Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  Mietek o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  revers o Syria uznaje republiki lu…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Terytorium Polski pod względem wojskowym – żydzi

Posted by Marucha w dniu 2016-05-08 (Niedziela)

Trzech Żydów w rozmowie na jednej z ulic Warszawy w 1930 roku (źródło: Koncern Ilustrowany Kurier Codzienny / Zbiory NAC on-line)

„Stosunek wielkiej ilości żydów do państwa i do armji, jak dowiodły czyny, jest bezwzględnie wrogi. Opanowanie przez nich kapitału i prasy posłużyło za podstawę walki z państwem i narodem w kraju i poza jego granicami. Stosunek do armji dobitnie został wykazany w czasie inwazji bolszewickiej [1920 roku], kiedy stali się oni wykonawcami woli rządu sowieckiego, wchodząc w skład komitetów rewolucyjnych lub formując bataljony, walczące czynnie z wojskiem polskiem” – czytamy w studium Romana Umiastowskiego „Terytorjum Polski pod względem wojskowym” z 1921 roku.

Muzułmanie rodzą więcej dzieci niż Europejczycy. Jak tak dalej pójdzie, to wkrótce będą dominować w Europie. A ponieważ nie chcą się asymilować, a ich system wartości jest obcy i wrogi, Europejczycy czują się zagrożeni. Tak wygląda sytuacja w Unii Europejskiej w 2016 roku.

Czytając wydane w 1921 roku studium Romana Umiastowskiego „Terytorjum Polski pod względem wojskowym. Część wstępna i pierwsza.” nie da się oprzeć wrażeniu, że to już było. I to niespełna stulecie temu. Co prawda wówczas problem był bardziej lokalny, bo dotyczył odrodzonej po zaborach Polski, ale był równie niepokojący, co kwestia muzułmanów w dzisiejszej Europie. Przed wiekiem potrafiono o nim mówić otwarcie. Dziś przykrywa się go dywanem politycznej poprawności, wychwalając ówczesne „multikulti”, czyli „wzbogacenie kulturowe” wynikające z istnienia tak licznej mniejszości żydowskiej w Polsce.

Poniżej cytuję fragment (ze stron 185 – 189) wspomnianego studium wojskowego Romana Umiastowskiego. Zachowałem oryginalną pisownię. W kwadratowych nawiasach dodałem swoje komentarze.

dr Radosław Sikora

*                               *                                 *

„Skupienie żydów w Polsce stanowi dziś tak wielki odsetek, jakiego niema w żadnym innym kraju na świecie (około 16% w Kongresówce, 14% w Galicji, w Poznańskiem nikły procent).

Przed stu laty ludność Królestwa Polskiego wynosiła około 2,7milj.[ona], w tem 213 tysięcy żydów, podczas gdy w roku 1916 ten sam obszar zamieszkiwało 12 milj. mieszkańców, w tem około 2 milj. żydów. Procent żydów w przeciągu stulecia podskoczył z 7,8% na 16% [czyli] ludność żydowska zwiększyła się prawie dziesięciokrotnie, gdy ludność chrześcijańska tylko czterokrotnie.

Jakkolwiek ta przewaga przyrostu ludności żydowskiej w stosunku do chrześcijańskiej, jest wynikiem licznych czynników, to najważniejszym z nich jest znacznie mniejsza śmiertelność żydów.

Z powyższego jest widoczne, że skupienie żydowskie w Polsce stale i silnie wzrasta, i z czem najpoważniej się liczyć należy nie tylko w chwili obecnej, ale i na przyszłość, przewaga bowiem przyrostu żydów spowodować może z czasami zatracenie polskiego charakteru kraju[1].

Jeszcze w roku 1904 dają obliczenia dla żydów cyfrę stosunkowo naturalnego przyrostu 17,6‰ , podczas gdy ludności katolickiej tylko 14,5‰. Skutkiem wielkiego przyrostu naturalnego skupienie ludności żydowskiej musiało się z każdym dniem pogarszać ich położenie gospodarcze.

Olbrzymia ilość żydów na ziemiach polskich osiadła na nich dzięki tolerancji niepodległej Rzeczypospolitej. Według statystyki centralnego biura sjonistycznego jest ich 3,300 tysięcy [czyli 3,3 mln] w Polsce i 3,300 tysięcy na Ukrainie. Po rozbiorach do Kongresówki, wogóle do b.[yłego] zaboru rosyjskiego zaczęły napływać roje ludności żydowskiej, dzięki antyżydowskiej polityce rządu rosyjskiego, który rugował ich z cesarstwa poza granicę t. zw. [tak zwanej] linji osiedlenia. W ten sposób ratował swe centralne gubernje od zalewu nędzy żydowskiej, dozwalając się w nich osiedlać tylko rzemieślnikom i przedstawicielom zawodów wyzwolonych.

Żydzi, żyjący wyłącznie z pośrednictwa i handlu, element w większości pasożytniczy, w swoim systemie ograbiania i ekonomicznego teroryzowania ludności tubylczej, oparli się o rządy zaborcze, podkreślając swą lojalność wobec nich i niechęć wobec ludności rdzennej. Wejście okupantów, zamiana trzech na dwóch [chodzi o wydarzenia zaszłe podczas pierwszej wojny światowej], w niczem nie zmieniła ich poglądów, a w zamęcie nieodłącznym przy wielkich zdarzeniach dziejowych probują utwierdzić swe stanowisko. Uczynili to, sprzyjając Niemcom i służąc im, jako znająca kraj awangarda w pochodzie nach Osten!

Znane są dzieje rządów niemiecko-żydowskich na terenach okupowanych na wschodzie (na terytorjum Ober-Ostu). „Naród wybrany” stał się prawicą Niemiec, wyciągniętą na owe ziemie[2], spełniając wszelkie funkcje, nawet dostarczycieli nieprzejrzanych rzesz białych niewolników, wywiezionych z Polski do Niemiec (około 700 tysięcy ludzi).

Łudzili się żydzi, że Niemcy, panujące nad Polską, w walce z ludnością, ich uczynią gorliwymi współrządcami. Związali swe nadzieje ze zwycięstwem Rzeszy; klęska oszołomiła ich, nastąpił zrozumiały wybuch wściekłości i rozgoryczenia u zawiedzionych.

Świadomość silnego wzrostu liczebnego w Polsce, 2½ razu silniejszego, jak wykazało ostatnie stulecie, od wzrostu ludności polskiej, stało się podstawą dla realizowania planów, snutych przez nacjonalistów żydowskich, którzy są przeciwni jakiemukolwiek rozpraszaniu się żydów z Polski poza jej granice i dążą do uznania przez cały świat naszego kraju, jako terytorjum o ludności mieszanej, do którego plemię żydowskie posiada prawa etnograficzne.

Przegrana Niemiec zachwiała koncepcję anonimowego mocarstwa, stworzenia Judeo-Polonji, na obszarze, na którym znajduje się przeszło połowa wszystkich żydów świata (w granicach Polski historycznej [czyli przedrozbiorowej]; – w dzisiejszym [odrodzonym po pierwszej wojnie światowej] państwie polskim jest ich około 3.080 tysięcy [czyli 3,08 mln]; – na całym świecie około 12 milj.[onów]).

Wiedzieli doskonale żydzi, że żaden kraj na podobny projekt zgodzić się nie zechce, a ten, w którym stanowią potęgę nie tylko siłą, lecz i liczbą, jest zmuszony z konieczności do usuwania ich poza nawias swego życia, nie będąc w stanie ich przetrawić. Interesujący jest zanik ludności żydowskiej w b.[yłej] dzielnicy pruskiej, gdzie ludność polska w walce narodowej o język, o ziemię, z podniesieniem się poziomu cywilizacyjnego wyparła ją w zupełności na zachód (pozostało 1,26%). Zrozumiały jest lęk żydowski, że równorzędne zjawisko może się ponowić w pozostałych dzielnicach.

Tu więc kryje się główne źródło nienawiści żydowskiej; przyczyną jest zdrowy odruch naszego narodu, usiłującego otrząsnąć się z pleśni, która na nim bezkarnie narosła, kiedy pień jego leżał powalony. Nie pomogą żadne racje i wywody, możność rządzenia Polski przez Polaków, rozwój ekonomiczny kraju, usunięcie anachronicznych form pośrednictwa jest jednoznaczne z podcięciem podstaw bytu mas żydowskich, podstaw ekonomicznie niesłychanie kruchych. Masa żydowska wówczas nie może się utrzymać i zmuszona jest kraj opuścić. Rozpoczyna się exodus, ponowne wyjście, jak ongiś z Egiptu do ziemi obiecanej.

Exodus ten pod nazwą emigracji do Stanów Zjednoczonych przybrałby nieledwie formę panicznej ucieczki, gdyby nie brak środków transportowych i ograniczenia, stosowane przez rząd amerykański. Dotąd wychodzi z kraju biedota, która nie jest zdolna przetrwać kataklizmu [pierwszej] wojny [światowej] i jej skutków.

Podczas panowania ucisku zaborców nie widziano wyjścia z sytuacji, która się stale pogarszała wskutek plenności żydów i zjawienia się tysięcy t. zw. litwaków, żydów rosyjskich, wyszukanych przez policję w cesarstwie [rosyjskim] i stamtąd usuwanych [poza linię osiedlenia]. Dzisiaj pierwsze zwiastuny polepszenia sprawy, choć częściowo, są widoczne; uzdrowienie ekonomiczne odrzuca pośrednictwo, odbiera żydom środki do życia, w wyniku daje emigrację.

Na wschodzie ghetto żydowskie przy ogólnym ogłodzeniu Rosji znajduje się na równi z tubylcami w niebezpieczeństwie wymarcia, zwłaszcza, że lud rosyjski naogół ich nie cierpi. Mamy przeto ponownie w kraju ludność żydowską, uciekającą przed bolszewizmem, ukrainizmem it.d., względnie napływającą obficie z Węgier, z Czech, z Austrji.

Jakie rozmiary osiągnie wychodźtwo żydowskie, czy rzeczywiście odciąży kraj, na razie trudno powiedzieć. Stwierdzić należy tylko początek zmian.

Siłę i znaczenie żydów oprócz stanu liczbowego wykreślała daleko posunięta solidarność rasowa i wyznaniowa. Tworzą oni odrębne skupienie, nie tylko nie łączące się, ani we współżyciu, ani w dążeniach z ludnością miejscową, lecz utrzymując łączność z żydami z całego świata, ujawniają dążenia i zamierzenia, sprzeczne z interesami kraju.

Życie na podstawach odrębnej etyki, u narodu, ogarniętego manją wielkości (mania grandiosa), etyki, będącej w jawnym zatargu ze wszelkiemi dzisiaj istniejącymi kodeksami karnemi, musiało ich wyeliminować ze składu społeczesńtwa. Przenikanie ich w społeczeństwo polskie, asymilacja – nielicznych znalazła zwolenników. Część ich zupełnie wyparła się ghetta, inni lawirują, chcąc wypełnić dziwny termin żyda-polaka. Ogół żydowski wyklął ich, sam pozostał odseparowany, zagłuchły w złowrogim przesądzie i pogardzie wszystkiego, co istnieje poza nim, otaczając się światem nimbem prześladowania i męczeństwa, co jest jak wiadomo, jednym ze środków walki.

Zwycięstwo anonimowego mocarstwa, paragrafy traktatu wersalskiego, zawartego pomiędzy mocarstwami sprzymierzonemi, a Polską (28 czerwca 1919 roku), zapewniające i uznające odrębność żydowską w Polsce, pogłębiły przedział pomiędzy państwem, ludnością a nimi, tworząc zarazem specjalne warunki ich istnienia, oraz poddania stosunku państwa do nich pod kontrolę obcych mocarstw. Pod nieznaczną osłoną ustanowiony został protektorat tych państw nad żydami, a właściwiej możnych ich współplemieńców w tych państwach.

Traktat wersalski, wątpiąc w dobrą wolę Polski, uważając ją za państwo reakcyjne zastrzegał żydom jak i Niemcom[3] podstawowe prawa obywatelskie, wtrącając zarazem przepisy w rodzaju zakazu urządzania wyborów, czy to ogólnych czy lokalnych w soboty [czyli wtedy, gdy żydzi obchodzą szabas], jak również zakazu wciągania w tym dniu na listy wyborcze, zmuszenie żydów do stawania w sądzie it.d.

Stosunek wielkiej ilości żydów do państwa i do armji, jak dowiodły czyny, jest bezwględnie wrogi. Opanowanie przez nich kapitału i prasy posłużyło za podstawę walki z państwem i narodem w kraju i poza jego granicami. Stosunek do armji dobitnie został wykazany w czasie inwazji bolszewickiej [1920 roku], kiedy stali się oni wykonawcami woli rządu sowieckiego, wchodząc w skład komitetów rewolucyjnych lub formując bataljony, walczące czynnie z wojskiem polskiem. Dość przypomnieć Siedlce, Białystok[4], i inne miasta, a przedtem Berdyczów, Wilno.

Sądy doraźne po najeździe bolszewickim sądziły o zdradę stanu wielu żydów, oni wszak byli czołem fali komunizmu, najpotężniejsza partja wśród nich, socjalistyczno-narodowy Bund, zgłosił swój akces do III międzynarodówki. Tłum żydowski, jak dowiodły wypadki, stanął do walki czynnej z państwem polskiem.

Żyd, jako żołnierz. Materjałem żołnierskim w armji polskiej żydzi nie są, ochoty do służby nie mają. Są natomiast żywiołem destrukcyjnym, sprzymierzeńcami wszelkiej akcji wywrotowej. Przywiązani w najwyższym stopniu do życia (mało wśród nich samobójców i niewielu pociesza się wódką) starają się wszelkiemi sposobami prawa i bezprawia uchylić od obowiązku służby wojskowej.

Znalazłszy się w armji, zapychają kancelarje różnych urzędów, wycofując się jak najdalej od linij czołowych, do których niewielu spośród nich zdążą doprowadzić jednostki bojowe, a wówczas w zwiększonym tempie, symulują chorych. Procent strat wśród nich jest nikły, w zamian za to stanowią główną masę dezerterów. W czasie wojny z bolszewikami uciekali na terytorjum wolnego miasta Gdańska i na Górny Śląsk, skąd część ich wydała plebiscytowa Komisja Koalicyjna.

W rezultacie w chwili przełomowej okazało się dowodnie, że stosunek do żydów w armji nadal się w dzisiejszej fazie utrzymać nie da, a ulec musi zasadniczej zmianie i nasunęło się siłą faktów pytanie, czy obecność ich w wojsku jest nadal możliwa bez uszczuplenia wartości bojowej armji; państwo w czasie inwazji bolszewickiej stanęło przed rozstrzygnięciem, czy pozwolić zdradą i dezercją rozwalić swą siłę zbrojną, czy na podobieństwo Rzymian, usunąć z niej żydów, zamieniwszy im obowiązek służby wojskowej innym.”

Przypisy z książki Romana Umiastowskiego:

1 „Nie zapominajmy ani na chwilę, lecz pamiętajmy zawsze, rano, dzień, wieczór czy w nocy, że w Warszawie obecnie na 100 dzieci polskich rodzi się 136 żydowskich” (Michalski – Ludność m. Warszawy (?)).

2 „Immerhin ist ihre Anwesenheit (żydów) für unsere Truppen wertvoll nicht nur bei den Requisitionen, sondern schon für die erste Orientierung”… – więcej, zdaje się nie trzeba powiedzieć. (J. Partsch. Kriegschauplatz. Geographische Zeitschrift. 1914.).

3 Lecz w Niemczech w stosunku do Polaków tych zastrzeżeń niema. Są one dopiero przedmiotem pertraktacji ze strony rządu polskiego.

4 Posiedzenie Sejmu polskiego z dn. 29.11.[19]20. Minister spraw wojskowych jen. Por. Sosnkowski:
„Poseł Grünbaum podniósł pod moim adresem trzy zarzuty. Pierwszy dotyczy Jabłonny. Zarządzenie to było wydane wówczas, gdy wróg zazierał do okien naszych domów, gdy na Pradze paliły się łuny pożarne. Takie zarządzenie spotkałoby każdy oddział wojskowy, któryby stał się winny, takich lub innych wykroczeń przeciw bezpieczeństwu armji. Zarządzenia takie w dziejach naszej wojskowości mamy. (Głos: „Szczypiorna!”) Staliśmy wobec pewnych faktów, nad którymi ubolewam na równi z p. posłem Grünbaumem.

Fakty te, wbrew temu, co twierdzi poseł Grünbaum, niestety, są udowodnione. Miałem sposobność odpowiedzieć na interpelację, zgłoszoną w tej sprawie w komisji wojskowej. Odpowiedź była przezemnie dana na piśmie. Niestety, ludność żydowska brała udział z bronią w ręku w walkach po stronie bolszewickiej. (Głos: „Słuchajcie!” Wrzawa). Było to w Siedlcach i Białymstoku. (Poseł Hartglas: „W Siedlcach samo społeczeństwo polskie temu zaprzeczyło!”). Muszę panów odesłać do pisemnej odpowiedzi na interpelację, gdzie te dane przytaczam.”

Radosław Sikora
http://www.kresy.pl

Komentarzy 16 do “Terytorium Polski pod względem wojskowym – żydzi”

 1. „Muzułmanie rodzą więcej dzieci niż Europejczycy.”

  – Bo tam pozycja kobiety jest inna, niż w Europie. 🙂 Zabierzmy kobietom „ich pieniądze”, zabierzmy im ich niezależność finansową, zabierzmy im ochronę prawną ich fochów, a zobaczycie, jak przyrost naturalny w Polsce wystrzeli w górę! 🙂

 2. revers said

  Teraz żydzi nie idą na ilosc, ale na jakośc, ich dynastie mozna spotkac w mediach, w czołówkach partyjnych, starych i nowo zakladanych partii, w tym tzw. narodowców kowalskiego. Do tego wykorzystuja kazda luke mentalna tubylców jak i prawną, sami zakladają swoje trybunaly, przy milczącym wspóldzaiałaniu kościoła posoborowego, o pro syjonistycznych partiach PiS-u i PO lepiej nie wspominać, które uzupelniaja sie w róznych KOD-ach i knesetach krakowskich.

  No i jak zawsze wystarczy że sa wszechobecni na szczytach, punktach dowodzenia w różnych służbach bezpieczeństwa mało publicznego, a nawet w wojsku.

  Wystarczy że za oceanem protoplaści różnych Macierewiczów tj. naczelnym dowódca najwązniejszych sił zbrojnych i strategicznych usraela, dowódcą usil air force zostal nie kto inny jak żyd i juz swiat jest ugotowany po żydowsku jak karp na wigilie lub na cotygodniowy szabas.

  Nowy gen. David Goldfein na stanowisku usil air force i juz wiadomo kogo należy bombardowac w ramach niesienia demokracji przez B52, B2 bombowce dla Iranu, Rosji, Chin, Korei pln. kolejsnośc wniesienai demokracji Goldstainów dowolna.

  http://www.haaretz.com/world-news/americas/.premium-1.716577

 3. galaszek said

  Uuuuujjjcccc!!!! …alesz je przeca sposobu szebycoby uny same sze zdyscypilnowaly…….wystarczy tyko zrobic duszo duszych komorow gazowe tzn takie big gaschamber z duzym drzwiem !?……i uny same i zdyscypilnowane i karne -jak szolnierze Umschlagplatte…nie…. zn sie Westerplaze ~ czworkamy wprost do komor szly…bedu …. pobekujac niczem stado owieczek marszowe melodyj…. Pan komendant gazu..pan komendant gazu

 4. Glock said

  Wiecej milosci wzgledem czarownikow ;dusz.Dla tego znikamy z mapy swiata.
  KONIEC MILOSCI WZGLEDEM ZDRAJCOW ZAPRZANICOW ROZNEJ MASCI GANGSTEROW……………SMIERC WROGOM OJCZYZNY.

 5. NICK said

  Śmierć, śmierć, śmierć.

  Sarkazm.

 6. rdest said

  360. rocznica ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza – 1 kwietnia A.D. 1656

  ŚLUBY KRÓLA JANA KAZIMIERZA
  I STANÓW RZECZYPOSPOLITEJ

  zaprzysiężone imieniem narodu

  przed cudownym obrazem N. P. Łaskawej w Katedrze Lwowskiej

  a dotyczące
  polepszenia doli ludu pracującego
  oraz

  CZCI NAJŚW. PANNY JAKO KRÓLOWEJ KORONY POLSKIEJ

  do wykonywania których to ślubów każdy miłujący Boga i Ojczyznę przyczyniać się
  winien

  „Wielka Boga-Człowieka Matko, Panno Najświętsza!

  Ja, Jan Kazimierz, z łaski Syna Twego, Króla królów, i Pana mego, i z Twego
  miłosierdzia król, upadłszy do stóp Twoich najświętszych, Ciebie za opiekunkę moją i za
  Królowę królestwa mojego obieram. I siebie i królestwo Polskie, księstwo Litewskie,
  Ruskie, Pruskie, Mazowieckie, Żmudzkie, Inflandzkie i Czernichowskie, wojska obydwu
  narodów i lud cały Twojej osobliwej opiece i obronie polecam, Twojej pomocy i litości w
  tym nieszczęśliwym i przykrym królestwa mojego stanie, przeciwko nieprzyjaciołom św.
  Rzymskiego Kościoła pokornie błagam. A że mnie wielkie dobrodziejstwa Twoje z całym
  narodem moim do nowego gorliwszego służenia Tobie pobudzają, więc przyrzekam też i na
  przyszłość w moim własnym, senatorów moich i ludów moich imieniu, Tobie najświętsza
  Panno i Synowi Twojemu Panu naszemu Jezusowi Chrystusowi: że cześć i chwałę Twoją
  wszędzie i zawsze po całem królestwie mojem z największą usilnością pomnażać i
  utrzymywać będę. Obiecuję nadto i ślubuję, że jeżeli za wielowładną przyczyną Twoją, i
  wielkim Syna Twojego miłosierdziem, otrzymam zwycięstwo nad nieprzyjaciółmi, a
  osobliwie nad Szwedami, Twoją i Syna Twego cześć i chwałę wszędzie prześladującymi, i
  zupełnie zniszczyć usiłującymi, u stolicy Apostolskiej starać się będę, aby ten dzień na
  podziękowanie za tę łaskę Tobie i Synowi Twemu corocznie jako uroczysty i święty na
  wieki obchodzono, i z biskupami królestwa mojego przyłożę starania, aby to, co obiecuję, od
  ludu mojego dopełnione było. A ponieważ z wielkim bólem serca mego oczywiście widzę,
  że za łzy i uciśnienia ludzi wiejskiego stanu, w królestwie mojem, Syn Twój sprawiedliwy
  sędzia świata, od siedmiu już lat, dopuszcza na królestwo moje kary powietrza, wojen i
  innych nieszczęść, przeto obiecuję i przyrzekam oprócz tego: iż ze wszystkiemi memi
  stanami po przywróceniu pokoju, użyję troskliwie wszelkich środków dla odwrócenia tych
  nieszczęść i postaram się, aby lud królestwa mojego od uciemiężenia i niesprawiedliwych
  ciężarów był oswobodzony. Uczyń to najmiłosierniejsza Pani i Królowo, abyś jako mnie i
  stanom moim najszczerszą dała chęć do uczynienia tych ślubów, tak też u Syna swego łaskę
  do ich wykonania uprosiła. Amen”.

  (Autor tekstu ślubów lwowskich – św. Andrzej Bobola)
  Autor: Bractwo Modlitewne o 14:50

  Niestety nie udało się królowi dotrzymac ślubowań i ciemiężycieli ludu z królestwa jego przegonić.

 7. Boydar said

  „… Autor tekstu ślubów lwowskich – św. Andrzej Bobola …”

  a więc to ZA TO kazano Go TAK zarżnąć … nie ma róży bez ognia …

 8. Leon said

  Nikt w Polsce nie wie, że wyraz „żyd” nie oznacza narodowości lecz pochodzi z angielskiego jewellery – handlarz drogimi kamieniami, w skrócie jew i pojawił się w angielskich słownikach dopiero w XVIII wieku.

  Nie tak jest.
  Słowo „żyd” pochodzi od łacińskiego „judæus”, które przekształciło się w „giudeo” [wym. dżudeo] w pewnych językach romańskich.
  Słowo to było używane już w późnej prasłowiańszczyźnie.
  Admin

 9. Adam Banaś said

  Dlaczego autor tego komentarza piszać o chazarach nazywa ich żydami. Przecież to są fałszywi żydzi?

  W Muzeach Żydów i tych w USA i tych w Polsce puszcza się zwiedzającym następujący film poniżej gdzie wyjaśniają, kto jest panem polskiej ziemi.
  Proszę posłuchać co ta wyleniała chazarka na tym filmie mówi ! Z jej wypowiedzi wynika że tutaj nigdy nie mieszkały inne ludy, to chazarskie dzikusy zasiedlali dzicz po której hasały niedźwiadki i jelonki a nazwę Polska zawdzięczamy hebrajskiemu brzmieniu „ziemi obiecanej” !! Najśmieszniejsze to to, że sami Chazarzy używają IDISH czyli język który jest dialektem niemieckiego i nie ma nic wspólnego z Hebrajskim. Nic dziwnego bo ci oto właśnie Chazarzy zwani dla zmyłki Żydzi aszkenazyjscy zostali stworzeni przez naukowców Pruskich w XVIII wieku. Nazwano ich Aszkenazyjskimi żeby uhonorować ich protoplaste rodu wnuka czy prawnuka biblijnego Nimroda który był wnukiem biblijnego Hama.
  Nikt nie wie, że prawdziwi żydzi to indo eurpejczycy czyli my Polacy, Hiszpanie czy Szkoci i nie mamy nic wspólnego z pochodzącymi z Kazarii żydami o turkomongolskiej haplogrupie krwi? Nikt w Polsce nie wie, że wyraz „żyd” nie oznacza narodowości lecz pochodzi z angielskiego jewellery – handlarz drogimi kamieniami, w skrócie jew i pojawił się w angielskich słownikach dopiero w XVIII wieku? To tylko szczegóły, niestety ludzie są zabardzo zapracowani i ogłupieni żeby to wiedzieć. Bądź czy inaczej taki właśnie przekaz idzie do wycieczek zagranicznych zwiedzających muzeum żydów polskich na całym świecie!! Powoli przyzwyczaja się świat i tubylców, że to my jesteśmy gośćmi na ziemi podarowanej chazarom przez siły wyższe !!! MY jesteśmy przybłędami… oni są u siebie !!
  Film jest pod patronamem loży – B’nai B’rith – Loża Polin doglądanej i zaproszonej do Polski przez prezesa i patriotów z PISu który dla zmyłki nazywany jest przez tubylców Kaczyńskim. To on ich zaprosił do Polski. „W 2007 po niemal 70 latach nieistnienia odrodziła się w Polsce jedna z najbardziej znaczących organizacji Żydowskich – B’nai B’rith – Loża Polin.” Jego braciszek wcześniej przerwał eschumację w Jedwabnym żeby uniemożliwić dotarcie do prawdy.

  Największe chazarskie kłamstwo…
  …polega na tym, że fałszywi Żydzi (hybrydy i Nefilimy) twierdzą, że są biblijnymi Izraelitami czyli Narodem Wybranym przez Boga. Nic dalszego od prawdy. Jest zupełnie odwrotnie. To rzeczywiste plemiona Izraela były przez hybrydy i Nefilimów prześladowane i skażane genetycznie w ziemi kananejskiej.
  Z powodu notorycznego łamania Prawa Bożego Izraelici zostali srogo przez Boga ukarani. 10 pokoleń Izraelitów dostało się do niewoli asyryjskiej około roku 700 p.n.e. i my, Indo Europejczycy czyli biali ludzi i Słowianie jesteśmy ich potomkami czyli rzeczywistym Narodem Wybranym przez Boga. Pozostałe 2 pokolenia, Judy i Lewitów poszły do niewoli babilońskiej. Nefilimowie i hybrydy nie przestali prześladować Słowian i Judejczyków a ta sytuacja jest w dzisiejszych czasach identyczna.
  Po uprowadzeniu 10 pokoleń Izraela w góry Ararat nagle pojawiła się na tym terenie dzicz chazarska i powstało najokrutniejsze w tym czasie na terenach dzisiejszej Ukrainy państwo Chazarów, które z czasem przyjęło Judaizm. W chwili obecnej sytuacja świata jest niemal identyczna jak ta przed potopem. Nasienie węża jest bliskie zniszczenia Narodu Wybranego i rasy białej.
  Celem nasienia węża jest walka z Bogiem, oraz zniszczenie rasy białej, Chrześcijaństwa i Słowian.
  Ów cel jest doskonale widoczny, jeżeli spojrzymy we właściwym kierunku. Istnieje wiele materiałów, w których fałszywi Żydzi chełpią się swoimi osiągnięciami na świecie. Ale wystarczy jedna wskazówka i ich rzekoma wielkość natychmiast sypie się jak domek z kart.
  Zadajmy sobie proste pytanie. Cóż dobrego fałszywi Żydzi zrobili dla świata? Absolutne zero! Żadnego pozytywnego dzieła, a okazji mieli mnóstwo. Zniszczyli monarchię francuską i rosyjską. Lenin i Stalin byli u szczytu władzy tak potężnego państwa. Czy powstała z tego jakaś nowa cywilizacja, nowa kultura czy cud technologiczny!? Rosjanie cudem przeżyli jako naród!
  USA! Cóż fałszywi Żydzi osiągnęli w USA? Zastosowanie chrześcijańskich przykazań wyniosło USA na szczyt świata a zastosowanie chazarskiej lichwy i podobnych taktyk, jak w Rosji doprowadziło do zniszczenia największego imperium światowego, jakie kiedykolwiek istniało. I to są bezsporne dowody na to, że syjoniści nie mają innego celu, poza walką z Bogiem. Jest to także dowodem na to, że są oni proroczo zapowiedzianym nasieniem węża. Gdyby Bóg nie istniał, nikt by Go nie zwalczał!
  Zakon Jezuitów – armia Watykanu – jest podzielony na kilka części i o najważniejszym kręgu Jezuitów najprawdopodobniej wiele się nie dowiemy. Ale wiele o nich ujawnił Alberto Rivera, były Jezuita, który ujawnił całkowitą kontrolę Watykanu nad wszystkimi religiami. Za owo ujawnienie został on zamordowany.
  Rządzi nami Watykan czyli część upadłych aniołów oraz ich potomstwo, Nefilimowie (Iluminaci, Jezuici, Masoni) oraz dalsze potomstwo, hybrydy nazywające siebie Żydami. Przywódcy religijni całego świata to także nasienie węża! Krążą słuchy, że w podziemiach Watykanu mieszkają niektóre upadłe anioły. Innym miejscem przebywania aniołów są podziemne bazy w USA i w innych krajach.
  Kiedyś widziałem film ukazujący środki bezpieczeństwa dla grupy Bilderberg. Masa płotów, kamer, policji, zasieków z drutu kolczastego itp. rzeczy. Ale moją uwagę przykuło zaklejanie wszystkich okien cienką, nie przeźroczystą plastikową zasłoną. Było to bardzo dziwne i najwyraźniej była to ochrona przez możliwością robienia zdjęć i filmów z wysokich budynków. Przy najnowocześniejszych kamerach z potężnymi zoomami można fotografować z kilkuset metrów a nawet z kilku kilometrów.
  Skoro lista członków obrad była oficjalnie opublikowana, kto był pomiędzy nimi, kogo za wszelką cenę ukrywano, abyśmy go nie zobaczyli? Jest ewidentne, że moglibyśmy tę osobę rozpoznać! Pozostawię owe dociekania czytelnikom!
  Z powodu braku sumień są to skrajni rasiści, zboczeńcy, pedofile, geje, mordercy, zbrodniarze łamiący Konwencję Genewską oraz wszelkie możliwe prawa, agresorzy wysyłający wojska do krajów Islamu z poleceniem dokonywania masowych mordów po to, aby celowo wywołać nienawiść u ludzi, którym właśnie oni zgotowali piekło. Niestety wielu uczciwych ludzi także współpracuje z nimi nie zdając sobie sprawy z tego, kim oni są i jakie są ich cele.
  Z powodu tak skomplikowanej struktury władzy niewielu ludzi potrafi to połączyć w jedną logiczną całość. Głównym problemem są konflikty pomiędzy nimi. Zwróćmy jeszcze raz uwagę na plan trzech wojen światowych. Nasienie węża wywołało już dwie wojny światowe oraz trzy wielkie rewolucje. Nikt z tego nasienia, czyli z władz nie stracił życia a tracili je jedynie niewinni ludzie, ponieważ Lucyfer rękami swego synagogi szatana realizował swój morderczy plan.
  Ludzi po prostu mordowano umacniając tym samym własną władzę. Dlatego zamordowano Sikorskiego czy rodzinę cara Mikołaja. Hitler nie zginął w Berlinie!
  Nasienie węża nie ma żadnych problemów z poświęceniem życia tysięcy swoich własnych współpracowników, jeżeli jakiś cel musi być osiągnięty. Oto wyjaśnienie Holokaustu Żydów. Zacznij szukać dowodów na ilość pomordowanych Żydów.
  Ostatnim przykładem ich morderczej działalności jest mord 250 000 niewinnej cywilnej populacji Libii.
  Mas media – propaganda nasienia węża zachowuje ciszę, ponieważ owej zbrodni dokonało syjonistyczne NATO. Ale kiedy Saddam Hussein jedynie wkroczył do Kuwejtu, wojska NATO zgotowały Irakowi ogniową łaźnię. Polskie wojska także brały udział w tej rzezi. Dlatego zbrodnia w Libii i mord Kadafiego a także zdecydowana większość wojen nie jest nazywana zbrodniami w syjonistycznych mediach.
  Wszyscy członkowie władz biorących udział w zbrodni w Libii są winni ludobójstwa w tym pokojowym niegdyś pięknym kraju i zbrodniarze ci powinni stanąć przed sądem w Norymberdze czy Hadze i otrzymać za te zbrodnie karę śmierci! Polskie rządy nie są w tym przypadku wyjątkiem, ponieważ nasze wojska także brały udział w masowych zbrodniach w Iraku czy Serbii i nadal biorą w nich udział w Afganistanie.
  Będąc naszymi wrogami hybrydy muszą się ukrywać i maskować, ponieważ jest ich znacznie mniej, niż ludzi. Stanowią oni główny trzon Elity rządzącej światem i katastrofalne wyniki ich rządów są już widoczne jak na dłoni.
  Mamy obecnie olbrzymi kryzys i jesteśmy przez nich coraz bardziej zniewalani.
  W chwili obecnej trwa desperacka próba rozbrojenia Chrześcijan w USA i jeżeli to się uda, być może nastąpi Wielki Ucisk.

 10. peacelover said

  1.”A potemem widzial drugiego Aniola zstepujacego z nieba, majacego moc wielka, i oswiecila sie ziemia od chwaly jego.

  2. I zawolal poteznie glosem wielkim mowiac : Upadl Babilon on wielki, i stal sie przybytkiem czartow,
  i mieszkaniem wszelkiego ducha nieczystego i mieszkaniem wszelkiego ptastwa nieczystego i przemierzlego.

  3. I z win zapalczywosci wszeteczenstwa jego pily wszystkie narody, a krolowie ziemi wszeteczenstwo z nim plodzili,
  i kupcy ziemscy z zbytecznej rozkoszy jego zbogacieli.

  4. I slyszalem inszy glos z nieba mowiacy: Wynijdzcie z niego, ludu moj ! abyscie nie byli uczestnikami grzechow jego,
  a izbyscie nie wzieli z plag jego.

  5. Albowiem dosiegly grzechy jego az do nieba, i wspomnial Bog na nieprawosci jego.

  6. Oddajciez mu , jako i on oddawal wam, a w dwojnasob oddajcie mu wedlug uczynkow jego,
  w kubku, ktory wam nalewal, nalejcie mu w dwojnasob.

  7. Jako sie wiele chlubil i rozkoszowal, tak mu wiele dajcie mak i smutku; bo mowi w sercu swoim:
  Siedze jako krolowa, a nie jestem wdowa, i smutku nie ujrze.

  8. Przetoz w jeden dzien przyjda plagi jego, smierc i smutek i glod, i ogniem bedzie spalony;
  bo mocny jest PAN BOG , ktory go osadzi .

  9. I beda go plakac, i narzekac nad nim beda krolowie ziemi, ktorzy z nim wszeteczenstwo plodzili i rozkoszowali,
  gdy ujrza dym zapolenia jego.

 11. Grigorij RazPutin said

  @ 7 Boydar said…a więc to ZA TO kazano Go TAK zarżnąć … nie ma róży bez ognia …

  Tak długo jest pan na katolickim forum i dopiero teraz dowiedział się z postu o św. Andrzeju Boboli

  Męczeńska śmierć
  W zamęcie konfliktów roznieconych przez powstanie Chmielnickiego dostał się we wsi Mohilno w ręce Kozaków, którzy 16 maja 1657 wpadli do Janowa Poleskiego z zamiarem mordowania Polaków. Kozacy traktowali go jako wroga politycznego z powodu nawracania ruskiej ludności prawosławnej na katolicyzm[6]. Z pojmanego kapłana zdarto suknię kapłańską, na pół obnażonego zaprowadzono pod płot, przywiązano do słupa i zaczęto bić nahajami, z zamiarem, by wyrzekł się wiary. Następnie oprawcy ucięli świeże gałęzie wierzbowe, upletli z nich koronę na wzór Chrystusowej i włożyli ją na jego głowę oraz zaczęli go policzkować, aż wybili mu zęby. Potem wyrywali paznokcie i zdarli skórę z górnej części jego ręki. Odwiązali go i okręcili sznurem, a dwa jego końce przymocowali do siodeł. Andrzej musiał biec za końmi, popędzany kłuciem lanc, a oprawcy dodatkowo torturowali go szablami, raniąc mu palce, nogę oraz przekłuwając oko.

  Na koniec zawleczono go do rzeźni miejskiej, rozłożono na stole i zaczęto przypalać ogniem. Na miejscu tonsury wycięto mu ciało na głowie do kości, na plecach wycięto mu skórę w formie ornatu, rany posypano sieczką oraz odcięto mu nos, uszy i wargi. Kiedy z bólu i jęku wzywał imiona Jezusa i Maryi, w karku zrobiono otwór i wyrwano mu język oraz grubym szydłem rzeźniczym podziurawiono mu lewy bok. Potem jego ciało szarpane konwulsjami powieszono twarzą do dołu. Katusze i straszne tortury trwały około dwóch godzin, po których uderzeniem szabli w szyję dowódca oddziału zakończył około godziny 15 jego nieludzkie męczarnie, powodując śmierć.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Bobola

 12. La Reine Toronto said

  .https://www.youtube.com/watch?v=biBCosaZ_0w
  zapraszam na spacer w przedwojennej Warszawie.
  Zobaczcie jak Zydzi zniszczyli nasza stolice….to byla metropolia….a co po 1944?

 13. revers said

  Stalinowskie, real socjalistyczne MDM-y i galerie handlowe z galeriankami wyłącznie, pare drapaczy chmur od Silverstona przy Złotej.

 14. rdest said

  http://www.gazetawarszawska.com/pugnae/3731-prof-iwo-cyprian-pogonowski-elita-zydowska-przeciw-polsce

 15. Boydar said

  Panie Raz, w przeciwieństwie do wielu, ja nie wiem wszystkiego; można by nawet powiedzieć, że wiem praktycznie nic. Nie muszę się jednak zastanawiać nad szczegółami żywota św. Andrzeja Boboli aby mieć absolutną pewność że był to Boży Człowiek. Nie wiem skąd, po prostu wiem i już. Pańska uwaga „… tak długo …” zniesmaczyła mnie. Pan będzie łaskaw przytoczyć skojarzenie tych dwóch wskazanych okoliczności, bo mi niestety jakoś umknęło.

 16. Watazka said

  Co z tego, ze zydow jest podobno malo?
  Zajmuja wszystkie kluczowe stanowiska w administracjach panstwowych wielu panstw na swiecie. Juz teraz sa wlascicielami zasobow wodnych i sieci wodnych w wielu krajach na swiecie. Jak trzeba bedzie to zakreca kurek.
  Sa tez glownym osrodkiem rozprowadzania ropy i gazu z Bliskiego Wschodu do trzech kontynentow.

  Sa wlascielami wiezien. Od kiedy zydy zajely sie panstwowymi lukratywnymi kontraktami wieziennymi – liczba uwiezionych znacznie wzrosla nawet w tzw. spokojnych krajach. Wiezienia i obozy uchodzcze sa przepelnione bo to jest big geszeft.
  Teraz trwa wojna o te 6 miliardow euro na uchodzcow.
  Cos mi sie wydaje, ze chodzi o to, kto sie bedzie w Turcji tymi uchodzcami ‚zajmowal’.. To sa duze pieniadze.
  Podobnie jak te 250 000 za kazdego uchodzce.
  Europejczyk stracil wech juz sto lat temu.
  Teraz nie czuje pisma nosem. Idzie za zlym tropem.
  Gdyby zydy nie mialy w lapkach calego przemyslu spozywczego – wszyscy bylibysmy zdrowi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: