Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Izolacja Zełenskiego
  ats42 o Są sądy w Waszyngtonie
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  Jebiemy polskość? o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Izolacja Zełenskiego
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  misio o Izolacja Zełenskiego
  Bezpartyjna o 1863 i Aleksander Wielopo…
  prostopopolsku o Zełeński niszczy Ukraińską Cer…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Zamiast hołdu ofiarom zamachu majowego – Rok Piłsudskiego

Posted by Marucha w dniu 2016-05-15 (Niedziela)

Podczas posiedzenia Sejmu w dniu 12 maja br., poseł Piotr Zgorzelski zwrócił się do Wysokiej Izby z prośbą o uczczenie minutą ciszy pamięci ofiar poległych po obu stronach barykady w zamachu majowym.

„Zamach majowy to jedna z najczarniejszych kart w historii Polski. Przeciwko legalnie wybranej władzy zorganizowano zamach, który uniemożliwił przeprowadzenie reform ustrojowych państwa.

Klub PSL złożył projekt uchwały dotyczącej upamiętnienia ofiar przewrotu majowego z 1926 r., który 11 kwietnia trafił do sejmowej „zamrażarki”, oceniony przez marszałka Terleckiego jako niepoprawny politycznie. A ja przypominam, że demokracja w tamtym czasie była niszczona. Zamach majowy zapoczątkował splot niekorzystnych dla II Rzeczypospolite wydarzeń, które zakończyły się klęską wrześniową. Uważamy, że ten okres należy stanowczo potępić.”

W czasie uroczystego złożenia kwiatów pod pomnikiem Wincentego Witosa, będącego jednym z elementów obchodów dnia pamięci ofiar zamachu majowego, doszło do incydentu – umundurowani policjanci wyjątkowo skrupulatnie wypytywali o uroczystość i jej uczestników.

„Rządowi nie wystarcza już konflikt polityczny, ale zaczynają się szykany z użyciem organów policji wobec posłów, którzy zostali wybrani w demokratycznych wyborach. Na naszych oczach spełnia się czarny scenariusz, który mówi o zamachu na demokratyczne państwo prawa. Rano Sejm na mój wniosek uczcił pamięć poległych w bratobójczych walkach Polaków, a teraz wysyła się przeciwko nam policję. Czy to nowy obowiązujący standard?” – pytał po zajściu wzburzony poseł Piotr Zgorzelski.

Do skandalu doszło także na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu. Posłowie PiS odrzucili wniosek o upamiętnienie ofiar zamachu majowego, ustanawiając rok 2017 rokiem Józefa Piłsudskiego.

„W wyniku walk Polaków z Polakami zginęło blisko 400 osób. Ziemia w Warszawie po raz kolejny w historii pokryła się polską krwią. Chcemy godnego upamiętnienia ofiar tego sporo, ponieważ był to spór polityczny, którego efektem stały się walki wewnętrzne. Ci ludzie zasługują na pamięć i trzeba im tę pamięć zapewnić. A dzisiaj widzimy jak jedno ugrupowanie prowadzi bardzo niebezpieczną grę z Narodem, z demokracją, z historią. I jak wybiórczo tę historię traktuje. PSL postuluje społeczną budowę pomnika poległych w maju 192 roku, który miałby stanąć w Warszawie” – mówił w Sejmie poseł Zgorzelski.

Biuro Prasowe PSL

Na zdjęciu: Władysław Kosiniak-Kamysz (prezes PSL) i Piotr Zgorzelski składają wieniec przy gronie żołnierzy 10 pułku piechoty Cmentarz Wojskowy na Powązkach), którzy polegli w obronie legalnego rządu Wincentego Witosa w maja 1926 roku.

http://mysl-polska.pl

Dlaczego PSL, nawet gdy postuluje słuszne rzeczy, przyprawia mnie o wymioty? Już chyba wolę, gdy zajmują się oni tym, do czego są stworzeni: nastawianiem dupy każdemu, kto zapewni im pewną liczbę dobrze opłacanych stołków.
Admin

Komentarze 22 do “Zamiast hołdu ofiarom zamachu majowego – Rok Piłsudskiego”

 1. adsenior said

  co się stało z moim wcześniejszym komentarzem?:Impreza winna się zwać, PAMIĘCI WYPĘDZONYCH POLAKÓW Z KRESÓW WSCHODNICH!!! ps. wpis ten zamieściłem również na FB z łączem do waszego artykułu. Teraz zmienię go na tenże.

 2. Birton said

  Precz z katolickiego Wawelu z przechrztą Piłsudskim i niegodnymi Kaczyńskimi, precz!

 3. POLACY = STADLO POLSKICH DURNYCH DOJONYCH na lewo i PRAWO BARANOW z zacisnieta piescia w kieszeni? Pomysl o tym jeszcze dzisiaj albo TERAZ, natychmiast. said

  PILSUDSKI sprzedawczyk przywieziony w wagonie do POLSZY przez swoich zleceniodawcow PRUSAKOW. Psedo wojskowy, marszalek co NIGDY WOJSKOWOSCI nie studiowal ani w wojsku nie sluzyl. W Zurichu (w czasie gdy byl tam Lenin) zas pobieral specialne nauki i szkolenia co jak kiedy i z kim…..

 4. rdest said

  Czyżby „polski „element celebracji iluminackiego 2017roku.?

 5. Joe said

  Re 3…A Bolek to co skonczyl?Przepraszam studiowal grobowce a POtem handel zrabowanymi precjozami….Une zawsze takich mialy w REZERWIE do swojej dysPOcycji.

 6. MatkaPolka said

  DZIEŃ KLESKI WRZEŚNIOWEJ
  STRAŻ HONOROWA WEHRMACHTU PRZED GROBEM MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO – 1939 R.

  Polska flaga na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie 1945

  https://historiamniejznanaizapomniana.files.wordpress.com/2016/05/polska-flaga-na-kolumbie-zwyciestwa-w-berlinie-1945.jpg

 7. MatkaPolka said

  Plac Zwycięstwa w Warszawie na cześć zwycięstwa w Berlinie 1945
  Zmieniono na Plac Klęski – Józefa Piłsudskiego 1939

  DOBRE UCZYNKI HITLERA

  Pancernik Szlezwik- Holstein który przybył z „Wizytą Przyjaźni” do Gdańska wysyłał prosto do nieba czwórkami żołnierzy Westerplatte 1 września

  Ludomir Rayski odmówił przyjęcia od Czechosłowacji samolotów w marcu 1939, którymi LUFTWAFE nad ranem zbombardowało śpiących mieszkańców Wielunia – tak żeby im na wieki się już dobrze spało

  Niemcy rekrutowali do pracy w łapankach i zapewniali bezrobotnym Polakom pracę w obozach koncentracyjnych

  Niemcy w dowód przyjaźni dla narodu polskiego wymordowali tylko 8 mln Polaków, a przecież mogli wiecej. wg tego Planu Generalplan Ost”(GPO) – Niemcy planowali wymordować Polacy 80-85%,

  Niemcy po zdobyciu Krakowa w 1939 r. wystawili przy grobie Piłsudskiego Wartę Honorową w dowód uznania zasług dla przyjaźni Piłsudskiego z Hitlerem

  Tuż po wkroczeniu wojsk niemieckich do Krakowa w 1939 Adolf Hitler rozkazał wystawić wartę honorową przy grobie Marszałka Piłsudskiego

 8. MatkaPolka said

  Plac Józefa Piłsudskiego, marszałka Polski.
  (Plac Zwycięstwa, Adolf Hitler Platz, Plac Saski), Warszawa – 1939 rok, stare zdjęcia

  Wizyta Przyjaźni w Warszawie Styczeń 1939
  Minister von Ribbentrop na Grobie Nieznanego Żołnierza. Na zdjęciu od lewej w pierwszym rzędzie min. von Ribbentrop, min. spraw wojskowych RP gen. Tadeusz Kasprzycki, gen. Mieczysław Ryś-Trojanowski, adm.ambasador Niemiec w Polsce Hans A. von Moltke (pierwszy z lewej w drugim rzędzie) podczas wykonywania hymnów narodowych

  ADOLF HITLER DEFILADA ZWYCIĘSTWA W ALEJACH UJAZDOWSKICH 28 WRZEŚNIA 1939

 9. aa said

  nie ma sie co dziwic ze kazdy Polak co ma jeszcze dosc sily i oleju w glowie ma gleboko w d… te wszystkie bzdury i kombinuje tyko jak i gdzie wyniesc sie z tego bagna

 10. MatkaPolka said

  Polska Kronika Filmowa 1945 – Zdobycie Berlina

  .https://www.youtube.com/watch?v=9aEGAT8bUMI

  Walki w Berlinie 1945
  Published on Apr 29, 2015
  26 kwietnia 1945 roku – Armia Czerwona rozpoczęły walki w mieście ,a 30 kwietnia rozpoczął się generalny szturm w Berlinie z udziałem Wojska Polskiego. Polscy żołnierze brali udział w walkach w ostatnim, najsilniej umocnionym rejonie, m.in. w zachodniej części Tiergarten, przebijając się w stronę Reichstagu, w rejonie Politechniki i przy Bramie Brandenburskiej.

  W walkach uczestniczyły jednostki polskie: 1. Dywizja Piechoty im. T. Kościuszki, 1. Samodzielna Brygada Moździerzy, 2. Pomorska Brygada Artylerii Haubic oraz 6. Samodzielny Batalion Pontonowo-Mostowy, razem około 12 tys. żołnierzy.

  2 maja 1945 roku – Berlin zostaje zdobyty. Radziecka flaga zawisła na gmachu Reichstagu, polskie flagi na stacji kolejowej w dzielnic Tiergarten oraz na Siegessäule (pruskiej kolumnie zwycięstwa). Była też wspólne flagi polsko-radzieckie na Bramie Branderburskiej.

  .https://www.youtube.com/watch?v=6C1R7a8glnk

 11. revers said

  dzisiaj razem z Erdoganem, nikomu nie przeskadza ze niby chrzescianie z GRuzji, arbejdzanu ida razem na Armenie

  podobne standarty obowiązują w NATO i niestety posoborowo skatolonych Polakow i moherow.

 12. MatkaPolka said

  Zdobycie Berlina 1945 (zdjęcia)

  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2016/05/02/zdobycie-berlina-1945

  2 maja 1945 roku – Armia Czerwona i Wojsko Polskie zdobyły Berlin – stolicę III Rzeszy. Radziecka flaga zawisła nad. Żołnierze 1. Dywizji Piechoty im.T.Kościuszki zawiesili polskie flagi w dzielnicy Tiergaten na stacji kolejowej oraz na pruskiej kolumnie zwycięstwa (Siegessäule). Jak wyglądało wieszanie flag?

  OPERACJA BERLIŃSKA
  .https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5a/Operacja_berlin_1_1945.png

 13. revers said

  .. i Turcy.

 14. MatkaPolka said

  Heil Hitler!!

  STRAŻ HONOROWA WEHRMACHTU PRZED GROBEM MARSZAŁKA PIŁSUDSKIEGO – 1939 R.
  .https://www.youtube.com/watch?v=xaIqdg48QFU

 15. MatkaPolka said

  Zdobycie Berlina 1945 (zdjęcia)

  https://historiamniejznanaizapomniana.wordpress.com/2016/05/02/zdobycie-berlina-1945

  2 maja 1945 roku – Armia Czerwona i Wojsko Polskie zdobyły Berlin – stolicę III Rzeszy. Radziecka flaga zawisła nad. Żołnierze 1. Dywizji Piechoty im.T.Kościuszki zawiesili polskie flagi w dzielnicy Tiergaten na stacji kolejowej oraz na pruskiej kolumnie zwycięstwa (Siegessäule). Jak wyglądało wieszanie flag?

  Polska flaga na Kolumnie Zwycięstwa w Berlinie 1945

  .https://historiamniejznanaizapomniana.files.wordpress.com/2016/05/polska-flaga-na-kolumbie-zwyciestwa-w-berlinie-1945.jpg

 16. MatkaPolka said

  Generalplan Ost”(GPO) – niemiecki, zbrodniczy plan zagłady Słowian.

  http://racjapolskiejlewicy.pl/generalny-plan-wschodni-czyli-plan-zaglady-slowian/7664

  Fragmenty książki dr Andrzeja Szcześniaka – Google books

  Procent grup narodowych przeznaczonych do eliminacji oraz wysiedleń na terenach okupowanych przeznaczonych przez III Rzeszę na niemiecką kolonizację

  Procent przeznaczony do eliminacji lub wysiedlenia

  Polacy 80-85%
  Rosjanie 50-60% przeznaczonych do eliminacji oraz 15% do wysłania na zachodnią Syberię.
  Białorusini 75%
  Ukraińcy 65%
  Litwini 85%
  Łotysze 50%
  Estończycy 50%
  Czesi50%
  Łatgalowie 100%

  General Plan Ost (GPO), czyli plan zagłady Słowian został wcielony w życie jeszcze przed wybuchem wojny.

  W maju 1939 roku główny urząd SD utworzył komórki „Zentral Stelle” II/P (Polen), których zadaniem było sporządzenie list „osób przewidzianych do ujęcia w Polsce”. Niestety można odnieść wrażenie, że w zbiorowej pamięci funkcjonują jedne jej aspekty, gdy tymczasem pozostałe przechodzą bez większego echa. „Plan zagłady Słowian” to książka, która podejmuje problem odwiecznego parcia Niemców na Wschód, aby przez eksterminację, szczególnie Polaków, realizować ideę zdobycia dla niemieckiej „rasy panów” rzekomo należnej jej „przestrzeni życiowej”. Hasło „Generalplan Ost” mogą Państwo, obok innych, przeczytać w Encyklopedii „Białych Plam”.

  Merkel – MACOCHA EUROPY
  .http://racjapolskiejlewicy.pl/wp-content/uploads/2014/11/Macocha-Europy.jpg

  Żydzi co zrozumiałe nagłaśniają Holocaust. Amerykanie (jeśli pominąć wojnę na Pacyfiku) chełpią się lądowaniem w Normandii. Również takie wydarzenia, jak Bitwa pod Stalingradem są powszechnie znane. W Polsce poza sztandarowymi punktami kampanii wrześniowej ,takimi jak obrona Westerplatte, nagłaśnia się w ostatnich latach Powstanie Warszawskie. Niewiele się jednak mówi (a jeśli mówi, to stosuje się często skandaliczne uproszczenia) o tym czym był nazizm i skąd wziął się fenomen Adolfa Hitlera. Gdyby podążać za reżyserem filmu „Hitler – narodziny zła” należałoby stwierdzić, że pewnego dnia w jego osobie narodziło się zło wcielone, które uwiodło Niemców. Niestety jest to zbyt piękne, aby było prawdziwe. Hitler był człowiekiem z krwi i kości. Wyrósł w pewnym środowisku, stykał się z pewnymi ludźmi i chłonął pewne idee. W jego myśli nie ma w zasadzie (jak chcieliby niektórzy) niczego szczególnie zaskakującego.

  Zebrał w jedną całość i niestety wcielił w czyn myśli głoszone już przed nim. Narodowy Socjalizm był doktryną konfrontacji więc potrzebował wroga, by po pierwsze ukazać siebie jako jedyną alternatywę wszelkiego zła i po drugie, by poniekąd usprawiedliwić swe czyny. Miał trzech głównych wrogów m. in. Habsburgów.

  Hitler, będący pod dużym wpływem szowinistycznego środowiska Młodych Niemców szczerze ich nienawidził za zdradę niemieckiej rasy (słowo klucz) i bratanie się ze Słowianami. Po pierwszej wojnie, co go pewnie ucieszyło, „problem” Habsburgów sam się rozwiązał. Pozostało jeszcze dwóch głównych wrogów stojących na przeszkodzie „rasie panów”. Byli to Żydzi (o ich losach napisano już tomy ksiąg, więc nie ma sensu rozpisywać się na temat „ich win”) oraz Słowianie, ze szczególnym uwzględnieniem Polaków. Na marginesie należy dodać, że nazizm był bardzo giętki i często odchodził od swoich żelaznych reguł, co obrazuje dobrze słynne zdanie Goeringa „O tym kto jest Żydem decyduję ja”.

  Polacy jako zajmujący „przestrzeń życiową rasy panów” nie mogli na takie szczęście liczyć i dla nich przewidziany był tzw. General Plan Ost (GPO) czyli mówiąc wprost plan zagłady Słowian. Rozpoczął się tzw. małym GPO, mającym miejsce jeszcze przed wybuchem wojny. W maju 1939 roku główny urząd SD utworzył komórki „Zentral Stelle” II/P (Polen), których zadaniem było sporządzenie list „osób przewidzianych do ujęcia w Polsce”. Podobne zadania miało berlińskie Gestapo. Tutaj z kolei tworzono listy osób wrogo nastawionych do tradycji niemieckiej. Efektem końcowym działań obu tych instytucji były listy gończe zawierające ponad 61 tysięcy nazwisk. Była to podstawa do właściwego GPO.

  Listy gończe były podstawą dla Operacji Tannenberg, której celem było fizyczne wyeliminowanie kierownictwa narodu polskiego. Dowódcą operacji został Reinhard Heydrich 25 sierpnia 1939. Realizacją miał zająć się Specjalny Referat Do Spraw Operacji Tannenberg. Przydzielono mu osiem specjalnych GO (Grup Operacyjnych) oraz dodatkowo 16 Samodzielny Oddział Operacyjny. Jednostki te od początku kampanii wrześniowej działały na tyłach Wehrmachtu. Jednak pierwszymi ofiarami GPO stali się jeszcze w lipcu 1939 działacze Związku Polaków w Niemczech. Około 2 tysięcy z nich zesłano do obozów koncentracyjnych, skąd wielu już nie powróciło. Już 7 września 1939 Heydrich stwierdził, że spośród czołowych warstw narodu polskiego należy unieszkodliwić również te osoby, które nie znajdowały się na listach gończych. Do 25 października 1939 dokonano ponad 760 masowych mordów. Zabito 20,1 tys ludzi. Już od samego początku kampanii wrześniowej tworzono obozy dla jeńców i ludności cywilnej. Z czasem spora część obozów została przekształcona w KL. Już pod koniec września w obozie, w Gdyni przebywało 6,2 tys., w Wielkopolsce 9,4 tys., a do 26 października w Stutthof ponad 7 tys. osób. Równolegle następowały też pierwsze wysiedlenia. Po 26 października 1939, gdy władzę przejęła niemiecka administracja cywilna nastąpiła kolejna fala aresztowań i rozstrzeliwań wg specjalnych list gończych.

  W większości były to skoordynowane działania takie jak Intelligenzaktion Pommern (jesień 1939) – ponad 23 tys. zabitych, Intelligenzaktion Masowien (przełom 1939/40)- 6/7 tysięcy zabitych, Intelligenzaktion Litzmanstad ( 9/10 listopad 1939) – aresztowano 1500 osób część następnie rozstrzelano, Intelligenzaktion Schlesien (wiosna 1940) – 2000 zamordowanych, Intelligenzaktion Posen (1939/40)- około 12tys zabitych. To oczywiście nie wszystkie tego typu akcje, by wspomnieć choćby o Sonderaktion Lublin – 2000 tys. zabitych czy też Sonderaktion Krakau, gdy aresztowano 183 pracowników naukowych wywiezionych następnie do KL Oranienburg. W listopadzie 1939 roku miała miejsce tzw. Burgerbraukeller – była to fala aresztowań, do której pretekstem był zamach na Hitlera w Monachium oraz przypadający akurat dzień 11 listopada. Akcja była łagodniejsza niż poprzednie, gdyż zainteresowała się nią światowa opinia publiczna, a Niemcy regenerujący siły po niedawno zakończonej kampanii udawali przynajmniej, że w pewnym stopniu się z nią liczą. Od maja do lipca 1940 roku przeprowadzono AB akcję (nadzwyczajną akcję pacyfikacyjną), w której śmierć poniosło 3,5 tysiąca osób. Oprócz wszystkich wyżej wymienionych planów fizycznej eliminacji Polaków na tyłach Wermachtu przeprowadzano wiele mniejszych akcji (często nie dających się podciągnąć pod eliminację inteligencji) jak np. pacyfikacja wsi Gałki.

  W kwietniu 1940 roku z rozkazu Himmlera do obozów koncentracyjnych wysłano kontyngent 20 tys. członków inteligencji. Wiązało się to z powolnym upajaniem się Himmlera siłą, potęgą i niezachwianą wiarą w zwycięstwo Niemiec, co zaczynało rodzić w jego głowie coraz bardziej nierealne plany, takie jak np. Germanizacja Generalnej Guberni czy przesiedlenia na Syberię.

  Na całe szczęście trwająca wojna odkładała w czasie te plany. W 1942 roku mimo licznych zwycięstw na froncie Niemcy nie posiadały tak dużego zaplecza, by przesiedlać ludność z olbrzymich terytoriów (nie tylko polskich), Himmler nakazał więc tworzyć „wyspy”, tereny całkowicie germańskie otoczone autochtoniczną ludnością. Eksperymentalnym obszarem był teren powiatów: zamojskiego, biłgorajskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego.

  12 listopada 1942 roku Himmler wydał rozkaz uznający Zamojszczyznę za pierwszy obszar osadniczy w Generalnej Guberni. Akcję przesiedleńczą rozpoczęto 28 listopada 1942 roku porzucono ją całkowicie w czerwcu 1943, gdyż w obronie ludności stanęły oddziały partyzanckie, których Niemcy nie mogły spacyfikować tak, by całkowicie bezpiecznie przesiedlić własną ludność (klęski na froncie wschodnim sprawiły, że nie mogli oni do walki z partyzantką rzucić tak dużych sił jakby chcieli). Po klęskach w roku 1943 i ogłoszeniu wojny totalnej Hitler rozkazał zawiesić do zakończenia wojny akcje przesiedleńcze. Na koniec należy wspomnieć, że słabnąca Rzesza do końca swoich dni nie zaprzestała zbrodniczych działań wobec Słowian. Wraz z przedłużaniem się walk, kierownictwo nazistowskie zaczęło zdawać sobie sprawę z kurczącego się zaplecza ludzkiego.

  Powzięto więc program „odzyskiwania wartościowej krwi”. W pierwotnych planach mieli nim być objęci mieszkańcy pozostałych krajów germańskich. Wojna jednak przedłużała się, a straty rosły. Naziści dwoili się i troili, by w jakiś sposób uzasadnić pozyskiwanie materiału ludzkiego spoza kręgów germańskich. Wynajdywano więc jednostki o częściowym pochodzeniu germańskim, możliwe do zgermanizowania itp.

  Ofiarami tych pseudonaukowych działań mogło paść nawet 200 tys. polskich dzieci – spora część sierot. W skrajnych przypadkach zdarzało się nawet wyrywać dzieci niemalże z rąk rodziców. Dlaczego akurat dzieci? Nazistowscy eksperci wierzyli, że po odpowiednim praniu mózgu z dzieci będzie można stworzyć nowych Niemców, którzy nie będą pamiętali kraju swego pochodzenia. Plan fizycznego eliminowania (nie uwzględniłem w tym tekście wielu bardzo dotkliwych represji np. robót przymusowych, nieprowadzących do bezpośredniej eliminacji) całych grup etnicznych dotyczył nie tylko Żydów, ale również ogromnej rzeszy Słowian oraz Romów, o których gehennie też można by wiele napisać.

  Źródło: Andrzej Leszek Szczesniak „General plan Ost – plan zagłady Słowian”
  Adolf Hitler „Mein Kampf”

 17. MatkaPolka said

  Amerykanie i Brytyjczycy finansowali Hitlera, nazistów, niemiecki cud gospodarczy i II wojnę światową

  https://pracownia4.wordpress.com/2015/09/07/amerykanie-finansowali-hitlera-nazistow-niemiecki-cud-gospodarczy-i-ii-wojne-swiatowa

  Kluczowymi strukturami powojennej strategii Zachodu były centralne instytucje finansowe USA i Wielkiej Brytanii – Bank Anglii i System Rezerwy Federalnej – które w połączeniu z finansowo-przemysłowymi organizacjami miały ustanowić pełną kontrolę nad systemem finansowym w Niemczech, aby zarządzać polityką Europy Środkowej. Na realizację tej strategii składały się następujące etapy:

  1) Lata 1919-1924 – Przygotowanie gruntu pod potężne amerykańskie inwestycje finansowe w niemiecką gospodarkę
  2) Lata 1924-1929 – Ustanowienie kontroli nad systemem finansowym i sfinansowanie ruchu narodowo-socjalistycznego
  3) Lata 1929-1933 – Sprowokowanie i rozpętanie głębokiego kryzysu gospodarczego, i zagwarantowanie w ten sposób dojścia do władzy nazistów.
  4) Lata 1933-1939 – Współpraca finansowa z rządem nazistowskim i wsparcie dla jego ekspansjonistycznej polityki zagranicznej w celu przygotowania i rozpętania nowej wojny światowej.

  Te same siły finansowały zamach majowy Piłsudskiego

  Zamach majowy był dokonany z podpuszczenia angielskiego i przez Anglików finansowany. Brytyjczycy pozostawili dużą sumę do dyspozycji Piłsudskiego nakoncie banku Szereszewskiego – żydowskiego bankiera i przemysłowca. Suma brytyjskiego wsparcia wynosiła 3,800,000 zł czyli 800,000 funtów Te informacje opublikował Jędrzej Giertych w „Komunikatach” za płk Miszewskim i płk Kedziorem
  (***)
  Te same siły finansowały współczesne przemiany w Polsce
  „Opozycje Demokratyczną”– KOR Michnika, Kuronia, Maciarewicza, Tuska, Kaczyńskiego Komorowskiego finansowały National Endowment for Democracy, USAid

  Fundacja Batorego- Sorosa
  https://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/17/pis-w-fundacji-batorego-georgea-sorosa-uaktualnienie

  Cykl wykładów o naprawie Rzeczypospolitej:
  .
  – Wykład Lecha Kaczyńskiego, 19 września 2005
  – Wykład Włodzimierza Cimoszewicza, 12 września 2005
  – Wykład Donalda Tuska, 6 września 2005
  – Wykład Zbigniewa Religi, 24 czerwca 2005
  – Wykład Tadeusza Mazowieckiego, 6 czerwca 2005
  – Wykład Marka Belki, 3 marca 2005 – Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 203 KB] ht..tp://ww..w.batory.org.pl/doc/mbelka.pdf
  – Wykład Jarosława Kaczyńskiego, 14 lutego 2005 – Autoryzowany tekst [PDF 250 KB] ht..tp://ww..w.batory.org.pl/doc/jkaczynski.pdf
  – Wykład Marka Borowskiego, 3 lutego 2005
  – Wykład Jana Rokity, 10 stycznia 2005 – Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 216 KB] ht..tp://ww..w.batory.org.pl/doc/jrokita.pdf
  – Wykład Aleksandra Kwaśniewskiego, 13 grudnia 2004 – Autoryzowany tekst PDF 178 KB] ht..tp://ww..w.batory.org.pl/doc/akwasniewski.pdf
  Z cyklu Polityka zagraniczna:
  Ciągłość i zmiana w polityce zagranicznej RP (22 grudnia 2005) – dyskusja z udziałem Stefana Mellera, Władysława Bartoszewskiego, Bronisława Geremka, Dariusza Rosatiego i Jacka Saryusz-Wolskiego.
  Sens 9 maja 1945 i polska polityka (4 maja 2005) – dyskusja z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, Adama Daniela Rotfelda i Bronisława Komorowskiego,prowadzenie – Aleksander Smolar.

 18. MatkaPolka said

  IDEOWE I FINANSOWE ŹRÓDŁA NAZIZMU

  https://publicdisorder.wordpress.com/2010/08/15/ideowe-i-finansowe-zrodla-nazizmu

  WALL STREET AND THE RISE OF HITLER

  http://www.reformed-theology.org/html/books/wall_street

  By Antony C. Sutton

  TABLE OF CONTENTS
  Preface
  Introduction
  Unexplored Facets of Naziism

  PART ONE: Wall Street Builds Nazi Industry

  Chapter One

  Wall Street Paves the Way for Hitler

  1924: The Dawes Plan
  1928: The Young Plan
  B.I.S. — The Apex of Control
  Building the German Cartels

  Chapter Two

  The Empire of I.G. Farben

  The Economic Power of I.G. Farben
  Polishing I.G. Farben’s Image
  The American I.G. Farben

  Chapter Three

  General Electric Funds Hitler

  General Electric in Weimar, Germany
  General Electric & the Financing of Hitler
  Technical Cooperation with Krupp
  A.E.G. Avoids the Bombs in World War II

  Chapter Four

  Standard Oil Duels World War II

  Ethyl Lead for the Wehrmacht
  Standard Oil and Synthetic Rubber
  The Deutsche-Amerikanische Petroleum A.G.

  Chapter Five

  I.T.T. Works Both Sides of the War

  Baron Kurt von Schröder and I.T.T.
  Westrick, Texaco, and I.T.T.
  I.T.T. in Wartime Germany

  PART TWO: Wall Street and Funds for Hitler

  Chapter Six

  Henry Ford and the Nazis

  Henry Ford: Hitler’s First Foreign Banker
  Henry Ford Receives a Nazi Medal
  Ford Assists the German War Effort

  Chapter Seven

  Who Financed Adolf Hitler?

  Some Early Hitler Backers
  Fritz Thyssen and W.A. Harriman Company
  Financing Hitler in the March 1933 Elections
  The 1933 Political Contributions

  Chapter Eight

  Putzi: Friend of Hitler and Roosevelt

  Putzi’s Role in the Reichstag Fire
  Roosevelt’s New Deal and Hitler’s New Order

  Chapter Nine

  Wall Street and the Nazi Inner Circle

  The S.S. Circle of Friends
  I.G. Farben and the Keppler Circle
  Wall Street and the S.S. Circle

  Chapter Ten

  The Myth of „Sidney Warburg

  Who Was „Sidney Warburg”?
  Synopsis of the Suppressed „Warburg” Book
  James Paul Warbur’s Affidavit
  Some Conclusions from the „Warburg” Story

  Chapter Eleven

  Wall Street-Nazi Collaboration in World War II

  American I.G. in World War II
  Were American Industrialists and Financiers
  Guilty of War Crimes?

  Chapter Twelve

  Conclusions

  The Pervasive Influence of International Bankers
  Is the United States Ruled by a Dictatorial Elite?
  The New York Elite as a Subversive Force
  The Slowly Emerging Revisionist Truth

  Appendix A

  Program of the National Socialist German
  Workers Party

  Appendix B

  Affidavit of Hjalmar Schacht

  Appendix C

  Entries in the „National Trusteeship” Account

  Appendix D

  Letter from the U.S. War Department to
  Ethyl Corporation

  Appendix E

  Extract from Morgenthau Diary (Germany)

  Footnotes
  Bibliography
  Index

 19. MatkaPolka said

  HITLER BYŁ FINANSOWANY PRZEZ ŻYDÓW

  http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=216&Itemid=46

  Fundacja Zdrowia Dr Ratha otrzymała od byłych więźniów KL Auschwitz pałeczkę „Sztafety życia, sztafety pamięci“

  NAZISTOWSKIE KORZENIE „BRUKSELSKIEJ UE”
  To, co zawsze chciałeś wiedzieć o „brukselskiej UE” – lecz nikt nie śmiał ci powiedzieć!

  http://www.relay-of-life.org/pl/chapter.html

  Wstęp:
  • Przeczytaj online teraz
  • Pobierz teraz (349 kB)
  Rozdział 1:
  Podsumowanie dowodów
  Rozdział 2:
  WALTER HALLSTEIN: Wybitny nazistowski prawnik i główny architekt Brukselskiej Unii Europejskiej
  Rozdział 3:
  Kartel makroregionalny (niem. Das Großraum-Kartell) i jego sieć organizacyjna
  Rozdział 4:
  DZISIEJSZA BRUKSELSKA UNIA EUROPEJSKA: Co kartel naftowofarmaceutyczny i jego polityczni poplecznicy chcieliby przed Tobą ukryć?
  Rozdział 5:
  OSIEMSET LAT PO AKCIE MAGNA CARTA: Rządy Brukselskiej Unii Europejskiej mogą zakończyć wieki wolności i niezależności Wielkiej Brytanii
  Rozdział 6:
  Kto jest kim w Brukselskiej Unii Europejskiej
  Rozdział 7:
  Relay Of Life (Sztafeta Życia)

 20. MatkaPolka said

  Roman Dmowski twórcą Polski Odrodzonej.

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/11/06/roman-dmowski-tworca-polski-odrodzonej-henryk-pajak/

  W miarę narastania obłędnego kultu Józefa Piłsudskiego, rosła determinacja w zwalczaniu pamięci i zasług Romana Dmowskiego, rzeczywistego Rycerza bitwy ze światową żydomasonerią o kształt i granice Polski Odrodzonej, na Konferencji Pokojowej w Wersalu.

  Komitet Narodowy Polski w Paryżu. Siedzą (od lewej): Maurycy Zamoyski, Roman Dmowski, Erazm Piltz. Stoją: Stanisław Kozicki, Jan Rozwadowski, Konstanty Skirmunt, mjr Fronczak, Władysław Sobański, Marian Seyda, Józef Wielowieyski

  Zawsze tak było i jest w dziejach dwudziestowiecznej Europy oraz na progu wieku XXI, że promowaniu wszelakich kanalii towarzyszy metodyczne „zamilczanie na śmierć” prawdziwych bohaterów narodowych. Historyczne relacje Piłsudski-Dmowski są tego wręcz szkoleniowym przykładem.

  Zwalczanie, „zamilczanie na śmierć” Romana Dmowskiego nie kończyło się na tymże „zamilcza¬niu na śmierć”. Tępiono pamięć o twórcy jedynej formacji politycznej propolskiej i katolickiej pod nazwą Narodowej Demokracji, toteż międzywojenne oczyszczanie propagandowego przedpola na rzecz Rycerza Kadosz (Piłsudskiego/admin) toczyło się na dwóch płaszczyznach – zwalczaniu patriotycznego programu Narodowej Demokracji i zwalczaniu zasług jej twórcy, zarazem twórcy Polski Odrodzonej.

  Wojna piłsudyzmu, tejże „sanacji” z „endecją” czyli z Narodo¬wą Demokracją, toczyła się przez cały okres międzywojnia. Nie słabła podczas wojny na emigracji, nieprzerwanie trwała w czasach PRL i trwa w obecnej PRL-bis. Dość powiedzieć, że skromny pomnik Romana Dmowskiego stanął w Warszawie dopiero w ostatnich latach i już dwa dni później został nocą oblany trudno zmywalnymi farbami.

  Istnieje wymowna paralela pomiędzy tzw. powstaniem w get¬cie warszawskim a Powstaniem Warszawskim. Pomnik powstania w getcie, żydobolszewicy panujący niepodzielnie nad zniewoloną po-wojenną Polską postawili tuż po wojnie – ale na pomnik Powstania Warszawskiego Polacy musieli czekać długie dziesięciolecia.

  Czy to także przypadek?
  Powracamy do tytułowego w tym rozdziale wątku, do roli Romana Dmowskiego jako niekwestionowanego nawet przez jego poli¬tycznych i ideologicznych wrogów, twórcy Odrodzonej Polski.
  Oto realia dzieła Romana Dmowskiego.
  Zbliża się czas Konferencji Pokojowej. Ma ona ustalić powojenne granice nie tylko nieistniejącej jeszcze Polski, ale również granice sze¬regu państw Europy Środkowej, a także nowe granice pokonanych Niemiec.
  Kto ma reprezentować Polaków na tej konferencji? Nie może tym kimś być „Tymczasowy Naczelnik” Józef Piłsudski, bo mocarstwa zachodnie doskonale wiedziały, że:

  – był to zdeklarowany, płatny agent austro-niemiecki;

  – agent Piłsudski wyruszył z zaboru austriackiego do zaboru rosyjskiego, aby tam wywołać polskie powstanie, które miało ab¬sorbować siły Rosji sprzymierzonej z Anglią i Francją przeciwko Austrii i Niemcom.

  – agent Piłsudski wiedział doskonale, że zostałby z pałacu wersalskiego „wykopany” przez służby porządkowe na polecenie premiera Francji G. Clemenceau, jednego z trzech głównych rozgrywa-jących ten historyczny poker o granice, obok prezydenta Wilsona i Lloyda George’a.

  Na konferencję wyrusza delegacja polska na czele z Romanem Dmowskim i Ignacym Paderewskim, „mianowanym” przez Piłsudskiego premierem. Delegacja występowała jako Polski Komitet Na¬rodowy działający w Paryżu. W skład kierownictwa wchodzili: Ro¬man Dmowski, hrabia Władysław Zamoyski, S. Kozicki, E. Piltz, J. Rozwadowski, K. Skirmunt, mjr Fronczak, W. Sobański, M. Seyda.

  Piłsudski musiał zostać w Warszawie. Doskonale rozumiał, że Roman Dmowski może na konferencji podjąć działania, które byłyby w stanie skazać Piłsudskiego na polityczny niebyt jako byłego agenta państw centralnych, osadzonego w Warszawie przez Niemców do¬słownie w ostatnich dniach ich panowania

 21. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/jozef-pilsudski/#comment-2986

 22. as said

  Piłsudski i jego zamach majowy był finansowany przez bank Rothschilda do dzisiaj sa rachunki i dokumenty na ten temat,on dostał wtedy około 400 tys funtów na sfonansowanie zamachu majowego i nie wydał całej sumy około 100 tys oddał.Są na to pokwitowania.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: