Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Eurostat potwierdza: Niemcy są największym trucicielem w Europie. Emitują do atmosfery 2,5-razy więcej CO2 niż Polska!

Posted by Marucha w dniu 2016-05-06 (Piątek)

Najnowsze dane Eurostatu za 2015 roku nie pozostawiają wątpliwości – największym trucicielem w Europie pozostają Niemcy, które odpowiedzialne są za niemal 1/4 emisji CO2 w UE (23,0%).

Na drugim miejscu znalazła się Wielka Brytania, która w UE emituje 12,5% CO2. Trzecie miejsce zajęły Włochy (10,6% emisji), a czwarte – Francja (9,9% emisji). Dopiero na piątym miejscu uplasowała się Polska, która jest odpowiedzialna za 9,2% emisji CO2 w UE. To oznacza, że Niemcy emitują do atmosfery 2,5-razy więcej CO2 niż my.

Eurostat, oprócz danych na temat procentowego udziału państw należących do Unii Europejskiej w całkowitej emisji CO2 Unii w 2015 roku, porównał także zmiany w ilości emitowanego CO2 pomiędzy 2014 a 2015 rokiem w poszczególnych krajach. Okazuje się, że najwyższy wzrost emisji odnotowano w Słowacji (+9,5 proc.), w Portugalii (+8,6 proc.) i na Węgrzech (+6,7 proc.). Istotne wzrosty zanotowano także w Belgii (+4,7 proc.) i Bułgarii (+4,6 proc.). W Polsce emisja CO2 wzrosła o +1,6 proc. Cała Unia wyemitowała do atmosfery w 2015 roku o 0,7% więcej CO2 w porównaniu do roku 2014 r.

W kontekście powyższych danych warto przypomnieć raport brytyjskiej organizacji na rzecz ochrony klimatu „Sandbag” na temat najbardziej trujących elektrowni węglowych w Europie. Okazuje się, że aż 4 na 5 elektrowni o najwyższym poziomie emisji CO2 w UE znajduje się na terytorium Niemiec! Wszystkie cztery niemieckie elektrownie emitują łącznie w ciągu roku 100,8 mln ton CO2.

Jakby tego było mało to niemiecka gospodarka spala o wiele więcej węgla niż polska (Niemcy: 240 mln ton; Polska: 152 mln ton), a poziom emisji CO2 w przeliczeniu na 1 mieszkańca jest tam znacznie wyższy niż w naszym kraju (Niemcy: 10,4 tony/1 os.; Polska: 8,6 tony/1 os.).

Widząc powyższe statystyki zasadnym jest zadanie pytania – dlaczego nasi zachodni sąsiedzi tak często uprawiają hipokryzję, twierdząc że jesteśmy „największym trucicielem” w Europie? Czy chodzi im o znalezienie argumentu, aby dążyć do jeszcze wyraźniejszego osłabienia polskiej gospodarki i likwidacji resztek naszego przemysłu, który jest nadal groźny dla przemysłu niemieckiego?

Źródło:
Eurostat: Rośnie emisja CO2 w Polsce. Niemcy pozostają największym emitentem (BiznesAlert.pl)
Niemieckie elektrownie węglowe są najbrudniejsze w Europie (BiznesAlert.pl)
Czytaj także:
Niemcy stawiają na węgiel
(Bankier.pl)
Prof. Jędrysek: Niemcy spalają blisko połowę węgla, jaki spala się w całej UE. Ale dzięki propagandzie to nas uważa się za ekologicznego „brudasa” (wPolityce.pl)
Niemcy spalają coraz więcej węgla, głównie z USA (Wnp.pl)

http://niewygodne.info.pl/

Komentarzy 20 to “Eurostat potwierdza: Niemcy są największym trucicielem w Europie. Emitują do atmosfery 2,5-razy więcej CO2 niż Polska!”

 1. Obcy Astronom said

  Sprawa ma oczywiście swoje drugie dno. Niemcy mają przemysł (truje, a fe!), a Polska (już) nie ma, więc truje mniej. Dzięki przewałce po 1989.r.

  Prawda. I właśnie dlatego niech szkopy się odp… od Polski w kwestii rzekomego trucia węglem.
  Admin

 2. Dictum said

  Szwaby były i są zakałą Europy i trucicielami w każdej dziedzinie, a przede wszystkim w dziedzinie moralnej. Zawsze z wyższością, tupetem i bezczelnością.

 3. Regina said

  Nie trzeba byc medrcem aby wiedziec to ,ze ma to scisly zwiazek zprodukcja.Niemcy produkuja najwiecej w UE sa wiec najwiekszym kopciuchem.Wystarczy zerknac do atlasu geograficznego na diagramy by wiedziec wszystko.Dla przykladu:wielkie koncerny- Niemcy 6,Anglia 3, Wlochy3,Francja3. Produkt krajowy brutto w USD:Niemcy 2409 ,Anglia1799 ,Francja 1754, Wlochy 1471. Dla porownania Polska 210(!) Jak wiec mozemy byc najwiekszym trucicielem w UE? Dokad bedziemy robic za glupkow w tej calej zaklamanej UE? Dokad nasze wladze dadza sobie wciskac kit? .Te dane wypisalam z atlasu z roku 2009.

 4. NICK said

  Ad wyżej.
  Oooj !
  Waaarto! Przypomnieć!
  To nikt inny tylko żydo-gmbh Naszą gospodarkę zniweczył.

  Skoro jest jak wyżej?
  Skoro sami piszemy: żydogermania. (wtrącając chazarów……, nie wiem po co)

  To! Rzeczka Missisipi może być? Tym co Nas czeka?

 5. jazmig said

  CO2 nie truje.

 6. Peryskop said

  Ten raport jest mało rzetelny, bo nie uwzględnia absorpcji CO2 przez rośliny
  – głównie przez lasy, których póki co Polska posiada sporo i wciąż w niezłym stanie.

  Zatem te dysproporcje w emisjach są jeszcze korzystniejsze dla nas.
  Ale to się NIE przekłada na bilans w handlu limitami emisji, bo wiadomo kto tym biznesem kręci.

  A kompradery inkasują dolę i udają, że tego ich qooorestwa nikt nie widzi i nie notuje…

 7. Obcy Astronom said

  Dość sensowny wydaje się być przykład przemysłu stoczniowego w DE i PL. Przemysł stoczniowy w Niemczech został uratowany (nie tylko Rostock, ale inne stocznie również) za pieniądze budżetowe, tymczasem polskie stocznie zostały rozkradzione. Przykre jest to, że autentycznie uczciwi stoczniowcy, zaangażowani w Solidarność, jak Anna Walentynowicz, Gwiazdowie i wielu innych szlachetnych ideowców, walcząc o lepsze płace i wolność, doczekali się likwidacji swoich zakładów pracy. Taki paradoks historyczny.

 8. Dziadzius said

  Czytalem nie dawno [ i przepraszam ale nie mam dowodu] ze w hameryce ogrodnicy ze szklannych cieplarn narzekaja ze w obecnej atmosferze jest za malo dwutlenku na ich potrzeby i ze oni maja klopoty z zakupem tego gazu do swoich cieplarn – tak wzgledem ilosci jak i kosztu– Oczywiscie pytanie — jak im za malo CO2 to skad takie wielkie narzekanie ze swiat sie ociepla bo za duzo dwutlenku — w tym samym artykule hamerykanskie Parki Narodowe zalily sie ze sosnowe drzewa wysychaj bo maja za MALO dwutlenku —
  Ktos kogos za nabial trzyma i dusi i mowi ze to natura zaburzona przez dzialania ludzkie jest winowajca tego „global worming” i ze wszystkie degresje atmosferyczne sa bezposrednio spowodowane ta nad- produkcja CO2 — i ze jak zaplacimy powazna[ wedlug banku oszacowana] ” contrybucyje” do World Carbon Tax [ czytaj Rockefeller Bank] to wszysto mozna spokojnie zalatwic.

 9. Ad. 3

  Poruszyła pani rzecz o kapitalnym znaczeniu. „ZAKŁAMANIE„. Dopóki będzie zgoda społeczna na prymat zysku nad prawdą – nie zmieni się nic.

 10. ojojoj said

  bo Niemiec ma sie ogrzewac „wynglem” lub gazem, a jak Polakowi zimno to moze sobie poskakac, np. „pajacyki”

 11. Boydar said

  Czyli co, jew-unia tak, no ale to okropne zakłamanie to raczej nie ? Porąbało Was. Kupcie sobie turecki paszport, będziecie mogli gdzie chcecie, z kim chcecie i za ile. O ile już musicie. Ale nie mieszajcie do tego Polski i Polaków. I nie nazywajcie żydoszkopskiego gów.na perfumerią.

 12. RomanK said

  Rosja szokuje…ale to !!!!!TO!!!!! jest cos extraordynaryjne!!!!!!
  Rosyjska Orkiestra Teatru Marrivsikiego dala koncet ..w amfiteatrze w Palmirze- Syria…starozytnym miescie wyzwolonym niespelna miesiac temu!!!!!!
  Na koncercie do widowni przemowil prez Putin via televidio….

  zobaczcie sami:

  http://www.huffingtonpost.com/entry/russian-orchestra-in-syria_us_572b4f5de4b016f37894cc8f

 13. anonim said

  Panie Romanie Rosja od wiosny odstawia w Syrii cyrk ten koncert w tym starożytnym cyrku jest tylko zwieńczeniem dzieła…grają wesoło Putin przemawia a 6km dalej sojusznicy giną w ofensywie islamistów a rosyjskie sojusznicze śmigłowce stoją już w Chmejmim gotowe do powrotu do domu.
  Sun Tzu zalecał by udawać słabość gdy się jest silny Rosja poszła o krok dalej i robi z siebie debila…zdradzającego ostatniego sojusznika jaki na Nią liczył.

 14. greg said

 15. Dictum said

  ad. 13 i 14.
  Jak jest, nie wiemy przecież wszystkiego.
  Ale wiemy, że u nas, w kraju katolickim, mimo protestów odbył się spektakl na pewno nie katolicki.

  .http://www.bing.com/videos/search?q=pozna%c5%84+super+star&&view=detail&mid=A32112999EDACAB3B995A32112999EDACAB3B995&rvsmid=1936648C2ABF5847C1371936648C2ABF5847C137&fsscr=0&FORM=VDFSRV

 16. Adam said

  Należy ten tekst propagować wszem i wobec, a przede wszystkim naszym niedouczonym politykom.

 17. Joe said

  15…Przed tym spektaklem szwaby urzadzali nam wiele innych przez 1000 lat.W mojej pamieci jeszcze sa obrazki z mojej klasy
  gdzie co drugie dziecko nie mialo ojca bo szwaby go zabili albo w obozie zaglodzili.U nas na przedmiesciu bylo kilkanascie lapanek i masowych rozstrzelan niewinnych ludzi.A teraz im sie dziwic ze klamia…ONI musza klamac!

 18. JO said

  ad.17.
  https://gajowka.wordpress.com/powiedzonkacytaty/#comment-2878

 19. JO said

  ad.12.
  https://gajowka.wordpress.com/rosja-dzis/#comment-2879

 20. Edwin said

  Od kiedy to CO2 zanieczyszcza srodowisko czy truje?

Sorry, the comment form is closed at this time.