, do którego dotrą. Ale uregulowana zostanie też kwestia ich rozmieszczenia we wszystkich krajach UE w przypadku masowego napływu, przekraczającego możliwości państwa, do którego przybywają.

Dla każdego kraju wyznaczona będzie maksymalna liczba uchodźców, jakich może przyjąć. Gdy zostanie ona przekroczona, rozpocznie się ich relokacja do innych krajów.

Kara za nieprzyjęcie uchodźców ma być wysoka i może wynieść nawet ćwierć miliona euro za każdą osobę. Ale kwota ta może się zmienić – dodaje gazeta.

„La Stampa” publikuje także wywiad z szefową unijnej dyplomacji Federicą Mogherini, która wyraziła opinię, że Europa zachowuje się „schizofrenicznie” w podejściu do kwestii migracji.

Oceniając politykę w obliczu kryzysu migracyjnego Mogherini stwierdziła: „Uznaje się, że problem przerasta możliwość samodzielnego rozwiązania go przez jakikolwiek kraj i prosi się o wspólną europejską odpowiedź, ale zaraz potem – nawet jeśli podjęto decyzję – nie wciela się jej w życie, wraca się na drogę narodową i zrzuca się winę na Europę”.

Taka sytuacja w jej ocenie to „błędne koło”, które może zaprzepaścić „z takim trudem” – jak dodała – wypracowane na forum UE metody podejścia do obecnego napływu migrantów.

http://www.money.pl

Pominiemy osobę osławionej p. Mogherini. Istotnie, schizofrenią jest, gdy Adolfina Merkel wpuszcza do Europy setki tysięcy uchodźców, a potem chce zrzucić odpowiedzialność za nich na inne kraje. Niezależnie od tego, co uchwali Komisja Europejska (nie posiadająca zresztą żadnego mandatu od wyborców) – jest to oczywiste bezprawie.
Admin

Komentarzy 9 do “250 tys. euro kary za nieprzyjęcie jednego uchodźcy. Bruksela chce kar dla krajów UE.”

 1. lopek said

  Haracz za nieprzyjęcie tzw. uchodźcy przypomina mi haracz za CO2 – tyko ten pierwszy jest bardziej namacalny i w przenośni i dosłownie.

 2. ed said

  Zwykłe działanie na „wyrwę”. Za to są paragrafy w kodeksie. Nie lubię PIS-iaków. Ale wydaje się szczęściem, że chwilowo rządzą. Może ta UE rozwali się do końca ich kadencji?
  Tylko co potem? Mała unia bogatych a my znów po paszporty? Albo jeszcze gorzej?

  Po paszporty? No i co takiego? Czy w ogóle musimy tam jeździć, do wrogów? Co oni mają, czego my nie moglibyśmy mieć?
  Pier…ę całą Europę Zachodnią. Jak o mnie chodzi, mogą się przykryć kopułą z żelbetu.
  Admin

 3. kojak said

  Bezprawie ? Juz dawno nie mozna mowic o jakimkolwiek prawie ! to co sie uchwala jako tzw prawo to jakas agresywana hitlerowsko -zydowska wizja kryminalnego zamordyzmu ! prawo jak kiedys powiedzial papiez Bendykt XVI przezywa calkowity rozklad i kryzys ! Dominuje zydowskie tzw prawo ! Jaki kryminalny geszft polityczny, ekonomiczy jest do zrobienia to zdegenerowane bandziory uchwalaja takie regulaminy i zydowskie oszalale pismaki za pomoca hitlerowskiej propagandy mowia kanalie ze to jest rzekomo prawo ! Prawo bez zasad moralnych jest tylko zalegalizowanym kryminalnym zydowsklim rozbojem

 4. Paweł said

  Niby komu miałbym zapłacić te ćwierć miliona euro, jeśli nie przyjmę siłą mi narzucanego uchodźcy? I co ten ktoś z tym ćwierć miliona zrobi, jeśli już zostanie mi ono wydarte pod przymusem?

  cyt.:
  Czy w ogóle musimy tam jeździć, do wrogów? Co oni mają, czego my nie moglibyśmy mieć?
  Pier…ę całą Europę Zachodnią. Jak o mnie chodzi, mogą się przykryć kopułą z żelbetu.

  Dokładnie jestem tego samego zdania, tak samo czuję i myślę 🙂 Zachód nie jest mi do niczego potrzebny, wręcz obawiam się go, a patrzę z nadzieją na wschód, w sensie dobrosąsiedztwa. Marzę o Polsce naprawdę wolnej suwerennej dobrze zarządzanej przez Polaków będącej w dobrych układach z sąsiadami, tymi bliższymi i dalszymi. A na świecie oby Polska i Polacy mieli dobrą sławę. Że tam gdzie pojawi się biało-czerwona to znak radości, wolności i nadziei.

 5. Przemko said

  Angole już się wściekają na myśl, że o członkostwo w jewrosojuzie (ze wszelkimi szansami na powodzenie) starają się Albańczycy (już teraz 10 % więźniów /pochodzących spoza UK/ w albionskich tiurmach pochodzi z Albanii) oraz Turcy. Straszą, że 88 milionów nowych potencjalnych imigrantów tylko czeka,żeby zlądować na Wyspach i nadużywać ich socjalu (‚argument’ idiotyczny- ale do przeciętnego wyborcy, czyli brytola-idioty na pewno trafi). Jak te wszystkie komunistyczno-maoistowskie ścierwa, dalej będą realizować tę obłędną politykę amerykańskiej chazarii – nawet te głupki z UK się opamiętają i 23 czerwca powiedzą OUT!

 6. …nie, nie powiedzą …

 7. – Szczyt absurdu unijnego.
  Warto z tej okazji przytoczyć parę dowcipów z serii „szczyty”.
  – Szczyt grzeczności: Wyskoczyć z okna zamykając je za sobą.
  – Szczyt szczytów: kupa na Mont Everest.
  – Szczyt lenistwa: Położyć się na dziewczynie i czekać na trzęsienie ziemi.

 8. Jack Ravenno said

  „Po paszporty? No i co takiego? Czy w ogóle musimy tam jeździć, do wrogów? Co oni mają, czego my nie moglibyśmy mieć?
  Pier…ę całą Europę Zachodnią. Jak o mnie chodzi, mogą się przykryć kopułą z żelbetu.
  Admin”

  Zajeb….ty komentarz Admina. POPIERAM 100/100. Niech się walą syfiarze. To ma być awangarda ludzkości, kultury, humanizmu, itp?? Lewackie skur…syny i kropka. Bandyci, złodzieje i wszarze niespotykanej podłości. Jeszcze mają czelność poniewierać imię Najwyższego. Piekło z nimi a szatan ich ojcem.

  Nie chcę mieć z nimi nic wspólnego.

 9. NICK said

  Tytuł.
  Kara.
  Mustafa.
  Rozum? Przestał.
  Wyobraźnia? Przestaje to ogarniać.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: