Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o W Polsce urodziło się o połowi…
  Bezpartyjna o Jak Św. Tomasz Akwinata recenz…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Dojrzała odpowiedź Azarenki na…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  OSZUST Timothy Snyde… o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (09 – …
  Liwiusz o Zniewoleni przemocą
  JADAM o W Polsce urodziło się o połowi…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dlaczego nie zostałem prezydentem RP

Posted by Marucha w dniu 2016-05-07 (Sobota)

Wdowa po gen. Kiszczaku przekazała do IPN teczki zawierające akta agenta pod pseudonimem BOLEK co znowu podzieliło Polaków na tych, którzy potępiają wszelkie donosicielstwo i tych którzy je tolerują.

Jest to ewidentnie spór dwóch kultur: rzymskiej i chazarskiej. Ta pierwsza jest oparta na moralnej etyce a druga pozwala na dowolne interpretacje zależnie od oczekiwanych korzyści.

O ile jedna grupa stara się usprawiedliwić współpracę SB, to jednak większość prawych Polaków uważa to za poważną skazę charakteru. Kiedy oceniamy ludzi pod koniec ich życia lub po ich śmierci, to nie jest ważne ile ktoś miał pieniędzy, tylko jaki miał charakter, który oczywiście rzutuje na czyny ale można przebaczyć błędy młodości, jeśli w późniejszych latach ktoś okazał się dobrym człowiekiem.

W przypadku Lecha Wałęsy z pewnością tak nie jest.

Wszyscy chyba wiedzą, że na słowach wyżej wymienionego nie można polegać, ponieważ często on mówi co innego rano i co innego wieczorem. Jego opinie są bardzo chwiejne i zmienne, zależnie od strachu. Jego młodość daje powody aby się bał własnego cienia za niecne czyny z przeszłości.

W swoim życiu obserwowałem wielu ludzi ale najbardziej podły charakter ma Lech Wałęsa. Musiałem studiować jego osobowość jako jego kontrkandydat w obu turach wyborów prezydenckich w 1990 roku. Dostałem wtedy wiele listów z Włocławka i Gdańska, z terenów gdzie ludzie go znali.

W jednym z nich, jego były kolega napisał, że w swojej młodości Lech Wałęsa ze swoim bratem prowadzili bandę podwórkową zwaną „Szczury”, grasującą na cmentarzu we Włocławku. Tam kradli kwiaty z grobów na sprzedaż i rabowali zegarki i kolczyki. Wspomniał on o morderstwie na tym cmentarzu, gdzie po zabiciu człowieka Wałęsa powiedział: „Co jest, był, żył, a teraz go nie ma. Bóg dał, Bóg zabrał przy naszej pomocy. My jesteśmy”. Być może nie jest to prawdą, ponieważ historycy nigdy o tym nie wspomnieli w swoich książkach. Jednak jeśli tak było, to pewnie był to główny powód ucieczki Lecha Wałęsy z Włocławka do Gdańska.

Dostałem też listy z Gdańska, że Lech Wałęsa po drugim dziecku katował swoją żonę Danutę i miał z tego powodu sprawy w kolegium. Dziś o tym nikt nie pamięta choć były to dowody przemocy i okrucieństwa w stosunku do słabszej płci. Pewnie ze strachu, że miałem takie informacje, TVP fałszywie oskarżyła mnie o bicie żony i głodzenie dzieci.

Pracownik Stoczni Gdańskiej, który znał Wałęsę przysłał mi list, abym publicznie w telewizji „na żywo” zapytał Wałęsę kim był „Bolek”. W tym samym czasie anonimowo wręczono mi kopertę z kopiami kilku ręcznie pisanych donosów Lecha Wałęsy do SB na kolegów z pracy włącznie z pokwitowaniami za otrzymane pieniądze. Grafolog w Kanadzie bez informacji na temat osoby opisał autora tych tekstów jako kłamliwego, mściwego i pyszałkowatego człowieka – jak ulał był to Lech Wałęsa. Każdy może to potwierdzić z innym grafologiem.

W mojej kampanii wyborczej uważałem za niemoralne dyskusje na temat tych brudów, bo najważniejsza była dla mnie reforma gospodarcza Polski. Poza tym kandydat na prezydenta nie jest prokuratorem i nie ma możliwości prowadzenia postępowania dowodowego ze względu na brak kompetencji. Z tego powodu nie otworzyłem „czarnej teczki” w II-giej turze wyborów, gdzie miałem kopie donosów Lecha Wałęsy na kolegów ze stoczni oraz pokwitowania za otrzymane od SB pieniądze. Wystarczyło że dałem o tym sygnał wyborcom.

Wałęsa po Stanie Wojennym brutalnie zdradził I-wszą Solidarność i z pomocą doradców z grupy KOR zarejestrował nową Solidarność II, którą on i SB mieli całkowicie pod swoją kontrolą. Wyrzucił wtedy wielu prawych Polaków takich jak Anna Walentynowicz, Andrzej Gwiazda czy Andrzej Kołodziej. Kiedy w 90 roku rozmawiałem z tym ostatnim na temat Wałęsy wzburzony kilkakrotnie powtórzył słowo „oszust”.

Jego podszyta strachem lojalność była tylko w stosunku do możnych tego świata a nie dla Polaków, którymi gardził bo łatwo nimi manipulował. Bał się więc zarówno Ameryki jak i Rosji oraz „układu” Okrągłego Stołu”, ponieważ byli od niego silniejsi. Z pewnością wiedział, że nie miał wystarczającej ilości głosów wyborczych aby zostać prezydentem RP i obawiał się, że w każdej chwili może to być ujawnione.

Strach stał się głównym bodżcem jego prezydentury. Był widoczny w wielu wystąpieniach publicznych, takich jak nocne obalanie rządu Jana Olszewskiego, czy też odbiór wręczanej mu teczki na temat zbrodni Katyńskiej na polecenie prezydenta Rosji Borysa Jelcyna. Niepokoiła go własna przeszłość.

Głupota Lecha Wałęsy często była ewidentna w telewizji – im więcej go ludzie znali, tym więcej widzieli jego podły i chwiejny charakter. Dlatego dostał tylko 1% głosów w kolejnych wyborach prezydenckich w 2000 roku.

Niestety ten groteskowy potworek przez fałszerstwo wyborcze został prezydentem RP w bardzo ważnym czasie – na samym początku ustrojowej reformy. Zamiast być prezydentem typu „ojciec narodu” był służebnikiem obcych interesów i ochroniarzem szkodliwych „reform” Leszka Balcerowicza.

Wałęsa nawet sugerował, że po Tadeuszu Mazowieckim premierem powinien zostać Bronisław Geremek ale w końcu mianował Krzysztofa Bieleckiego, szatana złodziejskiej prywatyzacji. Tym samym przypieczętował wiele afer oraz rozbiór bankowości i przemysłu w Polsce.

Ekonomista Janusz Szewczak podliczył koszt prezydentury Wałęsy na 75 miliardów złotych.

Część Polaków uważa, że dla dobra międzynarodowej opinii o Polsce powinniśmy milczeć na temat podłego charakteru Lecha Wałęsy i zapomnieć o jego przestępstwach i szkodach, które powstały na skutek jego działalności.

Nie tylko jest to sprzeczne z etyką większości naszych rodaków ale także z prawem, ponieważ za wiele swoich czynów Wałęsa powinien stanąć przed sądem. Za głupotę oraz ignorancję niestety kodeks prawny nie przewiduje kary ale nie uchroni go to od negatywnego zapisu w historii Polski. Nie można budować kraju na fundamentach kłamstw z przeszłości.

Obecnie Lech Wałęsa z powodu akt Kiszczaka wije się ze strachu jak piskorz i błaga o pomoc ludzi, którym w przeszłości służył. A jednak prawda zawsze jest silniejsza od kłamstwa i jak oliwa na wierzch wypływa. Charakter Wałęsy jest jego największym wrogiem, ponieważ został udokumentowany jego życiorysem i ze względu na podeszły wiek jest w niewielkim stopniu podatny na transformację.

W związku z tym przejdzie on do historii jako podszyty strachem kłamliwy menel, wielokrotnie zdradzający interesy Polaków. Ten podły człowiek został prezydentem aby służyć ludziom, którzy posiadali jego teczki.

Naturę człowieka poznaje się po jego wrogach. Jako, że zawsze stoję po stronie prawdy i naszej Racji Stanu mam ich wielu. Nigdy jednak nie uważałem Lecha Wałęsy za przeciwnika, ponieważ jest on dla mnie ofiarą losu. Jego torturą było wykonywanie obowiązków wysoko powyżej poziomu jego kompetencji. Jak można uważać za wroga czlowieka, który się publicznie chwali, że nigdy nie
przeczytał żadnej książki. Nawet tej, którą napisała jego żona. Takim adwersarzem nie można się chwalić, można się tylko z tego powodu wstydzić.
W Ameryce do tej pory istnieje mit kariery pucybuta, który został milionerem. Ale do tego potrzebny jest charakter i zdolności, których Lech Wałęsa nie posiada.

Cztery dekady temu było geopolityczne zapotrzebowanie na człowieka, który będzie symbolem przemian w Polsce i możni tego świata zgodnie postawili na niego. Teraz z pewnością są zażenowani.

Ruina mitu Lecha Wałęsy obciąży życiorysy takich „działaczy” Solidarności jak Adam Michnik, Jacek Kuroń, Bronisław Geremek, Jarosław Kaczyński i wielu innych, którzy przez lata byli jego bliskimi współpracownikami i musieli wiedzieć o jego przeszłości.

Stanie się on skazą biografii Jana Pawła II i królowej Anglii Elżbiety, którzy go przyjmowali jako człowieka nieskazitelnego charakteru, bohatera przemian ustrojowych w Polsce.

W czasie wyborów prezydenckich w 1990 roku Lech Wałęsa podle oskarżał mnie o współpracę z SB i KGB bez podania żadnych na to dowodów. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka. Obecnie mamy dowody na współpracę Bolka z SB ale winnego nie ma. A więc Lech to nie Bolek ?

Proszę pamiętać że PRL to było państwo policyjne i to Kiszczak był zwierzchnikiem Wałęsy a nie odwrotnie, całego okrągłego mebla i wszystkich wybranych do udziału w tej chutzpah…. włącznie z grubą kreską…i kochajmy się na wieki.

Ciekawi mnie czy w swoich aktach gen. Kiszczak zostawił informację, że Lech Wałęsa nie miał wystarczającej ilości głosów wyborczych aby stać się prezydentem RP. Wiem jak „służby” dosypały mu głosów do urn wyborczych.

Obecnie temat „Bolek” jest odgrzewanym kotletem, ponieważ największym zagrożeniem dla Polaków, jak twierdzi publicysta Stanisław Michalkiewicz, jest ekspozyturą stronnictwa amerykańsko-żydowskiego, do której należy partia PIS.

Bolek to stara historia i temat zastępczy, wypadek przy budowie demokracji. Nie płacze się nad rozlanym mlekiem. Teraz trzeba walczyć o przyszłość, bo czas to pieniądz!

Stan Tymiński
Acton, Kanada 23 lutego 2015
http://www.rzeczpospolita.com

Komentarze 24 do “Dlaczego nie zostałem prezydentem RP”

 1. AniaK said

  „Ciekawi mnie czy w swoich aktach gen. Kiszczak zostawił informację, że Lech Wałęsa nie miał wystarczającej ilości głosów wyborczych aby stać się prezydentem RP. Wiem jak „służby” dosypały mu głosów do urn wyborczych.”

  To jest bardzo ciekawa informacja.

  „Bendem prezydentem!” – obiecali słowa dotrzymali 🙂

 2. JerzyS said

  Karol z Wadowic ksywa Jan Paweł drugi,
  miał obywatelstwo polskie ,
  a królowa Anglii Elżbieta podobno nie!
  To wielka różnica.

 3. JerzyS said

  „U nas energia wyprzedza zawsze inteligencję
  – i co pokolenie jest rzeź”

  Autor: Cyprian Kamil Norwid

 4. JerzyS said

 5. Re: Artykul:
  Przykro mi panie Stanislawie (autor), ale czas to nie pieniadz…
  =======================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 6. Peryskop said

  Re 5

  A Chińczycy mawiają wręcz : czas to czas, a pieniądz to pieniądz.

 7. gosc said

  Najtansza jucha?- +{KREW NA WOLNOSC BIEZY !+DOBROWOLNI OFIARNICY+WYSOKICH OLTARZY !

 8. NICK said

  Panie Jaśku. Jak dla kogo.
  Optyczni inaczej myślą inaczej. Zwłaszcza „dzieci 1968”.

  „Ekonomista Janusz Szewczak…”.
  Iskierki były wcześniej ale dopiero teraz zmieniam zdanie na temat ekonomisty. Na negatywne.

  „…PRL to było państwo policyjne…”
  Co zaś JEST teraz?

 9. szperacz said

  Skąd tyle krzyku, skąd tyle smrodu To protestują wyznawcy KOD-u Na czele idzie facet wzorcowy I demokrata nasz eksportowy. Napłodził dzieci pełną chałupę, Po czym nań wypiął ojcowską doo pę. Zamiast pracować na utrzymanie, Woli odstawiać chocholi taniec. To nowoczesny wzorzec faceta, Co go utrzymać musi kobieta. Za nim w płaszczyku facet bez wąsa. Pokracznie skacze w tanecznych pląsach. Niczym dyrygent głuchej orkiestry. Roman – znana gwiazda palestry. Za nimi złoty chłopiec businessu. Choć nie posiada on „interesu” Przystojny, zgrabny, buźkę ma śliczną I błyszczy wiedzą, tą historyczną. Według Ryszarda, kochany Brachu, Józef Piłsudski dokonał zamachu i rząd obalił wyobraź sobie, pomimo tego, że leżał w grobie.. Nie wiem jak można ukończyć szkołę I dalej zostać takim matołem. Pytanie takie dręczy mą główkę. Za kim obecnie nosi aktówkę? Rubaszny „sołtys” przy Ryśku kroczy, Zza okularów wytrzeszcza oczy Na tych co z domów dzisiaj wylegli. Miłośnik sztuki, sprzętu i mebli. Napiszę jeszcze gdybyś nie wiedział, Pod żyrandolem pięć lat przesiedział, A gdy mu Naród „zgasił żarówkę” Spakował wszystko na ciężarówkę. Zostały po nim goluśkie ściany. Pokazał klasę „hrabia” …”cacany”…. Idzie Wyborcza i Wiertnicza Frasyniuk z Wujcem zapiernicza Następnie ciotki – demokratki Zgrabne, powabne, sukienki w kwiatki Niestety bliżej podeszły. O żesz Matko Boska ! Pierwsza Wielowieyska druga Paradowska Za nimi krzyczą ot tak, dla sportu Funkcjonariusze byłych resortów. Powiem wam KOD – owcy skoroście już w kupie My mamy wasz jazgot najzwyczajniej w du***

 10. Wimar said

  Re 5 Słusznie Panie Janie.
  Czas to Bóg !

 11. Boydar said

  Zupełnie nie wiem po co Pan Gajowy znęca się nad Tymińskim.

  Żartowałem 🙂

 12. NICK said

  Żart nr 2.
  Nawet jasię nie znencam.

 13. AniaK said

  „Maria Kiszczak – wdowa po Czesławie Kiszczaku – w rozmowie z RMF FM stwierdza, że to dzięki jej mężowi Lech Wałęsa został uhonorowany Pokojową Nagrodą Nobla. – Gdyby nie to, co zrobił Kiszczak, nie byłoby Nagrody Nobla dla Polaka, nie byłoby polskiego bohatera.”
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/maria-kiszczak-to-dzieki-mezowi-walesa-dostal-pokojowa-nagrode-nobla/2pkgn1

  Hm, jestem pod coraz większym wrażeniem pana Kiszczaka. Tyle co on zrobił dla pana Wałęsy to żaden kochający ojciec nie byłby w stanie zrobić przez całe życie. Chciał zostać prezydentem – został, chciał Nagrodę Nobla – dostał…….. Pan Kiszczak był tak wpatrzony w to swoje „dziecko” że nawet małżonka zaszła na plan drugi. I nie dziwota że kobieta się w końcu wkurzyła, bo wdzięczności od „syna” marnotrawnego pan Kiszczak się nie doczekał. Jego wymagania od życia były niewielkie. Emeryturka, działeczka, hamaczek… Ale ponoć miał jedno marzenie. Chciał być pochowany z honorami na Powązkach. „Syn” niestety po śmierci całkowicie go olał i wymarzonego pogrzebu nie załatwił.

  Ja mam największy żal do pani Danuty. Jako matka Polka mogła przerwać ten eksperyment pana Kiszczaka, ale ona wybrała rolę aktorki i pisarki sowicie opłacanej przez małżonka.

 14. AniaK said

  „Dostałem też listy z Gdańska, że Lech Wałęsa po drugim dziecku katował swoją żonę Danutę i miał z tego powodu sprawy w kolegium. Dziś o tym nikt nie pamięta choć były to dowody przemocy i okrucieństwa w stosunku do słabszej płci. Pewnie ze strachu, że miałem takie informacje, TVP fałszywie oskarżyła mnie o bicie żony i głodzenie dzieci.”

  I wtedy pani Danuta mogła zmienić bieg naszej historii. To była jej życiowa szansa. Będąc kobietą znaną i szanowaną z dojściem do TV, mogła pokazać prawdziwe oblicze małżonka.

 15. AniaK said

  Jej niestety imponowała pani Janda, i wybrała rolę aktorki z kiepskiego teatru.

 16. AniaK said

  I na stare lata wałęsają się razem z teatrem dla ubogich wcielając się w nie swoje role.

  .http://warszawskidomfryzjerow.pl/wp-content/uploads/2014/03/Janda-Walesa-web-03.jpg

 17. AniaK said

  Matki żony i kochanki 🙂

  .http://www.gala.pl/upload/galleries/60/przeczytaj-fragment-okladkowego-60587_l.jpg

 18. AniaK said

  Mogę dać sobie głowę uciąć, że takiej babki jak piekę ja nie upiecze ani jedna ani druga.

  Nara 🙂

 19. NICK said

  Aniu.
  (zara nara)
  Napisz, jeśli możesz, czy Ty obracasz się blisko towarzystwa lub toważydostwa, o którym pisujesz?
  Moja optyka to, co prawda, nie Carl Zeiss Jena ale… .

 20. AniaK said

  Re19:
  NICK-u, z myślą o mojej Ojczyźnie obracam się troszku w jednym, i troszku w drugim towarzystwie. Biorę przykład z gen.Jaruzelskiego. Dla dobra sprawy czasami trzeba się troszku poświęcić 🙂

 21. NICK said

  Aha.

 22. RomanK said

  Pan Stanislaw bylby prezydentem..ale nie spelnil jednego jedynego warunku – jaki mu zreszta uczciwie proponowano:-))))
  Nie podpisal:-))))
  … i tez jako jeden, jedyny, jak dotychczas:-))))

 23. NICK said

  No nie!
  Paaanie Romanie!
  Ręczy Pan???
  Za „dziecko 1968”?
  Z dziurą we życiorysie 1968-1974?
  I kilkoma innymi „dziurami”?

  Taki Stan winien być świetliście jasny!
  Jak ewentualny każdy prawdziwy kandydat na Prezydenta.

  Pan jasny być nie musi. Ja nie muszę.
  Un musi.

 24. Boydar said

  „… Pan jasny być nie musi. Ja nie muszę. Un musi …”

  Qurwa tak ! Żadnego skakania przez płot.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: