Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

ABW wkroczyło do domów liderów partii Zmiana

Posted by Marucha w dniu 2016-05-18 (Środa)

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zatrzymała dzisiaj rano liderów partii Zmiana. Z informacji jakie uzyskaliśmy, wynika że chodzi o oskarżenie o szpiegostwo na rzecz Rosji. Sami zainteresowani twierdzą, że to absurd.

W środę, w godzinach porannych, funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego wkroczyli do domów liderów partii Zmiana – Tomasza Jankowskiego, Mateusza Piskorskiego i Konrada Rękasa. ABW – jak wynika z relacji osób zbliżonych do liderów partii – żądało wydania twardych dysków, nośników informacji i dokumentów.

Po przeprowadzeniu przeszukania zatrzymano najprawdopodobniej jednego z nich tj. Mateusza Piskorskiego, który jest szefem formacji.

– Nie wiem co się będzie działo ale śmierdzi mi to jakąś prowokacją, więc chcę zostawić posta o tym, że ABWehra przeszukuje właśnie wszystkie miejsca, w których zamieszkuje – napisał na jednym z portali społecznościowych jeden z liderów Zmiany, Tomasz Jankowski.

Wszystko ma związek z podejrzeniem o współpracę z rosyjskim wywiadem (Zmiana wielokrotnie była wcześniej o to oskarżana).

– Przybiją nam 130kk, czyli współpracę z obcym wywiadem. Przecież to absurd, żeby agenturę robił ktoś kto publicznie się ze swoimi przekonaniami obnosi. Agenci działają przede wszystkim pod przykrywką, po drugie sens działalności jest wtedy gdy mają dostęp do dokumentów, a nie się bawią w partie pozaparlamentarne – wyjaśnił Jankowski.

– Największa beka, że wpadli w trzy miejsca naraz i w żadnym mnie nie było więc mogę sobie z wami pisać – dodał po chwili.

Na oficjalnym profilu partii pojawiło się już oświadczenie w tej sprawie.

„Działanie takie uważamy za formę represji politycznej i próbę zastraszenia środowisk mających odmienną od lansowanej przez władze RP wizję polskiej polityki zagranicznej, wewnętrznej i społeczno-gospodarczej.

Przewodniczący ZMIANY, Mateusz Piskorski i skupione wokół niego organizacje i grupy niezależne prowadzą działalność zgodną z obowiązującym w Polsce prawem, pomimo szykan ze strony organów państwa, takich jak przedłużająca się procedura rejestracji partii ZMIANA.

Akcja ABW stanowi rażące naruszenie zasad praworządności, niedopuszczalną w kraju demokratycznym, deklarującym poszanowanie wolności słowa. Poddani nieuzasadnionym represjom złożą przewidziane prawem skargi na czynności ABW, zaś wszelkie próby naruszania dobrego imienia ZMIANY jak i jej członków – będą przez nas dochodzone na drodze sądowej.

Nie damy sobie zamknąć ust, nie damy się zastraszyć – nasza działalność zawsze i na pierwszym miejscu stawia sprawę polską i obowiązek jej obrony. Nawet, jeśli nie odpowiada to panoszącym się specsłużbom.” – czytamy w oświadczeniu wydanym przez wiceprzewodniczącego Zmiany, Konrada Rękasa.

http://pikio.pl

Komentarze 53 do “ABW wkroczyło do domów liderów partii Zmiana”

 1. Dictum said

  Ujadają na PRL-owskie metody PO. A ile wyciągają faktów, a jak się prześcigają z pokazywaniem Narodowi rządów bezprawia PO przez 8 lat.
  W niczym nie gorsi od PO i PZPR.
  W głowie się nie mieści, że u nas ZAWSZE u władzy MUSZĄ być szubrawcy.

 2. Lis said

  „Polacy” zawsze wybierali i wciaz wybieraja zdrajcow na wodzow, stawiaja im pomniki, czcza, sluchaja chazarskiej propagandy i robia darmowa „laske” kazdemu kto sie nawinie, a obowiazkowo tym ktorych wskaza „starsi i madrzejsi” bracia Wojtyly.

 3. RomanK said

  ad 1..skoro ci porzadni zawsze sposrod siebie wybieraja tylko i wylacznie szubrawcow …widac tak juz jest:-))))

 4. revers said

  Jeszcze bedą ssac wode przez słomką z rąk okupanta chazarskiego i dziękowac że kropelke dostali …

  http://www.fakt.pl/biznes/podwyzka-cen-wody-ustawa-prawo-wodne,artykuly,635498.html?utm_source=Interakcja

 5. Boydar said

  … chłe, chłe, i jak rozumiem, teraz już wszyscy „ruscy” agenci są już pod kluczem. Zapytam nieśmiało; od których „Rusków”, tych od Miedwiediewa czy tych drugich ?

 6. Antyhipis said

  Już przedwojenny satanista (nazywany dla niepoznaki „jasnowidzem”) Ossowiecki mawiał: „Po wojnie Polską będą rządzić komuniści, a po nich szubrawcy i świnie.”

  Wszystko było i jest nadal zaplanowane!

 7. Dictum said

  ad. 3.
  Panie Romanie, to jest nierozwiązywalne zapętlenie. Ludzie uczciwi nie zdobędą nigdy tak gigantycznych środków, by przebić się przez tę szczelną skorupę zła i korupcji. Ci, którzy – załóżmy nawet, że w szlachetnych intencjach naprawy świata – idą na współpracę z mocodawcami, naiwnie sądzą, że zrobią coś dobrego i nawet coś tam może i zrobią (jakaś jałmużna 500+ czy odwołanie nakazu pracy dla stulatków). Ale już dziś każdy rozumny i uczciwy gość powinien dobrze wiedzieć, że w sprawach zaplanowanych przez NWO mocodawca nie popuści i z uczciwych zawsze zrobi kolaborantów.
  Sprawa bez interwencji Bożej nie do rozwiązania.

 8. Mickiewicz said

  ABW zatrzymała proputinowskiego polityka! Akcja w siedzibie partii Zmiana
  http://niezalezna.pl/80587-abw-zatrzymala-proputinowskiego-polityka-akcja-w-siedzibie-partii-zmiana#.VzxifJQ9rJ8.google_plusone_share

 9. jan said

  Jeszcze przyjdzie nam zatęsknić za Tuskiem 😉

 10. NICK said

  Czy Pan Dictum łatwowierny życiowo wie? Komu odpisuje?
  Czy zauważył Pan, że we (3) było szydzenie? Narodowości „prawniczej”?

  Króluj Nam Chryste! I daj owieczkom krztę więcej… .

 11. NICK said

  Paaanie Janie. (9)
  Dlatego już dziś jadę do PułTuska. Tęskniąc.

  A na serio? Za czym Pan tęskni, biedny Panie. Mając dżumę – za cholerą?

 12. Dictum said

  ad. 10.
  Żart zauważyłem, ale odpisałem przemyśleniem serio.
  Nie wolno?

 13. NICK said

  Taki żart guzik wart.
  No a wolność to Mamy.
  Wrodzoną i nadaną.

 14. Grażyna said

  Czy w Polsce jest już ogłoszona doktryna wojenna? Czy Polacy, którzy mają poglądy inne niż minister spraw zagranicznych są już wrogami RP?

 15. Marucha said

  Re 14:
  Tak, Pani Grażyno. Właśnie tak.

  Czas na nową Berezę Kartuską… ścieżki zdrowia dla tych, którzy nie nienawidzą Rosji…
  K#rwy robią się coraz bardziej bezczelne.

  Cały rząd to agentura, jak nie USRaela, to szkopów. Kto ich wsadzi?

 16. leo69 said

  PiS zaczyna swój „chocholi ” taniec jak w 2007 roku- zaczął Kaczyński „wojne” z koalicjantami – Samoobroną i LPR . Zyskał śmiertelnych wrogów i stracił władzę w wyniku przegranych wyborów. A miały byc tylko skonsumowane „przystawki” Teraz aresztowali Piskorskiego?? przeszukują biura lewacko-młodzieżowej Zmiany !! szczyt głupoty, w sytuacji z zawieruchą wokół tzw. TK i KOD-em. Jeszcze brakuje tylko oskarżeń o nie demokratyczną walką z przeciwnikami politycznymi !! Ale jak się ma „Jasnego Idola” J.Piłsudskiego za wzór to nie może być inaczej. Szkoda .. jak zwykle – zamienił stryjek siekierkę na kijek . Ale może znów jak stryjek wygramy ..na loterii ??!

 17. Grażyna said

  ad. 15

  W swoich wypowiedziach Waszczykowski określał Rosję mianem wroga Polski. Widzę nakręcanie spirali antyrosyjskiej. Dla jasności, staram się być obiektywna, mam obawy w stosunku do Rosji, ale większe obawy mam w stosunku do „naszych zachodnich sojuszników”. Widzę Polskę pomiędzy młotem i kowadłem. Jednak politykę powinno się prowadzić bardziej delikatnie, chyba, że chodzi właśnie o nakręcanie spirali niechęci do Rosji. Małymi kroczkami.

  Czytam na youtube komentarze anglojęzyczne na temat Polski i często ci ludzie dziwią się polskiej polityce bezkrytycznego zaufania Zachodowi. Interesujące są ostatnie wypowiedzi CORYLLUSA na temat brytyjskiej polityki wobec Polski i całej Europu Środkowej.

 18. Grażyna said

  Aleksander Jabłonowski – spotkanie, nowy materiał.

  .https://www.youtube.com/watch?v=x_3YgdZ7DyY

 19. Marek said

  Jakie te pisiaki są patriotyczne*. Nie wkroczą do siedziby kodziarzy, pełowców, krytyki politycznej, agory, etc.
  Po co? Interes narodu przebranego jest zagrożony w innym miejscu.

 20. RomanK said

  Szanowny panie Dictum.
  Pan rozumie pojecie : porzadny czlowiek?

  A porzadny czlowiek nawet ten najbiedniejszy, ktory ma tylko dziesiec palcow i piecioro dzieci….nie idzie na wspolprace z zadnymi mocodawcami…wlasnie tylko dlatego -ze nie jest naiwny.
  Ten biedny pozbawiony wszelakich srodkow i szans czlowiek wie to- co kazdy czlowiek powinien wiedziec i w zasadzie wie, ze:

  Jesli nie moze powiedziec -NIE…..to tysiace slow -Tak nie maja zadnego, absolutnie ZADNEGO znaczenia i niczego nie zmienia!!!

  I taka jest prawda..obojetnie- jak jabeda probowac interpretowac , czy maniopulowqac zasrane, parchate dupki i zwyczane parchate psiexujki spekulujac. jak -kun pod gore:-)))

 21. Wosiu said

  Re6/ Antyhipis

  Od……l się od Ossowieckiego.

  Jak już o Ossowieckim, to przed wojną przewidział dwukrotne zniszczenie Warszawy. Drugie jeszcze nas czeka. Jednak po tym drugim zniszczeniu Polska miały by być większa niż była (za jego czasów albo w ogóle).

  Dlatego proszę wszystkich:
  nie zrzędzić,

  nieznane są wyroki boskie.

 22. Dictum said

  ad. 20
  Właśnie to napisałem w poz. 7.
  Tyle że wychodzi na to, iż porządny człowiek nie powinien robić nic publicznie, bo do publicznych funkcji jest się dopuszczonym wraz z koniecznością zaprzedania choćby części duszy. Czyli zostaną przy każdej władzy wyłącznie cynicy.Taki się zrobił świat.

 23. Moher49 said

  Nie mogę się doczekać, kiedy ABW wkroczy do siedziby Krytyki Politycznej, Związku Ukraińców w Polsce, tudzież do paru synagog.

 24. rdest said

  Jacyś podejrzani szpiegowie, co tak bezczelnie i jawnie działali.

 25. revers said

  Doczeka sie pan w piekle Dantego , panie Moher, Polska jest pod okupacją i to gorszą od sowietskiej, bo wroga nie odróznisz wlasnie stoją pod polska jednostką woskowa, szwargolą, angolą okupanci na stałej przepustce, mowy Mickiewicza nie uswiadczysz ani „Witaj Zosieńko, otwórz okienko na …” .

 26. revers said

  Po za tym Bereze Kartuska, albo FEMA na wzor wzorowej demokracji usraelskiej otworzyli? bo jak sie rozkrecą to miejsc w aresztach i osrodkach wydobywczych, zabraknie.

 27. RomanK said

  Panowie..uwiezienie pana Mateusza…to hanba dla POlski! Nie nie tej odgrywajacej role Polski przy zlobie..ale dla tej odepchjnietej, tej wykluczonej!!!!!
  Pod przykrywka dzialan demokratycznych dokonuje sie za pomoca niejawnych prcedur brutalnego ataku na..zsdrowy rosadek i ludzi broniacych tego rozsadku!
  TO nei jest wyglup!
  TO powazna i kryminalna sprawa- to nagonka na uczciwych porzadnych ludzi, ktorym odmowiono prawa MYSLEC!
  O szpiegostwo mozna posadzic i papieza….nei majac szadnych dowodow zataic pod p[rzykrywka procedur niejawnych!
  TO nie polityka to zwykle KURESTFO!!!!!
  Parchaty UKLAD SRA w pory przed Polska Partia Prorosyjska….bojac sie rozliczenia a cwierc wieku lupinia POlski i POlakow!!!!!
  Pan Mateusz to posel Samoobrony!!!!!!
  ILu pozwolicie zamordowac na wlasnych oczach udajac slepych????

 28. revers said

  j.w.
  .https://www.youtube.com/watch?v=xP1QFqEtoBM

 29. Marucha said

  Re 27:
  I cóż Panie Romanie możemy zrobić?
  Ileż jeszcze najgorszych przekleństw wykrzyczeć z nienawiścią tym kurwom, które rządzą Polską z nadania narodu?
  Po nich to i tak ścieka jak plwocina po ściankach spluwaczki.

  To oczywiście robota jak nie Macierewicza, to Waszczykowskiego. Dwóch pojebanych chujów.
  Jak ja tych kurwów nienawidzę…

 30. RomanK said

  Panie Waclawie…..

  Jesli zrobilismy wszystko, co moglismy zrobic!
  Poswiecilismy wszystko co moglismy poswiecic
  Powiedzielismy NIE! i ponieslismy tego konsekwencje…
  Z czystym sumieniem mozemy reszte pozostawic ,…BOGU.
  I tym..co nie zrobili nic:-))))a najwiecej maja do powiedzenia.

 31. kojak said

  Nich Piskorski sie cieszy ,ze nie zajely sie nim jeszcze szwadrony smierci ! Ale wszystko przed nim ! Na razie dostal ostrzezenie ! Nie podziala znajda go prawdopodonbnie powieszonego ! Wydaje mi sie ze taka nagroda dla niego jest przeznaczona ! Oczywiscie powiesi. sie sam . Tu sie nie ma czemu dziwic ! To juz rtandard w tzw III RP ! Takich smierci bylo juz bez liku !

 32. RomanK said

  Panie Kojak…ale obojetnie co by sie nie stalo ,a modle sie, zeby mu sie nic nie stalo – panu Mateuzowi…
  .
  Od tej pory bedzie obciazac osobiscie i personalnie sumienia i konta panow Kaczynskiego, Dudy i Macierewicza!!!!!

  Pamietajmy tez ,ze dla porzadnych , nieuzbrojonych i uczciwych ludzi zawsze najgrozniejszymi sa przerazeni kurduple!

 33. Czosnkowy Niedźwiedź said

  Od tej pory bedzie obciazac osobiscie i personalnie sumienia * i konta panow Kaczynskiego, Dudy i Macierewicza!!!!!

  Non mi far rindere!** Sumienia????????????

  *wytłuszczenie moje (Cz.N.)
  **proszę mnie nie rozśmieszać (Łysiak też często rzuca włoszczyzną)

 34. Boydar said

  Różnie piszą …

  http://3obieg.pl/szpiedzy-tacy-jak-on

  3obieg to hasbara
  Admin

 35. revers said

  A tu jak ABW zbaezpiecza dowody na wspólparce z Rosja, są nimi flagi Polskie

  Byc Polakiem, lub mięc flage Poską to pro rosyjskośc i agenturalnośc.

  Dozwolone flagi to Jewrounijna, Izraelska, Usraelska ale tylko pod Redziszewem.

 36. @4 (Revers)

 37. Za sam tylko TTIP i BRRD pisuary powinny same siebie za pośrednictwem ABW wyaresztować.

 38. Przez ponad ćwierć wieku UOP/ABW pozwoliły rozgrabić, zdepopulować, zdechrystianizować, zdezindustrializować, zdemilitaryzować Polskę, zniszczyć prawie całkowicie polską kulturę i edukację, scedować prawie wszystkie aspekty suwerenności państwowej na rzecz różnych instytucji zachodnich, zniszczyć instytucję małżeństwa (połowa małżeństw się rozpada), pozwolić na wprowadzenie prawa zezwalającego na masowe odbieranie dzieci z rodzin, przymusowe szczepienia, legalizację pigułek wczesnoporonnych (przy takiej demografii, jaką ma III RP), zezwoliły na zakiełkowanie separatyzmu na Górnym Śląsku, przejęcie wielu newralgicznych instytucji (m. in. MSZ) przez wrogą diasporę żydowską, zrealizowanie (jak na razie „tylko” częściowo chamskich i bezzasadnych żydowskich roszczeń materialnych), a jak się pojawiła mała partyjka, która podważa przynależność Polski do struktur Zachodu (de facto nawołuje do wyjścia Polski spod zaborów, bo Zachód to zaborcy tacy sami, jak ci XIX-wieczni), to ABW nagle zaczyna bronić „bezpieczeństwa Polski” przed „rosyjską agenturą”. Ciekawe, czy ci funkcjonariusze ABW szczerze wierzą, że bronią Polski?
  Po 1989 r. nie istniała nigdy polska bezpieka. Nigdy!
  http://www.nacjonalista.pl/2013/10/31/polska-calkowicie-otwarta-dla-jankeskich-sluzb-specjalnych/

 39. wi42 said

  @34 B
  Z linku: „Piskorski nigdy nie ukrywał swojej prorosyjskości. ”
  Panie Boydar – conajmniej połowie bywalców gajówki ma ten „grzech” – nie znamy ani dnia ani godziny kiedy nas może odwiedzić ABW.

 40. La Reine Toronto said

  ,https://youtu.be/ruuKUKphpJg

  to jest glowna przyczyna wtargniecia do biur partii Pana Piskorskigo.
  Udzielil nasz rodak Slowianin wywiadu dla rosyjskiego dziennikarza i to w dodatku poslugujac sie jezykiem rosyjskim.

  To gady/ sprzedawczyki ‚maciory’ tak traktuja Polakow przyjaciol Rosjan?
  Fcku …Macioro!

 41. RomanK said

  AQ niby dlaczego pan Mateusz Piskorski mial sie ukrywac ze swoja prorosyjskoscia????

  TYm rozni sie od SSyna paradujacego z medalem przyznanym mu przez obca i wroga Polsce Bezpeke.,.,.., ktorego ABW nei podejrzewa o nic:-)))))

  Oto jeden z tych, ktorym nikt -nigdy- i nigdzie nie zabroni powiedziec NIE!

 42. Glock said

  ABW ty q.o Platne pacholki diabelskiej hameryki\

 43. Pan rozumie pojecie : porzadny czlowiek?

  Rozumie.

  Porządny człowiek to taki co pochodzi z porządnej rodziny, ma porządne stanowisko, porządne pobory, porządne kontakty, porządny dom lub mieszkanie, porządny samochód, jeździ na porządne wakacje, etc

  A kompinator? to taki, co kompinuje od pierwszego do dwudziestego piątego.

 44. revers said

  re36

  zaresztowac Adama Mickiewicza bo napisal wiersz do „Przyjacioł Moskali” i jego twórczośc bo motyw wspólnoty duchowej z rosjanami zawsze powracał w jego dziełach, zmienić nazwy uniwersytetów i szkól, ulic, placow.

 45. revers said

  na Uniwersytet Bandery, lub Bruno Schultza oczywiście bo tacy pro polscy, jak nie zachodni, zwłaszcza na Wołyniu i w talmudzie..

 46. markglogg said

  Zatrzymanie przez ABW liderów partii Zmiana posła Mateusza Piskorskiego narusza artykuł 105 Konstytucji RP, który mówi. Poseł nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za swoją działalność wchodzącą w zakres sprawowania mandatu poselskiego ani w czasie jego trwania, ani po jego wygaśnięciu. Za taką działalność poseł odpowiada wyłącznie przed Sejmem, a w przypadku naruszenia praw osób trzecich może być pociągnięty do odpowiedzialności tylko za zgodą Sejmu. Czyżby nadchodziły złe praktyki i złe czasy???????? poseł IV kad. – Zdzisław Jankowski

 47. Edward said

  Problem polega na tym że za „komuny” kierownica była w Moskwie , teraz jest w USA ! A kto rządy sprawuje w Ameryce to wszyscy dokonale wiedzą .
  „USA” żeby zniewolić cały Świat musi najpierw poradzić sobie z Rosją . Może za Jelcyna byłoby to łatwe , ale Putin już nie raz im udowodnił że Rosja to nie te same kraje , które poprzednio zniszczyli ! Oni doskonale o tym wiedzą , dlatego też nakazują swim ratlerkom ujadać na Rosję przy każdej okazji . Żeby zasłużyć na klepnięcie po plecach i jakiś ochłap do pyszczka to zaczynają harcować na „swoim”podwórku ! Tak że jedni (PO) , są drugich warci.

 48. JO said

  ad.38.
  https://gajowka.wordpress.com/tv-podziemie/#comment-3031

 49. Watazka said

  Gowno prawda.
  Nazwa Partii sie nie podoba.
  A reszta to tylko … woalka

 50. Viking said

  PiSowcow- to bedzie bój ich ostatni.

 51. revers said

  Najlepsze jest to ze Zmiana była w posiadaniu dokumentow o restytucji mienia zaburzańskiego i do tego dochodziła?

  TO ABW jest obca agenda Ukarinsko-Chazarska, ANTYPOLSKA nie ZMIANA, wiecej orderow
  od Ubecji banderowskiej i Nagrod dla Stasiewiczaow i agentow ABW-Banderland.

  https://dninews.com/article/documents-restitution-western-ukraine-seized-during-searches-poland.

 52. Antyhipis said

  Spadaj Wosiu na drzewo banany prostować!
  Czytałem książkę Ossowieckiego. To był facet zamieszany w te same praktyki szatańskie co masoneria, chwalił europejskie ruchy okultystyczne. Skąd pochodziły jego wizje?

  Czy pan jesteś w ogóle katolikiem????

 53. Lily said

  „Dotad,bedziemy wyprowadzac na ulice ten
  oglupialy narod,az dopniemy swego”.J.K.
  Jak,widac dopina swego…
  Kaczynski podzielil ludzi w Polsce,(tak
  jak to jest w Indii),na kasty,” lepszy,i gorszy sort”.
  A,to wyprowadzanie ludzi na ulice 13 grudnia,
  to ma byc dowod wdziecznosci dla brata?,za podpisanie „Traktatu Lizbonskiego”?.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: