Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Korzyści dla Polski

Posted by Marucha w dniu 2016-05-10 (Wtorek)

Współczesny Zachód do złudzenia przypomina postać nienasyconego sprośnego potwora, który gdy już coś skonsumuje do samych kości, poszukuje kolejnego łupu. By żyć, musi pasożytować, jeść i jeść. Przez dwie dekady pożywiano się Środkową Europą, ale gdy wyssano z niej to, co najlepsze, zapragnięto Ukrainy i nie tylko jej. Natrafiono jednak tam na problemy.

Zęby starego człowieka nie są nawykłe do łykowatego jadła. Nie wiedzieć dlaczego Polacy, prawie w transie i w okolicznościach, które możemy nazwać owczym pędem – tak łatwo ulegli Zachodowi. Właściwie bezwarunkowo, a niektórzy uważają, że aż nawet ostatecznie.

Dziwna to i zatrważająca bezrefleksyjność. Żarłoczny smok potraktował nas niczym przystawkę. W tym wymarzonym przez Polaków świecie jesteśmy państwem drugiej kategorii. Bez pewnych sojuszników, skazani na lokajską służbę i niewolniczą poniewierkę.

Dwa miliony rodaków opuściło Ojczyznę, na dobrą sprawę bezpowrotnie i ostatecznie. Nie pozostawiono nam żadnej gałęzi narodowego przemysłu. Głębsza prowincja ginie na naszych oczach; brudna, opuszczona, zwykle zaniedbana. Są uroki wasalizacji dokonanej przez zachodnie siły, gdzie polityka i ekonomia pracuje na rzecz tamtego globalnego centrum.

W zamian pozostały nam tylko złudzenia. Jakieś obłędne oczarowanie przez zauroczenie przy pomocy tanich błyskotek. Ponadto dokazywanie z historycznym, prawie nieboszczykiem, to jakiś rodzaj politycznej nekrofilii. Obrzydliwe i trudne do zniesienia.

Tymczasem jakże inna byłaby nasza sytuacja gdyby doszło do utworzenia słowiańskiego imperium. Potężny obszar geograficznie zróżnicowany oraz przebogaty, zamieszkały przez trzystumilionową populację. Ze względu na nieprzebrane zasoby praktycznie samowystarczalny.

Oczywiście poza polityczną wolą różnych słowiańskich ludów, dobrą międzynarodową koniunkturą, czyli końcowym wyczerpaniem Atlantydów, niezbędny jest jeszcze własny, autonomiczny ekonomiczny system. Nie komunizm, ale także nie liberalny kapitalizm. Przede wszystkim wspólna waluta, a nawet kilka, opartych na twardych fundamentach, najlepiej na złocie. Jednym słowem gospodarczy merkantylizm oraz korporacjonizm w życiu społecznym.

W tym niespokojnym świecie wszystko jest przecież możliwe. Pomyślmy przez chwilę o Polsce. Teraz jest wasalem wasali. W nowych okolicznościach staniemy się narodem liczącym się, wpływowym, politycznie znaczącym. Jednym słowem możemy mieć drugą pozycję, koneksje oraz poszanowania.

Gdy kiedyś przystępowaliśmy do Unii z Litwą faktycznie porzuciliśmy Zachód na długie czasy, lecz ile zyskaliśmy. Nową szerszą tożsamość, mocarstwowy status, udział w najpoważniejszych politycznych rozgrywkach. To była wiekopomna decyzja.

Teraz potrzebujemy nowych idei, które na długo wytyczą naszą przyszłość. Zabezpieczą przed losem wiosennego bałwana, który spłynie do kosmopolitycznego morza europejskich urojeń i wyblakłych ideologii. Zastanówmy się kim obecnie jesteśmy, a kim moglibyśmy zostać. Jest tylko ciekawe, czy sama Rosja i inne słowiańskie narody znajdą w sobie jeszcze tyle mocy, by poderwać się do walki o wszystko? Zobaczymy.

Antoni Koniuszewski
Myśl Polska, nr 19-20 (8-15.05.2016)
http://mysl-polska.pl

Rosję Polska g… obchodzi na własne Polski życzenie. Należy się cieszyć, iż Putin nie daje się sprowokować politycznym wariatom i płatnym nikczemnikom i nie okazuje przecież Polsce specjalnej wrogości.
Wierzę, że Rosja znajdzie w sobie moc. Ale nie do „walki o wszystko”. Wystarczy, że zawalczy o samą siebie, z zadumą patrząc, jak jej słowiańscy bracia i siostry w gówno się obracają pod okiem zachodnich sojuszników.
Admin

Komentarzy 78 to “Korzyści dla Polski”

 1. ,,Przede wszystkim wspólna waluta, a nawet kilka, opartych na twardych fundamentach, najlepiej na złocie.”

  Pierwej trza by złoto nasze odebrać z City i Wall Street, o ile tam się nadal znajduje (w co szczerze wątpię). Nie jestem szczególnym fanem tego rozwiązania, a już w szczególności nie jestem nim, gdy złota praktycznie nie posiadamy. To tak jakby powiedzieć ,,polska energetyka powinna oprzeć się na istniejących obecnie elektrowniach geotermicznych”, pamiętając przy tym, że mamy ich zaledwie kilka.

 2. trawa said

  Dwa miliony rodaków opuściło Polskę i jeszcze cztery miliony Polaków chce opuścić Polskę z powodu zabójczego podatku zwanego zusem. Dlaczego w Anglii obowiązkowy ZUS wynosi 50 zł na miesiąc a w Polsce Ponad 1000 zł Na miesiąc?
  Wyobraźmy sobie przez chwilę jaką bylibyśmy potęgą i jaki nastąpiłby rozkwit gospodarczy w Polsce gdyby przymusowy podatek zusowy był taki sam jak w Anglii czyli 50 zł na miesiąc.
  Dlaczego w Anglii możesz zarobić rocznie 48 000 zł bez płacenia podatku a w Polsce tylko rocznie 4000 zł bez płacenia podatku? Dlaczego od 25 lat żaden rząd w Polsce nie zmienił i nie chce zmienić tych zabójczych podatków dla Polaków? Sami jesteśmy winni temu stanowi rzeczy.

  … bo to kurwy są.
  Admin

 3. JO said

  … bo to kurwy są.
  Admin

  Podpisuje sie pod tym !

  JA

 4. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/historia-iii-rp-iii-rzesza-bis-unii-europejskiej/#comment-2924

 5. JO said

  „..Wystarczy, że zawalczy o samą siebie, z zadumą patrząc, jak jej słowiańscy bracia i siostry w gówno się obracają pod okiem zachodnich sojuszników.” – admin

  Ja wirze gleboko, ze nie bedzie tak, jak Pan Gajowy napisal. Wierze, ze tak nie bedzie, bo znam Rosjan. Rosjanie nie patrza w zadumie jak Bracia gina….

  Chciałbym, żeby to Pan miał rację. Ale wątpię, czy zechcą bronić tych, którzy wykazują wobec nich wrogość.
  Admin

 6. Kukulka said

  „Wierzę, że Rosja znajdzie w sobie moc. Ale nie do „walki o wszystko”. Wystarczy, że zawalczy o samą siebie, z zadumą patrząc, jak jej słowiańscy bracia i siostry w gówno się obracają pod okiem zachodnich sojuszników.”

  Panie Admin…
  … DUCH SLOWIANSKI TO JEDNO, czy Dusza moze istniec w „czesci”?

  Pan mysli kategoria przyziemna..;LUDZIE MADRZY, tez i w Rosji, wiedza, ze chodzi o CALA SLOWIANSKA RODZINE.

  Wlasnie chodzi o WSZYSTKO ALBO NIC, gdyz SLOWIANIE ISTNIEJA JAKO CALOSC i jako DUCHOWOSC !!!

  Slawik, ten wielki rosyjski wizjoner to przewidzial…RUSINI – RUSICZE wiedza, ze walka trwa, Oni wiedza tez, oni wiedza tez, ze ISKRA BLYSZCZY gdzie indziej..;a jesli Pan tego nie rozumie, to prosze nie uprawiac czarnowidztwa, bo to w NASZEJ SLOWIANSKIEJ DUCHOWOSCI I ETYCE JEST PRZEWINIENIE NAJCIEZSZE i Przodkowie czarnowidztwa nie wybaczaja!

  Poniatno ?

 7. GrzegorzPGR said

  Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić na czym polega „polskość” i co w tym jest takiego atrakcyjnego, bez udziału religii i boga wymyślonego przed żydów? Czy jest to etos niewolnika pańszczyźnianego, szlachecki sarmatyzm, zmyślone historie na temat starożytnych Słowian, nudne nieaktualne lektury sprzed stu lat, ludowy folklor istniejący głównie dzięki odtworzeniu ze źródeł historycznych czy też może wszystkiego po trochu w rytmie italo disco?

  Osoba normalna nie używałaby emailu lusyfer@wp.pl, nawet dla żartu.
  Admin

 8. Kukulka said

  W artykule bardzo duzo negatywnych sformulowan, bardzo duzo slow o negatywnych wibracjach…moze autor i chcial dobrze, ale mu daleko do madrych slowianskich WOLCHWOW, jak chociazby ten…

  „Przyjechalem pomoc BRACIOM (…) by nie bylo lez matek, zon, kobiet (…) by mezczyzni wrocili do pracy (…) zakonczyl sie wasz czas(czas pasozytow)”

  …to jest postawa SLOWIANINA: przyjechalem pomoc BRACIOM !

  .https://www.youtube.com/watch?v=wvDYHSTUWHY

 9. Joannus said

  Ad 6
  Jawisz się Pan durniem albo umysłowym ignorantem, negując istnienie Pana Boga.

 10. Kukulka said

  Wpis pod jednym z filmow na YT

  „Wiele portali „Rodzimowierczych” i podobnych „Słowiańskich” to kontrolowane przez macki systemu pułapki.” michalxl600

  A jasne! Wystarczy poczytać ich pełne lucyferianizmu wypowiedzi o Kościele. Prawdziwy Słowianin tak by nie pisał.
  Admin

 11. Joannus said

  Re 9
  pomyłka, winno być Ad 7

 12. Kukulka said

  Ad 9

  czym sie Pan jawisz nie napisze…gdyz pan NIC, ale to NIC z wypowiedzi nie pojmuje…a czasu juz brak na wyjasnienia…kto pojal, ten pojal…i dalej z BOZA POMOCA do DZIELA BRACIA !

 13. Marucha said

  Re 7:
  Wypierdalaj, śmieciu.

 14. Kukulka said

  Panie Admin , to jestesmy MY SLOWIANIE, DUCH SLOWIANSKI W POLSCE ZYJE i ZYC BEDZIE…moze i spal troche..;BUDZI SIE !
  .https://www.youtube.com/watch?v=Qb_bxzH-Fgs

  Nikt nam nigdy i nigdzie nie obiecał, że Duch Słowiański ma być wieczny.
  Admin

 15. Marucha said

  Re 6:
  Hurraoptymizm nie uzasadniany inaczej, niż jakimiś mętnymi przepowiedniami i fantazjami, nie przemawia do mnie.
  Nikomu jednakowoż nie zabraniam wierzyć w takowe.
  Ja bym jednak polityki na nich nie budował.

 16. Kukulka said

  Eh…bedzie bez kropki..;to KAZDY SLOWIANIN ZOBACZYC POWINIEN!

 17. Kukulka said

  Ad 12

  Wiara gory przenosi !

  „Gdzie dwoch lub trzech zbierze sie w imie moje, tam bede”

  Umysl i wiara MOGA WSZYSTKO Panie Marucha, politycy to tylko ludzie…czaswmi to tylko demony…oni sie energii bardziej obawiaja niz czego innego…bo oni dzialaja przez iluzje…dlatego te „metne przepowiednie” to przyszlosc, ktora teraz tworzymy naszymi myslami.

  pan Boydar pisal , ze „oni” szukaja klanow znajacych magie, by wplynac na Wode, a czy domysla sie pan dlaczego ?

 18. Kukulka said

  „że Duch Słowiański ma być wieczny.
  Admin”

  …numerki wpisow „sie placza” wiec cytuje , dla jasnosci…

  Panie Admin, DUCH SLOWIANSKI JEST WIECZNY ! To JEST NAM DANE !!!Nie obiecane, ale DANE na Wiecznosc !

  Teraz sa czasy sprawdzianu !

  Trwa walka miedzy swiatami, takze w Kosmosie.

  DUCH SLOWIANSKI jest po swiatlistej stronie!

 19. Kukulka said

  „Głębsza prowincja ginie na naszych oczach; brudna, opuszczona, zwykle zaniedbana.”

  panie autorze artykulu, prosze nie przesadzac,

  ta „prowincja” MYSLI, ma MADRYCH szlachetnych LUDZI, i to na prowincji ENERGIA DUSZ jest bodaj silniejsza…

  .https://www.youtube.com/watch?v=WNtQIg9Hry0

  .https://www.youtube.com/watch?v=tGUXW8vBfhQ

  .https://www.youtube.com/watch?v=07mOc7fBnl0

 20. Kukulka said

  DUCH SLOWIANSKI ZYJE I ZYC BEDZIE WIECZNIE !

  Slawa!

 21. Marucha said

  Re 20:
  Prawdopodobnie podobnie myśleli moi praprzodkowie, Jaćwingowie…

 22. p.o. Izydor said

  Równie możliwe, że to kukułcze JAJA . . .

 23. Adam Ryglowski said

  Jaki artykuł , takie komentarze , po za 1 ) (RG) i przywołanym filmie o górnikach Donbasu .
  Polakom nie potrzeba ŻADNYCH N O W Y CH I D E I !!!
  PATRIOTYZM , to nie szowinizm , rasizm , czy antysemityzm.

  Ja osobiście po raz setny powtarzam (i radzę się wszystkim tego nauczyć) –
  SEMICI – to Arabowie (potomkowie Izmaela )- Aramejczycy , mieszkańcy Syrii , Libanu , Palestyny.
  Prof. Shlomo Sand orzekł -„ŻYDZI N I E S Ą SEMITAMI !
  ( Kiedy i jak wynaleziono naród żydowski – Wyd. Dialog ,W-wa 2011 )
  Zresztą ortodoksyni żydzi nie uznają państwa Izrael .

  A czy jestem ANTYSYJONISTĄ ??? ……..

  Idee panslowianizmu wyglądają arcyciekawie na linii Polacy-Litwini , Polacy- Ukraińcy , a poza tym ‚Nasze wojsko” pomogło zlikwidować Jugosławię (lub ,co z niej zostało).
  Może ktoś pomoże mi coś dodać na te „zabawne” teoryjki .

 24. Ad. 7

  Polskość to katolicyzm i Pan Bóg.

  Polskość to krew, którą przelewali nasi przodkowie, byśmy dziś mogli być wolni i samodzielni, a co utraciliśmy.

  Polskość to szacunek należny poległym, jak i wielu żyjącym.

  Polskość to honor, zapomniany w tych zdemoralizowanych czasach.

  Polskość to ziemia, ojcowizna.

  Polskość to chłop pańszczyźniany, ksiądz, szlachcic sarmata, rycerz, mieszczanin, wojewoda, dworzanie, jak i sam pomazaniec Pana Boga.

  Polskość to kultura – pisana, mówiona, rzeźbiona, malowana…

  Polskość to tradycja.

  Polskość to szacunek do chleba, którego tak często nam brakowało.

  Polskość to rodzina i gościnność.

  Polskość to prawda i pogarda dla kłamstwa.

  Polskość to szacunek dla wieku, dorobku, profesji oraz wiedzy.

  Polskość to szabla wymierzona w stronę każdego, kto używa wobec nas groźby bądź siły.

  Polskość to Naród o jednolitych genach, aczkolwiek tolerancyjny dla odmienności, które polskość kochają.

  Polskość to wierność Narodowi, Ojczyźnie i Panu Bogu.

  Ka-pe-wu?

 25. Marucha said

  Re 23:
  a osobiście po raz setny powtarzam (i radzę się wszystkim tego nauczyć) – SEMICI – to Arabowie (potomkowie Izmaela), Aramejczycy, mieszkańcy Syrii , Libanu , Palestyny.

  Wiemy, Panie Adamie.
  Np.:
  https://marucha.wordpress.com/2010/06/21/chazarskim-tropem/
  https://marucha.wordpress.com/2011/02/11/sami-zydzi-przyznaja-ze-nie-sa-potomkami-starozytnych-izraelitow/

 26. Marucha said

  Re 24:
  Szkoda czasu na tego… tam… używającego zresztą słowa „lusyfer” (pisownia oryginalna) w swym emailu.

 27. RomanK said

  A skad ma wiedzic co to polskosc???? W szkole nie ucza ani literatury ,a nai hostorii ani geografii… Ucza gender!!!!!
  Skoro neri wie czym jest czy chopem ,czy baba..nei potafi rozroznic genitali jakie mu rosna od urodzenia….spodziewacie sie ze bedzie wiedzial co to polskosc???
  CO sie czepiacie4 chlopakqa…pqan prezydenty nei wie co to polskosc – bo jakby wiedzial nie -pierdolilby jak wyrypany cwel koncepji na temat Narodu :-))))
  Polskosc synu to zestaw cech i zachowan, jakie pozwalajac odroznic Polaka od innych narodow. To twoj jezyk, krew i ziemia jaka cie wydala i nosi…to taw solnota ,ktora cie uwaza za swego jesli ta polskosc posiadasz, a jesli nei odrzuci jak zapchlonego psa parchatego. Bez tego nei przyrosniesz..ale bedziesz odpadal jak strup od dupska , mimo ze beda cie smarowac i oklejac orlami i choragiewkami.
  Jesli nie za bardzo wiesz..to idz i usiadz miedzy Polakami..jesli poczujesz sie dobrze i bezpiecznie tzn ze jestes wsrod swoich , a oni uwazaja cie za swojego…jesli nie czujesz sie dobrze…idz do konsulatu Israela i wez vize alijah…

 28. RomanK said

  Panowie z Mysli ..dopuszczacie sie paskudnych manipulacji…jakie 2 mln?????….od 1976 roku Polske opuscilo na zawsze 8mln ludzi…w zdecydowanej wiekszosci ludzi w wieku produkcyjnycm i rozrodczym, wyksztalconych i dobrze przygotowanych do zawodu…dzis licza tylko cstraty demograficzne ich ptomstwo rozna sie liczbie przekraczajacej 8 mln….te liczby dzis nalezy zesumowac….te dzieci urodzly sie jako obywatele obcych panstw…

 29. Peryskop said

  Re 28

  No więc czy z tą „Myślą Polską” jednak coś nie tak ?

  Czy może raczej ta panSłowiańska alternatywa zabolała Pana RomanaK ?

  Owszem, w dzisiejszych realiach budowanych na krzykliwej propagandzie chutzpiarzy taki scenariusz wygląda na utopię. Ale @Kukulka ma sporo racji przypominając „Wiara góry przenosi !”.

  A gdy przyjdzie do resetu, nagle może się okazać, że panSłowiańskie mrzonki przestają być mglistymi zwidami, a stają się jedyną realną opcją w tym rejonie post-EUnijnej Euro-Azji.

  Putin nie drażni Polaków, bo liczy na realizację takiego scenariusza z naszym udziałem i wkładem.

  Więc zacytuję Pana Maruchę :

  ——
  Proszę się odstosunkować od „Myśli Polskiej” ze swoimi sugestiami i aluzjami.
  Admin

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/09/to-sparta-byla-ostoja-wolnosci/#comment-578852

 30. zuzanna said

  Jaki jest cel umieszczenia tego anty Polskiego artykułu w stylu psychopaty brzezińskiego? Koniuszewski to twór syjoglobalistyczny ,jego bełkot jest nie do strawienia.Co jest wart Naród bez historii(prawdziwej) i tożsamości widzimy na przykładzie zachodniej syfilizacji.Czy mamy się wyrzec Naszego charakteru Narodowego??
  http://www.geopolityka.org/komentarze/antoni-koniuszewski-izrael-strategiczny-sojusznik-polski
  „We wzajemnych relacjach są natomiast dwie kwestie, mające rzeczywiste znaczenie. Pierwsza: to żydowska dążność do odzyskania pozostawionego w RP mienia, co jest przedmiotem zabiegów i uwagi ze strony światowych żydowskich organizacji, jak i ich bliskowschodniego państwa. Polska jak dotąd w tej sprawie dość skutecznie kluczy, ale nasze położenie wskazuje na to, że nie da się uniknąć jakiegoś rozwiązania, gdyż przypierają nas do muru. Z drugiej strony Izrael może być dla nas dobrym partnerem we współpracy, odnoszącej się do wydatniejszego wzmocnienia naszej armii, w tym przede wszystkim w wyposażeniu jej w nowoczesne uzbrojenie. Polska musi ponadto myśleć o zwiększeniu zawodowych sił zbrojnych do ok. 150 tys. żołnierzy w służbie i o zbudowaniu efektywnych rezerw. To są ramy naszej współpracy.
  Reasumując: te dwie kwestie trzeba ze sobą umiejętnie, a co za tym idzie skutecznie połączyć, by transakcja na polu żydowskiego udziału w naszym majątku połączyć z dostawami ich uzbrojenia. Chodzi także o zachowanie w tym przedsięwzięciu ekwiwalentności. Oczywiście najważniejsza jest kwestia skali, a przede wszystkim proporcji, lecz jest to jakby całkiem inny temat.”
  W kwestii putina – to jakiś żydowski pomiot eksterminujący Rosjan!

  Wytyczone cele psychopaty – Bertrand Russell, Prawnuk Brytyjskiego Księcia Bedford Johna Russella, Wnuk Premiera Wielkiej Brytanii Lorda Russella, Laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Królewski Instytut Spraw Międzynarodowych (Chatham House), „Wpływ nauki na społeczeństwo”, 1953.
  „Psychologia społeczna przyszłości będzie mieć pod kontrolą wiele klas szkolnych, na których będzie próbować różnych metod wytwarzania niezachwianych przekonań takich jak to, że śnieg jest czarny. Wkrótce będą widoczne tego skutki, po pierwsze, że wpływ domu rodzinnego jest zawadzający; po drugie, że niewiele można zrobić, chyba, że indoktrynacja zacznie się przed ukończeniem dziesiątego roku życia; po trzecie, dewizy te umieszczone w muzyce i wielokrotnie intonowane będą bardzo skuteczne; po czwarte, opinia, że śnieg jest biały będzie uznana za chorobliwą ekscentryczność. Spodziewam się, że przyszli naukowcy sprecyzują te maksymy oraz określą dokładnie koszty tego, aby dzieci wierzyły, że śnieg jest czarny i ile mniej by to kosztowało niż pogląd, że jest ciemno szary. ”
  Aktorzy światowej sceny politycznej wykreowali jakiegoś osobnika ,którego nazywają Putinem i nikt nie śmie się sprzeciwić -chorobliwa ekscentryczność!
  I jeszcze – „Tematem, który będzie w największym znaczeniu politycznym jest Psychologia Mas…Obywatele nie będą mogli się dowiedzieć, jak ich przekonania zostały wygenerowane. Gdy technika została udoskonalona, każdy rząd, który jest odpowiedzialny za edukację z pokolenia na pokolenie będzie w stanie kontrolować swoich poddanych, bezpiecznie, bez potrzeby armii i policji. Jak na razie jest tylko jeden kraj, któremu udało się stworzyć ten polityczny raj (…) Społeczeństwa naukowe są jeszcze w powijakach…Należy spodziewać się, że postęp w fzjologii i psychologii da rządom znacznie większą kontrolę nad indywidualnymi mentalnościami niż mają teraz nawet rządy w krajach totalitarnych. Edukacja powinna dążyć do zniszczenia wolnej woli, tak, aby uczniowie po ukończeniu szkoły pozostali w stanie myślenia i działania przez resztę swojego życia odmiennym, niż by sami chcieli.”

 31. Marucha said

  Pani Zuzanno…
  Skąd Pani czerpie swoje bzdurne rewelacje na temat Putina?

 32. Peryskop said

  Re 31

  Ojojoj, Zuzanna pokazała za wiele.

  I to niby nie przez Wardrobe Malfunction 🙂

 33. zuzanna said

  to samo źródło co Pańskie -internet coraz bardziej cenzurowany niestety, ale jak sie szuka to sie znajdzie.
  https://www.google.pl/search?q=putin+i+zydzi&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiX26qftdHMAhUEjywKHVY_AK8QsAQIKw&biw=1180&bih=634
  tutaj bardziej szczegółowo(niestety po angielsku)
  http://new.euro-med.dk/20140318-warning-against-putin-his-roll-and-environment-are-much-more-dangerous-than-those-of-scheming-obama.php
  https://www.rothschild.com/russia/ ” Our clients benefit from the high level of political access we can offer through our panel of high profile senior advisers”
  Gra w dobrym i złego to zabawa uprawiana od zawsze ,ku uciesze i odwracania uwagi mas od rzeczywistości.
  Kto wierzy dzisiaj w ta farsę zwaną niezależną polityką?! fakty przeczą temu co mówią gangsterzy sceny politycznej.
  Dlatego medialny znaczy ;niematerialny, nierealny, nierzeczywisty, magiczny, metafizyczny, mistyczny,nieziemski, niezwykły, paranormalny-to nie teoria spiskowa to ze słownika

 34. zuzanna said

  odp.32 No 😉 ,zobaczymy czy mój następny komentarz -odpowiedz dla Maruchy- się ukaże ??

 35. Marucha said

  Re 33:
  Pani Zuziu, pięknie dziękujemy za odgrzewane kotlety, ale myśmy je już dość dawno zwymiotowali. I nie widzę nawet potrzeby dyskutowania o tych (ewidentnie żydowskich) bredniach.

 36. zuzanna said

  To w końcu co ,”odgrzewane zwymiotowane kotlety” czy „bzdurne rewelacje”?.I tak źle i tak niedobrze hmmmm

  Co tu nie rozumieć? Pani „rewelacje” to dla nas stare, odgrzewane kotlety.
  Admin

 37. Lily said

  Re 2;TRAWA
  Bo Polacy musza byc biedni,tak zadecydowal
  kolonizator po 1989 r. Na biesiadzie okraglo-stolowej bylo 57 biesiadnikow, Polakow bylo tylko 10-ciu,reszta to byli ci,ktorzy doprowadzili Polske,i Polakow do stanu w jakim sie znajduje.

 38. GrzegorzPGR said

  Re 24 Ilu takich jest w tym państwie? Nigdzie nie spotkałem takich ludzi. A poznałem wielu. No emerytów może mało.

 39. NICK said

  A Rura Pokręcona Wielokrotnie? Jak zwykle.
  Troszku dobrze. Więcej źlE.

  Jak dla, mnie. to, dawno dość, żeby gość, swą zaletą. Me-memłannie??
  Czytam powyższe zdanie. Rym wewnętrzny.
  Inaczej bo trudne:

  Dawno dość, żeby gość.
  A co Mnietto? Aaa! Zaletą?
  PISsanie.

 40. Merlin said

  Ad 22

  Co pan zrobil dla dobra OJCZYZNY ?

  konkretnie !

 41. Merlin said

  Ad 29

  „Owszem, w dzisiejszych realiach budowanych na krzykliwej propagandzie chutzpiarzy taki scenariusz wygląda na utopię. Ale @Kukulka ma sporo racji przypominając „Wiara góry przenosi !”.

  A gdy przyjdzie do resetu, nagle może się okazać, że panSłowiańskie mrzonki przestają być mglistymi zwidami, a stają się jedyną realną opcją w tym rejonie post-EUnijnej Euro-Azji. ”

  WIARA GORY PRZENOSI !

 42. Merlin said

  „Głębsza prowincja ginie na naszych oczach; brudna, opuszczona, zwykle zaniedbana”
  panie autor…pan nie znasz tej prowincji..;Pan nie znasz DUCHA POLSKOSCI!

  To jest „prowincja” , to jest POLSKA : piekna, zadbana, moze i niebogata, ale dumna, goscinna, UCZCIWA, braterska, SLOWIANSKA !

  .https://www.youtube.com/watch?v=58nOCo8NFG0

  ..;panie autor Duchy Przodkow do pana wolaja…

 43. Merlin said

  Ad 21

  …Byl Pan Gospodarzu na Cisowej Gorze pod Suwalkami ?

  Niech Pan tam pojedzie … Dusze Jacwingow SA W NAS. W Panu, we mnie…
  I sila tych , ktorzy wierzyli, ze WROCA na nasze ziemie, jest w nas.

  Jacwingowie, Przodkowie wiedzieli, ze wroca w ktoryms wcieleniu.

  Dzis jest ten czas.

 44. Merlin said

  Ad 21
  Jacwingowie odeszli… dzis jest czas powrotu:

  .https://www.youtube.com/watch?v=aB1hs-W4S98

 45. Merlin said

  O znaczeniu SLOW i ich wplywie na rzeczywistosc.
  Cytat:”o do tej pielęgnacji naszego ojczystego prasłowiańskiego języka – tarujmy go, nowe pokolenia niszczą to o co dbali nasi przodkowie, ten materiał to jedyne okno na świat dla tych którzy patrzą i widzą , a więc wiedzą co się dzieje. Jeśli ktoś zna się trochę na internecie spotkał się z hasłem „dzieci neo” czy „gimbus” to już nie jest nasz prasłowiański język lecz połączenie niewolniczych języków i naszego słowiańskiego. Sam nie dożyłem jeszcze do sędziwego wieku, lecz wiem już coś o tym świecie o kulturze i historii naszych przodków i boli mnie bardzo moja dusza słowiańska gdy słyszę za przeproszeniem wpier… słówek z języków obcych do normalnych zdań i domyślanie skrótów na coraz to inne słowa – przykładem tego jest mało już dziś pamiętane „jak się masz ?” dziś „siema”. Jeśli ktoś jest w zrozumieć różnice między tym bezczeszczeniem naszego języka a ojczystą mową niech to ratuje puki czas. Dziś już nawet poloniści próbują wykorzenić nasza mowę, uczą nas czegoś co jest poprawne według jakichś polityków… pranie mózgu. Wmawiają nam że to my nie znamy naszej mowy przekazywanej z dziada pradziada. Pozdrawiam wasz brat z gór Karpackic”

  „Tak ludzkie serca bija w rytmie „serca” Ziemi tak jezyk jest genetycznym zapisem wibracji RODU ,RASY ,jej umiejętności. mentalności.”

  Film:
  .https://www.youtube.com/watch?v=__C-7bTG3hk

 46. Merlin said

  SURDEW – Tajemnicze znaczenie języka słowiańskiego

  .https://www.youtube.com/watch?v=__C-7bTG3hk

 47. Peryskop said

  Re 39 peta

  Marucha said : Panie Nick, Proszę Pana… Niech Pan się opanuje. Niech Pan nie odlatuje…

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/09/incydent-w-samolocie-profesor-ekonomii-wziety-za-terroryste/#comment-579486

 48. Kukulka said

  Ad 43
  „…Byl Pan Gospodarzu na Cisowej Gorze pod Suwalkami ?

  Niech Pan tam pojedzie … Dusze Jacwingow SA W NAS. W Panu, we mnie…
  I sila tych , ktorzy wierzyli, ze WROCA na nasze ziemie, jest w nas.

  Jacwingowie, Przodkowie wiedzieli, ze wroca w ktoryms wcieleniu.

  Dzis jest ten czas.”

  44 :”dzis jest czas powrotu:”

  ” A IMIE JEGO CZTERDZIESCI I CZTERY”

  …tak to czasami Stworca ZNAKI DAJE …

 49. Kukulka said

  Ad 44
  cyt.pod filmem:
  „Slowianskie Wedy bardzo przeszkadzaja tym co buduja „Nowy Porzadek Swiata”
  (NWO), ktory polega na rasie panow i niewolnikach.”

 50. Kukulka said

  Ad 19

  cyt.:”Świerki umierają na masową skalę. Przyczyną zamierania jest eksplozja rozwoju korników. Obecność korników w puszczy jest naturalna, a ich nagły wzrost liczebności tzw. gradacja, pojawia się cyklicznie. Jeśli jest kontrolowana, nie zagraża drzewostanom. Do tej pory leśnicy opanowywali każdą z nich. W 2011 r. decyzją Ministerstwa Środowiska radykalnie ograniczono pozyskanie drewna w puszczańskich nadleśnictwach Białowieża, Browsk i Hajnówka. W tym samym czasie na terenie puszczy zaczęła się kolejna gradacja. Brak możliwości usuwania wszystkich zaatakowanych przez korniki drukarzy świerków, jest największą przeszkodą w walce z inwazją tych owadów.

  Skala zniszczeń spowodowanych przez korniki przybrała rozmiary klęski ekologicznej. W latach 2012-2015 owady te zaatakowały ponad 400 tys. sztuk świerków. Ponad 4 tys. hektarów drzewostanów zamarło.

  To nie tylko problem jednego gatunku drzewa. Tak gwałtowne zamieranie świerków wpłynie na organizmy związane z nim: zwierzęta, rośliny i grzyby. Co ważniejsze, spowoduje też degradację rzadkich, chronionych Dyrektywą UE, siedlisk przyrodniczych. Dodatkowym zagrożeniem będą martwe drzewa, które w ciągu kilku lat zaczną się przewracać na drogi i szlaki turystyczne. Będą stanowić poważne zagrożenie dla życia osób przebywających na terenie puszczy. Tempo i skala zmian w Puszczy trwale zmieni oblicze lasu, jaki znamy i chcielibyśmy chronić.”

  „chca” wyniszczyc las, by WYGNAC LUDZI , ktorzy z lasu zyja…by las stracil „na cenie” i by go potem za bezcen wykup…znaczy : ZAGRABIC.

  POLAKU OBUDZ SIE !!!

 51. Kukulka said

  zatajone przed POLAKAMI…

  http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

  Jednak to wcale nie wszystko!!!
  Ropa, która płynie do Polski rurociągiem „Przyjaźń” jest wydobywana z głębokości około 7km w Tatarstanie, około 1000 km na wschód od Moskwy. Surowiec ten nie jest najwyższej jakości ponieważ jest silnie zasiarczony. Przedstawione powyżej dane pochodzą głównie z raportu z 15 letniego programu poszukiwań geologicznych, jaki zainicjował Edward Gierek w 1971 roku. Prace nad raportem ukończono w 1985 roku. Jednak w raporcie wykazano tylko złoża do głębokości 4km. Sowieci zakazali władzom PRL wiercić głębiej niż 4km! Dlaczego? Czyżby pod naszymi stopami znajdowały się szczególnie ważne złoża?

  Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy i gazu (w dodatku daleko wychodzącym w polski szelf bałtycki), bowiem twór geologiczny skał porowatych, który jest jak gąbka nasączony gazem i ropą, zaczynający się w Zatoce Perskiej, a kończący w Morzu Północnym pomiędzy Szkocją i Norwegią osiąga swoją kumulację właśnie w Polsce! Tylko, że to ogromne złoże znajduje się na głębokości 5 km – Polska zachodnia i północna i 7 km – Polska południowo-wschodnia. Te głęboko położone złoża szacowane są na 650 mld ton, co daje 4764,50 mld baryłek. Złoża Arabii Saudyjskiej oszacowane są na 265 mld baryłek!!! Eksploatacja głębokich złóż jest dzisiaj z punktu widzenia technicznego możliwa. Wartość tej ropy, biorąc pod uwagę obecne ceny wynosi – 300 163,5 mld $, czyli 300,1635 biliona $ (w USA 300,1635 trylionów $).

  Panońska prowincja

  W powyższym wyliczeniu nie uwzględniono złóż uranu, srebra, cynku, ołowiu, bursztynu, siarki i soli oraz innych.

  Jedno musimy wszak dopowiedzieć!

  Polska leży wskutek unikalnego zbiegu czterech płyt tektonicznych na terenach idealnych do produkcji najtańszej i najczystszej energii elektrycznej, jaka powstaje z wyprowadzenia na powierzchnię gorących wód termalnych, albo rozgrzania wody o gorące skały do pary wodnej (geotermia) wystarczającej do napędu turbin elektrycznych.

  Ten fenomen geotermalny jest w Polsce tak unikalny, że jego szacunkowa wartość w możliwości produkcji taniej energii elektrycznej i praktycznie darmowej energii cieplnej – w przeliczeniu na tony paliwa umownego – daje wartość co najmniej 70 razy większą niż wartość zasobów ropy i gazu pod dnem Morza Północnego!

  (z komentarza pod filmem

  .https://www.youtube.com/watch?v=Qb_bxzH-Fgs

  BURSZTYN : od wielu lat OBCY go wykupuja.

  RODACY na wygnaniu ekonomicznym „za granica” SKUPUJCIE na jarmarkch nasz POLSKI slowianski bursztyn i przywozcie z powrotem do POLSKI.

  Czasami mozna kupic niedrogo korale, broszke itp; dajcie np; 50 eurosow czy dolcow na bursztyn, bogatsi dajcie wiecej i wysylajcie do Rodziny w Polsce : Matek, ciotek, kuzynek…zwlaszcza dla KOBIET jest on pomocny we WZMOCNIENIU PLODNOSCI !!!!!!!

 52. NICK said

  Sam nie potrafisz?
  Cytować musisz, prozo życia niegodnego. Zacytuj lepiej WSZYSTKIE krytyczne opinie Admina na twój temat. Blisko setki tego jest. A i bardziej ostre w wymiarze.

  To ja sam dla ciebie:
  proszę się zanurzyć. We szambie. Odurzyć.
  Szambem rurę zalać. A teraz? Sp.erdalać.

  Do innych i bez związku z kmiotkiem. Nie – lotkiem.
  Coraz mniej tu Polski… .
  Coraz więcej usraelskiego toważystwa adoracji wzajemnej i anihilacji.
  Coraz mniej obiektywizmu, realizmu.
  Coraz więcej nachalnej propagandy usraelitów, która jest tolerowana; czasem broniona.

  A Gospodarz NIC.
  Może być tak, że to wszystko się jeszcze odwróci.
  Tu na Ziemi, wkrótce, później.
  A na pewno na Sądzie. Nie drugiej instancji. Nie apelacyjnym i t. d..
  Ostatecznym.
  Wieeelu o tym zapomina.

  Teraz prywatnie. Lubelaku, Listwo i podobni.
  Czy sprawki nie poszły zbyt daleko?
  Coraz więcej różnic. Różnych.

 53. Marucha said

  Re 50:
  Co właściwie chce Pani przekazać?
  Że inwazja kornika to celowy sabotaż na lasach??

  Re 51:
  Nie widzę tego w aż tak czarnych kolorach.

 54. Joannus said

  Ad 50
  ”POLAKU OBUDZ SIE !!!”

  Co to konkretnie ma oznaczać, czy mamy jechać do puszczy i wyłapywać korniki, czy też zająć się wycinką i utylizacją w piecach chorych drzew.

 55. Kukulka said

  Ad 53

  Prosze posluchac :

  .https://www.youtube.com/watch?v=WNtQIg9Hry0

 56. NICK said

  Gospodarzu.
  Zgoda. Nie czarnych.
  Lecz.
  „Są różne rodzaje szarości. Od czerni aż do białości”.
  „Szaro, szaro…” Dominuje.
  Białe – czarne. Winno być.
  Tak. Tak! Nie. Nie!
  Szare? marne! Tu się chwyć!

 57. Marucha said

  Re 56:
  Wiem, o co Panu chodzi.
  Jednak w sytuacjach, których nie rozumiem, w sprawach o których mało wiem – nie mogę być definitywny. To wbrew rozsądkowi.
  W sprawach ważnych wydaje mi się, że jestem dość jednoznaczny.

  A swoją drogą nawet w Niebie jest podobno gradacja świętości… biały, bielszy, jeszcze bielszy…

 58. NICK said

  Szczęść Boże.

 59. Marucha said

  Re 58:
  Panie Boże zapłać.

  (Szczęść… ale w czym?)

 60. NICK said

  W Dobrym. Chrystusowym.
  Dziele. 🙂 .
  I wielkim trudzie.

 61. Listwa said

  @ 52 Nick

  Jak to się kończy. Coraz mniej obiektywizmu, realizmu. Skończy się wszystko.
  Pójdziemy najwyżej sami. Nawet we dwóch. Po właściwej drodze. Najważniejsze.

  O czym Pan mówi w ogóle???
  Admin

 62. Kukulka said

  Adf 56

  panie NICK…znow pan rozmywa w tych szarosciach…kieruje pan rozmowe na tematy poza tematem…poza POLSKA.

  Panie NICK miliony polskich dusz teraz na Pana patrza…miliony…

 63. NICK said

  Jasne. Panie Listwa. (61).
  Mamy wolny wybór. Nie „wybory”. Tam. Czy tu.
  Dawno wybraliśmy. Jeden Pan nad nami.

  Pana Boydar’a chyba to przerosło… . Milczy. Zdołowany. (?)
  Nawet gdyby. Ludzka rzecz. Nawet nie Boska. Komedia.

  Lubelaku! Tylko nie płacz w rękaw i nie rzucaj mięsem! Jak une.

  Joannus tym razem patrzy. Z daleka. Wie co robi, zapewniam. Też chciał odejść… .

  A Pan JO?

 64. Listwa said

  O czym Pan mówi w ogóle???
  Admin

  Pan Nick zadał prywatne pytanie w @ 52
  Starałem się mu odpowiedzieć.

 65. Peryskop said

  Re ListwaNICK

 66. Listwa said

  Panie Nick, proszę o uśmiech, bo Peryskop się na nas gapi.

 67. Marucha said

  Kto jeszcze chciał odejść z gajówki?
  Dlaczego tego nie zrobił?
  Co go powstrzymuje?

 68. NICK said

  No bo gapiostwo. Pospolite.

 69. JO said

  ad.63.52,

  A Pan JO?

  JO uwaza, ze tak pisac nie wolno w Gajowce. Zwracalem juz na to uwage dawno….

  JO nie widzi nic tak olbrzymiego co widzi podobno NICK….

  poza tym,

  JO miluje Gajowego i chocby Gajowy sie tu modernizmem roznosil, to JO milowac Gajowego juz nie przestanie.
  JO stal sie Gajowym i wszystkie pokolenia JO wychowankow to Gajowi.

  Gdzie mi tam do modernizmu, Panie JO… – admin

 70. Peryskop said

  Czy widzicie chłopcy wreszcie, że jesteście do ogrania ?!

  ===

  Kukulka, dzięki za info + podgrzew 🙂

 71. JO said

  „Gdzie mi tam do modernizmu, Panie JO… – admin”

  🙂

  nigdzie.

  ..ale ja probowalem cos wytlumaczyc …, widac mi sie nie udalo 😦

  Udało się Panu, udało… zażartowałem sobie.
  Admin

 72. Listwa said

  @ 70 Peryskop

  To było tak od razu, nam się wydawało, że masz coś do powiedzenia.
  W czym chcesz nas ograć?

 73. Boydar said

  @ Pan NICK

  PPiOG, Pij Piwo i Obserwuj Gości. Ale można i bez piwa, choć oczywiście trudniej wtedy zachować dystans.

  Panie NICK’u, jest wiele powodów dla których pojawiły się nerwowe ruchy. Jedne są oczywiste, drugich trzeba się domyślić, a jeszcze inne ujawnią swój sens dopiero po zaistnieniu określonych faktów. Dzisiaj wydają się bezsensowne.

  Bez względu na okoliczności przyrody, należy a’priori ufać wyłącznie Gajowemu. Całą resztę należy nieustannie sprawdzać. Łącznie ze mną, żebym się nie czuł taki samotny 🙂

 74. Peryskop said

  Re 72

  Wam się zawsze wydawa.

  Także w # 61 , gdzie Listwa NICKiem, albo NICK zapomniał przenickować, i wyszło co wyszło :

  …Pójdziemy najwyżej sami. Nawet we dwóch. Po właściwej drodze. Najważniejsze.

  WHAT NEXT ?

 75. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie said

  @ 31, 32, 33 https://www.google.pl/search?q=putin+i+zydzi&client=firefox-b&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiX26qftdHMAhUEjywKHVY_AK8QsAQIKw&biw=1180&bih=634#imgrc=MAVckLkHVOqAeM%3A

 76. Listwa said

  @ 74 Peryskop

  To oczywiste, Ty nie wiesz?

 77. Panie NICK, Pan po prostu sprawdzaj wszystkich na bieżąco, jak Pan Boydar pisze. Wiele dobrego z Pańskich obserwacji wyniknąć może.

 78. NICK said

  Paaanie JO. (69).
  „JO nie widzi nic tak olbrzymiego co widzi podobno NICK….”
  NICK ma oczy i inne zmysły.
  Jednak, na razie, do Pana JO nie napiszę. NIC(k).

  P. Robercie. (77). Dawno by wyNICKło.
  Wolno. Żarna. Miele. Młyn.
  Nie podskoczysz.
  Cel? Bóg i Polska.
  Może być odwrotnie.

  Wqurvia mnie to ‚wolno’.

Sorry, the comment form is closed at this time.