Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Podróże kształcą (?)

Posted by Marucha w dniu 2016-05-05 (Czwartek)

Polak zagranicą szybko się uczy (choć – co ciekawe, przeważnie nie wykorzystuje zdobytej wiedzy i doświadczenia np. uczestnicząc w wyborach w Ojczyźnie).

Nasi rodacy poznają więc np. wartość progresywnego systemu podatkowego – choć po dawnemu, jeśli im się zdarzy, potrafią lajkować bajki o „najwyższych w Polsce podatkach w Europie”.

Po prostu praktyczna znajomość stanu faktycznego w przeciętnym umyśle nie eliminuje utrwalonego przesądu, powtarzanego przeważnie bez uruchamiania wyższych funkcji mózgu, o ile w ogóle ktoś takowe posiada (funkcje bądź chociaż mózg).

Przeciętny Polak przyjmuje również do akceptującej świadomości zasady redystrybucji dochodu, choć w kraju po dawnemu podatek jest kradzieżą (co jest zresztą o tyle uzasadnione, że wśród licznych bezsensów składających się na Trzecią RP – ekonomiczny, czy węziej fiskalny, jak i związany z bezsensowną organizacją wydatków publicznych – jest jednym z większych absurdów…).

Najbardziej rozbawił/rozczulił mnie jednak pewien przypadkowo spotkany rodak, który w typowej dla Polaków na Wyspach pogawędce o pracy, kryzysie i innych tematach codziennych – postanowił podzielić się z rozmówcami dokonanym przez siebie odkryciem.

Otóż – perorował z zapałem – najlepiej to być w związkach zawodowych! Oni się dodatkowo ubezpieczają, robią różne fajne kursy doskonalące, trudniej ich zwolnić i w ogóle trzymają się tak, że boss musi się z nimi liczyć! Tylko trudno się zapisać, ale – kurna! – naprawdę warto!

Wzruszające w sumie, bo przecież – jak wiadomo – w starym kraju związki to podejrzane grupy którym nie wiadomo o co chodzi (tzn. – wiadomo, żeby się nachapać, jak wszystkim!) i od których najlepiej się trzymać z daleka, a najlepiej w ogóle zakazać. A w ogóle jakbym mógł w Polsce znaleźć robotę, tzn. jakby mnie rząd nie okradał i hoho, rozkręciłbym własny biznes, to nigdy bym na żadne związki-darmozjady nie pozwolił!

Zagranica jednak jest dla Polaka świetnym lekarstwem na bezwład percepcji. I choć – jak wspomniałem – poza tym świadomość naszych rodaków nadal płynie sobie spokojnie po morzu bez jednej zmarszczki, pod niebem bez jednej chmurki, w niezmąconym niczym uśpieniu krajowych komunałów – to przecież aż się prosi, żeby tymi łódeczkami niezrozumienia trochę potrząsnąć!

Że gdyby w Polsce te dziwne, magiczne i nikomu wcześniej nieznane metody, jak progresja podatkowa, redystrybucja, płaca minimalna, osłony socjalne, prawo do mieszkania no i… aktywność związków zawodowych nie tyle wprowadzić, co utrzymać – to u nas też mogłoby być tak jak w państwach obecnego pobytu?

Bo nie jest prawdą inny popularny mit, że to stulecie dzikiego kapitalizmu i niczym nieograniczonego wolnego handlu zgromadziło w jakichś podziemnych sejfach miliardowe bogactwo, teraz dopiero marnowane i przejadane przez społeczeństwa dobrobytu. To dopiero rozkład pracy, ale i proporcjonalne rozłożenie danin i ich redystrybucja stworzyły system daleki od doskonałości, ale i tak o niebo lepszy od serwowanego nam w III RP.

Cóż z tego jednak, skoro większość zła wydarzyła się przed urodzinami Polaków odkrywających organoleptycznie tajemniczy świat gospodarki Zachodu? „Reforma” Balcerowicza to już dziś coś niczym kampania wrześniowa, rozbiory, czy Czarna Śmierć – coś, co się już wydarzyło. „J…m to j…m i nie drążmy tematu”, jak mówi popularny prymitywny acz genialny w swej prostocie kawał.

Nie w tym jednak zatem rzecz, żeby kogoś nauczać historii, czy nawet ekonomii porównawczej. Rzecz w tym, że odbierana przez milionów Polaków lekcja praktyczna w końcu może jakoś się przesączy do ich jakże odpornych na wiedzę umysłów także jako wniosek i asumpt do działania, dokonywania wyborów – czy to w starym, czy nowych krajach. I byłby to kolejny dowód, że podróże kształcą.

Konrad Rękas
http://konserwatyzm.pl

Komentarze 164 do “Podróże kształcą (?)”

 1. NyndrO said

  Nie powiedzialbym,ze trudno sie zapisac.Dobrych pare lat temu pracowalem w duzej firmie w Szkocji i wyslannik zwiazkow zawodowych co kilka miesiecy wlazil do firmy i wrecz blagal ludzi,zeby sie zapisali.Skladka miesieczna na owy czas wynosila jakies 3 funciaki,o ile sie nie myle.Mialem wrazenie,ze firma musiala go wpuszczac,czy jej sie to podobalo,czy nie.Szczegolow nie znam,bo jakos nie czulem potrzeby przynaleznosci.

 2. AlexSailor said

  Stopień zidiocenia autora pogłębia się z artykułu na artykuł.
  Aż trudno uwierzyć, że on tak sam z siebie, czy raczej załapał się na dobrą zmianę.

  Podatki w Polsce są bezsprzecznie najwyższe w Europie, a pewnie i na świecie.
  Jesteśmy tak rabowani, że aż ludzie nie mogą uwierzyć.
  A ten pieprzy o progresji podatkowej.

  W większości państw jakikolwiek podatek płacony jest od min. 20 tys. złotych, i to VAT, ichny ZUS, dochodowy, itp.
  Przy dochodach 60 tys. zł. w Wielkiej Brytanii podatki są 10 X niższe jak w Polsce, a w zasadzie symboliczne.

  Ale to nie wszystko.
  Socjal za te podatki wraca do ludzi w dużej części, a w Polsce ledwie ledwie, żeby tylko uzasadnić istnienie całej machiny.

  A i tak, kraje zachodnie, przez idiotyczne rozwiązania socjalne i podatkowe, są w kryzysie i każdy tam wie, że podatki są za wysokie, podobnie jak socjal.
  Choć mało kto się przyzna.

  Mam wrażenie, że artykuł wpisuje się w przygotowanie pod nowe rozwiązania podatkowe dobrej zmiany, to jest ograbienie ze wszystkiego tych, którzy jakoś jeszcze sobie radzą.
  Bo socjalista jak widzi pieniądze, których nie ukradł jeszcze, to jest chory.

 3. anonim said

  Został kataster Panie Alexie…ziemi już sprzedać nie możesz teraz tylko kataster naliczyć i 75% rolników idzie z torbami albo oddaje ziemię państwu…a potem nadejdzie zbawca petru który wielkodusznie obetnie procent podatku o połowę.

 4. Jawamdam said

  Podróże kształcą wykształconych !!!

  Jak matoł gdzieś pojedzie to mu nic to nie da.

 5. Niktoś said

  Panie Konradzie Rękas, gdyby zamiast 3 RP była Polska i rządzili Polacy to może by było inaczej, ale tak to wogóle nie ma co porównywać jabłek ze słoniami.

 6. AniaK said

  „Podróże kształcą (?)”

  Niekoniecznie. Pan Wałęsa jest świetnym tego przykładem. Ani kulturowo ani intelektualnie nie zaobserwowałam u niego żadnych pozytywnych zmian. Na moje oko jest nawet jeszcze gorzej.

 7. robertgrunholz said

  Mądry nawet w swoich czterech ścianach uczy się nowych rzeczy. Głupi wszędzie znajduje sobie podobnych debili i spędza czas na idiotycznych rozrywkach.

 8. AniaK said

  I kiedyś wyglądał nawet jak człowiek, a teraz nie wiem czemu kojarzy mi się z dilerem narkotyków.

 9. robertgrunholz said

  Zastanawiam się co myśleli moi Rodacy, gdy w szranki stanęli Tymiński i Wałęsa.

  Z jednej strony strony przedsiębiorca, który miał pojęcie o funkcjonowaniu gospodarek zachodu, mówił kilkoma językami i nie przypominał zapijaczonego wieprza.

  Z drugiej strony pseudo-elektryk, cham, prostak, gbur i arogant, bez jakichkolwiek umiejętności, wiedzy i ogłady.

  Jakim trzeba było być debilem zatem…?

 10. JO said

  ad.9. Wiekszosc z nas rozumiala, ze Walesa jest polskim bohaterem popieranym przez JPII a Pan Tyminski, mowiacy lamana polszczyzna, majacy zone pochodzenia niepolskiego, niespowianke – w tamtym czasie „czystosci genetycznej w PRL” – Pan Tyminski NIE MIAL SZANS, tym bardziej, ze media byly w rekach Unych…

  Polacy nie byli i nie sa debilami. Po prostu, zostalismy oszukani.

 11. robertgrunholz said

  To są jakieś argumenty, Panie JO. Ale mojego pokolenia za nic nie przekonają. Zawiedliśmy się na tych, którzy woleli elektryka-bohatera od człowieka, który okazywał choć trochę pokory i ogłady. Który miał pojęcie o tym jak wygląda reszta świata i co musi Polska uczynić, by z tym światem teraz konkurować. Tym bardziej, że polszczyzna elektryka także pozostawiała wiele do życzenia.

 12. AniaK said

  Ja miałam na myśli pana Wałęsę z tego okresu. Tu wyglądał jeszcze niczego sobie.

  https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTFmogR-ZbbOeSCYc0qX8NMevvln1yJAr4Fz-A3c3ULpCER95Wc

  Tu komentarz jest zbędny.

  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSHDdU02RfMs0uSIGYEEE8YPUTnjDWED7LW-jPfurHW6VevORE8

 13. outsiderR said

  ” Pan Tyminski NIE MIAL SZANS, tym bardziej, ze media byly w rekach Unych…”

  Były i SĄ. I w tym największy problem. Kreują wirtualną, zakłamaną rzeczywistość.
  Tworzą sztuczne problemy. Przemilczają, co ważne. OGŁUPIAJĄ.

  I tak cały czas…

 14. outsiderR said

  AniaK said

  To drugie zdjęcie to fotomontaż jakiś 🙂

 15. robertgrunholz said

  Tak, media kreują zakłamaną rzeczywistość. Stąd też Internet i możliwość tworzenia kontr-mediów. Ile środowisk z tego korzysta?

 16. AniaK said

  Facet z kasiorą 🙂

  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT49HyhrjRTYDyXFu5MH7tvT_aVvkYvFGwnGLSYwZuLJOGAekJP

 17. outsiderR said

  Nie wiem, czy można to rozpatrywać w kategorii „środowisko”.
  Przecież to sprawa indywidualna? Samemu trzeba podjąć decyzję 😉
  Myśleć samodzielnie – czy też pozwolić, ba za nas robili to inni.
  Środowisko np. gospodyń wiejskich czy komentatorów sportowych zbiorowo takiej
  decyzji nie podejmie 😉
  A sprawa to trudna, bo telewizja uzależnia.

 18. outsiderR said

  „możliwość tworzenia kontr-mediów”

  Przepraszam nie zauważyłem tego…
  To powinno zmienić moją odpowiedź. Przepraszam.

 19. AniaK said

  Re14:

  Nie kradzione. Znalezione w galerii pana prezydenta 🙂

 20. robertgrunholz said

  To tylko świadczy o słabości naszego gatunku, że jakieś kolorowe pudło potrafi nas do tego stopnia ogłupić. Obojętnie, kto w tym pudle siedzi i co mówi.

  Dobrze, że to pudło nie istnieje od początku – jeszcze by propaganda Persów przekonała Greków, że mają budować drogi za kredyty brane od Dariusza 🙂

 21. AniaK said

 22. outsiderR said

  Może i tak. By to pokonać – należy, przede wszystkim zdać sobie z tego sprawę.
  Z własnych ograniczeń czy podatności na manipulację.
  A doświadczenia w tym zakresie robiono już dawno.

  Ot, choćby ze słuchowiskiem Wojna Światów.
  Pierwszy(?) chyba eksperyment na tak dużą skalę.

  „Przedstawienie to, w atmosferze napięcia społecznego i wzrostu poczucia zagrożenia poprzedzającego II wojnę światową, zostało potraktowane przez radiosłuchaczy jako faktoid – rzeczywisty reportaż inwazji Marsjan na Ziemię, który wzbudził panikę wśród wielu mieszkańców New Jersey.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_%C5%9Bwiat%C3%B3w_(s%C5%82uchowisko)

 23. JO said

  ad.11. Pan powinien widziec to inaczej. Polski Narod oddal glos na Pana Boga a nie na „oglade”. Pan nie rozumie, ze wowczas, odcieci Polacy od prawdziwych wiadomosci, oszukani przez Kosciol w Polsce na czele z JPII , ktorego uwazalismy za Polaka i Papieza – nie bylo sily by inaczej sie potoczyly losy, nasze decyzje.

  To dowod, ze Polacy byli w sercu, choc nie w rozumie – Katolikami.

  Pan wie, ze Pan Gajowy jest Geniuszem, a niestety, choc moze nie glosowal na Walese, ale wierzyl , ze JPII to Polski Papiez. Skoro wiec takie mozgi daly sie zrobic w butelke, to czego Pan wymaga od zwyklych Polakow??

  Dobrze , ze Pan Tyminski sie pojawil w tamtym czasie, bo dzis Pan moze miec punkt odniesienia, ze jednak ktos widzial co sie dzieje, ale zyby to widziec, trzeba bylo byc poza Polska a nie w niej samej…

 24. outsiderR said

  Pani Aniu, proszę o kropce pamiętać, bo mi ciśnienie skacze, jak patrzę na tą…. wodę 🙂

 25. robertgrunholz said

  Panie JO, rzecz w tym, że starsi ode mnie opowiadali mi, że już wtedy mieli poważne zastrzeżenia co do elektryka. Mam więc pretensje do tych, którzy czuli pismo nosem, a mimo to oddali na niego głos. Nie mogę mieć pretensji do kompletnie nieświadomych i oszukanych. To nie był jednak ogół, bo ktoś na tego Tymińskiego głosował. Ktoś rozumiał lub chociaż wolał zaryzykować.

 26. AniaK said

  http://www.pudelek.pl/artykul/64403/pamietniki_z_wakacji_lech_walesa_w_dubaju/

 27. robertgrunholz said

  Ma Pan rację, Panie OutsiderR.

  Wszystko rozbija się o naszą świadomość i znajomość własnych ograniczeń…

 28. outsiderR said

  W uzupełnieniu mojego 23

  „Radiowa adaptacja powieści jest uważana za możliwie najlepiej przygotowaną produkcję radiową w dziejach. Stała się ona jednym z pierwszych obiektów badań socjologicznych Projektu Radio prowadzonych przez Fundację Rockefellera – skupiającej się na badaniu wpływu wywieranego przez mass media na społeczeństwo.”

 29. JO said

  ad.27. Niestety to byla Demokracja gdzie wladze mediow oraz w KOSCIELE KATOLICKIM posiadala zydo-masoneria. DEMOKRACJA a nie Krolestwo Katolickie, gdzie krol mia wladze a nie tlum „demokracji szlacheckiej”…

  PRL poza tym to byla Junta wojskowa – Kiszczak – Jaruzelski i armia zydow w sluzbach specjalnych.

  To byl PRL, z ktorego wyrzucono ludzi z wiedza, jak Pan Roman K, z ktorego wyeliminowane Elite polska poprzez wymordowanie, lub zgnojenie w wiezieniach, bez prawa zajmowania stanowisk…

  Tylko glupi mlody czlowiek dzis moze nie rozumiec co sie stalo, tylko smierdzacy len, ktoremu czytac sie nie chce i sluchac starszych.

  Dzis sa czasy internetu, jak Pan zauwazyl, a w nim znalezc mozna to co bylo niemozliwe dla przecietnego Polaka w PRL…

 30. NICK said

  Ania (22).
  Ta po lewej? Topless? Maskulina ma na imię. Znam ją. To nie Ty, Aniu!

 31. AniaK said

  Pan Kiszczak to przy panu Wałęsie to cienki Bolek. Działeczka, altanka……

  .http://cdn3.se.smcloud.net/t/photos/t/333222/wysoki-sadzie-kiszczak-zdal-test-sprawnosciowy_22851649.jpg

 32. AniaK said

  Re32:
  Nie NICK-u. Miałam na myśli panią w objęciach pana Wałęsy. A tak na marginesie, wszystkie panie mogą spać spokojnie bo pan Wałęsa jest wyraźnie nie w moim typie 🙂

 33. Chutor said

  OutsiderR

  „A sprawa to trudna, bo telewizja uzależnia.”

  Oby tylko, TV i inne electroniczne swiecidelka niszcza melatonine – hormon snu.

  Wieczorem ten hormon nie wywola sennosci poniewaz biale swiatlo z telewizora temu przeszkadza. Ponoc okulary o bursztynowym kolorze sa skuteczne aby melatonina mogla zadzialac.

  .http://articles.mercola.com/sites/current.aspx

 34. Boydar said

  Aha, to o to chodzi, byłem pewien że to w końcu wylezie. Przyznaję, to jest patent na pozbycie się mnie z Gajówki.

 35. 3telnik 4ów said

  Podróże kształcą, a jakby komu będącemu na wielkiej Rusi akurat nie pykło, to zawsze można trenować:

 36. robertgrunholz said

  Dziś wielu się wstydzi, że zagłosowali na elektryka i próbują się sami przed sobą z tego tłumaczyć.

  Jaki był to jednak wynik?

  W II turze poparło go 3 683 098 głosujących (25,75%). Zatem jednak nie wszyscy dali się ogłupić, nie wszyscy woleli elektryka namaszczonego przez papieża od inteligentnego biznesmena, nie każdy wolał chama i buca.

  Pan pisze, że nie mogę wymagać czegoś od Polaków z tamtego okresu. Bo nie mieli Internetu, a telewizja wyżarła im ostatnie szare komórki. Równie dobrze można napisać tak o Polakach dzisiaj i usprawiedliwić ich debilne decyzje brakiem elit oraz wrogą propagandą. Rzecz w tym, że nawet głupi uczy się za którymś razem, gdy kolejne głupstwo popełnia. A elity jest zawsze tyle samo, wystarczy ją przesiać i wychować. Tyluż od prawie 30 lat mamy patriotów, narodowców, zbawców ojczyzny, a żadnemu się nie chciało? No to świadczy jedynie o tym, jacy są z nich ,,Polacy”. Którzy od kształtowania elit, wolą wrzaski na ulicach i rzucane kostką brukową.

 37. Nemo said

  @JO, Robert Grunholz

  Ja tam żadnym geniuszem nie jestem, a li tylko, jak to pan JO ujął, zwykłym Polakiem, ale głosowałem wtedy na Stana Tymińskiego. Czemu? Choć jak i większości, agenturalna przeszłość Wałęsy nie była mi wtedy znana, to przecież widać było gołym okiem, że na prezydenta się nie nadaje. Jego prostactwo w moich oczach go dyskwalifikowało i tyle.

 38. robertgrunholz said

  Wiecznie pokrzywdzeni, poszkodowani, ogłupieni, zindoktrynowani… Rzecz w tym, że to użalanie się w niczym nie pomaga, tylko pogrąża ten Naród w jeszcze większych kompleksach i pozbawia go jakiejkolwiek chęci do działania.

  Najwyższa pora, by zastanowić się, co zrobiono źle za PRLu i III RP. Co POLACY uczynili źle, bo nie chciało się im uczyć na ich własnych błędach. Dość pisania o tym, co uczynili inni. Dość szukania wymówek.

 39. robertgrunholz said

  Ad. 39

  Panie Nemo, im więcej Polaków utwierdzi się w przekonaniu, że są do niczego, bo tyle telewizor i tłusty pijaczyna ze stoczni jest ich w stanie wykiwać, tym mniejsze są szanse na zrobienie czegokolwiek z tym krajem.

  Polakom potrzeba dobrych przykładów, by mieli chęć działać, tworzyć swoje media i wyławiać elity, a nie pisać jeno, że są tacy biedni, liderów pozbawieni, przez telewizor zidiocieli… I choć mijają lata, w Internecie znajdujemy coraz więcej informacji i z historii uczymy się jakich błędów nie popełniać, to efektów z tego nie widać prawie żadnych.

 40. AniaK said

  Re32:
  Drogi NICK_u, żeby pozować do zdjęcia z panem Wałęsą topless czy nie topless musiałabym być chyba pozbawiona wszystkich klepek 🙂

 41. robertgrunholz said

  ,,Tylko glupi mlody czlowiek dzis moze nie rozumiec co sie stalo, tylko smierdzacy len, ktoremu czytac sie nie chce i sluchac starszych.”

  Może i jestem głupi oraz leniwy, lecz jak do tej pory spotykałem wielu starszych, którzy nie wiedzieli kim był elektryk, a mimo to ani myśleli na niego głosować. Zadecydowały inne, równie istotne czynniki.

 42. JO said

  ad.40. To nie sa wymowki, Robercie, a odkrywanie prawdy o systemie Klamstwa.
  Zauwazmy, ze Gajowka jest JEDYNYM Tradycyjnym Forum Katolickim i Narodowym. Nie znam innego Forum internetowego. No, moze niedlugo powstanie kolejne – polak.ortodoks 🙂 , ale to tez dzieki Panu Gajowemu.

  Kiedys , za PRL dzialay sie takie rzeczy, co tylko nieliczni moga ujawnic, lub MOGLI ujawnic, bo juz ich na tym swiecie nie ma.

  Pan , Robercie , nie zdaje sobie sprawe, ze za PRL dokonywany skrytych zabojstw elity powstajacej polskiej….tak jak dzis , poprzez „wypadki samochodowe” lub inne tam takie samopowieszenia…

  Sam Pan wie, ze to dzieki JEDNOSTKOM Spoleczenstwo porusza sie w kierunkach. Wystarczy zabic kilku, by zachamawac Ruch. Czasem wystarczy zabic jednego, czy fizycznie, czy medialnie. Przykladow mamy az nadto.

  Pana stanowisko jest bledne, ba , grozne, bo odkrywanie prawdy, Pan nazywa biadoleniem a wzywa do „Najwyższa pora, by zastanowić się, .” ZASTANAWIANIA?

  Panie Robercie, prosze nie wzywac do zastanawiania, bo od tego sa Elity, jak Pan i jak wielu tu w Gajowce, ktorych az rozpiera by rzadzic, bo maja ku temu wiedze i predyspozycje.

  Pan powienien wzywac do Dzialania i dzialac. Pan i tacy jak Pan pownini INICJOWAC Wspolne Dzialanie i do takiego przystepowac , tak, dajac przyklad.

  Pana zdanie jest romantyzmem/utopia:

  „Rzecz w tym, że nawet głupi uczy się za którymś razem, gdy kolejne głupstwo popełnia” – Robert G.

  bo rzecz w tym, ze glupi ZAWSZE popelnia bledy i nawet doswiadczenie jego nie uczy. Glupi powinien sluchac i temu sluzy wychowanie, lub byc postwiony do stanu posuszenstwa presja, tak, by go tylek zabolal.

  Gdybyscie Panowie i Panie znali jak wiele mozecie zdzialac, to dech by Panstwu zaparlo. Tylko trzeba Dzialac a nie TYLKO sie zastanawiac cale zycie, dyskutowac.

  Ile lat jest Gajowka a poki co nie utworzylismy zadnej Hierarchii, procz tej, ktora wyplywa z Kija Gajhowego, lub mozliwosci Krzykow. Nie wybralismy sposrod nas nikogo i nie wytyczylismy celow. Jezeli cos powstalo, to spontanicznie i spontanicznie zostalo osiagniete, przez determinacje pojedynczych niezorganizowanych osob, co swiadczy o wiekim potencjale ale niestety tylko potencjale.

  Pan Robercie otarl sie o wiele organizacji. A dzie jest Pan i podobni do Pana? Czemu nie dzialacie Razem? Co z Panbem? Czy tylko stac Pana na felietony a innych na sluszne spostrzezenia w Gajowce i tylko tyle? Tylkop tyle stac Was Panowie?

  Przez Gajowke przeszlo wiele wartosciowych ludzi. Czemu nie wylapalismy ich do Wspolnego Dzialania? Wspolnego zorganizowanego Dzialania a wielu pospieszylo do dzialania pod przywodstwem Zydow, w tym Pan Panie Robercie….

  Jest jeszcze szansa. Jest mozliwosc spotkania Tradycyjnych Katolikow i Dzialania w mozole i znoju, ale dzialania a nie tylko GADANIA i nieustajacego myslenia.

  Czy to nieustajace pisanie i nieustajace myslenie nie wpisuje sie wlasnie w Marksizm i jego nieustajaca rewolucje ?? :)))

  Jeszcze raz Pan mi napisze Robercie, ze tlum glupi wreszcie moze sie zaczac uczyc i nie popelniac bledow, to zaczne na Pana patrzec jak na Marksiste…

 43. Marek said

  Zaryzykuję tezę, że Polacy są tak dobrze* wyedukowani ekonomicznie, jak i religijnie.
  Dlatego są robieni w bambuko. Otwartym pozostaje, w jakim stopniu ignorancją zasługują na swój los.
  Obecnie trwają przygotowania globalne w celu rozkręcenia hiperinflacji, która pożre kolejny raz oszczędności klasy średniej. W Polsce depozytów osób prywatnych w bankach jest ok 500 mld zł. Jest jeszcze co i kogo okraść.

 44. JO said

  ad.43. Pan nie jest ani glupi ani leniwy. ..

 45. robertgrunholz said

  Ma Pan niewątpliwie rację Panie JO, gdy pisze Pan o tym, że należy działać, miast zastanawiać się.

  Problem w tym, że przez te ostatnie 25 lat niewielu podjęło się jakichkolwiek działań. Ci nieliczni, którzy naprawdę cokolwiek znaczyli (jak A. Lepper), zostali zamordowani. Także przez to, że ich sympatycy nie zapewnili im należytego poparcia i bezpieczeństwa. Niech Pan choćby poczyta archiwum Gajówki, niech Pan ujrzy co wielu pisało na temat tego człowieka, nim go zabito.

  O ile dobrze pamiętam, to moim pierwszym wpisem na Gajówce była właśnie odezwa do działania. Ile osób wtedy na nią odpowiedziało? Ile osób chciało pomóc, ruszyć się z fotela i cokolwiek robić? Wie Pan kiedy to było? Pamięta Pan to?

  Skoro po tylu latach nie stworzyliśmy jeszcze żadnej hierarchii, poza tą naturalną, która czasem się objawia, to jest to wyłącznie nasza wina, a nie żydów i masonów. Ja przynajmniej mam odwagę pisać, że popełniam błędy, piszę głupstwa i że robię mniej niż powinienem. Zdaję sobie w pełni sprawę ze swoich możliwości, a także ograniczeń. A ilu Gajówkowiczów przyznaje się do tego samego? Że uczynili błąd, wybierając Bolka? Że nie robią nic, poza gadaniem?

  Ja chciałem ich pobudzić do działania, gdy jeszcze Panu nie przeszła nawet przez myśl realizowana obecnie przez Pana idea. Ma Pan prawo tego nie pamiętać, lecz ja pamiętam doskonale kto wtedy odpowiedział i co odpowiedział. A także tych nielicznych, którzy chcieli coś faktycznie czynić.

  Pisałem Panu też wielokrotnie, że nie zamierzam upubliczniać wszystkich swoich działań, ni wychodzić na światło dzienne z każdym swym planem. Zachowuję ostrożność, której zabrakło wielu tym, których obserwowałem. Działam powoli, acz konsekwentnie. Właśnie dzięki ocieraniu się o rozmaite organizacje mogłem dostrzec i przeanalizować ich błędy, odsiać odpowiednich ludzi i za każdym razem na nowo przemyśleć swoją strategię. Omawialiśmy to dokładniej już chyba z trzy lata temu.

  W związku z tym nie życzę sobie, by pisał Pan, iż działam pod przewodnictwem żydów. Chyba, że wskaże mi Pan konkretną osobę, z imienia i nazwiska, której w jakikolwiek sposób pomagam, a która jest tym, za kogo ją Pan uważa.

  W największej mierze to ja działam sam dla siebie, kierując się swoim rozsądkiem i rozeznaniem sytuacji. Głównie dlatego, że mało kto odpowiada na jakiekolwiek wezwania i chce cokolwiek czynić. Patrząc jednak na to, jakie głupstwa popełniali starsi ode mnie np. głosując na Bolka, śmiem sądzić, że choć nie jestem od nich lepszy ni mądrzejszy, to nie dawałem się aż tak wodzić unym za nos. Choć nie raz mnie wykiwali, to po to mam swój rozum, a nie telewizor, by dojść do odpowiednich wniosków i nie popełnić ponownie tego samego błędu. A muszę Panu się przyznać, że ja właśnie na błędach uczę się najlepiej.

  Gdyby babcia miała wąsy, toby została wojewodą. Gdyby wszyscy działali otwarcie, toby byli martwi.

 46. robertgrunholz said

  Poza tym, Panie JO, gdybym tylko sobie biadolił na blogu, to moim największym zmartwieniem byliby internetowi trolle, a nie prawnicy, blokowanie konta bankowego, próby okradzenia mnie z moich pieniędzy i ciągłe pogróżki. A to się dzieje mimo tego, że starannie większość swych działań ukrywam. Mam wyjść na światło dzienne ze wszystkim? Wybaczy Pan, ale Sztuka Wojny uczy, by atakować otwarcie wtedy, gdy jest się pewnym zwycięstwa. Na razie pora atakować wrogie patrole i przerywać im linie zaopatrzenia, bo skończymy jak romantyczni powstańcy, którzy nie potrafili ocenić swych sił i zaczęli podbijać miasta, by później stały się one ich grobami.

 47. Boydar said

  Do Pani Ani (42)

  Ze wszech miar słusznie, wstyd jak cholera, na całe osiedle.

  Do Pana JO (44)

  Wie Pan, do uczęszczania do piekarni (obecnie to się nazywa stoisko z pieczywem), przeważnie nikogo namawiać ani tym bardziej łapać nie trzeba. Ale jak ktoś ma alergię na gluten to mu chleb średnio potrzebny.

 48. JO said

  ad.47. Panie Robercie, dzialal Pan pod przywodstwem Korwina Mikke – a to Zyd. Napisalem w czasie przeszlym …. Napisalem tez, ze wielu to robilo i robi, zamiast budowac polski ruch narodowy, ….to wchodza w niego tylko z nazwy.

  Raz jeszcze podkresle, ze nie ma co Pan porownywac sytuacji „starszych” od Pana, z sytuacja conajmniej medialna a i polityczna teraz.

  Cokolwiek Pan robi i gdziekolwiek, to praca musi byc publiczna, nieustajaca, ku chwale Bozej, bo tylko taka bedzie dawala Dobre Owoce.

  Wspanialy przyklad dalo nam Bractwo Piusa X w Polsce. Szkoda, ze nie wsparlismy takiego Ruchu polskiego, a jak sie okazuje on byl….

  Jest jeszcze szansa na to…

  ———————————
  ——————————————

  +++

  A teraz do Gospodarza Gajowki:

  Drogi Panie Gajowy, czy mozliwe jest przyspieszenie prac nad nowymi witrynami? Czas idzie tak szybko, ze one stana sie niedlugo bardzo potrzebne. Jednoczesnie informuje, ze one maja wspoldzialac z ” Krzesiwami „, a wiec to wielka odpowiedzialanosc…One maja rozniecac Plomien. One niedlugo beda bardzo potrzebne.
  JA
  +++

  ——
  Musi mi Pan przesłać emailem hasło do witryny polakortodoks.wordpress.com
  Ktoś już ją założył, ale ja nie mogę jej edytować.
  Admin

 49. robertgrunholz said

  Ad.46 Panie JO, może jestem, a może nie. Wie Pan, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Ale niech mi Pan tak szczerze napisze: kim, według Pana, byli Ci, którzy zagłosowali na Tymińskiego? Jakie pobudki nimi kierowały, których zabrakło tym głosującym na Bolka? Może wtedy dojdziemy do jakiegoś konsensusu.

  Ad.50

  Zaznaczę, że nigdy nie byłem liberałem. Sprzeciwiałem się od samego początku prywatyzacji szkolnictwa czy służby zdrowia. Popierałem też osoby, które wydawały mi się uczciwe, a nie samego przewodniczącego, wobec którego miałem i wtedy zastrzeżenia. Nie zaprzeczam jednak, że kręciłem się wokół UPR-WiP, bo i miałem jakieś 14 lat, więc we łbie pstro było. W każdym razie bardziej niż dziś. Wie Pan co inni w tym wieku robili i pisali? No, tłumaczyć się w każdym razie ze współpracy z nimi nie zamierzam, tu mnie Pan ma. Szkoda jeno, że inni tak szybko jak ja swoich błędów nie zrozumieli, bo byłaby tedy dla nich nadzieja jakaś.

  Wie Pan… Pewne rzeczy dostrzega się, lecz nie widzi się pod nimi niczyich podpisów. Tam spoglądać Pan może, jeśli czekać Pan nie zdoła. Ale coś czuję, że doczeka się i Pan mojego bardzo wyraźnego podpisu. Gdy będę pewien, że cokolwiek zdziałam, a nie by ruszyć samotnie na hordy wrogów. Bo w takim poświęceniu nie ma za grosz rozsądku, a takie działanie przypomina właśnie romantyzm, z jego ,,hej hop, łap za szabelkę, a co będzie potem, to się zobaczy”.

  Już tak mam, że nie lubię działań skazanych z góry na porażkę. Wolę sam tworzyć po cichu warunki, które później dadzą zwycięstwo i skubać wroga tam, gdzie jest obecnie najwrażliwszy. Jest to lepsze, niźli bezsensowne poświęcenie niektórych. Oczywiście, doceniać należy ich odwagę, lecz niczyja śmierć tutaj w niczym nie pomoże. Żyć trzeba, by działać.

 50. JO said

  ad.48. Tak, wiele poczynac trzeba ukrywac, przeciez my to robimy tez i w Gajowce 🙂

  Jednak staramy sie pokazywac Owoce, tak by dawac przyklad DZIALANIE i o to mi chodzi, by Wspolnym Widocznym, nieustajacym dzialanaiem wplywac na Spoleczenstwo.

  „Ruch Społeczeństwa Tradycyjnych Polskich Katolików – „Społeczeństwa Polak-Ortodoks”

  „Społeczeństwo Polak-Ortodoks” – to wyrażenie, które zawiera w sobie określoną treść, ale jest to wyrażenie, które posiada również ideę.
  „Społeczeństwo Polak-Ortodoks” to idea odbudowy i odtworzenia osłabionych i zniszczonych wzajemnych więzi między Polakami. Naród Polski to TYLKO pokolenia wychowywane na bazie filozofii nadprzyrodzoności (Świetej Tradycji Jedynego Świetego Kościoła), w teraźniejszości, te przeszłe pokolenia, ale także te, które nadejdą. Konieczna jest pamięć o tych co byli i czego dokonali, ale też troska o przyszłość, bazując na istniejącym spokrewnieniu rodzin i rodów, żyjących teraz i w przeszłości na ziemiach Rzeczpospolitej oraz rozsianych po całym świecie…”

  „„Wspólne działanie”

  „Wspólne działanie” jest to suma indywidualnych działań wzajemnie powiązanych i ukierunkowanych w stronę realizacji przyjętych celów i założeń, ale to też wspólne korzystanie z efektów, które nie są osiągalne w wyniku działań indywidualnych. Jest to też osiąganie pułapów zamierzeń wykraczających poza możliwości indywidualne pojedynczych osób.
  Efekty takich działań stają się publiczne, do sfery publicznej przenikają też same działania i dzięki temu oddziaływują na rzeczywistość zewnętrzną. Zakończone sukcesem, pozytywnie oddziaływują na każdego działającego wspólnie.
  Warunkiem sukcesu wspólnego działania „Społeczeństwo Polak-Ortodoks” to jest jego czystość ideowa – bez ideologii sekt, niechrześcijańskich lub anty chrześcijańskich filozofii, a działania w ramach cywilizacji łacińskiej i jej hierarchii. Warunkiem sukcesu to są też ludzie – budować cywilizacje łacińską i poruszać się w niej są zdolni tylko ludzie utożsamiający się z taką strukturą, wartościami i naturalnie w niej osadzeni : chrześcijanie, Katolicy Tradycyjni, osoby zdolne do przyjęcia właściwej etyki i etosu, odnalezienia się w strukturach organizacyjnych i właściwym pojmowaniu władzy.”

  Te teksty napisal Pan Listwa….

  https://gajowka.wordpress.com/

 51. Boydar said

  Panie JO, prawdą jest popularny frazes „nie ma ludzi niezastąpionych”, ale już niektóre dzieła bywają zazwyczaj niepowtarzalne. No i co ? Ma Pan już to serce ?

 52. robertgrunholz said

  Panie JO, mówi się, że z błota się bata nie ukręci. Rzecz w tym, że nawet gdyby się dało, to należy to błoto skądś wziąć.

  Nie cieszyłem się wcale, gdy musiałem się w tym błocie grzebać. Ale podobno i między wieprzami znajduje się perły, więc może warto ich szukać. Ja w każdym razie nikogo tak od razu nie skreślam, ino zbliżam się, przysłuchuję i daję temu komuś szansę. Spartoli ją, jego sprawa. Nie sposób jednak się przekonać, jeśli się nie spróbuje.

  Na wojnę bez szeregowych iść nie chcę. To równie głupie, co iść na nią bez oficerów. Niech każdy może rekrutuje tych, których znajduje. Na tym chyba też polega hierarchia, by każdy robił to, do czego nadaje się najlepiej. Owca nie będzie generałem, wróbel nie będzie latać z jastrzębiem, a Petru nic już nie doda inteligencji, której ma poważne braki.

 53. JO said

  „Wolę sam tworzyć po cichu warunki…” Robert G.

  Samemu NIC nie utworzy Pan….Panie Robercie.

  ” Jakie pobudki nimi kierowały, których zabrakło tym głosującym na Bolka? ” – Robert G.

  Latwiej jest napisac jakie pobudki mieli ci co na niego NIE glosowali. Mowimy o Polakach anie zydac – W wiekszosci pobudki patriotyczne, oparte na naiwnosci, ignorancji….

  Ci co glosowali na S. Tyminskiego, to wlasnie byly pobudki bardzo Patrotyczne, oparte na pelnej swiadomosci tego co sie dzieje, lub pobudki nedzne, dla przekory….innych pobudek nie widze na widnokregu 🙂

 54. JO said

  ad.49. Takie podejscie ma ten, kto czeka na „Mesjasza” ale nie ten, kto jest gotowy oddac rece i serce …,oraz poszukujacy Jego w kazdej chwili w kazdym czasie i sytuacji, bo poszukiwac to DZIALAC – Panie Boydar.

  ad.53. Tak, Panie Boydar. Czasu sie nie zatrzyma i to co powinnos ie zrobic kiedys, juz nigdy nie wroci a li tylko spowoduje kolejna sytuacje…. – UNI to wiedza bardzo dobrze, dlatego robia to co opisal Pan Robert – zabijaja.

 55. robertgrunholz said

  ,,Samemu NIC nie utworzy Pan….Panie Robercie.”

  Źle mnie Pan zrozumiał. Chodzi o to, że nie należy czekać na korzystne warunki, jeno tworzyć je. Na miarę skromnych możliwości.

  ,,Ci co glosowali na S. Tyminskiego, to wlasnie byly pobudki bardzo Patrotyczne, oparte na pelnej swiadomosci tego co sie dzieje”

  Proszę się nie dziwić zatem, że mi imponują z lekka Ci, którzy już wtedy mieli tą pełną świadomość. Bo sam Pan przyznał, że to było trudniejsze, niż być rozsądnym dzisiaj. Mimo to byli tacy i może niech oni się wypowiedzą, bo tylko oni wytłumaczą w pełni, co im takiego w Bolku nie pasowało. I co, być może, winni byli dostrzec też inni, w niczym od nich nie gorsi.

 56. robertgrunholz said

  Skoro głosujący na Tymińskiego mieli pobudki bardzo patriotyczne, to i bardzo dobrze o nich świadczy.

 57. Nemo said

  @54 JO

  „Ci co glosowali na S. Tyminskiego, to wlasnie byly pobudki bardzo Patrotyczne, oparte na pelnej swiadomosci tego co sie dzieje, lub pobudki nedzne, dla przekory….”

  Za innych wypowiadać się nie będę ale moje pobudki były dosyć pragmatyczne:

  „Jestem w pełni świadom, że na Prezydencie wybranym przy jednomandatowej ordynacji wyborczej JOW spoczywają dzisiaj szczególne obowiązki i dlatego jako kandydat na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polski przedstawiam swój program wyborczy:

  Naczelnym obowiązkiem Prezydenta jest dziś wyzwolenie aktywności społecznej, żywotności Narodu Polskiego, oraz dokładna identyfikacja zagrożeń suwerenności ekonomicznej i terytorialnej.

  Przy obecnej stagnacji gospodarczej Prezydent ma obowiązek wyegzekwować od Rządu przygotowanie i wcielenie w życie Planu Rozwojowo Strategicznego, czyli planu wielopłaszczyznowych działań gospodarczych, których celem jest stworzenie sytuacji, pozwalającej firmom polskim na zdobycie pozycji, dającej im szanse korzystnej produkcji i zbytu swoich towarów i usług, zarówno na rynku wewnętrznym jak i na rynkach zagranicznych.

  Na arenie międzynarodowej chcę przede wszystkim dokonać przełamania wewnętrznego kryzysu i popierać wszelkie inicjatywy stabilizacji politycznej. Reputacja Polski bowiem obniżyła się znacznie wskutek kłótni, wewnętrznych walk, spartaczonej lustracji oraz stałej manipulacji wolnych wyborów. Stanowi to poważną przeszkodę w rozwoju nowych inwestycji. Jako Prezydent liczę na zaufanie wielomilionowych rzesz Polaków na emigracji i na ich pomoc w odbudowie krajowej gospodarki i infrastruktury państwa….” Itp. Itd…
  http://peternet.slaskdatacenter.pl/tyminski/tyminski/program.php

 58. Boydar said

  „karta nie świnia, nad ranem przyjdzie”

  Śtrśnie się Panu pali, mnie nie. Wyznaję zasadę – jak przypier dolić to raz, ale tak żeby nie wstał; bo jak wstanie to może oddać. Już JASSM’y kupili, i F-16 też. I teraz na cudzych sznurkach wypada fruwać.

 59. JO said

  ad.58.Mysle, ze gdyby Tyminski startowal do wyborow DZIS…w terazniejszych czasach, by mial wieksze szanse na Urzad Prezydenta niz kiedys…
  ad.56. Tak, mnie ci ludzi imponuja rowniez. Niestety, ja do nich sie nie zaliczalem i teraz za to pokutuje . Pana Tyminskiego przepraszalem na Forum juz dawno za swoj blad…

 60. Nemo said

  @56 Robert Grunholz

  ” Mimo to byli tacy i może niech oni się wypowiedzą, bo tylko oni wytłumaczą w pełni, co im takiego w Bolku nie pasowało.”

  Stanisław Tymiński oprócz tego że (w przeciwieństwie do chama i prostaka Wałęsy) był wykształconym, elokwentnym i kulturalnym człowiekiem, to jeszcze miał do zaoferowania konkretny program naprawy i rozwoju Polski. W wielkim skrócie to tyle panie Robercie.

 61. AniaK said

  „- Ma przyjaciół i wrogów. Ze wszystkich spraw się oczyścił, nikt do niego nie ma żadnych zastrzeżeń, żadnych wyroków nie otrzymał, więc jest czyściutki i w związku z tym zasługuje na wyniesienie. Wyciągam do niego rękę, ja zmieniam (szefa instytutu – red.), nikt więcej.”

  Czytaj więcej: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3586971,mieczyslaw-wachowski-szefem-instytutu-lecha-walesy-zastapi-piotra-gulczynskiego,id,t.html

 62. AniaK said

  http://www.fakt.pl/walesa-nie-chce-kar-za-narkotyki-,artykuly,137344,1,1,1.html

 63. alfanabeta said

  „Bo nie mieli Internetu, a telewizja wyżarła im ostatnie szare komórki”

  Moja komurka nie jest szara tylko fijoletowa. Z bialymi amplikancjami..

 64. JO said

  Panie Robercie, czekam na chwile, kiedy bedziemy mogli polaczyc sily Wspolnie Dzialajac. Poki co, to tylko spotykamy sie w Gajowce, co mnie zasmuca…. Czas to zmienic.

 65. Adam Ryglowski said

  Ad 51 Panie Robercie .
  Ja głosowałem na Tymińskiego , – i co gorsza AGITOWAŁEM ZA FRAJER – żeby ludziska na niego zagłosowały .
  Argument był prosty – spełni chciaż 10 % obietnic , to już w Polsce będzie dobrze .
  A jeżeli się sprzeniewierzy – co 4 prezydent USA ”schodził” w czasie prezydentury , a i u nas też był taki „wypadek”.(pies z kulawą nogą o Stana by też nie zapytał)
  A kto „ubije” LAUREATA OD NOBLA ?
  Carską Rosję nie ubiło kilkuset „gości” z worami złota , tylko hasełko : OD DZISIAJ BABY ( przepraszam – panie) SĄ WSPÓLNE !!!
  Polskę i nas zgubiło to samo ” 100 MILIONÓW DLA KAŻDEGO „.
  Smutne .
  Niech Ktoś mnie opie….li , że jestem gupi , i nie mam racji
  😦

 66. robertgrunholz said

  Ad.66

  Jestem pewien, że się spotkamy i to może szybciej, niż obaj przypuszczamy. Choć okoliczności nie sposób mi jeszcze przewidzieć.

 67. robertgrunholz said

  Ad.67

  Wybaczy Pan, ja Pana nie opie…lę 🙂

 68. AniaK said

  63 cd.
  Śledzę trasę jego wykładów i zdziwiłabym się gdyby chciał 🙂

 69. AniaK said

  Nie 63 cd. tylko 65 cd.

 70. AniaK said

  Dziwię się trochę że uczelnie z całego Świata nie prowadzą rejestru wykładów z panem Wałesą. Na YouTube co kot napłakał.

 71. AniaK said

 72. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=qg2NwZaKKsg

 73. Boydar said

  Paaanie JO, Pan Robert powiedział różne rzeczy a jeszcze więcej nie powiedział 🙂

 74. JO said

  Musi mi Pan przesłać emailem hasło do witryny polakortodoks.wordpress.com
  Ktoś już ją założył, ale ja nie mogę jej edytować.
  Admin

  Tam nie ma hasla. Ja wchodze na nia z Gajowki Dzialanie, do ktorej Pan ma dostep. To z Gajowki Dzialanie, jak rozumiem trzeba wchodzic na polak.ortodoks…

  Pozdrawiam,
  JA

  Ok, wkrótce sprawdzę.
  Admin

 75. Bolesław Bezwstydliwy said

  Pan Robert Grunholz (40)

  Dziś wielu się wstydzi, że zagłosowali na elektryka i próbują się sami przed sobą z tego tłumaczyć. Jaki był to jednak wynik?

  Ale czego tu się wstydzić? „Ja mam dwie profesury, ponad 100 doktoratów, medali – 50 razy chyba więcej jak Leonid Breżniew”… A wy? Pewno nawet gniazdka zrobić nie umiecie.

 76. JO said

  Panie Gajowy, prosze byc swiadomym, ze witryna, ktora Pan opracowuje, bedzie sluzyla/robila to co robil Biskup Lefebvre, tyle, ze to bedzie mialo miejsce w Polsce. To bedzie dla Polakow, dla Polski; przez Polske, dla innych Krajow….

  Bardzo prosze o te Witryne. Mamy tylko kilka miesiecy.

 77. Boydar said

  @ Pan Robert

  Pyta Pan – „… Mimo to byli tacy i może niech oni się wypowiedzą, bo tylko oni wytłumaczą w pełni, co im takiego w Bolku nie pasowało …”

  Moim zdaniem to kopanie leżącego, słuszniej jest zapytać „dlaczego”. Nie wiem czy ktoś na to zechce odpowiedzieć, chyba że ja. Bo zaliczam się do tych, którzy na Bolka głosowali. I dzisiaj już wiem „dlaczego”.

  Otóż pressing był tak silny, tak zniewalający, że trudno było się mentalnie sprzeciwić. Jaki ? Ano taki, że właśnie mamy koniec świata i wszystkie karty w tas; jeszcze „tylko to” i wszystko się zmieni, jak w bajce. Kto ośmieliłby się doszukiwać jakichś frędzli czy ich braku.

  A to nie było „jeszcze tylko to” tylko właśnie danie główne, zbiorowe obrzezanie, z rozumu. Tylko jak się miało dwadzieścia lat po koncertach w Olivii to nie można było inaczej, Gospadi pamiłuj

  I dla tego nie zaakceptuję żadnego skakania przez płot, czy inną kałużę bez względu na wymiary; albo znam, i wszystko jest na swoim miejscu, albo na drzewo.

 78. Marek said

  Pani Aniu, proszę uszanować instrukcję Gospodarza i nie zaśmiecać dyskusji zdjęciami. 9 fotek Bolka, nie przesadziła Pani? Wystarczy „kropka” przed linkiem.
  To samo dotyczy filmików.

 79. outsiderR said

  Chutor said

  Dzięki za info 🙂

 80. Joannus said

  ”Po prostu praktyczna znajomość stanu faktycznego w przeciętnym umyśle nie eliminuje utrwalonego przesądu, powtarzanego przeważnie bez uruchamiania wyższych funkcji mózgu, o ile w ogóle ktoś takowe posiada (funkcje bądź chociaż mózg).”

  Problem w tym jak zastępować – jest jak mi się wydaje, na jest jak pokazuje kroczenie ciągla na drodze do prawdy.
  Jedną z aktualnych plag jest to, że wysilek w poznawaniu prawdy obiektywnej, zastąpiło lenistwo duchowo intelektualne ograniczające horyzonty poznania do przywłaszczonych nowinek i sensacji z nachalnego nurtu manipulatorsko-propagandowego.

 81. Marek said

  Uwaga na temat kampanii Stanisława Tymińskiego, gdy konkurował z Bolkiem. Mam „ale” do Pana Tymińskiego z tamtego okresu. Chodził z jakąś czarną teczką i opowiadał, czego w niej nie ma, i że zaraz wyciągnie z niej wszystkie papiery. Przyznam, wkurzały mnie takie gadki. Co nie zmienia faktu, Bolek mu do pięt nie dorastał, ani wówczas, ani teraz. Szkoda że Tymiński już nie zechciał kandydować w późniejszym czasie, jakoś JKM zawsze się chciało.

 82. Joannus said

  Ad 84
  Projekcja z Bolkiem i Lolkiem była dopięta na ostatni guzik, a kompromitujące papiery były wówczas praktycznie nie do ujawnienia, bo dałaby tyle, że lud zachipnotyzowany wodzem i doradcami spod znaku panny S, poparłby Mazowieckiego, ”niekomunistę” i co za walor dla naiwniakow niby ”katolika”
  Dla mnie wystarczy,że Stan Tymiński wykosił ”siłę spokoju”, z zapapranymi kalesonami

 83. AniaK said

  Re82:
  Panie Marku, przyznaję się że o kropce czasami zdarza mi się zapomnieć, ale na ilość Bolków ja wpływu nie miałam. System się zacinał i trochę zdjęć się powieliło. Jak Pan Gospodarz będzie miał chwilkę czasu uprzejmie proszę o kasację postów: 21, 22 i 23 🙂

 84. AniaK said

  Re82:
  Przed filmikiem celowo nie postawiłam kropki bo bałam się że ktoś może przegapić ten arcyciekawy wykład 🙂

 85. AniaK said

  Albo tak. Post 21 można zostawić, a usunąć posty: 22,23,24,27. Tak chyba będzie lepiej.

 86. Marek said

  Może trochę lekcji z wątkami ekonomii, znalezione u T21.

  2016-05-04 03:39

  kikisek

  Pieniądz będący kruszcem, pieniądz papierowy czy ten oparty częściowo na kruszcu miał wady (bywał fałszowany, drukowany bez opamiętania) i w efekcie niszczony. Ale była szansa na upowszechnieniu pieniądza opartego na kruszcu w połączeniu z technologią druku trudnego do podrobienia. Takie pieniądze oparłyby się pokusie nadmiernego druku. A złoto nie musiało być jedynym medium, choć z racji jego wielu kopalń na rożnych kontynentach i w rożnych krajach dość dobrze się do tego nadaje i zna je świat od wieków. Nic nie stało na przeszkodzie aby pieniądze były opierane na srebrze, platynie czy „koszyku” metali szlachetnych, w zależności od wyboru kraju. Nie byłoby problemu z kontrolowaniem stanów faktycznych, bo kto by chciał się wymieniać za papierki kraju, który nie pozwala na skontrolowanie swojego stanu „skarbca”.

  Pieniądz oparty na kruszcu, trudny do sfałszowania i różny w zależności od kraju nie miał szansy zaistnieć na stałe – na przeszkodzie stanęli ludzie, którzy wybrali sobie pewien kraj, gdzie zniszczyli pieniądz z pokryciem w złocie, samo złoto próbowali zdelegalizować i siłą armii zaczęli go upowszechniać. Gdziekolwiek na świecie ktoś próbował to zmienić, następowała „demokratyczna” zmiana rządów, kraj stawał w ruinie i o wieki cofał się w rozwoju. Ci ludzie poza jednym krajem utworzyli kontrolowane przez siebie tzw. międzynarodowe struktury finansowe, które poza bezpośrednim psuciem pieniądza produkowały różnej maści spekulacyjne papierki. Długo żyli tylko dla tego, że swoje pieniądze siłą narzucali innym. Żyli też z prowizji i obrotu tym pieniądzem i rożnymi innymi papierkami. Cały świat wymieniając waluty, posługując się rożnymi płatnościami czy kartami zostawia im prowizję. Oczywiście w upowszechnianiu tego pieniądza pomagało szerzenie „demokracji” w krajach bogatych w surowce, których to surowców potrzebowała reszta świata. Było to niejako odpowiednikiem korporacji, gdzie niewielka liczba osób zarabiała krocie, a reszta maksymalnie mało. Zresztą w tym jednym kraju zaczęły powstawać koncerny, korporacje, które niszczyły w zarodku mniejszą konkurencję. Produkcja z jakości przerodziła się w ilość, przy maksymalnym zysku kosztem obcinania płac. Czy właściciele korpo, koncernów są tymi samymi ludźmi, którzy popsuli pieniądz, czy tylko im solidnie się opłacają za podtrzymanie ich monopolu nie ma teraz większego znaczenia.
  .http://www.expandabrand.com/wp-content/uploads/2015/10/Top-100-Brands.jpg
  .http://static.businessinsider.com/image/53bab7306bb3f7d3244b9954/image.jpg

  Nie wszystkie kraje można było łatwo podporządkować, to musiało potrwać dłużej, weszły do gry rożne tzw. międzynarodowe struktury finansowe, przypłynęły dobrze znane banki koncerny, korporacje i rożni „doradcy”, „obserwatorzy” i inni.
  Czym teraz rożni się UE od tamtego kraju opanowanego przez „grupę” ludzi decydujących o finansach, wg. mnie różnic jest coraz mniej. Nadal UE ma swoją pewnego rodzaju niezależność gospodarczą, polityczną i bankową. Zaczęto to zmieniać różnymi metodami, a podpisanie np. TTIP nie od razu, ale będzie definitywnym upadkiem UE, ale inne kraje w Europie już nic później nie zrobią, będą za słabe. Zapewne spotkania pewnej grupy są niczym innym jak dyskusją o poszerzaniu wpływów kilku „rodzin” być może w wielu kwestiach o odmiennych poglądach, ale zgodnych w jednym – chęci absolutnej władzy i posiadaniu wszystkiego. Ale jest problem, świat jest zbyt duży, a jego opanowanie i utrzymanie tego stanu zbyt trudne i drogie (może dlatego mówi się o depopulacji), a popsuty pieniądz nie każdego kusi, rożne kraje mają rożne aspiracje (Rosja, Chiny, itd).

  Kapitalizm w teorii nie jest zły, ale nie taki gdzie zamiast kapitału zdobytego pracą, rozwojem, badaniami skoncentrowano się na zdobywaniu kapitału prawie nic nie wytwarzając, a grabiąc z osiągnięć innych i utrzymywanie tego stanu siłą broni.

  Czym jest obecne PKB pochodzące z nierządu, przemytu, szarej strefy, obrotów kapitału gdy w tym czasie nie wyprodukowano nawet jednej śrubki. Na dodatek coś co jest rzeczywiście wytwarzane jest obciążone ogromną liczbą przepisów, podatków – których strzeże coraz liczniejsza i coraz kosztowniejsza armia urzędników. Podobnie głupim jest tłumaczenie rosnących kosztów zatrudnienia koniecznością np. zwiększania płac, bo nowo zatrudniona osoba wnosi do firmy potencjał do np. wytworzenia większej liczby dóbr i za większy wkład czy innowacyjność musi dostać dodatkową premię, to opodatkowanie pracownika (w tym pośrednie) jest przeszkodą w rozwoju wielu firm.

  Do obecnej sytuacji w USA i Europie przyczyniła się MONOPOLISTYCZNA (nie za darmo popierana przez świat finansów, polityków) pozycja koncernów, które pomimo kosmicznych zysków chciały jeszcze więcej, wiec zapakowali wszystkie fabryki na statki i wywieźli do Chin. Początkowo zarabiali na tym posunięciu krocie, ale nie spoglądali w przyszłość. Zdobywali coraz większy rynek, wiele firm z rożnych krajów musiało upaść – nie wytrzymały konkurencji cenowej, bo koncerny oferowały produkty po jeszcze niższej cenie przy początkowym i tak wzroście zysków. Coraz mniejsze firmy aby się utrzymać na rynku przenosiły produkcję do Chin – gdzie płacą była przysłowiowa „miseczka ryżu”. Tylko, że to przyczyniło się do likwidacji miejsc pracy, kraje z których firmy poprzenosiły produkcję ubożały (mniej zakładów pracy, większe bezrobocie, mniejsze wpływy z podatków, większe nakłady na socjal, itd.). Chińczycy produkowali dla innych, posiadali cała technologie do wytwarzania prawie wszystkiego, wiec zaczęli to wykorzystywać, oferując prawie identyczne produkty TANIEJ ale sprzedając bezpośrednio (np. odmiana Allegro, ale o globalnym zasięgu – Aliexpress i Alibaba – dla firm) już z pominięciem logo i narzutu koncernu z Europy czy USA. Firmy nie mają bardzo jak odwrócić ten stan, bo Chiny już mają w rękach ich technologię (i nadal ją unowocześniają, ba niekiedy mają już lepszą), a poza tym sprowadzając z powrotem firmę do kraju jej wyroby byłyby dużo droższe (co już nie znaczy, ze lepsze) od odpowiedników z Chin. A czy kwestią kilku, kilkunastu lat, jak marzeniem zacznie być możliwość wyjazdu do Chin w poszukiwaniu pracy – czas pokaże, ale Chiny to jednak liczny kraj, wiec zadbają przede wszystkim o siebie.

  Osobiście INFLACJĘ widzę w świecie finansów, gdzie rośnie liczba dłużnego, popsutego pieniądza i pochodnych, coraz szybciej obracanego, ale takiego który nie przedostaje się do klasy średniej i niżej. Na dodatek ten dług próbuje się zbierać głównie z klasy średniej i niższej. Masę osób zachęca się do inwestowania, lokowania, do rożnych funduszy, itd., ale dla większości kończy się to jak dla dawców kapitału i oszczędności, które wędrują do najbogatszych (prowizje od transakcji, lewary, naginanie czasu przez brokerów, itp.).

  Pochodną tej INFLACJI widzę w zalewaniu świata przez największe koncerny zalewające świat coraz większą ilością coraz gorszej jakości towarem z coraz krótszym okresem przydatności, wyprodukowana w coraz krótszym czasie. Przydatność żywności się wprawdzie wydłuża kosztem użytej chemii (co widać po statystycznym mieszkańcu USA -jego tuszy i statystykach mówiących że za 10 lat 50% rodzących się dzieci w USA będzie autystycznymi), ale cała reszta produktów ma tylko ładnie wyglądać i nie służyć zbyt długo, bo w magazynach czeka nowa partia do sprzedaży.

  Nie wiem jak w USA (zapewne podobnie jak w UE) ale skoro produkcja wywędrowała do Chin, brak zakładów, rośnie bezrobocie, rosną podatki, rośnie liczba osób po socjal, maleją wpływy z podatków wiec podnosi się ich wysokość i poszerza na inne rzeczy, nawet jak jest praca to średnie płace w zachodniej części UE zmalały. To kto ma ochotę wydawać pieniądze, których jest coraz mniej na kupowanie coraz gorszego towaru. Co nam po takiej DEFLACJI gdzie coraz więcej dóbr, towarów to śmieci, a taką DEFLACJĘ gdzie wprawdzie tańszy towar musimy kupować z powodu jego niskiej jakości dwa razy częściej, na dodatek mając mniej w portfelu (niższe płace, wyższe podatki) po podliczeniu naszych wpływów z wydatkami można raczej nazwać INFLACJĄ. Nie pomoże też żadne ujemne oprocentowanie, ludzie co najwyżej wypłaca gotówkę z banków, choć próbują temu przeciwdziałać płatnościami bezgotówkowymi.

  Jedyną pozytywną DEFLACJĄ jest spadek cen paliw i surowców, ale ten pozytyw najbardziej służy tym którzy, korzystając z surowców coś wytwarzają czyli np. Chinom. Większość firm w Polsce to tylko zagraniczne montownie, wiec i zyski z tanich surowców czy energii nie są nasze. Przeciętny Polak ma tylko tyle z tego, że stać go na dłuższe przejażdżki autem.

 87. NICK said

  Hm. 500 mld PoLiN depozytów. P. Marek.
  Wycofać. Mądrze zainwestować. Szukając wiedzy o tych inwestycjach, o których wiadomo, że ustaw(k)ą zabrane będą.

 88. AniaK said

  Dziękuję Panu Gospodarzowi i przepraszam za bałagan 🙂

  Nema problema.
  Admin

 89. 3telnik 4ów said

  Re 81 – Marek:

  Uwaga na temat kampanii Stanisława Tymińskiego, gdy konkurował z Bolkiem. Mam „ale” do Pana Tymińskiego z tamtego okresu. Chodził z jakąś czarną teczką i opowiadał, czego w niej nie ma, i że zaraz wyciągnie z niej wszystkie papiery. Przyznam, wkurzały mnie takie gadki. Co nie zmienia faktu, Bolek mu do pięt nie dorastał, ani wówczas, ani teraz. Szkoda że Tymiński już nie zechciał kandydować w późniejszym czasie, jakoś JKM zawsze się chciało.

  To jeszcze nic straconego. Może Kolega szanowny pogadać z jego bratem stryjecznym Krzysztofem, ażeby spróbował tamtego przekonać, skoro tylko będą mieli jakiś kontakt. To bardzo konkretny człowiek – stanowczy i powściągliwy zarazem; honorowy dyplomata, z którym się rewelacyjnie dyskutuje na tematy ambitne i nie tylko, nie lecąc przy tym w ch%#a. O ile Stachu obija się wśród szamanów za wielką wodą, to jego zacny kuzyn raczej nie wychyla nosa szerzej poza swoje pewne miasto pod Warszawą i w sensie długoterminowym. Toteż skoro ktoś mieszka tam lub jeździ – można się spróbować dogadać, przedstawiając pewne propozycje z rzutem wykonawczo-rodzinnym na politykę.

 90. NICK said

  Nie dowierzam.
  Ciągle i wciąż jest wielu, którzy uwierzyli?
  W szopkę dla mas? W postaci „wyborów”: Stan a Bolek? Stan, usłużnie i wedle rozkazu działał. W otoczeniu i czasie zleconym. Rozkaz wypełnił i wolno mu żyć jak pączek w maśle.

  Uwierzę. Jeżeli uzyskam info o „tabula rasa” z lat 1968-1974/5. Życiorysu waszego „guru”. Stana.

  Tylko nie piszcie, że wtedy było normalniej. Że, nota bene, nie było sterowania.

 91. Boydar said

  Wiedziałem, że tylko Pan się odezwie. Razem polecimy na zbity pysk. No to co, raz maty ..

 92. Marek said

  W szopkę dla mas? W postaci „wyborów”: Stan a Bolek? Stan, usłużnie i wedle rozkazu działał. W otoczeniu i czasie zleconym. Rozkaz wypełnił i wolno mu żyć jak pączek w maśle.

  ===
  Pamiętam dość dobrze, kwik Wyborczej około Tymińskiego. Z sytuacji ówczesnej raczej nie wynikało. by Tymiński wypełniał rozkazy, które miały związek z Czerską. Mógłby Pan Nick zdradzić, czyje rozkazy wypełniał Tymiński?
  Według mnie, zgodnie z planem KC, miał wygrać Mazowiecki, a Bolek był w drugiej opcji, i tak też się stało.

 93. NICK said

  Nie. Nie polecimy. W najgorszym przypadku. Naturszczyk. Poleci.
  Może też nie? Dobrze mieć na podorędziu odnośNICK.
  A chciałem być podnośNICKiem… .

 94. Boydar said

  Nie chce Pana Marka wyprowadzać z równowagi, ale jaką to „sytuację ówczesną” ma Pan na względzie ? Bo pragnę zauważyć, że dla większości tzw. mas, „z sytuacji ówczesnej” również nie wynikało kim w rzeczywistości był Bolek. Ba, do dzisiaj nie wynika, przecież to wszystko fałszywki SB; ktoś kto trzyma Matkę Boską w klapie nie może być przecież zdrajcą i sprzedawczykiem.

 95. NICK said

  Ooo. Paaanie Marku.
  Kwiki „Wyborczej” należy oceniać właściwie. Prawie nigdy nie wprost. Zapodane przez Pana źródło to NIE Ewangelia.
  KAŻDY następny wpis kwituję, a priori, pytaniem zapodanym. „Uwierzę. Jeżeli uzyskam info o „tabula rasa” z lat 1968-1974/5. Życiorysu waszego „guru”. Stana.”
  Szukałem. Nie znalazłem. Macie coś wiarygodnego? Zresztą. Stan i moje zdanie na temat są we archiwaliach Gajówki. Może tak od tego zacząć?

 96. Boydar said

  Przecież płakać nie będę, chłopaki nie płaczą … Dzięki tym naszym gajówkowym hardcor’om i innym survival’om i tak zrobiłem ze cztery klasy przez rok. Ja wygrany jestem pod każdym względem. No, niemała w tym zasługa Pana Gajowego (i innych oponentów, oczywiście), ale zaangażowanie ucznia i wkład własny pracy też rzecz ważna.

 97. NC said

  Przecież „Bolek” nie elektryk. Instalacji założyć nie potrafi. W Stoczni podłączał akumulatory wózków do ładowarki, czyli wykonywał prostą czynność nie wymagającą żadnych umiejętności. I takim pozostał.

 98. MatkaPolka said

  DLACZEGO NIE WRÓCĘ?
  Tekst Polaka z UK bije rekordy popularności

  http://www.polishexpress.co.uk/dlaczego-nie-wroce-tekst-polaka-z-uk-bije-rekordy-popularnosci

  Dlaczego nie wrócę „Wyjechałem z Polski dwa lata temu, bo miałem dość. Miałem co jeść, miałem w co się ubrać, ale brakowało mi choć grama szacunku mojego państwa do mnie samego” – tak zaczyna się list polskiego emigranta, który bije rekordy popularności w internecie. Tekst wywołał burzę wśród mieszkających w UK imigrantów znad Wisły. Dlaczego? Przeczytajcie sami!

  Publikujemy pełną treść listu

  „Mieszkałem w Polsce wiele lat, w dużym mieście, gdzie udało mi się studiować na państwowej uczelni. Nigdy nie oczekiwałem wiele od kraju. Do pracy poszedłem już w trakcie studiów i za swoje studia uczciwie płaciłem (częściowo płatne). Studia, w kontekście znajomych, wspominam jako dobry, ciekawy czas wielu historii i masy ludzi. Mimo to żałuję, że nie wyjechałem wcześniej. Moje studia, jako nauka rzeczy przydatnych, to czas stracony.

  Konfrontacja z prehistorycznym urzędniczym molochem,

  Molochem, który obdarza pokornych studentów swoimi łaskami, nie była wysiłkiem koniecznym w moim życiu. Ponieważ jestem człowiekiem wielkiej cierpliwości, ze spokojem znosiłem kapryśnych starców tracących kontakt z rzeczywistością, formalne absurdy, prywatne animozje, polityczne uczelniane romanse. Nie, nie jestem studentem, który bruździ na uczelnię, bo studiował 10 lat po 5 kierunków na raz. Przebrnąłem płynnie i za pierwszym razem. Straciłem masę czasu na kontakty z profesorami – urzędnikami, którzy głównie uczyli mnie tego, jak mało jestem wart.

  Po tym kilkuletnim doświadczeniu, za które dodatkowo sowicie zapłaciłem swoją pracą, przyszedł czas na plany dorosłego człowieka. Pomyślałem… może mieszkanie, bo dobrze byłoby się ustatkować. Jako inżynier pracujący w informatyce, nie mogłem nigdy narzekać na brak ofert pracy.

  Ogólnie zadowolony z mojej pensji, odwiedziłem jeden z banków,

  Chciałem sprawdzić, jaka przyszłość czeka mnie w mojej ojczyźnie. Dowiedziałem się, że ze względu na przestępstwo urodzenia się w złym kraju, czeka mnie oddawanie połowy mojej pensji, do czasów emerytury, za małe mieszkanie w dużym mieście. Oczywiście, musiałbym utrzymać swój zarobek na podobnym poziomie przez następnych 30-40 lat, przy założeniu, że nie będą nękały mnie jakiekolwiek choroby lub zdarzenia losowe. Pieniędzy wystarczyłoby na 30-40 m2. Reszta to najpewniej jedzenie i rachunki, utrzymanie ewentualnej przyszłej rodziny.
  Jeśli chodzi o moje przyszłe dzieci… musiałyby nauczyć się minimalizmu i radości z ciasnoty w małych przestrzeniach. O posiadaniu ich normalnej ilości, jak w czasach naszych rodziców, 2-4, nie mogło być mowy, ze względu na rozmiary mieszkania i wydatki. Ta wizja mnie nie satysfakcjonowała. W końcu jeśli siedziałem parę lat na studiach, byłoby miło stworzyć coś więcej niż cygańską komunę na kredytach.

  Jeśli chodzi o pracodawców, to też niestety nie ułatwiają oni sprawy

  Ze względu na to, że każdy próbuje oszukać własny kraj, który łapami różnych urzędników zabiera to, co zostawił kredyt, nikt nie pracuje na pełnej umowie o pracę. Moja niezwykle wysoka informatyczna pensja była finansową manufakturą umów dziełowo-pracowych po to, by jak najwięcej oszukać system emerytalno-podatkowy.
  A tak na marginesie: nawet uczciwie i w pełni go opłacając, to co dostałbym w obfitości, będzie głównie gestem Kozakiewicza mojej drogiej ojczyzny. Jeśli nie ukradną lub znacjonalizują, to pewnie zgubią, jak to się ostatnio przydarzyło 3 mln moich rodaków. Nie było dla mnie nadziei jako spokojnego obywatela. Mój bank, kraj, uczelnia, urzędy dały mi prosty wybór: musiałem stanąć w szranki odwiecznej wojny polsko-polskiej.

  Zaradni kontra frajerzy

  Po studiach w końcu dotarło do mnie, że moje relacje z ojczyzną może opisać jedynie wulgarny język pijanej bramy. Jako człowiek raczej spokojny, nie lubię wchodzić oknem, kiedy wyrzucają mnie drzwiami. Z lekkim smutkiem pożegnałem kolegów i pojechałem ku zachodzącemu słońcu do miejsca, gdzie jest zagranica, a wszystko smakuje lepiej. Jak się z czasem okazało, do lepszego smaku szybko się przyzwyczaiłem. Jedyne zaskoczenie to to, że nie czuję się lepszym człowiekiem. Jestem natomiast bardzo szczęśliwy z faktu, że nie czuję się gorszy. Niebo, piwo i samochody są prawie takie same, ale jako rezydent jestem tutaj lepszy niż obywatel w swojej Polsce.

  Jeżdżę do kraju, gdy muszę i tylko do rodziny. Wiem, że nie pracuję tylko dla siebie, bo być może kiedyś będę musiał pomóc tym, co tam zostali. Moja mama za to, że mnie wychowała, dostała wyrok od państwa: dogorywanie do jak najszybszej śmierci za pieniądze śmiecie. Co to za ojczyzna, przed którą muszę ratować swoją mamę? Dzieci, rodziców i kraju się nie wybiera, ale można wybrać czy być szczęśliwym.

  Siedzę sobie tutaj na zielonej trawie i nikt nie pluje mi w twarz.

  To miło, ciekawe czy dlatego, że tutaj tak wypada, czy musieli ludzi zmusić do tego jakimś prawem? W Polsce na pewno zaradni by je obeszli i dostałbym w mordę bez podatku. Do widzenia mój kraju, mam nadzieję, że wkrótce już cię nie będzie, takim jak teraz. Wole cię pamiętać z historii poprzednich pokoleń. Dobrze jest być Polakiem i będę nim razem z innymi Polakami już zawsze. III Rzeczpospolita jest dla mnie tworem, który okupuje ludzi i ziemię, z której wyrosłem, i krzywdzi, tak jak mnie skrzywdziła.”

  A dlaczego Wy opuściliście Polskę? Jak Wasze życie zmieniło się po przyjeździe na Wyspy? Planujecie powrót do kraju Czekamy na Wasze komentarze! Na autorów najciekawszych odpowiedzi czekają nagrody – zostaw nam swój adres e-mail!

  Nie po to kończyłem studia, żeby pakować ciastka – przeczytaj odpowiedź czytelnika, który zdecydował się pozostać w kraju.

  (Komentarz MP)
  Bardzo przykry list

  Polacy będą chętnie wracać do Polski gdyby nie bandycki żydowski „Układ” który robi wszystko, żeby Polakom było źle w Polsce. To brak pracy, złe przepisy pracownicze, bandyckie działania Banków, mieszkania.

  A za wszystko winne kolejne ekipy mianujące się „polskimi władzami” – posłami, senatorami, ministrami. Zamiast zasiadać w ławach sejmowych – miejsce dla nich jest na latarniach wokół Sejmu

  Tylko kto ma walczyć o Polskę skoro w Polsce nie będzie Polaków?

 99. JO said

  ad.77. Tak, presja byla tak wielka, ze tylko nieliczni mogli sie jej oprzec. Raz jeszcze podkresle, ze JPII byl osoba, ktory legitymizowal przez Narodem Polskim z KOSCIOLEM Katolickim w Polsce Lecha Walese.

  Dziecinne jest myslenie , w swietle tego obrazu i wiedzy nawet mglistej o PRL, do ktorego wiesci ze swiata nie dochodzily dla Publiki, o zarzutach wzgledem Narodu Polskiego, ze glosowal na Walese.

  Takie myslenie jest woda na mlyn Masonerii, ktora to myslenie sprowokowala, by byc przekonanym, ze Polacy sa glupim Narodem.

  Jak przeanalizujemy Polakow zachowanie oraz Elity Polskiej zachowanie, to stwierdzimy wrecz cos przeciwnego.

  Raz jeszcze podkresle, ze Polacy sa najbardziej inwigilowanym Narodem Swiata. Czy glupich by inwigilowano az tak….?

  Polacy To SP Wyszynski, Ratajczak, ale i tacy jak Roman K, Gajowy, Marek S, Matka Polka, Przeclaw, Zenon K, i naprawde wielu , a to tylko Gajowka.

  Okazuje sie, ze poza Gajowka sa jeszcze tacy jak Pan Joannus, choc jest Gajowiczem, ale on reprezentuje osoby w kolo , bardzo blisko Tradycji Swietej…., Polacy to Pan Mozgol…,

  Okazuje sie, ze poza Gajowka sa jeszcze wyspy Tradycji Katolickiej linii bezposredniej od Ksiecia Sapiehy, poprzez Kardynala Wyszynskiego, co daj Boze, by ta linia urosla do wielkich rozmaiarow….

  A ilu jest nas rozrzuconych po Swiecie, jak Pan Ulicki…?

  Przeciez tez jestesmy w Rosji, Bialorusi….

  Jest nas wiele i jestesmy SILA, ktorej Zydo-Masoneria sie boi. I ma czego, bo ja pokonamy!

  Co daj Panie Boze jak najszybciej.

 100. JO said

  ad.74. angila.orthodox ma byc ramieniam w Anglii witryny polak.ortodoks….

  Odbijemy Anglie Zydom… 🙂

 101. Nemo said

  @90 NICK

  „Nie dowierzam.
  Ciągle i wciąż jest wielu, którzy uwierzyli?
  W szopkę dla mas? W postaci „wyborów”: Stan a Bolek? Stan, usłużnie i wedle rozkazu działał.”

  Widzę że jest pan świetnie zorientowany, zatem prosimy o konkrety. Śmiało- proszę otworzyć swoją „czarną teczkę” 🙂

 102. Boydar said

  „… Odbijemy Anglię żydom…”

  Ambitny plan 🙂

  Już raz odbito żydom, Hiszpanię. Wpier dol zebrali wszyscy naokoło a to nie jest przecież koniec.

  Wracając do meritum. muzeum trzeba ewakuować a resztę zatopić czymś ciężkim. Niewielka strata dla świata. Sodomę odkopali po trzydziestu wiekach to kiedyś się i tamto wyłowi. Chora źwierzyna jest i u nas w Polsce, Panie JO. A całkiem przyzwoite funty to mój kolega potrafi robić.

 103. NICK said

  A ilu Was jest, Nemo?
  Wróćcie do (95).

 104. Nemo said

  @NICK

  Nemo jest tylko jeden ale napisał w imieniu wszystkich zwolenników S. T. 🙂 I po co mam wracać pod 95? Tam nic nie ma.

 105. Mickiewicz said

  97. NC.
  Ale „Prawo Ohma” recytował ponoć Bolek bezbłędnie.

 106. JO said

  ad.102. Jest przypowiesc w Anglii, ze zostanie oszczedzona z powodu modlitw angielskich kobiet katoliczek..

  Poznalem srodowisko Katolikow angielskich. Oni w katakumbach ukrywaja sie od Rewolucji Cromuela i wciaz trwaja. To ludzie tak mi bliscy jak Polacy a reprezentantem ich jest JE Biskup R. Williamson. Taka gleboka wiare i walecznos to tylko wyobrazam sobie, ze moga tylko miec Polacy….

  To Srodowisko przeniesone z czasow Srednich do wspolczesnych czasow. To prawdziwa Anglia, ktorej dowody istnienia sa w postaci monumentalnych ruin wielkich klasztorow, katedr i rozsianych , do dzic istniejacych wszedzie kosciolow sredniowiecznych, tyle ze przejetych przez zydo-masonerie.

  Jesesmy my Polacy i ci Anglicy w identycznej teraz sytuacji….

  To dla tej garstki angielskich Rycerzy Marii Pany – warto bic sie o Anglie!

  Ładnie Pan to ujął. Ostatnio Duch Święty Pana owiewa…
  Admin

 107. Boydar said

  Skoro tak … no to chociaż jakiś pomór, powiedzmy 20% przypadków wyleczeń; Panie JO, to Pan jesteś fachowiec od świńskiej grypy, plizzzzz … sąd sądem, ale sprawiedliwość … Panie JO …

 108. JO said

  ad.107. 01.05.2016 roku sluzylem do Mszy Swietej Trydenckiej jako Ministrant, Mszy Swietej odprawianej przez JE Biskupa RW. Widzialem jak sie modli w zachrystii, jak ubiera szaty…. Prowadzilem JE do Oltarza Ofiarnego.., zadzwinilem dzwonkiem wchodzac do Kaplicy, podalem mu dlon …ze Swiecona Woda…. – odpowiadalem JE na Jego Slowa Swietej Modlitwy…jak to Ministrant czyni, podawalem JE …sluzylem Temu Ksiedzu przy Oltarzu podczas Mszy…, bylem tak blisko Swietej Ofiary, podczas ktorej ten Biskup oddal swoje rece i serce Chrystusowi…i tego co widzialem, przezylem opisac nie potrafie slowami.

  Chcialbym to zrobic, ale to jest taka Moc…, Wielkie… , Piekne…, Glebokie… ze slowa tego NIGDY nie wyraza.

  Wiem, ze tam wowczas wszyscy Panowie i Panie ze mna byliscie…., bo tam bylem m.in z powodu Gajowki, Gajowego…

  —–

  Ten Biskup Modli sie za Polske i walczac dla Chrystusa, walczy dla Nas.
  To pierwszy Biskup, od ktorego uslyszalem „niech zyje Polska! ”
  Ja modle sie codziennie za Anglie i bedac na emigracji…, bede za nia tez walczyl. Reszte zostawim Panu Bogu…i jezeli to bedzie jak z Sodoma, to i tak, bede walczyl…

  JE oddaje sie Chrystusowi, podaza za Swietym Rzymem, Fatima z Modlitwa skierowana na Wschod…za Rosje.
  ……………

  …a ja z NIM.

 109. Boydar said

  Trudno, Amen.

 110. Panie NICK, sto procent zaufania to może Pan mieć wobec samego siebie i członków swej rodziny najbliższej. Choć i z nimi czasami bywa różnie.

  Dlaczego Stan byłby lepszy niż Bolek? Z tego samego powodu, dla którego większość wolałaby Szydło od Biedronia albo Palikota. Bo nawet jeśli czasem wybór idealnym zdawać się nam nie może, to jednak jest różnica między dżumą i cholerą. Nawet, jeśli pochodzą one z podobnej sobie próbówki.

  Dmowskiego także bolało, gdy nie mógł od razu Wolnej Polski ujrzeć. Wybrał jednak Rosję, a nie Niemcy, Austrię czy Francję. Wszyscy wiemy dlaczego i wiemy też, że postąpił słusznie.

 111. Boydar said

  Najwięcej błędów popełniamy ufając bezkrytycznie … sobie. Mój dziadek to powtarzał w kółko – ‚ufaj, i sprawdzaj’ 🙂

 112. Marek said

  Panie Nick i Boydar. Wnioskuję, że panowie wiedzą coś o Tymińskim, czego ja nie wiem. Całkiem możliwe. Pamiętam jedynie, że pan RomanK ma dobre zdanie o Tymińskim i chyba zna go osobiście.

 113. Boydar said

  A czego Pan Marek nie wie ? Płot był już przewrócony, nie skakał. Motorówkę też miał własną. Właściwie to wszystko.

 114. welna said

  Panie Marku,
  panowie Boydar i Nick postawili sobie za cel wyszukiwanie wszelkich nieprawidłowości, niekiedy graniczy to z przysłowiowym szukaniem dziury w całym.
  Zbudować tym sposobem niewiele można, ale pomoże innym uniknąć wielu błędów.

  Jest takie opowiadanie Lema o programiście, który tak dokładnie oprogramował rakietę na okoliczność lądowania, że nie była w stanie wylądować, szukając coraz lepszego rozwiązania…
  Admin

 115. Boydar said

  Całkiem dobra diagnoza. Mówię za siebie. NICK czyści wiatrówkę.

 116. Marek said

  Proszę Państwa, jest strona Tymińskiego z jego tekstami z poszczególnych lat:
  http://www.rzeczpospolita.com/
  Proszę zerknąć na artykuł z roku 2016, pt: Dlaczego nie zostałem prezydentem RP.
  Może tam jest coś z owej czarnej teczki, z kampanii 1990.

 117. Marek said

  Może warto i Pan Gajowy wrzuci na pierwszą stronę…

 118. Boydar said

  A tu – https://marucha.files.wordpress.com/2016/01/hitler-moja-walka.pdf jest inna, bardzo trwała pozycja, normalnie sierdce szczypatielnyje. Aż łza się w oku kręci.

  Nie, nie, nie porównuję osobistości, porównuję moc słowa pisanego.

 119. Marek said

  Jest też artykuł „Lech Wałęsa firmował rozbiór Polski”
  fragment:
  Dziwiło mnie ogromnie, że mimo tego Lech Wałęsa kiedy został prezydentem postanowił kontynuować zagładę przemysłu i mimo zmiany rządu zostawił Leszka
  Balcerowicza na stanowisku Ministra Finansów. Jak to dokumentuje Ślązak, był to czas największych afer
  i szaleńczej prywatyzac ji. Miliony Polaków straciło pracę,
  wielu wyjechało z kraju.
  O ile wielu naszych rodaków do dziś uważa, że Lech Wałęsa ich zdradził ze „szamaciakami” z byłej PZPR, to jednak jego główna zdrada polegała na
  firmowaniu przejęcia pereł przemysłu i bankowości przez żydowską finansjerę.
  Szmaciacy po latach władzy byli zadufani w sobie i myśleli, ze są bardzo silni.
  Kolejne rządy w czasie prezydentury Lecha Wałęsy zatrudniły jednak do pomocy przy prywatyzacji głównie konsultacyjne firmy żydowskie, które jak to dokumentuje Ślązak, wyceniały zakłady pracy na swoją korzyść…

 120. Watazka said

  Podroze ksztalca.
  To prawda.
  Tak wyksztalcily podroze naszych politykow do akademii Sorosa. I rytu szkockiego – Sikorski sie nawet ksztalcil w Afganistanie jako agent. Szydlo – jako studentka Sorosa w USA. Podobnie Cejrowski. i paru innych blaznow polskiej polityki i gospodarczej i zagranicznej.
  Walesa juz zwiedzil caly swiat. Na Kamczatce tylko nie byl, bo sra na widok niedzwiedzi.
  Bo podroze ksztalca …. te w XXI wieku przeciwko Polsce i polskim dzieciom.

 121. Peryskop said

  Re 61 ; 75 i pozostałe

  Życie jest takie, że każdy ma jakieś upadki – większe lub mniejsze – oraz podnoszenia się z nich.

  Wyjątkiem jest Lech W., który tylko się podnosił.

  Wskutek tego po latach – już jako Bolek – uniósł się tak wysoko, że stracił kontakt z Matką Ziemią.

  Ale odzyska. Tym boleśniej, im wyżej się powynosił.

 122. Boydar said

  No, ziemia wyciąga. Z ciebie też wyciągnie.

  Jak ty ruro masz honor się odzywać po oświadczeniu że Chrystus był marionetką. I nawet nie złożyłeś dementi żeśmy „źle zrozumieli”.

 123. AniaK said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1027139,title,Lech-Walesa-dla-WP-najpierw-zgoda-i-porozumienie-spoleczne-a-dopiero-pozniej-nowa-konstytucja,wid,18312889,wiadomosc.html

  „Najpierw musimy wypracować wspólne porozumienie i szeroko pojętą zgodę, a dopiero potem pisać nową konstytucję – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską były prezydent RP Lech Wałęsa.”

  Najpierw musimy udowodnić że prawo u nas działa jak należy, sprawiedliwość oznacza sprawiedliwość, a potem ewentualnie pomyśleć o nowej konstytucji. Z „kulawym” prawem żadna konstytucja nie będzie działała jak należy. A jeżeli chodzi o pana Wałęsę, to mam nadzieję że uwzględni gusta wszystkich Polaków, i podzieli się na Facebooku nie tylko zawartością teczek Kiszczaka, ale również fakturami za swoje liczne wykłady z kraju i ze świata. Sporo się musiało tego uzbierać. Ten temat dla mnie jest znacznie bardziej interesujący. Jak na własne oczy nie zobaczę to nie uwierzę.

  Zdjęciami się chwali to i faktury może pokazać. Umieram z ciekawości kto mu płaci tyle kasy za wykłady.

 124. AniaK said

  Ja się osobiście pofatyguję sprawdzić ich wiarygodność 🙂

 125. AniaK said

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/278013-fundacja-bylego-prezydenta-zadluzona-po-uszy-lech-walesa-nie-wywiazuje-sie-z-zawartej-umowy-i-nie-placi

  http://www.fakt.pl/polityka/walesa-ujawnia-swoje-zarobki-ile-walesa-bierze-za-wywiad,artykuly,500327.html

  Coś mi tu nie gra. Za jeden wykład bierze nawet ok. 340 tys.zł i tak zaniedbuje własną fundację? Toż to wstyd wstyd i jeszcze raz wstyd!!!

 126. AniaK said

  Może tak dla porównania.

  http://bip.uwm.edu.pl/node/2896

 127. AniaK said

  „Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski to najbardziej uznani mówcy wśród byłych polskich polityków, także poza granicami naszego kraju.”

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zakonczyli-kariere-ale-dorabiaja-na-wykladach-Ile-biora-za-godzine-7223947.html

 128. NICK said

  Paaanie Marku.
  Zaczyna mnie Pan denerwować. (żartuję).
  Po raz kolejny, uprzejmie, pytam: ” „Uwierzę. Jeżeli uzyskam info o „tabula rasa” z lat 1968-1974/5. Życiorysu waszego „guru”. Stana”.
  Po raz kolejny proszę o przeczytanie mych uwag co do Stana. Także zaprzeszłych. Jest przecież tzw. wyszukiwarka.

 129. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=FOa_loRLUF8

 130. AniaK said

  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/dla-aleksandra-kwasniewskiego-30-000-z-za-wykad-to-za-mao_303734.html

 131. AniaK said

  Może jeszcze ciekawy komentarz do wykładu 🙂

  „Może wypiłem jeden kieliszek wina, a może dziesięć. Jestem wolnym człowiekiem – tłumaczył później „Faktom” TVN były prezydent.” (http://www.tvn24.pl)

 132. AniaK said

  http://www.fakt.pl/Relaks-Kwasniewskiego-po-wykladach,artykuly,36134,1.html

 133. AniaK said

  „– Aleksander Kwaśniewski nie pije. Nie ma żadnej słabości do alkoholu. Spotykam się z nim często i mogę kategorycznie powiedzieć, że nie pije. Wszyscy wiemy, że sfotografowano jakieś tam sytuacje i to się stąd bierze. Politycy mają to do siebie, że przez 364 dni w roku mogą być niezwykle poważni, a jedna sytuacja pozostaje w pamięci społecznej. Takie jest życie. Kwaśniewski ma dystans do tego. Wszystkim politykom polecam – czytanie trolli jest bez sensu – mówił były poseł SLD.”

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6086-kalisz-twierdzi-ze-aleksander-kwasniewski-nie-pije-alkoholu-jeszcze-nie-ma-1-kwietnia-a-tu-zarty-na-calego

 134. AniaK said

  http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/chciala-mnie-poderwac-sandra-kobiety-leca-na-mnie_640510.html

 135. AniaK said

  Na dziś chyba wystarczy.

  Trollinka 🙂

 136. Peryskop said

  Re 122 plika

  Boydar nie ma honoru powielając swoje oszczercze nadinterpretacje.

  Bowiem nigdy nie oświadczałem jakoby „Chrystus był marionetką”.

  Za to wyraziłem poprzedzone przykładami, a więc uzasadnione przypuszczenie, że chrześcijański Kościół został wbrew rozmaitym datowaniom przejęty przez „mądrzejszych” znaaaacznie wcześniej, bo prawdopodobnie zanim jeszcze powstał. Dosłownie :

  „…A nawiązując do pytania w tytule artykułu – mam coraz silniejsze wrażenie, że nasz Kościół został przejęty przez „masonów” dawniej niż to się w głowach mieści, bo jeszcze przed jego powstaniem…”

  https://marucha.wordpress.com/2016/04/27/czy-papiez-jest-katolikiem-zastanawiali-sie-religijni-intelektualisci-na-jezuickiej-uczelni/#comment-576011

  Gdzie tu jest jakobym napisał, że rzekomo „Chrystus był marionetką” ?

  Kolejne przesadzone reakcje Boydara są warta odnotowania, bo myślącym dają do myślenia.

 137. welna said

  Panie gospodarzu,

  „…nie była w stanie wylądować, szukając coraz lepszego rozwiązania…”

  nam to nie grozi – pracujemy zespołowo 🙂
  Dziękuję za wczorajszego linka, super.

 138. welna said

  Przepraszam – miało być Gospodarzu.

 139. Boydar said

  Tak, tak zagięta ruro; krowa to piękny ptak. Mam w dupie ciebie i twoje mundrości. Sam się na margines błędu zepchłeś i teraz masz pretensje garbatego do ściany. Na drzewo !

 140. Peryskop said

  Re 139 plika

  Boyaderka tak wcześnie ?

 141. JO said

  ad.109.

  https://gajowka.wordpress.com/msza-trydencka-msza-naszych-ojcow-dziadow-i-krolow/

 142. JO said

 143. JO said

  +++

  +++

 144. JO said

  +++

  +++

 145. JO said

  +++

  +++

 146. JO said

  +++

  +++

 147. JO said

 148. JO said

  rzezba ma okolo 1000 lat…:

  +++

  +++

 149. JO said

  Ksiadz Abraham przygotowywal mnie do Sluzby przy Oltarzu. Uczylem sie kilka ostatnich miesiecy. Kazdy gest, kazde slowo jest Swiete, ma znaczenie i wielka Nadprzyrodzona Moc… uobecniajac Ofiare Pana Jezusa Chrystusa….
  Msza Trydencka w Anglii jest bardzo „surowa” , iscie z czasow Sredniowiecza, …przy Sluzbie jednego Ministranta, czym rozni sie , m. in. od Mszy Trydenckiej we Francji ..gdzie posluguje dwoch Ministrantow.
  ————-
  Ksiadz Abraham podczas kazania w Londynie:

  ———-
  Najwazniejszym przygotowaniem jest ………- Czystosc Serca i Duszy oraz Posluszenstwo…, Nadprzyrodzone Zycie, ktore pozwala przystapic Do Oltarza Bozego…

 150. JO said

  +++

  W czasach Rzymskich, Ministranci to ludzie, ktorzy zasypywali Wejscie do Katakumb…., gdzie odbywaly sie Msze Swiete, na grobach Meczennikow…To od tego…, kazdy Oltarz w Kosciele ma Relikwie…

  Za ukrywanie wejsc, przed Wojskiem Cezara. …, ochrone Zgromadzenia Wiernych, ochrone, obrone Spolecznosci Wyznawcow Chrystusa – dostepowali zaszczytu Sluzby przy Oltarzu Bozym….

  W czasach Sredniowiecza, ten zaszczyt bycia Ministrantem i Sluzby przy Oltarzu uzyskiwali obroncy…w tym Rycerstwo, ktorym mogl zostac kazdy, kto zyl zgodnie z Etosem Rycerskim, ktorego baza byla Swieta Tradycja. Zasada wiec byla ta sama jak za Cesarstwa Rzymskiego – Ministrant to Obronca Wiary i Wiernych…., do tego zaszczytu przyuczano od najwczesniejszych lat…, tak by byl… o Czystosci Serca i Duszy, zyjac w Posluszenstwie Nadprzyrodzonym Zyciem….

  +++

  +++

 151. JO said

 152. JO said

 153. JO said

 154. JO said

 155. JO said

  +++

  +++

  +++
  Błogosławieństwo/Modlitwa Jego Ekscelencji Biskupa Ryszarda Willamsona – za Rosję.

  (tlumaczenie w języku polskim wykonane przez CBW&BK&JO).

  Wszechmogący Wieczny Boże,

  Ty, który patrzysz na rodzj ludzki pośpieszajacy ku własnmu zniszczeniu,

  gdyż Europa, niegdyś chrześcijańska, odwróciła się od Ciebie
  i poddała się rządom twoich wrogów,
  sługom bożka Mammona,

  a jednak, w tym samym czasie Boże,
  umożliwiłeś, poprzez dobroć twej Bożej Opieki,
  wielkiemu narodowi, niegdyś raz komunistycznemu,
  być w Stanie Łaski
  i powracającym teraz do twych zaszczytów i posługi;

  zatem klęcząc, my niegodni, modlimy się, uniżenie błagając Ciebie Panie Boże,
  abys dał Świętej Rosji, za twoim wsparciem, z twoją Asystą, Mocą, Błogosławieństwem,
  nieustajacy, niczym nieprzerwany, postęp na froncie obrony twych racji i praw,

  i modlimy się, uniżenie błagając Ciebie Panie Boże,
  abyś dał Świętej Rosji, za twoim wsparciem, z twoją Asystą, Mocą, Błogosławieństwem,

  powstrzymać, przeciwdziałać, zapobiec wszystkim planom twych wrogow dążących do zniewolenia całej ludzkości,

  modlimy się, uniżenie błagając Ciebie Panie Boże,
  by w rezultacie walki Świętej Rosji w Służbie Bożej,
  za twoim Jej wsparciem, z twoją Asystą, Mocą, Błogosławieństwem,
  wszystkie narody mogły znowu zjednoczyć się pod płaszczem ochronnym Matki Bożej,

  aby na wieki wieków wychwalać, czcić i służyć Twojemu Boskiemu Majestatowi, przez Jezusa Chrystusa naszego Pana,
  Amen.

  + Richard Williamson
  18 July, 2015-11-07
  Broadstairs
  England
  +++

 156. La Reine Toronto said

  Ania K. w ‚Walesie ‚ Bolku Zakochana’?

  To straszna kreatura i ta pani Ania nam tu promuje tego destruktora naszej Ojczyzny?
  A kysz a kysz !

 157. Adam Ryglowski said

  JO jesteś WIELKI !!!!
  Za 154 )
  i za następne , doskonałe przesłanie ks. (!!!) W. Richadsona

 158. JO said

  +++

  Благословение/ молитва Превосходительствa Eпископа Pышарда Виллиамсона за Россию

  Всемогущий Вечный Боже

  Tы, кто смотрит на человечество приближающееся к своей собственной гибели,
  потому что, когда-то християнская Европа, отвернулся от Tебя
  и сдалaсь правительствy врагов Tвоих,
  слуги бога Маммона;

  и все же, в то же время Господи,
  Tы дал возможность, через добротy Tвoeй божественной защиты,
  великoмy, когда-то коммунистическомy народy,
  быть в состоянии благодати и возвращения к твоей чести и служеню;

  Поэтому, стоя на коленях, мы недостойны, молимся, раболепно просим Teбя Господи Боже, дай Святoй Рocсии непрерывный прогресс, с Tвoей помощью поддержкой, силой, благословением.

  И молимся, чтобы подобострастно просить Тебя, Господи Боже,
  Tы дай Святoй Рocсии с Tвoей помощью поддержкой, силой, благословением,
  остановить и предотвратить все планы врагов Tвoих идyщих к порабощению всего человечествa.

  Mолимся, подобострастно прося Тебя, Господи Боже,
  чтобы в результате борьбы Cвятoй Рocсии в службе Богy,
  с Tвoей помощью поддержкой, силой, благословением,
  все народы oпять cоединились под защитной Mантии Богоматери,

  чтобы навсегда и когда-либо хвалить, поклоняться и служить Tвoемy Божественномy Величествy, через Иисуса Христа, Господа нашего, Aминь

  + Richard Williamson
  18 July, 2015-11-07
  Broadstairs
  England

  +++

  Boze Chron Rosje!

 159. JO said

  ad.157,

  To Gajowka a nie JO.
  To z ramienia Wspolnego Dzialania Gajowki pojechalismy do JE Biskupa RW. Zawiezlismy GLOSY / Slowa / Modlitwy Gajowiczow…., ktore Pan Bog urzeczywistnia….

  Prosze nie pisac, ze Pan Bog jest Wrzechmocny , a my Gajowicze w NIM, my w NIM wszystko mozemy, My Jego Kosciol, razem, wspolnie dzialajac….

  JO nic sam by nie zrobil…..

 160. JO said

  Prosze pisac, ze Pan Bog jest Wrzechmocny…!

  och ta moja dysleksja…:(

 161. JO said

  Pan Bog jest Wrzechmocny , a my Gajowicze w NIM, my w NIM wszystko mozemy, My Jego Kosciol, razem, wspolnie dzialajac….!

 162. JO said

  +++

  +++

  O Pomste do Nieba Wzywamy !

  O sily do Walki Blagamy!

  Wysluchaj Nas Panie!

 163. JO said

  Re. 108.

  „….bylem tak blisko Swietej Ofiary, podczas ktorej ten Biskup oddal swoje rece i serce Chrystusowi…i tego co widzialem, przezylem opisac nie potrafie slowami.

  Chcialbym to zrobic, ale to jest taka Moc…, Wielkie… , Piekne…, Glebokie… ze slowa tego NIGDY nie wyraza.

  Wiem, ze tam wowczas wszyscy Panowie i Panie ze mna byliscie…., bo tam bylem m.in z powodu Gajowki, Gajowego…” – JO

  Moj opis i troche mysli…, bo przeciez winien to jestem Gajowiczom, z ktorych to przyczyny tam sie znalazlem:

  – Każdy z Nas dostaje Wymiar Wiary w Boga. Wiara to Laska od Pana Boga. Ten „Wymiar” możemy porównać do naszych mięśni…, ciała, które jeżeli prowadzimy zdrowe życie, ćwiczymy nasze mięśnie, ciało, to uzyskujemy zrowa budowę, ciało, które może pokonywać trudności….
  Złe używane, lub zaniedbane mięśnie…ulegają zanikowi, atrofii, ciało choruje….

  Inne porównanie…, to Wiara w Boga, jest jak złota rybka w akwarium, którą, jeżeli przeniesiemy do większego akwarium, dając jej większa przestrzeń, w której może żyć, zdrową przestrzeń, pokarm, czystą wodę, temperaturę… – to ta złota ryba rośnie do jeszcze większych rozmiarów, większych od tych w akwarium poprzednim – mniejszym. Kto miał ryby akwariowe, to wie, że złota rybka, gdy się ją wpuści do większego akwarium, to ona powiększa swoją masę…

  – Każdy z nas miał pra pra prą pra dziadka. Nikt z nas go nie widział, chyba że z obrazów…, lub mógł go sobie wyobrazić z przekazów ustnych, jeżeli dotrwały…
  Każdy z nas widzi siebie codziennie, widział swojego ojca, może dziadka też…I to m.in., jest przyczyną, że wierzymy, że w przeszłości żył nasz pra pra pra..dziadek.

  Tak, jak poznając naszego ojca rodzonego, dziadka, poznajemy naszych pra pra pra..
  Tak, przez Pana Jezusa Chrystusa poznajemy, Wierzymy, że jest Bóg w Trójcy Jedynej.
  Bo by poznać Pana Boga, w Boga wierzyć, nie ma innej Drogi, jak tylko poprzez poznanie Pana Jezusa Chrystusa, który UOBECNIA się na Mszy Świętej, który daje się nam najbardziej poznać na Mszy Świętej…, bo tam jest obecny…., tam się Nam Pan Jezus Chrystus ukazuje..

  – Msza Święta, to Święte Słowa – Słowo, to Pan Bóg.
  Msza Święta to obraz, żywy „Film” .
  Ksiądz kreuje obrazy, a pomaga mu dokonywać ich posługujacy Ministrant.

  Obrazy te, poprzez użycie sakramentaliów, wypowiadanie Świętych Słów, za sprawa Łaski Bożej UOBECNIAJĄ życie i śmierć Pana Jezusa Chrystusa – Najswietrza Pana Jezusa Ofiarę; Ofiarę jedynie Miłą Panu Bogu Ojcu.

  Ministranta uczestnictwo w wypowiadaniu Słów Mszy Świętej oraz kreowaniu obrazów, które w sposób Nadprzyrodzony Uobecniają Życie, Śmierć – Najświetrza Ofiarę Pana Jezusa Chrystusa , jest niemalże fizycznym dotknięciem w Nadprzyrodzony Sposób Pana Jezusa Chrystusa.

  Jest fizycznym oraz duchowym zbliżeniem się do Pana Jezusa Chrystusa do takiej odległości, w której BLISKO Ministrant jest Świadkiem Pana Jezusa Chrustusa Zwycięstwa – śmierci i zmartwychwstania – Pokonania Grzechu, faktu Wylewania się OCEANYU Łask dla Nas Wiernych – Darów Ducha Świętego.

  Posługiwanie na Mszy Switej – to bycie bliskim świadkiem zmazania grzechu pierworodnego, który zamykał przed nami Bramy Nieba.

  To nadprzyrodzone dotknięcie Prawdy, Drogi Życia.

  To uczestnictwo w „Obrazach Filmu Żywego” Obrazach przedstawiających samego BOGA, który FORMUJE Nas tu na ziemi na Obraz Podobieństwo naszego pra pra pra…Ojca – Na Swój Obraz; bo takim nas Pan Bóg na początku tego Świata Stworzył.

  – Szatan na tym Świecie, ten Obraz Boga w Nas nieustajaco DEFORMUJE, wulgaryzuje , zmienia .
  Szatan deformując nas nieustannie , dąży do uzyskania ohydy, którą Szatan jest, a na końcu Naszej Śmierci.

  Szatan na tym Świecie próbuje zrobić z nas Monstrum podobne do niego. Wysyła do nas Demony, które wywołują w nas choroby, popychają do popełniania grzechów, kłamstwa – którym sam Szatan jest – 100 % Kłamstwem.

  – Pan Jezus Chrystus zmazał grzech pierworodny, który to znamienny Fakt otworzył nam Ludziom w tym Gajowiczom Bramy Niebios.
  Pan Jezus Chrystus zostawił nam Siebie pod postaciami Chleba i Wina, ale i Słowa które „jedzone” na Mszy Świętej powoduja nas nieustające, tam, oczyszczanie z Demonów, Brudu Świata, uzdrawianie naszej Duszy, Formowanie nas ponowne na Obraz i Podobieństwo samego Boga Ojca.

  Zydo-Masoneria podniosła rękę na Święta Tradycję , w tym na Mszę Święta dającą Życie.

  Zydo-Masoneria podmieniła nam Święta Tradycję i Mszę Święta na niegodne obrazy, heretyckie idee niosące nam Śmierć.

  – Na końcu Mszy Świętej, w zachrystii już, ukląknąlem przed JE Biskupem Williamsonem, który udzielił mi Błogosławieństwa, dziękując po polsku za posługę ministranta na Mszy Świętej.

  Każdy z Gajowiczow wówczas był że mną.

  Wstańmy z kolan, walczmy z własnego ciała namiętnościami, Kłamstwem oraz Światem dla Bożej Chwaly i naszego pożytku, pożytku naszych Rodzin, Rodów, Naszego Narodu.

  Odrzućmy masonsko-żydowski Świat, serwowany nam poprzez ich hedonistyczne , modernistyczne filozofie.

  Odrzućmy Posoborowy Kościół w Polsce, który nas truje jadem.

  Zwróćmy się tam , gdzie jest Życie – Mszy Trydenckiej, Świętej Tradycji.

  JA

 164. NICK said

  Milcz podły NICK’u.
  Ale… .
  Milcz! Gadzie!

  Milczę.
  Wiem.
  Bogu zostawiam.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: