Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Islamizacja zachodu, ukrainizacja Polski? Co miesiąc we Wrocławiu zatrudnia się tysiące Ukraińców.

Posted by Marucha w dniu 2016-05-12 (Czwartek)

Według danych urzędu pracy, co miesiąc we Wrocławiu jest zatrudnianych aż 5 tys. kolejnych obywateli Ukrainy. Aktualnie legalnie w tym mieście pracuje już ponad 40 tysięcy Ukraińców, z czego wielu przyjechało z rodzinami.

Ukraińcy coraz liczniej przyjeżdżają także w inne regiony Polski.

W 2015 roku do Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu wpłynęło ponad 36 tys. oświadczeń o chęci powierzenia pracy cudzoziemcowi. 99 proc. wniosków dotyczyło Ukraińców. 2,5 tys. kolejnych osób złożyło wniosek osobiście do wojewody.

Przedstawiciele urzędu przyznają, że tendencja jest „zdecydowanie rosnąca”. Od października do stycznia wpływało tam ok. 3,5 tys. oświadczeń miesięcznie. W lutym i marcu było to już powyżej 5 tys. miesięcznie.

Ukraińcy najczęściej zatrudniani są w niskopłatnych zawodach, ale nie tylko. Pojawia się m.in. coraz więcej ukraińskich informatyków, którzy zakładają swoje firmy w Polsce. Szef wrocławskiego koła Związku Ukraińców w Polsce Ihor Salamon twierdzi, że niektóre korporacje wolą ściągnąć do pracy informatyków z Ukrainy, ponieważ „są równie dobrze wykształceni, a przy tym zarabiają mniej”.

Ukraińcy coraz częściej przyjeżdżają do Polski z całymi rodzinami. W szkołach podstawowych we Wrocławiu uczy się już 300 dzieci z Ukrainy. Wrocławskie koło ZUwP planuje nawet jako związek otworzyć ukraińską szkołę podstawową i gimnazjum.

Dolny Śląsk to nie jedyny region, do którego w poszukiwaniu pracy ściągają Ukraińcy. Coraz więcej z nich przyjeżdża m.in. do województwa łódzkiego. Pod koniec ubiegłego roku informowano, że wniosków o kartę stałego pobytu dla cudzoziemców przybywa tak szybko, że w łódzkim Urzędzie Wojewódzkim zaczynało brakować urzędników.

Nawet na portalach oferujących pracę można natrafić na ogłoszenia kierowane bezpośrednio do Ukraińców. Często towarzyszą im propozycje ułatwiające pracę, jak np. bezpłatny kwaterunek, wyżywienie i dojazd od miejsca pracy.

Pojawianie się Ukraińcy na rynku pracy powoduje sytuacje konfliktowe. Polscy pracownicy jednej z łowickich firm skarżyli się, że Ukraińcy zabierają im pracę. Polacy nie decydują się na przyjęcie części ofert, ponieważ uważają je za zbyt nisko płatne. Na takie rozwiązania godzą się jednak Ukraińcy. W Kutnie część mieszkańców twierdziła, że godzą się oni pracować za połowę normalnej stawki wynagrodzenia.

W 2015 roku, według danych z września, w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łowiczu pracodawcy zgłosili chęć zatrudnienia ponad 3,4 tys. obywateli Ukrainy. W Łodzi było to ponad 5,6 tys. zgłoszeń, w Skierniewicach ponad 1,4 tys., a w powiecie rawskim ponad 3,8 tys.

Gazetawroclawska.pl
http://dziennik-polityczny.com

Ciekawe, czy wzrosła również produkcja siekier i pił.
Admin

Komentarzy 58 do “Islamizacja zachodu, ukrainizacja Polski? Co miesiąc we Wrocławiu zatrudnia się tysiące Ukraińców.”

 1. Zgorzkniały said

  Polacy Polakom zgotowali ten los.

  Tak! Wiem co mówię.
  Pracuję w jednej firmie bez żadnej umowy, wykonując praktycznie pracę dwóch stanowisk za 1200zł na miesiąc. Praca odpowiedzialna, bez wykonania czynności na moim stanowisku firma stanie. Właściciel zatrudnił już trzech młodych ukropów, pracują za jeszcze bardziej gówniane pieniądze niż polska załoga.

  Pan Właściciel ma kilka samochodów (wszystkie są na firme oczywiście), motor, kampera, buduje się. Ostatnio zainkasował kontrakt na kilkadziesiąt tysięcy. Z załogi premię dostaje w zasadzie głównie zatrudniona w zakładzie rodzina właściciela. On nie jest żadnym czosnkiem czy mieszańcem, tylko Polakiem. Wiem bo znam tę rodzinę.

  Żyć się odechciewa…

 2. Siggi said

  Pozostał jedynie „łabędzi śpiew”po Polsce Ludowej.
  W l.70-tych zintensyfikowano w Polsce dywersję propagandową Zachodu dosłownie wszędzie wykorzystując większy zakres liberalizmu czasów E.Gierka.Przyjazd Wojtyły w maju 1979r do Polski już jako prezesa Vaticanu i jego słynne zaklęcie:…”Niech zstąpi duch twój i odnowi oblicze ziemi,tej ziemi”było daniem sygnału-komendy do działania.Co było dalej, to byliśmy tego świadkami.Te szydercze wypowiedzi o prawach człowieka,wolnościach,wartościach,demokarcji chwyciły na lep naiwne masy i skutki tego mamy niestety dziś.Tak więc dobrze już było,a będzie jeszcze gorzej.
  Z sarkazmem o tym piszę,bo niewiele mi zostało,ale za to coraz więcej obaw o los młodego pokolenia,Ojczyzny-Polski.W obecnym świecie nie ma”zmiłuj się”,brutalizacja idzie z całą siłą a my jako ludzie,obywatele,państwo coraz bardziej bezradni,bo za nas decydują gdzie indziej.A ci co rządzą ,to niby z wyboru,a jednak gdzieś namaszczeni.
  Płakać się chce…

 3. Glos Prawdy said

  Nie chcę powiedzieć że wszyscy, ale duzym procencie ukraińcy są bardzo bezczelni, uporczywi w swoim, najpierw gotowi na wszystko, aby zdobyć trochę pieniędzy. a potem wypychają ludność tubylczą, góruja nad wszystkimi. Istnieje pewna pracowitość u nich, ale jak tylko uda im się wyżej wznieść – potrafią zdeptać i nic nie robic.

 4. Glos Prawdy said

  Organizatorowi „Nieśmiertelnego batalionu” w Kijowie spalone mieszkanie. Bez dachu nad głową pozostał z żoną i dwoma nastolatkami-córkami.
  http://nashaplaneta.su/news/organizatoru_bessmertnogo_batalona_v_kieve_sozhgli_kvartiru/2016-05-12-18652

 5. rafal z said

  U mnie w malutkim miasteczku przy… zachodniej granicy PL przyjechało tylu Ukraińców, że aż trudno uwierzyć. Procesy które na zachodzie trwały latami u nas zachodzą z dnia na dzień. Nie wiem ile przyjechało Ukraińców wg statystyk ale może to być kilka milionów

 6. JO said

  ad.1. Wlascisiel nie jest Polakiem… 100 %

 7. Joannus said

  Ad 1
  ”Polacy Polakom zgotowali ten los.
  Tak! Wiem co mówię.”

  Rzeczywiście wie Pan.

  Weźmy tylko stosunek społeczeństwa do ukropów w czasie i po zakichanym ”majdanie”. Trochę czasu minęło, a do dziś na palcach rąk i to nie wszystkich liczę wypowiedzi postronnych osób nie opowiadające się po stronie ukropów, a za to złorzeczących dla Rosji.

  Dopóki autorytarna władza nie rozpierzy na strzępy demokracji interes narodowy nie będzie miał miejsca.

 8. Joannus said

  Ad 6
  Panie JO, czy człowiek postępujący niegodziwie przestaje automatycznie być Polakiem.

  Tak twierdzą Żydzi, przyparci do muru przykładami żydowskich bandytów. „On już nie jest żydem”.
  Stracił, qrva, „łączność duchową” ze swym narodem, bo genetycznej przecież nie.
  Admin

 9. Armagedon said

  Pejsaci napędzają wojnę na Ukrainie. Ukraińcy uciekają stamtąd do Polski. Pejsaci przejmują majątek. Ukraińcy godzą się ze swoją biedę u siebie. Napychani są do naszego kraju. Kaczor ich przyjmuje. Mężczyźni tej nacji są chamscy i bezwzględni. Przekonałem się o tym kilkakrotnie. Piąta kolumna się rozwija u nas. Pejsaci będą ja kierować przeciwko nam. Cześć Polaków jest nahalnie wyrzucana z kraju. Jeszcze nam brakuje „imigrantów”. ….Nóż sam się otwiera w kieszeni.
  Niestety musi dojść do rozróby. Wobec takich co są w korycie warszawskim nie ma po co robić manifestacji pokojowych – musi być zadyma. Tylko uwaga – policja „polska” jest tak nafaszerowana Ukraińcami, że wolno im strzelać, tak jak na Marszu niepodległości 11 listopada. I oni tak zrobią. Tak jak komunizm w Polsce zaprowadzała nacja nienawidzącą Polaków, tak teraz tworzą następną bandę (Ukraińcy i „imigranci”) , która gotowa będzie do ataku. Pejsaci i różnego rodzaju szabesgoje o to dbają. Nie na darmo naszym panstwem rzadzili Wolski, Stolzman, szabesgoj Boleslaw, Kalksztajn, Szczynukowycz, Goldsztajn, Berman, folksdojcz Muller, szabesgoj TWdocent Buzek itd itd. A gdzie my jestesmy, my Polacy?

 10. Maćko said

  Pamietajmy, za NAJWIEKSZA na Swiecie placówka dyplomatyczna to KONSULAT NIEMIEC we Wroclawiu. 700 osób.

  Cos nam to sugeruje?

 11. Maćko said

  1. Jesli pracuje Pan dobrze to warto pokazac to szefowi i poprosic o podwyzke.
  Ja szefów zawsz mialem dobrych ale z opowiadan rodzinnych wiem, ze pólzydówka pracowala w suterynie u Zyda za marne grosze i przez dlugie godziny. Wreszcie sie wnerwila i poszla mu wygarnac. Wysluchal i powiedzial: no jak Pani nic nie mówila to myslalem ze Pani jest dobrze…. przesunal na pietro i dal podwyzke.
  Na innym etapie zyd mi placil i chcial kredyt czekami na pare miesiecy tuz przed wyjazdem. No to mu powiedzialem ze wole aby zaplacil wszystko przed wyjazdem. Prawie sie rozczulil facet z mojej przezornosci, wpadl jeszcze pare razy i uczyl robienia interesów. Nieglupie mial rady.

  Musi Pan oceniec sytuacje, jakie jest ryzyko, jakie sa szanse na inna prace, ale, niech Pan nie bedzie zgorzknialy tylko dynamiczny i troszczacy sie o siebie.
  Szanuje sie tylko silnych i odwaznych
  Powodzenia

 12. Watazka said

  Ihor Salamon to taki sam Ukrainiec jak ja.

 13. aa said

  przyjezdzam zwykle raz do roku do wroclawia i tym razem z przerazeniem stwierdzam-Nasz Wroclaw to juz Lwow-na kazdym kroku ukropy-w rynku juz trzy ich knajpy, pelno gownazerii w zolto niebieskim samochody-drogie-na ukropskich numerach w urzedzie miejskim ucza sie ukropskiego-Polska i Polacy zupelnie oglupieli trzesa dupami przed „islamistami” a wposcili miliony greko Katolikow i swych smiertelnych wrogow-Wolyn. Pewno niedlugo wreszcie wyniosa sie do swego Lwowa gdzie ich banderowcy wyrzna a ukropy przejma Polske-i jak zwykle Polak zostanie z lbem w sraczu i dalej bedzie plol na Ruskich-swych jedynych mozliwych przyjaciol

 14. Maćko said

  Aa – za dymem sa Niemcy

 15. Watazka said

  6
  JO
  Jak nie wie, to niech nie gada.
  Zagladal w majtki?
  Ja wiem, ze Polacy sie skarza tez i na Polakow.
  Przeciez nie jestesmy aniolami.
  W Polsce jest nedza i system zmusza do wszelkiego dranstwa.
  Takiego rozboju i takiej ilosci przestepstw jak obecnie, polskie kroniki nie notowaly chyba od czasow Mieszka I-go.

  Panie JO
  Z calym szacunkiem, zwalnianie Polakow od odpowiedzialnosci za porzadek w kraju jest bardzo niebezpieczne: nie rozwiazuje problemu i zacheca do zaniedban bo sie zwala wine na innych.

  Bywaja Polacy nieprzekonywalni i nie ma na to rady.
  Ile ja sie glupot zawsze naslucham w czasie kampanii wyborczych!

  Czy Polacy oslepli, ze glosowali na PiS , ktory obradowal w Krakowie w Knessecie?

  Czy nie pamietaja kto wystepowal na majdanie?
  Dlaczego Polacy glosuja na zydow i banderowcow?.
  Pol majdanu zasiada w polskim sejmie. Niech ich pan sprobuje ruszyc.
  Popieralismy majdan i sladem Pilsudskiego, chcielismy z Ukrami napasc na Moskwe.
  Pamietam jak mi zmyli glowe na gajowce chyba ze trzy lata temu jak sie zaczela chryja z uchdzcami.
  Napisalem, ze sie muzulmanow w Polsce nie boje bo ich zydy nie wpuszcza.
  Dostalo mi sie wtedy od samego ‚naczelnego’.
  No i nie wpuszczamy muzulmanow bo musimy zarezerwowac miejsce dla „Slowian” i kulturowo bliskich Europejczykow.
  Bo za duzo nawpuszczalismy Czeczencow.
  Teraz bedziemy wpuszczac Turkow bo sa o duzo lepsi od Syryjczykow i Libijczykow.

  Niech mi pan powie, panie JO:
  Jak dlugo Polak bedzie stal rozkraczony jak krowa w rowie i gardlowal na ruskich – a w tym czasie mu sie stodola pali?

  I co w Knessecie robila pani profesor? zalatwiala biznesy? (medyczne?)

  Knesset w Krakowie:

 16. Siggi said

  $$-10 Maćko.
  No to licytujmy się …
  Największa na świecie ambasada powierzchnia 15 000m2(hektar i pół,albo półtora ha)?
  USA w Kievie, oddana do użytku w okresie „skróconej”kadencji Janukowicza,którego nawet nie wezwali na oficjalne otwarcie.Zgoda na budowę wydana w kadencji Juszczenki,co się trzyma za serce jak coś grają.

 17. rdest said

  http://ex-news.net/23355-ukrainskie-smi-ubili-yacenyuka.html?source=39&id=431065&site_id=10955&fa821dba_ipp_uid2=8tV2d1vru09Zt8LP%2fIgLP

 18. Polska said

  Polsko odezwij sie Polsko!

  ——————–
  Hop hop!
  Polska

  Via admin

 19. Śpiewak said

  Qrwy żydy, qrwy żydy, narobili w Polsce bidy
  oby przyszedł Hitler złoty i nauczył ich roboty…

 20. NICK said

  ‚Prof.’ Śpiewak?
  Nie wie co pisze. Znęcać się nie należy.
  „oby przyszedł Hitler złoty i nauczył ich roboty…”

  Myśl tombakowa vel wolframowa.

 21. Kukulka said

  ad 3

  „Nie chcę powiedzieć że wszyscy, ale duzym procencie ukraińcy są bardzo bezczelni, uporczywi w swoim, najpierw gotowi na wszystko, aby zdobyć trochę pieniędzy. a potem wypychają ludność tubylczą, góruja nad wszystkimi”

  te cechy o czyms swiadcza…o niejakich genach…

 22. Kukulka said

  ad 13
  „przyjezdzam zwykle raz do roku do wroclawia i tym razem z przerazeniem stwierdzam-Nasz Wroclaw to juz Lwow-na kazdym kroku ukropy-w rynku juz trzy ich knajpy, pelno gownazerii w zolto niebieskim samochody-drogie-na ukropskich numerach w urzedzie miejskim ucza sie ukropskiego-Polska i Polacy zupelnie oglupieli trzesa dupami przed „islamistami” a wposcili miliony greko Katolikow i swych smiertelnych wrogow-Wolyn. Pewno niedlugo wreszcie wyniosa sie do swego Lwowa gdzie ich banderowcy wyrzna a ukropy przejma Polske-i jak zwykle Polak zostanie z lbem w sraczu i dalej bedzie plol na Ruskich-swych jedynych mozliwych przyjaciol

  To niech pan te informacje rozesle do znajomych, na inne portale, do parafii, rodziny, do wojta itp.

  Tu na Gajowce sie o tym wie, niech Pan poda te refleksje tam, gdzie ludzi budzic i informowac trzeba.

  po kosciolach zbieraja POLSKIE PIENIADZE OD BIEDNYCH STARSZYCH KOBIET na pomoc „dla ukropoidow” czyli potomkow zbrodniarzy.

  I wiele biednych acz szlachetnych ludzi daje WDOWI GROSZ, bo ksieza na ambonach zachecaja do darow dla upadliny…

  Niech Pan oswieca tych co nie wiedza, na Gajowce wiedza…

 23. Gietrzwałd said

  ad 18 Polska,
  …jeszcze dychamy,
  …ale jak długo ?…Pan Bóg to jedynie wie !

  pozdrawiam AMDG

 24. ? said

  „Tak wiec „szczególny zapal komunistyczny” ludnosc zydowska w Polsce wykazala nie tylko podczas wojny, ale i po jej zakonczeniu. Niemal 100% czlonków Komunistycznej Partii Polski stanowili Zydzi, którzy prowadzili przez caly okres istnienia II Rzeczypospolitej intensywna robote wywrotowa, nie tyle wsród Polaków, co wsród mniejszosci, zwlaszcza ukrainskiej. Na nich tez opierala sie siec wywiadu sowieckiego, OGPU. Szczególny wprost nacisk kladziono na rozpalanie wasni polsko-ukrainskich na Podolu i Ukrainie. Kazda okazje wykorzystywano w sposób najperfidniejszy z mozliwych. Zaowocowalo to pózniej pól milionem pomordowanych ofiar w rzeziach ukrainskich. Zydzi z KPP maja w tym swój znaczacy udzial. Prawda jest, ze wkrótce Stalin wszystkich KPP-owców wymordowal, ale szkód jakie ich dzialalnosc wyrzadzila Polsce i Polakom nie cofnie nic.”
  http://www.papurec.org/related/przestancie.html

 25. Stef said

  Ad. 1> Zgorzkniały – święte słowa!. Polacy, a może polacy, ale sami sobie zgotowali ten los, tak prawda.

  U mnie analogiczna sytuacja. Pracodawca – niby prawicowiec. Gęba mu się nie zamyka od powtarzania w kółko propagandy z Gazety Polskiej i TV Republika. W Sieci, Niezależna, itd. Rosji nienawidzi, wini ją za wszystko. Izrael? USA? W jego wypowiedziach te państwa jakby w ogóle nie istniały. Według niego nawet ISIS i neobanderyzm to sprawka Putina. W relacjach pracowniczych taka świnia, że żyda przy nim to po stopach można całować. Polak sto procent. Na dorobku. Jest takich w bród…

 26. Kukulka said

  Ad 25

  A moze to jakis mutant genetyczny?.

 27. Kukulka said

  Ocknij się Słowianinie !!!

 28. Dziadzius said

  To moze ktos juz ten temat rozwinal i w lepszy sposob niz moj – ale ja widze straszana, tak straszna, zmore ktora my DZIS we wlasnej piersi chowamy – zmore PLEBISCYTU – wzgledem ziem POlskich od Lwowa po Krakow [ beldnie ochrzczonych przez austryjakow jako jakas zasrana galicyje] –Nie moge zapomniec tej szopki jaka nam anglicy ustawili [ wzgledem PLEBISCYTU na Slazku] po pierwszej Wojnie gdzie anglicy dozwolili [ przypuscili- wspierali] do glosowania wszystkich ludzi nie mieszkajacych na Slazku ale ktorzy mogli z prawa **dziada po dziadu** byc Slazakami.
  Patrzac na historie POLSKI– widze — ze to nie wrog z zewnatrz co na zabija — ale WROG z wewnatrz co nas wysysa z dumy narodowej i sily patriotyzmu — i ten wrog polega na fasonowej glupocie tak zwanych wolnomyslicieli .

 29. AlexSailor said

  Drodzy współużytkownicy gajówki z łaski Pana Maruchy.
  Moim zdaniem ta sytuacja z emigracją ukrów spowodowana jest w 75% kretynizmem rządzących, w 20% głupotą i pazernością rodaków, w 3% brakiem doinformowanie i biernością społeczeństwa, a jedynie w 1-2% obcą agenturą i jej inspiracją działań destrukcyjnych w Polsce.

  Z czego jasno wynika, że wpływ agentury jest znikomy, i to Polacy Polakom gotują ten los, a może trafniej, rządzący gotują nam go.

  Otóż kretyni wymyślili sobie, że zastąpią uciekających z krajowego piekła Polaków oraz zasypią niską dzietność ukrami, a na dodatek jeszcze zrobią na złość Putinowi i wzmocnią upadlinę zarobioną w Polsce przez jej niewolników kasą.
  Przy okazji powstrzymają nieuchronny wydawałoby się na rynku unijnym wzrost płac w Polsce i utrzymają konkurencyjność naszej gospodarki przez zaniżone do granic absurdu płace.

  Kretyni decydujący w Polsce nie mają zielonego pojęcia o tak podstawowej sprawie w gospodarce, jak rynek.
  Nawet Chińczycy stwierdzili, że kluczem do sukcesu jest wzrost płac i zdolności nabywczej ludności, i że żadne inwestycje w infrastrukturę, w produkcję, naukę, czy mityczna innowacyjność, nic nie dadzą.
  A przecież tam nie bardzo szanuje się człowieka/
  Po prostu zdrowe myślenie.
  Tak więc dopuszczenie ukrów do polskiego rynku pracy jest ciosem w gospodarkę i w Polaków oczywiście, a skutkiem podstawowym jest załamanie i tak skandalicznie niskich płac.
  Na dodatek zawsze muszą się pojawić koszty poboczne imigracji, które w brzęczącej monecie są niebagatelne.
  A czasem kosztują krew i łzy, rozruchy, zamachy, destrukcję.

  Anglia stała się mocarstwem chroniąc własny rynek, USA stały się mocarstwem chroniąc własny rynek, Chiny stają się mocarstwem chroniąc własny rynek.
  Rynek pracy to również rynek.

 30. JO said

  ad.29. Pana naiwnosc wpisu ….graniczy z kreciarstwem.

  Czy Pan wierzy w to co napisal??

 31. Janek said

  Głupich nie sieją…

 32. Mykola said

  500 zł na dziecko także dla Ukraińców. Nawet milion z nich może liczyć na świadczenie?

  Ukraińcy posiadający w Polsce kartę pobytu czasowego z pozwoleniem na pracę będą mogli ubiegać się o 500 zł na dziecko.
  Według niektórych szacunków, może to dotyczyć nawet miliona osób.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/500-zl-na-dziecko-takze-dla-ukraincow-nawet-milion-z-nich-moze-liczyc-na-swiadczenie

  Nawet 1 milion Ukraińców dostanie „500 zł na dziecko”

  – Już przy dwójce dzieci dostaną więcej zasiłku pieniędzy z „500+” (1000 złotych miesięcznie) niż średnia miesięczna płaca na Ukrainie (860 złotych miesięcznie) – czytamy na 500pl.pl

  http://pikio.pl/nawet-milion-ukraincow-dostanie-500/#

  Trudno, aby ich nie było, Polski podatnik płaci, a liczyć kasę to oni potrafią.

 33. AlexSailor said

  @Jo

  Baw się pan dalej w żydowanie, to dalej niczego nie zrozumiesz.
  Nie dopuszcza pan do siebie myśli, jacy jako Polacy jesteśmy.
  Czy Pan żyje w Polsce?
  Czy Pan wie, co tu się dzieje i jakie rzeczy przechodzą??
  I nie żadni żydzi, Niemcy, ukry, ruskie, czerwoni czy masoni nam to robią.

  Wie Pan, że chłop już jajka czy sera nie może sprzedać, i że rodacy Polacy tropią go, gdy sprzeda i traktują mandatem pokaźnej wysokości???
  Wie Pan, że psa nie wolno sprzedać, bo kara, a może i tiurma.
  Wie Pan, że za oddanie nie sprzedanego chleba biednym zlicytowano piekarza???

  I to właśnie robią Polacy.

  Ja już nawet nie chcę pisać, co jak tu w Polsce wygląda.
  To trwa już o od setek lat i przybiera na sile.

  Właśnie rząd podniósł po raz kolejny pensje wyższych urzędników o 1300 zł.
  W zasadzie jakaś ich grupa co dwa tygodnie dostaje taką podwyżkę.

  Słyszał Pan o korwecie Gawron?
  Budowana od 15 lat pochłonęła już 800 milionów, z planowanych 300 (tak, tak) a jest na etapie kadłuba.
  Teraz okazuje się, że nie będzie to korweta, tylko okręt patrolowy, z jednym działem i przyspawanymi do cokołów ręcznymi wyrzutniami rakiet, a jej koszt ma się zamknąć w 1 500 000 000 złotych.
  Zaś stocznia, która ją budowała, zamiast mieć gigantyczne zyski, zbankrutowała.
  Ja tam myślę, że oddadzą ją do użytku za kolejne 15 lat (to jest do remontu), a koszt budowy zamknie się kwotą 2 000 000 000 zł, to jest kosztem małego lotniskowca.
  I tak właśnie Polacy w Polsce robią.

  Wie Pan, że w Polsce buduje się najdroższe autostrady, a mimo to wielka chińska firma budująca u nas nie dała rady i uciekła??
  To nie jacyś obcy, to właśnie jest Polska.

  Proszę Pana, u nas nawet kryzys 2008 roku się nie udał. trwającym od 1976 roku??

 34. JO said

  ad.33. Zyje w Polsce, Panie Alex….

  Wiem o wszystkim , co Pan wymienil, ale dodatkowo wiem, ze to Zydo – Masoneria chce by Pan tak pisal jak pisze, myslal jak mysli, byl przekonany do tego w czym Pan teraz jest przekonany – po to by Pan nie widzial TALMUDU, ktory steruje tak niewidzialna reka, by bylo widoczne i slyszalne to , co Pan teraz napisal.

  Wiara Chrystusowa Daje Wiedze i Dary Ducha Swietego widziec Grzech, Rozpoznawac grzech, rozpoznawac jego mechanizmy – i mowi Panu, ze Pan nie potrafi widziec Grzechu, nie poznal Pan grzechu, ktory opisuje blednie wskazujac na m.in mnie, mojego brata, sasiada, wies moja, miasteczko moje, spoleczenstwo polskie, Narod Polski.

  A nie widzi Pan w tym Zyda :)))

  Nie wiem czy sie smiac czy plakac, jak na Pana „patrze”…

 35. karlik said

  Polacy wyjeżdżają z Polski, być może Pan Gajowy Marucha też wyjechał..
  Dlatego, nie ma co się dziwić, że skoro wyjechało ca. 2 miliony Polaków, ktoś to wypełni..
  Twierdzi się, że Ukraińców nigdy nie było, wielu z nich jest więc Polakami..
  Ja nie wiem kto jest Polakiem(?), ostatnio wyzwano mnie od volksdeutschów…
  Skoro polskie dzieci się rodzą dla Anglików, niech się więc ukraińskie rodzą dla Polaków, przecież też Słowianie..

 36. AlexSailor said

  @Mykoła

  Nie ma sprawy.
  Podniesie się podatki, ukradnie ludziom ziemię, lasy, mieszkania, czy co tam mają.
  Nałoży nowe podatki za wodę, za deszcz i śnieg, podniesie ubezpieczenia.
  Polacy i tak popierają jawną kradzież zwaną 500+.
  W końcu nie po to na każe 500 zł zabiera się 700, żeby aż 5/7 Polacy dostali z powrotem.
  Dlatego dostaną i imigranci z upadliny o ci z Afryki i ci z Arabii.

 37. AlexSailor said

  @Jo
  Co prawda dyskusja z Panem nie ma sensu, ale … .
  Czy uważa Pan, że żydzi lub masoni tak górują nad Polakami, że potrafili nami zawładnąć mimo naszej przygniatające przewagi???
  Czy uważa Pan ich za nadludzi, który są w stanie dziwnym sposobem panować nad nami, i jak to możliwe, że to oni panują nad nami a nie my nad nimi???
  Ma ich Pan za wszechmocnych, za bogów jakichś???

  Ilu tych masonów jest w Polsce? Dwa promile? Pół promila??

  Prawda jest taka, że bez naszej głupoty, ba gorliwej współpracy przeciw własnemu narodowi i państwu, czy to wynikającej z głupoty, czy pazerności, czy niedoinformowania, GÓWNO BY ZROBILI.

  Poza tym, ja uważam, że nie tylko nie są od nas lepsi, ale wręcz przeciwnie.
  Problemem jest brak elementarnych instynktów samozachowawczych Polaków, lenistwo umysłowe, pazerność, brak umiaru i wrogi stosunek do rodaków.

  Dla przykładu, w 2015r. wpłynęło do urzędów skarbowych 31 tysięcy donosów w związku z nie zgłoszeniem do opodatkowania prezentów otrzymanych przez dzieci z okazji pierwszej komunii.

  Nie wiem jak dla Pana, ale dla mnie już wystarczy.
  Żeby wyciągnąć wnioski.

 38. RomanK said

  ad 29.. Panie Alex Sailor…pan wie co pan mowi….ale- jak pan widzi nie wszycy wiedza… co pan mowi.
  Od 1976 roku do 2000 Polske opuscilo 8mln Polakow…w wieku rozrodczym i produktywnym….teraz pisza ze dodatkowi szykuje sie do odjazdu 4 mln ludzi… to juz 12 mln..nei liczac tych co urodzili sie emigrantom od roku 1980….
  Od 30 lat pisze p[owtarzajac d znudzenia slowo Demografia….z duza przyjemnoscia spotrzegam ze paru piszacych zaczyna wspominac o Demografii…..:-)))))
  Niestety jest juz za pozno…..
  Ukraincy w Polsce..a raczej Rusini bo to oni sa ofiara Ukropow i Neohazarskiej Dintojry….sa tylko do wypelnienia juz grozacej Polsce Zapasci.
  Ma pan racje..przeklete matoly nei wiedza O CZYM pan pisze…nei widza, nei chca widziec, nei slysza…..tak jak szczur zadowolony trzymajac w zebach slonine..w momencuie -kiedy klapka miazdzy mu leb…..
  Niestety za pozno na cokolwiek…. zabito w nas Polskosc…zabito dwa najwazniejsze elementy polskosci..solidarnosc narodowa i zew krwi. To co stanoqwi o lepiszczu narodowym…..
  Tak dlugo lali szczyny na ten narodowy glaz …az rozlozyly lepiszcze….
  Powtorzyli historie sprzed Rozbiorow -Polak Polakowi zgotowal ten los! Za klepsze zarcie….zaglodzil wlasnych braci….sprowadzil do poziomu glodnego bydlecia….jak ten tu ssyn placacy czlowiekow 1200 na mesiac….

  Jakze prorocze okazaly sie slowa napisane przez anonimowego autora piesni spiewanej przez wiezniow Stanu Wojennego_

  Solidarni nasz jest ten dzien-
  Bo jutro jest nieznane
  lecz zyjmy tak , jak gdyby nasz byl wiek
  Pod wolny kraj spokojnie kladz fundament
  A jesli ktos – nasz Polski dom Zapali
  TO kazdy z nas gotowym musi byc-
  BO LEPIEJ BYSMY STOJAC UMIERALI
  niz mamy kleczac na kolanach zyc!!!!!!!

 39. MatkaPolka said

  Prostytutki – towar (s)eksportowy Ukrainy
  http://www.newsweek.pl/prostytutki—towar–s-eksportowy-ukrainy,40875,1,1.html

  Co czwarta licealistka na Ukrainie marzy o karierze prostytutki. Dla seksbiznesu kryzys gospodarczy to jak wygrany los na loterii.

  Dwudziestodwuletnia Dasza przyjechała do Polski dwa miesiące temu z Iwano-Frankowska. W rodzinnym mieście pracowała w banku. Siedziała w okienku i obsługiwała klientów. Nic nadzwyczajnego. W Warszawie też obsługuje klientów, tyle że w agencji towarzyskiej w centrum miasta. Bank Daszy zamknięto, w rodzinnym mieście innej posady nie znalazła. – Wiedziałam, do jakiej pracy jadę – mówi Dasza. – Popracuję kilka miesięcy, żeby mieć za co żyć na Ukrainie do końca roku i może jakoś przeczekam kryzys.

  Tę historię należałoby pomnożyć przez tysiące. Coraz więcej młodych Ukrainek zarabia prostytucją. Oficjalne bezrobocie na ogarniętej kryzysem Ukrainie jest niewielkie (ok. 3 proc.), jednak sporo firm obcięło pracownikom tzw. czarne pensje. Wiele młodych, zatrudnianych zaraz po studiach czy szkołach dziewczyn oficjalnie dostawało grosze, a prawdziwe pensje wręczano im w kopercie. Teraz z szarej strefy bankrutującej gospodarki trafiły do strefy seksbiznesu.

  Ukraińskie MSW szacuje, że prostytutek jest 110-250 tys., podczas gdy jeszcze w lutym tego roku oficjalne dane mówiły o 12 tysiącach. Te liczby są zapewne dużo większe, zwłaszcza że w szacunkach należałoby uwzględnić tysiące dziewczyn pracujących za granicą. Wyjeżdżają do Rosji, Polski, Czech, a jak się uda, to dalej na Zachód. – Kilka moich koleżanek już szykuje się do wyjazdu do Polski. Czekają na wizy, będą pracować w agencjach w Warszawie i Krakowie – mówi Dasza.

  Ukraina jest obecnie największym eksporterem prostytutek do Europy, a ostatnio także celem seksturystyki. Import spragnionych płatnej miłości mężczyzn z Zachodu rośnie znacznie szybciej niż eksport kobiet znad Dniepru do krajów europejskich. Wszystko przez przepisy: Ukrainki potrzebują wiz, które trudno zdobyć, a Europejczykom wystarczy paszport. Działają już tanie linie lotnicze, całkiem przyzwoita baza hotelowa i – najważniejsze – konkurencyjne w stosunku do Europy ceny.

  Ukraine the land of prostitutes

  Ukrainskie prostytutki chcą do europy

 40. hedelix said

  Do Zgorzkniały :
  Kaczor to nie jest Polak. Wojtyła też.

 41. Mrozak said

  Re. 40

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-0/s180x540/13010663_280719125593001_267281469830186581_n.jpg?oh=06cd327dcfbc9f3d3586c1a8d88e195e&oe=579F6D07

 42. hulsz said

  ad.37 Zgadzam sie trafili na podatny grunt i robia swoje.

 43. JO said

  ad.37. Panie AlexSailor,

  Przekonany jestem, ze Pan opera swe wnioski na informacjach ze Swiata , ktora Pan nie przesial przez wiedze Swietej Tradycji, jej madrosci, wlasciwego rozumienia przyczyn i skutkow.

  Czy Pan jest Tradycyjnym Katolikiem. Czy Pan modli sie w Rozancu Swietym o poznanie grzechu? Czy Pan uczy sie nieustajaco wiedzy Swietego Magisterium w tym, wiedzy o Talmudzie?

  Jezeli nie, to rzeczywiscie, ja nie jestem partnerem Pana do rozmowy. Pan bez tej wiedzy, o ktora zapytuje moze sobie rozmawiac z Lemingami w polsce, z ujadaczami na Polakow, jacy to oni glupi…..

  Prawda jest taka, ze Polacy, inteligentny Narod, ktoremu odebrano Wiare – Zrodlo wszelkich lask w tym darod takich jak Madrosc, Rozum…, oraz ktoremu zlikwidowano Narodu Elite , ni epozwalaja mu odrodzic sie Jego Elicie… – ponosi konsekwencje zbrodni Zydo-Masonskiej w tym JPII na Polakach.

  Gdyby wsluchal sie Pan w Nauke i Prace Bractwa Piusa X i Ksiezy Tradycjonalistow, to zrozumial by Pan, ze ich praca nad przywroceniem Wiary w Narodzie Polskim jest Srodkiem do wlasciwych Decyzji calego Naszego Spoleczenstwa, ktore posiadajac Wiare musi organizowac w Dzialaniu Wspolnym Srodki Presji na Swiat, Klamstwo oraz kazdy pojedynczo i zbiorowo – na ludzkie ciala namietnosci.

  Kim Pan jest Panie Alex ? Katlikiem czy Lemingiem?

 44. JO said

  Pan Alex ujada na pokrzywdzonych, nie widzac wlasciwych winnych. Na tym polega Talmud, ktory manipuluje Panem Alexem…

  Moj Polski Narod to Narod Katolicki/ Prawoslawny, Narod, ktory wydal Swietych w tym jak Pius X. Moj Narod jest Madry, Silny, NIedopokonania, Niesmiertelny . Te osoby, ktorych Pan tak sromotnie dla siebie opisuje, nie sa Polakami, nie sa Narodem Polskim a zydami lub pokrzywdzonymi Polakami, ktorym nalezy sie pomoc – dzialanie ratujace ich, wyciagniecie reki do nich, Modlitwa, wsparcie, walka o nich do samego konca zycia, nieustajaca walka.

  Ani Pan, ani ja, nie jesteśmy w stanie już pomóc tej ogłupionej większości.
  Admin

 45. JO said

  ad.15. Odpowiedz taka, jak Panu Alex…..

  My powinnismy codziennie dziekowac Panu Bogu, ze daje nam mozliwosc walki z tym co sie dzieje teraz i w tym swietle, dziekowac za to co dzieje sie w Polsce.

  Powinnismy , widzac to o czym Panowie opisuja, dziekowac Panu Bogu, za Srodki, Sily dla nas, dzieki ktorym idziemy pod prad, walczac z Tym Swiatem, Klamstwem i Ciala Namietnosciami robuchiwanymi przez Zydo-Masonskie Manipulacje…

  Zamist „burzyc sie” powinnismy Modlic sie, Wychwalc Boga glosno, by Mury Jerych Runely. One runa podczas Wychwalania Boga Slowem i Czynem.

  Nie runa, gdy bedziemy pomstowac…

 46. aa said

  Polacy dra ryja ze sa niby w Europie
  jak to sie dzieje ze cichcem wposcili conajmiej mln faszystow za Buga-tzw Ukrainy dali im pozwolenie na prace w kraju gdzie oficjalne bezrobocie przekracza 10% a nieoficjalne z 40% zarobki miej wiecej jak na tzw Ukrainie? W Europie tylko rozwazaja mozliwosc otwarcia granic dla bezwizowego wjazdu ukropow bez mozliwosci podejmowania pracy. Zajmie to europejczykom duzo czasu az zdecyduja tak lub inaczej. Jak wiec Polska ma sie do Europy-toz to zadupie azjatyckie przeciez . Naprawde ci mlodzi co wyjechali z tego grajdola nie maja czego zalowac A ci co zostali jak nie doprowadza do zmiany to marny ich los przyjdzie im jeszcze zapiepszac dla Kolomojskiego lub inego parchatego Poroszczeki

 47. Watazka said

  Ale jaja!
  Teraz to juz nie wiadomo, kto jest kto i po co?

  Uciekaja Europejczycy z Unii do .. Europy:

  http://www.dailymail.co.uk/news/article-3587648/An-EU-migrant-40-seconds-bombshell-No-10-tried-bury-Report-suggests-800-000-citizens-exploited-free-movement-rules-year.html

 48. leśnik said

  @38
  Tak panie Romanie. Przywalili kamieniem i czuwają żeby ktoś go nie ruszył.
  Bo jeśli się w ludziach coś tli to chcą to skanalizować jako solidarność narodową na zagładę. Wroga już wykreowali.

 49. JO said

  Ad.38.
  https://gajowka.wordpress.com/piesni-i-piosenki/

 50. Dictum said

 51. Gietrzwałd said

  ad 37 AlexSailor,
  polecam Panu, przeczytanie załączonego tekstu oraz komentarzy na końcu tekstu…

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/08/uszkujnik-paradoksy-historii-tajna-historia-rosji-europy-i-swiata/

 52. Filomena said

  W roku 2011 wylowiono z rzeki Dniepr niedaleko Zaporoza miecz, ktory najprawdopodobniej nalezal do kniazia Swiatoslawa – pogromcy Chazarskiego Kaganatu w roku 965. Miecz znaleziono niedaleko wyspy Hortycy kolo Zaporoza, gdzie zginal kniaz Swiatoslaw w walce z Peczenegami. Znaleziony miecz nie wyglada na miecz zwyklego woja a na miecz nalezacy do kogos, kto mial bardzo wysoki status. Dlatego od razu utozsamiono go z ow kniaziem. Zaczely chodzic glosy, ze bedzie wojna. Dlaczego? Otoz wedlug legendy, jak odnajdzie sie miecz Swiatoslawa, to kniaz wroci spowrotem na Rus zrobic tam porzadek. Coz…wojna sie zaczela. Narazie jest niby cisza, ale…Zobaczymy.

  Jesli wierzyc przepowiedni to syjonistyczno-banderowski rezim upadnie. Daj Bog zeby tak bylo.

  Wrocmy jednak do tematu ukrainizacji Polski tematu i Ukraincow. Wiele Polakow niestety nie wie, ze Ukraincow trzeba podzielic na kilka kategorii. Sa rosyjscy Ukraincy. Grupa ta czesto mowi jezykiem rosyjskim choc niektorzy uzywaja ukrainskiego lub tzw. surzyka. Do tej grupy mozna zaliczyc przede wszystkim spora czesc donskich Kozakow. Cala ta grupa wyznaje prawoslawie. Sa ukrainscy Ukraincy, ktorzy uzywaja zarowno rosyjskiego jak i ukrainskiego jezyka. Oni tez identyfikuja sie z prawoslawiem. Zamieszkuja w wiekszosci centralna Ukraine i czesci wschodniej Ukrainy. Nastepna grupa to Galiczanie, ktorych glownym terytorium sa wojewodztwa lwowskie, tarnopolskie, iwano-frankowskie. Sa oni w wiekszosci wyznania greko-katolickiego i to wlasnie oni specyficznie identyfikuja sie z banderowska tradycja. Ich wplywy rozciagaja sie czesciowo na inne czesci zachodniej Ukrainy, szczegolnie Wolyn, gdzie udalo im sie zbalamucic czesc ludnosci. Sa jeszcze Ukraincy z tzw. Zakarpacia. Po dzis dzien nazywaja oni siebie Rusinami. Czesc z nich wyznaje greko-katolicyzm, czesc prawoslawie. Zawsze mieli pro-rosyjskie sympatie i nie sympatyzowali z banderowcami. Wrecz przeciwnie.

  Na dany moment zadna z tych grup nie siedzi u steru. U steru siedza zydowscy „Ukraincy” czyli nie-Slowianie. Oczywiscie zeby realizowac swoje syjonistyczne cele posluguja sie idea banderowska i do tego potrzebni im byli tzw. Galiczanie. Z tego wzgledu, choc Galiczan jako takich w rzadzie nie ma ( z paroma wyjatkami, np. Parubij), syjonistyczna wladza wepchala ich na inne szczeble azeby gnebic reszte slowianskich Ukraincow.

  Sa jeszcze inne etnosy na Ukrainie: Polacy, Wegrzy i niewielkie juz grupy Tatarow (przewazajaca wiekszosc jest na Krymie).

  Zydzi i Galiczanie nawzajem sie nie lubia, ale bardziej niz siebie wzajemnie nie lubia oni innych Slowian, a szczegolnie Rosji z Putinem na czele. To ich laczy, to stworzylo ich koalicje. I tu trzeba dodac, ze jezeli chodzi o mentalnosc, to pod wieloma wzgledami Zydzi i Galiczanie sa do siebie podobni. Jedni i drudzy lubia pieniadze i dla pieniedzy zrobia wszystko. Jedni i drudzy lubia udawac panow i afiszowac sie bogactwem. Stad sie wziela chec wejscia do tzw. Europy. Najwieksza chec wejscia do Europy na Ukrainie wyrazali Galiczanie, spora grupa Zydow, roznego typu sekty. Im dalej na wschod Ukrainy tym mniejsza chec mieszkancow isc do Europy. Nie w przemyslowym Donbasie otwarto szkole dla prostytutek a w prawie prowincjonalnym Iwano-Frankowsku (dawnym Stanislawowie). Co to znaczy?

  To znaczy, ze do Polski, ktora juz jest ta „Europa”, zjezdzac sie beda przede wszystkim Galiczanie, niektorzy Wolynianie, pewne grupy Ukraincow z centralnej Ukrainy, i pewne grupy Zydow. Jednym slowem do Polski zjezdzaja sie i beda zjezdzac najgorsze elementy. Nie chce tu powiedziec, ze kazdy jeden Ukrainiec przyjezdzajacy do Polski to ktos niedobry no fakt jest taki, ze takich wlasnie bedzie wiekszosc.

 53. JO said

  ad.8. Dla mnie sprawa bycia Polakiem jest bardzo prosta, a poiera sie o definicje Narodu oparta na filozofii nadprzyrodzonosci, gdzie musza byc spelnione warunki:
  1. geny
  2. ziemia
  3. Duch, oczywiscie Duch Bozy – Swiety Duch.

  Tracimy polskosc, gdy „rozplynniamy” nasze geny….
  Tracimy polskosc, zyjac w innej czesci Swiata, poza polskosc….
  Tracumy polskosc, gdy tracimy Wiare ,…. czyli tez kulture polska, ktora jest oparta na Wierze Chrystusowej.

  „Joannus said

  2016-05-12 (czwartek) @ 17:06:44
  Ad 6
  Panie JO, czy człowiek postępujący niegodziwie przestaje automatycznie być Polakiem.”

  – Odpowiadajac na pytanie – nie, automatycznie nie przestaje byc Polakiem Polak, ktory postepuje niegodziwie, ale oddala sie od tego, co kreuje go na Polaka….

  —————–

  Sa osoby, ktore rozumieja matematyke, fizyke….ale nie rozumieja nieuchwytnych pojec, pojec … Darow, ktore nie mozna kupic…(?) – np.: Ducha Bozego….

  Sa tez osoby, ktore nie rozumieja Matematyki, Fiszyki, gdy jest zbyt zawila…, ale rozumieja co , czym jest Duch Bozy….

  To dlatego, odmawiam dyskusji na temat j.w., z osobami, ktore nie zgadzaja sie z moim stanowiskiem.

 54. Watazka said

  Co to qrwa za rzad- jeden i drugi, ktory nie chce obywateli w swoim kraju.
  Zaczelo sie od prostaka Walesy, ktory to becwal uwazal, ze lepsza hameryka niz Polska.
  Za wysluge lat na niwie zwlaczania Poski dostal Nagrode Nobla za zdrade Polski
  A oganizacha=ja ma widelki zadek.
  Wlasnie dostali kolejnya na rzecz zachodnich korporaji.
  Zachodnie korporacje go kochaja i nie pozwola zdechnac z glodu.

 55. NICK said

  Cud mniemany. Panowie Roman i JO.
  Piszą podobnie.
  I, po polsku!
  Weg dysleksji!
  Pozdrawiam.

 56. W Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie said

  @ 1.Zgorzkniały said…2.Siggi said …5.rafal z said …7.Joannus said etc

  Tu l’as Voulu, George Dandin co się wykłada „Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało”. Grzegorz to nie to samo co George, ale tak porymował Tadeusz Boy-Żeleński

  https://books.google.pl/books?id=f77EbvdWFf8C&pg=PP1&lpg=PP1&dq=Tu+l%27as+voulu,+George+Dandin&source=bl&ots=ZXzpvbS6Nb&sig=AKUwBEUiUtfJkUtof2pb26zHi20&hl=pl&sa=X&ved=0ahUKEwi4j5K67tnMAhXBiiwKHV3VDO8Q6AEIXjAI#v=onepage&q=Tu%20l%27as%20voulu%2C%20George%20Dandin&f=false

 57. […] pozbywa się swych obywateli równie chętnie jak Rzeczypospolita, choć chyba w nieco innym celu: https://marucha.wordpress.com/2016/05/12/islamizacja-zachodu-ukrainizacja-polski-co-miesiac-we-wrocl… […]

 58. revers said

  Z wolnymi wizami dla islamu

  http://newsweb.pl/2016/05/17/ke-znosi-wizy-dla-turkow-a-jednoczesnie-ostrzega-to-zwiekszy-zagrozenie-terrorystyczne-w-europie/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: