Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Ludobójstwo na Polakach

Posted by Marucha w dniu 2016-05-11 (Środa)

„4 mln Polaków rozważa emigrację za pracą na Zachód, a blisko 1,5 mln jest na to gotowych” – wskazuje najnowszy, ogłoszony we wtorek raport firmy Work Service pt. „Migracje zarobkowe Polaków”. Dziś wyjeżdżać chcą głównie ludzie młodzi, ze wschodu kraju, z mniejszych miast i gorzej wykształceni.

Emigrację zarobkową rozważa 19,1 proc. aktywnych lub potencjalnych uczestników rynku pracy w Polsce; jest to o 4 punkty proc. więcej, niż przed rokiem – podkreślają autorzy badania. Jednocześnie zwracają uwagę, że to grupa niemal 4 mln ludzi, czyli 13 proc. całej dorosłej populacji kraju.

7,1 proc. (ok. 1,5 mln osób) na wyjazd z Polski za pracą jest zdecydowanych i planuje to w ciągu najbliższego roku – zaznaczono.

Według raportu dla 78,8 proc. respondentów najważniejszą motywacją do wyjazdu za granicę są zarobki wyższe niż w Polsce. Natomiast 58,9 proc. za powód do emigracji uznaje wyższy standard życia na Zachodzie.

Najważniejszym kierunkiem emigracji pozostają inne kraje UE; Polacy najchętniej wyjechaliby do Niemiec (34 proc.), Wielkiej Brytanii (18 proc.), Holandii (6 proc.), czy Hiszpanii (5 proc.).

Emigrację najczęściej rozważają osoby młode, do 35 roku życia – w sumie 62 proc.

Mly/PAP
Za: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/292380-przygnebiajacy-raport-okolo-4-mln-polakow-rozwaza-emigracje-za-praca-na-zachod-a-blisko-15-mln-jest-na-to-gotowych

Niezależnie zatem od tego czy rządy sprawuje PO lub PiS, młodzi Polacy nie chcą żyć, ani pracować w swoim własnym kraju. Są pozbawieni jakiejkolwiek nadziei i perspektyw.

Artykuł II Konwencji ONZ w sprawie Zapobiegania i Karania Zbrodni Ludobójstwa z 9 grudnia 1948 roku, definiuje ludobójstwo jako między innymi:

c) rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego

d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy

Konwencja określa także za karalne podżeganie do ludobójstwa, współuczestnictwo, usiłowanie jego popełnienia oraz zmowę w celu jego popełnienia.

Zastanówmy się zatem przez chwilę, czym jest między innymi:

 1. Utrzymywanie niewydolnego oraz skrajnie niesprawiedliwego systemu emerytalnego?
 2. Jedna z najniższych kwot wolnych od podatku w Unii?
 3. Wysokość podatków nieproporcjonalna do cen towarów i usług?
 4. Sztuczne podtrzymywanie jednych z najniższych płac w Europie?
 5. Pozbawianie znacznej części obywateli prawa do opieki zdrowotnej?
 6. Tworzenie sprzyjających warunków pod neo-kolonizację kraju przez firmy nieodprowadzające podatków do Skarbu Państwa?
 7. Utrudnianie obywatelom zakładania, jak i utrzymywania prywatnych przedsiębiorstw, a zarazem i tworzenia nowych miejsc pracy?
 8. System podatkowy skonstruowany z myślą o zagranicznych inwestorach i szkodzący podmiotom narodowym?
 9. Ignorowanie nieludzkich warunków pracy?
 10. Uwłaczający poziom opieki społecznej?
 11. Brak realnej polityki mieszkaniowej?
 12. Pogarszający się wraz z każdą reformą system edukacji?
 13. Wymiar sprawiedliwości działający na niekorzyść obywateli?
 14. Brak realnego wpływu obywateli na rządzących?
 15. Patologiczny system odbierania dzieci biednym rodzinom?
 16. Doprowadzenie ponad trzech milionów ludzi do życia w skrajnym ubóstwie?
 17. Zmuszenie kolejnych kilku milionów Polaków do trwałego opuszczenia kraju ze względu na brak jakichkolwiek warunków do życia?

W sposób oczywisty wszystko to podpada pod ,,rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego” oraz ,,stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy”.

Ponieważ żadna partia, ani żaden polityk nie jest w stanie przekonać nas, iż zwiększenie kwoty wolnej od podatku i tym podobne reformy, są niemożliwe do przeprowadzenia w obecnych warunkach politycznych i że nie było to możliwe przez ostatnie 25 lat. Nie czyni się tego z powodu braku chęci do polepszenia warunków życia w Polsce, a nie z powodu niemożności przeprowadzenia reformy, na którą zgodzić winni się wszyscy Polacy i do czego powinna wystarczyć jedna ustawa.

Jeśli zatem komuś leży na sercu zatrzymanie chociaż części z tych 4 milionów Polaków rozważających wyjazd za granicę, radzę zastosować proste, a przy tym i skuteczne środki:

 1. Program mieszkaniowy ,,Tysiąc za metr”, nieoprocentowane kredyty banków spółdzielczych dla wszystkich młodych przy jednoczesnym aktywnym zaangażowaniu Państwa w program budowlany, nowe plany zagospodarowania przestrzennego, by zapewnić bliskość szkół, przedszkoli, szpitali, komisariatów, sporej ilości zielonej przestrzeni, parkingów i nowoczesnej infrastruktury, przyjęcie do naszego kraju tanich metod budowlanych stosowanych obecnie poza granicami Polski i sprzedaż państwowych nieużytków pod działki.
 2. Kwota wolna od podatku do minimum 6000-8000 tyś.
 3. Projekt ,,Jeden dokument – jedna firma”. Założenie przedsiębiorstwa byłoby banalnym wypełnieniem wniosku o rejestrację, najlepiej przez Internet.
 4. Nowy Kodeks Pracy i rozpisane od nowa, proste i jasne prawo podatkowe.
 5. Wprowadzenie odpowiedzialności urzędniczej za wszelkie podejmowane decyzje – jeśli ktoś ze skarbówki gnębi bez powodu polską firmę, sam stanie przed sądem. Brak koniecznych limitów kar i kontroli, które wymuszają czepialstwo.
 6. Ulgi podatkowe dla rodzin z dziećmi, zależne od ilości potomstwa.

To tak na dobry początek. Mieszkania, niższe podatki i parę milionów nowych miejsc pracy. Można to zrobić w rok. Dalej problem przyrostu naturalnego będzie zależny wyłącznie od takich czynników, jak dojrzałość ludzi i wynikająca z niej chęć do zakładania rodzin. Ekonomicznie nie będzie najlepszego problemu, jeśli tylko wszyscy młodzi będą na swoim, a zwiększona konkurencja wymusi zmiany stawek.

Polacy rezygnują z posiadania potomstwa ze względu na trudne warunki bytowe (44%), niepewną przyszłość (33%), wysokie koszty utrzymania dziecka (23%) i trudne warunki mieszkaniowe (20%) – za http://www.ordoiuris.pl

Każdy polityk u władzy, który nie podejmie się podobnej reformy, a także nie zrobi nic z obecnym systemem emerytalnym, może zostać oskarżany o planowe wyniszczenie Narodu Polskiego, lub o czynny współudział w tymże procesie. Słowo ,,depopulacja” wydaje się być zbyt łagodne, jeśli spojrzeć na wyludniającą się obecnie Polskę.

Robert Grünholz
https://rgrunholz.wordpress.com

Komentarzy 59 do “Ludobójstwo na Polakach”

 1. Mrozak said

  „Jeśli zatem komuś leży na sercu zatrzymanie chociaż części z tych 4 milionów Polaków”
  Obecnej władzy to zależy, ale na tym aby młodzież Polską zastąpić ukrami. Vel Kalkstein przy pomocy organizacji „PIS” sprowadził do Polski 40 tyś. ukraińców i przyspieszył ten „import” z upadliny na Dolny Śląsk (stolica korupcji) w tempie 5 tyś. „ukrów” na miesiąc.

  http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/a/we-wroclawiu-co-miesiac-przybywa-5000-ukraincow,9974880/

 2. panMarek said

  Jest to skutek zablokowania jakiegokolwiek rozwoju z jednej strony przez kolejne rządy a z drugiej strony przez ubeckie firmy z rejestru „Y”. Jest pat.
  Po prostu tu nie ma żadnej pracy. Zaczęcie samemu od zera też nie jest możliwe przez ZUS-owskie składki. Człowiek który zarobi miesięcznie np. 1600 zł nie może płacić składki 1200 zł bo z czego będzie żył i utrzyma rodziną? Z 300 zł?
  To żeby ci ludzie tu zostali nie są wcale potrzebne wielkie dochody tylko gwarancja, że dochody do 8000 zł są zwolnione z wszelkich danin i nie zmieni się to przez najbliższe 25 lat.
  Szczególnie ważny jest warunek, że „nie zmieni się to przez najbliższe 25 lat”. Nie może być tak, że co 4 lata każdy c h u j na swój strój.

 3. Dictum said

  Durna i biedna polska młodzież. Pcha się do tych zachodnich zmywaków, do których nie wiadomo, czy się dopchnie bez walki z uchodźcami.

 4. Ad.1

  Czy to nie stamtąd kandydował też niejaki Grzegorz Schetyna?

  Ad.2

  Owszem, durna i biedna zarazem ta młodzież. Moje pokolenie. Szkoda, że starsi nie mają dostatecznego autorytetu, by tak proste rzeczy tej młodzieży tłumaczyć.

 5. JO said

  ad.2. NIe tylko mlodziaz, ale starzy rowniez sa zagubieni w bezsilnosci. To system, ktory nie obali jedna osoba.

 6. Mrozak said

  Ad.3
  Podczas wyborów parlamentarnych 2015, kandydował w regionie woj. Świętokrzyskiego. Nawet nawiązał w swojej wypowiedzi do emigracji w tym rejonie. Stwierdzając, że Świętokrzyskie to region, z którego ciągle jest duża emigracja za granicę i do innych części kraju.

 7. Ad.6

  Istotnie, aczkolwiek widzę, że długo kierował dolnośląskimi strukturami PO i ma bardzo bliskie związki z tym rejonem. Tak przynajmniej wynika z jego biografii.

 8. Aguirre said

  Ciekawe jakim ludem wypełnią opustoszałe wschodnie rubieże tego nieszczęsnego kraju.

 9. Mickiewicz said

  Polski już nie ma, jest Judeopolonia. Jedna q…a rządowa chazarska zastępuje następną, chazarską.

 10. Glos Prawdy said

  NIEMIECKO-POLSKA WOJNA 1939 ROKU. CO MIAŁ NA MYSLI STALIN.
  I czesc.

  „Generałowie Polski ukladali Hitlerowi drogę do ZSRR, Niemcy nie mieli wspólnych granic z Rosją Sowiecką. Dostać się do Rosji Niemcy mogła albo przez Polskę, albo przez Czechosłowację i Rumunię. Niemcy i Polska wielokrotnie opracowywały plany wspólnej wyprawy na ZSRR, ale polscy generałowie i oficerska szlachta znali swoją wartość i otwarcie walczyć z silnym wrogiem bali się, nawet w sojuszu z niemcami. Szlachta była mądra i sprytna, chciała aby Hitler, jak potężny stwór zabił Czechosłowację, Rumunię, rozdarł na strzępy Armie Czerwona, a Polska będzie w pobliżu i będzie łykać od zabitych krajów takie kawałki, jakie może. Bzdury? Fantazje? Nic podobnego.”

  W wyniku pierwszej wojny światowej w kraje zwycięzcy poucinali Niemiecy i nałożyli na nią wygórowane odszkodowania, powodując u niemców nienawiść i pragnienie zemsty. Naprawdę najlepiej sie urzadzili anglicy, oni uciekli przed niemcami na swoich wyspach i opuścili Francję, z liczbą ludności około 42 milionów osób opierac sie 70-ciu milionom wściekłych niemców. Zdając sobie sprawę z drastycznosci sytuacji, jeszcze w latach 20-tych francuzi zawarli sojuszy obronne z Polską i Czechosłowacją. W ten sposób ludzki potencjał francuskiej koalicji wzrosł do prawie 90 mln osób, a fakt ten w zamyśle Francji miał dokładnie rozjuszyc pragnienia Niemiec do odwetu. W 1933 r. w Niemczech do władzy dochodzi sądu NSDAP., na czele z Adolfem Hitlerem. Jeszcze w 1924 roku Hitler dość wyraźnie sformułował ideę rozszerzenia przestrzeni życiowej. Wraz z nadejściem Hitlera do władzy MSZ ZSRR oficjalnie zwrócił się do Berlina w celu wyjaśnienia –czy jest punkt widzenia Hitlera teraz oficjalnym stanowiskiem rządu Niemieckiego. Berlin przemilczal. Wszystkim, a zwłaszcza w państwach zachodnich, wszystko stało się jasne. W 1934 roku po ciężkiej chorobie w Polsce umiera marszałek Józef Piłsudski, największy wrog Rosji i ZSRR, ale utalentowany gracz polityczny. Po śmierci Piłsudskiego do władzy w Polsce doszedli generalowie, o których sam marszałek powiedzial według relacji naocznych świadków przed smiercia, co zrobią jego generałowie z Polską po nim. Czego tak się bał na łożu śmierci marszałek?
  Tradycyjnie uważa się, że wojnę w Europie rozpętali Niemcy. Po prostej analizie sytuacji z tamtych lat, źródła wojny w Europie już trzy – Niemcy, Węgry i …. Polska, która korzystając z uchwacila Sudetów, zaatakowała Czechosłowację i zdobył a Cieszynskie obszary. W ten sposób zdradzając Francje i razem z Hitlerem do podziału Czechosłowacji, Polska ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za rozpętanie nowej wojny światowej w Europie. Co jest typowe działania Hitlera w Europie w latach 30-tych bardzo szybko byli uznanae za w USA, jako wzór demokracj. W 1939 roku amerykańska prasa nadała Hitlerowi tytuł – „Człowiek roku”. Ale wracając do Polski, a dokładniej do obaw Piłsudskiego. Czego chcieli polscy generałowie? Odpowiedź jest prosta, wiedząc, że celem Hitlera jest Rosja, generałowie Polski ukladali Hitlerowi drogę do ZSRR, gdyż Niemcy nie miali wspólnych granic z Rosją Sowiecką. Dostać się do Rosji Niemcy mogli albo przez Polskę, albo przez Czechosłowację i Rumunię. Niemcy i Polska wielokrotnie opracowywały plany wspólnej wyprawy na ZSRR, ale polscy generałowie i oficerska szlachta znali swoją wartość i otwarcie walczyć z silnym wrogiem bali się, nawet w sojuszu z niemcami. Szlachta była mądra i sprytna, chciała aby Hitler, jak potężny stwór zabił Czechosłowację, Rumunię, rozdarł na strzępy Armie Czerwona, a Polska będzie w pobliżu i będzie łykać od zabitych krajów takie kawałki, jakie może заглотнуть. Bzdury? Fantazje? Nic podobnego.
  Wiosną 1938 roku Hitler tworzy warunki do przystąpienia,przylaczenia Austrii. To znacznie umocnialo Niemcy i Francja, zwraca się do Polski z prośbą, aby pomóc zapobiec temu. Zamiast tego, Polska, w zgodzie z Niemcami w swoich działaniach, urządza prowokację na granicy z Litwą i prosi u Francji pomocy do przechwytywania Litwy. Niepodległość Litwy zachowała się tylko dzięki ZSRR, ministerstwo spraw ZAGRANICZNYCH, którego obiecywal litwinom pomoc wojskową w przypadku rozpoczęcia działań wojennych. Tak czy inaczej, ale litewski problem nie dał Francji zapobiec zjednoczeniu Niemiec i Austrii. W ten sposób Polska, w rzeczywistości po raz pierwszy zdradziła swojego sojusznika Francje.

  Jesienią tego samego 1938 roku Hitler planuje zbrojnie zabrac u drugiego sojusznika Francji, Czechosłowacji Sudety. Według umowy, francuzi muszą rozpocząć wojnę z Niemcami, i proszą Polskę zawrzeć z Czechosłowacją sojusz obronny. Polska nie tylko nie chce to zrobić, ale i ostrzega Francję, że jeśli ta zacznie wojnę z niemcami z powodu Czechosłowacji, Polska do wojny nie wejdzie. W końcu francuzi wykazali malodusznosc i w Monachium oddali swojego sojusznika Czechosłowacje niemcom. Po tym zasoby ludzkie tylko niemcom wzrosli do 80 milionów ludzi. W ten sposób Polska, zdradziła po raz drugi swojego sojusznika Francji.

  Wszystkie wyżej wymienione zdarzenia i stosunek do nich w Warszawie otwierają nam sens wypowiedzi Churchilla w swoim dziele poświęconym II wojnie światowej, o tym , że Polska to hiena Europy. ZSRR sam nie miał wyboru. Aby nie dopuścić niemców do granic trzeba było tę „hiene” ratować nawet wbrew idyotyzmowi i podłości jej władców. Hitler w tym momencie szczerze boi się wziąć udział w wojnie z ZSSR, boi się, że udział w wojnie Rosji zmusi bardziej aktywnie walczyć Anglie i Francje, a wojna z nimi to w tym momencie byla nie chciana. I Hitler prosi Stalina do zawarcia umowy o nieagresji, podobny do tego , co on, Hitler, już miał i z Francją i Anglią. Stalin kategorycznie przywiązuje do paktu umowę handlową, w której niemcy dostarczała w ZSRR zasoby i technologie w produkcji broni i samo uzbrojenie też, co ciekawe część uzbrojenia dla Armii Czerwonej Niemcy mieli dać na kredyt. Hitler zmuszony był się zgodzić. Ponadto Moskwa nalega na tajnym protokole do paktu, w którym ZSRR i Niemcy podzielili strefy wpływów w rejonie Bałtyku, przy czym Stalin oferuje to, co na pierwszy rzut oka wydaje się dzikościa, i co dzisiaj jest szeroko stosowane w antyrosyjskiej propagandzie. Stalin granicę strefy wpływów prowadzi wzdłuż rzek Narew, Wisła, San i ta granica dzieli Polskę niemal na pół. Ale to dziś, a w tych latach sens działań Stalina wszystkich europejskich wojskowych sztabów był oczywisty. Stalin dyplomatycznie, umacnial ostatnia linia obrony armii polskiej, w przypadku, gdy bedzie pokonana w przygranicznych walkach zachodniej części Polski. Mało tego, że jest to opłacalne taktyczne linia obrony z wody przeszkodą, jeszcze za czasów ten próg został wzmocniony forty – Kowno, Wilno, Grodnie, Osowiec, Łomża, Warszawa, Ivan-miasto, Przemyśl i inne. Na przełomie polska armia mogła odejść w środku obrony i poczekać, aż Francja i Anglia uderzą z zachodu. Przesuwając granicę stref wpływów w tej przełomu Stalin ostrzegał Hitlera, że jeśli ktoś przekroczy ten próg, to ZSRR pojawi się uzasadniony powód, aby zerwać pakt o nieagresji i przyłączyć się do wojny. W ten oto sposób, za tydzień do ataku Hitlera na Polskę Stalin drogą dyplomatyczną wzmocnić jego obronę. Jednak stało się coś, czego ani Stalin ani Hitler nie spodziewali. Państwo Polskie zlikwidowalo sie.
  http://ellis.ucoz.ru/publ/taktika_i_strategija/nemecko_polskaja_vojna_1939_goda_ili_sverkajushhie_pjatki_shljakhty/12-1-0-103

 11. AlexSailor said

  Oto właśnie próbka rosyjskiej polityki historycznej.
  Stanie się ona powodem ich klęski w przyszłości, bo nie pozwala szerszym kręgom na analizę przyczyn i skutków.
  Wierutne kłamstwa na poziomie dennym.

  Polska zaatakowała Czechosłowację w 1939???
  G. prawda,
  Zaolzie, a nie Śląsk Cieszyński, którego jest tylko częścią, zostało przez Polskę zajęte na podstawie zaakceptowanej przez rząd Czechosłowacki noty polskiej.
  Mało tego, zajęcie było w pełni zgodne z prawem międzynarodowym, czy raczej zwyczajem, kiedy jeden z podmiotów państwowych przestaje istnieć, jego ziemie wracają do stanu poprzedniego, to jest Zaolzie do Polski.

  Warto również przypomnieć, jak Zaolzie znalazło się w rękach Czeskich.
  W czasie, gdy nacierały na Polskę hordy zezwierzęconych czerwonoarmiejców pod wodzą komisarzy, Czechy zadały Polsce cios w plecy rozpętując lokalną wojnę o Zaolzie.
  Niezwykle okrutną zresztą.

  To ich działanie stało się również jedną z przyczyn klęski państwa Czechosłowackiego w 1938r. stając się jedna z przyczyn utrudniających zawarcie sojuszu obronnego proponowanego przez Benesza o rok co najmniej za późno.
  Z kolei debilna polityka Becka i Śmigłego spowodowała odmowę zawarcia takiego sojuszu, z wiadomym dla Polski skutkiem przegranej II WŚ w 1945r.

  A żeby było śmieszniej, wbrew próbom odwracania kota ogonem, to Hitler nie był w stanie zaatakować ZSRR nie ze względu na brak wspólnej granicy, lecz na dysproporcje sił, gdzie ZSRR niemal we wszystkim miał 3x, 5x a nawet 10X przewagę.

  No i to ZSRR był głównym zapleczem surowcowym Hitlera.
  I nie Hitler dążył do wspólnej granicy z ZSRR lecz Stalin planując inwazję na Europę.

  Sukcesy Hitlera w 1941r. spowodowane były perfekcyjnie wybranym momentem czasowym uderzenia na radzieckie siły w czasie koncentracji i rozwinięcia na pozycje wyjściowe.
  Gdy niemiecka artyleria strzelała, to nawet bez większego celowania w coś trafiała, taka była koncentracja wojsk radzieckich na granicy 1941r.
  Cały pierwszy rzut strategiczny wojsk radzieckich został zniszczony, a jego zapasy wojenne w dużej części zasiliły armię niemiecką, bez których nie miałby sukcesów nawet późnym latem 1941r.

  Dopiero wojska radzieckie drugiego rzutu strategicznego, absolutnie nie przygotowane do obrony lecz do ataku, stawiły jaki taki opór Niemcom, a w konsekwencji też w dużej części zostały rozbite.

  Ale to był koniec sukcesów Hitlera.
  Mimo zajęcia olbrzymich połaci kraju, zniszczenia lub przejęcia części potencjału przemysłowego ZSRR, po ściągnięciu rezerw z głębi kraju nic nie mogło zatrzymać armii radzieckiej przed dotarciem do Berlina.
  To była tylko kwestia czasu.

 12. Glos Prawdy said

  II czesc.

  Stalin robił wszystko, żeby wzmocnić Polskę i nie dopuścić Hitlera do granic ZSRR. A co robiła sama Polska w tamtych, odległych i tragicznych dni? Za 5 dni przed atakiem Niemiec Polska zawiera sojusz wojskowy z Anglią. Dziś próbuja nas przekonać, że to był szeregowy, przelotny związek, nijaki. Ale jeśli przyjrzeć się bliżej…. Po pierwsze – ten związek był obronny przeciwko pewnemu, nie nazwanemu europejskiemu mocarstwu, tylko w pierwszym swoim artykule. A już w drugim artykule Polska i Wielka Brytania byli zobowiązani udzielać sobie wzajemnie pomocy wojskowej i zaatakować niektóre nie wymienione kraje, które mogą stanowić wojskowe lub gospodarcze zagrożenie, lub grupy krajów. Został podpisany tajny protokół, w którym неназванными krajami zostały oznaczone nie tylko Niemcy, ale i ZSRR, a państwa, które upatrzyli sobie strony były Belgia i Holandia dla wielkiej Brytanii , wolne miasto Данцинг i Litwa dla Polski. Litwini w tym czasie zwarijowaliby z wściekłości, gdyby dowiedzieli się, że anglicy podarowali je polakom. W 1920 roku Polska zajęła część Litwy wraz z Wilnem i wbrew światowego żądaniu zwrotu odmówiła, powołując się na to, że generał, dowodzacy wojskami polskimi na Litwie odmówił posłuszeństwa władzy centralnej. Litwini tak znienawidzili Polske, że całą przedwojenna historię nawet nie mieli z nimi stosunków dyplomatycznych. Oprócz tego polacy według tajnego protokołu zdradzili innego swojego sojusznika – Rumunie. W przypadku ataku Węgrow na Rumunie Polska żadnych działań podejmować nie będzie. Podsumowując można powiedzieć, że za pięć dni przed atakiem Niemiec na Polskę, polsko-angielskie jastrzębie jeszcze marzyli, że są w stanie skierować Hitlera ze swoją armią przez Rumunię na ZSRR, a przy tym oderwać tluste kawałki dla siebie. Polakom nawet do głowy nie mogło przyjść, że Hitler zdecyduje się na nich napaść, gdy mają za plecami Anglie, Francje i liczebność armii w prawie dwa razy większa niż niemiecką. Taki to u polaków był styl myślenia. U Stalina styl był inny. Na trzy dni przed atakiem Hitlera na Polskę Stalin dał polecenie zaprowadzić wojska przygranicznych powiatów w głąb kraju. Robiono to po to, aby polacy nie bali się w razie potrzeby rzucać wojska z wschodnich granic na zachód, na front. Takie działania Stalina wywołały w Berlinie panikę. Minister rzeszy d / s Ribbentrop w nocy dzwonił do Moskwy ambasadora Szelenberg z żądaniem okazania protestu. Związek radziecki ten protest przeżył, a już 1 września sowiecki ambasador w Polsce proponował pomoc. W tym samym dniu radziecki ambasador spotkał się z zastępcą ministra spraw zagranicznych Polski Аrtaszewskim, który mu powiedział, że wojska niemieckie zostały zatrzymane i jest równowaga sił, że polska armia liczy 3,5 mln żołnierzy, że ataki nie spodziewali się tego, ale, jednak, sugeruje, że to nie wojna, a jakaś demonstracja siły. W rozmowie z ambasadorem Аrtaszewski dał do zrozumienia, że Polska jest zainteresowana w dostawach broni i prowiantu. W sumie w warunkach już rozpoczętej wojny polacy nie wierzyli, że wojna już trwa. Niemcy zaczęli mobilizację za cztery dni przed wojną i postawili pod broń armię w liczbie 1,8 miliona osób, u polaków do tego czasu armia liczyła 3,5 miliona отмобилизованных zawodników. Zaufanie polaków do swojej wyższości nad niemcami była tak wielka, że w polskich miastach stały się narażać masowym represjom pokojowa niemiecka ludność. Jednak już trzeciego dnia wojny, kiedy niemcy przerwali polskie graniczne umocnienia i wyszli na przestrzeni operacyjnej, kiedy polacy zrozumieli, że prawdziwa wojna rozpoczela sie i niemcy n żartyja, polska armia rzuciła się do ucieczki.
  Kto mógł, starał się uciec za granicę na emigrację i tam „bohatersko” walczyl o wolność Polski, a kto nie mógł uciec, masowo poddał się do niewoli. Co zaskakujące, polacy uciekali od niemców ze ścisłym przestrzeganiem subordynacji. Pierwszym, w pierwszym dniu wojny z Warszawy uciekł prezydent, 5 września rząd, za nimi naczelny dowódca, a tam już wałem generałowie i oficerowie, dając żołnierzom bohatersko ginąć za Polskę, podczas gdy szlachta będzie się martwić ” o trudnych” czasach za granicą. Żeby jakoś zatuszować ucieczke szlachty naczelny dowódca Rydz Smiguj już 3 września podpisał rozkaz, ktory wszedł 5 września: „W związku z panującą sytuacją i kompleksem problemów, który zmienil przebieg zdarzeń się w porządek dnia, należy kierować oś odpadu naszych sił zbrojnych nie tylko na wschód, w stronę Rosji, związana paktem z niemcami, a na południowy-wschód, w stronę związkową Rumunii i dobrze odnoszącej się do Polski Węgier…”. Profesjonalny kretyński rozkazy jest oczywisty. Armii polskiej , aby dostać się do Rumunii i na Węgry trzeba było poruszać się w poprzek osi niemieckiego ataku na Polskę, a wojska z północno-wschodniej Polski trzeba było cofać się prosto na spotkanie z okazji zbliżających się niemców. W rzeczywistości wojskowego sensu w zarządzeniu nie ma, to alibi dla uciekajacych generalow. Coś w tym rodzaju, że uciekli do Rumunii, aby czekać tam całą odchadzaca armię. Naczelny dowódca Рыдзь Смгуй w Warszawie „bohatersko” kierował wojskiem polskim siedem dni, dopóki ktoś nie powiedział, że widział czołgi niemieckie w odległości 60 km od Warszawy. Marszałek zabrał ze sobą lotnicza szmiglowa ekipę, ktora chronila niebo nad Warszawą i uciekł w twierdzę Brzeską. Jednak w Brześciu nie było żadnych linii komunikacyjnych i zarządzania ani z wojskiem. Ani z punktem w Warszawie. No to nie jest straszne, zaczęli wkopywac słupy i prowadzić przewody, to prawda, u marszałka była turystyczna stacja radiowa na trzech ciężarówkach, prawda gdy uciekali z Warszawy zapomnieli kody i szyfry do odszyfrowania doniesień. Podczas gdy goniec pociągiem jeździł do Warszawy za kodami, niemieckie lotnictwo rozgromilo obozowa stację radiową. W rezultacie dowództwo operacyjne polskiej armii odbywało się w następujący sposób – raporty i wnioski wojsk postępowali w centrum dowodzenia w Warszawie,stamtąd goniec motocyklista na złamanych przez naloty lotnicze i zabite uchodźcami drogach wiózł za trzysta kilometrów do Brześcia, tam marszałek powział mądra decyzja, jego decyzja była w siedzibie Bugskiej wojskowej floty, stamtąd krotkofalowy nadajnik wysłał do ministerstwa floty wojennej w Warszawie, stamtąd goniec wiózł go na centrum dowodzenia, stamtąd go wysyłali żołnierzy, którym to już było i nie trzeba. Jedyny plus tego wszystkiego to to, że niemcy od Brześcia były daleko i życie marszałka i jego świty była bezpieczna. Ale ta sielanka nie trwała długo, już 10 września marszałek dowiedział się , że polski rząd bezpiecznie удрало i udał się do biegu w stronę Rumunii, odrobili 600 kilometrów za 6 dni. Polski rząd uciekl za granicę prawie w pełnym składzie, polscy generałowie prawie wszyscy, do 1940 roku ich tylko w Rumunii, na Węgrzech i w Anglii było około 60 osób z 98 przedwojennych. Po klęsce Francji w 1940 roku w wielkiej Brytanii przedostało się ponad 20 tysięcy polaków, czyli około cała dywizja. W niemieckiej dywizji w stanie należało: 1 generał, 5 pułkowników i 620 oficerów. W polskim wojsku w Anglii : 37 generałów, 105 pułkowników i 6 tysięcy oficerów. O tym, że polskie оficerowie tchórzliwie zrzucili żołnierzy i uciekli pośrednio może potwierdzić w następujący sposób. W każdej armii na początku wojny żołnierze niedoświadczonye sa tchorzliwi, dlatego oficerowie zmuszeni do uruchomienia na zaawansowana linie i z tego powodu na początku wszelkich wojen śmierć oficerów nieproporcjonalnie wysoka. Niemcy we wrześniu 1939 roku w walkach z wojskiem polskim straciłli 8 oficerów na 100 żołnierzy. W 1940 roku armia francuska straciła na każde 100 zabitych żołnierzy 43 zabitych oficerów. Dla przykładu armia Rosyjska w Czeczenii na początku kampanii 1995 roku traciła na 100 zabitych żołnierzy 32 oficera. Polska armia została zbudowana na wzór francuskiej, ale we wrześniu 1939 roku na każde 100 zabitych polskich żołnierzy przypadało 3 zabitych polskich oficerów. Innymi słowy ucieczka szlachty z pola bitwy było ogromne i w pierwszych szeregach.

  Tego od polaków nie spodziewał się nikt. Został oszukany Stalin. Gdybym przypuszczał, że szlachta wykopie takiego fortelu, to od razu podłączył bym linię rozgraniczenia stref wpływów
  według starej rosyjskiej granicy i jeszcze 23 sierpnia, podpisując z niemcami pakt o nieagresji ogłasza mobilizację, na które wymagane było co najmniej 15 dni , a więc mobilizację w ZSRR musiał ogłosić dopiero po 11 września, gdy stało się jasne, że Polski już nie ma, a już za 6 dni – 17 września ruszać do zachodnich granic Białorusi i Ukrainy zupełnie nieprzygotowani wojska. Doskonałym frajerem wyglądał i Hitler. 7 września już w Polsce uciekl każdy, kto mógł, a w kwaterze głównej Hitlera na poważnie zastanawiali się, jakie terytorialne wymagania okazać Polsce po podpisaniu traktatu pokojowego. Innymi słowy polacy uciekli i zlikwidowali swoje państwo wtedy, kiedy nawet Hitler chciał go zachowac.
  Myśli Hitlera zrozumieć można. On nie dążył do pełnej okupacji krajów, potrzebował kraju-dostojnicy -wassalo, to bardziej opłaca sie i ekonomicznie i militarnie też istotny komponent. Ale to musi mieć zewnętrzne przyzwoitości, wolność i demokracje. Do tego potrzebne mu było podpisać traktat pokojowy z pokonana Polską. Ale polski rząd w związku z tchórzostwem urzadzil dla swego ludu niespotykane paskudztwo. Kraje neutralne w przypadku dostania się do nich żołnierzy z walczacych krajów obowiązali ich rozbroić i интернировать, tj. aresztować. Druga wojna światowa dała sporo ciekawych opcji takiej oto sytuacji. Na przykład w USA na pacyfiku walczyli z Japonią, w Europie z Niemcami, a ZSRR do maja 1945 roku miał z Japonią pakt o neutralności. W rezultacie na zachodzie amerykańskie samoloty na ziemi z baz we Włoszech, zbombardowaдш Rumunii i usiedli na wypoczynek w Połtawie, radośnie witane i częstowane. A oto na Dalekim Wschodzie, amerykańskie samoloty, ktore bombowali Japonie i otrzymały uszkodzenia i osiadające na radzieckich lotniskach byli internowani, a samoloty skonfiskowane. Od USA reklamacji nie było, neutralność jest neutralność. O czym właściwie mowa? Rumunia była sojusznikiem Polski tylko na wypadek wojny z ZSRR, a w stosunku do niemiecko-polskiej wojny Rumunia miała status neutralny.
  Dlatego one zobowiązane zostały do rozbrojenia i aresztowania nalywajace do nich przez granicę polskie wojsko. Zawierać tyle darmozjadów Rumunia nie była w stanie. Dlatego rumuni przymyka oko na drobne “szuszery” tranzytem uciekajacych do Francji i Anglii. Ale rząd Polski, wybitnych generałów i admirałów Rumunia zobowiązana była aresztować. W Rumuni nie mogli dopuścić do tego, aby niemcy prowadzili rozmowy pokojowe z aresztowanymi przez rząd Polski, tak jak byłby to wrogi akt wobec Anglii i Francji, ale i puścić polaków do Francji rumuni też nie mogli, to by był wrogi akt wobec Niemiec. Gdyby polski rząd poszedl niemcom do niewoli, to byłoby ono zgodne z prawem i niemcy mogli by z nim negocjować. Ale rząd Polski został aresztowany w Rumunii i nie mial uprawnienia. Z przybylych do Francji polaków francuzi zorganizowali 30 września 1939 r. rząd Polski na emigracji, na czele z generałem Sikorskim. Ale na razie był żywego legalny rząd Polski rząd Sikorskiego było nikim. Z takim samym powodzeniem i Hitler z jeńców polaków mógł stworzyć taki rząd i podpisać z nim uzgodnienie. Teraz widzimy jak ciężkie dla narodu polskiego konsekwencje głupoty i tchórzostwa. W rzeczywistości to nie tylko wyeliminowalo państwo Polska, ale i zmusiło Hitlera okupować kraj.
  Ale jeszcze wieksza obrzydliwosc polacy zorganizowali Związku Radzieckiemu. Stalinowi potrzebna była silna i potężna Polska w celu przeciwdziałania Hitlera. Kilka lat później Stalin na konferencji Jałtańskiej swoim sojusznikom tłumaczył to tak: „W całej historii Polska zawsze była korytarzem, przez który odbył się wróg, napastnik na Rosję. Polski korytarz nie może być zamknięty z zewnątrz tylko rosyjskimi siłami. Może on bezpiecznie zamkniętu byc od wewnątrz we własnym zakresie w Polsce. Dlatego Związek Radziecki jest zainteresowany w tworzeniu silnej, wolnej i niepodległej Polski. Pytanie o Polsce – to kwestia życia i śmierci państwa Radzieckiego”. Co ciekawe, do ii wojny światowej, ZSRR nigdy nie uznawał prawa Rumunii na Besarabię, a to o zwrot zachodnich białoruskich i ukraińskich ziem pytanie nawet nie myśleliśmy. A dlaczego? A dlatego, że ziemie te zwiększały i umacniały Polske, a tym samym tworzyli pas bezpieczeństwa i ZSRR.
  http://ellis.ucoz.ru/publ/taktika_i_strategija/nemecko_polskaja_vojna_1939_goda_ili_sverkajushhie_pjatki_shljakhty/12-1-0-103

 13. Andrzej61 said

  Mogą się nawet wymeldować, ale nigdy stąd nie wyjadą

 14. Zdravko said

  Dodałbym

  7. Zmiana systemu monetarnego. Odejście od pieniądza dłużnego, na rzecz powiązania emisji z produkcją.
  8. Zmiana ustawy o zamówieniach publicznych. Zmniejszenie znaczenia ceny w przetargach (projekt PiS) i uzupełnienie go o płace branżowe dla przetargów publicznych.
  9. Dostosowanie systemu szkolnictwa i urzędów pracy do realiów rynku pracy, zwiększenie nacisku na praktykę w szkołach średnich oraz (współ)finansowanie szkoleń dla bezrobotnych, adekwatnych do wymagań przedsiębiorców.
  10. Redukcja, albo przynajmniej wyhamowanie rosnącej liczby pracowników z Ukrainy. Punkt minimum – limity dla powiatów z bezrobociem powyżej 8% i całkowity zakaz (z wyjątkiem opiekunów całodobowych) przy bezrobociu 14% i wzwyż.

  Objaśnienie
  7. Pieniądz to krew w organizmie gospodarki. Nie może jej być za dużo, ani za mało. Podaż pieniądza powinna się pokrywać z podażą produktów i usług. Ilość pieniądza powinna być automatycznie regulowana przez rynek. By podaż pieniądza w jak największym stopniu odzwierciedlała potrzebę rynku, emisję powinno się powiązać produkcją, a wycofanie z konsumpcją. Skrócenie konwersji pieniądza do 1, udrożni żyły gospodarki likwidując zatory pieniężne, z którym zmaga się aż 83% małych przedsiębiorstw.

  8. Zamówienia publiczne mają olbrzymi wpływ nie tylko na nasze otoczenie, ale także rzeczywistość gospodarczą. O ile PiS przymierza się do normalizacji w tej kwestii, o tyle ustawa powinno być uzupełniona o minimalne płace branżowe dla państwowych zleceń.

  W Polsce dumping płacowy jest niestety tematem tabu. Niskie wynagrodzenia tłumaczone są wysokim obciążeniem fiskalnym oraz niską wydajnością. Pomija się natomiast fakt ostrej konkurencji cenowej rywalizujących przedsiębiorstw, co przekłada się na wynagrodzenia. Państwo nie powinno przyzwalać na takie praktyki przynajmniej w sferze publicznej. Wprowadzenie minimalnych stawek branżowych i jasno postawi granicę gdzie przedsiębiorca może szukać oszczędności w wynagrodzeniach i skierować na inne pola jak podnoszenie produktywności, lepsze organizacja pracy itd.

  Rozwiązanie pozbawione jest wad ogólnokrajowych płac minimalnych, które powodują wzrost bezrobocia i ucieczkę w szarą strefę. Przedsiębiorca ma do wyboru normalne płacenie pracownikom, albo rezygnacja z państwowych zamówień. Roczny portfel zamówień publicznych to 160 mld zł, a duża część jest marnotrawiona. Jest więc duże pole do popisu. Podniesienie wynagrodzeń w sferze zamówień publicznych wywrze presje płacową na rynek prywatny. Jak myślicie co zrobi pracodawca zatrudniający ochroniarza za 8zł/h, gdy jednocześnie jakaś jednostka publiczna będzie oferowała 18zł/h? Będzie musiał podnieść wynagrodzenia.
  Stawki byłyby ustalane w zależności od ogólnokrajowej wydajności i możliwości budżetowych.

  9. W Polsce szkolnictwo jest oderwane od rzeczywistości. Za dużo teorii, za mało praktyki. Do tego jeszcze nie uczy się logicznego myślenia. Okres praktyk w szkołach zawodowych i technikach powinna być zwiększona co najmniej do połowy całego okresu nauki. W Liceach Ogólnokształcących natomiast wystarczy semestr praktyk.

  10. Polska gospodarka mimo katastrofalnych rządów Okrągłego Stołu wciąż się rozwija, co skutkuje rosnącym zapotrzebowanie na siłę roboczą. Niestety niedobór pracowników kompensowany jest przez Ukraińskich imigrantów, często o niższych wymaganiach płacowych. Gdyby nie oni to już dawno mielibyśmy rynek pracownika, a co za tym idzie sytuację w którym pracodawca musiałby rywalizować o pracownika. Jak wiadomo najlepszą motywacją są pieniądze, a więc pracodawca musiałby podwyższyć wynagrodzenia. Jeśli jednak ma do wyboru ściągnąć nieograniczoną liczbę Ukraińców to wynagrodzeń nie będzie zwiększał.

 15. Waclaw-L said

  PanMarek & Dictum
  Nic dodać, nic ująć. A co widzimy, psychopatów, babrających się
  w tematach trzeciorzędnych, awanturach. To bardzo świadoma chazarska robota. To niepolacy.

 16. Waclaw-L said

  „…wyższy standard życia na Zachodzie…”
  a konkretnie to o co im chodzi? Więcej trucizny do żołądka?, ciepła woda w kranie?

  Brak tej obrzydliwej przyrody- jakieś lasy z gnijącą ściółką, pałętające się lisy i zające, wstrętne grzyby na pewno wszystkie trujące, strumyki górskie nie ujęte w betonowe koryto…
  Admin

 17. Zdravko said

  Re 16: Pan Waclaw-L i Marucha

  Wyższe zarobki za tą samą pracę, Urzędy traktujące obywatela jako partnera a nie wroga. Lepszy dostęp do przedszkoli, wyższy poziom opieki medycznej (pomijam wesołych Holendrów i Belgów)

 18. Janek said

  Gówna prawda – część I. Jeszcze wieksze g. cz. II.

 19. Merlin said

  „Artykuł II Konwencji ONZ w sprawie Zapobiegania i Karania Zbrodni Ludobójstwa z 9 grudnia 1948 roku, definiuje ludobójstwo jako między innymi:

  c) rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego

  d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy”

  …co robic ?

  jak robic ?…

 20. Merlin said

  PATRIOTYZM – Lech Makowiecki

 21. Merlin said

  sł.muz. Lech Makowiecki

  Ja tu zostaję!
  Choć wszyscy kumple wyjechali…

  Ja tu zostaję!
  Obchodzi mnie, co będzie dalej… Ja tu zostaję!
  Nie dam wypędzić się nikomu…

  Ja tu zostaję!
  Bo tylko Polska jest mym domem…

  Ja tu zostaję!
  By dać świadectwo pokoleniom…
  Z tymi, co Polskę chcą odmieniać dziś…

  Ja tu zostaję!
  Nie chcę taniego dobrobytu…

  Ja tu zostaję!
  Nie dla pieniędzy i zaszczytów…

  Ja tu zostaję!
  Najlepsi ponoć wyjechali…

  Ja tu zostaję!
  Wytrwam, gdy inni się poddali…

  Ja tu zostaję!
  Po co mi w sercu taka blizna?
  Tu gdzie Bóg, Honor i Ojczyzna wciąż…

  Ja tu zostaję!
  Na stół wykładam dzisiaj karty…

  Ja tu zostaję!
  Pora zakończyć czas pogardy…

  Ja tu zostaję!
  Spadają z nieba samoloty…

  Ja tu zostaję!
  Świat musi poznać prawdę o tym…

  Ja tu zostaję!
  Pomiędzy dżumą a cholerą…
  Przyjaciół sobie sam wybieram już…

  Tak, tak, tak! Ja tu zostaję!
  Nie sprzedam swojej hardej duszy…

  Ja tu zostaję!
  By w waszych sercach lody skruszyć…

  Ja tu zostaję!
  Tam sierp dżihadu gardła skroi…

  Ja tu zostaję!
  Krzyż półksiężyca się nie boi…

  Ja tu zostaję!
  Gdy Zachód przed islamem klęka…
  Ja mam swą Wiarę… Ja się nie lękam, nie… Nie, nie, nie!

  e7/ e7/ e7/e7
  e7/ e7/ e7/e7
  a7/a7/a7/a7
  e7/e7/e7/e7
  h7/h7/a7/a7
  e7/e7/e7/H7

  Ja tu zostaję!
  Choć wszyscy kumple wyjechali…

  Ja tu zostaję!
  Wytrwam gdy inni się poddali…

  Ja tu zostaję!
  Wrócicie, gdy już wysprzątamy…

  Ja tu zostaję!
  Ktoś musi wam otworzyć bramy…

  Ja tu zostaję!
  A gdy Jutrzenka nam zaświta –
  Ja tutaj będę i was powitam!

  Chlebem i solą was powitam…
  Chlebem i solą was powitam…
  Chlebem i solą was powitam…

 22. Merlin said

  Cytuje za SSD :
  „Plucie na siebie, wyzywanie sie nawzajem od najgorszych, jest negatywne i do niczego nie doprowadzi.
  Myślmy pozytywnie: jak otumaniony naród wyzwolić spod okupanta medialnego i umysłowego.
  Nie dołujmy się sami, nie kopmy się nawzajem”

  cyt dalej za SSD:

  „Popatrzcie państwo jak działa demokracja:
  Wybiera się na jakiś stołek polityka. Potem ten osobnik (w 99%) okazuje się złodziejem, nieudacznikiem, zdrajca interesu narodowego, agentem obcych mocarstw/służb, w ogóle kreaturą.
  I jaka jest opinia tub propagandowych:, jakie to „polactwo” głupie, znowu wybrali „Polaczka” i maja, co wybrali.
  W takim rozumowaniu jest zawarte wielkie kłamstwo: to nie my wybieramy takich ludzi.
  Wybierają partie, które sa do gruntu skołtunione.
  Politycy nie maja żadnego bata nad sobą, nie grozi im nic za fakt, ze zamiast wypełniać jakąś role w życiu publicznym, do korej zostali powołani, kompletnie się temu sprzeniewierzyli.
  Czy tylko ja widze ten złowrogi mechanizm braku jakiejkolwiek odpowiedzialności, nawet karnej, ze strony niby demokratycznie wybranych polityków?

  I znowu: pozytywne myślenie:
  JOW – jednomandatowe okręgi wyborcze. Ale demokracja do tego nie dopuści, bo wówczas nie partia wybiera, tylko obywatele.”

  raz jeszcze…moze wreszcie ci, ktorzy uzywaja negatywnych slow odnosnie POLSKOSCI zrozumieja !

  ci; ktorzy beda pisac negatywnie nadal…TO NIE SA POLACY !

  „”Plucie na siebie, wyzywanie sie nawzajem od najgorszych, jest negatywne i do niczego nie doprowadzi.
  Myślmy pozytywnie: jak otumaniony naród wyzwolić spod okupanta medialnego i umysłowego.
  Nie dołujmy się sami, nie kopmy się nawzajem”

 23. RomanK said

  Panie Makowiecki…na ch,jow glosujeta….to i ch.ja mata…..do gadania…spiwejta plisss….jak to bedzieta sprzatac…ino koza miotle zjadla:-))) T^fu…..
  Jakei 4 mln???? Od 1976 roku z Polski wyjechalo do 2000 roku 8mln Polakow….Emigracja zarobkowa to nie turystyka sezonawa bandoska…Emigrujacy inwestuja w swoje zycie..i swoje dzieci .ktore zostaja i assymiluja sie natychmiast. PO 60 tce nei ma po co wracac ..do czego…??? dac sie golic tym samym ch..jom co gola Polakow a ci jeszcze krzywia gebe, czeby lepiej im bylo wygolic faldy, czy kosci:-))))
  Panta rei…..kzaxdy ma taki rzad na jaki zasluguje!!!!
  DO rozbiorow tez doprowadzily tylko i wylacznei polskie rzady, polskich herbowych panow z krwi i kosci Piastow….a nei zadnych perderastow!

 24. Boydar said

  „… Do rozbiorów też doprowadziły tylko i wyłącznie polskie rządy, polskich herbowych panów z krwi i kości Piastów …”

  Był Pan przy tym, czy tylko dziadek się Panu chwalił ?

 25. Watazka said

  Znaczy sie Polska – druga Ukraina?

 26. Marucha said

  Re 24:
  Taki głupi fakt, że ğuvniane państewko Prusy, które Polacy mogliby czapkami nakryć, zdominowały Polskę…

 27. Pelagia said

  Jerzy Zięba mailem:

  Pomóżmy śmiertelnie chorym ludziom na lekooporną sepsę !

  Nie znamy dnia ani godziny… nie wiemy czy nas czy naszych bliskich to nie spotka dzisiaj czy jutro !
  Co wtedy ??

  Czy chcielibyśmy znaleźć się w sytuacji, gdzie medycyna jest BEZRADNA ??

  UWAGA !!!! PRZEKAZUJCIE DALEJ !!!

  http://www.poranny.pl/…/smiertelnie-grozna-bakteria-klebsi…/

  Dla przypomnienia,

  email ten (kopia poniżej) wysłałem 02.05.2016. Do tej pory nie mam odpowiedzi, Czy ktokolwiek słyszał, że problem został opanowany? Czy mamy do czynienia z zamieceniem go pod dywan, a ludzie niech sobie umierają?

  Jeśli tak jest to, nie możemy na to pozwolić !

  Jeżeli macie w rodzinie, wśród przyjaciół czy znajomych kogoś, kto ma sepsę, która nie reaguje na żadne leki, lekarze nie wiedzą co zrobić i osobie tej grozi zgon, bardzo proszę zawiadomcie mnie o tym pisząc na :

  sepsa@ukryteterapie.pl

  Spróbuję coś zrobić !!!

  W szczególności chodzi mi o osoby, które w tej chwili walczą o życie z powodu zakażenia bakterią New Dehli.
  ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Główny Inspektor Sanitarny – Marek Posobkiewicz
  Główny Inspektorat Sanitarny
  ul. Targowa 65
  03-729 Warszawa

  Data : 02.05.2016

  Szanowni Państwo,

  W związku z ostatnim doniesieniem jakie ukazało się w mediach :

  http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,lekooporna-bakteria-w-szpitalach-bedzie-narada-epidemiologow,201187.html

  Informuję że :

  Istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo opanowania, zredukowania czy nawet całkowitego zlikwidowania tego problemu we wszystkich szpitalach w Polsce.

  Wiąże się to z podaniem dożylnym dużej ilości tzn.ok.100 do 200 g askorbinianu sodu (co w pewnym zakresie opisałem w mojej książce).

  Bezpieczeństwo tej metody, jest tak wysokie, że niniejszym oświadczam, iż zgłaszam się ochotniczo na podanie mi askorbinianu sodu w wyżej wymienionej ilości, z zachowaniem wszelkich obwarowań prawnych, jakich byście Państwo ode mnie wymagali.

  Informuję również, że metoda ta jest już w Polsce stosowana w przypadkach sepsy (niestety nielegalnie) gdzie pacjenci nie utracili życia pomimo tego, że metoda ta była zastosowana, kiedy byli oni już w stanie agonalnym.

  Rozumiem, że ta metodologia nie jest znana w Polsce, jednakże w obecnej sytuacji, jakiekolwiek zwlekanie ze zrobieniem czegoś bardzo konkretnego, spowoduje niepotrzebną śmierć wielu pacjentów zwłaszcza, że standardowe podejście się nie sprawdza.

  W przypadku zainteresowania Państwa rozwiązaniem tego niezwykle poważnego problemu, bardzo proszę o natychmiastowy kontakt.

  Z wyrazami szacunku,
  Jerzy Zięba
  Autor : „UkryteTerapie – czego Ci lekarz nie powie”

  http://ukryteterapie.pl/
  http://www.polacydlapolakow.pl/
  https://web.facebook.com/ukryteterapie
  +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

  Pozdrawiam,
  Jerzy Zięba

 28. Boydar said

  Państewko Prusy fucktycznie było gówniane, prawie jak treść artykułów w Gazecie Wyborczej. Szkoda że zapominamy, że ani państewko Prusy ani gazwyb nie były bytami samodzielnymi a jedynie emanacją czegoś znacznie większego, starszego i bardziej jadowitego.

  „Rośliny sprawdzały się zwłaszcza jako środek do zatruwania źródeł wody. W 590 roku p.n.e. liga miast greckich pod przywództwem Aten zaatakowała Kirrhę, której mieszkańcy przywłaszczyli sobie święte ziemie Apolla i prześladowali pielgrzymów udających się do wyroczni w Delfach. Oblegający miasto przecięli rury wodociągowe i domieszali do wody sok z ciemiernika. Mieszkańcy, nagle zaatakowani przez potworne wymioty i biegunkę, nie mieli siły bronić miasta.”

  http://wyborcza.pl/duzyformat/1,127291,1989032.html

  Mogliśmy tę „emanację” zmiażdżyć, wyplenić, wypalić bez śladu.
  Admin

 29. Boydar said

  Tak, zamieniłbym jedynie słowo „mogliśmy” na „powinniśmy”. Niejeden gdyby wiedział że się przewróci, to by się wcześniej położył. Nad tym abyśmy nie wiedzieli, pracowano długo i ciężko przez prawie tysiąc lat. I nie byle kto, ale najlepsi na świecie fachowcy.

  Gdybym sam na Bolka jak głupi ch.uj nie głosował, nigdy by mnie nie oświeciło; widać i błędy są w przyrodzie potrzebne.

 30. revers said

  No nie takie ludobójstwo, skazanie polakóów na diaspore, w zamian tysiące majdanowców melduje się w urzedach pracy Wrocławia i Lodzi.

  http://dziennik-polityczny.com/index.php/spoleczenstwo/4609-islamizacja-zachodu-ukrainizacja-polski-co-miesiac-we-wroclawiu-zatrudnia-sie-tysiace-ukraincow

 31. Zby said

  Polacy na szmatę w UK.
  Chazarzy czekają , aż się wyniesiecie.
  Czysto i bez szarpaniny :-))

 32. ad 27

  hi hi , ha ha, he he . To inz. Zieba nie tylko raka leczy wit. C ale i sepse? co raz, qa, lepiej . Cwaniaczek , witaminamy kazdy moze leczyc , nawet inzynier , do pudla nie pojdzie w tej demokracji , w koncu wit C nawet w mega ilosciach nie jest szkodliwa . Czyzby juz zostal polskim milionerem dzieki witaminie? nie bedac zydem, ubekiem i bez powiazan z wsi? . no niemozliwe:)

 33. Rockrider said

  Ad 1

  Witam,

  Przepraszam bardzo, jestem młodym Polakiem, za wszelką cenę chcę się utrzymać w państwie. Niestety staje się to coraz bardziej niemożliwe, aby zdementować część myślących „za darmo by chciał, albo z socjala”, pozwolę sobie nadmienić: za darmo nic nie dostałem. Praca w dzisiejszych czasach ogranicza się (dla takich osób jak ja) do pracy w korporacji. Wiemy co oznacza „wyścig szczurów”. Brać w nim udział muszę, ponieważ moi rodzice nie byli wykształconymi ludźmi w strukturach PRL-u. Sami zaś nie poradzili sobie na tyle, aby rozwinąć skrzydła. Tę „spuściznę” przekazali nam – swoim dzieciom. Sytuacja obecnie wygląda tak, że dzienny tonaż mam większy niż ludzie na kopalni, płace odpowiednio mniejsze. Jako, że muszę poradzić sobie z biegiem czasu (wiecznie sił nie będzie) staram się odciążyć młodsze rodzeństwo, by się mogło kształcić i zadbać o lepsze jutro (sam zrezygnowałem z uczelni wyższej na rzecz pracy). Względem tego co napisałem nie mam co narzekać, ludzie w Polsce mają znacznie gorzej, gdzie całe rodziny nie mają pracy. Więc jeśli ja dokładając do budżetu domowego lwią część swoich zarobków, chcę wyjechać. Co mają robić Ci ludzie? Mnie nie jest stać na mieszkanie na własność, jest wynajem. Samochodu też nie mam – komunikacja miejska jest tańsza. Na ogół używam roweru. Więc taki Jan czy Michał widząc biedę w domu i brak perspektyw będzie się chwytał czegokolwiek, aby przetrwać. Zmywak za granicą da mu choćby promil samodzielności. Proszę się nie dziwić i nie negować, że młodzież ucieka z kraju, gdzie nie ma się jak kształcić. Nie ma perspektyw na bliższą, nawet nie wspomnę o dalszej przyszłości. Młodych dziś często nie stać na kredyt, z racji wkładu własnego, ponieważ wegetują od 10-tego do 10-tego każdego miesiąca. Przykre jest to, że pracuję z ludźmi o otwartych umysłach, a zawsze blokiem do czegoś sensowniejszego w życiu jest brak zaplecza finansowego. W wielu przypadkach jak i moim nie ma się do kogo nawet zwrócić o pomoc, ponieważ my młodzi bierzemy na siebie nie swoją odpowiedzialność oraz obowiązki. Rezygnując z założenia rodziny, podejmuje się wyzwania stworzenia możliwości swojemu rodzeństwu i tu również nie jestem w żaden sposób wyjątkowy. Założyć rodzinę jest łatwo, tylko pytanie jest takie, czy chciałbym przekazać swoim dzieciom to co przekazano mnie? Jak rozmawiam z swoimi rówieśnikami, wielu przeżywa traumę z nieporadności, którą jest tenże brak możliwości własnego egzystowania. Brak perspektywy awansu (mamy swoje zasady) zdaje się pogłębiać ten stan. Jednak jeśli jest tak wiele osób, które mają tak proste marzenia jak: „chciałabym mieć umowę na 3 zmiany i czas nieokreślony”, lub „fajnie byłoby skoczyć gdzieś na wakacje w tym roku”. Przecież my nawet nie skończyliśmy 30 lat, a nasza przyszłość kreuje się w czarnych barwach. Każdy z mnie znanych dokształciłby się z danego zakresu, aby otrzymać lepszy wakat. Pracodawca jednak o to nie dba, ponieważ jest nas tysiące (jesteśmy z ostatniego wyżu demograficznego). Jeśli posiadalibyśmy zaplecze otwarlibyśmy własne firmy. Jednak, ani system, ani nasze możliwości na to nie pozwalają. Więc drodzy Państwo, nie dziwcie się, że kolejne 4 miliony ludzi chce wyjechać. Zresztą jest takie nie głupie powiedzenie: „Jestem biedny, bo jestem głupi. Jestem głupi, bo jestem biedny” Cholernie życiowe.

  Pozdrawiam.

 34. -- said

  ……..lata temu, ludzie z Gniechowic, Hurtowni – 3 wlascicieli, w rozmowie smialo sie, ze „Polaczki wyjada z Polski i beda zapladniali Europe…”

  16 lat temu wlasciciel Hurtowni w Gizycku, o tej samej profesji doradzal mi, jak to najlepiej Polakom bedzie wyemigrowac do Anglii, bo w Polsce nie bedzie emerytus…

  —————-

  Nie wiedzialem, ze to Zydzi.., NIe wiedzialem, ze juz wowczas byl Plan Depopulacji Polakow, Plan Wyrzucenia Polakow z Polski… Slyszalem, jak mowili, ale nie rozumialem, nie wiedzialem, ze to Zydzi udajacy Polakow…

  …i …. to sa wlasnie tacy ludzie ktorzy rzadza za plecami takich gnid jak Komorowski, Tusk…
  My psioczymy na „Tuskow” a reke podajemy takim z „Gizycka, Gniechowic”…i innym bo –

  – Uni sa w kolo nas i my im lizemy zady, w oczy patrzac by nam dawali prace….za tysiac zlotych miesiecznie…wysylajac nasze dzieci na Sodomicki Zachod, cieszac sie , ze im sie „powodzi na zmywakach” a w samej Polsce sasiadom opowiadamy jak to im dobrze…bo nam dziecko przesle 100 Funtow miesiecznie….

  Tak jest
  Tak upadlismy
  Tak sobie poscielilismy….

  Jak zobaczymy prawde o nas…?
  Jak sie podniesiemy…?
  Jak uprzatniemy Polske…?

 35. ad 33

  z robota na zachodzie tez nie jest rozowo . Moze jeszcze w Niemczech lub Anglii jest szansa zalapac sie na jaki zmywak albo mycie okien , glownie w wiezowcach . Ale chetnych jest duzo . 50 %
  mlodych ( do 25 roku zycia ) Grekow, Hiszpanow , Portugalczykow , nawet Wlochow i Francuzow nie ma pracy . Jest zle , bedzie gorzej . Az powstaniemy , my , ktorych dreczy glod!

 36. w styczniu 2016 440 000 obywateli UE pobieralo socjal w Niemczech : 92 000 Polakow , 71 000 Wlochow , 70 000 Bulgarow , 57 000 Rumunow .
  Ale co tam , co roku wpuszczamy minimum milion ciapatych ( och , sorry za rasizm)

  Skąd te dane?
  Admin

 37. ad Admin

  przeciez z gugla : http://www.focus.de/finanzen/news/arbeitsmarkt/sozialhilfe-440-000-eu-buerger-beziehen-hartz-iv-in-deutschland_id_5480534.html

 38. Kukulka said

  Ad 5

  „NIe tylko mlodziaz, ale starzy rowniez sa zagubieni w bezsilnosci. To system, ktory nie obali jedna osoba.”

  Tworzyc grupy SAMOPOMOCY np. przy ochotniczych strazach pozarnych,

  Przy LESNIKACH i innych PATRIOTYCZNYCH grupach mundurowych !

  POMOC SASIEDZKA : wiedza sasiedzi jak kto siedzi … I KIM JEST 😉

  LACZYC WSZYSTKIE PATRIOTYCZNE SILY : zamiast dywagowac na tematy „kto co komu tzn. Rodzimowiercy i Katolicy” LACZYC KAZDE SILY POLSKIE czytaj / DLA POLSKI

  Ulatwiac , takze symbolicznie i psychologicznie POWROTY DO OJCZYZNY.

  Nie straszyc , nie zniechecac, nie przygnebiac…wrog chce oslabic DUCHA, ZACHOWAC JASNE MYSLENIE !

 39. Kukulka said

  Ad 9

  U naszych Przodkow takie pisanie czyli CZARNOWIDZTWO bylo karane BANICJA.

  POLSKA JEST I BEDZIE, a ty czarnowidzu odpowiesz przed PRZODKAMI…za to; iz zamiast budowac konkretnie rzeczywistosc OJCZYZNY, zamiast pomagac Rodakom, zamiast uzyc twego Zycia na WZMOCNIENIE SILY NARODU siejesz zamet, strach, ktory niszczy i paralizuje, siejesz beznadzieje i pamietaj:

  KTO MIECZEM WOJUJE OD MIECZA I ZGINIE!

  Na tym stoi, stala i stac bedzie NASZA SLOWIANSKA ZIEMIA !

 40. Kukulka said

  Ad 8

  „nieszczesnego” ze slowami ostroznie…gdy mowa o ukochanym kraju – zadnych negatywnych slow nie uzywac

  SLOWO MA MOC.

  Nasze slowianskie SLOWA maja MOC SPRAWCZA:

  SURDEW – Tajemnicze znaczenie języka słowiańskiego

 41. Kukulka said

  Ad 34
  Cytuje za SSD :
  „Plucie na siebie, wyzywanie sie nawzajem od najgorszych, jest negatywne i do niczego nie doprowadzi.
  Myślmy pozytywnie: jak otumaniony naród wyzwolić spod okupanta medialnego i umysłowego.
  Nie dołujmy się sami, nie kopmy się nawzajem”

  „16 lat temu wlasciciel Hurtowni w Gizycku, o tej samej profesji doradzal mi, jak to najlepiej Polakom bedzie wyemigrowac do Anglii, bo w Polsce nie bedzie emerytus…”

  No wlasnie, ten typ pasozyt mial hurtownie: nic nie produkowal, nic nie uprawial, nie karmil, nie leczyl, nie nauczal…a mial szmal i wypychal POLZAKA DO OBCYCH…i na dodatek sie z tego naigrywal…

  czyli ten typ pasozyt bal sie POLAKA w Polsce… a moze gdy wszyscy Polacy do POLSKI WROCA, to pasozyty same uciekna… NIEZBADANE SA WYROKI BOZE….

 42. Kukulka said

  A dlaczego chca by Polacy wyjezdzali z Ojczyzny, dlaczego mordowali na wolyniu, dlaczego wyprowadzili tysiace oficerow i ich KAPITAL GENETYCZNY na& „zachod” i inne kraje ?

  otoz dlatego:

  http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

 43. ad 41

  hahahaha, to juz od zarania kapitalzimu w Polsce – hurtowni ( zlote kapitalistyczne gory , wszyscy pamietamy) bylo zle ……. to jak , do qy nedzy, moze byc dobrze w tym kapitalizmie?

  komunisci juz zawsze wiedzieli – nie moze byc dobrze

  Co Pan chce nam przekazać, Panie Andrzeju? Czy kapitalizm jest dobry, tylko Polacy doń nie dorośli – czy też jest zły?
  Admin

 44. Kukulka said

  ad 29

  „Tak, zamieniłbym jedynie słowo „mogliśmy” na „powinniśmy”. Niejeden gdyby wiedział że się przewróci, to by się wcześniej położył. Nad tym abyśmy nie wiedzieli, pracowano długo i ciężko przez prawie tysiąc lat. I nie byle kto, ale najlepsi na świecie fachowcy.

  Gdybym sam na Bolka jak głupi ch.uj nie głosował, nigdy by mnie nie oświeciło; widać i błędy są w przyrodzie potrzebne.”

  panie Boydar, jak czesto, celnie w dziesiatke dziesiatki…

  Wielu uczciwych ludzi glosowalo na szpicli, wielu inteligentnych na zdra…w, wielu dobrych na potworow…
  Bo dobro i szlachetnosc nie podejrzewa podstepu.

  Tak sie wlasnie uczymy.

  A „oni” pracowali nawet i od 5000 tysiecy lat…a wlasciwie to duzo wczesniej…bo juz od Egiptu…

 45. Kukulka said

  Ad 42

  Prosze Pana, tu nie o „kapitalizm”…biega…swoja droga „kto” to wymyslil?

  Niech Pan poslucha tego filmu, ot tak dla „przygody” ja rozumiem, nie od razu Krakow zbudowano, ale chwila refleksji nie zaszkodzi : JAK ZYC W POLSCE …mimo tego , ze obcy dziala…przepraszam, probuja dzialac wbrew polskim interesom…

  .https://www.youtube.com/watch?v=-XTHLLWvqAI

 46. Kukulka said

  Z Arturem Milickim, współzałożycielem Akademii Bosej Stopy rozmawiamy o:
  – dlaczego warto zamieszkać na wsi aby być wolnym
  – ile trzeba zainwestować
  – rodzaje własności
  – samowystarczalność
  – czym jest rząd / anarchia / demokracja
  – skąd się bierze wolność
  – czym jest utopia
  – prawo naturalne a państwo
  – ekonomia darów
  – konsensus
  – federacje autonomicznych wspólnot
  – droga życzliwości

 47. Kukulka said

  Wyszlo …a powinno byc

  ad / 43 do pana Andreas Lemke

 48. ad Admin

  kapitalizm sie wypalil . Mial jeszcze moze racje bytu , przede wszystkim podstawy, majac w przeciwaadze socjalistyczny blok wschodni . Bez niego ruszyla niszczaca sie sama jego machina .
  Przyszlosc lezy w dyktatorstwie panstwowym . Nie jestem zwolennikiem pisu , ale dualnosci Singapuru i Chin to juz tak . Ale jak to pogodzic to z nasza slowianska ulanska fantazja i brakiem dyscypliny – to juz nie wiem.

 49. Kukulka said

  Ad 17

  …opieka medyczna???hmmmm
  A czy ludzie tam dluzej zyja?

  Chemia, szczepionki zakazone, zniewolenie duchowe…hmmmm

 50. Kukulka said

  Ad 28

  „Państewko Prusy fucktycznie było gówniane, prawie jak treść artykułów w Gazecie Wyborczej. Szkoda że zapominamy, że ani państewko Prusy ani gazwyb nie były bytami samodzielnymi a jedynie emanacją czegoś znacznie większego, starszego i bardziej jadowitego.

  „Rośliny sprawdzały się zwłaszcza jako środek do zatruwania źródeł wody. W 590 roku p.n.e. liga miast greckich pod przywództwem Aten zaatakowała Kirrhę, której mieszkańcy przywłaszczyli sobie święte ziemie Apolla i prześladowali pielgrzymów udających się do wyroczni w Delfach. Oblegający miasto przecięli rury wodociągowe i domieszali do wody sok z ciemiernika. Mieszkańcy, nagle zaatakowani przez potworne wymioty i biegunkę, nie mieli siły bronić miasta.”

  „oni ” nad tym pracowali…ot tak:

 51. Kukulka said

  Ad 28

  „„Rośliny sprawdzały się zwłaszcza jako środek do zatruwania źródeł wody.”

  ano wlasnie…a kto to w 15, 16 i nastepnych wiekach produkowal gorzale? Kto mial gorzelnie, szynki, wyszynki? Kto toczyl piwo i podobne? I KTO CZEGO DOKLADAL dla wloscian , mieszczan i rycerzy, ktorzy do karczm zachodzili?

  Jak zwykle CELNIE PANIE BOYDAR !

  teraz pytanie : Jak ODTRUC ciala i umysly,

  Ano przestac pic zatrute ciecze : TRUnek…TRUTKA…TRUp

  Przodkowie w slowach dali ostrzezenie…

 52. ad 45 kto to ” wymyslil” ? – domyslam sie ze , chodzi o ” wymyslony” kapitalzm

  i na tym wlasnie polega najwieksza porazka transformacji . Dorwalismy sie do kapitalizmu , ale bez zrozumialej ulotki na czym on pole ga i jakie z nim wiaza sie niebezpieczenstwa i ryzyko.
  Anty bolszewicka propaganda osiagnela swoje – oglupila narody . I zniszczyla je . warto by sie zapytac , dlaczego ta wspaniala Ameryka tak panicznie bala sie i boi sie po dzien dziejszy Rosji i ewentualnego bolszewizmu? Wielki i bogaty boi sie karla ? a moze to realna obawa , ze nierowny stan posiadania i bogactwa zapragnie rownosci i sprawiedliwosci ?

 53. ? said

  Re 34:
  To żydzi, a konkretnie, „polscy” żydzi – frankiści. Słyszał Pan o nich? Oni opanowali Polskę powiatową.

 54. Kukulka said

  ad 51

  „dlaczego ta wspaniala Ameryka tak panicznie bala sie i boi sie po dzien dziejszy ”

  Boi sie bo zbudowana na ludobojstwie INDIAN

  „Ziemia gromadzi prochy”

 55. Kukulka said

  Ad 53 „?”

  …wyglada na to , ze sa tez w strukturach noszacych sukienki, bo wiele z tych osob jakos dziwnie zacheca Polakow do emigracji, taki jesden wplywowy mnich to nawet mowi tak” Tutaj to ty niczego nie znajdziesz, nikogo…”a sam siedzi w …nie napisze z dyskrecji..; duzym szmalem obraca ten mnich…

 56. Kukulka said

  http://www.eprudnik.pl/zatajone-przed-polakami-bogactwa-polski-czyli-najwieksze-oszustwo-prl-bis-tzw-iii-rp/

 57. Kukulka said

  .https://www.youtube.com/watch?v=aB1hs-W4S98

 58. Kukulka said

  .https://www.youtube.com/watch?v=pA18PEK-WEo

 59. Merlin said

  Rodacy, przypomnijcie sobie o WIELKOSCI I SILE DUCHOWEJ naszych PRZODKOW .

Sorry, the comment form is closed at this time.