Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Breedlove apeluje do USA o nasilenie działań wywiadowczych przeciwko Rosji

Posted by Marucha w dniu 2016-05-02 (Poniedziałek)

Stany Zjednoczone wykorzystują zbyt mało sprzętu wywiadowczego do przeciwdziałania zagrożeniu ze strony Rosji. Waszyngton powinien skoncentrować się „na rosnącej potędze militarnej Moskwy” – powiedział dowódca sił NATO w Europie gen. Philip Breedlove w wywiadzie dla amerykańskiej gazety „The Wall Street Journal”.

Generał uważa, że Stany Zjednoczone potrzebują więcej sprzętu wywiadowczego, np. satelitów szpiegowskich, którzy można wykorzystać do śledzenia ruchów wojsk i obozów szkoleniowych terrorystów. Jednak należy się skoncentrować – jego zdaniem – „na zagrożeniu ze strony Rosji”.

— Widzimy, że Rosja nie przyjmuje wyciągniętej do niej przyjaznej dłoni i weszła na ścieżkę konfrontacji [To dopiero jest bezczelny skurwysyn… – admin]. Dlatego powinniśmy ponownie określić cel, do którego dążymy – powiedział Breedlove.

Amerykański generał pod koniec miesiąca, po trzech latach dowodzenia siłami NATO w Europie, powinien ustąpić z zajmowanego stanowiska. „The Wall Street Journal” pisze, że właśnie on jest jednym z głównych architektów odpowiedzi USA na działania Rosji, która ma stanowić zagrożenie dla Europy. M.in. jest on autorem mechanizmu umocnienia wschodniej flanki NATO, w tym zwiększenia liczebności wojsk i sprzętu w krajach bałtyckich i Europie Wschodniej.

NATO w ostatnim czasie gwałtownie zwiększyło swoją obecność w pobliżu rosyjskich granic. Przede wszystkim w krajach bałtyckich odbyły się zakrojone na szeroką skalę manewry. Z kolei Moskwa wielokrotnie oświadczała, że jest gotowa do udzielenia właściwej odpowiedzi na działania Zachodu.

Ruiny

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 16 to “Breedlove apeluje do USA o nasilenie działań wywiadowczych przeciwko Rosji”

 1. NICK said

  Straszenie Rosją.

  Nasilmy działania.
  Najlepiej wojenne.
  „polacy” kończą fazę przygotowawczą a więc… .

 2. vis61 said

  Co to oznacza ten napis nato/otan za plecami tego pajaca?Odwrotność skrótu nato?Cuchnie mi to kabałą.Albo to może imię jakiegoś szatana,demona?

 3. Siekiera_Motyka said

  „Stany Zjednoczone wykorzystują zbyt mało sprzętu wywiadowczego do przeciwdziałania zagrożeniu ze strony Rosji. Waszyngton powinien skoncentrować się „na rosnącej potędze militarnej Moskwy” –”

  Przetłumaczenie – „Więcej kasy od robolów”

 4. rebeliant80 said

  Wszystko wskazuje na to, że Polska może stać teatrem działań wojennych, a Polacy mięsem armatnim, z tym że w Waszyngtonie i Moskwie ludzie będą sobie spokojnie chodzić po ulicach, bo tam żadnej wojny nie będzie.

 5. Dziadzius said

  no co mozna sie spodziewac od platnej papugi — tylko powtarzanie co mu kaza –a oprucz tego on musi miec zapewniona robote wiec szukanie przeciwnika jest funkcja zolnierza bo bez przeciwnika nie ma wojny.

 6. Paweł said

  Breedlove kocha bredzić, nazwisko zobowiązuje ;p

 7. Jasiek said

  Nic tak bardziej nie cieszy jak właśnie rosnąca przewaga Rosji i Chin. To miód na serce każdego porządnego człowieka na świecie.

 8. Jasiek said

  Jankeska dłoń to dłoń bandyty, terrorysty i złodzieja. Może ją przyjąć tylko ktoś taki.

 9. Jasiek said

  Ad. 4. Zapewne tak będzie, ale tylko od nas zależy, czy staniemy się mięsem armatnim. Dziesiątki tysięcy 19-20 latków zaczadzonych kultem wyklętych, powstania warszawskiego czy reduty Ordona pójdzie na rzeź za dolara i chazarów. Zanim się zorientują, o co się biją, będzie już a późno. Uwolnią tylko przestrzeń życiową dla banderowskich i chazarskich braci, którzy zajmą ich miejsca zamieszkania, przejmą ich majątki, nazwiska, ziemię. Będzie jak zawsze…

 10. gaz said

  Ad.2. skrót jednego z imion belzebuba z francuskiego: l’Organisation du Traité de l’Atlantique Nord [OTAN]

 11. NICK said

  To jest mało ale… do pretekstu wystarczy.
  Potem zaś będziemy walczyć. My.
  O usraelskiego ‚sojusznika’.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,WSJ-NATO-przygotowuje-cztery-bataliony-na-wschodnia-flanke,wid,18300334,wiadomosc.html?ticaid=116efb

 12. ERROR 404 NSZ said

  Ad 9 Jasiek

  O to, to.. prawda jakie to oczywiste…

  Pozdrawiam , ERROR 404 NSZ, z strefy zdemilitaryzowanej recte buforowej……

 13. Listwa said

  A ktoś tu mówił , że Rosja jest słaba, ale te USA chyba mało wie jak chce tak nasilać.
  .I w końcu Breedlove wywalą bo zdradza tajemnice.

 14. hulsz said

  ad.9 Takie sa prawa tego swiata >Glupi ginie pierwszy .Wspolczesny Polak ma w dupie Polske i jej obrone przed kimkolwiek.Liczy sie dolar ,euro i inne waluty reszta to zwykle tlo.Wiele razy slyszalem jaki jest stosunek Polakow na obczyznie do Polski.Wlos sie jezyl na glowie jak potrafiono splugawic slowo Polska.

 15. Grace said

  Re:14 Niestety masz racje kolego. Doswiadczylam tego samego i wciaz doswiadczam. Ci Polacy to zdrajcy, ktorzy na dodatek nie rozumieja ze i tak sie nimi pogardza, tym bardziej kiedy zieja jadem na wlasny kraj. Tacy sami sa Rosjanie w Kanadzie, ale wszystko to ma na celu przypodobanie sie kanadyjczykom, ktorzy niestety maja wyprane mozgi i nie maja pojecia a co w swiecie chodzi. Niedawno slyszalam takie zdanie na temat amerykanow, ale dotyczy to takze kanadyjczykow; „myslenie jest tym co boli ich najbardziej” Nie ma sie do kogo podlizywac!

 16. Grace said

  Breedlove to chory czlowiek. On juz wczesniej nawolywal do ataku na Rosje. Za duzo marychy i umysl przycmiony. Anglicy odmowili to teraz szczuje Polakow! Nie dajmy soba manipulowac. Rosja nie jest naszym wrogiem!

Sorry, the comment form is closed at this time.