Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Marek o Wolne tematy (08 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  Marucha o Izolacja Zełenskiego
  Szczepan Zbigniewski o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Początek rosyjskiej ofensywy…
  misio o Przejściowe trudności z ostate…
  Mykola_Mychalkewycz o Przejściowe trudności z ostate…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ile kosztuje utrzymanie imigranta w Polsce? -€“ są wyliczenia

Posted by Marucha w dniu 2016-05-06 (Piątek)

Urząd do Spraw Cudzoziemców za oficjalną średnią kwotę utrzymania w Polsce tzw. uchodźcy podaje 1380 zł w skali miesiąca. Nie bierze jednak pod uwagę wielu dodatkowych czynników, które znacznie podwyższają koszty. Jaka jest prawda?

Koszty związane z zapewnieniem utrzymania dla imigranta w Polsce zależą od tego, czy imigrant znajduje się w specjalnym imigranckim ośrodku, czy poza ośrodkiem.

Na elementy pobytu w ośrodku składają się: wyżywienie i zakwaterowanie – tu ceny uzależnione są od standardu ośrodka; koszty komunikacji -€“ uchodźcom zwraca się koszty przemieszczania się, jeżeli jadą np. do urzędu wojewódzkiego, by załatwić jakąś sprawę związaną ze swoim pobytem w Polsce, podobnie dzieje się w przypadku wizyty u lekarza; środki higieny -€“ tu wyliczono konkretną cenę i jest to średnio 20 zł na miesiąc na głowę uchodźcy; kieszonkowe: 50-100 zł na miesiąc; odzież i obuwie: jednorazowa kwota 140 zł, dodatkowo odzież napływa do ośrodków także ze strony sponsorów i darczyńców; ekwiwalent za żywność dla dzieci: 9 zł dziennie na każde dziecko.

Wszystkie podane sumy należy traktować jako średnią wyliczoną ze wszystkich ośrodków dla imigrantów.

Średni koszt przypadający na dany ośrodek to około 200 tys. zł miesięcznie.

Oficjalne dane milczą na temat dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem uchodźców. Są to bezpłatny dostęp do opieki medycznej, stomatologa, edukacji oraz porad prawnych. Jak nietrudno sobie wyobrazić, takie przywileje znacznie podwyższają całkowitą sumę, jaką trzeba wydać na zapewnienie imigrantom pobytu w naszym kraju.

Warto jeszcze zwrócić uwagę na karę 250 tys. euro za nieprzyjęcie jednego imigranta – obecnie to równowartość 1.087.500,00 zł. Aby statystyczny Polak otrzymujący przeciętne wynagrodzenie (2800 zł na rękę) mógł zarobić równowartość takiej kwoty, to musiałby pracować przez ponad 30 lat.

Łatwo można też sobie przeliczyć, że nie przyjęcie przez nasz kraj choćby 7 tys. migrantów (na których Ewa Kopacz zgodę wyraziła), to „koszt” o równowartości ok. 7,6 mld zł.

http://ndie.pl

Komentarzy 5 do “Ile kosztuje utrzymanie imigranta w Polsce? -€“ są wyliczenia”

 1. jamek said

  Na około 3 300 000 zł w ciągu całego życia okrada każdego Polaka żydowska lichwa fikcyjnym zadłużeniem (1 bln zł/rok) i lichwiarskimi podatkami które przekroczyły już próg 80% dochodów, a powinny być na poziomie 2-4%. Nie licząc innych miliardowych grabieży typu fundacja Komorowskiego z WSI „Pro Civili”. I wszystkie te pieniądze pseudożydy przeznaczają na dalsze na sqrwianie świata! https://youtu.be/tZyhIRSvrF8

 2. Watazka said

  No to trzeba jeszcze doliczyc ile nas kosztuje utrzymanie zydow, ukraincow, Trybunalu nie-konstytucyjnego, Unii Europejskiej i bandy szkodnikow w sejmie – i bedziemy miec pelna jasnosc dlaczego co drugie dziecko w Polsce dostanie 300 zl (zlotowka leci na pysk) zamiast 600 dolarow, ktore powinno dostawac na utrzymanie KAZDE polskie dziecko.

  Doliczyc jeszcze mozna utrzymanie bankow, koszt zakupionego militarnego szmelcu, batalionow Macierewicza i utrzymanie okupacyjnych wojsk w Kosowie i Afganistanie – i bedziemy wiedziec dlaczego polskie dzieci latwiej karmic i ksztalcic poza granicami Polski..

  Przeciez w Polsce wolnorynkowej, niekomunistycznej, Solidarnosciowej, post sowieckiej, wyzwolonej, niezaleznej – mial byc raj na ziemi i dobrobyt.

 3. Lam said

  KRZYK ROZPACZY
  Co tam ćwierć – sto milionów wnoście
  Za każdego z naszych gości!
  Chętnie szybko ich upchniemy,
  Zanim sami utoniemy…
  05-05-2016

 4. MatkaPolka said

  Państwo islamskie powstało dla potrzeb USA i Izraela

  w amerykańskich koloniach karnych w Iraku, a zwłaszcza w Camp Bucca, gdzie szkolono przyszłych dowódców ISIS

  https://ripsonar.wordpress.com/2016/01/13/panstwo-islamskie-powstalo-dla-potrzeb-usa-i-izraela

  Poniżej postaram się skondensować dotychczasowe materiały, które zarówno zamieściłem tłumacząc zagraniczne materiały jak i znajdując

  Za: cbsnews.com
  świetne źródła informacji na innych blogach i portalach informacyjnych.

  Najważniejsza kwestia to to, czym jest owa organizacja.
  Armia najemników, która rośnie w siłę jak orwellowski czarny charakter, stworzona i od początku wspierana przez izraelskie siły zachodnie i ich pełnomocników. Od momentu powstania, ISIS i sojusznicy służyli jako mięso armatnie w wojnach prowadzonych przez syjonistyczne imperium amerykańskie w Libii i Syrii, będące kontynuacją rozpoczętego wydarzeniami z 11 września 2001 syjonistycznego planu obalenia siedmiu bliskowschodnich oraz północnoafrykańskich krajów w ciągu pięciu lat. To militarne przedsięwzięcie trwa dłużej niż oczekiwano, lecz postępuje naprzód zgodnie z planem. – Brandon Martinez z portalu NonAlignedMedia.com [1]

  Jeżeli powyższy opis wydaje Ci się niezrozumiały, a być może nawet nierealny, lub szalony, to w takim razie tym bardziej poniższe materiały będzie dla Ciebie.

  Tak, ISIS to armia najemników stworzona do siania chaosu i terroru dokładnie w miejscu, który jest dla innych najbardziej pożądany czyli Izrael i USA (choć z czasem doszło do tego gremium innych państw ale z innymi priorytetami jak Arabia Saudyjska, Turcja a nawet co po niektóre państwa europejskie). I tak, to praktycznie owy sort dzihadystyczny wykreowany po 11 września (patrz 9/11 World Trade Center) jako nurt najgorszy z najgorszych; terrorystyczny fundamentalizm islamski, którego początki sięgają Afganistanu… (patrz Al Kaida powstała dzięki CIA.)

  A o co chodzi z wspomnianym planem obalenia 7 krajów przez USA? Ano to, że 2 marca 2007 gen. Wesley Clark w programie „Democracy Now” prowadzonym przez Amy Goodman wypowiedział moim zdaniem znamienne słowa ujawniające prawdziwe hegemoniczne oblicze USA:

  Generał Wesley Clark ujawnia amerykański plan agresji na siedem państw! [2] (video)

  „Około 10 dni po 11 września, udałem się do Pentagonu, widziałem tam sekretarza Rumsfelda, oraz jego zastępcę. Zszedłem na dół aby przywitać się z ludźmi ze sztabu, moimi podwładnymi. Jeden z generałów zaprosił mnie i powiedział: „Proszę Pana, musimy chwilę porozmawiać”, ja mu na to: „Czy nie jest Pan teraz zajęty”? Odpowiedział: „Nie, podjęliśmy decyzję, zaczynamy wojnę z Irakiem” Miała ona wejść w życie około 20 września. Zapytałem go: „Wojna z Irakiem? Dlaczego?” Odpowiedział: „Nie wiem, wydaje mi się że tylko to można zrobić.

  Powiedziałem mu: „ Czy znaleziono jakieś informacje łączące Saddama z Al-Kaidą?” On na to: „Nie, w tej sprawie nie ma nic nowego, po prostu podjęto decyzję o wojnie.

  Myślę, że nie wiemy jak poradzić sobie z terrorystami, ale mamy dobre zaplecze wojskowe i możemy obalać rządy. Gdybyśmy w tej sytuacji dysponowali młotkiem, to to rozwiązanie jest jak gwóźdź.” Wróciłem tam kilka tygodni później i już wtedy trwały naloty na Afganistan. Zapytałem generała: „Czy nadal chcemy wojny z Irakiem?” Odpowiedział: „Jest dużo gorzej”.

  Wziął do ręki dokument, po czym stwierdził: „Właśnie otrzymałem to z biura Sekretarza Obrony. Ten dokument opisuje w jaki sposób obalimy siedem krajów w ciągu pięciu lat. Zaczniemy od Iraku, a kolejne będą Syria, Liban, Libia, Somalia, Sudan, na Iranie kończąc.”

  Jeżeli nadal jesteś zwolennikiem amerykańskiego strażnika pokoju na świecie, walczącego zawsze i wszędzie tylko i wyłącznie w imię wolności, zapraszam do zapoznania się m.in z tematem: Amerykańska strategia zagraniczna. Imperium strachu

  Ale wróćmy do początków ISIS, prześledźmy jej narodziny, rozwój, utajone tło tego przedsięwzięcia oraz zawirowania, które obecnie z nim maja miejsce, czyli tworzone koalicje.

  Narodziny:
  2007 – powstaje Państwo Islamskie zwane ISIS (nomenklatura USA) , jako gałąź AL Kaidy pod nazwą ISI – Państwo Islamskie w Iraku, jednak jej korzenie sięgają inwazji sił USA na Irak w 2003 r.

  Grupa wywodzi się z irackiej Al-Kaidy, frakcji zbrojnej aktywnej w Iraku podczas wojny w latach 2003-2007. (…) Wielu analityków twierdzi, że Al-Kaida w Iraku – znana także jako AQI była w znacznej mierze propagandowym wynalazkiem Pentagonu, pretekstem dla zbrodniczej okupacji Iraku przez USA. Było to sfabrykowane zło użyte przez USA do uzasadnienia ich działań oraz do podtrzymania stworzonego przez administrację Busha mitu o wojnie, mówiącego o tajnych powiązaniach Al-Kaidy i Saddama Husajna. [3]
  (***)
  ISIS to twór stworzony przez służby wywiadowcze USA i Izrael

  Nawet czołowe media przyznały, że grupę skutecznie rozwijano w amerykańskich koloniach karnych w Iraku, a zwłaszcza w Camp Bucca, gdzie tuziny przyszłych dowódców ISIS przetrzymywano w czasie tamtejszej wojny. Później wypuszczono ich dokładnie w czasie kampanii służących zmianie reżimu w Libii i Syrii.

  Abu Bakr al Bagdadi

  Abu Bakhar Al Baghdadi
  Przywódca ISIS, samozwańczy kalif jest Abu Bakhar Al Baghdadi. Jest to człowiek wykształcony, który studiował islamistykę i historię, który spędził kiedyś cztery lata w amerykańskim obozie Bucca w Iraku. Aresztowany za uliczne rozboje za które dostał 4 lata. Zwalniając go w roku 2009, siły USA nie uważały go za zagrożenie, a śledczy znaleźli bardzo niewiele informacji na jego temat, skąd też wziął się jego przydomek – „Duch”. Tyle ze źródeł oficjalnych. A z tych mniej czy bardziej przemilczanych?

  Po pierwsze: Obóz Bucca impulsem powstania ISIS.

  Abu Bakr al Bagdadi, i przywódca ISIS był wpływowym pośrednikiem władz USA w obozie Camp Bucca, działającym jako kontakt między strażnikami i więźniami. Wywiad z jednym z dowódców ISIS znanym jako Abu Ahmed został zamieszczony w gazecie The Guardian w grudniu, 2014 roku. Tam Ahmed ujawnił, że Camp Bucca było miejscem powstania ISIS. Dziennikarz Guardiana, Martin Chulov usłyszał od Ahmeda:

 5. MatkaPolka said

  Barbara Lerner Spectre calls for destruction of Christian European ethnic societies
  Żydowa Barbara Spectre wzywa do destrukcji białych etnicznych narodów Europy

  A Żydzi w Polsce czy to z PO czy to z PiS-u współdziałają w tym procesie ludobójstwa

  Zapytajmy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, prezydenta Andrzeja Dudę, premier Szydło, posłów i rabinów dlaczego przyjmują uchodźców biorą udział w procesie ludobójstwa białej rasy
  (celowo bez kropki)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: