Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  UZA o Linia podziału
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  rafalryszkiewicz o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polska: ostatni bastion pamięci

Posted by Marucha w dniu 2016-05-04 (Środa)

11 marca tego roku na ekrany polskich kin wszedł dramat „Niewinne”, zrealizowany w polsko-belgijsko-francuskiej koprodukcji. Film przedstawia historię cierpienia zakonnic z jednego z polskich klasztorów, które zimą 1945 roku zostały brutalnie zgwałcone przez radzieckich żołnierzy…

Aleksiej Denisow, dziennikarz: — 9 stycznia 1991 roku w Krakowie rozebrano pomnik marszałka Związku Radzieckiego Iwana Koniewa. Tłum gapiów w milczeniu obserwował, jak powalono na ziemię posąg słynnego radzieckiego dowódcy, którego wojska w styczniu 1945 roku wyzwoliły ich miasto spod okupacji niemieckiej, a w tym samym czasie niedaleko Krakowa żołnierze Koniewa na zawsze wygasili piece krematoriów jednego z najbardziej ludożerczych wytworów nazizmu hitlerowskiego – obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Ale w styczniu 1991 roku ludzie, którzy zebrali się, by popatrzeć na publiczne znieważenie pamięci radzieckiego dowódcy, jakby o tym zapomnieli. Tak Polska weszła w nowy etap swojej historii, kiedy wyzwolicieli zaczęto nazywać „okupantami” i urągać pamięci, niszcząc ich pomniki i groby.

11 marca tego roku na ekrany polskich kin wszedł dramat „Niewinne”, zrealizowany w polsko-belgijsko-francuskiej koprodukcji. Film przedstawia historię cierpienia zakonnic z jednego z polskich klasztorów, które zimą 1945 roku zostały brutalnie zgwałcone przez radzieckich żołnierzy.

Z plakatu wynika, że film wyreżyserowała Francuzka Anne Fontaine, autorka „Coco Chanel”. „Dla nich koniec wojny nie oznaczał końca strachu” – głosi główne hasło reklamowe filmu. „Wystrzał w samo serce”, „Chwyta za gardło”, „Potrzebne będą chusteczki” – wtórują krytycy filmowi.

Według scenariusza kilka zgwałconych przez radzieckich żołnierzy zakonnic zaszło w ciążę. Przeorysza próbuje ukryć hańbę, która spadła na klasztor. Zrozpaczone kobiety zwracają się o pomoc do młodej francuskiej lekarki z Czerwonego Krzyża. Po przyjeździe do klasztoru stara się ona uśmierzyć psychiczne i fizyczne męki nieszczęśliwych ofiar radzieckich gwałcicieli.

Obejrzeliśmy kilka fragmentów tego filmu z weteranem Josifem Czerwińskim. W 1944 roku zgłosił się on na ochotnika do utworzonej na terytorium Związku Radzieckiego przez polskich oficerów 1. Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki. Przeszedł z nią drogę od Bugu do Berlina. Wraz z radzieckimi żołnierzami wyzwalał Polskę spod okupacji niemieckiej. Podczas forsowania Wisły zginęli prawie wszyscy jego towarzysze z batalionu. Otrzymał medal „Za Zdobycie Berlina”. Film szczerze oburzył weterana.

Starego żołnierza zszokowały przede wszystkim sceny z udziałem Rosjan. W jednej z nich wdzierają się oni do klasztoru podczas mszy świętej, klnąc i grożąc przeoryszy.

Wystraszywszy się słów Francuzki o tyfusie, Rosjanie, nadal klnąc, tchórzliwie uciekają.

Druga scena rozgrywa się w nocy w lesie. Grupa radzieckich żołnierzy chce zgwałcić Francuzkę, wyciągając ją z samochodu Czerwonego Krzyża w drodze z klasztoru.

W ostatniej chwili ratuje ją nieoczekiwane pojawienie się radzieckiego oficera, który kopniakami przepędza swoich podwładnych. Jest on jedynym dobrym Rosjaninem w filmie.

Według oficjalnych danych w wyzwoleniu Polski spod okupacji niemieckiej uczestniczyło 3 miliony 246 tysięcy radzieckich żołnierzy. Ponad 600 tysięcy na zawsze spoczęło w polskiej ziemi.

Zgodnie z planem Hitlera Polacy jako naród powinni faktycznie zniknąć z powierzchni ziemi, a oswobodzone tereny miały być rozdane Niemcom. Właśnie w Polsce naziści stworzyli największe fabryki śmierci, w których systematycznie zabijano więźniów z całej Europy, w tym z okupowanych obszarów Związku Radzieckiego. Dopiero nadejście Armii Czerwonej położyło kres tej potwornej zbrodni ludobójstwa, które kosztowało samą Polskę 6 milionów istnień ludzkich.

Tymczasem dziś Polska pewnie zajmuje pierwsze miejsce w Europie pod względem liczby aktów wandalizmu wobec naszych pomników i miejsc pochówku żołnierzy radzieckich.

Jedynie w ubiegłym roku w Szczecinie, Milejczycach, Garwolinie, Limanowej, Sarnicach i innych miejscowościach sprofanowano i zniszczono dziesiątki grobów żołnierzy radzieckich oraz pomników bohaterów-wyzwolicieli. W Pieniężnie zdemontowano pomnik poległego tam generała Armii Czerwonej Iwana Czerniachowskiego. W Poznaniu zlikwidowano tablicę upamiętniającą oswobodziciela miasta dowódcę Wasilija Czujkowa.

Pożywne środowisko dla tych bachanalii tworzy zmasowana antyrosyjska propaganda w polskich mediach i jawnie rusofobiczne wypowiedzi władz, coraz częstsze po przewrocie państwowym na Ukrainie.

Według słów ambasadora Federacji Rosyjskiej Siergieja Andriejewa jedynie w ubiegłym roku nasi dyplomaci odnotowali 31 przypadków aktów wandalizmu wobec pomników i miejsc pochówku żołnierzy radzieckich.

Siergiej Andriejew, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej: — Kiedy słyszymy lub czytamy wypowiedzi polskich oficjalnych przedstawicieli, że nasze pomniki tworzą tutaj „fałszywe poczucie wdzięczności” wobec Armii Czerwonej, rodzi się naturalne pytanie: jak to? Jak można to tak traktować? Ludzie, którzy niszczą nasze pomniki i którzy rozpowszechniają taką teorię, taką wizję historii, oczekują, że kiedyś wrócą do normalnych relacji z nami? Czy liczą, że kiedyś zapomnimy o takim stosunku do wyzwolicieli, do naszych przodków?

Aleksiej Denisow, dziennikarz: — Według rosyjskich dyplomatów dziś polskie władze jawnie nierzetelnie traktują nasze międzyrządowe umowy o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen. Według nich pomniki żołnierzy radzieckich poza cmentarzami rzekomo nie podlegają ochronie i zachowaniu. 3 marca tego roku Instytut Pamięci Narodowej RP zaproponował polskim władzom zlikwidowanie w sumie 500 radzieckich pomników na terytorium kraju.

Siergiej Andriejew, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Federacji Rosyjskiej w Rzeczypospolitej Polskiej: — Jeśli nazywać rzeczy po imieniu, to przeciwko Rosji toczy się wojna ideologiczna, wojna informacyjna. Najważniejszym elementem tej wojny informacyjnej jest wojna z naszą pamięcią historyczną, wojna z historią Rosji. Próbuje się nas przekonać, że mamy „występną”, jak powiedział Brzeziński, kryminalną historię. Że w przeszłości Rosja tylko krzywdziła innych.

Oczywiście nie ma w tym nic nowego. Swego czasu Sołżenicyn w latach 80., kiedy mieszkał w Stanach Zjednoczonych i patrzył z tej strony, a był w opozycji, widząc, co się dzieje, napisał, że „Rosja była oczerniana przez wieki” i nie powinien nas zdradzić nasz instynkt przetrwania.
— Mamy historię narodu zwycięzcy! Mamy Wielką Historię! Były w niej czarne karty — nie można na ten temat milczeć, trzeba o nich wiedzieć, należy je właściwie ocenić. Ale w żadnym wypadku nie jest możliwe, abyśmy pozwolili się przekonać, że jesteśmy państwem z „kryminalną”, „występną”, „przestępczą historią”. To jest po prostu nieprawda. Jest to nieuczciwe. Po naszej stronie leży prawda!

http://pl.sputniknews.com

Zobacz film Aleksieja Denisowa „Ostatni bastion pamięci”

Komentarzy 47 do “Polska: ostatni bastion pamięci”

 1. JerzyS said

  ” zostały brutalnie zgwałcone”

  A jak wyglądały zgwałcenia nie brutalne w amerykańskiej strefie okupacyjnej?

 2. JerzyS said

  „Według scenariusza kilka zgwałconych przez radzieckich żołnierzy zakonnic zaszło w ciążę. Przeorysza próbuje ukryć hańbę, która spadła na klasztor.

  Zrozpaczone kobiety zwracają się o pomoc do młodej francuskiej lekarki z Czerwonego Krzyża.

  Po przyjeździe do klasztoru stara się ona uśmierzyć psychiczne i fizyczne męki nieszczęśliwych ofiar radzieckich gwałcicieli”

  „A francuska LEKARKA ZALECA IM ABORCJĘ”

 3. RomanK said

  To bardzo przykre..bardzo przykre..sluchac slow prawdy- tak bolesnej.
  Przykre dla mnie- jako Polaka i Chrzescijanina i Slowianina, ktory wychowany zostal w szacunku i wdziecznosci dla tych , ktorzy poswiecili Wszystko- po to zebysmy mogli …BYC!
  Nie wierze- Excelencjo, Panie Ambasadorze, by ktos – Polak- Slowianin i Chrzecijanin zachowywal sie tak podle – jak ci Pamiecioburcy, ktorzy mienia sie byc „polska elita wladzy!”
  NIkt z nas nie traktuje cmentarzy, jak miejsc utylizacji scierwa bydlat…chyba tylko ten- ktory uwaza nas i traktuje- jak bydlo!!!
  Ze jest to akcja sterowana centralnie i- jak zwykle- wykonywana rekami tajnych funkcjonariuszy Sluzb tzw” polskiego rzadu” nie ulega najmniejszej watpliwosci.
  To najwieksza prowokacja, jakiej celem jest zniszczenie naturalnej i sympatii i przyjazni- jaka i Polacy i Rosjanie maja i zachowuja wzgledem siebie!
  Jej celem jest zasianie nienawisci i poroznienie dwoch bratnich narodow…tak jak czynino to wielokrotnie w przeszlosci! MY Polacy I Rosjanie nie mamy nic co nas dzieli!!!!
  Nie dzieli nas ani Krew rozlana, ani Ziemia..nigdy w historii nie zdarzylo sie to -co na Ukrainie i Kresach Polskich…nigdy ani Polacy, ani Rosjanie nie napadali w nocy na swych sasiadow i nie mordowali ich siekierami bez roznicy na wiek i plec!!!
  Ta Policy Nienawisci i Prowokacji jest celowa rozmyslna i zbrodnicza!!!! Kryminalna i Karygodna! Za nia stoja konkretni ludzie, piastujacy konkretne funkcje w rzadzie polskim i stanowiska, oplacani przez polskich podatnikow!
  Czynia to- jak zwykle kurduple i tchorze w imieniu nas Polakow, nie majac na to ani naszej zgody, ani przyzwolenia, ani najmniejszej akceptacji!!!!
  Niech Pan przyjmie Excelencjo -moje glebokie wyrazy ubolewania i zalu z powodu takich prowokacji, gleboko raniacych pamiec naszych Braci Rosjan..i przekaze Rosji, ze tak samo mysla miliony- jak ja zwyklych ,prostych Polakow, ktorych nikt nie pyta o zdanie, a ktorych dotyka Kara Boza plaga -takich wlasnie rzadow…jakie sa.
  Wierzcie, ze to samo robia z nami, nasza kultura, pamiecia, a co najwazniejsze i staje sie coraz bardziej wyraznie widoczne -szykuja nam przerazajaca przyszlosc!
  Do tego nie wolno NAM dopuscic!
  Hanba Zdrajcom!
  Da Zdrastwujet Polsko Ruskaja Druzba!

 4. Ehze said

  Akurat ci co zmajstrowali ten film i ci co beda go na sile rozpropagowywac strasznie przejmuja sie losem zakonnic.

 5. czosnkowy niedźwiedź said

  To najwieksza prowokacja, jakiej celem jest zniszczenie naturalnej i sympatii i przyjazni- jaka i Polacy i Rosjanie maja i zachowuja wzgledem siebie!

  Największa, jak dotychczas.

  Obym to odszczekiwał.

 6. Joannus said

  Demontaż pomnika Iwana Koniewa w Krakowie

 7. Małgorzata said

  Ten film jest tak samo prawdziwy i wiarygodny jak gnIda i Pokłosie-http://bobry7.salon24.pl/701735,antypolski-francuski-kit-filmowy-czyli-czy-niewinne-widzial-papiez

 8. rola said

  Tysiącami zagazowywane (ale nie gwałcone) przez umiłowanych Niemców z grzeczności określanych „nazistami”, tysiącami mordowane, z odcinanymi piersiami i rozcinanymi brzuchami przez umiłowanych Ukraińców z grzeczności zwanych „samoobroną” nie jest zauważane przez wiadomych pięknoduchów. Zbrodnia zaś dokonana przez maruderów jest treścią filmu – dla kształtowania obrazu wroga – Armii Czerwonej.
  Bez niej autorzy tych gniotów nawet by nie przeszli przez komin… bo byłoby to udziałem ich ewentualnych rodziców co w planach mieli wobec Polaków w drugiej kolejności po Żydach ci dobrzy Niemcy.
  Znam z opowieści sytuację że do młyna zawitali krasnoarmiejcy, paguliat z kobitkami zamierzali. Mąż wymknął się i dotarł do radzieckiej komendantury. Żandarmi z nim przyjechali i mimo błagań mieszkanek młyna rozstrzelali „bawidamków”.

 9. Dziadzius said

  Ciezko jest myslacemu Polakowi rozprawic sie rozsadnie z tym tematem. – z jednej z strony – TAK wojska Rosyjskie oswobodzily Polske od Niemcow- ale z drugiej strony tej samej monety- te same wojska nalozyly na Polakow swoja okupacje – no niby komunistyczna partia bieruta wprowadzila taki rzad jaki POLACY chcieli- wiec nie mozna winowac Rosyjskie wojska za umyslowe zacmienie Polakow. Zachod -nasz wojenny alliant- sprzedal nas i to bezczelnie i haniebnie – to jaki byl wybor??– ale pozostaje ten niesmak ze rosyjskie wojska zagwarantowaly komune- Czy wymiana ruska za szwaba jest w jakis sposob inna- to tak jak zmienic kajdany z czarnych na czerwone – one tak samo i dalej sa kajdanami a kolor nie daje ulgi zakutemu. .

 10. peacelover said

  Trzeba isc z duchem czasu !
  Za PRLu (w latach 50 i 60tych !) wszyskie tzw. ruskie cmentarze byly urzedowo chronione i pomimo to rzadko kto o nie dbal.
  „Anty-sowietyzm”, w narodzie byl powszechny, a mogily Ruskich byly lekcewazone.

  Teraz , zgodnie z USraelska poprawnoscia polityczna aplikuje sie nam „rusofobizm” i…
  „powinnismy” nienawidziec ROSJAN, bo… USA uwaza Rosje za rywala w rzadzeniu swiatem.

  Problem w tym, ze istnieje zasadnicza roznica miedzy KOMUNISTA a ROSJANINEM.

  I tu trzeba przypomniec, ze KOMUNISCI wymordowali ok. 60mln Rosjan (wg. Souzenicyna!),
  a ruch ten byl wymyslony i wprowadzany przez Zydow.
  To tak, jakby KOMUNIZM wyemigrowal do USA !

 11. kail1410 said

  „…którego wojska w styczniu 1945 roku wyzwoliły ich miasto spod okupacji niemieckiej…”

  Mam niedosyt czytając o „wyzwoleniu spod okupacji niemieckiej”, bo to niby i prawda, ale przecie wyszło na to samo, z tą różnicą, że „centralka” przeniosła się z Belina do Moskwy, no i po 45 roku, „zdzierano paznokcie” już w „majestacie prawa”. No i nie zapominajmy też, iż ZSRR zaczęło „wyzwalać” tereny okupowane przez „nazistów hitlerowskich” 17 września 39 roku. Bardziej precyzyjnym i pewnie uczciwszym byłoby nazwać owo „wyzwolenie”, przejęciem.

  „Ludzie, którzy niszczą nasze pomniki i którzy rozpowszechniają taką teorię, taką wizję historii, oczekują, że kiedyś wrócą do normalnych relacji z nami?”

  Czyżby Pan Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny „nam” groził? No i co to są właściwie te „normalne relacje z „nimi”? Czy to te sprzed 11 listopada, czy może te po 17 września.

  ——
  Widzę, że Panu czas zatrzymał się na etapie ZSRR przed 1956 rokiem. To nie jest dobra podstawa do dyskusji.

  Nb. normalne relacje z Rosją to takie, jakie mają np. Węgry, które też mogłyby ZSRR niejedno zarzucić.
  Admin

 12. Boydar said

  Ładnie to Kaflisko napisało.

 13. Maćko said

  Ładnie to Pan Roman Kafel napisał!

 14. Boydar said

  No przecież mówię 🙂

 15. WI42 said

  #9D
  „Czy wymiana ruska za szwaba jest w jakis sposob inna- to tak jak zmienic kajdany z czarnych na czerwone – one tak samo i dalej sa kajdanami a kolor nie daje ulgi zakutemu. ”
  Poetycka alegoria Dz. dzwięczy ładnie, ale niewiele ma wspólnego z realiami. Ale już jeżeli Dz. chce być poetą, to jakiego koloru są kajdany teraz?

 16. Dziadzius said

  @15 —Dzisiejsze kajdany moj panie
  maja takie kolory mieszane
  ani jedn ani drugi nie pasuja
  ale napewno dzialalnosc hamuja

 17. Maćko said

  1. Panie Jerzy, wygladaly podobnie jak pokojowo gwalcone Japonki w okolicach amerykanskich baz na Okinawa.
  Jul.17,1993 A 25-year-old US serviceman under confinement within the base as a suspected case of raping a 19-year-old Japanese woman escaped back to United States by a commercial aircraft. He was arrested in US and was sent back to Okinawa.

  May 10,1995 A 24-year-old insurance saleswoman was hit on the face with a hammer by a 20-year-old US serviceman in front of her apartment house. She died.

  Sep.4,1995 Three US servicemen raped a 12-year-old schoolgirl.

  [10/12/1995 from The Okinawa Times]
  http://www.uchinanchu.org/history/list_of_crimes.htm

 18. RomanK said

  Jeli pijani soldaci zgwacili zakonnice..toc czyn obzydliwy i naganny..i ajczesciej popelniany w zdecydowanej wiekszosci przez obzydliwcow…jaki oprocz rozkazow wykonywali nakazy zemsty,,,ale jesl trzezwy wyksztalcony i dodatkowo wyswiecony ksiadz gwalci nieletnei dziewczynki i chlopcow,,.,to Dziadziusie traca wzrok:-))))

  Jeszcze bardziej tracimy wzrok, gdy kilkudziesięciu rabinów, kantorów etc. z Nowego Jorku, od lat prowadzili działalność pedofilską.
  Admin

 19. Maćko said

  A jak to czynia rabini? Wsród rabinów jest proporcjonalnie 4 razy wiecej pedofilów niz miedzy ksiezmi. Kto wtedy traci wzrok i mowe a nawet zdolnosc do pisania?

 20. Maćko said

  18 – a jeszcze ten ksiadz jest pijany i pochodzenie zydowskiego i dzialajacy dla chwaly judazimu, jest zle wyksztalcony i smierdzi czosnkiem. To co?

 21. POLACY = STADLO POLSKICH DURNYCH DOJONYCH na lewo i PRAWO, BARANOW z zacisnieta piescia w kieszeni? Pomysl o tym. said

  NAZI tak to byli NAZI to oni napadli na Polske to oni wrzeszczeli SIG HEIL to oni uwielbiali FüHRERA to ono pacyfikowali Polske zabijali nasze elity gwalcili kobiety. ALE KTO TO JEST? STWORZONO ZASLONE DYMNA o nazwie NAZI, JACYS blizej nieokresleni przybysze z kosmosu kosmitow niedobrych bandytow, mordercow gwalcicieli. PO CO by umyc rece by uprawiac ten sam prawie proceder pod innym nazwiskiem. ALE nie NAZI TO BYLI I SA DALEJ NASI SASIEDZI, TO BYLI NIEMIECCY BANDYCI WYKOLEJENCY, boja sie odpowiedzialnosci, boja sie ze WYSTAPIMY O ODSZKODOWANIE NAM NALEZNE za dewastacje POLSKI, WARSZAWY za MORD NA POLAKACH naszych braciach. LAJDACTWO ale na to mozemy pozwolic tylko MY SLOWIANSKIE DURNE DOJONE BARANY. Sprawa jest prosta MY POLACY NIE MAMY GENOW BESTII MORDERCOW, tak jak NIEMCY czy ANGLICY (a propo tez pochodzenia niemieckiego) gdybysmy je mieli to bylibysmy krajem od BERLINA DO WLADYWOSTOKU okazji bylo wiele. MAJA NAM ZAPACIC ZA SWOJE ZBRODNIE ci NAZI nIEMIECCY BANDYCI co jeszcze zyjy i ich potomkowie, teraz ZARAZ.

 22. Boydar said

  Sołdaci naszą sprawą nie są.

  „Pozwól Cezarze gdy zdobędziemy cały świat,
  gwałcić, rabować, sycić wszelkie pożądania.
  Proste prośby żołnierzy te same są od lat.
  A Juliusz Cezar milcząc zabaw nie zabrania.”

  Rabini tym bardziej.

  Ale ksiądz to już jest nasza sprawa.
  Tak jak i król.

 23. grzech said

  „Według oficjalnych danych w wyzwoleniu Polski spod okupacji niemieckiej uczestniczyło 3 miliony 246 tysięcy radzieckich żołnierzy”
  brakuje ciągu dalszego – przyniesienia dalszego zniewolenia. Tym razem od Sowietów.
  „Dopiero nadejście Armii Czerwonej położyło kres tej potwornej zbrodni ludobójstwa, które kosztowało samą Polskę 6 milionów istnień ludzkich.” Nadejście Armii Czerwonej 17 września 1939 roku pomogło Hitlerowi już mocno przez Polaków skrwawionego w podbiciu Polski. Sowieci też dokonywali ludobójstwa, wsadzali do obozów, a podczas wojny w 1941 roku rozstrzeliwali masowo więźniów. W 1944 i 1945 roku nie przynieśli kresu ludobójstwu.
  Obydwa państwa były zbrodnicze, po prostu jeden wygrał wojnę z drugim ale to nie znaczy że przyniósł nam wyzwolenie. Czy zabór Kresów to wyzwolenie? Czy wywożenie po wojnie Polaków do łagrów to wyzwolenie? Czy stacjonowanie A.Cz. na ziemiach polskich to wyzwolenie? Czy to że władze PRL nie były suwerenne i o wszystko musiały pytać Moskwę to wyzwolenie?
  Ci marszałkowie generałowie nie przynosili nam wolności wręcz niektórzy byli zbrodniarzami – to dlaczego mają stać ich pomniki? Nie mam nic przeciwko zwykłym Rosjanom, działającym na rzecz ludzi, ale Sowietom mówię NIET.

 24. Watazka said

  Gwalt jest gwaltem i kazde zoldactwo to robi.
  Chodzi o to, ze niektorym zoldakom wolno to robic bezkarnie i w czasie pokoju a i w czasach wojny, ktora ich kraje rozpoczely GLOWNIE po to, zeby sobie uzyc na bezbronnych cywilach.

  Amerykanie podbijaja narody dla ropy i gwaltu na ludnosci cywilnej,.
  Tak im sie to podoba, ze robia sobie zdjecia pamiatkowe i filmy.
  Holywood ma materialu na stulecia. Czy skorzystaja?
  Czy moze tylko beda robic „gebelsowke” – taka jak teraz w Polsce na uzytek propagandy antyrosyjskiej?.

  Nie wiem, czy mi sie marza takie filmy ale podejrzewam, ze Amerykanom by sie bardzo podobala powtorka z rozrywki, bo zarejestrowane rozkosze na telefonach komorkowych maja swoje ujemne strony: Moga byc uszkodzone w trakcie gwalcenia dzieci i kobiet.

  Moze te linki przyniosa dodatkowe natchnienie polskim producentom filmowym:

  Gwalty amerykanskich zolnierzy na kobietach w Iraku (paskudne zdjecia „pamiatkowe”)

  http://serveice.blogspot.com.au/2011/08/rape-of-iraqi-women-by-us-soldiers.html

  Amerykanski zolnierz, ktory zgwalcil a potem zamordowal 14 letnia dziewczynke: „Nie wiedzialaem, ze Irakijczycy to tez ludzie”:

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-1340207/I-didnt-think-Iraqis-humans-says-U-S-soldier-raped-14-year-old-girl-killing-her-family.html

  Zbiorowe gwalty na dziewczynkach i kobietach przez zolnierzy USA:

  Zolnierze USA zgwalcili 190 tysiecy kobiet w powojennych Niemczech.
  (ooops, lepsi od emigrantow)

  http://www.spiegel.de/international/germany/book-claims-us-soldiers-raped-190-000-german-women-post-wwii-a-1021298.html

  Zolnierze USA torturowali i gwalcili kobiety irackie

  http://www.liveleak.com/view?i=ca6_1375246828

  Amerykanie nie sa wybredni ani nie sa rasistami: Gwalcili malych chlopcow latynoskich ( a wiec katolickich) w obecnosci ich matek:

  http://www.mintpressnews.com/classified-evidence-us-soldiers-raped-boys-in-front-of-their-mothers/200160/

  Amerykansscy zolnierze w walce z narkotykami w Kolumbii zgwlacili dziesiatki dziewczynek:

  http://www.alternet.org/us-troops-fighting-drugs-colomiba-raped-dozens-girls-got-away-it

  Taka ci ona ta zachodnia kultura.
  Teraz bedziemy miec bazy amerykanskie w Polsce. Trzeba bedzie dzieci i kobiety trzymac w piwnicy.

 25. Dinozaur ( z Neandertalu ) said

  W 1991 roku żyła jeszcze śp. Maja Iwanowna Koniewa ( polonistka , tłumaczka polskiej literatury, wielka przyjaciółka polski i Polaków ), zmarła 1993 .
  Pozdrowienia
  Dinozaur ( z Neandertalu )

 26. błysk said

  Sprawa jest skomplikowana. Bo ,jak się wydaje Rosjanie mieli zakaz gwałtów na terenie Polski,ale nie na terenach niemieckich. Przyznają to nawet oficjele sowiecko- rosyjscy ,którzy chlubią się ,że znani sportowcy niemieccy tak naprawdę nie są Niemcami.Jak się wydaje w Polsce problem gwałtów nie był wielki i tu kłamcy także filmowi nadużywają naszej ufności. .Chodzi o co innemu : o to że zwykły żołnierz rosyjski czy sowiecki przyniósł nam wyzwolenie od okupacji niemieckiej ,ale jednocześnie spowodował narzucenie okupacji sowieckiej /choć prawdopodobnie nie zawsze zdawał sobie z tego sprawę/ . Wdzięczność nasza miesza się tu z protestem przeciwko obcej dominacji. Bo sowieci nie wycofali się tak jak Amerykanie z wyzwolonych krajów Europy ,ale narzucili swoje porządki .Bowiem Stalin i jego żydowskie otoczenie chcieli podboju świata dla komunizmu. Tego wszystkiego, jak się wydaje nie pojmują współcześni Rosjanie ,zarzucając nam brak wdzięczności ;przyrównują nawet pomniki wdzięczności /nota bene postawione często przez sowietów/ do naszego pomnika w Katyniu . Dlatego byłbym za likwidacją pomników dowódców sowieckich ,którzy ponoszą część odpowiedzialności za politykę Stalina /choć Koniew ma duże zasługi przy wyzwoleniu Krakowa i przede wszystkim Częstochowy i to powinno się w jakiś sposób uczcić/ ,ale stanowczo za pozostawieniem cmentarzy sowieckich i być może uwzględniając odczucia rosyjskie za pozostawieniem pomników żołnierzy sowieckich. Przede wszystkim jednak powinien być kontynuowany dialog na tematy trudne i to nie fasadowy ,z udziałem osób nie reprezentujących narodu polskiego ,ale szeroki ,polsko-rosyjski.

 27. anonim said

  Tutaj chodzi o ludność mieszkającą na granicy II RP z rzeszą.
  Kilka albo i kilkanaście kilometrów w jedną lub w drugą stronę w wojennej zawierusze łatwo o pomyłki które zwyczajnie się zdarzały.

  ps. Nie wiem ile jeszcze tragedii potrzebuje Pan Grzech by zrozumieć że słabi nie mają głosu…

 28. Filomena said

  Zaczne od tego, ze wspolczesna kinematografia ( a w pewnym stopniu rowniez i literatura) to w wiekszosci nie tylko chaltura i kicz, ale rowniez narzedzie neo-trockistowskiej, neo-liberalnej, syjonistycznej propagandy, manipulacji swiadomoscia i ogolnego oglupiania.

  Ten film jest jeszcze jednym doskonalym przykladem sklocania i rownoczesnie oczerniania Slowian. Nic dodac, nic ujac. Demonizacja Slowianszczyzny i slowianskich narodow (jak nie jednych to drugich w taki czy inny sposob) zaczela sie juz dawno, jeszcze nim powstaly kino i telewizja. Ja ogranicze sie do kina i telewizji, bo te ulatwily ta cala robote. Ogranicze sie rowniez do ostatnich kilku dekad. Zaczne od filmow i programow o holokauscie gdzie zamiast Niemcow systematycznie oczernia sie Polakow – czyli Slowian (ktorzy przeciez byli pierwszymi ofiarami hitlerowskiej agresji). Prawie cala holokaustyczna kinematografia i literatura to jeden wielki najazd na Polakow. Zobaczmy tylko jak „fajnie”przedstawil Polakow francuski trockista-syjonista Claude Lanzman w swoim filmie Szoa (Shoah). Z wyjatkiem Karskiego reszta Polakow to debile, prymitywy, degeneraci i po prostu potencjalni zydozercy. A juz najbardziej postaral sie pan Gross ze swoim „dzielem” pt. „Sasiedzi”. Czego nie pokazal trockista-syjonista Lanzman to uzupelnil Polonofob i klamca Gross ze swoja historyjka w Jedwabnem. Czekac tylko jak Hollywood zafunduje nam nastepny filmik na podstawie „jedwabnych” legend i Polakow znowu przedstawia jako glownych wampirow w krwawym teatrze Drugiej Wojny.

  Niedlugo trzeba bylo czekac jak zaczelo sie oczernianie nastepnego slowianskiego narodu – Serbow. Tu akcja szla ze tak powiem „na zywo”, bo na Balkanach zaczal sie w 90-tych latach konflikt – sprowokowany zreszta przez ten sam Anglo-Syjon, ktory wczesniej sprowokowal dwie swiatowe wojny. Jak tylko rozpetal sie konflikt w Bosni syjonistyczne media zaczely masowa nagonke na Serbow. Zaczeto obwiniac ich o najstraszniejsze zbrodnie a juz najwieksza „furore” zrobil w mediach temat gwaltow. Serbowie mieli ponoc gwalcic Bosniaczki-muzulmanki dziesiatkami tysiecy. Oglupiono publike doszczetnie. Malo kto zadawal sobie pytanie jak to jest mozliwe, ze w tym czy innym miejscu zgwalcono wiecej kobiet niz ich tam rzeczywiscie bylo. Po prostu podawane liczby nie zgadzaly sie z iloscia mieszkancow. W wielu miejscowosciach nie bylo nawet tyle kobiet – i to muzulmanek, Serbek i Chorwatek razem wzietych – zeby ich tyle zgwalcic. Liczby ofiar po prostu wydmuchiwano z powietrza.

  Anglo-Syjonowi i jego klamliwym mediom udalo sie nie tylko skutecznie oczernic Serbow i zrobic z nich degeneratow i barbarzyncow, ale rowniez sklocic trzy wczesniej razem zyjace grupy Slowian. O tym, ze na terenie Bosni dzialaly miedzynarodowe wahabickie bandy, ktorych ideologia pozwalala im traktowac kobiety jak lup i towar, i ze to oni byli glownymi zbrodniarzami milczano.

  Wojna jest wojna i na wojnie prawie zawsze zdarzaja sie jakies naduzycia czy niemile incydenty. Ale zeby dochodzilo do systematycznych ekscesow potrzebna jest jakas radykalna ideologia czy fanatyzm a u Serbow czegos takiego nie bylo, bo nie oni chcieli rozpadu Jugoslawii. Federalna Armia Jugoslawii nie poszla do Bosni eksterminowac czy gwalcic swoich obywateli, ale wygnac stamtad bandy radykalow i wprowadzic porzadek. Co wiecej w Federalnej Armii byli nie tylko Serbowie, byli i muzulmanie i inne grupy ludzi.

  Probowano zagrac karta gwaltow i w wojnie w Czeczenii, ale nic z tego nie wyszlo. Wojna w Czeczenii byla wojna przeciwko miedzynarodowej bandzie wahabitow-najemnikow dla ktorych zabijanie i torturawanie bylo zabawa. Zeby bylo „weselej” bandyci intensywnie uzywali narkotyki. Federalne wojska musialy przeczesywac geste gorskie lasy gdzie wczesniej wahabickie bandy porobily sobie rozne kryjowki i przygotowaly liczne pulapki na „wroga”. Ze strony rosyjskiej dzialala tu przede wszyskim desantura i spejalne grupy. Ich zadaniem bylo wykryc tych bandytow i albo zlapac albo wybic. Fakt jest taki, ze byli to w wiekszosci profesjonalisci, ktorzy w wojsku sluza po to zeby wykonywac wazne zadania. Nie w glowie im amory. Poza tym same okolicznosci nie sprzyjaly zabawie z panienkami w lokalnych wioskach. Taka zabawa moglaby dla Rosjan sie bardzo zle zakonczyc. W kazdej wiosce mogla byc pulapka.

  Poniewaz zadnych brzydkich incydentow ze strony rosyjskiej armii w Czeczenii nie bylo, syjonistyczna agentura i jej media probowaly cos wymyslec. Byla nia afera pulkownika Budanowa. Oskarzono go o zgwalcenie i zaduszenie czeczenskiej osiemnastolatki niejakiej Elzy Kungajewej. Nie bede wchodzi w szczegoly calej afery, ale wszystko w tej aferze bylo pogmatwane. Zolnierze Budanowa mowili, ze byla ona snajperka. Oficjalne media probowaly ukryc ten fakt, ale wiele ludzi widzialo ja na interenecie z bronia. Co wiecej, na zdjeciu Kungajewa wcale nie wyglada na mloda panienke a na kobiete dobrze juz w srednim wieku. Zarzuty gwaltu zaczeto pozniej wycofywac. Mowiono tylko o zbeszczeszczeniu trupa. Budanow mial ja ponoc zabic w napadzie zlosci, bo zaczela mu sie odgrazac. Chodzily nawet sluchy, ze Kungajewa pracowala dla Mossadu. Niektorzy nawet mowili, ze byla zydowka a nie Czeczenka. Czy tak czy inaczej, dzis wokol tej sprawy na Zachodzie cisza. A probowano zrobic sporo krzyku.

  Ani w Czeczenii ani w Afganistanie nie bylo jakichs specjalnych ekscesow wzgledem dzieci czy kobiet ze strony rosyjskich (czy sowieckich) zolnierzy. Poswiadczyc moga sami afganscy mudzahadini, ktorzy walczyli przeciez przeciw Sowietom. Materialow na ten temat jest sporo a wiele swiadkow jeszcze zyje i dzis mile wspomina Sowietow.

  A jak bylo w czasie Drugiej Wojny Swiatowej? Czerwona Armia byla w duzej mierze zbieranina roznych ludzi, czesto nieprofesjonalistow, co mialo duzy wplyw na sposobnosc bojowa jak i na stan moralny. Spora czesc narodu Rosji Sowieckiej byla zdemoralizowana rewolucja, wojna domowa, represjami. Niemniej jednak wiekszosc krasnoarmiejcow zachowywala sie poprawnie. Byly ekscesy, ale za nie bardzo surowo karano. Za gwalt – jak ktos go doniosl – dostawalo sie kule w leb. Co do Niemcow, to ogolnie Rosjanie potraktowali ich dobrze. Nie niszczyli ich miast bombami, gdzie mogli ocalili zabytki czy kolekcje muzealne, dzieciom krzywdy nie robili. Uwazam, ze ciagle oskarzanie Armii Czerwonej o to i o tamto to jeszcze jeden przyklad oczerniana i demonizowania Slowian. Dlaczego nic nie mowi sie o gwaltach we Wloszech, Francji i innych krajach, ktore wyzwalali zachodni „alianci”?

  Na koniec dodam, ze za czasow carskich rosyjska armia znana byla z bardzo wysokiego stopnia moralnosci i ekscesy nalezaly do rzadkosci. Porownajmy jej zachowanie z zachowaniem napoleonskich zoldakow. To wlasnie zolnierze Napoleona slyneli z tego, ze gwalcili zakonnice, rabowali i bezczescili wszystkie koscioly.

  @ 25

  Stalin nie chcial zadnego podboju swiata. Podboju swiata dla komunizmu chcial Trocki. Stalin budowal Sowieckie imperium za wzor dawnego carskiego. Trocki natomiast chcial budowac syjonistyczne imperium. Dzisiejsi neo-konserwatysci to kontynuatorzy idei Trockiego. Wiekszosc z nich miala ojcow albo dziadkow trockistow. Dzis daza do panowania nad swiatem.

  Rosjanie dobrze pojmuja co sie dzieje dlatego czesciowo rozgrzeszaja Stalina. Natomiast nienawidza Stalina a kochaja Trockiego rosyjscy tzw. liberalowie, z ktorych wiekszosc ma zydowskie korzenie i pracuje dla syjonistow.

 29. Boydar said

  @ Pan Błysk (25)

  „… Bo sowieci nie wycofali się tak jak Amerykanie z wyzwolonych krajów Europy …”

  Pewnie w wyniku tego niewycofania mamy (wyzwolone kraje znaczy) atomowe silosy na pokładzie, i na każdym napisane USArmy. I to bynajmniej nie drobnym drukiem. Że o BRD Gmbh nie wspomnę, ich to wyzwolili do imentu.

 30. Tekla said

  Dokładnie,tak ich tak amerykańce wyzwolili /zachód/ ,ze teraz juz nic nie ponimają..

 31. Błyskotka said

  Pan Boydar spostrzegł tą samą rewelacje z rozBłyskiem:
  “Bo sowieci nie wycofali się tak jak Amerykanie….. z wyzwolonych krajów Europy ,ale narzucili swoje porządki “

  Jak Amerykaniore wycofali sie z Europy widzimy to do dzis obserwujac: NATO, bazy, tarcze i “niezalezna” politykę jewro-pejskiej Unii.

 32. Watazka said

  6
  Joannus
  To jest najwieksze chamstwo polskiego chamstwa i lajdactwa!!!! Psia ich mac!.
  Koniew uratowal Wawel i prawdopodobnie cale miasto.
  Niemcy wiedzieli, ze nie zdaza zabrac calej dokumentacji i calego majatku z kwatery Glownej gen. Franka. Postanowil zaminowac Wawel. Nie dokonczyli, bo ich Sowieci wystraszyli. Uciekali niemiaszki przed Koniewem szybciej od wiatru .

  Nasi rodzice byli wdzieczni Koniewowi, ze uratowal nie tylko Wawel ale chyba i cale miasto.
  Niestety, zapomnieli sie wyskrobac zanim splodzili obecne potwory – dziwki ubecko-zydowskie , ktore zawszyly Krakow.

  Zyrynowski ma racje.
  Armia Czerwona powinna byla szerokim lukiem ominac Polske jak zaraze i isc na Berlin przez Prage. I zostawic Warszawe Niemcom i zydom.

  Zamiast pomnika Koniewa w Krakowie mamy teraz taki bohomaz:

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,44425,13987995,Mural_na_Zydowskim_Muzeum_Galicja_odsloniety.html#TRrelSST

 33. Watazka said

  A moze tak cos z bardzo wspolczesnej historii??

  Gwalt jest gwaltem i kazde zoldactwo to robi.
  Chodzi o to, ze niektorym zoldakom wolno to robic bezkarnie i w czasie pokoju a i w czasach wojny, ktora ich kraje rozpoczely GLOWNIE po to, zeby sobie uzyc na bezbronnych cywilach.

  Amerykanie podbijaja narody dla ropy i gwaltu na ludnosci cywilnej,.
  Tak im sie to podoba, ze robia sobie zdjecia pamiatkowe i filmy.
  Holywood ma materialu na stulecia. Czy skorzystaja?
  Czy moze tylko beda robic „gebelsowke” na uzytek propagandy antyrosyjskiej.
  Powtorka z historii?

  Nie wiem, czy mi sie marza takie filmy ale podejrzewam, ze Amerykanom by sie bardzo podobala powtorka z rozrywki, bo zarejestrowane rozkosze na telefonach komorkowych maja swoje ujemne strony. Moga byc uszkodzone w trakcie gwalcenia dzieci i kobiet.
  Moze te linki przyniosa dodatkowe natchnienie polskim producentom filmowym:

  Gwalty amerykanskich zolnierzy na kobietach w Iraku (paskudne zdjecia „pamiatkowe”)

  http://serveice.blogspot.com.au/2011/08/rape-of-iraqi-women-by-us-soldiers.html

  Amerykanski zolnierz, ktory zgwalcil a potem zamordowal 14 letnia dziewczynke: „Nie wiedzialaem, ze Irakijczycy to tez ludzie”:

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-1340207/I-didnt-think-Iraqis-humans-says-U-S-soldier-raped-14-year-old-girl-killing-her-family.html

  Zbiorowe gwalty na dziewczynkach i kobietach przez zolnierzy USA:

  Zolnierze USA zgwalcili 190 tysiecy kobiet w powojennych Niemczech. (ooops, lepsi od emigrantow)

  http://www.spiegel.de/international/germany/book-claims-us-soldiers-raped-190-000-german-women-post-wwii-a-1021298.html

  Zolnierze USA torturowali i gwalcili kobiety irackie

  http://www.liveleak.com/view?i=ca6_1375246828

  Amerykanie nie sa wybredni ani nie sa rasistami: Gwalcili malych chlopcow w obecnosci ich matek:

  http://www.mintpressnews.com/classified-evidence-us-soldiers-raped-boys-in-front-of-their-mothers/200160/

  Amerykansscy zolnierze w walce z narkotykami w Kolumbii zgwlacili dziesiatki dziewczynek:

  http://www.alternet.org/us-troops-fighting-drugs-colomiba-raped-dozens-girls-got-away-it

  Taka ci ona ta zachodnia kultura.
  Teraz bedziemy miec bazy amerykanskie w Polsce. Trzeba bedzie kobiety i dzieci trzymac w piwnicy.

 34. Maćko said

  Jak sie mysli o biednych Niemcach-Nazistach po wojnie lub pod jej koniec, to trzeba zapomniec o postwojennej propagandzie bardzo bogatego kraju powaznie zajmujacego sie zwoim image na Swiecie a przywolac do pamieci wspomnienia tych, co wojne i okupacje przezyli. Mialem przywilej i honor sluchac wspomnien Dziadka Longina ( Gusen, Matthausen i Dachau ), Pana Jana z Gross Rosen i Boba który przeszedl Auschwitz. Juz nie wspomne o innych starszych osobach jakie znam i znalem które byly mlode pod okupacja i z pierwszej reki opowiadaly o okupacji
  Straszne rzeczy opowiadali o bestialstwie Niemców: tortury, egzekucje, kradzieze, ponizanie byly chlebem codziennym Polaków pod okupacja a Rosjanie krócej ale przezyli to samo albo i gorzej.
  Kazda forme zemsty na nieludzkich Niemcach mozna, niestety, zrozumiec, choc trudno jest ja zaakceptowac nam, Polakom. Turanscy Rosjanie inaczej na to patrzyli, pochodzac z zupelnie innej cywilizacji.

 35. Nieważny said

  Co do tych gwałtów, to ja już sam nie wiem. Jeden pisze tak, inny inaczej…

 36. Filomena said

  Q 32

  Rosjanie nie sa turanska cywilizacja. Jest to nieporozumienie. Juz szybciej bizantyjska. A wlasciwie to bizantyjsko-slowianska. Ale definicje definicjami, spojrzmy na fakty. Jakie byly prawa w Zachodniej Europie a jakie np. w Panstwie Moskiewskim? Najlepszym przykladem jest system karny. Czesto slyszymy jakim to tyranem byl taki Iwan Grozny. Tymczasem ignorujemy fakt, ze duzo gorszy byl np. taki Henryk VIII. Za Iwana Groznego zabito ok. 6 tys ludzi. Za panowania Henryka VIII zabito 70 tys. ludzi a za jego corki Elzbiety ok 90 tys. W Panstwie Moskiewskim wyroki smierci wykonywac mozna bylo tylko w stolicy i wyrok mozna bylo wykonac tylko jak podpisal go sam car. W owczesnej Europie szubienice byly w kazdym jednym miasteczku, nawet we wioskach. Wyroki wykonywano tam gdzie je wydano. Brutalne egzekucje byly duzo rzadszym zjawiskiem w Panstwie Moskiewskim niz w Europie Zachodniej. Nawet podroznicy o tym pisza. Byly momenty w historii Rosji, ze kary smierci nie praktykowano. Corka Piotra Wielkiego Elzbieta znisla kare smierci za swojego panowania. Za carow Romanowych w XIX w. kare smierci dawano za zamach stanu czy terroryzm i to czesto zamieniano ja na inna kare. Za morderstwo – nawet okrutne – kary smierci nie bylo. A w takiej Anglii jeszcze na poczatku XiX w wieszano dzieci za kradziez gesi. I kto tu byl humanitarny?

 37. JO said

  ad.33. I ja uwazam, ze to nieporozumienie. Az slowa Pani zapisalem 🙂 …
  https://gajowka.wordpress.com/pan-przeclaw/

 38. Boydar said

  Humanitarny to był zawsze Człowiek. A nie krzyżówka neandertala z Belzebubem; co to w ogóle za pytanie.

 39. Marucha said

  Re 23:
  Panie Grzechu, czy mógłby Pan porównać liczbę osób, które zginęły skutkiem działań ZSRR i działań niemieckich? A potem skomentować?
  Dla ułatwienia: dane są w gajówce.

 40. Joannus said

  Ad 11 & 23

  Panowie coś nie tęgo z wyrośnieciem z majteczek, kiedy takie infantylne żale i pretensje.

  1.Szkoda Kresów – zorganizujcie się i wystąpcie do władz Litwy i Ukrainy, te zaś na złość Rosji, a z miłości do Polski oddadzą te ziemie.
  2. To kto w końcu nas wyzwolił, przykład wyzwalania własnymi siłami dała niby nasza polska władza rozpętując powstanie w Warszawie.
  3. Polska była tak strasznie zniewolona, a jakoś ;
  – dokonała odbudowy ze zniszczeń wojennych,
  – wyprowadziła Naród z nędzy i beznadziei przedwojennej,
  – odbudowała demografię,
  – wykształciła dobrze kadr teęchniczną,
  – zbudowała potencjał przemysłowo-wytwórczy doszlusowując tym do 10 światowej,
  – rozbudowała kontakty handlowe z wieloma krajami
  – praca umysłów i rąk służyła Polsce, slużyła też innym ludom i narodom, nie tak jak teraz lichwiarzom i złodziejom,
  – mimo wszystko nie przerabiano nas na kosmopolitów,
  – nie pchano w cudze wojny.

  Mogę dużo więcej wyliczać.

  A to wszystko z pomocą śmiertelnego wroga, co 17 09.39 r. zajął tereny wschodnie.
  Nie pochwalam akurat tego, jednak z punktu widzenia z zewnątrz posunięcie to zabezpieczyło ludność rusińską przed hitlerowcami, wobec nieuchronnego upadku sanacyjnej Polski.
  Nie daj Boże aby to się stało, ale być może już niedługo utracimy ziemie odzyskane, a dadzą nam umiłowane Kresy , coś z Banderlandu i Szaulislandu – wtedy gały wyjdą wam z orbit.

  Powtarzam, Sługa Boży Ksiądz Prymas Stefan Kardynał Wyszyński podobnie rozżalonym jak Wy powiedział swego czasu – Panu Bogu dziękujmy za to że popadliśmy pod Wschód a nie Zachód.

  Szatańska pazerność, pogarda, i niezrozumienie dla dorobku powojennego oraz brak wdzięczności za Boże dobrodziejstwa, doprowadziły nas do tego co mamy.

  Na długo jednakże nie wystarczy zadowolenie z doszlusowania do amerykańskiego ładu, demokracji i wolności.
  Ujadajcie dalej na czas miniony, czas wojny ze skutkami, stanowiący karę Bożą, którą zapowiedziała Najświętsza Panna Maryja w Fatimie, a Dobry i Sprawiedliwy Pan Nasz i Bóg oznajmił znakiem w 1938 r.
  O tej karze dla niewiernej i niewdzięcznej Polski sanacyjnej oznajmił św. Faustynie sam Pan Jezus, pokazując zniszczenia.

 41. JO said

  ad.40 https://gajowka.wordpress.com/powiedzonkacytaty/#comment-2855

 42. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/historia-prl/#comment-2856

 43. welna said

  Panowie dzięki:

  Pan Roman za piękny list,

  Pan Joannus za mądry komentarz,

  – ze swojej strony zapytam przewrotnie, czy ktoś analizował o ile mniej ofiar było po stronie wschodniej w porównanie do terenów zajętych przez Niemcy?

  ——
  https://marucha.wordpress.com/2012/02/11/polska-1939-1945-straty-osobowe-i-ofiary-represji-pod-dwiema-okupacjami/
  Admin

 44. Joannus said

  Ad 32
  Coś dodam cytując z biografii marszałka Iwana Koniewa, dla którego mam szacunek.

  Hańba durnym Krakusom.

  Częstochowa, 1944-1945

  ”W styczniu 1945 r. marszałek Iwan Koniew, prowadząc Armię Czerwoną na Berlin, zatrzymał się pod Częstochową, by przegrupować wojska. Zajął kwaterę i przy stole zasłanym mapami opracowywał plany strategiczne. Wtem pojawiła się przed nim kobieta, ubrana na czarno, w czarnym szalu na głowie, i zwróciła się do niego po rosyjsku: Idź i natychmiast rozpocznij ofensywę na Częstochowę! Powiedziawszy to, wyszła.

  Koniew, mocno zaskoczony, wybiegi z kwatery i pytał żołnierzy trzymających wartę: „Gdzie jest ta kobieta, która była u mnie?”. Lecz ci odpowiedzieli: „Nie było tu żadnej kobiety!”. Marszałek Koniew, powróciwszy do kwatery, nie namyślając się wiele, cofnął poprzedni rozkaz, a wydał nowy, nakazujący natychmiastowy wymarsz na Częstochowę.

  16 stycznia 1945 r. wojska Frontu Ukraińskiego pod rozkazami marszałka Koniewa zdobyły miasto bez jednego wystrzału! Atak był tak gwałtowny, że hitlerowcy nie zdążyli zburzyć miasta.

  Jeden z braci paulinów wspominał:

  Ta godzina wyzwolenia przyszła nagle… […] A Niemcy na Jasnej Górze nic absolutnie nie wiedzieli, że radzieckie wojska już tu są. Jak się dowiedzieli, […] powstała straszna panika. […] zakonnicy wszyscy się modlili; była akurat godzina modłów i byliśmy w kaplicy. […] Jeden z naszych zakonników poszedł pytać się, co oni teraz będą robić.

  Ten komendant odpowiedział, że on w takim wypadku ma rozkaz, pod karą śmierci, spalić Jasną Górę, jak się będzie stąd wycofywał. Klasztor był w pogotowiu. Wszyscy, którzy się tu schronili i zakonnicy, nikt nie spał wtedy. Ja byłem wyznaczony na obserwatora. […] Przed godziną 23 Niemcy wytoczyli na dziedziniec klasztorny osiem beczek z benzyną. I te beczki ustawili szeregiem, odkorkowali i tak to wszystko się lalo. Jednocześnie tam gdzie Arsenał, była wywleczona ogromna sterta kocy, też zlana benzyną. A na wprost, gdzie taka mozaika ułożona z kamieni, to zastopowali ciężarowe auto, naładowane wybuchowymi materiałami i wszystko to zlali benzyną. Ale znów rozległy się jakieś detonacje i oni uciekli. Tylko częściowo to podpalili.” (…)

  24 stycznia marszałek Iwan Koniew w otoczeniu sztabu oficerów wkroczył do jasnogórskiego sanktuarium. Stanąwszy przed obrazem Matki Bożej, powiedział:

  Это Она в тот день была у меня!

  [ To Ona tamtego dnia była u mnie! ]

  Pociągnął ręką dwa razy po twarzy, zdjął czapkę, pokłonił się nisko i wyszedł. A za nim sztab. Oficerowie byli poważnie zaniepokojeni zachowaniem Koniewa i jego zadziwiającą wypowiedzią. Myśleli, że marszałek zwariował! Wreszcie ośmielili się zapytać, dlaczego powiedział coś tak dziwnego. Koniew wyjaśnił: Tak, jak na tym obrazie, wyglądała kobieta, która dala mi tak stanowcze polecenie, że innej myśli już nie miałem, jak tylko tę, aby natychmiast rozkazać ofensywę na Częstochowę!”

 45. Joannus said

  Ad 32

  Coś dodam cytując z biografii marszałka Iwana Koniewa, dla którego mam szacunek.

  Hańba durnym Krakusom.

  Częstochowa, 1944-1945

  ”W styczniu 1945 r. marszałek Iwan Koniew, prowadząc Armię Czerwoną na Berlin, zatrzymał się pod Częstochową, by przegrupować wojska. Zajął kwaterę i przy stole zasłanym mapami opracowywał plany strategiczne. Wtem pojawiła się przed nim kobieta, ubrana na czarno, w czarnym szalu na głowie, i zwróciła się do niego po rosyjsku: Idź i natychmiast rozpocznij ofensywę na Częstochowę! Powiedziawszy to, wyszła.

  Koniew, mocno zaskoczony, wybiegi z kwatery i pytał żołnierzy trzymających wartę: „Gdzie jest ta kobieta, która była u mnie?”. Lecz ci odpowiedzieli: „Nie było tu żadnej kobiety!”. Marszałek Koniew, powróciwszy do kwatery, nie namyślając się wiele, cofnął poprzedni rozkaz, a wydał nowy, nakazujący natychmiastowy wymarsz na Częstochowę.

  16 stycznia 1945 r. wojska Frontu Ukraińskiego pod rozkazami marszałka Koniewa zdobyły miasto bez jednego wystrzału! Atak był tak gwałtowny, że hitlerowcy nie zdążyli zburzyć miasta.

  Jeden z braci paulinów wspominał:

  Ta godzina wyzwolenia przyszła nagle… […] A Niemcy na Jasnej Górze nic absolutnie nie wiedzieli, że radzieckie wojska już tu są. Jak się dowiedzieli, […] powstała straszna panika. […] zakonnicy wszyscy się modlili; była akurat godzina modłów i byliśmy w kaplicy. […] Jeden z naszych zakonników poszedł pytać się, co oni teraz będą robić.

  Ten komendant odpowiedział, że on w takim wypadku ma rozkaz, pod karą śmierci, spalić Jasną Górę, jak się będzie stąd wycofywał. Klasztor był w pogotowiu. Wszyscy, którzy się tu schronili i zakonnicy, nikt nie spał wtedy. Ja byłem wyznaczony na obserwatora. […] Przed godziną 23 Niemcy wytoczyli na dziedziniec klasztorny osiem beczek z benzyną. I te beczki ustawili szeregiem, odkorkowali i tak to wszystko się lalo. Jednocześnie tam gdzie Arsenał, była wywleczona ogromna sterta kocy, też zlana benzyną. A na wprost, gdzie taka mozaika ułożona z kamieni, to zastopowali ciężarowe auto, naładowane wybuchowymi materiałami i wszystko to zlali benzyną. Ale znów rozległy się jakieś detonacje i oni uciekli. Tylko częściowo to podpalili.” (…)

  24 stycznia marszałek Iwan Koniew w otoczeniu sztabu oficerów wkroczył do jasnogórskiego sanktuarium. Stanąwszy przed obrazem Matki Bożej, powiedział:

  Это Она в тот день была у меня!

  [ To Ona tamtego dnia była u mnie! ]

  Pociągnął ręką dwa razy po twarzy, zdjął czapkę, pokłonił się nisko i wyszedł. A za nim sztab. Oficerowie byli poważnie zaniepokojeni zachowaniem Koniewa i jego zadziwiającą wypowiedzią. Myśleli, że marszałek zwariował! Wreszcie ośmielili się zapytać, dlaczego powiedział coś tak dziwnego. Koniew wyjaśnił: Tak, jak na tym obrazie, wyglądała kobieta, która dala mi tak stanowcze polecenie, że innej myśli już nie miałem, jak tylko tę, aby natychmiast rozkazać ofensywę na Częstochowę!”

 46. Maćko said

  36. Filomeno – bardzo ciekawy wpis.
  Pozwole sobie tylko zwrócic uwage, ze nie ma, wedlug Konecznego, czegos takiego jak cywilizacja slowianska. Wydaje mi sie ze chodzi Pani o c. lacinska do której nalezymy w wiekszosci Slowianie.
  Gdyby jednak uwazala Pani ze c. slowianska istnieje to dobrzy by bylo przedstawic jej odrebnosc od lacinskiej.

  Co do Rosji, te element turanski jest bardzo widoczny w zakresie wladzy realnej i mentalnej kolejnych „carów” po rewolucji i az do dzisiaj. Batiuszka Putin moze wsio bo to Diad’ka Car Milosierny Wszechrosji 😉
  uszanowania

  Nie, Putin nie może wszystkiego. Rządzi zgodnie z prawem. Nie jest władcą absolutnym.
  Admin

 47. Watazka said

  Ja juz mam tak dosyc tych glupot, ze sie ujawnie. Moi rodzice o niczym tak nie marzyli jak o tym, ze nadchodza Rosjanie i wreszcie przywala Niemcom.
  Moja mama, wiezien obozu koncentracyjnego – miejsce mojego urodzenia- opowiadala, ze ja Niemcy przylapali jak tlumaczyla po polsku kolezance skrot : NSDAP:
  :Nasi Sa Daleko Ale Przyjda: NSDAP – i czytane od tylu: Przyjda Aby Dac Szwabom Nacisk.
  Oficer niemiecki popatrzyl sie i usmiechnaL; „Znakomicie znacie jezyk polski”- powiedzial. Ale nie zastrzelil.
  Ale byl to juz rok 1944.

  Jestem dzieckiem partyzanta. Nikt mi nigdy nie da zadnego odszkodowania ani nie moge uchodzic za tzw. Holokaust survivor. Bo mam ( do tej pory mam) zaswiadczenie chrztu wydane przez proboszcza w Nordhausen.
  Wszystkim tym glupom, durniom, kretynowm, ktorym sie wydaje, ze wojna rozwiazuje cokolwiek i ze bywaja sprawiedliwe wojny powiem jedno, to co moi rodzice przez wszystkie lata powtarzali , kiedy jeszcze zyli;
  Powiedz swiatu: lepszy jest najniesprawiedliwszy pokoj niz najsprawiedliwsza wojna.
  Ja moge byc tylko wdzieczny Gajowemu, ze mnie toleruje na gajowce.

  Czesto robie za dziwaka – bo moje przetrwanie jest dziwne.
  Moze Bog mi kazal wytrwac i przekazac.
  Ale ja, i tysiace dzieci polskich urodzonych w obozach niemieckich nie mamy nawet wlasnego website’u- my nigdzie nie istniejemy,. w zadnej polskiej ewidencji.
  Dlatego ta mlodziez po- Magdalenkowa zachowuje sie tak – jak sie zachowuje.
  Bez najmniejszego szacunku dla rodakow, ktorzy przeszli pieklo wojny i tak jak ja byli zbombardowani w alianckich nalotach dywanowych .., nie raz. A trzykrotnie.

  Takiego pol-idiote, ktory pyskuje na PRL- NIKT nigdy przez pare dni nie wyciagal z gruzow.
  Bo duren nie rozumie, ze lepsza jest Polska niz Generalna Gubernia.

  Patrze na dzieci z Donbasu ratowane z gruzow – tak jak ja. Nie wszystkich dalo sie uratowac,. Moja matka chrzestna zginela pod betonem bo nie mozna jej bylo wyciagnac.

  Biedaki. Co wy wiecie o wojnie?? Ze strzelaja?? Dobre sobie.
  Ze alianci bombardowali Niemcow??
  Dobre sobie.
  Bombardowali ludnosc cywilna i obozy pracy.

  Kazdy moze sobie sprawdzic nawet na googlu co sie stalo w Nordhausen i dlaczego. A jednak ja zyje!

  Tylko matol, nieuk, kretyn i agent UB moze powtarzac syjonistyczna propagande o gwaltach Armii Czerwonej. Pewnie byly. Ale mnie uratowali. I moi rodzice nie pamietali, zeby kogos zgwalcili.
  Ale co robili niemieccy bauerzy z niepelnoletnimi i dziewczynkami z
  lapanymi z lapanek – tego zaden rusofob nie wie. I w ksiazkach o tym nie pisze.

  I teraz jakis chlystek mi opowiada, ze ja NIE wiem o czym gada Zyrynowski
  Chryste Panie!

  Coraz wiecej slepych gada o kolorach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: