Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Atomowy front na Zaporożu
  PK o Żydowska kloaka przetacza się…
  Bogusz o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Emilian58 o Koniec twierdzy Europa i pierw…
  Krzysztof M o Twój kot się na ciebie obraził…
  prostopopolsku o Putin morduje ryby
  Anucha o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Stiopa o Putin morduje ryby
  revers o Atomowy front na Zaporożu
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  Tadeusz Kaktus o Wolne tematy (58 – …
  ! o Czego najbardziej boją się kot…
  ! o Co nam zrobili ruskie
  Enya o Twój kot się na ciebie obraził…
  adsenior o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Waszczykowski zadał cios Polakom

Posted by Marucha w dniu 2016-05-03 (Wtorek)

Nie milkną echa po skandalicznej decyzji Witolda Waszczykowskiego, który skompromitował państwo polskie na arenie międzynarodowej tym, że wystraszył się grupy rosyjskich motocyklistów.

Z samej Rosji miało ich przyjechać kilkunastu, z czego tylko (aż?) czterech z nich, to członkowie słynnego już klubu „Nocne Wilki”. Występek polskiego ministra spraw zagranicznych niesie katastrofalne skutki na wielu płaszczyznach.

W kwestii rosyjskich motocyklistów naiwni (do których i ja się zaliczam) mieli złudne nadzieje, że obecny rząd – do obrzydzenia powtarzający hasło o ‚dobrej zmianie’ – nie powtórzy błędu swoich poprzedników. Nie żebym się łudziła, że politycy Prawa i Sprawiedliwości okażą się być mężami stanu – aż tak naiwna nie byłam. Miałam jednak nadzieję, że – chociażby ze względów wizerunkowych – nie będą małpować idiotycznych decyzji Platformy Obywatelskiej.

Małostkowość i głupota

Niestety. Niemal do samego końca (przygotowania do wyprawy trwały kilka miesięcy), trzymając w niepewności pozwalali mieć nadzieję, że rosyjscy motocykliści – wzorem Rajdu Katyńskiego – będą mogli swobodnie nawiedzić groby swoich przodków, którzy w okrutnych czasach II wojny światowej polegli na froncie.

Armia Czerwona – choć pokonała okupujących Polskę niemieckich nazistów – to z oczywistych powodów nie kojarzy się Polakom [głupim Polakom – admin] z wyzwoleniem. Ale trzeba być kompletnym idiotą, a wręcz człowiekiem bez serca, by zabraniać dziś młodym Rosjanom czcić pamięć o radzieckich żołnierzach. Przecież ci ludzie także byli ofiarami okrutnych ideologii, których decydujące starcie – nazizmu z komunizmem – nastąpiło między innymi na obecnych ziemiach Polski.

Warto zauważyć, że trasa motocyklowego rajdu „Drogi Zwycięstwa” z Moskwy do Berlina objęła w planach nie tylko cmentarze radzieckie. Wystarczy wspomnieć program przejazdu przez Polskę, do którego rosyjscy motocykliści włączyli między innymi złożenie wieńców przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego w Warszawie, odwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego czy wizytę w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej. Zaplanowano także złożenie wieńców pod pomnikiem Ofiar Rzezi Wołyńskiej we Wrocławiu i przyjazd do Oświęcimia, a konkretnie do muzeum na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Auschwitz.

Miejsca pamięci to jedno. Drugie – moim zdaniem ważniejsze – to spotkania z Polakami. Tego prawa również pozbawiono motocyklistów z Rosji. Tym sposobem podjęto próbę odcięcia Rosjan od możliwości przerobienia ważnej lekcji z historii. Bo z kim oni mają rozmawiać o bolesnej przeszłości, jak nie z nami? Powiem więcej, Rosjanie – a przynajmniej ci których poznałam z klubu „Nocne Wilki” – są bardzo otwarci na rozmowy o tym, co na szczeblu politycznym budzi jedynie waśnie i spory. Ufam jednak, że nasza – zwykłych ludzi – determinacja, nie pozwoli na zerwanie tych więzi, które pomimo ordynarnej polityki rodzą się na zupełnie innej, czysto ludzkiej płaszczyźnie.

Motocyklisci z Rosji i Słowacji na Cytadeli w Warszawie

Paradoksem jest, że te zdrowe relacje kiełkują w niezwykle chorej atmosferze. Klimat zatruwają nam politycy z Polski. Strona rosyjska od 15 lat otwierała granice dla polskich motocyklistów z Rajdu Katyńskiego. Rosjanie nie zamknęli granic przed polskimi motocyklistami nawet po ubiegłorocznej decyzji o zakazie wjazdu do Polski dla „Nocnych Wilków”. Co więcej, w kwietniu br. władze rosyjskie udzieliły wsparcia stronie polskiej w przeprowadzeniu na terytorium obwodu smoleńskiego uroczystości upamiętniających, związanych z rocznicą tragedii katyńskiej i katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

Jednak ostatnia decyzja Waszczykowskiego przelała czarę goryczy. Kierując się obowiązującą w dyplomacji zasadą wzajemności Rosjanie mogą już w tym roku nie wpuścić Rajdu Katyńskiego. I będzie to tylko i wyłącznie wina polskiej polityki zagranicznej.

[Polskojęzyczne kurwy i gównojady będą się oczywiście rozpisywać o wrogiej Polsce decyzji rządu Rosji, słówkiem nie wspominając, co było jej przyczyną. – admin]

Wielkie dzieło ponad podziałami

17 kwietnia br. największe agencje medialne w naszym kraju – Polska Agencja Prasowa (PAP), Informacyjna Agencja Radiowa (IAR), Katolicka Agencja Informacyjna (KAI) – a za nimi wiele portali, rozgłośni radiowych i stacji telewizyjnych dzieliły się ze swoimi odbiorcami wielkim wydarzeniem zorganizowanym z inicjatywy Wiktora Węgrzyna, komandora Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego.

Mowa o XIII Zlocie Motocyklowym im. Księdza Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego na Jasnej Górze. Jedyna taka na świecie, a już na pewno największa tego typu impreza religijno-patriotyczna zjednoczyła przed Cudownym Obliczem Królowej Polski dziesiątki tysięcy motocyklistów z najróżniejszych klubów. Do niezwykłego wydarzenia dołączyli także motocykliści z innych krajów, w tym około 120 Węgrów.

Motocykliści z Rajdu Katyńskiego dotarli do Częstochowy prosto z uroczystości rocznicowych Chrztu Polski, które odbywały się w Lednicy, Gnieźnie i Poznaniu.

W drodze na Jasną Górę.

Otwarcie sezonu motocyklowego pod Jasnogórskim Szczytem ma zawsze charakter charytatywny. Obok modlitwy za Polskę i Polaków, głównym celem inicjatywy jest ocalenie pamięci o Kresach. Dlatego każdego roku przeprowadzana jest kwesta na rzecz Polaków ze Wschodu. Bo jak przypomina Wiktor Węgrzyn „na Kresach Rzeczpospolitej pozostała druga połowa Polski, tam są Polacy, którzy mają bardzo trudne życie”. I właśnie dla tych Polaków zebrano w tym roku na Jasnej Górze 91 574, 23 zł. Obok zbiórki pieniężnej gromadzono zabawki dla dzieci z sierocińców, które przywozili ze sobą motocykliści.

Miałam nadzieję, że wydarzenie jakim było rozpoczęcie tegorocznego sezonu motocyklowego na Jasnej Górze otrzeźwi polskich polityków. Moją naiwność sprowokowały liczne relacje w mediach, które do tego pory milczały na temat wielkiego dzieła jakim jest Rajd Katyński lub przedstawiały inicjatywę w zakłamanym świetle. Tym razem przekaz medialny był niezwykle pozytywny.

Łudziłam się, że skoro dziennikarze potrafili się przełamać, to z politykami będzie podobnie. Stało się zupełnie odwrotnie. Polityka Witolda Waszczykowskiego prowadzi wprost do odcięcia Polków z kraju od Polaków na Wschodzie. Taka podłość jest dowodem na to, że rządzą nami zaborcy.

Dostrzec swojego brata…

– Na Wschód trzeba spojrzeć z miłością. Trzeba spojrzeć na prawdę Oczyma Królowej Różańca Świętego z Fatimy. Bo przecież za rok cała Europa, świat i Rosja będzie dziękować Matce Bożej Fatimskiej za jej wezwanie do dzieci: Módlcie się za Rosję! – Tymi słowami przemówił ks. Dariusz Stańczyk do dziesiątek tysięcy motocyklistów zebranych na Jasnej Górze.

Kapelan Rajdu Katyńskiego, który od ubiegłego roku pełni także posługę proboszcza kościoła Trójcy Przenajświętszej w Tobolsku na Syberii, w wygłoszonym kazaniu powiedział, że przybył do Częstochowy „by dać świadectwo o tym, jak cenny Polska ma skarb ukryty w syberyjskiej tajdze”.

Ks. Dariusz Stańczyk i komandor Wiktor Węgrzyn

Nawiązując do ubiegłorocznej wyprawy Rajdu Katyńskiego, który dotarł aż na Syberię, ks. Stańczyk przypomniał z jaką serdecznością Polacy byli witani nie tylko przez rosyjską społeczność motocyklową czy zwykłych Rosjan ale również przez środowiska duchownych prawosławnych.

„Przyjęli nas po chrześcijańsku jak swoich braci. Nie jak wrogów. I ci, którzy z nami byli, są tego świadkami” – podkreślił kapelan Rajdu Katyńskiego. Po czym zaapelował do wszystkich: – Jeżeli kiedykolwiek będzie przez naszą ojczyznę podążał w różne strony Europy motocyklista rosyjski, nie pytaj o nic. Zobacz w nim Chrystusa! Zobacz w nim brata. Zobacz w nim przodka naszego, bo tak często okazuje się po dłuższej rozmowie, kiedy przypominają sobie, że babcia była Polką lub dziadek Polakiem…

Czy ktoś jeszcze się łudzi, że Waszczykowski realizuje interesy Polski i Polaków?

Agnieszka Piwar
Tekst ukaże się w najnowszym numerze MP
http://mysl-polska.pl

Gajowy nie łudzi się od 20 lat, że jakikolwiek „polski” minister spraw zagranicznych będzie realizował interesy Polski i Polaków.
A więc zanim jeszcze wybrano obecnego ministra spraw zagranicznych, gajowy był pewny, że ktokolwiek by to był, będzie zwykłym chujem. Regulaminowo.
Admin

Komentarzy 27 do “Waszczykowski zadał cios Polakom”

 1. Zdziwiony said

  Jest charakterystycznym, że rajd nie obejmuje swym zasięgiem np. cmentarzy rosyjskich I WŚ w okolicach Gorlic.

  28 czerwca 2012 r. prezydent Rosji Władimir Putin po raz pierwszy wypowiedział się na temat I wojny światowej. Rosja przegrała wojnę światową 1914 –1918 r. z powodu narodowej zdrady bolszewików i ich rządu – oświadczył Putin w wystąpieniu w Radzie Federacji Rosyjskiej. – Nasz kraj przegrał wojnę ze stroną, która poniosła klęskę. To ewenement w historii ludzkości. Przegraliśmy z przegranymi Niemcami, w istocie skapitulowaliśmy przed nimi, a Niemcy po pewnym czasie skapitulowały przed Ententą. To skutek zdrady ówczesnego rządu. Jest oczywiste, że bali się tego i nie chcieli, żeby o tym mówiono, dlatego milczeli. Odkupili swoją winę wobec kraju w czasie II wojny światowej, to prawda. Nie mówimy teraz o cenie – to
  inna kwestia, ale milczeli właśnie dlatego.

  Putin dodał, że ceną klęski w I wojny światowej była utrata ogromnych terytoriów i olbrzymiej liczby ludzkich istnień. Stwierdził też, że wojnę tę po rewolucji nazywano imperialistyczną, chociaż taką nie była i że niesprawiedliwie przemilcza się bohaterskie czyny żołnierzy rosyjskich, poległych podczas I wojny światowej. Trzeba do tego wrócić – podkreślił. – Ludzie, którzy ginęli dla Rosji, nie mogą być zapomniani!

 2. kojak said

  Polski minister ? To jakis zart ! Jeszcze po 89 roku nigdy nie bylo polskiego ministra ! To wszysto zydowstwo od a do z ! I tak bedzie zawsze jesli oni beda rzadzic ! MSZ wystarczy zeby jasno i wyraznie widziec ze Polska rzadza z rozne kretury nie majce z nia zwiazku ! Wycieraja ssobie tylko mordy Polska i Panem Bogiem aby sie uwiarygodnic ! Juz nie ma sily i ochoty o nich pisac Tak naprawde to intersuje mnie tylko pytanie jak te odrazace kretury odsunac od wladzy bez rozlewu krwi ?

 3. Adam Ryglowski said

  Dobry wieczór Sz. Panie Gajowy.
  AD VOCEM ;
  To nie jest zwykły ch…
  To coś podobnego na kształt BOLKA , …
  TYLKO 100 RAZY LEPSZY

 4. Film Agnieszki Piwar.”Rajd katyński – śladami pamięci” –
  .https://youtu.be/UOa9OywX60Q

 5. .https://youtu.be/MdbmThysEcs

  Ten uroczy motocyklista z Podlasia w ciągu doby podbił facebooka, osiągając ponad 100 tysięcy wyświetleń.

 6. Marucha said

 7. OTMAR WAWRZKIEWICZ said

  namaszczony na dekade wstecz przez BERELE LEWARTOWA ps.GEREMEK,DROGI BRONISŁAW.Żydobolszewicki lump Geremek zabezpieczył MSZ na lata i wydaje dyspozycje zza dziury w której gnije jego truchło.Waszczykowski to jeden z namaszczonych.Miał być tam PROF.Legutko ale zrezygnował ze wzgl.na koklusz…

 8. rdest said

  Jaką breję wkładają w te łby wszystkim amerykańskim „stypendystom ” rodu raczej polskiego, Beatus idzie po tej samej dziwnie antypolskiej linii.Może jakieś „podzespoły ” w te mózgi im aplikują , programujące głupotę ,bezmyślność i tępą antyrosyjskość

 9. elo said

  No tak.
  Kolejna odsłona szaleństwa/skur…a
  http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3710-polska-szkola-walki-powstanie-pierwsza-nieskazona-komunizmem-wyzsza-szkola-dla-zolnierzy
  Co za brednie, jaki język, argumenty….
  Matko Boska !

 10. RomanK said

  ad 2..Dzieki panie Kojak za madra uwage i przypomnienie oczywistego faktu.

 11. Bronisław said

  Pisze Pani, Pani Agnieszko: „Łudziłam się, że skoro dziennikarze potrafili się przełamać, to z politykami będzie podobnie. Stało się zupełnie odwrotnie. Polityka Witolda Waszczykowskiego prowadzi wprost do odcięcia Polków z kraju od Polaków na Wschodzie. Taka podłość jest dowodem na to, że rządzą nami zaborcy.”!!! A co jeszcze Nas czeka od tej „ferajny okrągłostołowej” to wolę sobie nie wyobrażać?!!! Jestem przekonany, że bez Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski nasze wysiłki nie wystarczą?!!! Pani Agnieszko, gorąco Panią pozdrawiam!

  Króluj Nam Chryste!!!

 12. Glock said

  Waszyczykowski to jest ;;;;;;kundel ;;;;ktory pracuje dla Swiatowej masonerii.Tyle w temacie Jak I caly ten establishment polityczny.Ludzie patrzcie dokladnie w oczy tym pseudo ludziom .Czy nie widzcie falszu w ich spojrzeniacha.Bo ja widze.Polaku obudz sie..

 13. Zby said

  Moze polscy motocykliści powinni podebrać ich na granicy, a niemieccy na Odrze?
  Pan Kojak ma rację. PO, czy Pis, to tylko narzędzie, ktoś inny decyduje…

 14. rychu z pola said

  Zmyłką jest to że te une dobrze gadają po polsku, a my sądzimy że jak ktoś mówi w tym samym języku to swój.
  Innym pokażą złotego cielca obsypią giftami i jest kupiony,
  co robić? gdzie gnać?

 15. revers said

  Czy tylko ch..je pracuja w MSZ lub sluzba, a Anna Fotyga ? a pani Ambasador w Moskwie Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz, czyż nie piękna kurtyzaną by byla, papieską, lub Suworowa, nawet w Watykanie.

 16. AlexSailor said

  Apel!
  Nie żydujmy, bo to nic nie da, niczego nie wytłumaczy, a wprowadzi tylko dezinformację.

  Co zrobił Waszczykowski, dobrze wiadomo, i jak ma się to do polskich interesów też.
  Właśnie chodziło o odcięcie kontaktów Polaków z Rosjanami, o podsycanie wrogości i dalsze zatargi.
  Nawet w najgłupszej sprawie, bo jak tu w poważnych coś wymodzić, skoro w zasadzie się nie da.

  Czy to jest zdrada, przekupstwo, czy czysta głupota, czy efekt całkowitego wyprania mózgu przez propagandę – o tym można dyskutować.
  Natomiast tragedią jest w Polsce znajomość stosunków i zależności polsko-rosyjskich.
  Sprowadza się je zwykle do rozbiorów, powstań, Katynia, Bitwy Warszawskiej wyrwanej z kontekstu, oraz 17 Września.
  A wszystko to polane sosem obowiązującej wrogości i służalczości wobec Zachodu.
  Nawet rzeczywiste relacje PRL-ZSRR są w zasadzie tematem tabu.

 17. Żont said

  Waszczu, wstydu oszczędź, kończ!

 18. Boydar said

  Moim skromnym zdaniem, to Polakom taki waszcz może skoczyć, na kant stołu, a nie zadać cios. Przecież on nawet nie wie jak Polak wygląda. Problem natomiast mają jego pobratymcy. Bo na dłuższą metę to on im dywersje w geszeftach robi; tylko trzeba na to szerzej spojrzeć. Mieli jak u Pana Boga za piecem; przez takich tusków, kwaków i kwachów, cały piękny pogrzeb tak troskliwie hodowany od końca wojny pójdzie się je.bać. I to bezapelacyjnie.

 19. Boydar said

  Zapomniałem dodać, a skojarzyło mi się. Na kopule Majdanka umieszczono napis – „Los nasz dla was przestrogą”. A te parchate qurwy dalej w to samo grają. Szczególnie te z zielonymi kartami.

 20. Birton said

  mam taki pogląd w sprawie ( Art. 54 Konstytucji RP oraz Art. 11 Karty Praw Podstawowych UE) , że Mr Waszczykowski to albo agent międzynarodowego żydostwa albo półgłówek

 21. Birton said

  Główny problem polega na tym, jak się Żydów z Polski pozbyć ?
  Z pomocą przybywa nam nie kto inny jak konstytucja samego Izraela, dostępna na stronie Sejmu RP:

  Ziemia izraelska stanowi kolebkę Narodu Żydowskiego. Tutaj ukształtowała się jego tożsamość duchowa, religijna i polityczna. Tutaj po raz pierwszy utworzył on własne państwo, stworzył wartości kulturowe o znaczeniu narodowym i ogólnoludzkim oraz dał światu wieczną Księgę Ksiąg.
  Po wypędzeniu przemocą ze swojego kraju, naród pozostał mu wierny w Rozproszeniu i nigdy nie przestał modlić się o powrót do niego, i o przywrócenie w nim swojej wolności politycznej ani nigdy nie utracił nadziei na to.
  Pobudzani przez tę historyczną i tradycyjną więź, Żydzi podejmowali w każdym kolejnym pokoleniu starania o ponowne osiedlenie się w swojej dawnej ojczyźnie. W ostatnich dekadach powrócili masowo.

 22. Joannus said

  ”– Na Wschód trzeba spojrzeć z miłością. Trzeba spojrzeć na prawdę Oczyma Królowej Różańca Świętego z Fatimy.”

  Elita wiosny posoborowej – Wojtylianie od Rydzyka niestety tego nie potrafią.
  Waszczykowski był goszczony i nagłaśniany w TV TRWAM, czyli ta rozgłośnia ma swój wkład w otumanianiu i stręczeniu dl patryodytów nie lada wybitnego męża dyplomacji Waszczykowskiego.

  Coś tu nie gra, doświadczonych ograbianiem sąsiadów Słowian traktuje się gorzej jak rzeczywistych i potencjalnych przybłędów spod znaku Półksiężyca, albo wyjątkowo miłujących Polaków banderowców.

  A tak nawiasem za ; Turoszów, Wrocław,Lubin z kopalniami miedzi i innych metali rzadkich, Szczecin, Olsztyn i wiele innych miast z ziemiami do Polski przyłączonymi, winę ponoszą okupanci z ZSRR.

 23. aa said

  Polska od 25 lat-conajmiej-nie ma zadnej godnosci i jest zadupiem z ktorym nikt sie nie liczy. Te durne bredzenieDudy o jakis flankach tylko rozsmiesza jego rozmowcow i tylko ze wzgledow dyplomatycznych przyjmuja go tu czy tam
  n/b Chlopcow z Rosji powitali chlebem i sola na Slowacji i tak dali przyklad chrzescijanskiej goscinnosci o czym niby chrzescijanie zamieszkali pomiedzy odra a Bugiem juz dawno zapomieli. Kurupel bredzi cos tam o Europie ale kto go slucha oprocz Dudy i przydupasow?

 24. Boydar said

  Niech Aa nie pierniczy; jaki my mamy wpływ na przepustki respektowane przez Straż Graniczną. Gdyby wjechali, byłaby i chleb i sól, jeszcze Bogu dzięki nie zbrakło. To co to za sranie żarem o jakimś zadupiu i braku godności. Brak godności cechuje głównie i przede wszystkim jedną nacjomafię. A że jest tego u nas niestety po dostatkiem to może i tak paskudnie wyglądać. Z tym nieliczeniem się to też fake; gdyby się nie liczyli, a my nawet sobie nie zdajemy sprawy z czym, nie wydawali by milionów baksów na kreowanie bieżącej rzeczywistości. My jesteśmy w środku, więc znacznie gorzej widać.

  Gdyby Putin przysłał nam w prezencie (Szczytno, Legionowo, pewnie jeszcze kilka uzdrowisk by się znalazło) parę Iskanderów, ci sami co tak gardłują przeciwko Wilkom całowali by ich w du.pę i własne córeczki podsuwali. Że o ukwieconych bramach nie wspomnę.

 25. Marucha said

  Re 24:
  Panie Boydar, czy to nam się podoba, czy nie, Polska jest zerem na arenie międzynarodowej, a jeśli coś się o niej jeszcze mówi, to głównie dzięki temu, że na razie nie zdradziła Grupy Wyszehradzkiej, co oczywiście zrobi w swoim czasie.

  Niestety, nie chodzi tylko o polskojęzyczne władze.
  Poglądy przeciętnych ludzi, ich monumentalna niewiedza o Rosji, ignorancja własnej historii, niezrozumienie najprostszych mechanizmów politycznych – mogą człowieka skutecznie wyleczyć z pierdułek o „Wielkim Narodzie”.

  Oczywiście prawdziwy Polak będzie kochał Polskę, jaka jest. Ale to już inna piosenka.

 26. Boydar said

  Sam Pan Gajowy chciał 🙂

  Jedynym (dla mnie) znaczeniem na „arenie międzynarodowej” jest w konsekwencji czy obce karabiny strzelają do nas w obecnych naszych granicach czy nie. Cała reszta to pic na wodę fotomontaż. Jeżeli coś dzieje się przeciwko Polakom, to odpowiedzialne są konkretne osoby wewnątrz a nie „arena międzynarodowa”. Nie jestem fanem Orbana, ale Jego nie obowiązują inne „prawa” międzynarodowe jak nas. Podobnie Czechy czy Słowację. I nie od „areny międzynarodowej” zależy, czy rząd powie „na drzewo !” czy nie powie. „Polacy wcale nie musieli tego robić”, i Makrela dobrze wiedziała co mówi. Od międzynarodowej areny zależy wszakże, jaki mamy skład tego rządu, ale mimo że jest to oczywiste, jednocześnie dość trudne do formalnego zaprezentowania. Chyba żeby się Wołodia wreszcie zlitował i wyciągnął kwity. Załóżmy jednak że wyciągnął, szambo się wylało, i co ? I nic. Bo nie tyle że szambo nie przeszkadza, skądinąd dół kloaczny jest pożytecznym i starym wynalazkiem, tylko dalej WEWNĄTRZ nie ma chętnych (odważnych, dość silnych ?) żeby wskazać gdzie jest szamba miejsce. Po prostu degrengolada i degeneracja zaszły zbyt głęboko w tkankę Polski. Trzeba czasu aby to odbudować, minimum trzydzieści lat licząc po ludzkiemu. Po Bożemu zapewne da się szybciej. I tu jedynym aspektem „areny międzynarodowej” mającym jakiekolwiek znaczenie jest Rosja. Jeśli Rosja roztoczy swój parasol ochronny nad normalnymi ludźmi w tym naszym nieszczęśliwym kraju, a zwinie go znad łotrów, wszystko da się zrobić. Jeśli nie, dalej będziemy tkwili w poczekalni okrężnicy.

 27. vis61 said

  Ten kundel waszczykowski z resztą ferajny popizdowców wiadomo czyje interesy reprezentuje

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: