Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

„The Hill”: Rosja i Chiny zamierzają przegnać USA od swoich granic

Posted by Marucha w dniu 2016-05-02 (Poniedziałek)

Rosyjska i chińska armie szybko zmniejszają technologiczny dystans do amerykańskich sił zbrojnych – pisze waszyngtońska gazeta „The Hill”.

Zdaniem analityków, nowe uzbrojenie Rosji i Chin może bardziej skutecznie wykrywać i niszczyć amerykańskie samoloty i okręty. Celem Moskwy i Pekinu jest przepędzenie armii Stanów Zjednoczonych od swoich granic.

— Przede wszystkim Rosja rzuca wyzwanie USA na Bałtyku, gdzie w ostatnim czasie nie daje wytchnienia amerykańskim okrętom i samolotom – pisze amerykańska gazeta.

Po zakończeniu zimnej wojny Stany Zjednoczone nie miały do czynienia z przeciwnikiem, który posiada arsenał precyzyjnej broni jądrowej, powiedział Mark Gunzinger z Centrum Ocen Strategicznych i Budżetowych.

– USA mogły wykorzystywać bazy wojskowe w pobliżu granic przeciwnika, bo nie było zagrożenia z powietrza i rakietowego dla tych baz. Teraz to się zmienia – ocenił Gunzinger.

Ekspert sugeruje, że podwodna dominacja Stanów Zjednoczonych też jest zagrożona. Chiny rozwijają swoje okręty podwodne, a rosyjskie jednostki przeprowadzają coraz częściej patrole.

— Zaawansowane systemy obrony powietrznej są rozprowadzane na całym świecie. Okrętów podwodnych jest coraz więcej; są cichsze i trudno je wykryć – powiedział zastępca sekretarza obrony USA Robert Work.

W związku z tym Pentagon zamierza rozwijać sprzęt wojskowy w technologii stealth, np. bombowce B-21. Ponadto Stany Zjednoczone chcą podnieść poziom zaawansowania technologicznego swoich sojuszników, głównie Wielkiej Brytanii.

Jednak, zdaniem analityków, zagrożeniem dla USA jest zbyt długotrwała i skomplikowana procedura nabywania broni. Zanim amerykańscy żołnierze dostaną nowe uzbrojenie, wrogowie USA zdobędą przewagę. Nie jakościową, a ilościową.

— Jak mawiali Rosjanie w czasie zimnej wojny: ilość to też jakość. Chińczycy mogą tak wiele rzeczy spuścić na wodę w krótkim czasie, że nasza technologiczna przewaga zostanie zmiażdżona – powiedział Chris Harmer, analityk z Instytutu Badań nad Wojną (ISW).

http://pl.sputniknews.com/

Komentarzy 10 to “„The Hill”: Rosja i Chiny zamierzają przegnać USA od swoich granic”

 1. vis61 said

  I słusznie,gnać śmierdzieli jak najdalej.Niech nie czują się bezkarni.

 2. NICK said

  Oby.
  Nic nie może wiecznie trwać.
  Na największego światowego złoczyńcę też przyjdzie pora.

 3. Dziadzius said

  co jest bardzo ciekawe to to ze w ostatnie 20 lat USrael tak chcial zaoszczedzic izraelowi pieniedzy ze prawie ze wszystkie precyzyjne technologiczne instrumenta wojenne sa robione po za granicami usa – chyba ze sie spodziewali szybkiej i krotko trwajacej wojny

 4. To wszystko Wielkie Nic w porównaniu z Konfrontacją Chin i Rosji z USA w Azji Południowo-Wschodniej. Brzeziński OCIPIAŁ.

 5. Jaro said

  Gnać USrula. Ponad 100 baz mają w Azji i jeszcze się pchają. Chcieli zrobić bazę na Krymie ale zostali pogonieni. Go home.

 6. Zbyszko said

  Najwyższy już czas skończyć z tą satanistyczną krucjatą na całym świecie.

 7. NICK said

  Dlatego przydałoby się zapalić a właściwie rozniecić zachodnie rubieże Rosji.
  Wandaluzja. (4).

 8. Jasiek said

  A że Polska leży blisko granic Rosji, warto by też było przegnać jankestwo od nas. Chcemy żyć po naszemu, czyli po słowiańsku, a nie być chazarskimi i anglosaskimi podnóżkami. Dość tego!!!

 9. walerianda said

  W 1969 roku napisałem kilka zdań, w tym jedno – Ludzie do niebios ręce podnoszą, go home Ami, go home, proszą, Nie pomogło, musieli ich pognać z własnej ojczyzny. Spieprzali z Wietnamu jak szraki. Więc widać nie ma innej rady jak pogonić.

 10. Piskorz said

  re 9 A w zwłokach swoich zabitych „bohaterów” przemycali narkotyki do USA..Były takie przypadki,,i to chyba niezbyt rzadkie..o ile pamiętam.

Sorry, the comment form is closed at this time.