Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Valdegamberi: „Nastał czas, aby przerwać milczenie wokół Krymu i antyrosyjskich sankcji”

Posted by Marucha w dniu 2016-05-18 (Środa)

18 maja o godzinie 14:30 czasu środkowoeuropejskiego regionalny parlament regionu Veneto będzie głosował nad rezolucją w sprawie uznania Krymu za część Federacji Rosyjskiej oraz zniesieniem sankcji wobec Rosji.

W przypadku przyjęcia przez deputowanych, na co mają nadzieję zwolennicy inicjatywy, region Veneto (Wenecja Euganejska) może stać się pierwszym regionem w Europie, który uznał autonomię Krymu. Autor tej rezolucji, deputowany Stefano Valdegamberi, przedstawił agencji Sputnik Italia powody, które skłoniły go do wysunięcia takiej inicjatywy:

– Społeczeństwo, a zwłaszcza liczne społeczności biznesowe, prosi mnie, aby poruszyć kwestię tych absurdalnych sankcji. Mieszkańcy regionu Veneto nie rozumieją tych wszystkich roszczeń społeczności międzynarodowej. Znam osobiście wielu eksporterów, którzy współpracowali z Federacją Rosyjską, a teraz znaleźli się w trudnej sytuacji. Moim zdaniem nie ma żadnego uzasadnionego powodu, aby Europa stosowała takie sankcje.

Sam byłem na Krymie i wyraźnie widziałem dążenie Krymu do samostanowienia, a on ma do tego prawo, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że również wcześniej ich parlament przytłaczającą większością głosował za niepodległością Republiki Krymu, a naród w referendum potwierdził tę decyzję.

Nie rozumiem, dlaczego Europa nie ustępuje i trwa w absolutnie błędnej decyzji. W odniesieniu do innych podobnych sytuacji, na przykład w porównaniu z Kosowem, to tam było zupełnie inaczej. Dlatego nie znajdujemy motywów, dla których powinny obowiązywać finansowe sankcje wobec Federacji Rosyjskiej i w konsekwencji embargo na eksport naszych towarów. Uważam, że UE popełnia ogromny strategiczny błąd, ponieważ Rosja powinna być częścią Europy. [Z tym, że Rosja ma dupie, czy jakieś pierdoły unijne „uznają ją” za część Europy, czy nie. – admin]

– Ta rezolucja może uzyskać wystarczającą liczbę głosów w parlamencie regionalnym. Jednocześnie popierają ją wszystkie partie większości — Liga Północna, Lista Zaia, Forza Italia i inne. Obecnie mamy głosy 25 regionalnych deputowanych. Jestem pewny, że otrzymamy wsparcie także części opozycji. Dlatego jestem bardzo optymistyczne nastawiony do tego głosowania, ponieważ tę inicjatywę wspiera ludność regionu Veneto i jest to najwyższy czas, aby ktoś przerwał milczenie na temat tej sytuacji, która aktualnie panuje we Włoszech.

Ponosimy duże straty. Tylko w ciągu roku region Veneto stracił ponad 600 mln euro z powodu spadku eksportu do Rosji. Ponadto możemy również zaobserwować spadek cen mleka, serów i owoców, spowodowany embargiem.

W przypadku pozytywnego wyniku głosowania w środę zaczniemy działać. Chcemy zacząć od dołu, z poziomu regionalnego, aby następnie wyjść na szczebel krajowy i europejski. Moim życzeniem jest to, aby nasza rezolucja otrzymała aprobatę i poparcie krajowego rządu w tym, aby w czerwcu polityka sankcji została zrewidowana, biorąc pod uwagę nasz protest — protest regionu Veneto przeciwko błędnym decyzjom UE.

I nasza rezolucja będzie miała znaczenie nie tylko symboliczne, ponieważ po głosowaniu wraz ze Stowarzyszeniem Włochy-Rosja rozpoczynamy zbieranie podpisów przedstawicieli biznesu, kultury i społeczeństwa obywatelskiego przeciwko antyrosyjskim sankcjom. Planujemy utworzenie komitetu ds. walki z sankcjami i będziemy działali na rzecz zniesienia tej absurdalnej decyzji.

http://pl.sputniknews.com

Komentarze 2 do “Valdegamberi: „Nastał czas, aby przerwać milczenie wokół Krymu i antyrosyjskich sankcji””

 1. Edward said

  O jakim samostanowieniu Krymu ten czlowiek opowiada?Krym byl I bedzie
  integralna czescia Rosji – na Krymie (Chorson) Rosja przyjmowala chrzest.
  Chazarstwo (zydostwo) probuje roznych sztuczek aby swiat wykiwac bo
  Krym dla nich jest waznym miejscem strategicznym.To zydowska Turcja
  (mlodoturcy) stworzyla zydowskich Tatarow ktorzy dlugi czas terroryzowali
  miedzy innymi Polske I Rosje niosac w swoich napasciach nieopisane
  zbrodnie za ktore powinni stanac przed trybunalem miedzynarodowym.

 2. Ehze said

  Ciekawe:
  USA wyrwaly NA SILE Kosowo Serbii i jakos nikt nie ma z tym problemu.
  Kosowo JEST INTEGRALNA czescia Serbii od zawsze.
  Jakies miedzynarodowe protesty na ten temat?
  Nie widac, nie slychac.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: