Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Redzikowo i gra pozorów

Posted by Marucha w dniu 2016-05-18 (Środa)

Jest oczywiste, że budowa tarczy w Polsce – wbrew zaklęciom polityków i mediów – nie zwiększy bezpieczeństwa Polski, wręcz przeciwnie, narazi nasz kraj na uderzenie odwetowe.

Z fajerwerkami, ale i trochę konspiracyjnie odbyła się inauguracja budowy amerykańskiej bazy w Redzikowie k. Słupska, która ma być jednym z elementów systemu obrony przeciwrakietowej. Problem z tą baza nie polega tylko na tym, że okoliczni mieszkańcy, w tym także ci ze Słupska, dopiero teraz zorientowali się, że ta baza nie jest wcale ekonomicznym dobrodziejstwem, a strefa wokół niej to teren zastrzeżony do wyłącznej jurysdykcji Departamentu Stanu.

Problem z tą bazą jest znacznie większy. Czym ona naprawdę jest, jaki jest cel jej instalacji w Polsce, przed kim i przed czym ma bronić, i kogo bronić?

Prezydent Andrzej Duda w swoim przemówieniu przekonywał, że tarcza będzie bronić polskiego i europejskiego nieba. Sęk w tym, że oficjalnie tarcza ma bronić terytorium Ameryki przed niespodziewanym atakiem rakietowo-jądrowym. Dlatego jest tak odległa od granic USA. To pierwsze niedopowiedzenie czy nawet kłamstwo z jakim mamy do czynienia.

Drugie jest jeszcze ważniejsze. Otóż w Polsce wszyscy politycy są przekonani, że tarcza jest wymierzona w Rosję, podczas gdy oficjalne stanowisko USA brzmi tak – tarcza ma bronić Amerykę przez zagrożeniem z Bliskiego Wschodu (Iran) i Korei Północnej. Kto kłamie a kto ma rację?

Obawiam się, że rację mają politycy w Polsce, a Amerykanie obłudnie przekonują od lat, że „tarcza nie jest wymierzona przeciwko Rosji”. Problem w tym, że Rosja nie daje temu wiary, tak samo jak wielu zachodnich analityków, choćby autor wydanych u nas książek na temat polityki amerykańskiej – F. William Engdal.

Jest oczywiste, że budowa tarczy w Polsce – wbrew zaklęciom polityków i mediów – nie zwiększy bezpieczeństwa Polski, wręcz przeciwnie, narazi nasz kraj na uderzenie odwetowe. Wiedzą o tym nawet prości mieszkańcy w Rumunii, gdzie taka baza już działa, wiedzą i polscy mieszkańcy Redzikowa. Jednak zarówno ci w Rumunii, jak i w Polsce mają niewiele do powiedzenia, bo o takich sprawach nie dyskutuje się z maluczkimi. Gorzej, że nie dyskutuje się z nikim.

Jan Engelgard
Myśl Polska, nr 21-22 (21-28.05.2016)
http://konserwatyzm.pl

Tradycja utrzymywania obcych wojsk w Polsce nigdy nie przyniosła nic dobrego. Nie przyniesie i teraz, zwłaszcza że amerykański „partner” ma dobrze udokumentowaną historię łamania prawa, porozumień międzynarodowych i najzwyklejszego bandytyzmu politycznego.
Admin

Komentarzy 51 do “Redzikowo i gra pozorów”

 1. AlexSailor said

  „Jest oczywiste, że budowa tarczy w Polsce – wbrew zaklęciom polityków i mediów – nie zwiększy bezpieczeństwa Polski, wręcz przeciwnie, narazi nasz kraj na uderzenie odwetowe.”

  Optymista.
  Na jakie uderzenie odwetowe.
  Postawiona pod ścianą Rosja może i na pewno wykona, uderzenie uprzedzające, a to tym bardziej, że nie zaatakuje terytorium usa i nie narazi się na atak odwetowy.
  Piszący o odwetowym uderzeniu Rosji nie dostrzegają nawet 20% problemu.
  Jest znacznie gorzej, bo Rosja ma teraz i mieć będzie powód do zniszczenia Polski w ramach obrony przed rewolwerem przystawionym do głowy.

  Muszą sobie zdawać z tego sprawę czynniki decyzyjne w Polsce.

 2. Mickiewicz said

  Nie sądzę, żeby Rosjanie Nas zaatakowali mimo postawienia tego goowna w Redzikowie.
  Za dużo Rosjanie są powiązani interesami gospodarczymi z Unią, a Unia to także Polska.
  Pamiętamy rosyjskie protesty przed wstąpieniem Polski do NATO, i co, i gownoo wielkie z tego strachu co wyszło.
  Wiadomo, że lepiej się nie prowokować, żyć w przyjaźni, wymianie handlowej itp.

 3. błysk said

  Bez żadnego powodu ,chyba tylko dlatego,że realizuje się amerykańskie antyrosyjskie plany ,powstaje baza z tarczą w Redzikowie .W ten sposób Polska staje się krajem frontowym NATO .Pożytek z tego -żaden ,szkody – niewyobrażalne.

 4. ? said

  Maruderzy, przecież wiadomo że USA będzie dzielnie walczyć z Rosją. Do ostatniego Polaka.

 5. anonim said

  Alex Sailor
  „Muszą sobie zdawać z tego sprawę czynniki decyzyjne w Polsce.”
  Dlatego tak przejmują się obroną prak której starczy na Warszawę…une chcom żyć a nie ginąć taką zwykła śmiercią jak goje.
  Mickiewicz
  Wiadomo że lepiej by było gdyby nikt z nikim nie walczył i wszyscy żyli w wielkiej miłości ale ale jeśli ktoś tą „miłość” by odrzucił to wtedy w ruch pójdą takie „tarcze” i Iskandery zwyczajna opcja do wykorzystania.
  Tylko dlaczego my mamy dziękować i cieszyć japy za to że to będzie spadać na nas? Chyba że już krytyczne myślenie awansowało do rangi myślozbrodni.
  Z drugiej strony wiele na nas rzucić nie mogą dzięki wiatrom z zachodu…dużo więcej poleci na Niemcy prawdziwego „sojusznika” USA w Europie szkoda że znów wtedy spadnie na nas dużo opadu….pamiętajcie państwo o jodzie w razie w.

 6. Mickiewicz said

  Nie wiem może jestem naiwny, ale nie spodziewam się ataku ze strony Braci Rosjan na Nas. Myślę, że atak może nastąpić na USA.
  Co jest mało prawdopodobne przy takim potencjale nuklearnym mocarstw. Prowokacji jednak nie można wykluczyć z trzeciej strony, bliżej nieokreślonej.

 7. Wojtek said

  Tu nie chodzi o nasz kraj tylko o wykrwawienie i osłabienie Rosji naszym kosztem. Polskojęzyczni zbrodniarze polityczni zupełnie świadomie wystawiają nas na śmierć, bo jesteśmy tylko Polakami – narodem skazanym przez anglosyjon na zagładę. Jeśli Rosja nam znowu nie pomoże, już niedługo nie będzie nas jako narodu…

 8. hulsz said

  Kto otworzyl tchorzliwym i cwanym amerykanom droge na Rzym w 1944 ?Ano Polacy w bitwie pod Monte Cassino.Najkrwasza bitwa obok Stalingradu w czasie drugiej wojny swiatowej.

 9. Wojtek said

  Ad. 8. Proszę Pana, nie Polacy. Nie Polacy. Polacy zostali tu wykorzystani jako tanie mięso armatnie. Jako szmata do wytarcia podłogi, którą mokrą wyrzuca się do śmietnika, bo już więcej do niczego się nie przyda. To Anders pracujący nie dla Polski tylko dla żydostwa i anglosasów. Teraz to samo nazwisko powraca, bo szmata do podłogi znowu jest anglosasom potrzebna.

 10. Boydar said

  Dość słynny fizyk Paul Davies powiedział kiedyś tak: elektron nie rezygnuje z żadnej możliwości, dopóki ktoś go nie podejrzy.

  Przed każdą zadymą są tzw. ruchy. To dotyczy wszystkich zadym i w każdych okolicznościach przyrody. Dopóki przynajmniej jedna ze stron nie jest w pełni gotowa, zadyma się nie zacznie. Jednak zasada ewidentnego wpływu obserwatora na stan układu kwantowego pozostaje niezmieniona.

  Przyjmijmy zatem, zgodnie z tytułem artykułu, że to wszystko jest grą pozorów. Baza jest (będzie ?) prawdziwa, prawdziwe jest NATO, prawdziwa jest Rosja, w poważnym stopniu jesteśmy (jeszcze) prawdziwi my. Tylko czy wymieniłem wszystkie prawdziwe elementy, oczywiście oprócz podnoszonych symbolicznie przez Pana Gajowego umów śmieciowych ? Również oczywiście nie.

  Rosja nigdy nie walczyła bezpośrednio ze Stanami Zjednoczonymi i teraz też nie będzie. Co nie znaczy, że wojna nie wisi na włosku. Różne są włoski, i różnej grubości. Dużo zależy czym je karmimy; może się okazać, że te akurat żywią się właśnie pozorami. Bo wojny zaczynają ludzie, a nie bazy. I nawet po pięciu tysiącach lat przemyśleń ci ludzie (?) dalej na pozory całkiem odporni nie są.

 11. z prowincji said

  wczoraj na Superstacji ,generał Koziej na pytanie Parandowskiej przed czym ma nas bronić tarcza antyrakietowa
  w Redzikowie ,odpowiedział ;przed rakietami nadlatującymi z południa .
  To ciekawe bo według mnie to powinny być zlokalizowane gdzieś koło Zakopanego .
  Ten stary cap nie wiem do kogo takie teksty wali a ta star kwoka przyjmuje to ze zrozumieniem potakując i przytakując .
  Nie wiem jakich odbiorców oni przekonują ,ale dziennikarze powinni jakos ich otrzeźwić ,bo jeżeli nie Oni to kto .
  Widac wszyscy maja nas Polaków za skończonych idiotów

 12. Mickiewicz said

  W nawiązaniu do wpisów nr 8 i 9

  Bitwa o Monte Cassino – bezsensowne zwycięstwo?

  http://historia.wp.pl/title,Bitwia-o-Monte-Cassino-bezsensowne-zwyciestwo,wid,18334760,wiadomosc.html

  Biliśmy się za kogoś, ktoś inny spijał zwycięstwo i… śmietanę.

 13. Wojtek said

  Ad. 12. Bardzo dobry artykuł, który zwraca uwagę na zamierzoną depopulację polskich żołnierzy, do jakiej świadomie dopuścił się względem narodu polskiego Anders. Trzeba było coś zrobić z niepotrzebnymi żołnierzami, to zostali wysłani przez anglosaskiego agenta Andersa do piekła. Teraz polska jucha będzie potrzebna do podbicia Białorusi. Andersówna jest już na miejscu, a pisowscy chazarowie ramię w ramie z anglosyjonistami montują kolejna zadymę i kolejną depopulację.

 14. revers said

  Marzenia NATO o „rosyjskim majdanie” wg. Aleksandra Gruszkowa …

  http://www.zerohedge.com/news/2015-03-07/whos-isolated-now-germany-warns-washington-over-nato-commanders-dangerous-propaganda

 15. Zerohero said

  FAKT 1
  Polskę z terytorium Rosji można zaatakować tysiącami pocisków:
  – balistycznymi (jak np. Iskander)
  – wystrzeliwanymi z samolotów (bomby szybujące)
  – pociskami manewrującymi (leci 100m nad ziemią przez 2000km)

  a jeśli doliczyć ulepszonych następców Gradów o zasięgu rzędu 300km, to pocisków robią się dziesiątki tysięcy. Natomiast antyrakiet w tzw. „tarczy” nie będzie więcej niż kilkadziesiąt czy kilkaset. Każda z nich ma skuteczność znacznie niższą niż 100%. Do czego zmierzam? Ano do tego, że „tarcza” w sposób oczywisty Polski nie obroni. Zestrzeli co 10 pocisk lecący na Polskę. Prezydent Duda jest albo głupcem albo kłamcą. Przypuszczam, że kłamcą.

  FAKT 2
  Można zadać pytanie czy „tarcza” obroni USA. Odpowiedź jest mniej oczywista, bo liczba rosyjskich pocisków zdolnych do dolecenia na terytorium amerykańskie jest znacznie mniejsza niż pocisków sięgających terytorium III RP. Są to już tylko setki pocisków. Zważywszy jednak na brak 100% skuteczności antyrakiet i fakt, że w razie rosyjskiego ataku (scenariusz: Rosja zaczyna wojnę) instalacje tarczy staną się pierwszym celem, tzn:
  – zostaną zasypane gradem pozorowanych (tanich) pocisków i na nich wystrzelają antyrakiety.
  – będą łatwo zniszczone

  Czyli Terytorium USA „tarcza” również nie obroni.

  FAKT 3
  Instalacje „tarczy” znalazły się podejrzanie blisko terytorium Rosji.

  WNIOSEK
  USA budują możliwość wyprowadzania z terytorium Polski ataków na Rosję. Andrzej Duda – polityczny Pogromca Palestyny, polityczny rzeźnik dzieci Donbasu, wielki filosemita i zwolennik dominacji USraela szykuje armageddon. Być może dostał obietnicę życia w schronie w czasie gdy będziemy umierać, a może jest tak głupi że nie rozumie istoty wojny jądrowej i o miejscówkę nie zadbał. W Wolnej Polsce trzeba będzie tego człowieka osądzić za zbrodnie przeciw pokojowi, a przede wszystkim za zdradę.

 16. Zerohero said

  PS. chodzi o to, że antyrakiety mogą okazać się po prostu rakietami ofensywnymi.

 17. Boydar said

  Panie Zerohero (15)

  „… zostaną zasypane gradem pozorowanych (tanich) pocisków i na nich wystrzelają antyrakiety …” vs. „… USA budują możliwość wyprowadzania z terytorium Polski ataków na Rosję …”

  są wzajemnie sprzeczne pod względem realizacji praktycznej. Musi Pan to inaczej ująć.

 18. anonim said

  ad.15 Nie wspomniał panie Zerohero o przewrotnym sposobie mówienia PRAWDY że żydów tudzież tych no iluminatów (ponoć zawsze wcześniej muszą ujawnić ludowi swoje plany by mieć „czyste sumienie” )
  Une mówią że ta „tarcza” będzie chronić przed rakietami balistycznymi wszyscy wiedzą że chodzi o rakiety rosyjskie. Nastąpiło tutaj jednak „drobne” niedopowiedzenie otóż te „przeciwrakiety” będą niszczyć rosyjskie rakiety balistyczne zapewniam że tak będzie bo jest to logiczne że jedną taką rakietą uzbroiwszy ją wcześniej w odpowiednio silną np 1mt głowicę można zniszczyć całą bazę rakietową a wiec kilkanaście silosów i 100-200 głowic razem z wabikami…to jest ekonomia wojny której logiki zaprzeczyć nie sposób. Wystrzeliwując dla pewności po 3 rakiety do jednego celu mając ich tam np 30 można zniszczyć 10 takich baz a więc to już będą setki rakiet i tysiące głowic razem z celami pozornymi.
  Dla unych jest to warte poświęcenia kilku milionów Polaków.

 19. anonim said

  Efekty pisania w pośpiechu…w skrócie będą je niszczyć w miejscach bazowania dzięki czemu jedną „przeciwrakietą” uda się zniszczyć kilka lub i kilkanaście silosów i dziesiątki lub setki głowic i celów pozornych.

 20. panMarek said

  A tak nawiasem to może te tarcze w Rumunii i Polsce mają chronić Europę przed żydowską, zbrodniczą opcją Samson?
  Poczytajcie sobie co to jest zbrodnicza, żydowska opcja Samson a wtedy przestaniecie bredzić o jakiejś Rosji i tym co ona zamierza.
  Tu nie chodzi o Rosję, tylko nikt tego w życiu nie powie, tak jak tego, że żydzi mają około 200 – 400 bomb jądrowych przygotowanych na tę okoliczność. Tu coś na ten temat:

  https://www.monitor-polski.pl/opcja-samsona-bliska-realizacji/

  Nooo… coś nowego! Bardzo prawdopodobne. Przy okazji obronią nas przed UFO.
  Admin

 21. leśnik said

  @15
  Jest kłamcą. Nie ma co przypuszczać. Wczoraj go tak nazwałem. Powiedział że Rosja dokonała aneksji Krymu i agresji na Ukrainę. Oczywiste kłamstwo i to najgorszego gatunku. A on ma w zestawie wiele pomniejszych kłamstw. Rozumiem że ktoś może zaprzedać się złej sprawie ale przecież to nie pociąga za sobą obowiazku entuzjastycznego głoszenia kłamstw. Kłamstwo to coś hańbiącego. Człowiek może milczeć albo lawirować żeby tego uniknąć No chyba że ktoś dokładnie tego od niego wymaga.

 22. Mickiewicz said

  Pokojową Nagrodę Nobla… powinien w tym roku dostać Pan Prezydent FRosyjskiej Putin.
  Za cierpliwość i powstrzymywanie Rosjan przed obróceniem banderowców w popioły i zgliszcza.
  Tylko człowiek wielkiego charakteru i niespotykanej odwagi potrafi powstrzymać przed tym aktem kremlowskie jastrzębie.
  Dlaczego Polska nie ma dzisiaj tak wielkiego przywódcy, który przywróciłby Polakom godność i narodową dumę?
  Teraz aby zniszczyć państwo wystarczy akcja gospodarcza i wykończą się sami.
  A jeżeli jeszcze się ma (delikatnie mówiąc) polityków, którzy się do niczego zupełnie nie nadają i których naczelnym dobrem jest dobro własne, to sprawa jest jeszcze bardziej ułatwiona.
  Nie potrzeba żadnych wojen ani armat czy rakiet. Boze chroń Polskę!… i Rosję.
  Czas pokaże co nam to da, ta tarcza. Przed 1939 też mieliśmy naiwne, błędne wyobrażenia o przyszłej wojnie, sojuszach. Agresja Rosji może być skrojona tak, żeby tarcza nie miała zajęcia, np atak zielonym ludem. Ja jednak z nieufnością odnoszę się do USA (gdzie politykę zagraniczną prowadzi finansjera dążąca do NWO), które chcą otaczać i destabilizować Rosję i chyba także Chiny. No i jeszcze TTIP w nagrodę. Ta cała tarcza ma bronić jedynie marynarki NATO na Bałtyku i państw nadbałtyckich. Poczytajcie sobie nieco na ten temat. Rumuńska ma chronić operowanie na Morzu Czarnym i Turcję. Turcję chcą chronić, bo zestrzeliła niedawno rosyjski samolot bojowy, jest w NATO, kontroluje napływ do Europy ISIS. Nic nam po niej {po tej tarczy}. PiSduary widzą to inaczej. Niestety.

 23. Mickiewicz said

  Można poczytać, do tematu.
  Tarcza antyrakietowa w Polsce. USA stawiają w Europie „mur” przeciwko Iranowi, ale to Rosja czuje się zagrożona
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Tarcza-antyrakietowa-w-Polsce-USA-stawiaja-w-Europie-mur-przeciwko-Iranowi-ale-to-Rosja-czuje-sie-zagrozona,wid,18332072,wiadomosc.html

 24. revers said

  re10, 14

  Tak są ruchy wewnętrzene w Rosji i zewnętrzne wokół Rosji w bazach jak w Redziszewie.

  Właśnie NGO unych w osobie Navalnego „kozakuje” w Moskwie …, za opcją rosyjskiego majdanu.

  Navalny w żywiole naćpanego zachodem opozjonisty z gminy …

  .https://www.youtube.com/watch?v=fMfTSo2WyRA&feature=youtu.be

 25. Wełna said

  Baza w Redzikowie w żaden sposób ( od strony tech.) nie może służyć do obrony Polski.
  Zasada działania antyrakiet polega na ściganiu pocisków a nie uderzeniu w nie od czoła. Tak więc możliwe do obrony tereny znajdują się daleko od bazy w kierunku zachodnim, tj. Niemcy (a może głównie Szwecja) i reszta zachodu.

  Ale najprawdopodobniej jest tak, jak napisał OH, że będzie ona wykorzystana do bezpośredniego ataku na Rosję, a my – do zniszczenia.

 26. Watazka said

  8
  Hulsz
  Najkrwawsza bitwa byla pod Kurskiem o czym nas nie ucza w szkolach,.

 27. Zerohero said

  @17, Boydar

  Są dwie możliwości: 1) pierwsza atakuje Rosja 2) pierwsze atakują USA. Jako „adwokat diabła” najpierw rozważyłem możliwość nr. 1 i doszedłem do wniosku, że tarcza nie broni przed atakiem ze strony Rosji (FAKT 1, FAKT 2). Zostaje, więc możliwość nr. 2 i ona zostaje podbudowana WNIOSKIEM opartym o FAKTY nr. 1 i 2 (obalenie możliwość nr. 1) oraz faktem nr. 3.

 28. Zerohero said

  @22, Mickiewicz

  Nawet tytuł jest propagandowy. Deklaracja USA jest uznawana za niepodważalny fakt, a już stanowisko Rosji określane jako „czuje się” – zapewne Rosja jest chora psychicznie i ma nieuzasadnione odczucia. Sęk w tym, że irańskie rakiety mają zasięg tylko 2300km i tego k…wa z WP nie napisała.

  Jedyny pozytywny aspekt tego artykułu to zdjęcie nadgorliwych pachołków kopiących ziemię pod instalacje baz okupanta. Wyglądają jakby się zes..li ze szczęścia. Obowiązkowa laseczka w kiblu też była?

  tfu!

 29. Zerohero said

  Na powyższym zdjęciu gnidy z PIS kopią Polsce grób.

 30. Boydar said

  Nie, Panie Zerohero. Możliwości są trzy; tej pierwszej Pan nie wymienił – pierwsze atakują Chiny. Potem jak Bóg da.

 31. Mickiewicz said

  Ja też zgodziłbym się z wpisem Pana Boydara, Panie Zerohero – pierwsze zaatakują Chiny. Rosja ma arsenał nuklearny, jako straszak i nigdy nie zaatakuje pierwsza.

 32. Mickiewicz said

  „Jak się jest kur ….. wą USA, a taką jest okupacyjna faszystowska władza III RP, to nie ma co oczekiwać przeprosin od USA. Nie można przerwać lizania ich dupy. Dopuścić do lizania dupy Kaczyńskiego, on lubi lizać dupy kleru to jedna dupa więcej do lizania nie zrobi mu różnicy! „

 33. Watazka said

  Czy ktos wie ile te tacze beda kosztowac polskiego podatnika, od kogo konkretnie je kupujemy, i ile zaplacilismy za te poprzednie, nieudane?.
  I dlaczego sa montowane w Radzikowie a nie przed Palacem Prezydenckim w Warszawie? (Blizej do Iranu i Korei Polnocnej)

 34. Wojtek said

  Pan Boydar ujawnił się jako niepoprawny marzyciel. Jest jeszcze czwarta możliwość – wojnę rozpocznie Polska, a raczej pisowska agentura anglosyjonu z Macierewiczem i Waszczykowskim na czele. Zawsze musi być kozioł ofiarny lub chłopiec do bicia i będzie nim właśnie Polska. Wojny nie rozpocznie NATO, nie rozpocznie jej Rosja ani Chiny. Polska wyjdzie przed szereg i pierwsza wejdzie do wojny, z której już nie wyjdzie. I o to właśnie chodzi.

 35. anonim said

  W dziesiątkę Panie Wojtku…

 36. Boydar said

  Proszę Pana Wojtka, nawet żydoszkopy nie mają czerwonych guzików do amerykańskich rakiet i nigdy mieć nie będą. Przypuszczam że państwo na obszarze Palestyny takoż. O czym Pan do mnie próbuje rozmawiać

 37. anonim said

  Wiadomo Panie Boydar wiadomo ale tutaj chodzi o miejsce z którego wyjdzie pierwszy atak…Polska i Rumunia są najbliżej więc mają atakować ostatnie by nie wykorzystać tego jakże użytecznego atutu ?

 38. Wojtek said

  Panie Boydar, nie po to Polacy dostali od jankesów pociski manewrujące JASSM i złomy F16, żebyśmy mogli się nimi w nieskończoność onanizować. To one rozpoczną wojnę, wypuszczone z „polskich” samolotów. Po co komu guziki, kiedy ma pod dostatkiem taniego mięsa armatniego, które i tak musi uwolnić miejsce nad Wisłą pod nowy projekt geopolityczny. Monte Cassino też można było inaczej zdobyć, ale po co było to robić, skoro trzeba było i tak gdzieś zutylizować niepoprawnie myślących i bitnych żołnierzy polskich. Więc upieczono dwie pieczenie na jednym ogniu. Dlaczego teraz ma być inaczej? I jeszcze jedno – komu i do czego potrzebna jest jeszcze Polska?

 39. Boydar said

  Wszystko być może, i rak i ryba. Tylko po co. Jedynie żółtki mają „po co”, i żadnej alternatywy.

  Zresztą, mam to w dupie. Co mi za różnica co mnie rozpyli na atomy. Teraz trzeba się zająć przechwyceniem samorządów. Jakby co, to administracja rządowa zniknie jak mgła poranna, a nam (czy tym którzy nie odparują) jakoś żyć trzeba będzie dalej. I dobrego wójta nikt nie zastąpi.

 40. Wojtek said

  Panie Boydar, „żółtki” i tak będą górą, więc nigdzie im się nie śpieszy.

  A tu ma Pan rację, bo machiny wojennej już nie zatrzymamy, więc powinniśmy zadbać tylko o siebie i swoje rodziny. Zegar tyka coraz szybciej i żaden żółtek go nie zatrzyma, chociaż tam czas ma zupełnie inne znaczenie niż u nas…

 41. Boydar said

  „… i tak będą górą …”

  … „nie wiesz czasem, droga Franiu” … zamelduj to Pan Putinowi.

 42. awkzim said

  Szanowni Forumowicze
  Zacznijmy od prostego faktu, czyli walkę o tarczę w Polsce zaczął Waszczykowski a po nim Sikorski. Ten pierwszy walczył o Redzikowo, bo były inne lokalizacje. Ta lokalizacja oznacza mur ze Słupszczan w obronie tarczy. A to ponoć Niemcy chronili czołgi cywilami. Tu mamy sytuację identyczną. Tylko w Polsce, aktywna część tarczy jest w pobliżu dużego miasta. I za narażenie mieszkańców Słupska i wszystkie straty odpowiada Kaczyński i Waszczykowski.
  Jak chcenie analizować ewentualny konflikt z właściwej perspektywy, należy znaleźć mapę z biegunem północnym po środku. Zaznaczyć Polskę, Kaliningrad i Iran oraz Chiny. Dalej wszystko jest proste.

 43. anonim said

  To nie jest tarcza…USA może sobie skolko ugodno instalować prawdziwe przeciwrakiety na Alasce i na granicy z Kanadą i zestrzeliwać to co przyleci tą najkrótszą drogą nawet i przeciwrakietami z głowicami atomowymi małej mocy takie mają np Rosjanie w systemie obronnym Moskwy.
  To jest system pierwszego uderzenia jest tak samo obronny i pokojowy jak misje stabilizacyjne w celu obalenia dyktatur i przywrócenia demokracji ze strony bloku zachodniego i walka o pokój z kontrrewolucją ze strony ZSSR.

 44. NICK said

  Jakby to powiedzieć. No, o tych Chinach. BRICKS’e, z którego zostało „C” i „R”… .
  Nic nie powiem.
  Pisałem ostatnio i kilka lat temu.
  Dość.
  No, może tyle, że Chiny mają swą niepowtarzalną szansę.

 45. ENKI said

  Jakub Korejba, polski politolog w rosyjskim programie „Struktura momenta” /17.05.2016/ mówił:
  „Nasza polityczna elita i inni boją się, że Rosja na nas napadnie.
  A jak będą bazy amerykańskie, to być może nasi politycy uspokoją się.”

  A tabletki uspokajające nie wystarczą?

 46. Zerohero said

  „A jak będą bazy amerykańskie, to być może nasi politycy uspokoją się”

  Jest to błędne rozumowanie. Nasi politycy Rosji nie boją się, a ich „strach” jest raczej zuchwały. Nie uspokoiło ich wejście do NATO, nie uspokoją bazy, nie uspokoi wejście Ukrainy do NATO, ani wymordowanie połowy Rosjan. Przypominam, że Żydzi „boją” się nawet palestyńskich nastolatków. Arogancki hegemon będzie się „bać” dopóki wszystskich nie pozabija albo nie zniewoli.

  Ciekawe, że nasi politycy nie boją się dominacji USraela, zadłużenia kraju, islamizacji Europy….Myślę, że receptą na lęki związane z Rosją byłaby po prostu zmiana reżimu.

 47. revers said

  na FEMA oboz tez starczy miejsca w promieniu 10 km

 48. RomanK said

  http://rinf.com/alt-news/breaking-news/nato-announces-war-policy-russia/

 49. Danuta Slowiak said

  Tego rodzaju ‚tarcze’ nie Ameryka buduje u siebie I najwyzszy czas aby przestala rzadzic sie jak ‚szara ges’ na tereanie Europy a juz tymbardziej Polski. Jak naiwny rzad Polski musi byc aby wierzyc w klamstwa Ameryki. Polacy,na litosc Boska obudzcie sie bo skonczycie tak jak na ‚bliskim wschodize’.

 50. peacelover said

  add 49
  Droga pani Danusiu !
  to nie „naiwny rzad Polski”,
  to zwykla banda kryminalistow (nazywajmy problem po imieniu !!!)

 51. RomanK said

  Droga- pani Danusiu..widziala pani kiedys ….zeby barany sie mieszaly w bojki juhasow?????
  Widzi pani Prawo Natury dziala tak, zr trawwa rosnie baranki sie pasa,juhasy pilnuja pasionki, doja robia oscypki….a w kozuchach , chodza i oscypki jedza ….cepry!
  Widzial pani kiedy owce z transparentem…Cepry – dojcie sie sami!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: