Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Przepraszam, czy tu (za)biją?

Posted by Marucha w dniu 2016-05-18 (Środa)

We Wrocławiu protesty i zamieszki spowodowane niejasnymi okolicznościami śmierci młodego chłopaka Igora S. w policyjnym komisariacie. Zgony ludzi, w tym młodych i w tym w policyjnych komisariatach, zdarzają się i nie muszą wynikać z czyjejkolwiek winy, ale polska Policja wyjątkowo zasłużyła sobie na miano niewiarygodnej i mającej na sumieniu działania niezgodne z prawem.

Również zgony z winy policjantów. I nie wynika to z liczby tych zgonów, ale z faktu, że policjanci, ich służbowi i polityczni przełożeni ZAWSZE bezkrytycznie bronią funkcjonariuszy Policji, którzy zachowują się kontrowersyjnie, a czasem jednoznacznie niezgodnie z prawem.

11 listopada 2011 roku funkcjonariusz Policji „po cywilnemu” kopał po twarzy leżącego na chodniku człowieka. Jego przełożeni nie dość, że natychmiast nie zareagowali na to zdarzenie (zawieszenie do wyjaśnienia wydawało się działaniem podstawowym i niezbędnym), ale przez długie tygodnie nie wyciągali ŻADNYCH konsekwencji wobec brutalnego funkcjonariusza, a inni policjanci, politycy partii rządzącej i ”eksperci” (inspektor Dariusz Loranty, Jerzy Dziewulski) tłumaczyli jego zachowanie możliwym stresem („miał prawo być zestresowany”) czy koniecznością obezwładnienia mężczyzny („mógł mieć broń palną lub materiały wybuchowe”). Czy to usprawiedliwia kopanie butem w twarz leżącego na ziemi człowieka?

Również w listopadzie, z tym że 3 lata później, policjanci pobili posła na Sejm Przemysława Wiplera. W niniejszej analizie nie ma najmniejszego znaczenia funkcja pełniona wówczas przez Wiplera ani to, czy to on był agresorem inicjującym szarpaninę z ochroniarzami i funkcjonariuszami Policji, czy agresorami byli ci funkcjonariusze. Porażające jest to, że policjanci kłamali twierdząc, że wobec posła nie stosowano żadnej przemocy, co bezkrytycznie potwierdzał Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Oczywiście można założyć, że podwładni okłamywali swoich przełożonych i szef resortu otrzymał niezgodny z faktami raport w tej sprawie, ale istotne jest to, że po ujawnieniu nagrania zadającego kłam pierwotnej wersji, NIKT nie poniósł konsekwencji ani za stosowanie nadmiernej przemocy wobec zatrzymywanej osoby, ani za ewidentne kłamstwa.

Na przestrzeni ostatnich lat było na tyle dużo przypadków, gdy policja naruszała lub łamała prawo, a winni tych zdarzeń funkcjonariusze nie ponieśli dyscyplinarnych ani karnych konsekwencji, że trudno się dziwić, iż opinia publiczna nie wierzy w oficjalne komunikaty ze strony Policji i nie czeka na wynik postępowania w sprawie Igora S., a przyjaciele zmarłego chłopaka skandują w kierunku policjantów „mordercy, mordercy”.

Czy obecne kierownictwo Policji oraz szefowie resortu Spraw Wewnętrznych zmienią tę patologiczną sytuację? Jest na to szansa, ale niezbędnym do tego warunkiem jest traktowanie policjantów nie jak święte krowy i osoby nieomylne, szczególnie wtedy, gdy namacalne fakty przeczą zapewnieniom i raportom, a wobec winnych funkcjonariuszy (łamania procedur i prawa; okłamywania opinii publicznej) wyciągane będą służbowe i karne konsekwencje.

Piotr Strzembosz
Autor kilku scenariuszy filmowych, radny dzielnicowy, powiatowy, obecnie radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, wiceprzewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej na Mazowszu, miłośnik kina, teatru i ogrodów botanicznych.

http://prawica.net/

Komentarzy 68 to “Przepraszam, czy tu (za)biją?”

 1. Mickiewicz said

  Ukraińcy w polskiej Policji.
  https://marucha.wordpress.com/2014/11/14/ukraincy-w-polskiej-policji/

 2. aa said

  a jak darli morde obecni wladcy na ZOMO zlat 70 ktore w stosunku do obecnych bandziorow z policji ma sie jak wychowawcy z przedszkola-cierpliwosc,kultura i inteligencja(ZOMO) do mafii POLICJA-napalone i najarane dopalaczami i narkotykami szwadrony mordercow i skurwysynow ,ktorzy za najmiejszy drobiazg gotowi sa zamordowac czlowieka-zwlaszcza gdy sa kupa

 3. Mickiewicz said

  Zamieszki we Wrocławiu!

  Do zamieszek doszło dzisiaj w trakcie protestu po śmierci 25-letniego Igora we Wrocławiu.

  W trakcie dzisiejszej manifestacji pod komisariatem we Wrocławiu doszło do przepychanek i starć z policją. W stronę funkcjonariuszy poleciały m. in. butelki, kamienie, a także kosz na śmieci. W manifestacji uczestniczyło około 400 osób. Parę osób zostało zatrzymanych – są także niestety ranni.

  >https://youtu.be/nS5wFKDmFHI

  Policja ciągle zmienia zeznania po zabójstwie śp. Igora

  Najpierw twierdzili, ze się awanturował i go zatrzymali. Później ze był poszukiwany za oszustwa, a teraz wpadli na pomysł ze był po zażyciu dopalaczy…

  Najbliżsi i znajomi nie zgadzają się oczywiście z wersją policji, która chce zrobić z Igora przestępcę.

  film od: quartet2

  Czy tak wygląda ktoś, kto zginął od paralizatora? Igor Stachowiak miał połamany nos, liczne krwiaki, prawie wydłubane oko i ślady na szyi po duszeniu!

  >http://kibole.pl/wp-content/uploads/2016/05/igor1.jpg

  Policja polska, nazywana przez wielu milicją, zabija wielu Polaków bez żadnego uzasadnienia. Bo, można – jeszcze – zrozumieć jeśli w zasadzce zginie uzbrojony bandyta… To, w zasadzie, można zrozumieć, choć ja mam z tym kłopot.

  Dlaczego zatem policja zabija?

  Dlaczego tak często zabija bezbronnych? Moim zdaniem – dlatego, że policjanci nie mają żadnego „kręgosłupa” moralnego! Mają – tylko – procedury! W tych procedurach jest wszystko, poza jedną zasadą. Policja powinna dbać o bezpieczeństwo obywateli. Bezpieczeństwo!

  Igor – on też nie planował zbrodni, nie miał broni! Czy można było po prostu poczekać, zamiast się z nim szarpać? Można było.

  Życie człowieka!

  Policja ma – mam nadzieję – obowiązek szanować ludzkie życie! Jak szanować? Moim zdaniem – ponad wszystkie inne wartości materialne! Czyli bardziej, niż zniszczone krzesełka na stadionie, czy wartość ściganego samochodu!

  Powinni więc sięgać po broń, obojętnie czy gaz, czy pałka, paralizatory, czy pistolety i strzelby – tylko i wyłącznie kiedy życie jest zagrożone. Oraz, kiedy sami są poważnie – podkreślam poważnie – zagrożeni.

  Policja = milicja!

  Czy obecnie, w roku 2016 mamy choć jeden pozytywny przykład ze strony „stróżów prawa”? Chyba nie!

 4. StachS said

  Pisałem już 2011 roku, jak chcesz legalnie zabijać to wstąp do policji.

 5. NICK said

  Tak. „Wieszczu”.

 6. policja dostala przeszkolenie w USA i bezmyslnie stosuje ich metody.

 7. NyndrO said

  Gliny to w wiekszosci maniacy przemocy. Najnormalniejsi sa ci w cwytrach przed emerytura. Ale pamietajcie,ze przesluchiwani bywaja malo swieci. Wiem to z pomoca autopsji.

 8. NICK said

  Tak. Kumplu. Tak bywa.
  Chodzi o trend.
  Trend ten… .Np. to nadreprezentacja osób pochodzenia ‚ukraińskiego’. W Policji „polskiej”.
  I nie tylko we Policji… .
  Wszędzie.

 9. NyndrO said

  Wiem o co chodzi. Ale powtarzam,bywaja gliny ludzmi. Spotkalem. Chociaz faktycznie polska policja generalnie Polakow nie lubi.

 10. RomanK said

  Policja….ma prawo uzycia sily i broni!

  Jesli nie rozumiesz czym jest sila i bron….niei ryzykuj zyciem, zeby sie dowiedziec i przekonac.

  Bronic mozesz sie w Sadzie….i tylko tam. Na ulicy z Policja nie masz szans. ZADNYCH szans. Policjantow jest zawsze wiecej, sa lepiej uzbrojeni i maja za soba prawo.

 11. RomanK said

  ad 6. Panie Janku..Policja jest od Porzadku…i oni ,i ich psy, i ich hardware…od myslenia sa ich przelozeni i …pan.

 12. semperparatus said

  W tym przypadku…i w każdym podobnym…trzeba wyjść od podstawowego założenia dotyczącego obecnego polskiego „pseudopaństwa”w ogóle….że jest to instytucja okupacyjna…i wroga narodowi i społeczeństwu…Natomiast będąca marionetką antypolskich sił zewnętrznych…Przy przyjęciu takiego uzasadnionego założenia zrozumiałym staje się wrogi i opresyjny stosunek funkcjonariuszy państwowych do zwykłego obywatela…Obecność w policji nie-Polaków jest tylko pochodną tej ogólnej zasady…

 13. jamek said

 14. NICK said

  Coraz bardziej ‚policyjny’ Pan Roman.
  I o ‚sądach’ ma dobre mniemanie.
  Pełna krasa. „Prawnicza”.
  UBodła nadreprezentacja?

  A napisz mi Pan jeszcze, choć raz, o Matce Chrystusa. Cokolwiek.
  Pamiętam KAŻDE Pana zdanie, opinie.
  O Maryi. O Narodzie Ukraińskim i jego dozwolonym samostanowieniu. (…)

  Znam Pana dwulicowość. Delikatnie pisząc.

 15. RomanK said

  Nie znasz..dupku….:-)))) i zabierz pysk- bo ja nie znosze, jak mi liza:-)))))
  I powtarzam ci jeszcze raz..ciebie …czy tobie -nawet nic chce napluc . Pluj se sam:-)))
  Sam nawet nie wiesz…. jak zalosny jestes srulku:-)))) w urazonej falszywej ambicji pozowania na intelektualiste… przy twoich dziedzicznych limitach:-)))

 16. NyndrO said

  Spokoj mi tu. Pojebalo Was?

 17. NICK said

  Specjalnie dla Pana. Proszę. O to śliniaczek:
  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQCSNzAKwIvJ5HKxTFO8oA9faoMEg-7aZnOdvUkSnMr4-Rl1_6E

 18. Jurek said

  czasmi mam chęć j.nąc we w ten nikij lłep.
  Niedelikatnie.

 19. NyndrO said

  To Ci oddam. Najlepiej zwolnic i sie zastanowic,co jest grane.

 20. Marucha said

  Re 10:
  Policja ma prawo do użycia siły i broni – w określonych warunkach.

  Policjant nie ma prawa pójść sobie np. na plażę i zacząć strzelać do przypadkowo wybranych osób.

  Dziwi mnie, że Pan broni ewidentnie bandyckiego postępowania policji (gdzie skądinąd pełno jest bandersynów).

  Wie Pan, w 1990 roku uwierzyłem – i ja, i większość Polaków – że policja będzie nasza, polska, godna zaufania, przestrzegająca prawa. Czy pamiętacie, jak – przez krótki czas – cieszyła się dużym zaufaniem?

  I co się z nim stało? Ludziom się nagle odmieniło bez powodu?

 21. NyndrO said

  Kefel chyba troche tlumaczy . Racje ma. No jest skurwysynstwo. Kafel nie stawia ocen bardzo dobrych.To bezczelny Gnojek.Jest wporzadku.

  ——
  Rację ma w tym, że policji nie wolno się stawiać.
  Nie wolno im pyskować, nie wolno obrażać, nie wolno się pytać, nie wolno patrzeć bezczelnie w oczy.

  Niestety, nawet spokojne zachowanie nie gwarantuje przeżycia – jeśli sądzić po doniesieniach prasowych.
  Admin

 22. Czosnkowy Niedźwiedź said

  Policjant nie ma prawa pójść sobie np. na plażę i zacząć strzelać do przypadkowo wybranych osób.

  Ależ może, może. Kto mu zabroni?

  Jeśli ktoś może kogoś skrzywdzić wiedząc że ujdzie mu to na sucho, na pewno to uczyni (Cz.N.)

  Napisałem „nie ma prawa” w sensie legalistycznym.
  Co niekoniecznie ma związek ze stanem faktycznym.
  Najgorzej, że godzimy się z tym.
  Admin

 23. Piskorz said

  re 3..”manifestacji uczestniczyło około 400 osób. CO TAK MAŁO..?1 Nie tak dawno ofiarą policyjnych bandytów /sic!!/ padł w B-stoku Paweł Klim /nota bene chory psychicznie/.!! PS Mam nadzieję, że rodzina zamordowanego nie odpuści..oby mieli siłę..!!.

 24. Mickiewicz said

  Czemu Roman pan ubliża znowuż panu NICKowi. Ja widzę, że pan NICK UBodł pana celnie. A pana Romanie inwektywy to pańska słabość typu srulku. Bardzo pan Roman UBodliwy. Teraz już NICKu wszystko jasne, jak nie KORniczka cybernetyczna, to zakamuflowany UBot(l) za Oceanem. Dzięki NICKu za wskazówki.

  ——
  Ani jedno, ani drugie. Pan RomanK (podobnie, jak gajowy) potrafi zareagować brutalnie. Może i przereagować.
  Co to oznacza? Tyle, co powiedziane: potrafi brutalnie zareagować. Wszystko inne to insynuacje.
  Admin

 25. RomanK said

  Panie Gajowy….ja nie bronie policji. Ja przypominam Co To Jest Policja. Na temat policji mozecie panowie dyskutowac w Sejmie…i zmienic Ustwe o Policji. Chcecie ustawiac policje ..l…na ulicy???
  Prosze….wolna droga..ale ostrzegalem:-))))

  Nie wiem, czy trzeba coś zmieniać w ustawie o policji. Trzeba ją zmusić do przestrzegania prawa.
  PS. Widziałem przyzwoitych gliniarzy. Nawet mi mandat odpuścili…
  Admin

 26. kojak said

  Coz tu sie dziwc ? To standardowe zachowanie policji ! Jaka wladza taka policja ! Nikt z hersztow PIS nie reaguje ! To tez juz standardowe zachowanie tzw ,wadzy ,, Zawsze tak bedzie jak antypolskie kreatury beda pelnic obowiazki Polaka ! Te wynaturzenia czynia sytuacje wyraznie czyteln, ze Polska jest panstwem bandyckim ! Co wiadomo rozgarnietym nie od dzis ! Niestety polskie glupki chamy i cepy ciesza sie i raduje ze zabito czlowieka i goraco popieraja policyjne kanilie !( wystarczy poczytac wpisy polskich debili w RMF FM< ) Glupkowaty narod ,ma wladze szubrawcow wiec nie przypadkiem jest taka policja

 27. RomanK said

  Te mickiewicz zuzyla ci sie stara ksywka psixuju????

 28. Boydar said

  Znęcanie się nad Panem Romanem jest kompletnie bez sensu i nie po chrześcijańsku.
  Myli się także Pan Gajowy co do interpretacji Jego słów.

  Nie przykładajmy własnej miary do każdych zasłyszanej czy przeczytanej frazy.

  Patrzmy na całość i kontekst. Powtórzę, nic złego ani niestosownego RomanK nie napisał !

  Że „Policja ma prawo” ? Tak, właśnie ma. Otrzymała je razem z odznaką i włożyła do wewnętrznej kieszeni mundurowej kurtki. Kiedy chce to je wyjmuje, kiedy nie chce, trzyma głęboko za pazuchą. Biedne to prawo, ono nic nie ma do powiedzenia, zostało sprzedane jak i my.

  Co Wy sobie wyobrażacie, naokoło sami bandyci i złodzieje, qurwy i alfonsy, nawet nie wiadomo już na czyim żołdzie, a oczekujecie że w Policji na interwencje pojedzie Matka Teresa ? Cały proces szkolenia policjanta to produkcja janczara. Janczar robi to co mu każą. Jakoś przeciw janczarom nie protestowaliście. To skąd to qurwa nagłe zdziwienie ! Tych rezunów z nowego ZOMO przynajmniej widać. Można łeb po ciemku ukręcić jak komuś zależy; a ich trenerom, wykładowcom z Legionowa i Szczytna ? Dowódcom zza biurek ? Przestańcie pier dolić; jak zwykle chcecie żeby dobrze zrobiło się samo, najlepiej gdy będziecie grilować z długi weekend.

 29. Mickiewicz said

  W służbie polucjantów 70% to patologia która nigdy niepowinna przywdziać munduru mi tfu polucjanckiego. Badania
  psychologiczne przy ich przyjęciach to nadal fikcja tak jak ich wydziały wewnętrzne by wyławiać patologię i bandytów z ich szeregów. Bardzo wielu z nich nie powinno przekroczyć nigdy ich „słynnych komend”, gdzie niejeden korytarz spływał(a) krwią ludzką. Mamy po 1990 roku co mamy – milicję bis, nadal w nich pełno dzieci, wnuków i prawnuków esbecjo ubecji i wyniki finalne są… jak widać, słychać i czuć. A gdzież tam o lustracji mowa…

 30. Mickiewicz said

  Cytat: „Niestety, nawet spokojne zachowanie nie gwarantuje przeżycia – jeśli sądzić po doniesieniach prasowych.
  Admin”
  Mnie te kilka słów panie Kierowniku zatkało by nie napisać z m r o z i ł o.
  A wydaje mnie się że do tchórzliwych dupków nie należę, bo przed chwilą w Polsce minęła godzina duchów 24°°. A ja trwam.

 31. wanderer said

  Nie ma co generalizowac. W Policji sa ludzie i skur..syny. Jak wszedzie. Problem w tym, ze powinny byc procedury zeby tych sk..synow wyluskac i wyp.. ze sluzby badz osadzic za kratami. Tylko nikt tym sie nie zajmuje. Istnieje jakas chora zmowa, jednosc zawodowa ktora obala wszelkie proby wyczzyszczenia szeregow policji z ludzi ktorzy nigdy nie powinni tam sie znalezc. Co do zdjecia ktore zapodal Pan Mickiewicz, jesli ono jest rzeczywiscie prawdziwe i przedstawia tego biednego czlowieka, to juz ze zdjecia widac ze zostal on zamordowany. Takie krwawe podbiegniecia i obrzeki nie robia sie po smierci, musialy powstac za zycia, wiec ten czlowiek byl torturowany.

 32. RomanK said

  Panie Gajowy…O policji mozna dlugo…madrze- badz glupio,ale dla wlasnego dobra powinno sie rozsadnie.
  Dlateg wazna jest Ustawa ,ktora reguluje prawnie Policje, jej zorganizowanie , zakresy dzialania, uprawnienia , obowiazki i ograniczenia. Ale zwlaszcza to co jest najwazniejsze ODPOWIEDZIALNOSC za dzialania policyjne osobiste kazdego policjanta, oraz odpowiedzialnosc przelozonych wszystkich szczebli.
  To eliminuje bezkarnosc policji i ilosc loopholes….
  Druga sprawa to selekcja ludzi do policji i sprawa wynagrodzen i odpornosci korupcyjnej.
  To dosc skomplikowana siatka wspolzaleznych od siebie uwarunkowan.
  Bledem jest centralizacja Policji…i militaryzacja policji.
  Policja powinna podlegac wybieralnej Komendanturze na szczeblu powiatu.. z Koordynantem na stopniu Wojewodztwa szczegolnie obslugujaca tzw technike sledcza i kryminalna jak i specjalne unity o przygotowaniu militarnym do akcji antyterrorystycznej i kontroli tlumu.
  Musi sie zmienic testy psychologiczne ..i przesunac z selekcji bezmozgowych miesniakow o sklonnosciach psychopatycznych i agresywnych na ludzi z empatia i ze zdolnosciami rozjemczymi i perswazyjnymi.

 33. Policja wtargnęła na ślub działacza ONR:
  http://onrlodz.com.pl/11-aktualnosci/419-nawet-na-slubie-nam-nie-odpuszcza

 34. semperparatus said

  Panie Romanie…kompromituje się pan swoją obroną tych bandytów w mundurach…przyznaję pełną rację pana antagonistom…Broni pan sprawy beznadziejnej…

  Nie, nie broni. Pan Roman podaje stan faktyczny (bezkarność) i mówi co z tym powinno się zrobić.
  Gdyby bronił, napisałby, że wszystko jest w porządku.
  Admin

 35. Głos said

  RomanK broni instytucji policji, a nie bandytów w mundurach. Policja jest niestety potrzebna tak jak pisane ustawodawstwo, choc nie w tej formie jak jest. Zło konieczne.

  Gdy była plemienna wspólnota, prawo każdy mial zakodowane w sobie, bo wiadomo było, jak trzeba postępować. Nikt wtedy nie słyszał o policji. Policję, pretorian, wprowadziła tak zwana cywilizacja, czyli odejście ludzkości od Natury. I mamy to, co mamy. Sąsiad nie podpali mi domu nie dlatego, że tak nie można z uwagi na społeczne relacje międzyludzkie, czy międzysąsiedzkie, tylko dlatego że się boi wymiaru PRAWA w postaci policji zwanej w skrócie w Polsce władza. Człowiecza mentalność też się wynaturzyła i musi być trzymana krótko za ryj w ramach management by intimidation.

  Inna sprawa, że współczesne prawo zostało tak rozdmuchane, że każdy z nas jest przestępcą recydywistą, popełniając co najmniej pięć wykroczeń czy zbrodni każdego dnia, nawet o tym nie wiedząc.

  Do zobaczenia w pierdlu.

 36. revers said

  „Pomocy, pomocy tu na rynku wrcławskim morduja … ” i nikt sie ne odwóci na piecie, lub spojrzy w ta strone.

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/7043-szokujacy-film-z-brutalnego-zatrzymania-igora-s-na-wroclawskim-rynku-udostepniajcie-dalej

  To juz bardzo zle jak ludzie zaczynają znikać z ulicy, z życia bez ochrony prawnej – policjant nie boh, nie śedzia we wlasnej sprawie.

 37. NyndrO said

  No i mam następny geszeft z Gajówy. „Przereagować”…jakież to słodkie i umiejętne….

 38. NICK said

  Lubelaku.
  czy ktoś komuś KAŻE.
  Służyć w policji?

 39. revers said

  Panie NICK żeby byc w polcji to trzeba mieć odpowiednie święcenia lub banderowskie ubowskie, pochodzenie.

  Zapytaj sie proboszcza najlepiej, lub biskupa w najbliższej diecezji czy chrzczony był, i czym wodą, czy scyzorykiem, choc temat tabu.

 40. NICK said

  Ale biskup mojego miejsca był chrzczony scyzorykiem. proboszcza pominę.

 41. Mickiewicz said

  Gdzie jest cywilna kontrola rządu państwa nad policją się pytam. Już samo to rozformowanie ich w komendy, komisariaty, posterunki jest chore. Po jakiego grzyba jest tu komendant główny policji, jak niby jest MSWewnętrznych?

  Przecież ten lamus w stopniu generała i jego najbliżsi doradcy, podkomendni, będą takie szwindle, morderstwa i inne bardzo niebezpieczne patologie dokonujących przez tych złamasów w mundurach rozmywać we mgle na korzyść ich. Czyli oni praktycznie są bezkarni pomimo łamania prawa!!!

  Drodzy gajówkowicze, tam {w „POlucji”} nadal po 1990 roku praktycznie nic się nie zmieniło, lub prawie… nic. Żeby normalny Polak z ulicy dostał się w ich szeregi, bez skłonności agresji i… psychopatii, to niemal graniczy z cudem.

  Jeżeli sie cghcesz do nich dostać musisz mieć nadal tzw. … ojca chrzestnego, najlepiej po byłym postkomuniście z dziada pradziada. Bo u nich to idzie jak taśma hurtem dekadami. Odchodzi dziad, w jego miejsce wchodzi ojciec, następnie syn… córka, wnuk a nawet już dobijają prawnuki. I tak to się kręci.

  To cały czas zamknięta hermetycznie kasta niezlustrowana po 1990 roku, niezdekomunizowana, bez praktycznie jakichkolwiek reform, przemian, tak jak to powinno być w demokratycznych krajach świata. Nawet w Rosji u naszych braci tak nie ma, a jest tam też od pewnego czasu… policja i nie słychać z ich strony o tak bulwersujących skandalach jak mordy i temu podobne.

  Jak wiemy nastały (nie)rządy PiSdy, przynajmniej wielu z NAS i ja myślałem, że wreszcie w temacie „POlucji” coś drgnie na lepsze, jak widać chazarstwo PiSdzielskie przyzwala na kontynuację tego bagna w niebiesko-granatowych mundurach nadal 😦 😮 :/

 42. Boydar said

  Nie mam teraz czasu, trzeba nam zmienić Państwo. a nie jeden jego wybrany element. Bo akurat aktualnie nas uwiera.

 43. revers said

  re40

  dokładniej czy ten tam pana proboszcz polecił policjanta, czy nie – czyli kuria zaakceptowala.

 44. Asa said

  Jest przyzwolenie, aby Polaków eksterminować wszędzie, czy to w komisariatach, czy na balkonach (vide przypadek w Białymstoku). Miejmy nadzieję, że w polskich szkołach nasze dzieci w toaletach nie będą zabijane, bo w UK już są.
  http://www.pudelek.pl/artykul/92903/16-letnia_polka_znaleziona_martwa_w_szkole_padla_ofiara_rasizmu/
  Gdyby nie emigracja ta rodzina nie straciłaby dziecka. U nas w szkołach muzułmanów na razie nie ma.

 45. JO said

  ad.44. anglia.orthodoks….. cos nam nie wychodzi z tymi witrynami a przydala by sie, chociazby po to by informowac po angielsku o takich sprawach opinie publiczna….

  Czy Pan doszedl jak wejsc do polakortodoks , Panie Gajowy?

 46. Glock said

  Dla mnie idealnym sposobem na dzialania policyji przeciwko spoleczenstwu.Jest poprostu KRWAWA ODPOWIEDZ.
  NWO jest w natarciu LUDZIE WLADZY (politycy,wojskowi,policja,ABW CBA)To ;;MAFIIE ktore poprostu trzeba zwalczac.
  Rodacy szykujmy sie do WOJNY .

 47. JO said

  ad.46. Tylko taka odpowiedz jak w Donbasie, moze nas uratowac. Zeby to zrobic, musimy miec poparcie Rosji.
  My musimy jednak tworzyc Wspolny Front i Dzialac. Polacy musza nauczyc / zmusic sie do sluchania rozkazow, nakazow Polakow a z tym jest bardzo niewesolo. Nawet wsrod ludzi rozumiejacych co sie dzieje, niby patriotow, nie ma posluszentwa, nie ma pokory, nie ma cierpliwosci, nie ma wytrwalosci. Gajowka jest dowodem i nie tylko Gajowka.

  Brak Darow Ducha Swietego Swiadczy o stanie Ducha tych niby patriotow, narodowcow, niby… Pisze niby, gdyz by sie zwac…., trzeba reprezentowac nazwe swoim dzialaniem, swoim Zyciem TERAZ i kontynuowac to w kolejnych dniach, tygodniach, miesiacach…

  W przeciewnym razie, tylko zmilowanie Boze na co tacy niby Narodowcy/Patrioci, Katolicy Tradycyjni licza i sie przelicza, gdyz Pan Bog wymaga wysilku, mozolnej pracy, a nie li tylko gadania, nawet slusznego, nawet „zlotego”…

 48. revers said

  Zobaczcie tylko jak niemiecka prewencja profesjonalnie rozbija aktywne demo

  Uformowani w 3 szykach, przy czym ostani wchodzi kohorta w srodek, przy aktywnym lewym skrzydle polcji w zapdanym na czas dymie i rozbija demo, na czesci, pacyfikuje i kto fiknie? Amerkanski HELM juz przecwiczono w robotniczym landzie NRW gdzie SPD mialo zawsze najwiecej poparcia, czyli likwidowanie wewnetrznych protestów na mokro.

  A walec idzie z zachodu na RP, i to nie byle jaki.

  ZOMO moglo by sie uczyc, ale taka prewencja juz nalezy do standardow europejskich

 49. JO said

  ad.48.
  https://gajowka.wordpress.com/tv-podziemie/#comment-3030

 50. Mickiewicz said

  BYDLAKI NAPADLI NA DZIECI I STARUSZKĘ , OKAZAŁO SIĘ ŻE TO POLSKA POLICJA !!!

  >https://youtu.be/cNcPW04L-VU

  ROZSYŁAJCIE TE LINKI RÓBCIE STOP KLATKI TWARZY I WKLEJAĆ GDZIE SIĘ DA
  MOŻE KTOŚ POMYŚLI I PO WYPIERDALA Z ROBOTY TYCH TĘPYCH OSIŁKÓW Z POSADY PAŃSTWOWEJ , TO JEST POLICJA ZARÓWNO WYGLĄD JAK I REAKCJE ORAZ PRÓBY WYPOWIEDZI JEDNOZNACZNIE WSKAZUJĄ NA CO NAJMNIEJ POWAŻNE OPÓŹNIENIE W ROZWOJU INTELEKTUALNYM 3 DOROSŁYCH BYKÓW WAGA NA OKO KAŻDY PO 120 KG ZNĘCA SIĘ FIZYCZNIE NAD STARUSZKĄ I GRUPĄ DZIECI …

 51. Mickiewicz said

  Na Interii wiele ciekawych, merytorycznych komentarzy…
  http://fakty.interia.pl/dolnoslaskie/news-wroclaw-25-latek-zmarl-na-komisariacie,nId,2202592

  Ludobójstwo na Polakach – Robert Grunholz – Wolna Polska
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ludobojstwo-na-polakach-2016-05

  Śmierć w komisariacie. „Mój syn nie zginął w sposób naturalny”
  http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/smierc-w-komisariacie-25-latka-zamieszki-przed-komisariatem/480rvn

  25-latek zmarł w komisariacie. Drugi dzień zamieszek we Wrocławiu
  http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/wroclaw-srmierc-25-latka-na-komisariacie-drugi-dzien-zamieszek/wtrsec

  Znamy bilans wczorajszych zamieszek na ulicach Wrocławia
  http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/znamy-bilans-wczorajszych-zamieszek-na-ulicach-wroclawia/kx1l62

  Kolejne zamieszki po śmierci 25-latka
  http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/kolejne-zamieszki-po-smierci-25-latka/3em7v1

  Apel bliskich zmarłego na komisariacie 25-latka
  http://wiadomosci.onet.pl/wroclaw/apel-bliskich-zmarlego-na-komisariacie-25-latka/c3edw4

 52. Yah said

  Ad 47

  To wszystko wina naszych dziadków i rodziców. Czemu nikt nie bronił Mszy Trydenckiej/ Czemu kapłani nie protestowali ?

  A przecież:

  Przeto, bracia, stójcie niewzruszenie i trzymajcie się tradycji, o których zostaliście pouczeni bądź żywym słowem, bądź za pośrednictwem naszego listu. Sam zaś Pan nasz Jezus Chrystus i Bóg, Ojciec nasz, który nas umiłował i przez łaskę udzielił nam nie kończącego się pocieszenia i dobrej nadziei, niech pocieszy serca wasze i niech utwierdzi we wszelkim czynie i dobrej mowie!

  i dalej:

  …. [tak proszę teraz], abyś nakazał niektórym zaprzestać głoszenia niewłaściwej nauki, a także zajmowania się baśniami i genealogiami bez końca. Służą one raczej dalszym dociekaniom niż planowi Bożemu zgodnie z wiarą. Celem zaś nakazu jest miłość, płynąca z czystego serca, dobrego sumienia i wiary nieobłudnej. 6 Zboczywszy od nich, niektórzy zwrócili się ku czczej gadaninie. Chcieli uchodzić za uczonych w Prawie nie rozumiejąc ani tego, co mówią, ani tego, co stanowczo twierdzą.

  Polakom Pan Bóg dawał wiele szan przez ostatnie 200 lat. Nigdy nie dostrzegali w wydarzeniach działań Pana Boga i zawsze dawali się zwodzić szatanowi na manowce. Brak obrony Mszy Trydenckiej to był ostatni egzamin, który a ni wierni ani hierarchia nie zdali. Przecież nawet głupiec zauważy kolosalna różnicę pomiędzy Mszą Trydencka i Novus Ordo.

  Teraz trzeba starać się zbawić własna dusze i przez DAWANIE PRZYKŁADU próbować otworzyć oczy innym. Każdy kto chce zrobić karierę, dostatni żyć, być popularnym służy księciu tego świata. Trwa walka o nasze dusz i o nie troszczmy, a chleba naszego powszedniego ( a nie bogactw) dostaniemy.

  Na koniec jeszcze to ostrzeżenie:

  Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów, [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.

  Pan Bóg wszystko widzi, WIE jak się to potoczy i wielokrotnie słowami Apostołów nas o tym informuje. To jak odczytamy, czy odczytamy, czy zrozumiemy i wprowadzimy w życie zależy tylko od nas.

 53. revers said

  re48 no toś mi pan mi panie JO pare literówek bez erraty-poprawki „..policji w zapodanym na czas dymie..” dalej przelinkował. Ja z koleji od amerykańskich ostanich białych mohikanów link otrzymałem.

  re50 no komenty pod klipem są obłedne i jeszcze ten podział i miesznak trolli i internautów mniej lub bardziej wyksztłąconych, opiniotórczych lub sloganistów..

 54. JO said

  ad.52.
  „Yah said

  2016-05-19 (czwartek) @ 12:28:14
  Ad 47

  To wszystko wina naszych dziadków i rodziców. Czemu nikt nie bronił Mszy Trydenckiej/ Czemu kapłani nie protestowali ?

  A przecież:..”

  Z informacji jaki dostalem ostatnio wynika, ze choc w Polsce nie bylo Ruchu Tradycjonalistow miary jak za Biskupa Lefebvre…, to byly wyspy Tradycji Polskiej organizowane przez Wiernych i Emerytowanych Ksiezy, ktore nawet swego czasu zwracaly sie do Ksiedza Karola o przejecie ich pod swoja opieke.

  Te wyspy, to linia Kardynala Sapiehy, Kardynala Wyszynskiego….

 55. Widzę więc jestem said

  czyli kard Wyszyński jest dla Pana JO takim wcieleniem słów:

  niech nie wie lewa co robi prawa.

  Bo kto jak nie on wbrewpolskiej tradycji, a więc wbrew postanowieniom SWII!!!

  pozwolił rozwalać balaski

  aż po ołtarze?!

  A Podczas SWII najmniejszym gestem nie wsparł kard Ottawianiego!

  Tylko nasza Królowa stała po stronie Ludu i nieliczne wyjątki,

  jak np. Abp Gawlina.

  Ale co ja tam wiem, tak sobie pokasandruję i tyle.

 56. JO said

  ad.55. I ja mialem postawe podobna do Panskiej, jednak to jest prawda, ze dopoki zyl Kardynal Wyszynski, to Kosciol Katolicki byl w Polskich rekach oraz Msza Byla w tym Trydencka. To pod koniec zycia a w zasadzie jego choroby czasu, zaczeto wdrazac Nowusa….

  Pamietam ten czas berdzo dobrze, choc jako dziecko to ja na to patrzylem, choc nie rozumialem, to do dzis pamietam.

  Kto zarzuca antypolskosc Kardynalowi Wyszyskiemu oraz postawe Anty – Katolicka – przeciwko Swietej Tradycji, ten musi sie liczyc z konsekwencjami.

  Dobrze powiedziane.
  Admin

 57. Yah said

  Ad 54

  Bo na te małe wysepki weszli przez wąskie bramy, a reszta pobiegła przez szerokie bramy na, jak to wtedy nazywano, big beatowe Msze.

  Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

  Pan Jezus wszystko wiedział – to też. Ale powiedział też:

  Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie swych pereł przed świnie, by ich nie podeptały nogami, i obróciwszy się, was nie poszarpały.

  Ale dało się psom i świniom to świętość zbezcześciły i jeszcze będą gardłować, że nic się nie stało, że świętość należy „dostosować” do czasów współczesnych.

 58. Yah said

  Ad 56

  Fakt , po śmierci kardynała Wyszyńskiego zaczęto z kościołów usuwać muzykę przypominającą Mszę Trydencką na rzecz wycia sióstr organistek. A głupi ludzie jeszcze się cieszyli – „jak siostra pięknie śpiewa” …… szkoda gadać.

 59. Widzę więc jestem said

  Po co te groźby?

  Mówię o faktach i jeszcze wiele mam w zanadrzu, ale jak widzę

  ruszam „świętość” – tak, dla mnie te kilka faktów plus to,

  że nie był kadydatem Watykanu na Prymasa, lecz

  komuny! – daje b.wiele do rozumienia dziejów.

  Msza został wprowadzona z końcem lat 60tych, a co do obrony

  Mszy trydenckiej.

  Zamiast z sufita wziętych twierdzeń może kilka dowodów na to, że bronił Mszy Trydenckiej, kiedy jak i gdzie?

  No i dlaczego nigdy publicznie nie zalecał pielgrzymek do Gietrzwałdu,

  do Brdowa, Na Wawel ku O. Mancinellemu,

  aż po Poznań i Historię Trzech Hostii-Zrodnię Eucharystyczną?

  Wie Pan jaka ta lista jest długa?!

  Ale już znikam z horyzontów, nie będę burzył nikomu jego przekonań.

  Marny trud.

  ——
  Niech Pan się odp… od Prymasa Wyszyńskiego. Natychmiast.
  Admin

 60. JO said

  re.56. W tamtych czasach „Rewolucji w Koscile Katolickim” wiele osob bylo skonfudowanych, wiele osob podejmowalo decyzje niewlasciwe, ale nie oznacza, ze ta wielka ilosc osob, robila to z premedytacja, by Kosciol Katolicki zniszczyc.

  Ta wielka ilosc osob po prostu to pokrzywdzeni, w tym Duchowienstwo…. Chwala tym, co za Laska Boza, z upadku sie podnosza, rozpoznaja w tym wlasny blad…pokutujac, walcza o przywrocenie Nauki Katolickiej i Mszy Trydenckiej…

 61. JO said

  ad.59. To nie sa grozby. Pan nie wie co to jest grozba 🙂

  Gajowka ma ten plus, ze klamstwo bedzie rozpoznane a gloszacy je, roznoszacy je bedzie musial uznac Prawde lub byc uznanym , za maciciela.

 62. JO said

  ad.59.

  „…Zamiast z sufita wziętych twierdzeń może kilka dowodów na to, że bronił Mszy Trydenckiej, kiedy jak i gdzie?..”

  Opoznianie posoboprowyc zmian, co jest NIEZBITYM FAKTEM…, czy to nie jest obrona Swietej Tradycji i Mszy Swietej Trydenckiej…?

 63. Apletown said

  Nie dajcie sie wpuszczać w maliny. TO JEST PROWOKACJA POD MAJDAN, Nie dajcie się prowokować. Im zależy na eskalowaniu wydarzeń. Zachowajmy spokój.

 64. revers said

  Robi sie rocznicowo, w maju 1983 roku zginal Grzegorz Przemek

  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/841291,Grzegorz-Przemyk-smiertelnie-pobity-maturzysta

  A tak poza tym do Wroclwia przybywa co miesiac 5000 Ukraincow, trzeba czystke zrobic dla uchodzcow i bandrowcow.

 65. revers said

  … Grzegorz Przemyk … ofiara wladzy, psychopatow i przesilen politycznych.

 66. Mickiewicz said

  63. Trudno zachować spokój, jak mordowani są młodzi, niewinni Polacy… Za chwilę ciebie to może spotkać czy kogoś z twojej rodziny. To już nie pierwszy raz się tak dzieje.

 67. NICK said

  „Msza został wprowadzona z końcem lat 60tych,” (59). WWJ pisał o NOM.
  To była odpowiedź na skasowany wpis P. JO mówiący inaczej. Znaczy, jak pamiętam, że NOM wprowadzono znacznie później co prawdą nie jest. Nawet obraziło to moją pamięć.
  Rozumiem pomyłkę P. JO ale niech się sam wybiela. Adminie.

  P.S. Dawno temu, tutaj, wyrażałem się o Prymasie Tysiąclecia. Nomen omen kto go tak nazwał??? KTO? Czy nie ci, którzy nazywają „Największego z Rodu Słowian”? Lub podobni? I, bez emocji proszę.
  Nie poznał się na Katz’u? Zawsze mu schlebiał, popierał. Całował jego stopy.
  W kontekście; jak Bractwo ocenia największych. W Polsce Stefana Kardynała Wyszyńskiego a wśród Słowian papież Jana Pawła II?
  Dla mnie jest to pytanie kardynalne

  „No i dlaczego nigdy publicznie nie zalecał pielgrzymek do Gietrzwałdu,

  do Brdowa, Na Wawel ku O. Mancinellemu,”. „A Podczas SWII najmniejszym gestem nie wsparł kard Ottawianiego!”

  To są zasadne wątpliwości.
  Kościół przestał być ewangeliczny wraz ze śmiercią śp. Sapiechy.

  Potem to tylko: Tak? Nie! Nie? Tak?

  Uważał będę tylko pełne, merytoryczne oceny. Na każdy akapit oceny mojej.
  Inne zaś, pominę.
  Jeśli łaska.

 68. Asa said

  Bardzo często ludzie umierają po kontakcie z policją na ,,niewydolność krążeniowo-oddechową”:
  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/znamy-przyczyne-smierci-37-latka-na-stacji-paliw-w-warszawie/d806lq
  i jeden z komentarzy:
  „Mój dziadek został zamordowany w Stutthofie ( 5marca 1940 r. w zawiadomieniu o śmierci istnieje zapis o niewydolność krążenia.”

Sorry, the comment form is closed at this time.