Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Tadeusz o Przez 37 lat, co dzień, wchodz…
  Krzysztof M o Dwa wektory hipokryzji
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  Szczepan Zbigniewski o Nie strasz, nie strasz, b…
  revers o Aktualność geopolityki!?
  revers o Aktualność geopolityki!?
  bbebebe o Wolne tematy (82 – …
  kfskenve o Wolne tematy (82 – …
  Lily o „Papież Franciszek”jest naszą…
  revers o Nie strasz, nie strasz, b…
  AlexSailor o Kupiłeś „elektryka”? No to cię…
  Andy o Nie strasz, nie strasz, b…
  CBA o Wolne tematy (82 – …
  Yagiel o Wolne tematy (82 – …
  Lily o Wolne tematy (82 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Wiara katolicka to wiara w każdym detalu wierna Objawieniu Bożemu

Posted by Marucha w dniu 2016-05-12 (Czwartek)

Na niejedno zdanie w ich dziełach mógłby się śmiało każdy katolik pisać, ale wystarczy odwrócić kartę, a będzie się zdawało, że się czyta racjonalistę(św. Pius X o modernistach, encyklika Pascendi).

Pewien pisarz, blokowany przez dziesięciolecia przez wpływowe środowiska, jedną ze swoich książek zatytułował: Nie trzeba głośno mówić.

W trosce o podwyższenie wiary katolickiej i w trosce o zbawienie dusz ten wpis. Nie można milczeć, gdy dzieło Boże jest deformowane a zbawienie dusz poważnie zagrożone.

Pismo Święte i Tradycja charakteryzują się niezwykłą troską o każdy detal objawionej prawdy. Pismo Święte i Tradycja charakteryzują się niezwykłą troską o wierność każdemu szczegółowi objawionej prawdy. Św. Teresa z Avili, jak sama pisze, była gotowa umrzeć za każdy artykuł wiary (por. Księga życia 25, 12).

Odkształcenie objawionej przez Pana Boga prawdy Kościół Katolicki niezmiennie uznawał za wielki grzech, zamach na autorytet prawdomównego Boga. Herezja i apostazja wyłączają z Kościoła – powaga kwestii. Żywa była także przez wieki świadomość społecznego nieporządku, jaki wiązał się z propagowaniem fałszywych doktryn. Dlatego Kościół podejmował działania mające na celu ograniczenie swobody głoszenia fałszu.

Niestety, od pięćdziesięciu lat czynniki establishmentowe przystały na zrównanie w sferze publicznej prawdy i fałszu w niejednym aspekcie. Tylko dla zobrazowania problemu: wydarzenia o znamionach apostazji i herezji (na przykład stawanie w jednym rzędzie z religiami pogańskimi, branie udziału w pogańskich obrzędach, zuchwałe – wbrew nakazowi Chrystusa Pana – kontestowanie konieczności nawracania innych na katolicką wiarę) zaowocowały degeneracją wielu sumień.

To są fakty. Wielu ochrzczonych twierdzi dzisiaj, że wszystkie religie są dobre. Byłoby zbawienne, aby ci, którzy tak twierdzą uświadomili sobie czym prędzej, że już zdradzili Chrystusa zdradą tragiczną. Tragiczne pokłosie kolorowych spotkań! Tragiczne pokłosie wielobarwnych fotografii! Zaprawdę, do wielu tych, którzy dali się zwieść można odnieść słowa Apostoła Narodów: „Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą” (1 Tm 1, 7).

Zagadkowe pozostaje poddawanie pod debatę pewnych kwestii jasno i dawno rozstrzygniętych przez Kościół – i w zakresie doktryny, i w zakresie praktyki, co tylko pogłębia zamęt i podważa zaufanie do Kościoła Katolickiego. Podobnie zagadkowe i zamęt wprowadzające są deklaracje o osobistych wizjach Kościoła.

„Chciałbym zauważyć, że jesteśmy pogrążeni w czwartym wielkim kryzysie Kościoła. W tym ogromnym zamęcie dotyczącym doktryny i liturgii tkwimy już od 50 lat”. Jak długo to potrwa? „Być może Bóg okaże nam swoje miłosierdzie za 20, może za 30 lat” – tak mówił Biskup Athanasius Schneider w 2014 roku.

W uczciwym diagnozowaniu nie jest ani pierwszy, ani ostatni, ani jedyny. Cenne elementy gruntownej diagnozy, umocowanej w Objawieniu Bożym zawartym w Piśmie Świętym i Tradycji, znaleźć można w rzeczowych analizach powstałych w środowiskach, które w latach posoborowych, i dzisiaj jeszcze, odsądzano i odsądza się od czci i wiary. Sapienti sat.

W oficjalnych strukturach czegoś tam ktoś próbuje bronić – tego czy innego aspektu, a to obrony życia, a to pozycji Kościoła, a to wiary, itd.. Trzeba postawić uczciwe pytania: Jakiego Kościoła? Jakiej wiary?

Wystarczy, aby odkształcić tylko jeden szczegół, jeden detal, jeden aspekt objawionej prawdy i już nie mamy do czynienia z wiarą katolicką.

A taki jest stan faktyczny dzisiaj, niemal powszechny. Jakże więc można stosować terminologię „wiara katolicka” w odniesieniu do dzisiejszego stanu faktycznego, nie rozmijając się z prawdą?

Św. Tomasz z Akwinu przytacza metafizyczną i moralną zasadę: Bonum ex íntegra causa, malum ex quocúmque defectu – „Dobro rodzi się z całkowitej dobrej przyczyny, zło z jakiegokolwiek braku”.

Elementy prawdy współistnieją na równi z elementami fałszu – niespójnymi z wiarą katolicką oraz antykatolickimi. Dochodzi do tak groteskowych sytuacji, że ta czy inna osoba nauczająca niemal bije się w piersi, bo ośmieliła się powiedzieć dzieciom o istnieniu piekła albo jasno wyartykułować któryś z pomijanych dzisiaj skrzętnie artykułów katolickiej wiary. Poważny problem zamilczania istotnych treści Objawienia Bożego. Poważny problem deformowania krystalicznej katolickiej doktryny. Poważny problem deformacji, aberracji i uzurpacji w dziedzinie najświętszej – kultu Boga w Trójcy Świętej Jedynego.

Garnek pysznego rosołu. Coś wspaniałego! Przychodzi ktoś i wlewa do tegoż garnka szklankę gnojówki. Tylko szklankę. Kto zje taki rosół? Jedzą. I jeszcze mówią: „Wspaniały rosół!”. Można upierać się, że to wiara katolicka i że bardzo nam smakuje. Zwichnięta sytuacja epistemologiczna!

Dopóki klarownie nie zidentyfikuje się błędów, nie nazwie ich po imieniu, i dopóki nie odrzuci się ich decyzją jasną, zagnojowienie doktrynalne będzie trwać nadal. Pewien Biskup kilka lat temu postulował opracowanie wykazu współczesnych błędów – Syllabus errorum. Zmowa milczenia zniszczyła niejeden postulat uczciwy i niejedno dobre dzieło umiejscawiające się w perspektywie uczciwego i ozdrowieńczego powrotu do prawdy.

Jeśli obronimy całokształt depozytu wiary w każdym jego detalu, obronimy wszystko, co dobre, szlachetne i właściwe – zgodnie z zamysłem Bożym. Majstrowanie przy objawionej prawdzie jest hochsztaplerstwem, a są pewne przesłanki do tego, aby skonstatować, że w niektórych przypadkach – bezpardonowym cynizmem. Prawdopodobnie okolice ateizmu.

Wiara katolicka to jest dokładnie ta wiara, która w żadnym, najmniejszym szczególe nie odbiega od Objawienia Bożego zawartego w Piśmie Świętym i Tradycji. Takiej wiary Kościół uczył przez wieki. Taką wiarę należy poznawać i taką wiarę należy wprowadzać w czyn, aby zbawić duszę swoją. Tylko taka bowiem wiara daje zbawienie duszy.

I tylko o takiej wierze mówi Pan Jezus: „Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony” (Mk 16, 16).

I tylko o takiej wierze mówi św. Atanazy w swoim Wyznaniu wiary: Quicumque vult salvus esse, ante omnia opus est ut téneat cathólicam fidem – „Ktokolwiek pragnie być zbawiony, przede wszystkim winien się trzymać katolickiej wiary”.

Św. Jan słowem trzeźwym przywołuje nas do porządku:
„Dzieci, nie dajcie się zwodzić nikomu” (1 J 3, 7).
„Jeśli ktoś przychodzi do was
i tej nauki nie przynosi,
nie przyjmujcie go do domu
i nie pozdrawiajcie go,
albowiem kto go pozdrawia,
staje się współuczestnikiem jego złych czynów” (2 J 1, 10-11).

Także młodzież należy chronić przed siewcami doktryny rozchwianej, odkształconej.
Słowo wierzącego po katolicku biskupa niech uświadomi nam powagę kwestii.

Św. Ignacy Antiocheński, męczennik, który zdał egzamin z wiary, pisał, pełen pasterskiej troski, do Efezjan:
„«Nie błądźcie», bracia moi. Ci, którzy rujnują rodziny, «królestwa Bożego nie odziedziczą». Jeśli więc ci, którzy tak czynili, postępując według ciała, już zostali ukarani śmiercią, o ileż bardziej powinien być ukarany ten, kto przewrotną nauką fałszowałby wiarę Bożą, za którą Jezus Chrystus został ukrzyżowany. Kto byłby splamiony takim przestępstwem, pójdzie w ogień nieugaszony, podobnie jak i ten, kto go słucha.
Pan zezwolił namaścić swą Głowę wonnym olejkiem, aby Jego Kościół napełnił się wonią nieśmiertelności. Strzeżcie się śmiercionośnej woni nauki, wywodzącej się od księcia tego świata, aby przypadkiem nie powiódł was w niewolę, z dala od ofiarowanego wam życia”.

W trosce o podwyższenie wiary katolickiej i w trosce o zbawienie dusz ten wpis. Nie można milczeć, gdy dzieło Boże jest deformowane a zbawienie dusz poważnie zagrożone.

Sacerdos Hyacinthus
https://sacerdoshyacinthus.com/

Komentarze 32 do “Wiara katolicka to wiara w każdym detalu wierna Objawieniu Bożemu”

 1. olagordon said

  Tu wszystko sie zaczęło:

  KARD. GIUSEPPE SIRI – więziony PAPIEŻ GRZEGORZ XVII
  2 maja – 27 rocznica śmierci kard. Siri
  wybranego na papieża w 1958 i ukrywanego / więzionego przez 41 lat
  [ur. 20 maja 1906 – zm. 2 maja 1989]

  „Co się stało z Kościołem Katolickim?” To pytanie wielokrotnie zadają lojalni, uczęszczający do kościoła katolicy od ponad 47 lat, ale sfrustrowani nie dostają żadnej logicznej odpowiedzi ani od swoich pasterzy, biskupów, czy nawet samego Watykanu. CO FAKTYCZNIE stało się z Kościołem? Z pomocą zgromadzonych i przekonujących istotnych dowodów odkrytych w publicznych archiwach przez badaczy pracujących od 20 lat, autor podejmuje się udostępnić zakłopotanym katolikom JEDNO wyjaśnienie tej trwającej całe pokolenie tajemnicy, która nie zaprzecza wierze ustanowionej przez Jezusa Chrystusa. Praca nad niniejszą książką jest teraz w toku i jest to pierwsza prezentacja tego rodzaju, by przebić się przez wszystkie absurdy, półprawdy, i jawne kłamstwa, które przedstawia się do tej pory, aby wytłumaczyć stały i nieprzerwany rozpad instytucji, która dziś nazywa się „Kościołem Katolickim”. Szczerym celem autora i jego współpracowników jest przekazanie wiernym pierwszego promyka nadziei na „odbudowę wszystkich rzeczy w Chrystusie”, od śmierci papieża Piusa XII. […]
  więcej: http://www.thepopieinred.com

 2. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/sw-tradycja/#comment-2947

 3. Joannus said

  Cenne są słowa zacnego Sacerdosa Hiacyntusa.

  Pozwolę sobie cytując jedno zdanie zwrócić uwagę na to skąd to przyszło i dlaczego tak jest.

  ”To są fakty.Wielu ochrzczonych twierdzi dzisiaj, że wszystkie religie są dobre.”

  Niby ochrzczeni sami to sobie wymyślili. Może po części i tak, jednak zdecydowana większość została tak wyedukowana wieloletnim słuchaniem katechez i homilii, spójnych z dawanymi przykładami zachowań Santo Subita.
  Spędy w Asyżu, wizyty w synagogach i meczetach, całowanie Koranu przyjmowanie na czoło hidnuskiego placuszka, niby nie dawały przeświadczenia o innych dobrych religiach.
  Albo jego mantrowanie nauka o trzech wielkich religiach, w kontekście wiary w jeden święty Kościół.
  Zacny skądinąd Ksiądz Kanonik starał się mi udowodnić ”błąd” św Tomasza z Akwinu,nazywającego fałszywe bóstwa za demony.

  Śpiewajmy przy każdej okazji Barkę, trzymajmy się kurczowo ”Novusa”, dystansujmy się i krytykujmy na każdym kroku FSSPX, a wiernych zdrowej nauce Kościoła szukać trzeba będzie ze świecą.

 4. Joannus said

 5. Dziadzius said

  Boze Przebacz – ale powiedziales ze bramy piekielne nie rozbija go [[ kosciola Piotra]} czy Panie Boze zapomniales o masonskichy papierzach ktorzy rozbili TWOJ kosciol od wewnatrz

 6. Listwa said

  Sacerdos Hyacinthus to dobry pracownik winnicy, zadziwiająca wytrwałość i celność.

 7. Listwa said

  @ 5 Dziadzius

  Panie Dziadzius nie dadzą rady. Nie tylko wrogowie Kościoła przegrają , ale przegrają sromotnie w każdym wymiarze. A z nimi wszelcy letni i wrodzy. Spoko najspokojniejsze.

 8. Dziadzius said

  @ 7 Listwa,
  ja uwazam ze to jest ten jeden blad w naszej wierze ?? [ i moze przykro naturalny] ze my wierzymy ze Oparznosc Boska jako ostateczna rezolucja rozpedzi te czarty – ale ja widze ze jest potrzebna silna postawa kazdego pojedynczego Katolika ktory walecznie sprzeciwia sie tej masonskiej cholocie i to jest potrzebne by ublagac Boga o ostateczna decyzje.
  Chrystus powiedzial*** Jam jest — i tylko przezemnie mozna wejsc do Ojca Mego** ale nigdzie nie pisze ze my z rekama w kieszeni mamy prawo wejscia do nieba . Ksieza TAK KSIEZA pozwolili na rozpetanie blednej interpretacji naszej wiary jako bezwzglednego milosierdzia dla wszystkich bez wzgledu na ich postawe i wiare- to jest ten tunel ktory podgryza fundament naszej wiary bo JEST tylko JEDNA jreligia– bo jest tylko JEDEN Bog i calowanie KORANU jest BALWOCHWALSTWEM

 9. Listwa said

  @ 8 Dziadzius

  W pełni się zgadzam. Zwłaszcza z tym „ja widze ze jest potrzebna silna postawa kazdego pojedynczego Katolika … to jest potrzebne by ublagac Boga o ostateczna decyzje”
  Pan Bóg wygra, Kościół nie przegra, a każdy musi wysilić sie żeby wygrać.

 10. Bernard Korzeniewicz said

  Jak wiem, tam gdzie 2 albo trzech modli się w Imię Pańskie, tam Pan jest z nimi. niestety, ocznacza to, że Kościół może zostać zredukowany do 2~3 wiernych i nadal będzie kościołem.
  Ja zostałem ochrzczony jeszcze przed „reformą” SWII, ale już I Komunię przyjmowałem po. Nie jestem pewien, czy w ogóle jestem katolikiem.

 11. Dziadzius said

  @10, Bernard — ciekawe i bardzo aktualne spostrzerzenie z tym ze niewiadomo czy ci nowo wyswieceni ksieza sa tez katolikami bo wielka czesc ich modlitw i upowaznien przy swieceniu zostala odrzucona SoboremII a dzis ogloszono ze Papierz rozpatruje wyswiecanie kobiet no to lesbijki i geje juz chyba w kolejce.

 12. JO said

  ad.8. A jak ten wysilek ma wygladc, czy mozemy to opisac, wypunktowac w kolejnosci waznosci?

 13. Yah said

  A ja ujmę to tak. Każdy, dosłownie każdy powinien sobie zadać pytanie co złego zrobili hierarchowie i duchowni KK, że Pan Bóg zesłał na ten Kościół taki dopust. Potrzebny jest rachunek sumienia. Pan Bóg jest niezawodny – nasza akcja i reakcja Pana Boga, który jest sędzią sprawiedliwym. Każdy, kto twierdzi, że te nieszczęścia wynikają z jakiś ludzkich decyzji jest w błędzie. One wynikają z konkretnych grzechów członków Kościoła i są karą za te grzechy. Dopóty Kościół będzie dosięgał gniew Pana Boga, dopóki nie wyzna swoich grzechów i za te grzechy nie wyrazi żalu. Niestety na razie na nic takiego się nie zanosi. Jak grzech ? Stopniowe odchodzenie od prawdziwej wiary, której kulminację widzimy teraz.

  To samo mógłbym napisać o Polsce i o nas Polakach – to co się dzieje to dopust Boży za grzech z przeszłości. Na razie nikt ich nie chce wyznać, a naród, a właściwie jego resztkę, rozpiera pycha ( nazywana dumą). Pan Bóg i tak dla Polski, wykazał dużo cierpliwości. Ale na darmo …. tak wiec Polski nie będzie. Człowiek mając wolna wolę sam wymierza sobie karę – widać za oknem jak na dłoni

 14. Dictum said

  ad. 8
  Racja.
  Bóg mógłby jednym palcem zniweczyć siły szatańskie i byłoby po kłopocie.
  Ale nie ma tak łatwo. Po pierwsze i niepojęte, zesłał nam Syna swego, który w walce z szatanem poniósł największą Ofiarę, a po drugie – i to jest dla ludzkiego rozumu również niepojęte – prosi nas o pomoc w tej walce. Skoro nas prosi sam Bóg, to znaczy – wie, że możemy potrafić.

 15. JO said

  ad.13.

  Pana spostrzezenie to :

  1. Rachunek Sumienia – Pokuta

  Ja bym zacza od modlitwy do Pana Boga o Laske Wiary, za ktora to modlitwa, poczynil bym dzialania :
  a. ) samonauczanie o Swietej Tradycji…
  b.) poprosil bym Ksiezy Bractwa Piusa X by ta nauka moja kierowali, nauczali , wspomagali

  Pokute czynil bym wielokrotnie, tak by moja swiadomosc, za laska od Boga, dawala mi zrozumienie grzechow ktore popelnilem i wzbudzal bym w sobie wilokrotnie akt Zalu Za Popelnione Grzechy, ktory jest owocem wysilku poszukiwania Pana Boga…, owocem Rozanca Swietego..

  My nawet nie wimy jak gleboko siedzimy w Zydowsko-Masonskim systemie, ktorym jestesmy tak przesiaknieci ideologicznie, ze nie zdajemy sobie sprawy, ze robimy zle – obrazajac Pana Boga.

  Odrzucenie Zydo-Massonskich Ideologii i przylgniecie do Prawdy, ktora ujawnia Chrystus poprzez Swiete Magisterum…jest Kluczem do zwyciestwa, zycia wiecznego, pozytku naszego na tej ziemi…
  ———————

  Co dalej?

 16. Yah said

  …. kto pamięta słowa Świętego Pawła ? – Aby zaś nie wynosił mnie zbytnio ogrom objawień, dany mi został oścień dla ciała, wysłannik szatana, aby mnie policzkował – żebym się nie unosił pychą. Dlatego trzykrotnie prosiłem Pana, aby odszedł ode mnie, lecz Pan mi powiedział: „Wystarczy ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali”

  …. nie unosić się pychą i wciąż doskonalić u boku Chrystusa.

  I nie ma gadania, nie widziałem bo jest wyraźnie napisane:

  Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. 48 Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.

  Przyszły takie czasy, że trzeba odsiać ziarna od plew ……

  Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej.

  ale niestety ziaren będzie niewiele …..

  Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo.

  A wystarczy wyznać, że Panem jest Jezus i wszystko stanie się łatwe, bo przecież:

  Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.

  To nie żart, po przyjęciu jarzma Chrystusa wszystko staje się łatwe.

 17. Yah said

  Ad 15

  O tym nie wspomniałem bo modlić się trzeba nieustannie, w każdej chwili zresztą tu jest wszystko:

  …. nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie! Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.

  Kto ze współczesnych ludzi pamięta o czymkolwiek z tego co Święty Paweł napisał w powyższych wersach? Kto wierzy w Ducha i Pocieszyciela ? Ludzie nie tylko nie wierzą, ale wręcz wypędzają Go ze swoich serc ….

 18. Dictum said

  ad. 16.
  Pięknie i mądrze wyszczególnione.
  Bóg zapłać.

 19. JO said

  ad.16.17.

  2. Czyli Pan Jezus Chrystus wzywa nas do DZIALANIA:

  Sługa, który zna wolę swego pana, a nic nie przygotował i nie uczynił zgodnie z jego wolą, otrzyma wielką chłostę. 48 Ten zaś, który nie zna jego woli i uczynił coś godnego kary, otrzyma małą chłostę. Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.

  „Moc bowiem w słabości się doskonali” – czyli my wyznawcy Chrystusa HARTUJEMY sie w Ogniu!!

  „W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.” – czyli Dziekujmy Panu Bogu za to , co mamy dzis, ze mamy Zydow w Polsce, ktorzy nas gnebia, bo to jest ten OGIEN, w ktorym sie my wyhartujemy na STAL Miecza Chrystusowego ….

  „Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode Mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. Albowiem jarzmo moje jest słodkie, a moje brzemię lekkie.”

  Jak brac Jarzmo Chrytusowe?

  A jak Dzialac ?

 20. Yah said

  Ad 19 Szanowny panie JO

  Jak brac Jarzmo Chrytusowe? Bardzo prosto, bezgranicznie, tak jak dziecko ojcu zaufać Ojcu niebieskiemu. Ale nie po cwaniacku – w tym ufam, ale w tym to zaufam sobie , a nie Bogu. WE WSZYSTKIM. Z jednej strony wydaje się to trudne – bo muszę przyznać się przed samym sobą, że wobec Boga jestem nikim, że nic bez pomocy Boga nie jestem w stanie zrobić, że robię tylko to na co mi Pan Bóg pozwala – tu największą przeszkoda jest ludzka pycha. Z drugiej strony jest to łatwe – skoro jako dzieci ufaliśmy rodzicom, to dlaczego nie zaufać Panu Bogu, który jest dobrotliwy i wyrozumiały jak żaden ojciec ziemski. Przeanalizujmy swoje życie – ile razy źle czyniliśmy, a Pan Bóg tylko lekko karcąc naprowadzał nas na właściwe ścieżki. Jak zaufamy – Pan Bóg nas poprowadzi tak jak nikt inny nie może – wszystko się będzie tak układać jak należy. Wystarczy tylko bezgranicznie ufać Panu Bogu, z cierpliwością znosić utrapienia ( one zawsze po coś są), modlić się by Bóg nas nie opuscił i wspieral w walce ze złem. Jesli Pan Bóg nas wesprze, bo zobaczy, że warto – „usłyszy nasze – i nie wódź nas na pokuszenie” – oddali od nas pokusy, pozostawiajac tylko te, z ktorymi damy radę walczyć. W ten sposób brzemie staje sie lekkie.

  Jak działać?

  Czynić dobro i mówić prawdę. Wydaje się, że to niewiele, ale żyjemy w takich czasach, że jeszcze trochę, a stana sie to czyny heroiczne. Powiedzieć prawde o historii polski, pomimo, że wszyscy naookoło kłamią, lub wrecz pilnuja sie by nie powidzieć przypadkiem prawdy. Uczciwie traktować pracownika, pomimo, że naokoło wszyscy pracowników okradając płacac mu mniej lub wogóle nie płacąc. Pozdrawijac posoborowego ksiedza slowami „Niech bedzie pochwalony Jezus Chrystus” przypominajac mu komu ma służyć …..

  Pozdrawiam Pana

 21. Yah said

  Ad 18

  Panie Dictum nie mnie dziękować tylko Panu Bogu, gdyby Pan Bóg nie podsunął myśli nic bym nie napisał.

  Pozdrawiam Pana

 22. JO said

  ad.20. 21.

  Rozumiem, ze wskazuje Pan na Katechizm, na Msze Swieta, na Sakramenty, czyli to, gdzie jest wyjasnienie Slodkiego Jarzma Chrystusa oraz srodki, by sie do niego „przywiazac”, okuc sie nim na cale zycie, tak, by nie zgubic go…

 23. Dictum said

  Podziękowanie jest za bezbłędnie trafne przytoczenie Bożych i Pawłowych słów-drogowskazów.

 24. Yah said

  Ad 22

  Tak Panie JO, ale zbliżają się takie czasy, że uratuje nas tylko nasza bezgraniczna wiara w Boga w Trójcy Jedynego. Tylko bezgranicznie ufając Panu Bogu możemy liczyć na jego pomoc. Liturgia i Sakramenty to pomoc Pana Boga dla człowieka w walce ze złem. A co niewdzięczny człowiek zrobił? Na co pozwolił? Na zniszczenie posoborowe zniszczenie Liturgii. Czemu w latach 60-tych nikt nie protestował? Czemu ludzie byli tak łatwowierni ? To Pan Bóg tak zaplanował wszystko aby nas sprawdzić, w końcu:

  Obyś był zimny albo gorący!
  A tak, skoro jesteś letni
  i ani gorący, ani zimny,
  chcę cię wyrzucić z mych ust.

  oraz

  Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie.

  Ile osób jest w stanie bezgranicznie zaufać Bogu WE WSZYSTKIM i zrezygnować z przywiązania do tego świata ? A przywiązanie do świata to wiara w to, że można coś zdziałać tylko ludzkim wysiłkiem – bez Boga.

 25. JO said

  „Obyś był zimny albo gorący!
  A tak, skoro jesteś letni
  i ani gorący, ani zimny,
  chcę cię wyrzucić z mych ust.”

  ———————————————–

  Mialem ten przywilej, ze sluchalem niedugiego kazania JE Biskupa R. Williamsona ( w prywatnej Kaplicy JE ..) , gdzie Biskup wskazal, ze w tych ciezkich czasach, o ktorych Pan, Panie Yah mowi…, uratuje nas Modlitwa Pierszosobotnia… Rozancowa, zgodnie z Przepowiednia Fatimska…., kto bedzie uczestniczyl w Pierwszosobotniej Modlitwie Rozancowej, bez wzgledu na cokolwiek sie w jego Zyciu Wydarzylo – bedzie zbawiony….

 26. JO said

  „Ile osób jest w stanie bezgranicznie zaufać Bogu WE WSZYSTKIM i zrezygnować z przywiązania do tego świata ? A przywiązanie do świata to wiara w to, że można coś zdziałać tylko ludzkim wysiłkiem – bez Boga.” – p. Yah

 27. JO said

  ad.24.
  https://gajowka.wordpress.com/powiedzonkacytaty/

 28. Yah said

  Ad 19

  Wielokrotnie zastanawiałem się skąd taki nacisk Pana Jezusa na miłowanie nieprzyjaciół. Przecież każdy , w miarę normalny człowiek łatwo zapomina urazy. Taki człowiek, nigdy nie rozumie tych, którzy – ” nigdy nie wybaczają”. Zastanówmy się, do kogo były skierowane te słowa.

  Był tam duży poczet Jego uczniów i wielkie mnóstwo ludu z całej Judei i Jerozolimy oraz z wybrzeża Tyru i Sydonu;

  I teraz już jest jasne dlaczego :

  Lecz powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w [jeden] policzek, nadstaw mu i drugi! Jeśli bierze ci płaszcz, nie broń mu i szaty! Daj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje.

  Przecież dla faryzeuszy i kontynuatorów ich tradycji polecenie Chrystusa jest niewykonalne. Dlaczego ? Bo służą nie Bogu tylko księciu tego świata. Na domiar złego, słowa Pana Jezusa skierowane przede wszystkim do nich przekręcają i chcą wykorzystać przeciwko sprawiedliwym. Pokrętnie interpretują je jako przyzwolenie na tolerancję zła. A przecież napisane jest:

  Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik!

  Jak to się ma do & 2447 KKK gdzie:

  „Pouczać, radzić, pocieszać, umacniać, jak również przebaczać i krzywdy cierpliwie znosić – to uczynki miłosierdzia co do duszy.” Celowo zapomnieli o Mt 18,24 ?

  Po co to wszystko?

  Chrystus przewidział czasy, kiedy będzie można robić już wszystko, gdy powiedzą, że Bóg kocha wszystkich, niezależnie od tego czy grzeszą czy postępują dobrze ( bo przecież Bóg jest miłosierny) i powiedział:

  Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł……. a następnie ……. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.

 29. Yah said

  Nie piszę tych słów, żeby odwodzić kogoś od Kościoła Rzymsko-Katolickiego, tylko w trosce o to , żebyśmy czegoś ważnego nie przeoczyli.

  Skoro sam Pan Jezus powiedział :

  Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, którego ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, on będzie świadczył o mnie.

  oraz

  Jeśli będziecie trwać w nauce mojej, będziecie prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli.

  a papież Leon III kazał wyryć na srebrnych tablicach i powiesić w bazylice Św. Piotra w 809 roku, to dlaczego na Soborze Laterańskim w 1215 roku pojawiło się:

  Ojciec od nikogo nie pochodzi, Syn od Ojca, a Duch Święty zaś od Obydwóch w równym stopniu.

  oraz

  Jasne jest więc, że Syn rodząc się otrzymał substancję Ojca bez żadnego pomniejszania; w ten sposób Ojciec i Syn maja tę samo substancję: w ten sposób Ojciec i Syn, ja również pochodzący od obydwóch Duch Święty są ta sama rzeczywistością. ?

  Czy nie wygląda to na próbę uprawomocnienia odstępstwa, które rozprzestrzeniło się w Hiszpanii, Francji, Włoszech i Niemczech, a po raz pierwszy oficjalnie pojawiło się na koronacji cesarza Henryka II w 1014 roku ?

  To odstępstwo rodzi kolejne osłabi Kościoła w postaci protestantyzmu. Skoro wierzymy w Boga, to musimy również uwierzyć, że do powstania protestantyzmu Pan Bóg dopuścił za coś i w jakimś celu. W jakim?

  Chrześcijanie 100, 200, 500 lat temu byli usprawiedliwieni – nie mieli dostępu do dokumentów, do informacji jaki my mamy. Dla nas nie będzie usprawiedliwienia, że nie wiedzieliśmy, że ktoś nam mówił – sami mamy obowiązek wszystko sprawdzić i dojść prawdy. Czy nie jest napisane:

  Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty!  Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty!

  A ta Ewangelia o królestwie będzie głoszona po całej ziemi, na świadectwo wszystkim narodom. I wtedy nadejdzie koniec.

  Czy te ostatnie słowa to nie zapowiedź tego, że nadejdą takie czasy, że każdy będzie mógł dojść, o ile tylko będzie chciał i Pan Bóg na to pozwoli, do ewangelicznej prawdy ?

  Jeśli za czymś stoi Duch Prawdy – Pocieszyciel odczuwamy spokój, gdy duch kłamstwa – niepokój – to najlepszy probierz.

  Może to co piszę to brednie i moje wymysły, ale nie mógłbym spokojnie spać, gdybym się tym z Państwem nie podzielił

 30. Boydar said

  „… Chrystus przewidział czasy, kiedy …” – Pan Yah (28)

  Ja tylko ad vocem; to ‚prze-‚ wygląda mi na zupełnie niepotrzebne.

 31. wanderer said

  Panie Yah,

  Piekne slowa i pieknie Pan sie tym z nami podzielil.
  Dziekuje i pozdrawiam serdecznie.

 32. NICK said

  Dziękuję Panom za powyższe wpisy. Się podpisuję.
  [nie trzeba było jechać po Dziadziusiu jak po bandzie, nieprawdaż? po którym to i tak spłynęło – słusznie! piszę ku rozwadze dla przyszłych uwag]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: