Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  osoba prywatna o Wolne tematy (08 – …
  UZA o Linia podziału
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  CBA o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  rafalryszkiewicz o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  CBA o Wolne tematy (08 – …
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rosja nie ma złudzeń co do systemu antybalistycznego

Posted by Marucha w dniu 2016-05-14 (Sobota)

W Polsce z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbyła się uroczysta inauguracja budowy bazy rakietowej dla systemu obrony antybalistycznej Stanów Zjednoczonych.

Pierwszy obiekt systemu antybalistycznego NATO w Europie Wschodniej, zlokalizowany w bazie Deveselu na południu Rumunii, oficjalnie uruchomiono wczoraj, potwierdzając gotowość operacyjną amerykańskiego komponentu Aegis Ashore. Baza w Redzikowie osiągnie pełną zdolność operacyjną za dwa lata i wraz z bazą w Rumunii będzie częścią europejskiej tarczy antyrakietowej.

Przedstawiciele Pentagonu po raz kolejny oświadczyli, że tworzony w Europie system antybalistyczny nie zdoła podważyć potencjału Rosji i jest skierowany przeciwko zagrożeniu stwarzanemu przez pociski balistyczne małego i średniego zasięgu, głównie z Bliskiego Wschodu.
[Komu te szumowiny chcą wciskać kit? – admin]

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wczoraj oświadczyła, że Moskwa wielokrotnie zwracała uwagę na ryzyko związane z rozmieszczaniem obiektów systemu antybalistycznego w Europie i uważa to za destrukcyjną działalność. Ponadto – według jej słów – „my (Rosja – przyp. red.) byliśmy gotowi do ścisłej współpracy aż do stworzenia w Europie wraz z NATO takiej antyrakietowej architektury, która byłaby zbudowana na zasadzie sektorów”.

Członek Rady Stowarzyszenia Politycznych Ekspertów i Doradców, docenta Katedry Teorii Politycznej Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych (MGIMO) Kiriłł Koktysz w wywiadzie dla radia Sputnik zwrócił uwagę na to, że Amerykanie nie wspominają o propozycjach Rosji dotyczących współpracy.

— Jeśli celem nie jest obrona przed Rosją, nie atak (przecież wiemy, że między obroną przeciwrakietową a atakiem rakietowym jest cienka granica), a zadeklarowane zagrożenie ze strony państw trzecich, to nie stanowiłoby problemu ujawnienie informacji o współpracy, sektorowy podział itp. – powiedział Kiriłł Koktysz.

Jego zdaniem Rosja będzie musiała podjąć kroki w odpowiedzi, ale NATO i Stany Zjednoczone kolejny raz przedstawią to jako rzekomą rosyjską agresję.

— Rosja może odpowiedzieć rozmieszczeniem „Iskanderów” w obwodzie kaliningradzkim. Na celowniku znajdzie się i Polska, i Rumunia. A nikt nie lubi być celem, co jest faktem. Dlatego działania Rosji będą interpretowane nie jako odpowiedź na nieprzyjazne działania NATO, a jako niesprowokowana rosyjska agresja, która jest wyrazem jakoby dziwnej rosyjskiej niekonsekwencji i zagadkowej duszy rosyjskiej – zaznaczył Koktysz.

Według doniesień mediów, pierwszy obiekt systemu antybalistycznego NATO w Europie Wschodniej powinien zostać wyposażony w pociski antybalistyczne z rodziny Standard SM-3. Wcześniej poinformowano, że europejska tarcza antyrakietowa będzie gotowa do 2020 roku.
Szef Centrum Analiz Społeczno-Politycznych, członek Izby Społecznej Rosji Gieorgij Fiedorow uważa, że Stany Zjednoczone będą dążyć do zakończenia budowy tarczy przed upływem wyznaczonego terminu.

— Europa jest bardzo różnorodna, poważnie rosną w siłę antyamerykańskie nastroje, eurosceptycy. Nie każda siła polityczna jest gotowa wziąć na siebie odpowiedzialność. Dlatego myślę, że USA będą starać się przyśpieszyć tempo zwiększania swoje obecności wojskowej. Przy tym naruszane są wszystkie porozumienia, które zawarto wcześniej. Pamiętamy, że swego czasu obiecano nam słownie, że NATO nie będzie się rozszerzać na wschód, że rzekomo połowa krajów będzie neutralna, a w rzeczywistości otrzymaliśmy NATO u naszych granic – zaznaczył politolog.

Z kolei założyciel amerykańskiej prywatnej agencji wywiadu Stratfor George Friedman twierdzi, że rozmieszczenie amerykańskich baz w krajach europejskich „jest bardziej symbolicznym niż praktycznym krokiem w celu zapewnienia ochrony przeciwrakietowej Europie. Według jego słów, systemy antybalistyczne w Rumunii, Polsce lub krajach bałtyckich nie są aż tak konieczne do działań zbrojnych. Mają one na celu powstrzymywanie mało prawdopodobnych zagrożeń i są jedynie symbolem politycznych zobowiązań Ameryki do obrony wobec tych krajów”.

Jednak – według George’a Friedmana – nie należy żywić nadziei, że europejska tarcza antyrakietowa nie jest nakierowane przeciwko Rosji.

— To taktyka usypiania. Oczywiście będą mówić, że wszystkie te czołgi w Estonii i na Łotwie, manewry, które odbywają się, nie są skierowane przeciwko nam, ale przeciwnie – przeciwko Państwu Islamskiemu (organizacja terrorystyczna zakazana w Rosji) lub jakiemuś innemu terrorystycznemu zagrożeniu. Ale nie powinniśmy mieć żadnych złudzeń: wszelkie działania militarnego, powstrzymującego charakteru, które mają miejsce w pobliżu naszych granic, w pierwszej kolejności skierowane są w naszą stronę – podsumował politolog.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 70 do “Rosja nie ma złudzeń co do systemu antybalistycznego”

 1. eirene said

  tragicznie się to skończy, ale do tego tanga trzeba dwojga – wszystkie strony są winne, w tym również szarzy obywatele którzy wezmą udział w tych wielkich wojnach, rzeziach. Gdyby ludzie odmawiali chodzenia na wojny, gdyby odmawiali zabijania to nie byłoby tego. Mieszkam w Puławach, gdybym urodził się około 200 kilometrów na wschód to miałbym uważać Polaków za wrogów, a Ukraińców za braci. Ale gdy urodziłem się w Polsce to system mi nakazuje uważać na przykład Ukraińców za wrogów, a Polaków za braci. Ileś tam kilometrów ma dyktować człowiekowi aby kogoś nienawidził, go kogoś czuł niechęć, do kogoś czuł wrogość.
  Nie wybraliśmy sobie czy urodzimy się mężczyzną czy kobieta, czy urodzimy się w 20 wieku czy w 21. Czu urodzimy się w Polsce, Niemczech, Ukrainie, Mongolii, czy tzw Izraelu.

  Osobiście bratem dla mnie jest ten, kto jest prawdziwym uczniem żyjącego, zmartwychwstałego i wszechmogącego Jezusa Chrystusa. Jeśli jakiś np Ukrainiec jest prawdziwym uczniem – uczniem, a nie religijnym człowiekiem z martwą wiarą, to jest moim bratem, ale Polak który nie jest prawdziwym uczniem nie jest moim bratem.
  Chińczyk będący prawdziwym uczniem jest moim bratem czy siostrą, ale jakiś Polak nie będący uczniem nie jest moim bratem i siostrą. Takiego Polaka nie uważam za wroga – jest moim bliźnim jak pozostali ludzi, którzy nie są uczniami – mam go miłować, ale nie jest moim bratem czy siostrą.

  Zobaczcie jak system prał nam głowy, urodziłeś się po jednej stronie granicy to masz nienawidzić, wrogo być nastawionym do tego po drugiej stronie granicy i jeśli ktoś ci nakaże to masz go pójść i zabić – oczywiście wszystko pod zwodniczym sztandarem ojczyzny, obrony, patriotyzmu itp. Gdybym urodził się np w Rosji, na Ukrainie czy w Niemczech – byłbym takim samym człowiekiem z krwi i kości jakim jestem gdy urodziłem się tutaj.
  Nie bądźmy niewolnikami systemu – czy to Ukrainiec, czy Rosjanin, czy Amerykanin – to szatan chce aby wszyscy byli nastawieni wrogo do wszystkich i aby oddawali złem za zło, ale ja mam inny nakaz : ” zło dobrem zwyciężaj ” i : ” miłość bliźniemu złego nie wyrządza ”

  , pozdrawiam was

 2. Polok said

  Gdzie tu Iran a gdzie Rosja , i tak dalej trwa ogłupianie narodu polskiego przez „unych” a jest ich w Polsce aż 6 miliony .

 3. Marucha said

  Re 1:
  Ale gdy urodziłem się w Polsce to system mi nakazuje uważać na przykład Ukraińców za wrogów, a Polaków za braci.

  Aha. „System nakazuje”. Potworne zbrodnie na bezbronnej ludności polskiej dokonane przez ukraińskich banderowców to oczywiście rzecz pozbawiona znaczenia. Mamy przejść nad tym do porządku dziennego.

  Polacy na ogół przyjaźnie odnosili się do sąsiadów, jeśli tamci nie dawali powodów do nieprzyjaźni. Polska prawie nigdy nie prowadziła wojen zaczepnych i chętnie brała pod swe skrzydła obcych, którzy pragnęli się w niej osiedlić i zostać Polakami. Wiele było takich rodzin niemieckich.

  Nie istnieje takie coś, jak przyjaźń mimo wszystko i za każdą cenę, choćby PIS-uary twierdziły inaczej.

  Poza tym nie miejsce urodzenia decyduje o przynależności do narodu, ale rodzice i dalsi przodkowie. Geny.

 4. JerzyS said

  1. The Fascist Axioms of the OUN

  The Organization of Ukrainian Nationalists was founded in 1929. It was sponsored during the 1930s by both British MI6 and German military intelligence, the Abwehr.

  British intelligence and political circles, up to and including Winston Churchill, also had designs during that decade for Ukrainian participation in projects such as Intermarium (a projected confederation of nations located between the Baltic, Black, Aegean, and Adriatic seas) and the Promethean League of ethnic minorities from regions within the USSR. Several of these organizations were jointly sponsored by British and German operatives, as long as leading British circles remained openly supportive of the Nazis; thus the postwar relationship of MI6 with the Ukrainian nationalist underground involved not only picking up Nazi assets, but also retaking custody of projects in whose creation MI6 had been instrumental in the first place.[9]

  The beliefs and platform of the OUN(b) were promoted abroad for 50 years after the war, by successor organizations such as the Anti-Bolshevik Bloc of Nations (ABN) and the Ukrainian Congress Committee of America (UCCA). The UCCA celebrates OUN leader Stepan Bandera as „one of Ukraine’s most devoted heroes and patriots.”[10] Kateryna Chumachenko, the American-born wife of former Ukrainian President Victor Yushchenko, worked in the Washington offices of the UCCA and the National Captive Nations Committee in the 1980s, before moving on to the State Department Bureau for Human Rights. During Yushchenko’s time in office (2005-10), big strides were taken toward the rehabilitation of Bandera and the OUN. Ukraine’s former KGB archives, now under the Ukrainian Security Service (SBU), were put under the charge of historian Volodymyr Vyatrovych, whose task was to develop „national heroes” as images for the new Ukraine. Vyatrovych painted all the main OUN figures in glowing tones.[11]

  In another instance of the OUN legacy, NED Vice President Diuk often sounds like a 1950s Cold War polemicist with a later-vintage Project Democracy veneer, not only thanks to her Oxford University education, but because in the 1980s, she cut her political teeth working for an extension of the CIA-funded Prolog Research Corporation, headed by former OUN assassin Lebed.

  Through this kind of political and institutional continuity, an unquestioning acceptance of OUN assumptions (not necessarily so identified) viewed as normal, healthy Ukrainian nationalism, has become the norm among the Maidan movement and its foreign backers.

  The Euromaidan adopted OUN slogans and practices. The most frequent crowd-participation chant at the Euromaidan, after the hourly singing of the national anthem, was a call-and-response routine of the type made famous by 20th-Century Italian fascist Gabriele D’Annunzio. A speaker shouts „Slava Ukrainy!” („Glory to Ukraine!”), the crowd responds „Heroyam slava!” (To the heroes, glory!”). These are old OUN slogans, now de rigueur in Ukraine. They are heard every day. For example, ex-Prime Minister Yulia Tymoshenko arrives in Kiev Feb. 22 after release from prison and is challenged by young Maidan Self-Defense patrollers, telling her, „We made this revolution, not you!” A shocked Tymoshenko tries to win them over by yelling out her limousine window, „Slava Ukrainy!” On May 5, three days after the grisly deaths of scores of people in the Trade Union building fire in Odessa, newly appointed Internal Affairs police chief for the Odessa Region Gen. Ivan Katerinchuk greets a public gathering in the shaken city: „Slava Ukrainy!” Some of the Odessa victims had heard the same shout from the frenzied crowd of so-called „nationalists” in the street below, as they fell or jumped from the burning building to their deaths.

  The collaboration of Bandera, the OUN, and the Ukrainian Insurgent Army (UPA) with the Nazis, both in the 1930s and during the Nazi invasion of Ukraine, as well as the OUN and UPA atrocities against the Jewish, Polish, and pro-Soviet Russian and Ukrainian populations during and after World War II, have been the subject of voluminous documentation, as well as whitewashing, and were summarized in our previous dossier.[12] Here, we emphasize the fascist qualities of the OUN’s own ideology.

  całość:
  http://www.larouchepub.com/other/2014/4120fact_sheet_brits_ukr.html

 5. revers said

  Dziwnie że kiedyś w tzw. komunie i jescze w latach 1989-2004 wszystkim mieszkancom
  Redziszewa i Słupska przeszkadzało intensywne ćwiczenia tam stacjonujacego wojsk lotniczych po ukladzie warszawskim, związane z tym hałasy ca. 110 dB nisko lecących odrzutowcow ponaddżwiekowych, a teraz w Slupsku Biedronia i smarowania analnego $$$$ mieszkańców Redziszewa juz nic nie będzie przeskadzac, nawet mikrofalownaia radarowa z tym związane, i zwiększona zachorowalnośc na raka krwii, nowotwory zlośliwe,F-ki wspołsystemowe.

 6. Nick said

  Rakiety SM3 to pociski kinetyczne bez głowicy bojowej. Lis krzyczy że kurnik ma za dobry płot.

 7. Joe said

  Mieszkancy Radziszewa juz sa zalatwieni…jezeli POzostana na miejscu….Moj wspolpracownik Wietnamczyk ktory walczyl PO stronie USA przez prawie 10 lat zawsze mi POwtarzal…gdzie stanie but amerykanskiego(czyt.usraelskiego) zolnierza,zawsze nastapi POtem balagan,placz i nedza.

 8. Watazka said

  5
  Rewers.
  Mieszkancom bardzo przeszkadza. Ogladalismy dzis wiadomosci z Polski.
  Mieszkancy sa przerazeni.
  W obrebie 10 kilometrow od tych parchatych tarcz trzeba bedzie zamknac wszystkie sklepy i lokalne biznesy.

  Ten system beda obslugiwac zolnierze amerykanscy co juz samo w sobie przeraza.

  A mnie najbardziej w tej tragedii ubawili, ze ten amerykanski niby straszak, ktory Polska zakupila za ciezkie pieniadze bedzie bronil… posluchajcie jeszcze raz: Europy Zachodniej i USA przed …. posluchajcie jeszcze raz: Iranem i Korea polnocna.( moze jeszcze przed Mauritiusem?)
  Wlasciwie nie da sie tej kloaki skomentowac.

  Kiedys juz mielismy miec tarcze rakietowe, za ktore wplacilismy zadatek – nikt nie chce powiedziec ile i z jakiego konta.
  Putin nas wtedy wysmial, ze ten szmelc latwo zagluszyc i ze Rosja na pewno nie omieszka.
  Amerykanie porwali ten zlom jak niepyszni i wywiewzli w nieznanym kierunku (pewnie do Jemenu).
  Szmalu nie oddali.
  Pani prof. Pawlowicz obiecala, za calutki PiS bedzie mowic i PiSac prawde i tylko prawde.
  Moze teraz pani prof. nam zdradzi ile szmalu PiS uszczknie polskiemu podatnikowi na ten (podobno) ulepszony system obronno- zaczepny, a nawet vice-versa)?

 9. peacelover said

  add 4 Jerzy

  …i po co to po angielsku ???
  zeby tylko judo-angole sie o tym dowiedzialy !!!???
  Co ! czlowieku nie znasz polskiego jezyka !!!???

 10. zadający pytanie said

  Re 9
  B. słusznie. To blog, na którym pisze się po polsku.

 11. anonim said

  ad.6. Nick
  Głowica W-54 się zmieści chyba że Nick wierzy że ten „żeliwny garnek” znaczy głowica kinetyczna jest tam zaspawana po wsze czasy jak smoleńskie trumny.
  ps. SM-3 o zasięgu ok 1200km to tylko pierwszy krok to przesunięcie okna overtona docelowo mają być GBI o zasięgu 5000km

 12. hulsz said

  ad.5 W latach 89-90 mieszkalem w Kolobrzegu.Pamietam jak rosyjskie migi smigaly nad miastem.Jako mlody chlopak mialem niesamowita z tego frajde .Swoja droga w tedy nasze granice naprawde byly solidnie zabiezpieczone przed kurwami z NATO.

 13. Lily said

  Trzeba,nam pamietac jaka polityke,i po czyjej
  stronie stoi Pis. A,sam guru,oswiadczyl,”jezeli wygramy,to bedziemy kontynuowac
  testament L.K”,czyli „wasza wojna,jest nasza wojna”, itd. Polacy w Polsce,pozostawieni sa
  sami sobie,a anty-polonizm kwitnie.

 14. RomanK said

  Peacelower….to specjalnie do ciebie napisane….zebys nie musial slabizowac:-)))))
  Pozatym to text prof La Rouche’a..on po polsku nie pisze, bo wie- ze do tych co tylko czytaja po poslki nie warto pisac…i tak nie pojma….skoro od 25 lat glosuja na tych samych h.ow…i narzekaja ze sie nie polepsza:-))))
  Zmien se ksywke na polska..

 15. RomanK said

  PYtanie…. Czy widac na polskim niebie te zakupione za 4omld dollarow F-16????
  Za ta sume mozna wybudowac trzy lotniskowce…..gdzie pieniadze???Polskow??? W Polsce..idzcie obejrzyjcie majatki panstwa oligarchow….Kwasniwskich , Kaczynskich , Michnikow , Komorowskich, Macierewiczow….innych….

 16. Adam Ryglowski said

  Ad 9) i 10 ) Przy przeorganizowaniu Gajówki , prosiłem o NIE PUSZCZANIE OBCOJĘZYCZNYCH ” kopiuj – wklej ” mądrali.
  Na dziś – moja propozycja – NAUKA JĘZYKA POLSKIEGO DLA OBCOKRAJOWCÓW – i wtedy poczytamy , ……
  albo BAN … -dla mądrali .
  UWAGA !!!
  Parę razy już tłumaczyłem dla siebie takie „tekściki ” – i wiele razy było – „my o chlebie , a mędrek o niebie ”

  Pozdrówka dla W . Szanownego Pana Gajowego

 17. NICK said

  Panie Romanie.
  Zależy jaka jest ‚definicja’ nieba.
  Oraz ‚ptactwa’ latającego.
  Póki co F-16 to nieloty.
  KASA. Leci
  na miernoty.

 18. Maćko said

  Panie Adamie, poprawna decyzja jest uczenie sie jezyków obych. Dla inteligentnego Polaka angielski, rosyjski i niemiecki sa jak najbardziej wskazane. Ja tylko pól inteligent, niestety, i niemieckiego nie znam, i nad tym boleje. Pocieszam sie, ze koledzy pomoga zrozumiec.. ale angielski to juz jest koniecznosc. Powodzenia. W rok moze go pan opanowac na tyle aby czytac podobne teksty i wiedziec o co w nich chodzi.
  Uklony

 19. Watazka said

  16
  Adam Ryglowski

  To prawda, ze gajowka to polski blog ale sluchajac wspolczesnego jezyka polskiego odnosze wrazenie, ze w Polsce wszyscy znaja angielski i sa na topie w pijarowskim zresetowanym rankingu celebrytow sponsorowanych przez biznes i gejowych menedzerow pijar dla mainstreamowych mediow i VIPow, ktorych moderator zbanowal na gajowce

 20. Boydar said

  Szanowny Panie Romanie Kaflu.

  Pozwalam sobie zwrócić Panu uwagę, iż ktoś kto nie widzi nic złego w pisaniu „spoglądnąć” zamiast ‚spojrzeć’, nie ma moralnego prawa robienia innym wykładów w tej materii. Szczególnie że, w Pańskim wiekopomnym „Spotwarzeniu”, ani razu nie zaryzykował Pan użycia tego dziwolągizmu .

 21. Halszka said

  system antybalistyczny …jest skierowany przeciwko zagrożeniu stwarzanemu przez pociski balistyczne małego i średniego zasięgu, głównie z Bliskiego Wschodu.
  [Komu te szumowiny chcą wciskać kit? – admin]

  Ależ, Panie Gajowy, przecież to szczera prawda. Także niedawne manewry na Bałtyku z udziałem amerykańskiego niszczyciela i polskich śmigłowców nieopodal Kalinigradu były po to, aby wypróbować naszą sprawność w zwalczaniu somalijskich piratów.

  🙂
  Admin

 22. Adam Ryglowski said

  Ad 18 ) P. Maćko . Tą poprawną decyzję podjąłem ok.48 lat temu , i znam języki naszych sąsiadów – Rosjan i Niemców .
  Mechanikowi angielski był tak potrzebny , jak drugi fiut między łopatkami .
  Angielskiego zacząłem się uczyć po 50 -ce. Tylko pamięć mam dobrą , – ale krótką . ( Czyli pora do weterynarza po ostatnią przysługę ???)
  Przysłuchiwałem się rozmowom nieznajomych Anglików – i co drugie zagajenie zaczynało się :” SORRY”. I przedmówca powtarzał poprzednią kwestię .
  Życzę OWOCNEJ dyskusji z autochtonami z Glasgow , Barnsley , czy z Leicestershire .
  Radzę , aby nowatorzy od razu z angielskiego przeszli na Esperanto …. a może na Idish ?

 23. Bodzio said

  ad. 14 @RomanK
  Aluzju poniał. Pomieniony profesor pisze tylko dla tych, co od dziesięcioleci głosują na Bushów, Clintonów i Obamów. Myśmy niegodni płodów jego umysłu.

 24. Andrzej61 said

  Europa i USA Gra otrzymała: Rosja przygotowuje bezprecedensową reakcję na europejskiej obrony przeciwrakietowej
  http://xn—-ctbsbazhbctieai.ru-an.info/новости/европа-и-сша-доигрались-россия-готовит-беспрецедентный-ответ-на-европро/

 25. Carlos said

  Zapomnielismy wszyscy o jednym. Ze nasze wspolczesne granice podarowal nam- nielubiany przez wszystkich- ( w tym takze przeze mnie) ZSRR. I tenze ZSRR byl ich gwarantem !!! Nie wierze by jankesi obronili nasze granice i nas ! Przeciwnie, jesli bedzie im to na reke, zrobia nam Sajgon jakich malo i PIS jest za to wspolodpowiedzialny !!! Gdyby rzadzila PO byloby to samo, bo obie partie- w tym SLD, PSL i inne sa proamerykanskie- caly Sejm od 27 lat nadaje sie pod Trybunal Stanu ( no moze z malymi wyjatkami)

 26. hulsz said

  ad.24 Pis i PO to dwie nogi tego samego zyda.

 27. czosnkowy niedźwiedź said

  Panie Boydar, spoglądnąć to jest forma jak najbardziej poprawna, choć archaiczna. Przed chwilą pozwoliłem sobie sprawdzić w słowniku (bo Pańską uwagę wziąłem i do siebie, jako iż misie też zdarza ją zastosować).

  Kasprowicz na przykład używał tej ekspresji bardzo często.

  Nie chodzi o pana Romana, tylko o mowę polską.

 28. Boydar said

  I tu się wcale nie pięknie różnimy, „kuku ile chcesz to skrzecz, ale ryku, moja rzecz”.

 29. czosnkowy niedźwiedź said

  Odwrotnie to leciało panie Boydar, odwrotnie. Ale niech będzie. Ja żem jest niesamowicie spokojny i zgodny niedźwiedź. Czosnkowy. (Ja żem to też poprawnie, tylko jeszcze bardziej archaicznie).

 30. revers said

  re6,11

  jest jeszcze GMD system, SAM 3 rakiety sa rozwojowe i doczekaly sie kolejnych nowych o lepszych osiagnieciach wersjach

  https://mostlymissiledefense.com/2012/05/23/ballistic-missile-defense-how-many-gmd-system-interceptors-per-target-may-23-2012/

  jakis wykresik z MatLala do tego na poziomie żaka z uczelni poganiaczy krów:

  .https://mostlymissiledefense.files.wordpress.com/2012/05/pkagainstone.png?w=600

  z ktorego wynika rozrzut trafień, prawdopodobnie w granicach 90-99,99 % i juz wielkie hello bum.

  to samo w rosyjskich mediach po angielsku jak w topiku :

  https://dninews.com/article/nato-air-defense-systems-near-russian-border-threat-russia

  inne opracowania eKsiazkowe o GBI plus 5000 km.

  https://books.google.pl/books?id=QdXkjbWompkC&pg=PA54&lpg=PA54&dq=GBI+5000km&source=bl&ots=amBcZKuOQ_&sig=bCHAJQaTGxt51X7lzE-2U6UCHXE&hl=de&sa=X&ved=0ahUKEwiOjrz5w9nMAhXDJZoKHSfOC0YQ6AEIQDAG#v=onepage&q=GBI%205000km&f=false

 31. Boydar said

  Ja kumam jak leciało tam, ale to jest akurat moje. Ja tu jestem od „ryku” 🙂

 32. Mav said

  4 miliony Żydów zamieszkałych w Polsce jest członkami Światowej Federacji Żydów – według oświadczenia Szymona SZURMIEJ w Telewizji Warszawskiej.
  Udokumentowanych jest w zasobach archiwalnych MSW 2 miliony i 700 tysięcy, w czym olbrzymia liczba Żydów ukrywających swoje pochodzenie.
  Większość Żydów zajmuje kluczowe stanowiska w masmediach, kulturze, polityce i gospodarce.
  Żydzi twierdzili, ze w obozach zginęło 3 ml 400 tys. czyli 100% ludności żydowskiej z przedwojennej Polski! Ostatnie kalkulacje podają 110 tysięcy.
  Przed i w 1939 roku Żydzi polscy uszli przeważnie do Związku Sowieckiego. Oni powrócili przebrani za II Dywizje Piechoty tzw. Wojska Polskiego.
  Jakub Berman i inni żydowscy zbrodniarze wojenni wprowadzili władze „zydokomuny” terrorem. Wyszkoleni przez NKWD Żydzi z Rosji tworzyli 70% ilości „pracowników” i cale kierownictwo Urzędu Bezpieczeństwa. Ludzie ginęli jak za czasów bolszewickiej rewolucji w Rosji. Ponad 1 milion polskich patriotów przeszedł przez ciężkie wiezienia i obozy pracy niewolniczej, jak w kopalni uranu w Kowarach. 1 milion 100 tysięcy wywieziono do gułagów w Związku Sowieckim, w tym co najmniej 300 tysięcy inteligencji mogącej utworzyć administracje państwa. Nieokreślona liczbę patriotów z AK, SZ., Bach i opozycje rozstrzelano, zamęczono na śmierć lub latami trzymano w więzieniach.
  W walce z okupantem hitlerowskim zginęło 10% stanu żołnierzy AK. Pod okupacja sowiecka zginęło 90%.
  Żydzi polscy szpiclowali i wyszukali opozycje polska i sporządzili listy w Gminach Żydowskich, według których NKWD zlikwidowało polskich patriotów.
  W 1989 przeprowadzono „holocaust” na narodzie polskim postanowieniem tajnego rzadu żydowskiego, Sanhedrynu brukselskiego: Międzynarodowy Fundusz Walutowy zdewastował kraj „prywatyzacja” i lichwiarskim zadłużeniem przeprowadzonym głownie przez Żydów Sachsa i Sorosa.
  Obecna elita polityczna to dzieci morderców, jak W. Cimoszewicz i M. Borowski. Ich rodowód polityczny to PKP, PPR, PZPR, UW i UP.
  Kiedy Natanyahu przyjedzie do USA, to spotyka się z organizacjami żydowskimi. Kiedy Cimoszewicz, KWASNIEWSKI przyjechali to – tez, ale nie spotkali się z Kongresem Polskim i uchodźcami polskimi.
  Żydzi zmienili nazwiska, niektórzy nawet imiona rodziców i obecnie pozują na najlepszych Polaków.
  Żydzi kształcili się korzystając z przywilejów w „zydokomunie”, a obecnie kształcą następny swój miot w prywatnych szkołach i uniwersytetach granicznych. Przykład: Hanna Suchocka (Haik Silberstein) lub K. Skubiszewski (Szymon Szimel).
  Hanna Suchocka (Haik Silberstein) uczestniczyła w ostatniej konferencji Bilderbergow. Jej uzgodnienia tam SA trzymane w tajemnicy przed Polakami.
  Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, ze Żydzi w Polsce przygotowują ekspansje i mogą ja zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.
  Wyniki wyborów ulęgły dystorsji przez zawile i pokrętne ordynacje.
  Ksiądz prałat Henryk Jankowski postuluje, aby kandydat w wyborach musiał okazać się świadectwem, ze jest Polakiem wywodzącym się z conajmniej trzech pokoleń polskich i nie ze zdrajców ojczyzny (nie daleko pada jabłko od jabłoni), żeby Polska była Polska. Na to istnieje precedens Anglii, Izraela, Japonii i Szwecji.
  Jednak Żydzi kontrolują 90% prasy a także wydawnictwa, telewizję i radio i urabiają opinie wyborców propagandą. Powodują oni podwójnym standardem prawdy . Dezinformacja zamęt w społeczeństwie, demoralizacje, podważają katolicyzm, z którego Narod czerpie swoja sile, poprzez sprzeciwianie się naukom Kościoła itd. W Polsce, jak w USA, obowiązuje Political Correctness (poprawność polityczna). „Gazeta Wyborcza” i „Nie” to gazety żydowskie. Żydostwo stworzyło państwo w państwie.
  Unia Wolności jest partia żydowska. Inne partie są zinfiltratrowane przez manipulatorów żydowskich.
  2 tysiące agentów Mosadu spenetrowało gospodarkę i politykę.
  Plany Żydów:
  – wyniszczyć kraj finansowo;
  – pozbawić 5 milionów pracowników posad poprzez zrujnowanie zakładów pracy, nawet tych które przetrwały od 1918 roku;
  – zrujnować rolnictwo aby 3 miliony rolników emigrowało „za chlebem”;
  – „oczyścić” kraj z inteligencji patriotycznej;
  – wyludnić kraj innymi sposobami do liczby 15 milionów Polaków, którzy będą służyć kolonizatorom żydowskim za wyrobników;
  – zwiększyć opłaty za uniwersyteckie studia i naukę w szkołach średnich, aby Polacy mieli tylko podstawowe wykształcenie niezbędne do najemnej pracy w resorcie usług i pracy robotniczej według schematu wypracowanego na Palestyńczykach.
  To tylko krótki rys naszej najnowszej historii, ale warto go poznać i z tą wiedzą dokonywać wyborów.

 33. czosnkowy niedźwiedź said

  Ja tu jestem od „ryku”

  O, wcale że nie, to niedźwiedź ryczy, choć rzadko.

  A kukać to każdy umi.

 34. czosnkowy niedźwiedź said

  O. Niedźwiedź znów dał się wciąnąc w trywializm na poważnym wątku.

  Dobranoc, panie Boydar, ide poracować.

 35. Boydar said

  Słoik miodu, niech się Niedźwiedziowi przyśni, może być zakręcony 🙂 Dobranoc.

 36. revers said

  Póki Monanto nie wejdzie z cukrem i TTIP do słoika miodu jak z dziegcem.

  https://www.radio-utopie.de/2016/05/14/zucker-aus-gentechnisch-veraenderten-rueben-absatz-bricht-in-den-u-s-a-rasant-ein/

 37. głos said

  popracować. Gdzie są te Niedźwiedzie bryle?

  Tylko słoik? Cała beczułka. Sprzed monsanto.

  Panie Revers, Nieźwiedź po jidisz nic fersztejen. Dałoby się tego linka jakoś przewieść na nasze?

 38. głos said

  Poza tym nie miejsce urodzenia decyduje o przynależności do narodu, ale rodzice i dalsi przodkowie. Geny.

  Polemizowałbym. O przynależności do narodu decyduje głównie wewnętrzne przekonanie.

  Są wyjątki, tak jak od każdej reguły. Na przykład jeśli naród kogoś odrzuca.

  ——
  Bzdura. Naród to pojęcie genetyczne. Naród to grupa ludzi mająca wspólnego przodka.
  Przynależność „duchowa” czy „emocjonalna” to co innego.
  Admin

 39. Halszka said

  @ 4, 9, 10

  A ja dziękuję Panu Jerzemu za ten niezwykle ciekawy angielski tekst o ideologii OUN i o tym, jak się odrodziła dziś na Ukrainie. Wiele się dowiedziałam. Zamieszczam poniżej swoje tłumaczenie, zrobione naprędce, w nadziei, że kilku Panów przekonam.
  Jasne, że to polski blog, ale wiele informacji w internecie jest tylko po angielsku (czy rosyjsku). Chyba lepiej, aby przeczytały osoby znające język i potem upowszechniały te informacje, niż aby nie poznał ich nikt.

  Natomiast wypada zgodzić się z p. Ryglowskim, że tłumaczenia automatyczne dają nieraz fatalne wyniki. Ale to nie wina „głupiego” oryginału…

  Faszystowskie aksjomaty OUN

  OUN (Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów) została założona w 1929 roku. W latach trzydziestych XX wieku była finansowana zarówno przez brytyjski wywiad MI6, jak i przez niemiecki wywiad wojskowy – Abwehrę.

  Brytyjski wywiad i kręgi polityczne, z Winstonem Churchillem włącznie, miały w tamtym dziesięcioleciu również plany włączenia Ukraińców do takich projektów, jak Międzymorze (projektowana konfederacja narodów żyjących na obszarze pomiędzy Bałtykiem, a Morzami Czarnym, Egejskim i Adriatyckim) i Liga Prometejska (która miała skupiać mniejszości etniczne żyjące na terenie Związku Radzieckiego. Niektóre z tych organizacji były sponsorowane wspólnie przez agentów brytyjskich i niemieckich, przynajmniej tak długo, jak długo ważne środowiska w Wielkiej Brytanii otwarcie sprzyjały nazistom. Tak więc powojenne kontakty MI6 z ukraińskim nacjonalistycznym podziemiem nie ograniczały się tylko do wznowienia dawniejszych nazistowskich kontaktów, lecz polegały także na objęciu na nowo kurateli nad przedsięwzięciami, w których powstaniu MI6 już wcześniej brał aktywny udział.

  Przekonania i platforma OUN(b() były promowane za granicą przez 50 lat po wojnie przez organizacje, które kontynuowały jej działalność, takie jak Antybolszewicki Blok Narodów (ABN) i Ukraiński Kongresowy Komitet w Ameryce (UCCA). UCCA gloryfikuje przywódcę OUN Stepana Banderę jako „Jednego z najbardziej oddanych ukraińskich bohaterów i patriotów”. Kateryna Czumaczenko, urodzona w Ameryce żona byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki, pracowała w waszyngtońskim biurze UCCA i w Narodowym Komitecie Narodów Zniewolonych w latach osiemdziesiątych, zanim przeniosła się do Biura Praw Człowieka przy Departamencie Stanu. W czasie prezydentury Juszczenki (2005 – 2010) poczyniono wielkie kroki na rzecz rehabilitacji Bandery i OUN. Archiwa dawnego KGB Ukrainy, obecnie przejęte przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU), zostały powierzone historykowi Wołodymyrowi Wiatrowyczowi, którego zadaniem stało się uczynić z tych „bohaterów narodowych” symboli nowej Ukrainy. Wiatrowycz odmalował wszystkie główne postacie OUN w świetlanych barwach.

  Innym przykładem przejęcia spuścizny po OUN może być wiceprezeska Narodowego Funduszu Wspierania Demokracji (NED) Nadia Diuk, która przemawiając sprawia nieraz wrażenie zimnowojennej agitatorki z lat pięćdziesiątych. Studiowała ona na Uniwersytecie Oksfordzkim, jednak to w latach osiemdziesiątych zdobyła swe polityczne szlify, pracując dla filii Prolog Research Corporation, finansowanej przez CIA i kierowanej przez Mykołę Lebiedia, niegdyś mordercę z czasów OUN.
  Właśnie w wyniku takiej politycznej i instytucjonalnej ciągłości niekwestionowana akceptacja tez OUN (niekoniecznie ujawnianych jako pochodzące od OUN, a prezentowanych jako normalny, zdrowy ukraiński nacjonalizm) stała się normą wśród aktywistów Majdanu i jego zagranicznych sponsorów.

  Euromajdan przejął hasła i praktyki OUN. Poza odśpiewywaniem narodowego hymnu, weszło tam w życie rutynowe powtarzanie hasła i odzewu, jakie rozsławił kiedyś XX-wieczny włoski faszysta Gabriele D’Annunzio. Mówca woła: „Sława Ukrainie!”, a tłum na to odpowiada: „Herojam sława!” Jest to dawne pozdrowienie wprowadzone w 1940 roku w OUN, obecnie obowiązujące na Ukrainie. Słyszy się je każdego dnia. Na przykład, była premier Julia Tymoszenko przybywa do Kijowa 22 lutego 2014 po zwolnieniu z więzienia, a młodzi członkowie ochrony Majdanu wołają na jej widok: To my zrobiliśmy rewolucję, nie ty! Zaskoczona Tymoszenko chce ich pozyskać, krzycząc z okna swojej limuzyny: „Sława Ukrainie!” 5 maja 2014, 3 dni po strasznej śmierci dziesiątków ludzi w pożarze gmachu związków zawodowych w Odessie, nowomianowany szef policji regionu Odessy gen. Iwan Katerinczuk wita zebranych na wiecu w zszokowanym mieście słowami „Sława Ukrainie!” Niektóre ofiary odeskiej masakry słyszały ten sam okrzyk z ust rozszalałego tłumu na ulicy w dole, zanim spadły lub wyskoczyły z płonącego budynku, ponosząc śmierć.
  Kolaboracja Bandery, OUN i Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA) z nazistami, zarówno w latach trzydziestych jak i podczas nazistowskiej inwazji na Ukrainę, jak również zbrodnie OUN i UPA, których ofiarą padała ludność żydowska, polska, jak również sprzyjający ZSRR Rosjanie i Ukraińcy w czasie i po II wojnie światowej sa przedmiotem ogromnej dokumentacji, jak również wybielania (…) My podkreślamy tutaj faszystowskie cechy własnej ideologii OUN.
  całość:
  http://www.larouchepub.com/other/2014/4120fact_sheet_brits_ukr.html

 40. czosnkowy niedźwiedź said

  Bzdura. Naród to pojęcie genetyczne. Naród to grupa ludzi mająca wspólnego przodka.
  Przynależność „duchowa” czy „emocjonalna” to co innego.
  Admin

  No to wobec tego Niedźwiedź nie należy do żadnego narodu. Jest mięszańcem. Może i dobrze.

 41. revers said

  Jest też odpowiedź Rosji ICBM ponad tarczowe w rakietach typu Sarmata, Wojewoda, w sumie nie wiele trzeba zmienna trajektorie lotu, wypracowac zmienny szyk wieloglowicowych rakiet, dorzucic pare boosterow jako flare dla SAM-ów II blabla i bey, bey samie.

  http://tass.ru/en/defense/874680

 42. revers said

  re37 panie Głos za grobu lub grobowego monitora,

  jest też wersja inglisz, na podstawie której opracowano wersje jidisz z dodatkami z wcześniejszych artykułach na ten temat

  http://www.npr.org/sections/thesalt/2016/05/12/477793556/as-big-candy-ditches-gmos-sugar-beet-farmers-hit-sour-patch

  nic tylko trzeba pisac podanie do pana Wlodi P. o 1 ha wolnej od GMO i Monsato ziemi i cos naturalnego zasiać, bez szybkich odmian $$$$ salatkowych cukrów i skrobi bialkowych.

 43. Watazka said

  38
  Marucha
  Narod to pojecie genetyczne?
  Cortazar opisywal jak to „pool genetyczny” sie w koncu wyczerpuje
  i rozmnazanie wsobne tworzy miszugenow.

  Ja sie raczej sklaniam to opinii, ze narod ma wspolna historie i terytorium.
  Juz najwczesniejsi Slowianie mieli branki za zony.

  To juz nam Mieszko I pomieszal w genach.

  ——
  Polacy nadal są bardzo jednolici genetycznie. Bez żadnego rozmnażania wsobnego.
  A „wspólną historię i terytorium” to mamy np. z Żydami i Cyganami, którzy nigdy się nie spolonizowali,
  Admin

 44. Boydar said

  Wydaje się, że Cortazar się jednak mylił, albo robił dywersję. Taki janczar na przykład, miał bardzo właściwą pulę.

 45. Maćko said

  40 Niedziweidziu – racja. Grupa zlozona z osób pochodzacych od wspólnego przodka to ród i szczep.
  Cytuje do wglady definicje Kosseckiego-Koneczngo:
  Ostatnim, najważniejszym wyróżnikiem cywilizacyjnym jest
  istnienie świadomości narodowej. Zanim przystąpimy do omówienia
  problemu powstania i rozwoju świadomości narodowej musimy określić kilka
  pojęć, którymi w dalszym ciągu będziemy się posługiwać.
  Rodzina jest to związek rodziców i dzieci.
  Ród jest to zespół rodzin wywodzących się od wspólnego przodka.
  Szczep (plemię) jest to zespół rodów złączonych osobą wspólnego
  przodka.
  Narodowość – związek społeczny złączony wspólnotą etnograficzną
  (wspólny język, religia, pochodzenie itp.). Narodowość nie posiada poczucia
  państwowego.
  Lud – zespół szczepów lub narodowości stanowiący ludność jednego
  państwa.
  Społeczność jest to lud, w którym nastąpił gospodarczy podział funkcji
  między poszczególne grupy ludności w ramach jednego państwa.
  Państwo – naczelny związek różnokrewny (nie pochodzący od
  wspólnego przodka) obejmujący swymi funkcjami porządek formalno-prawny
  (może też czasem obejmować niektóre inne normy społeczne ale zawsze w
  formie prawnej).
  Naród jest to naczelny związek społeczny różnokrewny, obejmujący
  swymi funkcjami całość życia społecznego, a więc przede wszystkim porządek
  etyczny. W związku z tym Koneczny określa naród jako zrzeszenie
  cywilizacyjne, posiadające ojczyznę i język ojczysty oraz mający cele spoza
  materialnej walki o byt, podkreśla przy tym, że o ile państwo jest zrzeszeniem
  przymusowym, opartym na prawie, o tyle naród jest zrzeszeniem dobrowolnym,
  opartym na etyce. Wydaje się, że definicja Konecznego nie jest całkiem ścisła,
  zwłaszcza w obrębie innych niż łacińska cywilizacji, dlatego też na początku
  podaliśmy bardziej ścisłą i nowoczesną definicję, bliską jednak definicji
  Konecznego.
  Aby powstał naród musi powstać pojęcie narodu, a ponadto musi się ono
  przyjąć w większości społeczeństwa lub przynajmniej w jego części
  odpowiednio licznej i wpływowej, a ponadto posiadającej odpowiednie warunki
  aby mógł istnieć naród obok państwa. Dlatego też aby powstała świadomość
  narodowa w jakimś społeczeństwie musi ono spełnić następujące warunki:

  a) Stopień opanowania czasu przez dane społeczeństwo musi
  doprowadzić do wytworzenia historyzmu, bowiem naród powstaje historycznie.
  Wspólna historia zaczyna spajać ludność państwa, doprowadzając w końcu do
  powstania świadomości narodowej. Bez historyzmu, bez tradycji, żaden naród
  nie może istnieć.
  b) W danym społeczeństwie musiała zapanować monogamiczna rodzina i
  musiała nastąpić całkowita emancypacja rodziny spod władzy rodu.
  c) Prawda musi być uważana za bezwzględną wartość etyczną, a
  dochodzenie do niej musi się odbywać w wyniku wolnej i publicznej dyskusji,
  zaś wyniki nauki i informacja o życiu publicznym musi być dostępna dla
  każdego.
  d) Prawo publiczne musi być całkowicie oddzielone od prawa
  prywatnego, inaczej bowiem nie ma podstaw do emancypacji społeczeństwa
  spod hegemonii państwa.
  e) Etyka musi być podstawą prawa i innych kategorii bytu społecznego,
  co łączy się z emancypacją społeczeństwa spod hegemonii państwa i zasadą
  nadrzędności społeczeństwa (narodu) względem państwa. Inaczej bowiem
  społeczeństwo nie ma swobody rozwoju, jest pochłaniane przez państwo i
  wskutek tego nie może rozwinąć etyki wystarczającej do powstania narodu.
  Ponieważ dobrowolna etyka jest podstawą istnienia narodu, zatem naród musi
  się opierać na jednym zasadniczym systemie etycznym, a co za tym idzie musi
  on należeć do jednej cywilizacji. Wszelka mieszanka cywilizacyjna niszczy
  poczucie narodowe.

 46. Maćko said

  22. Panie Adamie. Z Britonami nie da sie pogadac. Nic nie wiedza, nic nie rozumieja, niczym sie nie interesuja.. ci z ulicy.
  Elite maja, ale to nie moje kregi. Podobnie w kazdym kraju.
  NATOMIAST – w angielskim jest niesamowita literatura hitoryczna i nowozytna. Np.
  http://www.amazon.com/Holocaust-Hoax-Exposed-Victor-Thorn/dp/1467506389
  – ksiazka o oszustwie w sprawie ilosic ofiar zydowskich w IIWS.
  Moze pa ruski ja pan znajdzie, ale nie po polsku czy niemiecku, a jesli to za pare lat.
  Po angielsku juz jest 😉
  pozdr.

 47. Marucha said

  Re 45:
  Moim zdaniem najprecyzyjniejsza jest definicja Tadeusza Millera, tego od „3000 lat historii Polski”.
  Naród to grupa ludzi mająca wspólnego przodka.
  Nie pozostawia miejsca na żadne mętne opisy „wspólnoty duchowej”, czy „zbieżności celów”.

 48. Blaszany Bębenek said

  @ 47. Marucha said … Moim zdaniem najprecyzyjniejsza jest definicja…

  Tutaj zawarta:

  Rota

  Nie rzucim ziemi skąd nasz ród,
  Nie damy pogrześć mowy,
  Polski my naród, polski lud,
  Królewski szczep piastowy.
  Nie damy by nas zniemczył wróg!

  http://www.ewa.bicom.pl/piosenki/patriotyczne/patr18.htm

  Pozdrawiam Gospodarza!

 49. Maćko said

  47 Marucho – stwierdzenia najlepiej sprawdza sie na stanach granicznych. Co z Tatarami polskimi którzy czuja sie Polakami? Co z takimi Mischke którzy tak bardzo sa Polakami?
  pozdr.

 50. czosnkowy niedźwiedź said

  Co z żołnierzami i oficerami niemieckimi w polskim wojsku w kampanii wrześniowej?

  I co z moim skromnym czosnkowoniedżwiedzim ja?

 51. głos said

  Revers, dziekuje za anglojęzycznego linka. Opowiedzialbym zabawna historie jak to w 1978 znalazlem pierwsza robote w US of A, bo znajomy znajomego własciciela huty myślał że ja z nasich. Myślał że ja gadam w jydysz, a to była moja kulawa mniemczyzna. Ale nie mam czasu, na rozmydlanie wątku, wiec nie opowiem.

 52. Boydar said

  Z Niedźwiedzia można by od biedy zrobić jakiś gustowny dywanik przed kominkiem, a resztę … zapeklować 🙂

 53. czosnkowy niedźwiedź said

  Niedzwiedz nie jest taki latwy. z nim trzeba pochodzic, popatrzec w oczka, dac dobrze zjesc, popic, a potem moze ewentualnie co i też delikatnie.

  A tak naprawde, to jesli to ma byc jakas sugestia, to prosze wprost.

  Bo Niedźwiedź zaczyna trochę czuć tego blusa.

 54. Boydar said

  Ależ gdzież bym śmiał ! Jaka znowu sugestia ! No chyba że peklowanie Niedźwiedziowi szczególnie nie leży, to możemy się przecież zastanowić. Trzeba by Pana Bardzo spytać, On na pewno wie, jak by tu jeszcze 🙂

 55. czosnkowy niedźwiedź said

  Macko: To znaczy wedlug Konecznego Niedźwiedź nalezy do narodu, a to na zasadzie dobrowolności, a według Kosseckiego niekoniecznie.

  Ale sie narobilo.

 56. czosnkowy niedźwiedź said

  A z Boydara to pewnie abażur…

  Nie rozbełtowywowujmy wątku, panie Boydar. na dzień dzisiejszy Niedźwiedź ma wazniejsze sprawy, mianowicie usiłuje wyczuć Gremium, czy ma się czuć jego częścią czy raczej jakąś pieprzona przybłedą.

 57. Boydar said

  Abażur, ha, taka francuska facecja, podoba mi się, może być.

  A tak w ogóle, to nie ma Niedźwiedź większych zmartwień ? Przyjedzie, pomruczy, przygarniemy jak swego; nikt nie będzie Niedźwiedziowi w futro zaglądał, my przecież Polacy.

 58. Marucha said

  Re 38:
  Panie Czosnkowy Misiu,

  Wielokrotnie pisałem, powtarzając się aż do zrzygania, że można w ogóle być nie związany genami i haplogrupami z Polakami – a być Polsce lojalny (a nawet ją kochać) i być przez Polaków akceptowany, jak swój.

  Kto tu czego nie rozumie?

 59. czosnkowy niedźwiedź said

  Można. Wprawdzie zdania podzielone, ale slowo Bossa liczy sie najbardziej, jak Niedźwiedź tuszy.
  Żadne tam zmartwienie, wkrótce cały świat będzie musiał być nasza ojczyzną… Niedźwiedź ma nadzieję się mylić.

 60. głos said

  38 to był Głos, Misiowy adwersarz.

 61. Boydar said

  O, no właśnie, a’propos tuszy; całkiem zapomniałem, zdecydował się Pan ?

 62. Wosiu said

  1. A gdzie jest mój post co tu był i dlaczego go nie ma?

  [Jeeeeez… – admin]

  2. Re8/Watażka

  Akurat za Redzikowo chyba nic oficjalnie nie płacimy.

 63. JO said

  ad.49. „Co z Tatarami polskimi którzy czuja sie Polakami?”

  Tatarzy polsce, sa w wiekszosci Tatarami z nazwy ( chodzi o to, ze sa pochodzenia Genu Tatarskiego..), gdyz zawierali zwiazki malzenskie z polskimi Rodzinami i ich pokolenia poprzez przyjmowanie polskich genow oraz kultury ( wiekszosc Tatarow polskich przyjelo Prawoslawie..) , poprzez walke , prace o Dobro Wspolne – Rzecz Wspolna – Rzecz Pospolita, w rozumieniu Nauki Swietego Magisterium – Staja sie Polakami i dlatego sa traktowani jak swoj…

 64. JO said

  Tatarzy polsce sa przykladem integracji roznych nacji z Narodem Gospodarza… – nie ma „multikultury) a jedna Kultura oraz jedne geny.

 65. JO said

  +++

  +

  +++

  Boze Chron Rosje!

 66. Boydar said

  Panie JO, o narodowości decyduje tylko jeden zespół genów, ten odpowiadający za narodowość. I on w tej kwestii jest decydujący. To może wydaje się skomplikowane ale nie aż tak bardzo jak ekonomia socjalizmu.

  Jeśli w wyniku krzyżowania kolejnych pokoleń uzyskuje przewagę, mamy członka narodu. Proszę zauważyć, że nie stoi powyższe w sprzeczności z teorią Pana Gajowego; przodek jest, i jest wspólny. Popatrz Pan co się przydarzyło kuniowi, pradziadek wydawał się porządny, dziadek też, ale już przy ojcu zaczęło się sypać. A samego kunia to już zdominowało całkiem. Tyle że w dupy stronę czyli recesywnie. Ale dalej wszystko z teorią się zgadza.

  Nie mam żadnych obiekcji to powyższej wykładni.
  Admin

 67. JO said

  ad.66. Pana Gajowego teoria Narodu z Definicja Kosciola Katolickiego Narodu, oparta na Nadprzyrodzonosci NIE KOLIDUJE a rozszerza o to co Kosciol Glosi.

  Kosciol Katolicki, tak jak Pan Gajowy wylicza GENY, ale w tym Mowi o Duchu, ktory w Koscile Katolickim Istnieje – Duchu Swietym.

  Panie Boydar. Polakow Ra1a1.. jest ponad 50 %, co oznacza, ze reszta to np Rb1….

  Przeciez sa Polacy o grupie I ….

 68. JO said

  „…oparta na Nadprzyrodzonosci NIE KOLIDUJE a rozszerza o to co ..)

  powinno byc :

  …a definicja katolicka rozszerza…

  :))

 69. Boydar said

  Panie JO, niech mnie Pan tak ze szczętem nie zawstydza; ja edukację genetyczną zakończyłem na poziomie liceumu. Potem to już była tylko szara praktyka. Choć dwie sztuki to mi wyszły całkiem całkiem, nie powiem … można pozazdrościć.

 70. NICK said

  Tak. Lubelaku. (66).
  Mętlika rozszerzającego wprowadzał nie będę bo zatracimy proste i słuszne meritum.

  Do Pana JO apeluję aby odszedł od grup krwi. Panu to nie zaszkodzi a dziełom, być może, pomoże.
  Nie ma tu luźnego związku ponieważ jest Pan pod mikroskopem. Im większe dzieła tym bardziej są analizowane.
  Piękne Ikony.
  Kto, kiedy, komu Je przekaże?
  Łask Bożych Panu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: