Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Zmarła Maria Czubaszek. W swoim życiu zamordowała dwójkę dzieci.

Posted by Marucha w dniu 2016-05-13 (Piątek)

Nie żyje Maria Czubaszek. Pisarka i satyryk, autorka tekstów piosenek, scenarzystka, felietonistka, dziennikarka i juror licznych przeglądów kabaretowych. Miała 76 lat.

Cóż, jestem prawicowym chamem i nie uważam, że o zmarłych trzeba mówić dobrze. Moim zdaniem Czubaszek nie zasłużyła się niczym szczególnym dla Polski a być może przez jej wypowiedzi wiele młodych dziewcząt wykonało aborcję… być może dzięki Czubaszek nie urodził się następca Chopina, Kopernika czy Skłodowskiej.

Moim zdaniem była jednym z tych „autorytetów III RP”, które w normalnym kraju powinny żyć na marginesie społeczeństwa a nie brylować w mediach.

„Zrobiłam to dwa razy. Nigdy z tego powodu nie miałam traumy, tylko mówiłam: Boże, jak to cudownie, że ja to zrobiłam” – tymi słowami pisarka przyznała się do morderstwa… Zarzekała się, że nie lubi dzieci i zrobiłaby wszystko, żeby tylko nie rodzić.

Maria Czubaszek była stałą komentatorką „Szkła kontaktowego” nadawanego w TVN24, była związana z Telewizją Polską, gdzie była współprowadzącą cykl „Czubaszek na śniadanie” wraz z Alicją Resich-Modlińską. Maria Czubaszek była gościem XX Przystanku Woodstock w ramach „Akademii Sztuk Przepięknych”.

20 maja 2009 z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego, Bogdana Zdrojewskiego, odebrała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”

EDIT – 13 – 5 – 2016 – godz. 8:50

Każdy może mieć własne zdanie. Ten blog służy wyrażaniu moich opinii, a komentarz dotyczący Marii Czubaszek jest odpowiedzią na powszechny zachwyt jej osobą w mediach takich jak Gazeta Wyborcza czy TVN.

W kwestii aborcji uważam, że nie ma dyskusji, że jest to kwestia światopoglądowa, dla mnie jest to morderstwo tożsame z zabiciem np. 5-latka. Jeśli ktoś ma inne zdanie to żadne argumenty go nie przekonają.

Maria Czubaszek relatywizowała znaczenie tego czynu. Przypomnę tylko, że wielki internetowy bojkot Empiku w poprzednie święta Bożego Narodzenia miał miejsce właśnie ze względu na wykorzystanie w świątecznej reklamie wizerunku Marii Czubaszek. Użyłem łagodnych określeń w stosunku do tej kobiety, dużo dosadniej stwierdził Wojciech Cejrowski: porównując ją do „gnijącej śliwki, którą należy usunąć z kosza, by nie zgniły inne zdrowe.”, dodaje: „Te rączki i nóżki, które kazała rozszarpać, bo „nie lubi dzieci”, czekają gdzieś tam w niebie, na mamusię, która je kazała spuścić do kibla. Oby się doczekały. Oby w porę przyszło nawrócenie”

Nie zamierzam milczeć kiedy kolejny raz do rangi autorytetów wystawia się takie osoby – to jest moje zdanie i mam do niego pełne prawo. Nie milczałem również kiedy zmarł Władysław Bartoszewski, Bronisław Geremek czy Wojciech Jaruzelski. Z całą pewnością nie będę milczeć kiedy na drugi świat przeniesie się Adam Michnik…

http://prawicowyinternet.pl

Komentarze 122 to “Zmarła Maria Czubaszek. W swoim życiu zamordowała dwójkę dzieci.”

 1. NyndrO said

  …z czego zreszta byla dumna. Choc patrzac na nia,mysle ze mogla zmyslac. Tak,czy inaczej byl to bardzo odrazajacy organizm. Ja nie uznaje „zasady”,ze o zmarlym zle sie nie mowi. Nigdy nie moglem pojac tej „zasady”.

 2. JO said

  taka jej twarz…jaka Dusza.
  Ciekawe, jakich miala przodkow.

 3. anATOM said

  Z tą satyryczka to jakiś żart ona satyre robiła swoją osobą tylko bo zawsze jak tylko gdzieś się pojawiła na wizji to wszyscy rechotali że to kopciuszek tefałenowski a peta to z dzioba nie wypuszczała 🙂

 4. oj said

  Czubaszek satyryk? Zdecydowanie drętwy suchar.

 5. Dictum said

  Powiedzenie brzmi „O umarłych albo dobrze, albo wcale” i dotyczy to rodzinnych czy towarzyskich kręgów. O osobach publicznych mówi się, co się myśli i na co zasługują. Gdybyśmy się trzymali sztywno tego powiedzenia, nie można by nic złego mówić np. o Hitlerze.
  Więc daję upust swoim spostrzeżeniom: babsztyl był straszny, uchodziła w swoich kręgach za wybitnie dowcipną satyryczkę, a – wg mnie – jej dowcipy były głupawe, a styl knajacki. Obnoszenie się ze swoimi zbrodniami świadczy tylko, że w głowie miała – lekko mówiąc – nie po kolei.
  Niech Pan Bóg się jakoś ulituje nad tym monstrum.

 6. Dictum said

  Piesek szczęśliwie przyszedł na świat

 7. Wosiu said

  To chyba żydówa była, nazwisko panieńskie Bacz. Niech się przenoszą te stare szikselby na łono Abrahama. Kolej na Olgę Lipińską.

 8. Drapichrust said

  Ale skecze dla Kwiatkowskiej, Zykun, Pokory i Dobrowolskiego pisała genialne.

 9. adsenior said

  Jednej ludzkiej ściery, mniej na świecie!

 10. Daniela said

  Chazan wykonał 500 aborcji! Przyznał się! Jakos to nikomu nie przeszkadza.Przez PiS jest popierany jako dobry czlowiek.

  Bo żałuje tego!
  Admin

 11. POLACY = STADLO POLSKICH DURNYCH DOJONYCH na lewo i PRAWO BARANOW z zacisnieta piescia w kieszeni? Pomysl o tym jeszcze dzisiaj albo TERAZ, natychmiast. said

  ZAMIAST dzieci zas miala PSA a i KOTA (w glowie). Ta pani to Przyklad na co na EGOIZM, samolubstwo i DURNOTY. SPAPRANE ZYCIE.

 12. Drapichrust said

  @10 Dokładnie! I jeszcze wszędzie robi za świętego, tak jakby nie było lekarzy którzy nie zabili ani jednego dziecka. Tacy powinni być przykładem, a nie Chazar co się „nawrócił” po tym jak zaszlachtował pól tysiąca dzieci.

  Podobno w Niebie jest radość z każdego nawróconego grzesznika…. ale co tam Jezus może o tym wiedzieć.
  Admin

 13. Daniela said

  Gdyby ksiezy nie obowiazywala tajemnica spowiedzi to dopiero bysmy sie dowiedzieli ile zarliwych katoliczek poddalo sie aborcji.

  A Pani dokonała? Ile?
  Admin

 14. adsenior said

  ad 13 Ale spowiadały się i wyraziły skruchę, a ta ściera, przechwalała się i chlubiła, że zamordowała swoje dzieci.

 15. Boryna said

  Podobno Duda jest zmartwiony. Dobrze ,że nie będzie mnie denerwować

 16. Drapichrust said

  @13 To jest tylko jedna strona medalu, bo jaki moralny mandat ma rządzący który zakazuje tzw aborcji (aka wyciera swoją brudną mordę ochroną życia poczętego), a jednocześnie nie potrafi stworzyć warunków dla godnego życia i wychowania już urodzonych dzieci? No jaki?

  I szczerze mówiąc jak widzę tą gnidę Marka Jurka wyskakującego znowu z troską o życie poczęte, który jednocześnie bierze z kieszeni pracujących za 1200zł rodziców dzieci narodzonych x.tys miesięcznie jako tzw Eurodeputowany to trafia mnie szlag. Nie mogę na te załgane ryje patrzeć.

  Co by o Czubaszek nie mówić, jakkolwiek by jej czynów nie oceniać – była w tym wszystkim szczera i prawdziwa.

  Co nam po tym, że jakaś psychopatka była „szczera i prawdziwa”? Ja bym to nazwał arogancją i bezczelnością.
  Admin

 17. Ar said

  Skąd u was ta radość? Epidemia zapanowala u eskimosow? Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Czekamy na więcej.

 18. Dictum said

  A w czym nieszczery jest poseł Marek Jurek? Że walczy o życie ludzkie będąc posłem? Nazywanie go gnidą świadczy o Panu znakomicie.
  A ten babsztyl też brał słone gaże za swoje występy, może P. Drapichrust być pewny. Tak szczerze brała.

 19. JO said

  ad.16. A jakie to zaslugi Posel MJ ma, ktore by nie klasyfikowaly go jako Gnide, posrod Gnid w Judeoparlamencie? Prosze wymienic…

 20. ERROR 404 NSZ said

  Ad 15 Drapichrust

  „…. jakkolwiek by jej czynów nie oceniać – była w tym szczera i prawdziwa ”

  rozumiem , że to ironia …

  Ogólnie ;

  Co do persony z artykułu, mój śp. kolega o takich egzemplarzach mawiał ” Małe drobne i do ch..a nie podobne…”

 21. Drapichrust said

  @16 Przecież wyraźnie napisałem – niech się pochwali tym co zrobił, dla ulżenia losu dzieciom już narodzonym i ich rodzicom, a wszystko odszczekam.

  To czy brała czy nie nie ma znaczenia, mówię o zgodności tego co się głosi z tym jak się samemu żyje.

  Panie, przestań Pan mnie wk…iać…
  Admin

 22. Przemko said

  kompletnie nie rozumiem PO CO wspominać to feministyczne-mordercze ŚCIERWO na łamach tego portalu.
  po zejściu ze świata morderczyni, która chwaliła się podwójną zbrodnią… przyzwoity człowiek poświęciłby jakieś pół sekundy aby splunąć z pogardą i zapomniałby o istnieniu tej wywłoki …

 23. JO said

  ad.20. Po to, by poznac grzech i dzialania grzesznikow…

  …po to, by ODSLONIC Grzech….Obnazyc Grzech…

  …po to by walczyc z grzechem i tymi, co grzech czynia, do grzechu namawiaja….

  …po to by upomniec …..

 24. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/sodomaicigomora/#comment-2966

 25. lopek said

  Kiedyś powiedziała:
  wolę być zimną suką niż Matką Polką.
  Czy wszystko teraz jasne kto pożerał przez 76 lat polski chleb?

 26. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/in-vitro-dzieci-i-ich-zabojcza/

 27. Do Jo said

  MJ popiera dziki kapitalizm!

 28. Boydar said

  Zanim poznaliśmy p. Czubaszek ostatniemi czasy, wrażenie odnośnie jej osobowości można było odnieść zupełnie inne. Pomijając okres ostatni, znam ją (znałem) czterdzieści lat. Nie osobiście, lecz oczywiście po jej tekstach. Naprawdę w nich żadnego qurestwa nie było. Cóś ją było jebło na starość, może musiała tak mówić, szantaż nie jedno ma imię. Że gudła to nie trzeba udowadniać, ale wydawała się jakby normalniejsza od innych. Niech ją Pan Bóg sądzi; ja wolę zapamiętać z niej to, co w smutnych czasach podtrzymywało na duchu i wywoływało zdrowy uśmiech.

 29. Marucha said

  Proszę Państwa,
  Przypuszczam, że większość zna Marię Czubaszek z jej późniejszego okresu, kiedy to nie tylko niemal zupełnie straciła wenę twórczą, ale i coś się stało z jej osobowością.

  Jej szczyt twórczości to lata 1970-te, kiedy pisywała naprawdę świetne i dowcipne skecze i humoreski, a wiele jej powiedzonek weszło do powszechnego obiegu. Jak zauważył p. Boydar (28) nie było w nich żadnego qrestwa.
  Ale zapewne ich nie znacie, a teraz – kiedy okazało się, kim była – niewielu z was zechce się z nimi zapoznać, choc są dostępne w sieci.

  I prawdą jest, że w owych czasach teksty Czubaszek nieco rozjaśniały dość szarą rzeczywistość.

  Teraz ostrzeżenie: niech mi ktoś tu wyjedzie z tekstem, że „bronię” amoralnej aborcjonistki… niech mi, kurwa, wyjedzie…

 30. Obcy Astronom said

  Dzieci nie położą kwiatów na grobie matki, bo ta je zabiła. Nie ma litości dla dumnych z dzieciobojstwa. Miała dość lat na pokutę. Teraz tylko piach. Ohyda.

 31. Drapichrust said

  @10 > Bo żałuje tego!

  NO I CO Z TEGO, że żałuje? Skończył studia, złożył przysięgę i poszedł do pracy. I w tej pracy jako dorosły, świadomy człowiek szlachtował innych ludzi. To przecież osobowość czysto psychopatyczna. 500 istnień ludzkich!

  @12 > Podobno w Niebie jest radość z każdego nawróconego grzesznika…. ale co tam Jezus może o tym wiedzieć.

  Podobno! Podobno Wszechmogąca Boża Opatrzność czuwa nad każdym z nas, a jeśli akurat nad kimś nie czuwa, to podobno dlatego że go DOŚWIADCZA, a to PODOBNO wyraz wielkiej bożej miłości.

  @16 > Co nam po tym, że jakaś psychopatka była „szczera i prawdziwa”? Ja bym to nazwał arogancją i bezczelnością.

  Co mi po tym? Więcej niż wszystkie strzeliste litanie wygłaszane bez mrugnięcia okiem przez załgane do szpiku kości kanalie razem wzięte.

  ——
  Pierdol się, pojebie.
  Admin

 32. Cadyk z Radomska said

  „może dzięki Czubaszek nie urodził się następca Chopina, Kopernika czy Skłodowskiej”….ha ha ha, co za debil, raczej Kaczyńskiego, Szpaka czy Olejnik, bo raczej takie rzeczy tu się rodzą

 33. rdest said

  O umarłych należy mówić prawdę, cała prawdę i tylko prawdę. Co było złe takim pozostaje ,a dobre też trzeba dostrzec i docenić, reszta jest w rękach Najwyższego. Nikomu z nas nie są znane okryte tajemnicą dramaty ,z którymi boryka sie wielu ludzi ,a które rzutują na nasze wybory i reakcje na świat wkoło nas. Więc lepiej nie sądzić tak zażarcie ,życie ma taki obyczaj. że nas i nasze osądy lubi weryfikować..

 34. dejpanspokój said

  Dziś pokazywali jej wypowiedzi i w jednej z nich powiedziała, że nienawidzi Polski.

 35. Maniek said

  Czytam Was,Panowie,już parę miesięcy.Zawsze dobrze się bawię,czasem wzruszę,czasem dowiem czegoś nowego,
  Dziś ,po przeczytaniu komentarzy o Czubaszkowej,smutno mi.
  I choć Was nie znam,to wstyd mi za Was.

  ——
  Wstyd, że napotkał normalnych ludzi???
  Admin

 36. zdechka suka, sama o sobie powiedziala ze woli byc suka niz Matka Polka.niech zakopia ja ppod plotem.

 37. Maniek said

  Brawo,chłopcze
  Ładny ten obrazek z Szopenem

 38. Peryskop said

  Re 1

  Ja nie uznaje „zasady”,ze o zmarlym zle sie nie mowi. Nigdy nie moglem pojac tej „zasady”.

  Ja też nie uznaję, bo to jest „zasada” operacyjna wylansowana przez mafię złoczyńców, w celu obrony własnych szubrawych interesów.

 39. Peryskop said

  Chyba to przez ten piątek 13-ego !

  Re 10

  Admin : Bo żałuje tego!

  Czy w starych katechizmach katolickich oprócz żalu, nie wymagane było zadośćuczynienie ?

  >> A CZY KURWA MAĆ PROF. CHAZAN NIE STARA SIĘ ZADOŚĆUCZYNIĆ? NO??
  Admin

  ===

  Re 23

  JO said : „Po to, by poznac grzech i dzialania grzesznikow…”

  No to czy nie warto wrzucić tu fotosy z pedofilią „po to, by poznac grzech i dzialania grzesznikow…” ?

  ===

  Re 29

  Teraz ostrzeżenie: niech mi ktoś tu wyjedzie z tekstem, że „bronię” amoralnej aborcjonistki… niech mi, kurwa, wyjedzie…

  Jednak piątek 13-ego !

  >>> Panie Peryskop, Pan tu wisi na włosku…
  Admin

 40. wanderer said

  Kazdy ma na co zasluzyl.
  Nie chciala miec dzieci?
  Nie ma. Nie przeniesie swych poj..nych genow na nastepne pokolenia. Bog tak skonstruowal swiat, ze natura sie sama oczyszcza.

 41. Minus said

  Ważna sztuka czy biografia z PRL? Ten motyw powraca i będzie powracał. Przedostatnio w Gajówce z osobą śp. Mariana Kociniaka. No Pan Kociniak nie wywołał aż takich wilków z lasu, ktoś tam przypomniał stręczenie przez aktora PO. A te skecze… śmieszne były, powtórka z rozrywki na grundigu, klimaty prlu jako najweselszego baraku, jak Barei komedie, boki zrywać, nie ma co właściwie robić problemu z tymi demoludami, z najweselszym zwłaszcza, nie przesadzajmy z tym komunistycznym zamordyzmem- nie takie to miało mieć przesłanie aby? Pamiętamy? z rumieńcem czy bez, że w PRLu nie wystarczyło mieć talent, pracowitość. Ile ” Marii, Marianów, Stasiów” wybrało co zostało do wybrania po decyzji- z ch…mi nie tańczę, p..lę tę legitymację- co by ojciec pomyślał…, czy jak kto woli- z diabłem się nie cwaniakuje.

  Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

  Szukałem na youtubie jakiegoś fragmentu do pośmiania…ale mi się odechciało, tu o aborcji, tu inne takie…

 42. AlexSailor said

  Ad. 40 @Minus
  A dziś wystarczy mieć talent???

 43. Minus said

  @ 42 AlexSailor.
  a co to ma do rzeczy? Pewnie nie. I pewnie przynależność do innych szumowin otwiera możliwości. O co Panu właściwie chodzi? Bo mnie o ludzi, którym PRL usrał bądz ustawił do góry nogami życie, zazwyczaj na biednie i smutno. Pan się oblał rumieńcem? Proszę się nie przejmować, nie widać przez te ramki.

 44. Amadeus said

  Abstrahując od tego co ta osoba sobą reprezentowała kiedyś. Starość ma to do siebie że człowiekowi przestaje zależeć i nie zakłada już maski, albo mu odbija. Myślę że czubaszek przestała ubierać maskę, a że władza robiła odpowiednią atmosferę do takich rzeczy, to czubadzek zaczęła być sobą. Jak to ujęła wyrafinowaną suką.
  Więc nie będę po tej babie płakał i nie będę zachowywał dla nie zasadę „o zmarłych tylko dobrze”. Jej śmierć to jeden kamień młyński mniej dla Polskiej kultury.

 45. NyndrO said

  Panie Kierowniku,najpewniej Pan JO ma racje. I absolutnie nie kpie. Ja w ogole bardziej sie Wami chwale,niz kpie.

 46. Marucha said

  Re 45:
  Czy ma rację, że również poglądy i losy grzeszników trzeba pokazywać?
  Oczywiście ma rację.
  Nie należy ich jedynie przesadnie eksponować a tym bardziej pochwalać.

  Pismo Święte też nie ogranicza się do opisywania ludzi bogobojnych i szlachetnych.

 47. Birton said

  ani chybi Żydowica utajona, już ją diabeł czubaty do piekła za nogę ciągnie…

 48. NyndrO said

  Kierownik, nie pierdol.

 49. NyndrO said

  A! w porzadku. Dopiero teraz zajarzylem. Pan jest moim Szefem bez kozery.

 50. AniaK said

  Proszę dać Pani Czubaszek spokój po śmierci. Jak się coś komuś nie podobało to mógł sobie z nią podyskutować za życia w cztery oczy. Obgadywanie ludzi zwłaszcza po śmierci nie przystoi. Życie każdego człowieka składa się z dobrych i złych uczynków. Proszę nie przeszkadzać Panu Bogu w liczeniu.

  Niech spoczywa w spokoju…..

 51. Marucha said

  Re 48:
  Że coooo????

 52. Marucha said

  Re 50:
  No cóż, pani Aniu, odeszła osoba dość znana i poświęcamy jej trochę uwagi, jak umiemy.

 53. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=AqwUqikK5xc

  .https://www.youtube.com/watch?v=x7f6bwVr4-0

  .https://www.youtube.com/watch?v=8XW0aZQZSUU

 54. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=jFsjcr2nT2Y

 55. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=LMSXHWCILI0

  .https://www.youtube.com/watch?v=x7f6bwVr4-0

  .https://www.youtube.com/watch?v=8XW0aZQZSUU

 56. NyndrO said

  Kierownik,mozna?

 57. NyndrO said

  Panie Kierowniku,niech Pan sie wyspi,bo niedlugo balcerowicz Oj im sie zebralo. Boze,wybacz im.

  Na razie jadę w plener – admin

 58. NyndrO said

  Na spokojnie. Przysiegam 😉

 59. Peryskop said

  Trudno się dziwić, że straciła wenę „satyryczka” z taką filozofią życiową i z takim mężem.

  Mąż Czubaszek: Ludzie mający dzieci nie mają życia

  27.12.2012

  Maria Czubaszek wielokrotnie w wywiadach podkreślała, że nigdy nie chciała mieć dzieci i nie żałuje, że nie zdecydowała się na potomstwo. Okazuje się, że mąż publicystki podziela jej zdanie w tej kwestii.

  Wojciech Karolak, w wywiadzie udzielonym „Newsweekowi” powiedział:

  Gdy jechałem na spotkanie z panią, schowałem się przed deszczem pod wiatą. I tam wjechał na mnie dziecięcym wózkiem jakiś facet, a gdy chciałem zrobić biedakowi trochę miejsca, wjechała na mnie drugim wózkiem jego żona. Pomyślałem sobie, że mają przerąbane. Nie mają już życia. My jesteśmy wygrani, bo wtedy, gdy inni się męczą, siedzimy po prostu w Warszawie i jesteśmy najszczęśliwsi. – stwierdził mąż Marii Czubaszek.

  Wojciech Karolak wyznał także, jak wyglądały początki jego związku z publicystyką:

  Cofnijmy się w czasie do 1975 roku: jestem już cztery miesiące w Nowym Jorku i nagrywamy z Michałem Urbaniakiem płytę. Mówię mu jednak, że wracam do Polski. Znałem już wówczas Marysię i ciągnęło mnie do niej. Powiedziałem więc Michałowi, że muszę wrócić do Marysi. Musiał się wypytywać kolegów, co i jak, bo mi wytknął, że wracam do cycatej blondynki. Ale ja nigdy tak Marysi nie nazwałem. Bo nigdy mi się nie podobały wysportowane, smażące się na plaży superdziewczyny. Zawsze lubiłem skromniutkie, delikatne, chorowite myszki.

  Karolak zaznaczył także, że jego ukochana ma silny charakter, czego zdarzało mu się doświadczać na własnej skórze. Kiedy próbował wytłumaczyć, że w trakcie swoich podróży z muzykami nie spotyka się z innymi dziewczynami, Czubaszek nie uwierzyła mu na słowo:

  Usiłowałem jej to jakoś wytłumaczyć. To było spotkanie przy alkoholu, więc mnie kopnęła piętą i złamała mi żebra. Potem żałowała, że tylko dwa. Proszę mnie źle nie zrozumieć, nie jestem masochistą, ale lubię ludzi z charakterem.

  http://rozrywka.dziennik.pl/plotki/artykuly/414764,wojciech-karolak-maz-marii-czubaszek-twierdzi-ze-ludzie-posiadajacy-dzieci-nie-maja-zycia.html

  ===

  8.02.2013

  Maria Czubaszek o swojej dość trudnej sytuacji finansowej opowiedziała w wywiadzie dla „Super Expressu”. Publicystka zdradziła, że wraz z mężem otrzymują tak niskie emerytury, że muszą pracować, by móc płacić za mieszkanie:

  Po rewaloryzacji mam między 1100 zł a 1200 zł, mąż 760 zł. Musimy pracować, żeby zapłacić mieszkanie. Ale dziś wysłałam 500 zł na ratowanie konia…

  Czubaszek dodała także, że jej zdaniem, to pieniądze właśnie mają w życiu największe znaczenie:

  Pieniądze są najważniejsze. Nie miłość, nie zdrowie. Jak byłam młoda, to mi się wydało, a teraz wiem. Ja już jestem na tyle dorosła, że wiem, iż w pewnym wieku, jak nie ma pieniędzy, to nie ma zdrowia. Chcesz być zdrowy – potrzebujesz pieniędzy. Bardzo często dla pieniędzy ludzie się kochają. Kiedy jest kryzys, kiedy jest zła sytuacja ekonomiczna (były takie badania w USA), to zauważono, że singielki zaczynają dużo więcej wydawać na środki upiększające. Żeby zdobyć pana, nie pięknego jak ciacho, ale bogatego, żeby zapewnił im dobre życie… Wydaje mi się, że młodzi, ci najbardziej zafascynowani, zakochani, gdy nie mają gdzie mieszkać i pieniędzy na jedzenie, to w pewnym momencie wszystko co piękne się kończy. Rodzina nie żyje powietrzem…

  http://rozrywka.dziennik.pl/plotki/artykuly/418768,maria-czubaszek-i-jej-maz-musza-pracowac-by-moc-zaplacic-za-mieszkanie.html

  ===

  Aby być zdrowym NIE TRZEBA MIEĆ PIENIĘDZY. Wystarczy spokój ducha, empatia i spełnienie.

  To właśnie majętni wpadają w nowoczesne pułapki ‚superterapii’, ‚extraleków’, ‚hiperprofesorów’…

  Czyż parka egoistów o kołtuńskich poglądach nie dostała od losu (i od Boga?), na co zasłużyła ?

  …w pewnym momencie wszystko co piękne się kończy. Rodzina nie żyje powietrzem…

  Ale dlaczego Szanowny Gospodarz Gojówki w końcu się pogubił na tak prostym przykładzie ?

 60. Lara said

  Niektórzy powinni się hamować, co mówią publicznie. Inaczej mówiąc, w stosownej chwili powinni zamknąć paszczę.
  Była niewątpliwie utalentowana, jednak dziś to już nie ma znaczenia dla pamięci o niej, bo znaczenie ma tylko to skandaliczne wyznanie.
  Mowa srebrem, milczenie złotem.

 61. Boydar said

  W uzupełnieniu mojego (28), z powyższych dywagacji wynika jeszcze jeden wniosek – stara prawda; jak już kogoś Pan Bóg musi pokarać, to mu w pewnym momencie rozum odbiera. I żywot p. Czubaszek jest tego akademickim wręcz przykładem.

 62. NyndrO said

  Panie Kierowniku,my nie jestesmy debilami. Przepraszamy.

 63. wanderer said

  „Ale dlaczego Szanowny Gospodarz Gojówki w końcu się pogubił na tak prostym przykładzie ?”

  Przepraszam ze sie wtrace, ale o co panu chodzi Panie Peryskop?

 64. wanderer said

  Re 60
  Lara,
  Bardzo celna uwaga.

 65. NyndrO said

  Cwaniara przestraszyla sie swojego odbicia w lustrze,czyli zero.nic.I tyle.

 66. Marucha said

  Re 63:
  Peryskop kieruje się rozchwianym rozumowaniem.

 67. Skalar said

  Aforyzmy Czubaszek Skrobaszek

  . Dzięki Bogu,jestem ateistką.

  . Imponują mi samobójcy. Sama sobie zorganizuję eutanazję. I z tym się liczę.

  . Sama dwukrotnie dokonałam aborcji. Traumy po aborcji nie miałam. Ani za pierwszym, ani za drugim razem. Większą traumę miałabym, kiedy nie mogłabym usunąć ciąży i musiałabym urodzić dzieci.

  . Chciałabym, żeby pary homoseksualne mogły w Polsceadoptować dzieci.

  . Moja siostra jest mi obcym człowiekiem. Więzy rodzinne są przereklamowane.

  . Mnie chce się już tylko palić. Ja nie lubię pracy fizycznej, pocenia się i tak dalej. Nigdy nie byłam pazerna na seks, nawet w młodości.

 68. Skalar said

  Umizgi Andrzeja Dudy. Kolejny prezydent wszystkich Polaków i Wolaków.

  Odeszła Pani Maria Czubaszek. W wielu sprawach mieliśmy różne poglądy i czasem mnie krytykowała. Czyniła to jednak z humorem i urokiem. Żal – brzmi wpis prezydenta. Później wywiązała się dyskusja, a prezydent napisał: – Każdy ocenia swoimi kategoriami. Ja zwyczajnie lubiłem Panią Marię, tak po ludzku. Poglądy miały i mają tu drugorzędne znaczenie. Ale nie wszystkim spodobało się to, że prezydent uszanował zmarłą i postanowił ją pożegnać. W komentarzach pod wpisem prezydenta pojawiła się lawina złośliwych i bezlitosnych komentarzy.

  Internauci zaczęli pytać Dudę, czy nie przeszkadzała mu krytyka Czubaszek pod jego adresem i to, że publicznie przyznawała się do dokonania aborcji. – Może warto żeby Pan jeszcze raz przeanalizował jej krytykę względem Pana osoby i wiele z tego wziął sobie do serca? – napisał ktoś. – Zapewniam Panią, że każdą życzliwą krytykę rozważam wnikliwie. I to nie jest żart – odpowiedział prezydent. – Mi nie jest żal !! Pluła ile mogła… Niech spoczywa jak każdy zmarły; Jej chwalenie się aborcjami też było pełne uroku?… Wybaczy Pan, Panie Prezydencie, ale nie umiem wzbudzić w sobie żalu. – dodawali inni użytkownicy. – Czemu ludziom tak trudno zrozumieć, że Prezydent pisze, zwyczajnie, od serca – zapytał ktoś, kto nie mógł znieść złośliwości. – Bo nie chcą. Takie życie. Pozdrawiam i dobrej nocy! – przyznał Duda.

 69. NICK said

  Peryskop jest… labilny.
  Pan Profesor Chazan. od wieeelu lat nie abortuje.
  Jego obecne życie jest mordęgą. Za życia cierpi swe grzechy we swym sumieniu. Dawał i daje świadectwa! Wiedząc, że to co głosi od lat kilku – normalność i prawdę o ŻYCIU! Od poczęcia! Świadomie naraża się ludziom podłym.

  Tylko ludziom podłym.
  I, aż!

 70. NICK said

  Aaa.
  Drobna uwaga.
  Człowiek prosty, normalny.
  Co się z nim dzieje na stare lata?
  M.in. normalnieje jeszcze bardziej! Staje się bliższym Bogu.
  A Maria???
  (…)

 71. peacelover said

  …w Polsca potrzeba wiecej parchatych, pojebusow i popierdusow !!!!!!!!!!

 72. Boydar said

  „… Peryskop jest… labilny. …”

  Gów.no prawda, jemu po prostu drosselklapa ryksztosuje bo tandetnie zblindowana. On się na krzywy ryj chce do naszego wagonu załapać, choćby i na stojące. Tylko że, co już mu się wydaje że wskoczył, „zupełnie nieoczekiwanie” przychodzi konduktor i swoje „bilecik proszę !”. I nagle się okazuje, że bilecik ręcznie rzeźbiony, legitymacja szkolna podbita na jajeczko, a w ogóle to rury przewożone są w bagażowym i koniecznie na palecie. No to sruuu go na najbliższej stacji w celu optymalizacji kosztów. A Pan NICK się labilności doszukuje … rurę najsamprzód wyprostować trza, i tą klapę solidnie zblindować.

  ——
  Ładnie Pan to podsumował. Po mistrzowsku.
  Admin

 73. AniaK said

  Re69:
  Drogi NICK-u, normalny człowiek rodzi się i umiera normalny. Normalność zazwyczaj kształtuje się w dzieciństwie. Myślę, że Pan Bóg będzie miał większy problem z towarzystwem nawróconym na starość niż z panią Marią. Łatwiej nawrócić się wizualnie niż mentalnie (inaczej udawać świętą). To może Pana Boga trochę zmylić. Ludzie tak łatwo się nie zmieniają. Niektórym potrzeba nawet kilka żywotów żeby zajarzyć o co biega 🙂

  ——
  Pani Ania to tak na poważnie z tym „zmyleniem” Boga?
  Admin

 74. Joannus said

  Ad 68
  Większa jest w Niebie radość z nawróconego grzesznika …………., kto to powiedział?

 75. AniaK said

  …..Łatwiej nawrócić się wizualnie (inaczej udawać świętą/świętego) niż mentalnie…..

 76. AniaK said

  Re73:
  Nie pamiętam kto to powiedział ale myślę że to może być prawda. Człowiek prawdziwie nawrócony raduje oczy i serce.

 77. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=tMd7A2oAwHI

 78. Joannus said

  Ad 74
  Pani wątpi w nawrócenie profesora Chazana, ja zakładam, że miało to miejsce. Chociaż wglądu w jego serce i sumienie nie posiadam.

  Ad 75
  Pani Aniu polecam lekturę Nowego Testamentu, wtedy będzie wiadomo

 79. Peryskop said

  Poczytajcie sobie Państwo laurkę, jaką wystawił (wkleił?) Marii Czubaszek p. Peryskop. Wierna swoim poglądom… dystans do samej siebie… itd. itp…
  Admin

  ————

  Re 61
  Correct.

  Re 64
  Chodzi o kierowanie się rozchwianym rozumowaniem zamiast zasadami, Tradycją, Magisterium itp.

  Re 66
  Spoko.

  Re 68
  Wielu chciałby mieć taką „labilność” lubelaku.

  Re 71
  Not correct. Ale skoro musisz…

  Re 65
  Możliwe. Szkoda że brak info o jej zdrowiu, bo z GNM wiadomo byłoby co ją jeszcze trapiło.

  Ehhh, nie łatwe jest życie satyryczki na pozycji autorytetu „moralnego” 😦

  http://jastrzabpost.pl/newsy/maria-czubaszek-chorowala-od-lat-ale-nigdy-sie-nie-skarzyla-za-to-chetnie-opowiadala-o-swoich-wadach_347979.html

  Na co chorowała Maria Czubaszek? Pisarka miała problemy ze zdrowiem

  Na co zmarła Maria Czubaszek?

  Maria Czubaszek zmarła 12 maja 2016 r. w Warszawie. Była osobą, którą albo się kochało albo nie. Do końca swojego życia pozostała wierna swoim poglądom, nawet jeżeli miałaby ponosić za nie konsekwencje. Jednocześnie nie wstydziła się gorzkiej prawdy o społeczeństwie. Będąc jedną z najszczerszych osób w show biznesie nigdy się nie skarżyła.

  Wiadomo, że pisarka zmagała się z ciężką chorobą, jednak do momentu jej śmierci, nikt nie widział z jaką. Jakie są przyczyny śmierci Marii Czubaszek? Na co zmarła?

  Nie mogę powiedzieć, na co umarła. Nigdy się jednak nie skarżyła na swój stan – powiedział w rozmowie z Faktem Hirek Wrona

  Z kolei Grzegorz Miecugow, który współpracował z dziennikarką przyznał, że pomimo choroby, wciąż była pełna życia i nie dawała po sobie poznać bólu:

  Wiem, że trafiła do szpitala. Ale to się jednak odsuwa, że może jednak… tym bardziej, że przeszła ciężki czas tam w szpitalu ostatnio i wyszła z tego szpitala i bardzo chciała wejść na antenę i była wpisana na grafik na niedzielę. Wczoraj się gorzej poczuła i tak to się skończyło

  Miała niesamowity dystans do samej siebie:

  Składam się z samych wad. Bardzo lubię palić. Jest to po prostu moja jedyna frajda w tym wieku. (…) I żeby nie wiadomo co mówili, to oczywiście wiem, że jest to wada, ale mówię: zdrowia do grobu nie wezmę, młodość musi się wyszumieć, starość musi się wypalić – mówiła w wywiadzie z agencją Newseria Lifestyle

  Choroba Marii Czubaszek

  Nigdy nie kryła, że palenie papierosów – szczególnie mentolowych, to największa przyjemność jej życia. Wydawała na nie całą swoją emeryturę. Zdarzało jej się odrzucać propozycje pracy, ponieważ ograniczałaby jej przywiązanie do nałogu.

  Maria Czubaszek nie była się trudnych tematów i potrafiła o nich rozmawiać. Przyznała się do podwójnej aborcji, biorąc pełną konsekwencję swoich słów. Podkreślała również, że nigdy nie żałowała tej decyzji:

  Nigdy nie czułam instynktu macierzyńskiego. Aborcja to nic dobrego. Jestem za tym, by się dzieci rodziły, ale te chciane.

  Była również za eutanazją:

  Decyzja powinna należeć tylko do mnie, a nie do kogoś tam gdzieś

  Będziemy tęsknić…

 80. NICK said

  Ja, to tak, delikatnie….. .
  A Pan od razu z tej, tam, Peryskopowej. Zagiętej wielokrotnie.
  Szczerze?
  Rura zagina się. Wprost pląta. Nic z niej nie będzie.

  Aniu miła. Przekaz rozumiem.
  Poza:”To może Pana Boga trochę zmylić.”
  Prawdziwi papieże i doktory Kościoła byli nieomylni.
  NIKT nie zmyli Boga.
  Wersja dla ateistów: nikt nie zmieni naturalnego rzeczy porządku.

 81. AniaK said

  Re77:
  „Pani wątpi w nawrócenie profesora Chazana, ja zakładam, że miało to miejsce.”

  Nie chcę podpowiadać Panu Bogu, ale na moje oko pan Chazan przeskoczył kilka płotów za dużo. On nie tyle się nawrócił co wcielił w Pana Boga.

  Pani Aniu, spytam mało elegancko: co Pani bredzi???
  Admin

 82. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=Y348–bdjTI

 83. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=t4Ol9F5VzLI

 84. NICK said

  Aniu.
  „Nie chcę podpowiadać Panu Bogu, ale na moje oko pan Chazan przeskoczył kilka płotów za dużo. On nie tyle się nawrócił co wcielił w Pana Boga.”
  Możesz mieć rację.
  Czy Czyściec mu przysługuje?

 85. AniaK said

  Re82:
  Hm, raczej nie. Pan Bóg wymyślił Czyściec dla ludzi 🙂

 86. Boydar said

  Skąd u Pani Ani ten imperatyw do pisania bzdetów kiedy jest mowa o najpoważniejszych sprawach ?

  Pytanie retoryczne, czyż nie?
  Admin

 87. NICK said

  Ania ma rację!
  Czyściec. To drobne. Grzeszki.

 88. AniaK said

  Re84:
  Panie Boydar, Pan tu robi za adwokata czy za pełnomocnika pana Chazana? Chyba logiczne jest że Pan Bóg nie interesuje się swoją konkurencją 🙂

  >>> A za kogo robi Pani w kwestii prof. Chazana? Dlaczego Panią tak irytuje wzięcie pod obronę tego człowieka?
  >>> Admin

  Re85:
  Tak NICK-u! Za robienie z Pana Boga idioty można liczyć wyłącznie na odtrącenie.

 89. Boydar said

  Pani Aniu, jeśli będzie Pani tak namolnie i bezczelnie wchodziła w kompetencje Pana Boga, to On Pani ten durny jęzor w końcu […]. I nie, żebym Panią krytykował, po prostu rzyczliwie donoszem.

 90. La Reine Toronto said

  ad 84: omijam dywagacje pani Ani
  Pani Czubaszek ma swoje zaslugi w rozbawianiu nas w latach 70 ch i to Jej spuscizna a ze miala aborcje i sie przyznala to swiadczy o odwadze .Nic ponadto. Aborcja to jest tylko wybor kobiety….nie twierdze ze zawsze sluszny.
  Pamietam w czasie studiow moje kolezanki uwazaly aborcje za srodek antykoncepcyjny…Tak wtedy bylo niestety i wiem ze nikt sie tym nie przejmowal a wrecz przeciwnie…wiele razy drzwi do pokoju w akademiku byly z ‚pinezkami’ i wtedy trzeba bylo isc na spacer albo do kina. Dla mnie to byl szok i nawet teraz jak o tym sobie przypominam mam mieszane uczucia.
  No coz wywolala to nasza pani Czubaszek.

  Taaaak.
  Morderstwo jest wyborem zabójcy.
  A jak zabójca się przyzna to jest odważny.
  Admim

 91. AniaK said

  Re87:
  Panie Boydar, na to za bardzo ja wpływu nie mam. Kiedyś znalazłam chwilkę wolnego czasu i przeczytałam w końcu Biblię dziecka którą dostało na I Komunię Św. A że byłam w dość porządnym dołku – kasy co pies napłakał, dzieci chodzące mi po głowie……- zwróciłam się do Pana Boga o pomoc. I powiedziałam Panu Bogu tak:

  Panie Boże, żeby mnie zrozumieć, musiałbyś się we mnie wcielić. Inaczej przyjęłam Go do siebie i On mnie teraz prowadzi 🙂

 92. AniaK said

  .https://www.youtube.com/watch?v=3nb8lEm6nYA

 93. Boydar said

  „… na to za bardzo ja wpływu nie mam …”

  To się fachowo nazywa opętanie; medycyna acz niechętnie, jednak odnotowuje takie przypadki, na ogół sobie z nimi zupełnie nie radzi. Chyba że przez przypadek kapłan egzorcysta ma również medyczny fakultet. Ale, sama Pani rozumie że to mocno naciągany wyjątek.

 94. Peryskop said

  Re 79

  Cieszę się, że Pan Marucha dostrzegł boldem, że gwoli obiektywizmu potrafię i „laurkę” wkleić 🙂

  Bo przecież często powtarzam za Sofoklesem :

  „Człowiek to DEINOTATON – istota niesamowita, i diabeł i anioł w jednym ciele.”

  Ale chodzi o zachowanie właściwych proporcji w tym koktajlu 😦 🙂

  Innym nietuzinkowym deinotatonem był Błażej Pascal.

  Więc dlaczego wciąż na smyczy wisi tam mój koment nt jego zmagań duchowych ?

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/09/incydent-w-samolocie-profesor-ekonomii-wziety-za-terroryste/#comment-579903

  i w zmiękczonej wersji :

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/09/incydent-w-samolocie-profesor-ekonomii-wziety-za-terroryste/#comment-580104

 95. Boydar said

  – ty, niebieski … !
  – co !?!
  – już ty dobrze wiesz, co …

 96. Tolek said

  re 91

  A to nie byl Lucyfer co się w AnięK wcielił? Teraz się wszystko układa. Oficer prowadzący Lucyfer…

 97. AniaK said

  Re96:
  Panie Tolek, Pana Boga od Lucyfera to ja potrafię odróżnić jak mało kto. Babcia Ania od dziecka mi powtarzała:

  Kochana Aneczko, zapamiętaj sobie, Lucyfer najpierw obrzuci cię złotem a potem wyrwie ci serce, a Pana Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy. Za dobro wynagradza, a za zło karze. Na Pana miejscu bardziej martwiłabym się o kogo innego 🙂

 98. AniaK said

  ….a Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy.

 99. AniaK said

  Tam Pan szukaj Lucyferków. Tylko na trzeźwo wyspanym okiem 🙂

  http://wyborcza.pl/1,75398,19178616,27-poslow-slubowalo-bez-boga-sprawdzilismy-ktorzy.html

 100. AniaK said

  Pana zdaniem ich Bóg prowadzi czy Lucyfer?

 101. AniaK said

  http://w605.wrzuta.pl/audio/7Fg1ryx4vjb/alibabki_-_odkladana_milosc

  Gdyby można mały flirt, jak zbędną kwotę
  Krótkich szczęścia parę chwil, jak kilka złotych
  Tak odłożyć sobie dziś, by się uskładała z nich
  Wielka miłość nie na dziś, lecz na potem

  Gdyby od młodości już na miłość składać
  Tak, jak na mieszkanie lub małego fiata
  Jak do ziarnka, ziarnko tak, flirt do flirtu parę lat
  Żeby wzrastał z dnia na dzień nasz wkład

  Z małych flirtów będzie potem miłość na wiele lat

  Uczuć nie opłaca się bezmyślnie trwonić
  Ale w życiu jakiś flirt nas ciągle goni
  Można przeżyć go lub nie, lecz opłaca bardziej się
  Schować go, odłożyć gdzieś na dnie

  Z małych flirtów będzie potem miłość na wiele lat

  A gdy uzbieramy już tę wielką miłość
  Tę, o jakiej nam się tylko śniło
  Podejmiemy ją lub nie, bo okazać może się
  Że za późno na nią trochę jest
  Że już za późno, już za późno na nią jest

 102. AniaK said

  A pan Chazan komu tytuły zawdzięcza. Panu Bogu?

  „Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski postanowieniem 2 lipca 1998 przyznał Bogdanowi Chazanowi tytuł naukowy profesora.”
  (Wikipedia)

  ——
  Taka jest formalność. Ktoś musi podpisać nominację. Kwaśniewski nic nie „przyznał” i prof. Chazan nic mu nie zawdzięcza. Prof. Chazan swe wyniki zawdzięcza sobie i swoim nauczycielom.
  Admin

 103. Boydar said

  Irracjonalnym jest przypisywanie winy siekierze za właściwie własnoręcznie odrąbany palec. Bez względu na motywacje siekiery. Wszyscy są winni, tylko nie my.

 104. AniaK said

  Na pewno to nie jest doktor Judym 🙂

  http://bogdanchazan.pl/content/prof-bogdan-chazan

  „Stopień naukowy doktora (1982) i doktora habilitowanego (1990) nadała mu Rada Naukowa Instytutu Matki i Dziecka.

  W dniu 2 lipca 1998 roku otrzymał tytuł profesora.”

  Co się Pani tak przyp… do prof. Chazana? Pani pracuje za darmo?
  Admin

 105. AniaK said

  Gdzieś mi się o uszy obiło, że dzieci Lucyfera nadawanie sobie tytułów opanowały do perfekcji 🙂

 106. AniaK said

  Może o to chodzi?

  http://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-nerka-za-30-tys-zl-pluca-za-milion-jak-wyglada-handel-ludzki,nId,1060289

 107. AniaK said

  Może każde żywe niechciane dziecko na wagę złota?

  „Bardzo popularna stała się ostatnio tzw. turystyka transplantacyjna. Polega ona na organizacji specjalnych „wakacji”, podczas których osoby nie tyle odpoczywają, co poddają się transplantacjom potrzebnych narządów. Cena pakietu transplantacyjnego (podróż, operacja plus powrót) wynosi średnio 200-400 tys. zł.”

  Czytaj więcej na http://nt.interia.pl/raporty/raport-medycyna-przyszlosci/medycyna/news-nerka-za-30-tys-zl-pluca-za-milion-jak-wyglada-handel-ludzki,nId,1060289#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 108. Boydar said

  Pani Aniu, większość Pani komentarzy przerabia człowieka na mięso. Taka formę istnienia białka. Czego tak bardzo zazdrości Pani normalnym ludziom ?

 109. AniaK said

  Reasumując:

  Prędzej uwierzę w nawrócenie pani Marii niż pana Bogdana.

  Z niego ponoć też było niezłe ziółko 🙂

 110. AniaK said

  „Co się Pani tak przyp… do prof. Chazana? Pani pracuje za darmo?”
  Admin

  Za darmo. Bóg świadkiem.

  Rozumiem. Żyje Pani powietrzem.
  Admin

 111. AniaK said

  @Admin

  To nie ja się przyp… do pana Chazana tylko Joannus mnie zaczepił. Ja raczej chcę się od niego odczepić 🙂

 112. AniaK said

 113. AniaK said

  „Rozumiem. Żyje Pani powietrzem.”
  Admin

  Panie Admin, zapewne jak Pan wie, powietrze jest potrzebne do życia ale samym powietrzem żyć się nie da. Gdybym pracowała u Pana to pewnie z głodu wąchałabym już kwiatki. No może pośmiertnie w ramach wyrzutów sumienia zamówiłby Pan na moją cześć jakąś ikonkę u Pana JO ale i w to wątpię. Mam inne źródło utrzymania.

 114. Marucha said

  Re 113:
  Fajnie jest nie pracować zarobkowo, a i tak mieć źródło utrzymania.

 115. Peryskop said

  Pani AniaK może nie musi pracować zarobkowo, jeśli pracuje dbając o dom i o rodzinę.
  Bodaj zgodnie z katolicką Tradycją i Magisterium.

  Czy może i tu coś pozmieniali ?

  I przecież w #59 zacytowałem receptę Marii Cz. na łatwe życie, z której nie dała rady skorzystać :

  Pieniądze są najważniejsze. Nie miłość, nie zdrowie. Jak byłam młoda, to mi się wydało, a teraz wiem. Ja już jestem na tyle dorosła, że wiem, iż w pewnym wieku, jak nie ma pieniędzy, to nie ma zdrowia. Chcesz być zdrowy – potrzebujesz pieniędzy. Bardzo często dla pieniędzy ludzie się kochają. Kiedy jest kryzys, kiedy jest zła sytuacja ekonomiczna (były takie badania w USA), to zauważono, że singielki zaczynają dużo więcej wydawać na środki upiększające. Żeby zdobyć pana, nie pięknego jak ciacho, ale bogatego, żeby zapewnił im dobre życie…

  ——
  Pani AniaK nie dała się poznać od strony rodzinnej, ale owszem – wariant „na utrzymaniu męża” jest też możliwy.
  Admin

 116. NICK said

  Aniu.
  Krótko.
  Przeginasz.

  Z Panem Profesorem. Jak i M.Cz.
  O Panu Profesorze napisałem dość. Ostatnio i wcześniej. Nie raz.

  M.Cz. to monstrum-persona. Zero kobiecości. Tyle i łagodnie. Na razie.
  „Bibliotekarka” to zły doradca. Cóż, że wspomaga. Nic.

  Jak tak dalej będzie to wrócę do narracji początkowej; jeśli chodzi o Ciebie. Szkoda by było. Tyle szans… .

  Ale… . Nic to. Jest kolejny ‚mecenas’.
  Rura. Nieskończenie powyginana.

 117. Boydar said

  Jak oni nas qurwa nienawidzą …

 118. Peryskop said

  Re 115

  Admin : Pani AniaK nie dała się poznać od strony rodzinnej…

  Rzeczywiście kotami nieco się pozasłaniała. ale znać trochę dała tu :

  #91
  … A że byłam w dość porządnym dołku – kasy co pies napłakał, dzieci chodzące mi po głowie…

  ===

  Re 116
  NICKListwie przypodłogowej pogięta rura śni się już po nocach, razem z upiorami socjotechniki 🙂

 119. Peryskop said

  Na naukę nigdy nie za późno.

  hazzan in Judaism a variant spelling of hazan…

  the role of the hazzan :
  The person leading the congregation in public prayers is called the shaliach tzibbur (Hebrew for „emissary of the congregation”), a ħazzān or cantor. Jewish law restricts the role to adult Jews. See also: Cantor in Reform Judaism. In theory, any lay person can be a sheliach tzibbur; most synagogue-attending Jews will serve in this role every now and again. In practice, those with the best voice and the most knowledge of the prayers serve much more often. Ashkenazic hazzanim (Hebrew plural of hazzan) are known to repeat words during prayer…

  A hazzan [χaˈzan] or chazzan (Hebrew: חַזָּן‎ ħazzān, Yiddish khazn Ladino hassan) is a Jewish musician, or precentor, trained in the vocal arts who helps lead the congregation in songful prayer. In English, this prayer-leader is often referred to as cantor, a term also used in Christianity…

  … also used in Christianity…

  Więc o co chodzi, Boydar ?

 120. AniaK said

  Re114,115:
  W pracy mi płacą ale to inna bajka.

  Aha, to jednak płacą…
  Admin

  Re116:
  NICK-u, nie ma się czym chwalić, ale w bibliotece byłam ostatnio chyba pół roku temu 🙂

 121. Boydar said

  Chodzi o to, że jak dla mnie, to sam przekwalifikowałeś się na margines etyczny. I teraz jak coś do mnie chcesz zagadać, to musisz napisać podanie i mieć zgodę rodziców.

 122. Peryskop said

  Aż tak się przesikaliście kto wyżej ?

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/15/dlaczego-umowy-ws-platnych-autostrad-sa-tajne-miliardy-zlotych-zasilaja-prywatne-firmy-a-obywatele-nie-maja-prawa-wiedziec-co-jak-i-dlaczego/#comment-580658

Sorry, the comment form is closed at this time.