Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Ukraina przyznała, że straciła…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  UZA o Linia podziału
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  rafalryszkiewicz o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska głęboka pogarda wobec Rosjan – półludzi

Posted by Marucha w dniu 2016-05-04 (Środa)

Patrząc na 12-lecie Polski w Unii Europejskiej, można zauważyć, że przynależność unijna okazała się wątpliwym lekarstwem na wyrwanie Polaków z zaklętego kręgu miotania się między poczuciem niższości i wyższości, który przeradza się w narodową cechę – wiecznej szarpaniny między Wschodem a Zachodem.

Brzemię polskich kompleksów postkolonialnych i kolonialnych rzuca głęboki cień na stosunek do Rosji i wzajemne relacje, które z różnym powodzeniem przenosi się na struktury unijne. I jeśli zastanowimy się nad tym, co Polska wniosła w wianie dwanaście lat temu do UE — to nieodparcie rzuca się w oczy rusofobia i postawa pogardliwej wyższości, kierowana nie tylko w stronę wschodniego sąsiada.

Francuski filozof i teolog Jacques Maritain, w kontekście utrwalonego w polskiej świadomości mitu przedmurza chrześcijańskiego, skierował gorzkie słowa pod adresem Józefa Czapskiego, współtwórcy paryskiej „Kultury”: „Twierdzicie, że jesteście przedmurzem chrześcijańskim, a z drugiej strony uważacie Rosjan za półludzi, macie do nich głęboką pogardę”.

Zwrócili na to zdanie szczególną uwagę znakomity historyk prof. Janusz Tazbir w swojej książce „Polska przedmurzem Europy” (Warszawa, 2004), jak i prof. Maria Janion w „Niesamowitej Słowiańszczyźnie” (Kraków, 2007), stwierdzając: „To zdanie wciąż aktualne”.

Poseł Stanisław Pięta (PiS) w jednym z wywiadów dla katolickich mediów (fronda.pl) mówił: „żadna umowa z Rosją nie jest warta więcej niż papier, na którym została sporządzona. Rosjanie nigdy nie szanowali i nie szanują nadal danego słowa, to jest fundamentem ich antykultury politycznej”, „Rosja bez ujarzmiania sąsiadów, gnębienia ludzi, podporządkowania sobie opornych po prostu nie może istnieć”. „Ruski agencie, załatwimy cię!”, deklarował swego czasu z trybuny sejmowej Zygmuntowi Wrzodakowi, posłowi LPR, Jarosław Kaczyński. [Kuzyn Zbigniewa Kubickiego? – admin]

Dziennikarze nie są lepsi: „Kiedy na jednym krańcu kraju, choćby w Kaliningradzie, jeszcze piją, to na drugim, choćby na Czukotce, już leczą kaca. Federacja rozciąga się przez dziewięć stref czasowych…” — wyjaśniał czytelnikom „Gazety Wyborczej” red. Wacław Radziwinowicz.

Można na palcach policzyć w ostatnim 12-leciu jakikolwiek pozytywny, czy choćby neutralny materiał o Rosji w polskich mediach.

We wszelkich sondażach opinii publicznej, jakie prowadzono w tym czasie w Polsce i zaprezentowano w mediach, Rosja i Rosjanie kojarzą się Polakom z: „komuną”, Leninem, Putinem, matrioszkami, cerkwiami i kawiorem, korupcją i dziadostwem, Katyniem, zsyłkami i KGB, łamaniem praw człowieka, oligarchami, mafią i imperializmem.

Rosjanin to wiecznie pijany prostak i cham.

BRZEMIĘ KOLONIALIZMU

Pojęcie Polski jako postkolonialnej i kolonialnej przypomniał ostatnio Jarosław Kaczyński. Ale to nie nowość, zjawiskiem tym zajmowali się naukowcy od dawna. Z reguły w odniesieniu do państw z tzw. Trzeciego Świata. Jednemu z najwybitniejszych twórców krytyki postkolonialnej Edwardowi W. Saidowi zarzucano ograniczenie badań i pomijanie państw „Drugiego Świata”. Przemilczenie to obejmuje Rosję i jej niedawnych satelitów w Europie i Azji. Fred Hlliday, autor książki: „Islam i mit konfrontacji”, zwraca uwagę, że skutków syndromu postkolonializmu nie zauważa się w także Irlandii, gdzie dają się one uwidaczniać. Prof. Janion wspomina o nich ze względu na to, że bardzo przypominają polski przypadek.

Takim symptomem postkolonializmu, pojawiającym się w Polsce, wzorem Irlandii jest m.in. „niszczycielska i twórcza rola obcej dominacji i osadnictwa”, z tym że ta ambiwalencja jest mniej odczuwana na ziemiach dawnego zaboru rosyjskiego, ocenianego jednoznacznie negatywnie, niż na ziemiach innych zaborów.

Polacy skrzętnie wypierają z pamięci historycznej wszelkie pozytywne zjawiska, zwłaszcza w okresie Królestwa Polskiego, utworzonego po wojnach napoleońskich przez carat, jak np. uwłaszczenie chłopów i zniesienie pańszczyzny, utworzenie Uniwersytetu Warszawskiego itp.

Kolejnym symptomem są „złudzenia i rozczarowania nacjonalizmem”, co wyraźnie rysuje się w okresie „wychodzenia z komunizmu”, bowiem w tym czasie kraje postkomunistyczne, jak je określają naukowcy, stały się bardzo podatne na nacjonalizm. W Polsce obserwujemy kreowanie tego nacjonalizmu przez PiS. Widać było jego kreacje także w działalności m.in. „Młodzieży Wszechpolskiej”, z jej rodowodem z lat 30. minionego wieku.

Oraz trzecim, szalenie istotnym syndromem, na który zwraca uwagę prof. Janion, jest „trudne połączenie tożsamości narodowej i religijnej z demokracją i równouprawnieniem płci, a w związku z tym piętrzące się przeszkody na drodze integracji europejskiej”. Zaznaczają się one wyraźnie w polskiej kulturze, mającej tradycyjny, patriarchalno-katolicki charakter, i objawiającej się, bardzo silnie w ostatnich czasach, w zinstytucjonalizowanej przewadze nad wzorcami europejskimi. Można to było dokładnie prześledzić na postawie Polski w czasie negocjacji nad unijnym Traktatem lizbońskim.

Prof. Janion uważa, że sytuacja ta konkretyzuje się w fakcie, że jesteśmy Słowianami i należymy do narodów „organicznie niedoskonałych” z punktu widzenia cywilizacji zachodnioeuropejskiej. Z jednej strony powoduje to, jej zdaniem, „kompleks łaciński”, wywłaszcza nas z kultury słowiańskiej, z drugiej strony, wyobrażanie sobie wspólnoty kulturowej z innymi państwami słowiańskimi budzi w Polakach lęk przed „imperialną” Rosją i jej słowianofilstwem, niegdyś urzędowym, obecnie także sygnalizowanym oficjalnie.

Skupia się nad tym zjawiskiem także Jerzy Pilch. Jeden z felietonów, zawartych w jego książce: „Rozpacz z powodu utraty furmanki” (w której zajmuje się czasami polityczno-mentalnej transformacji po 1989 r. i zwraca uwagę, że przy zmianach politycznych u Polaków zachowała się niezmienność mentalna), opatrzył mottem z Czesława Miłosza: „W cieniu imperium, z kurami, w gaciach prasłowiańskich, naucz się lubić swój wstyd, bo zawsze będzie przy tobie, i nie odstąpi od ciebie, choćbyś zmienił kraj…”.

I choć sytuacja się zmieniła, zwraca uwagę prof. Janion, to „smutek słowiański” został, i tkwi w „zaklętym kręgu podejrzeń, to o rusofilię, to o rusofobię”.

IDEA POLSKIEGO MESJANIZMU

Idee mocarstwowego przedmurza reaktywowały się w Polsce w okresie międzywojennym i były oraz są implantowane przez braci Kaczyńskich we współczesnej Polsce.
Budowanie przeciwwagi — równoleżnikowej unijnej osi gospodarczo-politycznej (Paryż — Berlin —Moskwa) — rozpoczął Lech Kaczyński antyrosyjską osią południkową, od Polski po Gruzję, szczodrze korzystając z pomocy USA. Skończyło się to pięciodniową militarną awanturą na Kaukazie.

Podobne zapędy ma obecny lider PiS Jarosław Kaczyński i PIS-owski rząd, przyjmując postawę antyrosyjską i usilnie zabiegając o wiodącą rolę w Grupie Wyszehradzkiej, czy też partycypowanie w negocjacjach dot. Ukrainy.

Jeszcze w czasach II wojny światowej Antoni Słomiński, mający serdecznie dosyć „mocarstwowej młócki”, pisał: „Chcemy żyć w zwyczajnym kraju. Nie na szańcach, na bastionie, nie na barbakanie. Nie na przedmurzu, ale w normalnym kraju. Nie chcemy ani misji dziejowych, ani przewodnictwa, ani mocarstwowości, ani imperializmu”. Jego słowa można odnieść do dzisiejszej retoryki PiS o polskiej dumie wielkiego narodu.

ZAWIŁY WZÓR POLSKIEJ MENTALNOŚCI

We współczesnej świadomości kulturowej Polaków, objawianej także w polskiej kulturze, uważa prof. Maria Janion — wykreował się pewien zawiły wzór. Uważamy mianowicie Polskę za kraj postkolonialny, wyrwany spod hegemonii kolonizatora — Rosji, przy czym odczuwamy wyższość nad nim, co objawiamy, gdzie się tylko da, m.in. infekując tym stosunkiem do Rosji także unijną Europę. W tym momencie „czuliśmy się i czujemy się Europą zmagającą się z azjatyckim barbarzyństwem”.

Jako Europejczycy, „łacinnicy” związani z cywilizacja śródziemnomorską, nie możemy utożsamiać się ze Słowiańszczyzną, bo to zbliżyłoby nas do Rosji, traktowanej jako „gorszość”.

Jednocześnie w naszej świadomości kulturowej tkwi przeświadczenie, że nie do końca jesteśmy Europejczykami, jesteśmy wtórni, bo odbiło się na nas „rosyjsko-słowiańskie skundlenie”.

Równolegle do brzemienia postkolonialnego, związanego z Rosją, sami jesteśmy kolonizatorami, od wieków, obszarów słowiańskich, obecnej Litwy, Białorusi czy Ukrainy, odnosząc się wobec nich nadal z wyższością.

W tym całym splocie powikłań i współzależności, co raz ulegając megalomanii i huśtawkom między wielkością a niższością, „gorszością” i „lepszością”, skupiamy się w sumie w kręgu władzy i panowania. Tworząc błędne koło dominacji, narzucania, niewolenia, wywyższania i poniżania, „nieustannego pokazu pychy i wyższości”. Co czyni nasze polskie życie nieznośnym.

Wczorajsza pogarda i poczucie wyższości wobec Rosji i Rosjan dzisiaj przeradza się w lęk i poczucie niższości.

Pogardzana i silna militarnie Rosja stała się w mentalności polskich polityków, kultywujących idee polskiego mesjanizmu w Europie — zagrożeniem, potencjalnym kolonizatorem.

Jednak większość polskiego społeczeństwa nie akceptuje już tych wzorców mentalnych, nie podziela lęków i obaw przed Rosją. Chce żyć, jak pisał Słonimski, w zwyczajnym kraju. „Polska mnie nie rusza”, mówi młoda pisarka Marta Dzido, „nie określam się przez narodowość”. Część Polaków, zwłaszcza młodych, ucieka z Polski i nie chce wracać. Polska w UE daje im taką możliwość strefą Schengen.

Zofia Bąbczyńska-Jelonek, publicystka polska
Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
http://pl.sputniknews.com/

Komentarze 43 do “Polska głęboka pogarda wobec Rosjan – półludzi”

 1. Robert said

  Ja bym się głęboko zastanowił, zanim zacząłbym pogardzać Narodem, który zarządza największym krajem na ziemi. W dodatku obszar Rosji jest prawie dwa razy większy od drugiego państwa na Świecie. To o czymś świadczy!!!

 2. JO said

  Tak Polska Pogardza, ze Modli sie za Rosjan Zwyciestwo :)))

  Pogardzaja Zydo-Masoni i Lemingi , ale to NIE jest Polska!

 3. anonim said

  Niewolno nam zapominać że do tanga trzeba dwojga….nie wystarczą tylko waszczykowskie w Polsce bo by dopełnić obrazu śtraśnej Polski potrzebne są też usłużne une w Rosji.

  Co Pan przez to rozumie?
  Admin

 4. rafal z said

  Robert said
  2016-05-04 (środa) @ 17:49:52

  racja. ponadto dodać należy, że niektórzy z głupoty chcieliby jak najdalej uciec z granicą wschodnią od Rosji. qui bono? Przecież nawet ta niewielka granica z Kalinigradem otwiera morze… możliwości biznesowych, inwestycyjnych etc. Szkoda, że Kalinigrad nie jest połączony z resztą Rosji. To by zwiększyło potencjał współpracy.

 5. jazmig said

  Jest pewna grupa Polaków, która uważa Rosjan za prymitywów, ale nie ma podstaw do tego, żeby uogólniać to na wszystkich Polaków.

 6. Minus said

  Podpieranie się opiniami pani prof. Janion wywołuje skutek odwrotny od zamierzonego.

  Podobnie jak Pilcha. Ale cóż…
  Admin

 7. welna said

  Panie Minusie,

  dla przerwania tego obłędu, usprawiedliwiony byłby pakt z samym diabłem…

 8. Majowa Pani said

  Ad 6

  …ach ta „pani” janion… co gorsza, wielu uczciwych polonistow tez „ja” cytowalo…no coz, uczciwi ludzie nie podejrzewaja podstepu…

  janion pisze o Slowianach..; to jak gdyby no, nie napisze… SLOWO MA MOC… a tego owa janion nie pojela…WODA MA MOC !
  Niechaj WODA obmyje co napisala Janion

  :

 9. Adam Ryglowski said

  Sama prawda P. Jazmig’
  W 1917 było hasło WSZYSTKIE DAMY ( baby) SĄ WSPÓLNE !!!!
  W 1989 BYŁO 100 MILIONÓW DLA KAŻDEGO !!!!
  😦

  pytał gupi gupiego , który LEPSZY

  A JA CZEKAM NA 9 MAJA , I NA WYJAZD Z KREMLA
  odbierającego paradę zwycięstwa.
  I chyba znów Gościu wyjedzie bez czapki na głowie i …..
  …. i znów CYWILIZOWANY ŚWIAT (?) ZAWYJE .

 10. Przemko said

  no i bąbczyńska zawaliła ciekawy temat.
  powołując się na ‚ał-torytety’ pokroju komunistka-lesba-feministycze ścierwo janion – może spadać na drzewo. a najlepiej – do garów (zamiast pióra)

  Niestety, muszę Panu przyznać rację.
  Admin

 11. jan said

  Tłuszcza by widzieć siebie w chwale zawsze chętnie i aktywnie zaaprobuje hasła mówiące o potrzebie pogardy drugiego człowieka, jego niższości, o wszystkim co prowadzi do nienawiści. To emocje łatwiejsze i dostępne dla tłuszczy. Emocje pozytywne wymagają jednak wyższego poziomu samoświadomości. Stan ten jakże łatwo potrafią wykorzystać różnego typu gracze polityczni. Polityka „solidaruchów” przynajmniej tych którzy przechwycili władzę już od ponad lat 20, w sposób zamierzony bazuje na wzmacnianiu „w narodzie” emocji antyrosyjskich, w dodatku wspierając się wyciągniętą z lamusa giedroyczowską koncepcją budowy kordonu wokół Rosji. Nie od rzeczy byłoby tu również wspomnieć o świadomej i nadzwyczaj aktywnej działalności ukraińskich nacjonalistów, którzy w swych założeniach programowych, w swych statutach na czoło od dawna wybijali bezwzględną potrzebę stałego prowokowania i zachęcania do wzajemnej nienawiści Polaków i Rosjan. Podkreślają w nich, że świadomi Ukraińcy nie mogą dopuścić do zbratania narodów polskiego i rosyjskiego. Już w latach 30-tych XX wieku podkreślali, że „ich wzajemna nienawiść jest naszą szansą i nadzieją na nasze zwycięstwo”.

 12. Boydar said

  No więc ona zawala regularnie.

 13. Zdziwiony said

  Andrzej Walicki – Czy Władimir Putin może stać się ideowym przywódcą światowego konserwatyzmu?

  http://www.przegladpolityczny.pl/artykul/198/andrzej-walicki.html

  marzec 2015

 14. RomanK said

  Pani ZOfia poruszyla temat..ktorego nikt nie ruszal dluga zerdzia od wielu lat..przynajmniej od 100…..
  Nie powoluje sie ,ale cytuje..to duza roznica..przypomina nie tylko Janion, ktora jest czym jest, ale oprocz tego zajmuje die POlska..ktora z jakiegos powodu ja interesuje i wypowiada swoje opinie….
  Mozna sie z nia nie zgadzac..badz zgadzac….ale to co pisze tworzy dogodna plaszczyzne do dyskusji.
  Osobiscie uwazam, ze wszystkie zachodnie diagnozy zjawiska Polska – Rosja _Slowianszczyzna….sa o dupe potluc….i kazde jakieby ono nie bylo oddaje raczej zyczenia pobozne piszacych na temat….i nic wiecej..im bardzuiej niewierny pisarz tym wieksze mity:-))
  Wszystkie te opinie sa gleboko utajona fobia , a nawet wrecz bydlecym przerazeniem przedm wszystkim co niesie Slowianszczyzna,,,to prawie leki metafzyczne..i poniekad tlumaczyc je mozna chyba tylko premordialnym lekiem Slowianszczyzny- jaki generacje przenosza w swoich genach:-)))
  Zauwazcie, ze wszystko co nosi przymiotnik polski..slowianski….jak go obejrzec blizej…nie ma nic wspolnego ani z polskoscia, ani ze slowianskoscia….Ale temat otwarty i dobrze byloby- zeby go rozwlec po innych forach… tego nikt nei dyskutowal nigdzie i nigdy!!!! Owszem bylo mase monologow..wyglaszanych przez wielu expertow o tej samej orintacji i expertyzie:-)))ale to mozna tez rozbic….o co chcecie..DObrze byloby wysluchac polemiki…

 15. Carlos said

  Wiekszosc Polakow nie umie tego uzasadnic- ja zas wiem, chocby po wieku rozmowcy( najczesciej po 40-stce),ze odkad wygrala- w roku 89- opcja pejsata, pluje sie na Rosje od ponad 25 lat. Ci ludzie mieli wtedy po 16-18 lat i slyszeli tylko ( do dzis) same inwektywy pod adresem Rosji. Komus kto nie interesuje sie dokladnie polityka historyczna-wydaje sie ze Rosja to same ZLO. Nie usprawiedliwiam ich, tym bardziej,ze tylko raz rozmowca ( mlody taksowkarz) przyznal mi racje. Oni sa glusi na logike.

 16. Watazka said

  E, tam. Gadanie.
  Nie kazdy Polak to automatycznie debil ale fakt, ze mamy sklonnosci do generalizowania i oczerniania ludzi, o ktorych nic nie wiemy.
  Bo co my wiemy o Rosjanach? Gowno wiemy, bo powtarzamy zydowskie pienia historyczne.
  I jak te zwierzeta z orwelowskiej farmy zwierzat powtarzamy w kolko: 4 nogi dobre – dwie nogi zle, czyli zwierze ma racje a czlowiek – nie.
  Zydy nam kaza powtarzac w kolko slowo „Katyn, Katyn, Katyn – idiotycznie i bez zastanowienia.
  Ostatnio w kolko modne jest powtarzanie: „Oni na nas napadli 17 wrzesnia, 1939”. i te duractwa, ze „50 lat okupacji sowieckiej”
  A co wiekszy debil to bez wytchnienia i zastanowienia powtarza „Cud nad Wisla”.
  Wiec nasza niechec do Rosji jest oparta na zydowskich haslach- i znow zydy robia nas w konia, i kpia z nas, bo wiedza, ze przecietny Polak lubi glosic haslal i haselka i do tego w nie wierzyc.
  Jak juz sie jakiemus bubkowi nie spodobal Zyrynowski to stada Polaczkow, ktorzy nie znaja rosyjskiego i nigdy nie wysluchali Zyrynowskiego nawet do polowy – powtarzaja za madrzejsza od siebie ubecja, ze Zyrynowski nienawidzi Polakow.
  I juz Zyrynowski ma przchlapane w polskiej opinii publicznej bo Polak nie potrzebuje ani wiedzy ani dowodu. Polskiemu glupkowi wiejskiemu wystarczy szeptanka i dwa hasla z historii Polski: Katyn i bolszewia.

  Jak wytrzymacie ten piekny dialog do samego konca to zobaczycie jak to Zyrynowski nie lubi Polakow. Nawet wtedy gdy te Polaki pieprza jak pies jeza w ciemna noc zimowa:

  Wladimir Zyrynowski. Rozmowa z antyrosyjskim Polakiem:

 17. Boydar said

  „… nie ma nic wspólnego ani z polskością, ani ze słowiańskością …”

  Już się Pan odkochał w Tymińskim ? Trochę późno … no ale i tak lepiej późno niż wcale.

 18. Zenon said

  @16 Panie Watażka, czy pan zrozumiał wszystko co powiedział Żyrynowski? Słyszał pan te brednie o historii Polski i o tym, że to Polska rozpętała II wojnę światową i że polskie armie odpoczywały bądź oddawały się rozrywkom zamiast walczyć z Niemcami? To jest typowa gadka komunistycznego politruka o narodowości bankowej. Poza tym w zamieszczonym przez Pana filmiku są cięcia zrobione w taki sposób, że słychać przede wszystkim ryczącego Żyrynowskiego. Chętnie bym z tym gościem porozmawiał, o ile on potrafi normalnie rozmawiać. Prawdą jest, że pierwszy argument Polaka o usuwaniu pomników czerwonoarmistów był wyjątkowo głupi (bo nam nie pasują do pejzażu…). Gość powinien się lepiej przygotować. Uważam, że polityka wschodnia prowadzona przez Waszczykowskiego i poprzedników jest idiotyczna i szkodzi Polsce – to tak dla jasności.
  Panie Watażka, uważa Pan, że 17 września to polski wymysł? Przywiezienie komunistycznej władzy na sowieckich czołgach też? Spadochroniarze z PPR to też nieprawda? Represje stalinowskie to fikcja literacka? Panie Watażka, ja doskonale pamiętam pochody pierwszomajowe, kartki na żywność i wszechwładzą kompartii w Polsce. I nie dam sobie wcisnąć kitu o latach PRL-u mlekiem i miodem płynących.
  W polityce nie można kierować się fobiami lub uprzedzeniami, polska polityka zagraniczna nie powinna być rusofobiczna, czy germanofilska czy jakaś tam inna, to ma być polityka pro-polska, prowadzona dla dobra Polski i Polaków.
  Pozdrawiam.

 19. anonim said

  Panie Watażka
  Tutaj jednak Pan Zenon ma rację tak ten w filmie jak i waszczu mógłby zwyczajnie Rosjanom wypomnieć że nam zwyczajnie przywieźli żydów na czołgach by nami rządzili.
  By jednak to się stało oni sami wpierw musieli by przestać im służyć a skoro tego nie zrobią to tylko szczują na Rosję skrzętnie omijając ten fakt w życiorysie swoich przodków.

  Ad.3 Admin
  Mam na myśli tych którzy w Rosji projektują obraz śtraśnej Polski z którą najlepiej było by kiedyś zrobić porządek…tylko oni nie powiedzą że to nie będzie wcale w interesie Rosji tylko MŻ.
  Tak samo jak „Polskie” waszczykowskie nie powiedzą że za szczuciem na Rosję i bazami nato mogą iść „nieprzyjemne” dla nas konsekwencje.
  Pan przecież wie że chodzi o to byśmy się wzajemnie wybili a do tego potrzeba dwojga.

 20. błysk said

  Artykuł jest słaby i pisany chyba z pozycji takich niby współczesnych inteligentów ,prawie lemingów. Cytowany jest Słonimski,Miłosz, Maritain Pilch ,niby autorytety,a faktycznie osoby czy osobnicy o orientacji pro żydowskiej. Co prawda ,Polacy maja znamię wyższości nad Rosjanami czy szerzej biorąc – Wschodem ,ale tak naprawdę to go nie znają . Czy wiedzą np.,że wieczory poetyckie w Rosji gromadzą tłumy ludzi , czy znają wspaniałą pieśń rosyjską, literaturę np. świetne nowele Puszkina . O czym to wszystko świadczy ? O głębi , o niezbadanej głębi narodu rosyjskiego. Zarazem jednak prawdą jest rosyjskie pijaństwo ,brak poszanowania kobiet z czym wiąże się np. lekkie traktowanie przerywania ciąży .Psychika Rosjan jest z jedne strony prosta ,ale z drugiej zawiła. Nie mogę się oprzeć wrażeniu ,ze kiedyś byliśmy jednym ludem /Giertych pisał w Historii Polski ,że dwa plemiona wywędrowały z terenów polskich w okolice Moskwy/ i że Rosjanie przechowali pierwotne ,słowiańskie cechy -delikatność , wrażliwość ,uczuciowość – dziś w świecie pogardzane ; zarazem nabyli dużo azjatyckich – brutalności ,szczególnie na szczytach władzy , nie liczenia się życiem ludzkim , nie poszanowania innych /może za wyjątkiem Polaków ,których szanują/.W chwili obecnej zachód nam nie imponuje, bo ateizm ,a właściwie praktyczny materializm i brak jakiegokolwiek zmysłu głębszego co do przyszłości ,zanik tradycji i patriotyzmu.

 21. Błyskotka said

  Cytat: „Tutaj jednak Pan Zenon ma rację tak ten w filmie jak i waszczu mógłby zwyczajnie Rosjanom wypomnieć że nam zwyczajnie przywieźli żydów na czołgach by nami rządzili.”

  Podkreślenie: „Rosjanie przywieźli żydów na czołgach by nami rządzili.”
  A może i sam Car? Należy zatem podać nazwiska tych Rosjan co wieźli żydow?

 22. JerzyS said

  Wyższość Polaków nad Rosjanami to wiara.
  Większość Polaków wierzy , że:
  – puszkę wynalazł rosyjski uczony Puszkin,
  a krnąbrni Rosjanie twierdzą ,
  że Puszkin , to wynalazca, tylko poeta!

 23. anonim said

  Nie no Błyskotko rozgrzeszmy ich całkowicie…polaki głupie bo dali sobie wsadzić żyda na głowę i więcej sami sobie winni ale Rosjanie ho ho u nich ani jednego korzennego u władzy nie było.
  A Car? Cara można tylko pożałować za jego łatwowierność choć niektórzy powiedzieli by że za głupotę.

 24. Jacek said

  „Polska głęboka pogarda wobec Rosjan – półludzi” chyba, ze ta pani sadzi wg siebie.

  Jeżeli sadzić o czymkolwiek wg tego co robią „polscy politycy” w po-prlu to z największa pogarda odnoszą się oni do Polaków, jedni pod sztandarem talmudyzmu posowieckiego drudzy pod sztandarem talmudyzmu pohitlerowskiego (czyli eurosojuza i „obrony demokracji”). Gołym okiem widać , iż tak samo jak i hierarchia „kościóła posoborowego ” (czyli „kościoła” między innymi Wojtyły i Franka) , ci „politycy” są całkowicie talmudycznie dyspozycyjni (łącznie z pisem, żeby nie było wątpliwości ). A w podstawowym talmudycznym interesie leży to aby Słowianie wyrżnęli się nawzajem i „zwinęli” się demograficznie tak aby można im było narzucić role rabów czyli goi w takiej czy innej postaci na ich własnej ziemi. Sytuacja Polaków w tym względzie jest o tyle wyjątkowa, ze aby ustanowić ostateczna talmudyczna kontrole nad Polakami trzeba było zewnętrzna silą zlikwidować Państwo Polskie i talmudyści posłużyli się w tym celu Rosjanami, których mieli pod całkowitą kontrola.

  Pod talmudyczna kontrola znajdowali się i znajdują się Rosjanie od początku ich wyodrębnionego bytu państwowego, czyli od czasów Iwana mordercy. To Iwan morderca za obce pieniądze z peryferii Rusi stworzył kolonie karna (sam ja regularnie pacyfikował dla wymuszenia bezwzględnego posłuchu) dla Rosjan. A każdy proces emancypacyjny Narodu Rosyjskiego kończył się krwawym przewrotem kierowanym przez zewnętrzną agenturę, próba bezpośredniego podboju lub urządzeniem masowego riezania, takiego jak „wielikaja oktabrskaja riewalucja” kierowana bezpośrednio przez nasłaną ze zlotem z nju jorka talmudyczna swołocz tzn „przywódców klasy robotniczej” .

  Polacy powinni zwrócić zwłaszcza uwagę na rozgrywanie religii jakie odbyło i odbywa się w Rosji. Poprzez podwójna schizmę (utworzenie patriarchatu moskiewskiego) chrześcijaństwo zostało tam całkowicie zawładnięte przez władzę moskiewska (łącznie z wyrzynaniem księży – popów i niszczeniem monastyrów) i stało się narzędziem utrzymywania Rosjan w stanie fatalizmu duchowego, dla kontrolowania ich w stanie rabstwa tzn gojostwa i w bezwzględnym kulcie narzuconej im de facto talmudycznej władzy. Czy Rosjanie obecnie z tego stanu się emancypują? To jest bardzo ważne pytanie. Poniżej można się zapoznać z odpowiedzią jakiej udziela na nie kompetentny Rosjanin.

  Zwraca także uwagę symetryczny taniec obecnej władzy moskiewskiej z obecnym reżimem waszyngtońskim, odgrywającymi wspólnie po raz kolejny teatr „zimnej wojny”. Jeżeli władza w Moskwie nie chce mieć bezpośredniej obecności wojsk USA np. w Polsce, to właśnie robi propagandowo wszystko aby sobie taka obecność załatwić. Cel może być tylko jeden, jest nim ustanowienie militarnie nad Polska bezpośredniej talmudycznej kontroli, której nie sprawuje już „krasnaja armia”.

  Wracając do kwestii religijnej, to właśnie obecnie na Polakach wykonywana jest operacja zamiany Religii Katolickiej na talmudyczny twór sekty watykańskiej, utwierdzany w Polakach przez bałwochwalczy kult Wojtyły. Warto zauważyć jak te watki „religijne” są splatane z budowaniem wizerunku władzy warszawskiej jako „narodowo -religijnej”. „Konflikt” tej władzy z „opozycja w obronie demokracji” służy obu tym grupom do ustanowienia wspólnie między nimi „kontroli dusz” Polaków. Rożnica w stosunku do sytuacji Rosjan polega na tym, ze w Rosji schizma była już ustanowiona od zarania państwa a obecnie następuje próba zlania schizmy z kultem „świętych sowieckich”. Żeby nie było wątpliwości proces ustanawiania „świętych sowieckich” przez sektę watykańską rozpoczął się od paktu Tisserant- Nikodem poprzedzającym „sobór watykański II” zaowocował w Polsce między innymi „sw Geremkiem”, i trwa dalej jak potwierdza uważniejsze przyjrzenie się ostatnim nadaniom orderu Orla Białego.

  Powyższy artykuł w żaden sposób nie odnosi się do rzeczywistej sytuacji Polaków i Rosjan, duchowej, narodowej i politycznej. Jest natomiast elementem propagandowej wojny oskarżeń, która ma za zadanie w przeciętnym Polaku czy Rosjaninie, wystawionymi na monopolistyczny strumień talmudycznej propagandy, zniwelowanie możliwości zrozumienia tej sytuacji i zastąpienie tego zrozumienia, a stad i możliwości porozumienia, przez eskalacje tych wzajemnych oskarżeń, na pożytek talmudyzmu zniewalającego oba narody.

 25. Watazka said

  18
  Zenon
  Ja nie tylko doskonale rozumiem o czym gada Zyrynowski.
  I wcale nie sklamal, ze najechalismy na Czechoslowacje bo tak sie dogadalismy z Niemcami w Monachium.
  I prawda jest, ze Polska sie poddala w ciagu dwoch tygodni bo nie mial jej kto bronic. A nasze oficery uciekly do Rumunii.

  Ja naprawde nie widze powodow dla ktorych sie tak bronimy przed wlasna historia.
  Nie zna pan Zyrynowskiego i jego tyrady na temat Stalina i czasow stalinowskich.
  Urodzil sie na zeslaniu.

  I chyba ja jednak wiecej pamietam z PRL niz pan.

  Ale teraz ja sobie nie dam kitu wcisnac o obecnym dobrobycie w Polsce.
  Jak sie pan podszkoli w rosyjskim to i zrozumie o co Zyrynowskiemu chodzilo.
  Koniew uratowal Wawel i chyba Krakow.
  I mnie sie wydaje, ( i panu pewnie tez choc z innych powodow) ze Armia sowiecka powinna byla ominac Polske szerokim lukiem i pozostawic Generalna Gubernie Niemcom w spokoju.
  Nikt nie kaze kochac ani Ruskich ani Armii Czerwonej.

  Ale tez nie armia czerwona bombardowala polskie miasta.
  A my teraz wiecej pyskujemy na ruskich niz na szkopow.
  I jakos ziomkostwa nas tak nie obrazaja jak Polak z pochodzenia.
  Czasem warto sie przysluchac co o nas inni mowia.
  Bo my mamy bardzo duzo do powiedzenia na temat Rosji.
  A ich chcemy zakneblowac?

 26. TEKLA said

  Nie wiem dlaczego tyle lat wmawiają nam ze Ruski to wróg ze chce nas najechac ale jakos nikt nie patrzy na niemcy nie wiem ale nie wierzę w te bajdy tym bardziej ze znam zwyklych rosjan i nie widzialam zeby pałali nienawiscia do nas to politycy robia zamet i sklucają nasze kraje bardziej wierze Putinowi niz calej unijnej dergangoladzie razem z panią merkel o targowiczanach nie wspominam mam juz tyle lat ze nikt mi wody z mozgu nie zrobi i uwazam ze nalezy z kazdym narodem żyć w dobrych relacjach a nie wymachiwacszabelką na czyjes rozkazy to nie w naszym interesie napewno zaraz napiszecie ze jestem trolem nie ale nie widzę powodu zeby ciągle wymachiwac szabelką bo kiedys mozemy zaplacic wysoką cenę

 27. welna said

  Anonim (23)

  Czy Pan tak samo łatwo i krytycznie jak Rosjan, ocenia siebie i Polskę po polskiej napaści na Irak Afganistan itd.

 28. Joannus said

  Częstochowa, 1944-1945

  W styczniu 1945 r. marszałek Iwan Koniew, prowadząc Armię Czerwoną na Berlin, zatrzymał się pod Częstochową, by przegrupować wojska. Zajął kwaterę i przy stole zasłanym mapami opracowywał plany strategiczne. Wtem pojawiła się przed nim kobieta, ubrana na czarno, w czarnym szalu na głowie, i zwróciła się do niego po rosyjsku: Idź i natychmiast rozpocznij ofensywę na Częstochowę! Powiedziawszy to, wyszła.

  Koniew, mocno zaskoczony, wybiegi z kwatery i pytał żołnierzy trzymających wartę: „Gdzie jest ta kobieta, która była u mnie?”. Lecz ci odpowiedzieli: „Nie było tu żadnej kobiety!”. Marszałek Koniew, powróciwszy do kwatery, nie namyślając się wiele, cofnął poprzedni rozkaz, a wydał nowy, nakazujący natychmiastowy wymarsz na Częstochowę.

  16 stycznia 1945 r. wojska Frontu Ukraińskiego pod rozkazami marszałka Koniewa zdobyły miasto bez jednego wystrzału! Atak był tak gwałtowny, że hitlerowcy nie zdążyli zburzyć miasta.

  Jeden z braci paulinów wspominał:

  Ta godzina wyzwolenia przyszła nagle… […] A Niemcy na Jasnej Górze nic absolutnie nie wiedzieli, że radzieckie wojska już tu są. Jak się dowiedzieli, […] powstała straszna panika. […] zakonnicy wszyscy się modlili; była akurat godzina modłów i byliśmy w kaplicy. […] Jeden z naszych zakonników poszedł pytać się, co oni teraz będą robić.

  Ten komendant odpowiedział, że on w takim wypadku ma rozkaz, pod karą śmierci, spalić Jasną Górę, jak się będzie stąd wycofywał. Klasztor był w pogotowiu. Wszyscy, którzy się tu schronili i zakonnicy, nikt nie spał wtedy. Ja byłem wyznaczony na obserwatora. […] Przed godziną 23 Niemcy wytoczyli na dziedziniec klasztorny osiem beczek z benzyną. I te beczki ustawili szeregiem, odkorkowali i tak to wszystko się lalo. Jednocześnie tam gdzie Arsenał, była wywleczona ogromna sterta kocy, też zlana benzyną. A na wprost, gdzie taka mozaika ułożona z kamieni, to zastopowali ciężarowe auto, naładowane wybuchowymi materiałami i wszystko to zlali benzyną. Ale znów rozległy się jakieś detonacje i oni uciekli. Tylko częściowo to podpalili.” (…)

  24 stycznia marszałek Iwan Koniew w otoczeniu sztabu oficerów wkroczył do jasnogórskiego sanktuarium. Stanąwszy przed obrazem Matki Bożej, powiedział:

  Это Она в тот день была у меня!

  [ To Ona tamtego dnia była u mnie! ]

  Pociągnął ręką dwa razy po twarzy, zdjął czapkę, pokłonił się nisko i wyszedł. A za nim sztab. Oficerowie byli poważnie zaniepokojeni zachowaniem Koniewa i jego zadziwiającą wypowiedzią. Myśleli, że marszałek zwariował! Wreszcie ośmielili się zapytać, dlaczego powiedział coś tak dziwnego. Koniew wyjaśnił: Tak, jak na tym obrazie, wyglądała kobieta, która dala mi tak stanowcze polecenie, że innej myśli już nie miałem, jak tylko tę, aby natychmiast rozkazać ofensywę na Częstochowę!

 29. KUKULKA said

  Ad 16

  Tu ma Pan PRAWDZIWYCH POLAKOW…inni , tez prawdziwi sa zahipnotyzowani…Czas sie BUDZIC…ci jeszcze „inni” , no „oni” sa ” INNI” od Polakow .
  !
  !
  v

  https://www.youtube.com/user/slawomirpara

 30. KUKULKA said

  Ad.16
  Co mieszkańcy Doniecka myślą o Polsce? Что жители Донецка думают о Польше?

  .https://www.youtube.com/watch?v=8qeLpHKVUko

 31. Boydar said

  Jeśli parchy, choć się trochę boją, ale naśmiewają się i szydzą wręcz z Koniewa, to bez względu na inne świadectwa i tak lepszego mieć nie musi i mieć nie będzie.

 32. anonim said

  ad.27 Wełna.
  Krytycznie? To są Fakty oni mają swoje interesy jasna sprawa ale niech potem taki Żyrinowski nie robi z tego burdelu żeńskiego klasztoru a jeśli już robi to niech ma odwagę wspomnieć u siebie że te niewdzięczne lachy to jednak z niemcami na nich nie poszli a jeśli tego nie ma odwagi powiedzieć to znaczy że kłamie w swoim interesie.
  ps. Co do tych „misji pokojowych” to z racji naszej „potęgi” wiele miejscowym zła nie zadaliśmy że murzyństwo to było to wiadomo ale nie przesadzajmy i nie zapominajmy jacy to słowianie darli gębę o „tych naszych wojnach”
  Rosjanie z Żyrkiem na czele niech się raczej przejmują Syrią bo jeszcze kilka miesięcy ich pomocy i ta interwencja stanie się podręcznikowym przykładem sprzedania sojusznika…to przebija i Donbas i urewstwo USA po pustynnej burzy gdy wystawili do wiatru szyickie powstanie w Iraku…Serbia 2,0

 33. Zenon said

  @25 Panie Watażka, nie licytujmy się znajomością języka rosyjskiego. To nie ma sensu, bo zweryfikować się nie da. Ja jedynie spytałem Pana, czy zgadza się Pan z wszystkimi twierdzeniami Żyrynowskiego. Nie odniôsł się Pan do żadnego z moich pytań, a przytoczył Pan te fragmenty do których nie nawiązywałem.
  Skoro już jednak Pan wspomniał o dwóch tygodniach które wystarczyły aby Niemcy rozgromili polską armię we wrześniu, to czy naprawdę Pan nie dostrzega roli armii czerwonej w takim przebiegu kampanii wrześniowej? Jeszcze jedno: nieprawdą jest co Pan napisał, że Polska poddała się po dwóch tygodniach a „nasze oficery” uciekły do Rumunii. Po pierwsze kapitulacji nikt nigdy nie podpisał, a po drugie do Rumunii przedostawali się nie tylko oficerowie, ale wszyscy ci, którzy mieli nadzieję na kontynuowanie walki z Niemcami. Niech Pan nie obraża tysięcy polskich żołnierzy, którzy walczyli na zachodzie na frontach we Francji, we Włoszech, pod niebem Anglii.
  Nie wiem na jakiej podstawie twierdzi Pan, że czasy PRLu pamięta Pan lepiej ode mnie. Chyba Pan mnie nie zna osobiście i w związku z tym nie wie Pan jakie były koleje mojego losu. Ponadto ja nie twierdziłem, że czasy PRLu lepiej pamiętam od Pana, nie rozumiem więc skąd ta licytacja.
  Co do wciskania kitu: czy ja cokolwiek napisałem o dobrobycie we współczesnej Polsce? Strzelił Pan kulą w płot mam wrażenie. Nie twierdziłem też, że armia sowiecka powinna ominąć łukiem GG. Niech Pan mi nie przypisuje stwierdzeń, których nie napisałem. Proszę uważniej czytać posty, które chce Pan komentować.
  Zgadzam się z Panem, że trzeba wiedzieć, co o nas sądzą inni i umieć zachować dystans do własnej historii. Nie znaczy to jednak, że mamy łykać historię pisaną w biurach Wszechzwiązkowej Komunistyczną Partii (bolszewików) jak gęś kluski. Jak Żyrynowski lub ktoś inny bredzi, to trzeba go usadzić na miejscu znajomością faktów.
  Jeszcze jedno: z Rosjanami można się dogadać, ale nie można milczeć, gdy opowiadają duby smalone o historii innych narodów. Prawdą jest, że pogonili Niemców i chwała im za to. Prawdą też jest, że ich politruki zainstalowali w Polsce nieludzki system zniewolenia. Konsekwencje bolszewizmu odczuwamy do dzisiaj. Ja na Rosjan nie pyskuję, chcę tylko aby obydwie strony wysłuchały argumentów adwersarza.
  Pozdrawiam

 34. Boydar said

  Panie Zenonie, napisał Pan – „… Jak Żyrynowski lub ktoś inny bredzi, to trzeba go usadzić na miejscu znajomością faktów. Jeszcze jedno: z Rosjanami można się dogadać, ale nie można milczeć, gdy opowiadają duby smalone o historii innych narodów …”

  Nie wiem czy zdaje Pan sobie sprawozdanie, ale z przytoczonego kontekstu osoba niezorientowanego czytelnika może wywnioskować, że Żyrinowski jest Rosjaninem.

 35. welna said

  Ad. 32

  „Co do tych „misji pokojowych” to z racji naszej „potęgi” wiele miejscowym zła nie zadaliśmy…”

  Nie w tym rzecz, chodzi o to, że „tamci” Rosjanie mieli tyle samo do powiedzenia co dzisiaj Polacy

  Ad. 33

  „Prawdą też jest, że ich politruki zainstalowali w Polsce nieludzki system zniewolenia”

  To jak nazwać dzisiejszy, bez politruków, gdzie od wstąpienia do „raju” z powodu warunków w jakich przyszło im żyć, życie odebrało sobie więcej ludzi
  niż zginęło w tamtym „nieludzkim systemie”

 36. Zenon said

  @34
  Panie Boydar, przyznaję, sformułowanie niefortunne, ale sądzę że goście Gajówki są zorientowani co do ukorzenienia Zyrynowskiego.
  @35
  Dzisiejszy system to inna odmiana marksizmu Panie Wełna. Nieludzkim systemem o którym wspomniałem był marksizm bolszewicki, a dzisiejszy marksizm kulturowy oparty jest na masowym duraczeniu, odrzuceniu chrześcijańskich wartości i niszczeniu fundamentów cywilizacji białego człowieka. Jeśli ludzie przestają wierzyć w Boga to zaczynają wierzyć w byle co.
  Nie bronię obecnego systemu, jak mam nadzieję, zdążył się Pan zorientować. Chazarska bolszewia wrzucała całe narody do wrzątku (to taka przenośnia…), a dzisiejsi budowniczowie „raju na Ziemi” podgrzewają kociołek na wolnym ogniu. Niektórym to nawet się podoba, bo ciepłej wody pod dostatkiem…
  Pozdrawiam.

 37. Carlos said

  Najwiekszym beneficjentem rewolucji pazdziernikowej byly Stany Zjednoczone i Niemcy. Najbardziej poszkodowanymi byli sami Rosjanie. Jak ktos tego nie wie, to jest kompletnym ignorantem. I niestety wiekszosc Polakow taka postawe przedstawia. Mam gleboka pogarde wobec takich „patriotow”,ktorzy widza zagrozenie ze strony Rosji,a nie widza, jak nas tzw. Zachod zdemolowal i dalej to czyni. Zyrinowski zawsze pieprzyl,choc- chyba z rok temu- powiedzial prawde, mowiac ze Polska zostanie zmieciona z powierzchni Ziemi jako pierwsza, jesli bedzie konflikt swiatowy. I co? Wiekszosc Polakow byla oburzona ! Za co ? Za prawde?

 38. Watazka said

  37
  Carlos
  Klopot w tym, ze my sie czepiamy na przyklad Zyrynowskiego, ktory nam w zaden sposob nie grozi.
  U nas jest taki Cejrowski, ktoremu Zyrynowski do piet nie dorosl. Zyrynowski nie oczernai Polakow – wprost przeciwnie, stale podkresla, ze winni sa politycy a nie Polacy. I ze Polakom nalezy sie Lwow, Luck, Stanislawow.
  Ile razy Zyrynowski opowiadal, ze Lwow jest polski i powinien nalezec do Polski.

  ZADEN POLSKI polityk nie odwazy sie tego powiedziec.

  Kazdy kto sie przysluchuje co o nas mowia dawno juz zauwazyl, ze najgorzej sie o nas wyrazaja Amerykanie.

  Najbardziej zalosne jest to, ze jak sie nam ktos nie podoba to mu zarzucamy „korzenie”. Tego nie zarzucamy Cejrowskiemu, ktory kaze strzelac do kazdego Rosjanina: doroslego czy dziecka.
  I w Polsce masowo glosujemy na ‚korzenie’ i na banderowcow.
  Ale bardzo chetnie krytykujemy innych, ze Polakow pod niebiosa nie wychwalaja.

  My jestesmy banda hipokrytow i zdrajcow nosimy na rekach.

 39. Watazka said

  33
  Zenon
  A jednak nie zna pan rosyjskiego na tyle, zeby opowiadac co Zyrynowski mial na mysli jak powiedzial, ze „polski narod jest niewinny- to wina politykow.
  I z cala pewnoscia nie sluchal pan innych jego wypowiedzi, w ktorych opowiada, ze Lwow jest polskim miastem i powinien wrocic do Lwowa.

  Niewatpliwie czlonek Dumy jest awanturnikiem i bardzo kolorowa postacia.

  W Polsce spotkalby go los Lepera.
  U nas wielkim celebryta i wspanialym podroznikem jest Cejrowski, ktorzy kaze strzelac do wszystkich Rosjan bez wyjatku.

  Ja uznaje zasade: przysluchujmy sie dobrze nawet tym, ktorzy udaja, ze nas lubia.

  Amerykanie z nas sie nasmiewaja:
  http://www.fakt.pl/Amerykanie-o-polskich-zolnierzach-Sa-do-bani-,artykuly,90782,1.html

 40. Zenon said

  @39
  Panie Watażka, zostawmy dywagacje na temat mojej znajomości języka rosyjskiego. Jeśli Pan się lepiej poczuje wmawiając mi słabą znajomość tego języka, to niech Panu będzie. Jakoś jednak sobie radzę od lat posługując się rosyjskim codziennie w pracy.
  Znowu jednak podejmując próbę polemiki z moim postem po raz kolejny odniósł się Pan do fragmentów wypowiedzi Żyrynowskiego których nie komentowałem. Jego opowieści o tym, że zachodnia część Ukrainy powinna należeć do Polski to typowe dla tego pokroju polityków podżeganie do waśni. Czy Pan też chce przyłączyć te ziemie do Polski? To, Szanowny Panie, było by działaniem na szkodę Polski w obecnej sytuacji międzynarodowej. Przy tym poziomie nastrojów antypolskich i nacjonalistycznych w tej części Ukrainy próby zmiany granic zakończyły by się wojną. Taki konflikt jest na rękę wrogom Polski, więc podjudzanie do konfliktu polsko – ukraińskiego to działanie na szkodę Polski. Podobnie jak podgrzewanie nastrojów antyrosyjskich. Żyrynowski jest po prostu jednym ze statystów odgrywających rolę harcownika i wypuszczającym od czasu do czasu balony próbne dla sprawdzenia reakcji publiki.
  Naszą największą tragedią narodową było by wdanie się w konflikt na wschodzie, w którym stracilibyśmy tysiące młodych ludzi. Nasza patriotyczna młodzież to wielki problem dla wrogów Polski. Mimo lat opluwania polskości wyrosło nam nowe pokolenie patriotycznej młodzieży. Nasi wrogowie wszelkimi sposobami dążą do konfliktu, w którym ta młodzież odda swoje życie pozostawiając Polskę na pastwę chazarskich koczowników. Chroń nas od tego Boże!
  Pozdrawiam.

 41. Boydar said

  A co też Pan Watażka, przecież że to gudłaj to ja sam na własne uszy w Gajówce słyszałem kilka razy. A gdyby nawet nie, to „dam mu na czoło znamię”, no i trzeba być chyba ślepym.

 42. Watazka said

  42
  Boydar

  Trzeba raczej nie znac rosyjskiego.
  Rodzice Zyrynowskiego byli z Polski. Mieszkali na Ukrainie gdzie mieli jakas fabryke. Ojciec byl adwokatem. Zyrynowski tez jest adwokatem.

  Ja tak sobie wyobrazam, ze chcielibysmy, zeby tak ktos bronil Polski jak Zyrynowski Rosji. A poniewaz broni Rosji jako szef partii od 1991 roku i nigdy nie nalezal do Partii Komunistycznej i zawsze tepil komunistow; do tego ciagle sie upiera, ze Lwow jest polskim miastem i powinien nalezec do Polski podobnie jak Luck, Stanislawow itp. – Zyrynowski jest znienawidzony glownie przez polska kilke rzadzaca, ktora siuchta z banderowcami, ktorych Zyrynowski strasznie krytykuje. Krytykuje tez Turcje (warto posluchac co Zyrynowski opowiadal o Turcji w… 1999 roku!! – Geniusz. Wszystko przewidzial. A my teraz kochamy Turcje. I kochalismy w czasie rzezi Serbow w Kosowie.
  No wiec tym bardziej sie naszym kochasiom spod znaku Bandery nie podoba.

  Nie wiem czy u Zyrynowskiego w rodzinie ktos byl zydem. Nawet jesli, to z cala pewnoscia Zyrynowski nie gada jak Niemcow, Chodorkowski, czy Guzinski i paru innych. Nie ma samochodu i nie jest milionerem. Nie ma samochodu bo uwaza, ze Moskwa jest dosc zanieczyszczona i bez jego udzialu.

  Tak sie sklada, ze jak kogos nie lubimy to zaczynamy grzebac po cmentarzach.
  Tez niedobrze.
  Spotkalem Polakow, ktorzy nienawidza Tuwima tylko dlatego, ze byl zydem. On, i paru polskich znanych zydow, intelektualistow byli pierwszymi ofiarami we Lwowie.
  Osobiscie uwazam Staffa, Lesmiana, Tuwima za bardzo polskich poetow, pisarzy.
  W czasie wojny zgineli przede wszystkim polscy zydzi we Lwowie bo nie uznali powstania Izraela.
  A bankierzy zydowscy zawsze byli ponad narodowi. i do obozow nie szli.

  Kiedy raz ze szkoly przywloklem sie z rewelacja, ze jakis kolega podobno jest zydem, dostalem bure od mamy. I to jaka!.
  Moja mama byla w kzecie razem z zydowkami i Rosjankami. W czasie dywanowych nalotow alianckich w Niemczech cale skrzydlo gdzie mieszkaly Rosjanki i skrzydlo z zydowkami zostalo zmiecione z powierzchni ziemi.
  Ani jedna Rosjanka czy zydowka sie nie uratowala.
  Uratowalo sie zas … 5 polskich rodzin. I ja z mama wsrod nich.

  Nie robmy hecy z czyjegos pochodzenia. Mama przez cala wojne musiala nosic wielkie P na rekawie.
  Mozna byc dumnym, ze sie jest Polakiem.
  Ale nie w czasie lapanki.

  Z tego co wiem o swoim pochodzeniu – nie bylo zydow w naszej rodzinie.
  Ale mama mi powiedziala wtedy po moich szkolnych rewelacjach:
  „Niech rzuci kamieniem ten, kto jest bez winy. Pamietaj, ze Niemcy sie maja za katolikow – a urzadzili pieklo i katolikom i innym polskim obywatelom”.

  Zyjemy w swiecie skomplikowanych bardzo pojec i przesadow. Latwo jest wpasc w pulapke uprzedzen.
  Dlatego w domu mi powtarzali w kolko, ze nalezy ludzi oceniac po ich indywidualnym zachowaniu a nie po zbiorowej percepcji jaka na nas nakladaja mistrzowie propagandy.

  My zas robimy odwrotnie. Wybieramy prezydenta zyda, bo nam sie podoba nosic go na rekachza to ze sprzedal Polske, a w czambul potepiamy cala zbiorowosc zydowska bo ja mylimy z syjonem.
  U nas PiS wybrany w wolnych, demokratycznych wyborach w calosci nalezy do Fundacji Batorego. Wiec kochamy te Fundacje Batorego ale nie lubimy Tuwima, ktory z cala pewnoscia nie byl syjonista.

  Cala masa polskich politykow, ktora zrobila miedzynarodowa kariere i sa milionerami, okradaja Polske i jeszcze opowiadaja glupoty o Polakach – jest bardzo szanowana przez polskie spoleczenstwo bo … maja miliony.
  Biedny zyd w zarekawkach jest tak samo odpowiedzialny za gielde nowojorska jak i Polak za II wojne swiatowa.

  Rozliczajmy ludzi za to co robia i sluchajmy uwaznie co mowia – a nie za to co myslimy, ze ich przodkowie robili. Chyba, ze mozemy udowodnic.

  I chyba nie trzeba byc slepym, zeby nie odroznic Zyrynowskiego od … Buzka.
  Chyba, ze sie niczego nie wie ani o Zyrynowskim ani o Buzku.
  Czy ktos publicznie pyskuje na Szymona Perskiego ( Simon Perez- byly prez. Izraela), ze zakazal w Polsce uczyc historii???
  Nie.

  To jest, widzi pan tak:
  W Polsce zabral komornik nowy traktor facetowi zupelnie niewinnemu. To jego sasiad byl zadluzony. Traktor sprzedali na pasku, nie ma winnego, dlug sasiada zaplacony, a tylko wlasciciel traktora nie moze sie doczekac sprawiedliwosci. Juz drugi rok nie ma kto mu oddac traktora bez ktorego popadnie w nedze..

  Czasem po chrzescijansku warto przeczekac i przeanalizowac osobe i problem niz oskarzyc niewinnego i rzucic w niego kamieniem..

  Tak kaze nie tylko dobry obyczaj.
  Tak nam nakazuje Ewangelia.

 43. Watazka said

  41
  Boydar
  To Gajowka ma uszy??
  Juz sie boje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: