Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Kto rządzi światem?
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Wykład internetowy profesora N…
  Krzysztof M o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Jak Platforma lekką ręką oddała „Kraba”

Posted by Marucha w dniu 2016-05-10 (Wtorek)

„Krab” w dniu Święta Wojska Polskiego, sierpień 2014 r. Fot. Krystian Maj/Forum

Leszek Pietrzak przypomina na łamach „Gazety Warszawskiej” losy „Kraba” – samobieżnej armato-haubicy, która miała stać się polskim eksportowym przebojem.

Nie doszło do tego wskutek osobliwych działań koalicji PO-PSL. To skrajne marnotrawstwo albo korupcja, pora je rozliczyć! – apeluje tygodnik.

Projekt „Krab” ruszył w 1999 roku, po tym, jak zapotrzebowanie na pojazd bojowy tego typu zgłosiło polskie wojsko. Kluczowa dla przedsięwzięcia miała być kwestia zaplanowania podwozia przez fabrykę Bumar-Łabędy i scalenie całego projektu przez Hutę Stalowa Wola.

Prototyp uzyskał pozytywną opinię w 2005 roku. „Krab” miał być produkowany seryjnie, zarówno na potrzeby wewnętrzne, jak i na eksport. Pomiędzy 2012 a 2014 rokiem wojskowi zgłaszali uwagi do projektu, jednak w 2013 roku zaczął on napotykać na formalne utrudnienia. Nastąpiła wówczas wizyta przedstawicieli MON w Korei Południowej, po której resort obrony dążył do przekazania produkcji podwozia dla „Kraba” koncernowi Samsung.

Polska zawarła z Koreańczykami umowę opiewającą na 320 milionów dolarów. Kontrahenci mają do 2022 roku dostarczyć 120 sztuk podwozia za wygórowaną kwotę 32 milionów złotych od każdego egzemplarza. Z czasem wyszło na jaw, że rekomendowane jako lepsze podwozie koreańskie nie zostało w ogóle przed zakupem przetestowane, zaś umowa zawierała niekorzystne dla Polski zapisy dotyczące produkcji działa.

Jak pisze Leszek Pietrzak, wojskowi decydujący o zawarciu porozumienia zlekceważyli interesy polskich firm przez piętnaście lat pracujących nad projektem. Badania pochłonęły kilkadziesiąt milionów złotych, zaś do kosztów doliczyć należy straty poniesione poprzez zablokowanie możliwości eksportu „Kraba”.

„Działania wojskowych z MON były zdradą polskich interesów narodowych. Trzeba wyjaśnić, kto za to w MON wówczas odpowiadał. Szef MON Antoni Macierewicz powinien jak najszybciej powołać specjalną komisję, która zajęłaby się wyjaśnieniem okoliczności kontraktu z Koreańczykami. (…) Należy w końcu zacząć wyciągać konsekwencje” – skomentował autor artykułu.

RoM
Źródło: „Gazeta Warszawska”
http://www.pch24.pl

Komentarzy 31 do “Jak Platforma lekką ręką oddała „Kraba””

 1. Mrozak said

  „Szef MON Antoni Macierewicz powinien jak najszybciej powołać specjalną komisję, która zajęłaby się wyjaśnieniem okoliczności kontraktu z Koreańczykami. (…) Należy w końcu zacząć wyciągać konsekwencje”

  Ludzie targowicy konsekwencji nie wyciągną. Walą przecież do tej samej bramki.
  http://www.fakt.pl/politycy/ryszard-czarnecki-zapowiedzial-ze-pis-poprze-kandydature-donalda-tuska-na-druga-kadencje-w-radzie-europejskiej,artykuly,632848.html

 2. Dictum said

  Czego by nie ruszyć – smród zdrady pod niebiosa!

 3. Watazka said

  Pewnie ktos sie przy tej decyzji wzbogacil. Bedzie teraz trudno znalezc winnego.

 4. Siekiera_Motyka said

  Ad. 1 – A więc rozbiory Polski w 1772 nie były niczym dziwnym. A jakby Niemcom udało się w 1939 roku to Polacy byliby na poziomie Indianów w USraelu.

 5. revers said

  Odda Koraba? wygrała opcja Koreańsko-Turecka, teraz u dyktatorka osomańskiego Erdogna można kupić o podobnych osiagnięciach haubice, i nie jedna rodzina staozakonna z MON-u obłowi sie z kontraktowych dodatkowych $$$$ apanazy na całe zycie.

  tak usuwa się konkurencje z rynku ale nie z urzedów MON-o podobnych, partyjek amber goldowych.

 6. Nemo said

  Tak samo było zdaje się z FSO; je też Koreańcy wykończyli.

 7. Boydar said

  Dostali polecenie służbowe to i wykończyli. Ale z drugiej strony patrząc – „Polacy wcale nie musieli tego robić” (A.M.).

  I pewnie by nie zrobili, gdyby mieli coś do powiedzenia.

 8. anonim said

  To już zapomnieli jak Prawi i Sprawiedliwi o Kraba dbali?
  Warto też wspomnieć że jedynym Polskim elementem tej haubicy były by kadłuby T-72 na które mamy licencję z poprzedniego systemu.
  Gazeta Warszawska czy tam GW zapomniała wspomnieć że silników do tych kadłubów już nie produkujemy bo w 2012 roku została ta fabryka fizycznie zniszczona…tak dbał o swoje interesy Bumar.
  Z jednej strony GW nadaje na opcję niemiecką dlaczego przez 8 lat dbała o słabość Polskiej Armii z drugiej domaga się od obecnej ekhm opcji Polskiej zatrzymania przejęcia technologi do produkcji czegoś co wspomniana wyżej platforma zwyczajnie zaorała, tak by koniec końców przez kolejne lata WP nie posiadało wymienionej w artykule armato-haubicy Krab.

  Typowa gra unych…nadają na siebie ale grają do jednej bramki…naszej

 9. AlexSailor said

  ad. 5 @Siekiera …

  ” A więc rozbiory Polski w 1772 nie były niczym dziwnym.”
  Zawsze mnie dziwiło, jak mogło dojść do rozbiorów.
  Ale nie ma tu niczego tajemniczego.
  Tak jak dziś, rozebraliśmy się sami.

  I nie żydzi, Niemcy, Moskale, masoni, czerwoni, czy kto tam.
  Po prostu inaczej się nie da.
  W Polsce nie karano w zasadzie zdrajców nigdy, ale się z nimi układano.
  Np. Chmielnickiemu, działającemu z moskiewskiego i brytyjskiego rozkazu, wyrzynającemu połacie południowo-wschodnie Rzeczypospolitej, który zniszczył dwa korpusy wojsk polskich, zamiast ciągnącej się przez setki godzin publicznej wymyślnej egzekucji, proponowano zaszczyty, urzędy i dostojeństwa.
  A jego rzezimieszkom, zamiast zwyczajowego pala, pieniądze, wpis do rejestru żołnierzy Rzeczypospolitej, no i oczywiście pozostawienie łupów i bezkarność.

  Są tacy, którzy twierdzą, że to właśnie po rzezi Chmielnickiego, spora część kapitałów z Polski przeniosła się do Prus nie widząc sensu w siedzeniu po usta w szambie, gdzie byle zbój-szlachetka mógł sobie wyrokami sądowymi skazującymi go na kary przeróżne, w tym śmierć, płaszcz podbić i oficjalnie chodzić na wolności.

  W czasie Potopu zdradził niemal każdy, kto w Polsce miał cokolwiek do powiedzenia.
  Nawet przyszły król Sobieski.
  Konsekwencji ŻADNYCH.
  W takiej Anglii czy innej Francji poleciałyby łby, majątki, konsekwencje spadłyby na całe rodziny i rody, ale nie w Polsce.

  Ale to jeszcze nic.
  Gdańsk to dopiero jest heca.
  To jest kwintesencja zdrady, głupoty przekupstwa, nieudolności i szaleństwa.
  I całą siła mocarstwa Rzeczypospolitej nie mogła doprowadzić do przejęcia rządów Gdańsku, gdzie zyski były 2X większe niż w całej Rzeczypospolitej.

  Doszło do tego, że branie jurgieltu, tych różowych srebrników, poczytywano za patriotyczny obowiązek.

  Zatem nic nowego pod słońcem.

 10. michy said

  Co za bzdury. Polecam zasięgnąć wiedzy zanim zacznie się komentować. Problem dotyczy tak zwanej uniwersalnej platformy gąsienicowej Kalina. Okazało się, że ma ona wady wykonawcze. Zakład z Gliwic nie potrafił przez 15 lat rozwiązać problemów z wykonawstwem podwozi, bo te które wyprodukowano najzwyklej w świecie pękały podczas eksploatacji. Zakład ze Stalowej Woli, będący odpowiedzialny za cały projekt, zaczął szukać kompromisowego rozwiązania. Wdrożono program badawczy mający wyjaśnić przyczyny tego stanu rzeczy. Okazało się, że stal użyta do produkcji przez zakład w Gliwicach nie ma certyfikatów, spawy są położone niechlujnie, a w miedzy czasie zakład pozbył się możliwości produkcji silników. Projekt znalazł się w ślepym zaułku, bo mimo sporych nakładów projektowi groziło uwalenie. Inicjatywą Stalowej Woli było kupno licencji w Korei na podwozie gąsienicowe (nota bene sprawdzone, bo używane setkami sztuk w Korei i Turcji). Krab z koreańskim podwoziem zdał testy celująco, popychając jeszcze wiedzę dot. konstruowaniu podwozi (hydropneumatycznych = nowość w PL) gąsienicowych o lata świetlne. Licencja dla nas jest korzystna bo daje nam transfer technologi, możliwość stosowania tam gdzie chcemy (patrz projekt BWP Borsuk) i wiedzę! Koreańczycy to nie Niemcy czy USA. Zasady licencji są bardzo dobre dla nas.

  Problemów natomiast doszukiwałbym się w Gliwicach. Działania tamtejszej spółki nastawione są na destrukcję polskiego potencjału zbrojeniowego. Kto poczyta trochę w temacie ten będzie wiedział o co chodzi.

  Polecam zasięgnąć języka w branżowych serwisach nim zacznie się toczyć pianę tutaj. Rzeczywistość jest trochę inna.

 11. Gloria said

  ” A więc rozbiory Polski w 1772 nie były niczym dziwnym.”
  Tak Mnie to nie dziwi! Skoro Sobieski po odsieczy Wiednia osłabił kraj i przywiózł tylko kilka dywanów Tureckich a Austria w 89 lat po tej „chwalebnej” pomocy wzięła udział w I rozbiorach Polski? Chyba od tego się zaczęło? Różnica polega tylko na tym że Sobieski mim zdaniem nie był zdrajcą jak późniejsi nasi „władcy” Tylko głupcem i bufonem któremu sprytnie Francuzi zainstalowali „Marysieńkę”

 12. Joe said

  Obudzili sie Polacy zdradzeni z Krabem.A kto przez 40 lat handlowal patentami z Zachodem na WSZYSTOKO?Kraasnoludki?
  Ja sam na rynku amerykanskim spotkalem kilkadziesiat produktow ktore znalam z Polski …Przehandlowaly je osoby na najwyzszych stanowiskach w Resortach i Handlu Zagranicznego…Tam zawsze bylo ZDRAJCOW skolko ugodno….Ktorzy nawet POtrafili udawac Polakow.

 13. Polok said

  kto jest Bogiem ?
  —————————————————–
  Zagadka ta Wydaje się być rozwiązaną .
  Porównując Stary i Nowy Testament – mowa tam jest o dwóch różnych Bogach . W Starym Testamencie opisywany Bóg jest prymitywny , złośliwy i krwiożerczy nie posiada cech doskonałych , takich jak miłość sprawiedliwość bezinteresowność . – Bóg Prawdziwy nie ma nic wspólnego z tym, co niegodziwe, obrzydliwe . W Nowym Testamencie Bóg opisywany przez Jezusa jest pełen dobroci , miłości i przebaczania – mowa tu jest o Bogu Wszechmocnym – Uniwersalnym – Przedwiecznym , – który jest Duchem i stworzył przed milionami lat Uniwersum (wszechświat) wraz z istotami które Go zamieszkują . Bóg Starego Testamentu – to istota „OBCA” Elohim przybysz z innej planety który stworzył przed około 6cioma tysiącami lat stworzenie (niewolnika) aby wykonywał za niego prace .

  Aby rozpoznać swojego niewolnika od innych ludzi nakazał mu zwyczaj OBRZEZANIA 1.Mose kap.17 vers 11-15,- kod genetyczny tych ludzi (niewolników) różni się od pozostałych ludzi planety ziemi — ale ta różnica jest niewidoczna .Mamy wiec na planecie ziemi dwa rodzaje takich samych ludzi – a jednak różniących się od siebie pod względem genetycznym , – obrzezańcy -żydzi i araby którzy powstali z tej samej rodziny a posiadają brzydkie cechy swojego stworzyciela , takie jak chciwość chytrość zakłamanie obłudę .”Obcy” po przybyciu na Ziemie nie mogli zmusić żyjących tu ziemian do posługiwania im gdyż ziemianie posiadali wysoka technikę obronna o wiele wyższą od obecnej . Ziemianie ci przybyli z różnych systemów gwiezdnych – czytając Indyjskie wedy . I tak po 6ciu tysiącach lat obrzezańcy poprzez ich chciwość ,obłudę i zakłamanie zaczęli panować nad planeta ZIEMIA – nazywając siebie narodem „wybranym” – i nakazując się modlić do ich Boga . W Koranie jak i w Talmudzie nie ma najmniejszej wzmianki na temat bezinteresownej miłości do bliźniego . Dopuszczone są tam natomiast różne rodzaje zezwierzęcenia i nienawiść . Władca tego świata posługując się różnymi organizacjami i religiami nie chce, by prawdziwa mądrość zapanowała na ziemi ,- za wszelka cenę poprzez okłamywanie i trucie ludzi wszelkimi sposobami a także wywoływania wojen nie pozwala do prawdziwego poznania .

 14. Glock said

  wszystko to robi nasza glupota nawinosc nadzieja lepszej poprawy Ustepliwosc zdrajcom wszelkiej masci LACHUDRA na garnuszku tajnych sluzb ;Rosji czy zachodu.
  Zamalo jestesmy bezwzgledni a zaduzo w nas litosci milosci wzgledem ZDRAJCOW .Nie badzimy FRAJERAMI Europy. I nie idzimy na zadna WOJNE Z ROSJA czy Z IRANEM SYRJA itd.To bedzie tylko na reke NASZYM WROGOM.czyli
  SYJONISTYCZNO =HAMERYKANSKIEJ ====MAFII SWIATOWEJ.(ZACHODU)

 15. RomanK said

  Haubica//// wlasnei a o baliscie o gumowym naciagu nawet sie nikt nie zajaknie???? Sprzedano w w fazie wstepneg projektu….
  Pan szeremietiew ma z zanadrzu lance, samonosna i samoczyzczaca:-)))))

 16. Dinozaur ( z Neandertalu ) said

  Siekiera_Motyka

  Dinozaur die jest aż takim optymistą .

 17. outsiderR said

  ad 13

  „Aby rozpoznać swojego niewolnika od innych ludzi nakazał mu zwyczaj OBRZEZANIA ”

  Komentarz nie związany z tematem.
  No ale trudno – odpowiem tak – piękny ten świat i kolorowy był, kiedy właściwi ludzie byli na właściwym miejscu…
  To znaczy – w czasach, kiedy Hebrajczycy byli zatrudnieni w charakterze niewolników w Egipcie, na świecie było poukładane. A dziś? Świat stoi na głowie 🙂
  „Sodomia i Gomoria” rzekłbym.

  Najgorzej to z Chama zrobić Pana, a z niewolników „naród wybrany”.

 18. Peryskop said

  Re 9 AlexSailor

  Smutne zaszłości 😦

  A wszystko przez pazerność. Oraz przez zerwanie z klasycznymi zasadami, jak te :

  Trudno zatrzymać prąd morski i zadowolić chciwość. — przysłowie islandzkie

  Unikanie przez obywatela krytycyzmu jest zbrodnią, bo bez nieskrępowanej debaty żadna republika nie przetrwa. — Solon (638-558)

  Aby naprawić państwo trzeba najpierw nazwać rzeczy po imieniu. — Konfucjusz (551–479)

  Naród może przetrwać głupich i ambitnych, ale nie przetrwa wewnętrznej zdrady. — Cycero (106-43)

  Dedykuję te myśli osobom, które znalazły się w pułapce wobec kolizji pomiędzy imperatywem poszukiwania prawdy i życia z poszanowaniem innych uczciwych ludzi, a presją z zewnątrz :
  > burzliwy rozwój > pokusy materialne > erozja postaw etycznych > globalna dezinformacja > kolaps.

 19. Listwa said

  @ 13 Polok

  Rzeczywiście nie na temat.

 20. NICK said

  P.Polok (13). Nie doczekał się zbyt wielu komentarzy… .
  Charakterystyczne.
  P. Polok. Może Pan coś więcej?
  Nawet od siebie. Bez podania źródeł bo o nie trudno.

  Skąd taka odważna, jedna z najkrótszych wersji historii?
  Skąd te przemyślenia a może jednak, wiedza?

 21. anonim said

  Cóż przewrotnie można rzec że to przecież Pan nakazał narodowi samowybranemu obrzezywać się by ich mógł rozpoznać.
  Przewrotnie Pan=właściciel 🙂 une uwielbiają upiększać swoją historię mieli by ten drobny szczegół zachować w oryginalnym kształcie?

 22. ANONIM said

  III RP pod sąd, ale cała czy Platfusy, SLD, Pisiory, PSL i innych popaprańców nie ma znaczenia cały Sejm pod mur i wystrzelać tych bękartów

 23. dzięki Polak said

  Tu nie trzeba żadnych komisji tylko jak w chinach kto był przy korycie ten jest winny pod mur i kula w łeb, do piachu i wapnem. Kolejny rodzinny projekt zmarnowany, ludzie mieli by pracę, polskie zakłady by zarabiały, ale znowu świnie zwęszyły zysk i jest jak jest.

 24. revers said

  re10

  co za bzdura, nie potyrafil z Gliwic?, czy nie zna materiałoznawstwa? za to Rheinmetall GmbH potrafii nie tylko opancerzyc Leopardy, wyposarzyc w 125 mm kalibru armaty, dopasowac jednostki zawieszenia, napedowe, przenoszenia, transmisji mocy silnikow i to we wspołpracy z rosjanami, mimo roznych embarg.

  Do konstrukcji techologicznycznie zawansowanych podzespołow militarnych potrzebne sa zasoby surowcowe metali rzadkich takich jak wolfram, tytan, nie tylko zelazo bez stopw z metalami rzadkimi, czy to bedzie dysza silnika rakietowego, dysza nowoczesnego silnika odrzutowego mysliwca, elementy nosne lodzi podwodnej, opancerzenia wozu bojowego czy samobieznej haubicy, nie mowiac o wsadach w stali do produkcji armat.

  Tylko Rosjanie maja takie zasoby metali lub w Afryce znajdzie pan jeszcze, a nie mosty zerwane na wschod, w afryce rzadzą już inne korporacje i nie dla kolonii polonni
  metale rzadkie, o czym juz widział Hitler sprowadzjac przez osobiste kontakty z krolem Portugalli, z kolonii portugalskich scigajac do Niemiec Wolfram do produkcji pociskow ppanc, glowice panzerfaustow, czesciowo do opancerzenia Panter, Tygrysow. .

 25. Polok said

  add Nick said — Przestudiowałem Indyjskie Wedy studiowałem zarówno Biblie jak i Koran ett Talmud i wszystko staje się jasne
  , także Historia kraju -państwa polskiego jest wypaczona ,- przed tak zwanym chrztem Polski istniało wielkie państwo
  Polan vel Wandali – wystarczy tylko poszperać w starych zapiskach .Chociaż wiemy że ludzkość istniała na Ziemi już setki tysięcy lat temu – to na siłę wmawia się ludziom że zostali stworzeni przed około 6 cioma tysięcy lat .Ale nie wszyscy są tak głupi aby uwierzyć w te bajki .

 26. Joe said

  Co za bzdury?? Michy 10…Za czem zacznie sie komentowac problemy techniczne,warto POpytac profesjonalistow…
  I tak np. w sytuacji „pekajace gasiennice”Swiat juz POsiada materialy tz.stale n.p.D-2(symbolika amerykanska) ktore sa kilkakrotnie wytrzymalsze od polskich najlepszych manganowych…i uzyc je zamiast kupowac z Korei cale POdwozia.Tyle w temacie.

 27. NICK said

  Panie Polok. (25).
  Skoro nikt nie gani? Proszę o więcej,

 28. Boydar said

  @ (13) i (25)

  Z takim zagraniem jeszcze się nie spotkałem, to pewnego rodzaju nowość na dzisiejszym rynku destrukcji. Większość prób dzielenia chrześcijan na zantagonizowane grupy opierała jednak się na innych patentach. Mam na myśli „Stary Testament be” – „Nowy cacy”. Odpuść sobie, i tak gów.no z tego będzie.

  „… Przestudiowałem Indyjskie Wedy studiowałem zarówno Biblie jak i Koran ett Talmud i wszystko staje się jasne …”
  Sądzę że łżesz jak pies. Wszystko czego dokonałeś to nauczyłeś się czytać cudze posty i trochę pisać. Z naciskiem na trochę. Dokładnie zaś tyle, żeby wystarczyło na napisanie notatki służbowej.

  ☺ -admin

 29. Nabuchodonozor said

  No, a co każdego wiecoru mówisz:
  „Jam jest Pan .Bóg twój, który cie wywiódł z ziemi egipskiej z domu niewoli”.
  http://sciaga.pl/tekst/78840-79-10_przykazan_bozych

  @ 12 Joe said …Tam zawsze bylo ZDRAJCOW skolko ugodno….Ktorzy nawet POtrafili udawac Polakow.

  @ 13. Polok said …W Starym Testamencie opisywany Bóg jest prymitywny , złośliwy i krwiożerczy nie posiada cech doskonałych , takich jak miłość sprawiedliwość I tak po 6ciu tysiącach lat obrzezańcy poprzez ich chciwość ,obłudę i zakłamanie zaczęli panować nad planeta ZIEMIA – nazywając siebie narodem „wybranym” – i nakazując się modlić do ich Boga

  @ 14 14. Glock said …To bedzie tylko na reke NASZYM WROGOM.czyli SYJONISTYCZNO =HAMERYKANSKIEJ ====MAFII SWIATOWEJ.(ZACHODU)

  @ 17. outsiderR said… Najgorzej to z Chama zrobić Pana, a z niewolników „naród wybrany”.

  @ 28. Boydar said… „… Przestudiowałem Indyjskie Wedy studiowałem zarówno Biblie jak i Koran ett Talmud i wszystko staje się jasne …” czy Admin?

 30. Nabuchodonozor said

  @ 22. ANONIM said… III RP pod sąd, ale cała czy Platfusy, SLD, Pisiory, PSL i innych popaprańców nie ma znaczenia cały Sejm pod mur i wystrzelać tych bękartów
  Anonimie pamietaj o losach Robespierre’a, Lenina, Dzierżynskiego.
  .http://zakon-ac.info/galeria/zdjecia/acunity/unity-guillotine_concept.jpg

  Terror osiągnął apogeum w wojnie domowej 1793–94. W imię obrony haseł rewolucji francuskiej oraz „jednej i niepodzielnej republiki” jakobini bezlitośnie prześladowali swych prawdziwych i urojonych przeciwników. Szczególnie krwawo rozprawiano się ze zbuntowanymi prowincjami (zwłaszcza z wyjątkowym okrucieństwem pacyfikowano Wandeę) oraz z uznawanymi za symbole dawnego porządku arystokratami i księżmi, odmawiającymi zaprzysiężenia na konstytucję cywilną kleru.
  http://encyklopedia.pwn.pl/haslo/rewolucja-francuska;3967481.html
  https://www.google.pl/search?q=rewolucja+francuska&client=ubuntu&hs=77G&channel=fs&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjqj9LPhNXMAhWnAJoKHYElB1AQsAQIMw&biw=1828&bih=961

  Click to access Antoni_Ferdynand_Ossendowski-Lenin%281930%29.pdf

  Antoni_Ferdynand_Ossendowski-Lenin(1930).pdf
  images for ossendowski, lenin
  https://www.google.pl/search?q=images+for+ossendowski,+lenin&client=ubuntu&channel=fs&biw=1828&bih=961&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwihwcrAh9XMAhWDCywKHb1TAaIQsAQIJg

  Obrazy dla dzierżyński
  https://www.google.pl/search?q=images+for+Dzier%C5%BCy%C5%84ski&client=ubuntu&channel=fs&biw=1828&bih=961&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjwhdjih9XMAhXIWywKHaNsBgcQsAQIKQ
  .http://i1.ryjbuk.pl/98b4a280cc9a4163ac77cf87fa3c9b517704750a/wrog-narodu3-jpg
  .http://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2011/10/33033ddd95dbcb9be7b71f42c3dd7188.jpg
  .http://i1.ryjbuk.pl/8203898429d119c6c5d73fe525ae3977386ecb3c/bum-jpg

 31. Boydar said

  @ Nabuchodonozor (29) – ostatni akapit

  { @ 28. Boydar said… „… Przestudiowałem Indyjskie Wedy studiowałem zarówno Biblie jak i Koran ett Talmud i wszystko staje się jasne …” czy Admin? }

  Kopnąć Cię w dupę teraz czy dopiero po śniadaniu ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: