Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Boydar o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Gość o Tożsamość Ukrainy
  Andre Chmi. o Czy tragiczne losy gwiazd świa…
  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  NC o Tożsamość Ukrainy
  ojojoj o Ławrow: nazywanie NATO sojusze…
  ojojoj o Upały i irracjonalizm z b…
  ojojoj o Prawdziwa Europa szuka azylu w…
  Marcin o Wolne tematy (48 – …
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
  I*** o Upały i irracjonalizm z b…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Polityczni zbrodniarze

Posted by Marucha w dniu 2016-05-16 (Poniedziałek)

Obecne władze z rezydentem Dudą na czele swoją antyludzką postawą w nienawiści do polskości, dążą do wywołania „teatru wojennego” na naszym terytorium.

Polityczni zbrodniarze, administrujący Polską w imieniu syjonistycznego świata przestępczego, ściągają do Polski tzw. ,,tarcze antyatomową” w celu dlaszego konfliktowania się Polski w imieniu Usraela z Rosja. Tarcza nas nie obroni, ponieważ jest to technologia przestarzała czyli wyjątkowo nieskuteczna.

Polska od momentu wyjścia wojsk sowieckich z Polski nie jest zagrożona z żadnej strony napaścią wojenną. Do wojny dążą tzw. syjoniści z USA, im w budowie NWO, czyli podstępnego globalnego niewolnictwa, przeszkadza chrześcijańska Rosja.

Wojna w Polsce już się jedna rozegrała na płaszczyżnie ekonomicznej, czyli rozbiorach ekonomicznych, które nadzorował układ tzw. ,,magdalenkowy” z Kwaśniewskim, Kaczynskim, Michnikiem, Geremkiem na czele.

Obecne władze z rezydentem Dudą na czele swoją antyludzką postawą w nienawiści do polskości, dążą do wywołania ,,teatru wojennego” na naszym terytorium. Każdy choć trochę szanujący się przywódca państwowy, odsuwa zagrożenia wojenne od swojego terytorium, a jastrzębie wojenni jak Kaczynski, Duda, Macierewicz, Waszczykowski, dążą do tego, aby z narodu polskiego zrobić nawóz do ziemi.

To wyjątkowi nie bezpieczni okupanci Polski, to wyjątkowi obrzydliwi szpiedzy, ich gra Polską może skończyć się wyeliminowania Polaków z tej części Europy. Te przybłędy mają w razie czego gdzie uciekać po podpaleniu Polski.

Pytam w imię czego Episkopat Polski wraz z o. T. Ryzykiem popierają szaleńców i zbrodniarzy politycznych z obecnej klasy politycznej. W imię czego środowisko Michnika, Episkopatu, Rydzyka pragnie ewentualny konflikt nuklearny przenieść na terytorium swoich niewolników. Polacy brońmy się sami.

Poniżej tekst prof. Pogonowskiego z 2008 roku, który jest nadal aktualny.

Dwukrotne zagrożenie nuklearne Polski
Iwo Cyprian Pogonowski
http://www.pogonowski.com

Pierwsze poważne zagrożenie zniszczeniem nuklearnym Polski przez amerykańskie pociski nuklearne, miało miejsce w czasie Zimnej Wojny, we wczesnych latach siedemdziesiątych. Wtedy na kontynencie europejskim Związek Sowiecki posiadał kolosalną przewagę nad USA i NATO, tak w liczbie czołgów bojowych, jak i w liczebności armii sowieckiej, oraz armii innych członków Paktu Warszawskiego. Logiczną konsekwencja tej sytuacji strategicznej w Europie było planowanie przez Amerykanów użycia broni nuklearnych w formie min, pocisków artyleryjskich i rakiet średniego zasięgu.

Tak więc wówczas broń atomowa stała w pogotowiu, aby zatrzymać sowiecką ofensywę jak i zdewastować tyły wojsk sowieckich, atakujących Zachodnią Europę. Celem amerykańskich eksplozji atomowych w Polsce miało być stworzenie strefy skażonej, która stałaby się radioaktywną barierą, nie do przebycia, między Związkiem Sowieckim i Europą Zachodnią.

Zniszczenie terenu Polski i jednoczesne nie naruszanie oficjalnego terytorium Związku Sowieckiego, dawało możliwość rokowań w celu powstrzymania wymiany morderczych salw nuklearnych między USA i USSR, kosztem wstępnego zniszczenia Polski.

Taki jest sens opisu sytuacji strategicznej w książce „A Secret Life” Benjamina Weisera (Public Affairs, New York, 2004) o pułkowniku Ryszardzie Kuklińskim, zmarłym w Tampie na Florydzie w 2004 roku.

Weiser relacjonuje swoje rozmowy z pułkownikiem Kuklińskim i pisze o 400 do 600 amerykańskich pociskach nuklearnych, które wycelowano w Polskę, w celu odcięcia sił na terenach sowieckich, od ich frontu zachodniego. Miało to Sowietom uniemożliwić kontynuowanie ataku na Europę Zachodnią, przez niedopuszczenie do walki dalszych wojsk Paktu Warszawskiego. Wówczas 95 procent sowieckich sił atakujących, składających się z tysięcy czołgów oraz pojazdów, musiało przejechać przez Polskę w drodze do Niemiec Zachodnich, Francji, Belgii, Holandii i Danii.

Natomiast obecnie Polska jest pod presją żeby zgodzić się na wyrzutnie rakiet USA w ramach „Tarczy Przeciw Pociskom Balistycznym.” Richard L. Garwin napisał artykuł „Dziury w Tarczy Przeciw Pociskom Balistycznym” („Holes in the Missle Shield”) w listopadowym wydaniu (2004) miesięcznika SCIENTIFIC AMERICAN. Garwin wcześniej opublikował w 1968 roku artykuł „System Obrony Przeciw Pociskom Balistycznym” i znowu wraca do tego tematu, ponieważ Bush ogłosił, że pierwsza faza „Tarczy Przeciw Pociskom Balistycznym” jest gotowa do zainstalowania przez MDA (Missile Defense Agency).

Żeby mieć „Tarczę Przeciw Pociskom Balistycznym” Bush musiał zerwać 30-to letni traktat przeciw pociskom balistycznym. Przeciw zerwaniu tego traktatu protestowali prawie wszyscy czlonkowie ONZetu. Garwin uważa, że „Tarcza Przeciw Pociskom Balistycznym” nie tylko destabilizuje świat, ale w ogóle jest konceptem nierealnym.

Główną słabością tego systemu jest fakt, że strona atakująca może wysłać w tym samym pocisku fałszywe głowice, które pocisk obronny nie jest w stanie odróżnić od głowicy z bombą nuklearną. W ten sposób strona atakująca może szybko zniszczyć wszystkie pociski obronne. Dlatego wszyscy prezydenci USA począwszy od Eisenhowera starali się o zawarcie sprawdzalnych układów rozbrojeniowych i wielu znawców problemu zagrożeń ludzkości w epoce nuklearnej jest oburzona na postępowanie Bush’a w tej sprawie.

Postęp w kontrolowaniu rakiet w locie daje również możliwość takiej zmiany kierunku lotu, żeby atakujący pocisk wyminął pociski obronne. Obrona mogła by być bardziej skuteczna gdyby atakujący pocisk można by trafić wkrótce po odpaleniu go. Dlatego USA chce ustawić wyrzutnie pocisków anty-rakietowych dookoła Rosji i Chin, które to wyrzutnie natychmiast stają się celem zapobiegawczego nuklearnego bombardowania. Jednocześnie nowe rosyjskie typy rakiet SS-27 i Buława wznoszą się w 130 sekundy po odpaleniu poza zasięg amerykańskich pocisków antyrakietowych.

Zygmunt Wrzodak
http://wrzodakz.neon24.pl

Komentarze 44 do “Polityczni zbrodniarze”

 1. Boydar said

  O, p. Wrzodak, jak się okazuje, jest również ekspertem od nuków i rakiet, dobrze ! Takich uniwersalnych ludziów nam trzeba ! W następnym elaboracie omówi zapewne metody zdalnego usuwania ciąży, przez telefon albo nawet po IP.

  … drugi Maciek, w mordę jeża … jak rzyć, premierze ???

 2. Gietrzwałd said

  ad 1, Panie Boydar,
  …po kiego grzyba te żarty,
  nie róbmy sobie jaj z wszystkich i wszystkiego,
  lepiej się za te jaja złapać i trochę pomyśleć, niż kogoś na starcie deprecjonować !

  pozdrawiam z szacunkiem AMDG

 3. Boydar said

  Panie Gietrzwałd, również z szacunkiem; niech Pan się dobrze wczyta w to zdanie – „… Te przybłędy mają w razie czego gdzie uciekać po podpaleniu Polski …”. Jak pisywa nasz znakomity publicysta, „z obfitości serca …”

 4. BoydarWoon! said

  Panie Boydar, S…j pan z mojego kraju. Wynocha do „swoich” nie życzę sobie w moim kraju czegoś takiego jak Boydar Wooon!
  Panie Gajowy! Proszę upublicznić ip. Boydara? bo pomyślę, że ma Pan naprawdę w tym swoją działkę.

 5. Boydar said

  Ależ Kochanie ! to nie jest twój kraj, nigdy nie był, i daję ci najświętsze słowo harcerza, że nigdy nie będzie. To tak jak z hotelem; możesz mieszkać i cały sezon, możesz z dumą opowiadać znajomym „a w moim hotelu to albo tamto”, ale on nie jest twój, on ma już właściciela. I wbrew temu co MI6 napisało w Adolfowi w Main Kampf, są jednak miejsca które Bóg dał niektórym narodom na własność. Ale to nie byłeś ty ani twoi pobratymcy. Choćby i dlatego, że nie jesteście ludźmi. Duża buźka !

 6. Glock said

  Boydar a czyj to kraj. Kogo ma pan na mysli .gudlaii czy POLAKOW.

 7. Glock said

  oj Kalach musi przemowic .On wyprostuje najdzielniejszego z najdzielniejszych.
  Tu niema mocnych.

 8. Boydar said

  Panie Glock, cóż za szczególna lojalność. Tu niby ten tego Glock, a de facto promujesz Pan konkurencję. A mówią że nie ma u nas ruskiej agentury.

  Właściwie to wszystko, co mogę Panu odpowiedzieć 🙂

 9. NICK said

  „…nie życzę sobie w moim kraju czegoś takiego jak Boydar Wooon!”
  Szczere. A skąd Pan pisze? (4).

  A co znaczy: „oj Kalach musi przemowic „? Zwłaszcza ‚Kalach’ z dużej litery we środku zdania? (7).

 10. Boydar said

  Spokojnie Panie NICK’u, tylko spokojnie. Może to Pan Maćko cierpi na nagły atak czkawki, a może kto jeszcze inny a poważany. Lepiej nie rzucać kamieniami, grzecznie trzeba, i ekumenicznie.

 11. x.x.x said

  Kolejna kanalia i to z tytułem psorskim. Jemu to się już kompletnie we łbie poyebało.

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/polska-zdradzila-tradycje-europejska-2016-05

  Panie tzw profesorze – tradycją europejską jest pogrom ciapatych pod Wiedniem !!!

 12. Lily said

  Kochani,sa tacy,ktorym Europejska biala rasa,stoi koscia w gardle. Wiecie,dobrze o
  kim mowa. Czym,bardziej kraj wymieszany
  etnicznie,religijnie,kulturowo,tym lepiej dla nich.

 13. Boydar said

  Obawiam się, że dla nich „lepiej to już było”. Taką piosenkę nawet ktoś śpiewał – „nie pomoże już nic, żadna siła ni ręka”. Ale nie pamiętam kto.

 14. Kronikarz said

  Gadanie !
  Tu chodzi tylko o to, by obecność Amerykanów postawiła szlaban w dogadywaniu Szkopów z Rosją.
  Po prostu.

 15. Adam Ryglowski said

  Szanowny Panie BOYDAR .
  TAK TRZYMAĆ !!!!
  Tego cwaniaczka jeszcze bardzo dobrze pamiętam z ruchawek w Bydgoszczy .
  Dobry numer – przez dziesięciolecia , CO ZROBIŁ ???

  (Ksiądz też doskonałe kazania prawi , jak w agencji dobrze zapłaci za wyśmienity tekst „dla Wiernych” ).

  Czyżby nogi od fotela „bohaterowi” już zezarł kornik , i na glebę ?

 16. Andrzej61 said

  http://fakti.org/globotpor/poljski-ministar-odbrane-i-njegovi-prethodnici-se-optuzuju-za-podrivanje-nacionalne-armije

 17. NICK said

  Coś Pan!. Tabletek nie wziął?
  Ekume-co?
  🙂 .

 18. Boydar said

  Wziąłem, wziąłem, nawet tą dużą niebieską. Przecież z Nim inaczej się nie da, tylko ekumenicznie. Kiedy próbuję po katolicku to mi od razu Error 404 wyskakuje.

 19. Andrzej61 said

  Wpis w google, Antek ty świrze
  czego ja w tej naszej Polsce jeszcze dożyje
  pierwszy okrągły stół publiczny był, stan wojenny tak samo, wyprzedaż Polski, degradacja narodu i kościoła, zażydzenie kraju prawie w całości, to tylko część
  Głupcy żądzą mądrymi

 20. Gotowy said

  Qrwy żydy Qrwy żydy
  narobili w Polsce bidy
  ale rozrachunek przyjdzie
  i im Qrwom bokiem wyjdzie…

 21. JO said

  https://gajowka.wordpress.com/zdrajcy-mordercy-bandyci/#comment-2987

 22. KonradMel77 said

  Może tutaj dokończę moje wpisy nt Redzikowa:
  Anonim – nic sobie nie zaprzeczam. Polska nie gra o hegemonię globalną. To jest właśnie cel – nie dać się wkręcić w GLOBALNĄ rozgrywkę i rzeźnię wielkich graczy, która skoncentruje się w konflikcie USA-Chiny. Tak jak Turcja, możemy stworzyć LOKALNĄ siłę, która zagwarantuje nam neutralność w konflikcie. Powtarzam – Europa to zadupie konfliktu globalnego, kalka zimnej wojny nie ma sensu, teraz liczy się Indopacyfik. Dlatego wystarczy się odpowiednio wzmocnić i nie dać wciągnąć po żadnej stronie i przetrwamy – bo walec wojny będzie miażdżył w Azji. To nie I i II wojna światowa – NIE MUSIMY WALCZYĆ – ani nawet nie musimy się określać, po której stronie stanąć. USA są słabe, jesteśmy na granicy ich projekcji siły, dlatego realnie możemy ich wykorzystać, a potem się odgrodzić. Jak będziemy silni, nikt nas nie ruszy, bo nie będzie się opłacało właśnie dlatego, że jesteśmy graczem i zasobem drugorzędnym, a równocześnie atak albo próba zmuszenia do realizacji cudzego planu będzie zbyt kosztowna i nieopłacalna przy odpowiedniej LOKALNEJ sile Polski – zwykła kalkulacja koszt-efekt. Wzmacniać się i budować cały potencjał odstraszania przed interwencją w układzie koszt-efekt – i jesteśmy bezpieczni. Jak Szwecja podczas II wojny światowej – a nam będzie łatwiej, bo powtarzam n-ty raz – w przyszłym konflikcie Europa to zadupie. Posłuchajcie sobie z wywiady z Wojciechem Olszańskim członkiem Związku Jaszczurczego czyli medialnym „Aleksandrem Jabłonowskim”. Posłuchajcie też Brauna i Bartosiaka. Oni wszyscy mówią jedno – zbroić się po zęby, żeby LOKALNIE stać się przeważającym graczem, zbyt kosztownym do zdobycia lub zdominowania w układzie koszt-efekt, a niewartym zniszczenia, bo zasoby wojenne są potrzebne wielkim graczom przeciw innym wielkim graczom. I po drugie – nie angażować się po żadnej stronie – nie nasza wojna, dość już walki za cudze interesy – teraz tylko Polska i Polacy. I przetrwanie. O USA mogę powiedzieć jeszcze więcej złego, niż napisaliście. Nie jestem za USA, ani Rosją, ani Chinami, ani Unią czy Niemcami czy Izraelem – powtarzam po raz n-ty. Tylko Polska i Polacy. Cudzych adwokatów nie potrzebujemy – także pożytecznych idiotów i idealistów za dychę i rzeczników cudzego interesu. Wielcy gracze – zwłaszcza USA i Chiny – rozwijają bronie nowej generacji – hipersoniczne, działa elektromagnetyczne dalekiego zasięgu, drony od skali mikro do mega. Rosji brak broni hipersonicznej, ani laserowej, z dronami wyraźnie odstaje mimo starań [to już Pakistan jest bardziej zaawansowany z dronami bojowymi] dlatego wszystkie zasoby jądrowe będzie musiała skoncentrować przeciw innym wielkim graczom – Polska jest bezpieczna, zresztą nie zaryzykują eskalacji wymiany totalnych ciosów dla zniszczenia Polski – to byłby strzał w kolano przeciw doktrynie „deeskalacyjnego użycia broni jądrowej”. USA docelowo likwidują przestarzałe bazy zamorskie [stara koncepcja z zimnej wojny] i koncentruje się na globalnej projekcji siły z terenu USA, na dronizacji i redukcji armii lądowej. Polska służy USA jako rozdzielacz Rosji i Niemiec – i tu nam po drodze i jeden interes z USA [w TEJ sprawie zresztą tak samo wspierają nas…Chiny]. Natomiast używanie Polski przez USA do proxy wojny w celu nacisków USA na Rosję – polskimi rękami i krwią – co to, to nie! Bo potem, jak w 2009 [rok po wojnie z Gruzją], „nagle” i „niespodziewanie” następca Obamy czule uściska się z włodarzem Kremla i razem ogłoszą „wielką przyjaźń” i sojusz przeciw Chinom. Wtedy USA zwali wszystko na „tych awanturrniczych Polaków” i wykrwawiona i słabą Polskę przekaże w prezencie Rosji na poczet dobrej współpracy – w ramach nowej Jałty. Do tego nie wolno dopuścić. Nasza rzecz zbroić się po zęby, budować „power in being” gwarantujący realną suwerenność, ale trzymać karty przy sobie, nie angażować się, trzymać zwarty mur tarcz i pilnować aby rachunek koszt-efekt był po naszej stronie i zniechęcał wroga. Redzikowo jest dla nas wypełnieniem luki w całej strategii, ponieważ chroni przed „deeskalacyjnym” ograniczonym użyciem broni jądrowej dla zastraszenia, izolacji i wymuszenia kapitulacji Polski. Dlaczego totalny atak jądrowy na Polskę nie ma sensu i jest groźny dla samej Rosji – wyjaśniałem wyżej i w poprzednich wpisach. A na wojnę konwencjonalną to najpierw Rosja musi zająć Białoruś, a my do tego czasu tak się wzmocnimy, że będzie to nieopłacalne dla Rosji, by nas zaatakować – info dla laików: atakujący musi wobec przygotowanej obrony mieć przewagę 3:1. Rosjanie tych żołnierzy nie mają, bo mają wielką granicę do obrony i jej nie ogołocą – takie numery, jak manekiny w mundurach na granicy z Chinami najlepiej pokazują braki demograficzne i kadrowe Rosji. Co do Rosji – znam bardzo dobrze historię tego cmentarza narodów rządzonego z Kremla niezmiennie przez chanów o mongolskiej naturze cywilizacji turańskiej i „poglądach” na sprawowanie władzy i traktowanie ludzi. Znam też Rosję od środka, nie te wystawki z prospektami jak Moskwa lub Petersburg, tylko szare realia życia codziennego zwykłych ludzi na prowincji. Suflowanie słodkich obrazków Rosji zostawcie naiwniakom z Zachodu. Jak komuniści w Polsce na przełomie lat 20-30tych zaklinali się na wszystkie świętości, że na Kubaniu taki przesyt komunistycznego dobrobytu, że płoty z kiełbas ustawiają, to jednocześnie był Wielki Głód, a Stalin z uśmiechem wprost mówił Allanowi Dullesowi, ambasadorowi USA, że liczba ofiar tego największego obozu koncentracyjnego na świecie to „tak z 10 milionów”. To tak a propos kordialnych stosunków USA i Rosji. Wszystko wiedzieli – zwłaszcza ten lizus i zdrajca Roosevelt, który świadomie poświęcił Polskę jako państwo związkowe Rosji już w 1941. Owszem – USA i Rosja kłócą się i przeciągają linę, ale zwykle cudzym kosztem, a potem się godzą i przyjaźnią w imię wspólnego interesu podziału świata. A już USA to ostatnie państwo, któremu zależy na upadku Rosji – to by oznaczało automatycznie wzrost Chin i połknięcie Syberii – horror dla strategów USA. Nie mówiąc o arsenałach jądrowych i groźbie ich przejęcia. Nie nasza wojna ta gra wielkich graczy – musimy trzymać karty przy sobie i nie opowiadać się po żadnej stronie ani w proxy wojnach, ani w III wojnie światowej – w ogóle. Tylko silna Polska w swoim regionie i bezpieczni Polacy – nie cudze wojny i cudze interesy. To jest realne, bo Polska leży na skraju projekcji mocarstwowej siły USA, która NIE CHCE angażować się w wojnę lądową, a chce się skoncentrować na wojnie powietrzno-morskiej z Chinami. A z drugiej strony i USA i Chinom zależy, aby UE rządzona przez Berlin nie połączyła się w jeden organizm z Rosją, bo wtedy oba supermocarstwa będą miały pozamiatane. Dlatego będą nas wspierali, nawet jeżeli rząd Szydło jest krytykowany przez Waszyngton za „konserwatywne i prawicowe odchylenia” i gdy pójdziemy swoją drogą i nawet wtedy, gdy nie zgodzimy się na „wstawienie kozy” w postaci proxy wojny lokalnej przeciw Rosji. Dlatego Polska może REALNIE zbudować konfederację Europy Środkowej – i na bazie wsparcia Międzymorza a la USA i na bazie liderowania europejskiego w chińskiej koncepcji „16+1”. Zresztą, w ramach budowy „jedwabnego szlaku” Chiny wesprą sojusz Polski i Turcji – bo Turcja to niezależny gracz i gwarant niezależnej trasy „jedwabnego szlaku” – niezależnej od Rosji. Tak samo Chiny [ale i USA] wesprą sojusze Polski ze Skandynawami. Zwyczajnie – nie dlatego, że tacy mili dla Polski – tylko dlatego, że nie mają wyjścia. Ja bardzo chętnie widziałbym PARTNERSKĄ postawę Rosji wobec Polski – ale zawsze była to postawa dominacji – „albo my, albo wy” – niezmiennie od Piotra I i jego testamentu robią to wszyscy biali ii czerwoni carowie. Sami wybierają. Jakby chcieli – to by nas traktowali przynajmniej tak, jak traktują Niemców, a właściwie lepiej – bo przecież „bracia-Słowianie”. Ale nie chcą – wolą kumać się z Berlinem. I jakoś do Niemców ani o bazy NATO się nie plują, ani o baterie antyrakietowe. Zero szantażu. Ciekawe czemu?

 23. Adam Ryglowski said

  P. Konrad – bardzo , bardzo dużo , jak na komentarz .
  Ale jeżeli wyśle to Pan jako artykuł – będą kłopoty , tzn. dużo tłumaczenia (się) .
  Pytanko ode mnie – kto chce dyskutować , czy wchodzić w sojusze z Polską ???

 24. czosnkowy niedźwiedź said

  Tera ja:

  Na neutralność jakiegokolwiek kraju powinno go być stać.

  Szwajcaria muiała bronić swojej neutralności potężną armią i ogółem uzbrojonego społeczeństwa, a także wejściami u właścicieli tego świata.

  Szwajcaria to szwajcaria. Polska to …… no, jeszcze może niecałkowicie Polin.

  Polska ma za płotem sąsiada, z którym może sie dogadać, a tak naprawdę po wykazaniu dobrych intencji zrozumieć sie wpół słowa. Ale rząd szuka aliansów z obcymi kulturowo, językowo i etycznie. I dalekimi dystansem. W tym problem.

  Na neutralność może przyjść jeszcze czas, ale nie po układzie, jaki jest, tylko po takim, jaki może być.

  Cóż, jak jest, tak jest, a jak będzie, nietrudno sobie niestety wyobrazić. Dywagacje w każdym razie o neutralności to daremne stukanie w klawiaturę.

  (odnosze niejakie wrażenie, że KonradMel77 said stoi po tej stronie barykady, jaka wyznaczają środki masowego intelektualnego zniszczenia).

 25. Boydar said

  Cóż za niewiarygodna niedźwiedzia przenikliwość 🙂

 26. Wojtek said

  Jakby ktoś z Państwa nie wiedział, kim jest współtwórczyni daniny, jaką będziemy musieli składać Chazarom pod postacią opłaty audiowizulanej – 180 zł rocznie od gospodarstwa/licznika, to przedstawiam – posłanka PiS Elżbieta Kruk w pełnej krasie.

 27. KonradMel77 said

  Panie Niedźwiedziu – ja się nie zajmuję niejasnymi odczuciami tylko realną analizą koszt-efekt i teorią gier i SWOT. Proszę na temat – merytorycznie. Co do Rosji od XVIII w. – KIEDY i JAKIE oferty współpracy dawali Polsce ci bracia-Słowianie? Bo dziwnym trafem to Polaków niszczyli i niszczą, a do Germanów jakoś mają nieustającą miętę i słabość od Piotra I – zresztą z wzajemnością. Niestety kulminacją tej przyjaźni w XX w. był pakt Hitler-Stalin i II wojna światowa. I niestety dalej stosunki Rosji i Niemiec dalej są szczególnie czułe, kordialne,nacechowane życzliwością i zrozumieniem – ponad naszymi głowami i naszym kosztem. Na szczęście teraz OBAJ WIĘKSI od nich gracze mają interes, by Polska była realnym buforem obu tych specyficznych krajów. I to możemy im dać. Natomiast nic więcej nie damy im – konkretnie żadnego udziału w wojnie. I na to i USA i Chiny będą musiały się zgodzić – alternatywą jest większe od nich imperium od Lizbony do Władywostoku. A tego i USA i Chiny BARDZO nie chcą.

  Brednie. Gdyby nie unia Polski z Rosją (zwana przez idiotów „rozbiorami”) i Królestwo Polskie -zniszczone przez durniów-patridiotów podburzanych przez masonerię – dziś by nas pewnie nie było.
  Admin

 28. Wojtek said

  Poniżej w tekście dowód winy pani Elżbiety Kruk z PiS, winy polegającej na współtworzeniu narzędzia do eksterminacji ekonomicznej wielu polskich gospodarstw, których nie będzie stać na tak wysoka daninę.

  http://finanse.wp.pl/kat,1033693,title,Oplata-audiowizualna-15-zl-od-kazdego-licznika,wid,18331936,wiadomosc.html

 29. czosnkowy niedźwiedź said

  Jeszcze raz – coś za coś. Pakując się w alians z krajami wrogimi, tylko skracamy swoja agonię jako naród. Niestety, naród nie ma nic do powiedzenia.

  Najważniejsza ofertę bracia Słowianie dali Polsce za panowania Jana Kazimierza, który był dobry człowiek, ale jako władca dupa, pod pantoflem swojej mamuśki Buony.
  Na tę ofertę nasi sądziedzi po drugiej stronie świata, narobili w portki i czym prędzej pobiegli na skargę do Papieża, aby ten nie dopuścił do aliansu. I nie dopuścił. Tak to w skrócie wyglądało. Druga co do ważności unia to było Królestwo, będące szansą na przetrwanie, Niestety znów do głosu doszli nasi sąsiedzi, ci sami zresztą i sprowokowali powstanie listopadowe. Szczegóły juz były na Gajówce i to chyba nie raz.. Trzecią moim niedźwiedzim skromnym zdaniem szansą była sprawa Denikina, którą dowództwo polskie zaprzepaściło.

  Aktualnie Rosja nie chce aneksji Polski, czy też Polinu, i tu pełna zgoda – Rosji Polska teraz jest potrzebna tylko jako bufor od zachodniej zgnilizny. Bomba A lub masywne bombardowanie bronią konwencjonalną, na Polskę nie będzie wymierzone ani w Polske ani w Polaków, ale w Zachód z jakneskim agresorem na czele. A że Polacy wyginą, cóż, to collateral damage.

  Tak sie zastanowiwszy, to Rosja nigdy nie chciała aby Kraj Priwislnyj był jej częścią, ani prowincją a raczej w większym czy mniejszym stopniu uzależnionym krajem. Chodziło o to, aby nie wpuścić w obręb Rosji nadmiernej liczby jednostek pewnej specyficznej rasy.

  Ale to już wszystko było i Niedźwiedź niepotrzebnie międli.

  Natomiast nic więcej nie damy im – konkretnie żadnego udziału w wojnie.

  Chciałbym żeby przynajmniej tak się stało.

 30. KonradMel77 said

  „tarcza technologicznie przestarzała czyli nieskuteczna” Dobre sobie – pociski SM-3 BlockIIA są dopiero w fazie końcowej prób. To najnowocześniejsze pociski antyrakietowe na świecie z najnowocześniejszym naprowadzaniem.. Dlatego właśnie trzeba koniecznie je przechwycić, żeby nie wywieźli, jakby III wojna światowa się zbliżyła i USA będą wzmacniać swoją tarczę na terytorium USA. Jasne, że 24 antyrakiety nie zniszczą saturacyjnego uderzenia, ale ich rola to zablokowanie „wariantu deeskalacyjnego” ograniczonego użycia broni jądrowej przez Rosję względem terroryzowanego kraju. Swoją drogą – na czym polega moje „niezrozumienie” „wyrwanego z kontekstu Żyrinowskiego” [nie powiedział tego, co jasno i jednoznacznie powiedział? – a może był pijany?], albo np. na czym polega „niezrozumienie” filmu w publicznej rosyjskiej telewizji, pokazującego desant z samolotów i rajd czołgów na Polskę i zapewnienie, że „dla wszystkich starczy”? A te ćwiczenia Zapad począwszy od 2009 roku, z ćwiczeniem ataku atomowego na Warszawę, to rozumiem tak dla jaj? I powtarzali i pewnie będą powtarzać. Czy była tarcza, czy nie – i tak terroryzują. Więc argument o zgubnym wpływie tarczy jako powodzie do ataku jest śmieszny – ja jakoś nie mam wybiórczej amnezji sterowanej.

 31. Boydar said

  Z najnowocześniejszym, to znaczy z jakim ?

 32. La Reine Toronto said


  to wszystko wyjasnia dlaczego chazarskie nasienie chce zmisc Polakow i polskosc ….
  straszne

 33. Gdy pociski nie sa w systemie to nawet nie odpala, jakby nowoczesne nie byly. Tak jak ef szesnastki i te chazarskie rakietki do nich. Pomarzyć.

 34. WI42 said

  @K-Mel77
  „I jeszcze jedno – niczego nie „nadinterpretowałem” z tzw. „doktryną deeskalacyjnego użycia broni jądrowej” przez Rosję. Jest zwyczajnie bandycka i cyniczna.”
  Rosjanie wzorowali się na USA, nieco złagodzili ich doktrynę
  „Skoro Amerykanie Putinowi podali Polskę na talerzu decyzją o anulowaniu tarczy 17 września 2009 [ten 17 września to na życzenie Kremla, dla upokorzenia Polski], to jak okazało się, że Putin ich oszukał, zgarnął Ukrainę i Polskę i pogrywa sobie w Syrii, to teraz, przy drugim podejściu MUSZĄ wykazać się czymś więcej, niż poklepywaniem po plecach. ”

  Tego majaczenia już za wiele Panie K-Mel77 – tego nawet Onet nie wytrzyma.

  ——
  Ja nie wiem, czy Konrad rzeczywiście myśli, że ktoś w jego obrażające inteligencje i spostrzegawczość pierdoły uwierzy?
  Albo nas uważa za durniów, albo sam dureń.
  Admin

 35. RomanK said

  Uj sie psiexujstfo..rzucilo na pana Zygmunta:-)))))) znac ze pilnuja michy swego pana:-)))
  A dzidzy zbroja sie nadal:-)))))ku uciesze postronnych:-)))
  Nie dosc ze nakupili dla szczuroow starych tFu16 za 40 mld dollarow,,sume za ktor amozbna bybydowac 10 lotniskowcow…teraz kupuja samoloty zwiadowcze:-))))zeby sie mogli bezkarnie szwendrac kolo granicy:-))))bo Sruli gonia:-))))\

  Slynne kto to jest polski gentelman”? a to taki co przynosi Madam kwiatki -mimo, ze go na bulke nie stac:-)()))

 36. Carlos said

  Wrzodaka media zniszczyly- tak jak Lepera- a to calkiem porzadny facet i stuprocentowy patriota. Ale polscy patrioci wola -na przemian- albo Rydzyka i PIS albo Dziwisza i PO.

 37. revers said

  j.w. Tylko nie ks.dr.Natanka i Wrzodaka … na poludniowo-wschodniej pilnują również
  „demokracje” i KOD-y w RP, nie tylko na zachodniej flance z jezykiem jidisz.

 38. Boydar said

  Panie Carlos, jakim cudem Pan jeszcze żyje. Przecież Pan nie ma nawet śladu instynktu samozachowawczego. Domniemam że ciężko nadrabia Pan przyrodzonym szczęściem.

  Pisze Pan, „media zniszczyły”. Tatusia p. rezydenta również. Co nie przeszkadza mu inkasować co miesiąc tyle, że daj Boże każdemu. A niechby i dziesięć razy mniej, bo media czasem kłamią.

  Pisze Pan „zniszczyły Leppera”. I tak się załamał w sobie że aż się obwiesił z tego zniszczenia. Syn powinien domagać się od mediów odszkodowania i zwrotu kosztów pogrzebu.

  Pisze Pan, „całkiem porządny facet”. Pan Jeznach też jest porządny. Tylko kartotekę ma qurewską. Nawet jego (Jeznacha) fani wszystko co mają do powiedzenia to ‚ojtam, ojtam, po co wyciągać stare sprawy, najważniejsze że ładnie pisze, i hebrajski zna’.

  Pisze Pan, „polscy patrioci wolą”. Co wola patrioci, to mieli okazję objawić kilkakrotnie w naszej historii. A my możemy dowiedzieć się z Ich nagrobków. Jeśli są ogólnodostępne dostępne. Ci dzielni patrioci są już pewnie w Niebie (no bo gdzie może trafić patriota) a Ich i nasze dzieci chodzą zbierają puszki. A te co ładniejsze czekają w galeriach.

  Panie Carlos, ja też bym chciał widzieć w p. Wrzodaku drugiego Dmowskiego, ale sam Pan rozumiesz, „przecie Gucwa to nie Witos”.

  I nie bulwersuj się Pan nadmiernie tym co powyżej, ja Panu nie wróg. Moja Matka też mi mówiła, ‚nie żeń się z nią’. Oszczałem, co tam stara może wiedzieć.

 39. Carlos said

  Nawet nie chce mi sie odpowiadac.

 40. Boydar said

  Ale odpisał Pan zręcznie 🙂

 41. KonradMel77 said

  Aegis Ashore w Redzikowie jest systemem autonomicznym z ochroną przed EMP i broniami wiązek skierowanych. Stąd jego wartość. SM-3 BlockIIA są najlepszymi amerykańskimi pociskami antyrakietowymi, a najprawdopodobniej na świecie…. (…)

  Panie Konrad, dosyć tej propagandy.
  Czy Pan ma nas, k…a, za kretynów?
  Admin

 42. brutus141 said

  WITAM !!!
  POLAKU PRZEJRZYJ NA OCZY, CZAS ODZYDZIC KRAJ OD ZAKAMUFLOWANYCH WROGOW POLSKI !!!
  TYLKO NA WIEJSKIEJ JEST KILKUDZIESIECIU ZYDOW KTORZY POD SPOLSZCZONYMI NAZWISKAMI DYWERSUJA POLSKE.
  CZAS WYPLENIC Z WIEJSKIEJ ZYDOWSKA V KOLUMNE. Z WIEJSKIEJ I Z CALEJ POLSKI !!!

 43. Boydar said

  Amba 🙂

 44. Piskorz said

  re 34..”[ten 17 września to na życzenie Kremla, dla upokorzenia Polski], ” A SKĄD PYTAM SKĄD TAKA PEWNOŚĆ.?! Kreml nie ma się czym zajmować..i wymyślili, że to musi być 17 września.!! Ale walnąłeś czlowieku..jak chory w kubeł..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: