Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Czy NATO będzie pacyfikować w Polsce protesty?

Posted by Marucha w dniu 2016-05-20 (Piątek)

Zapowiedzi dotyczące zbliżającego się lipcowego szczytu NATO w Warszawie zaczynają wyraźnie wskazywać, że celem sojuszu jest dziś przede wszystkim zastosowanie militarnego szantażu w celu niedopuszczenia do pojawienia się ruchów społecznych domagających się wyzwolenia Europy spod kurateli Stanów Zjednoczonych.

Jak można sądzić, nieopatrznie wypowiedziane w „Financial Times” słowa jednego z wyższych dowódców Wojska Polskiego pokazują, jakich decyzji można oczekiwać latem.

Są to decyzje całkowicie podważające nie tylko suwerenność Warszawy w dziedzinie polityki zagranicznej, ale także wyraźnie mówiące o tym, że od tej chwili NATO ma stać się żandarmem gotowym do udziału w pacyfikowaniu ewentualnych protestów społecznych, czy do ingerowania w sprawy polskiej polityki wewnętrznej.

Odkrywające faktyczne intencje ostatnich decyzji i planów Sojuszu zdania wypowiedział, szczerze i po wojskowemu, gen. bryg. Krzysztof Król, dowódca Brygady Wsparcia Dowodzenia Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego.

Rzecz dotyczyła forsowanej od kilku lat przez Amerykanów koncepcji tzw. szpicy NATO, wytęsknionej przez polskich polityków rządu poprzedniego i obecnego. Oddajmy głos generałowi: „VJTF (ang. Very High Readiness Joint Task Force) działać będzie w ramach zadań określonych w art. 4 (Traktatu Północnoatlantyckiego – przyp. MP)”.

Art. 4 mówi o współdziałaniu i konsultacjach państw członkowskich nie mających związku z opisywaną w art. 5 agresją zbrojną przeciwko któremukolwiek z nich, lecz dotyczących subiektywnego odczucia zagrożeń pozamilitarnych. O jakie przypadki chodzi? Gen. Król nie pozostawia wątpliwości: o wszystkie. „Opracowany plan dotyczy reagowania na zagrożenia hybrydowe na naszym terenie operacyjnym. Plany zależne będą od rozwoju sytuacji” – mówi „Financial Times”.

Pojęcie wojny hybrydowej czy działań hybrydowych zrobiło zawrotną karierę jako określenie działań Rosji po przewrocie 2014 roku na Ukrainie. Co ciekawe, nie doczekało się ono do tej pory jednoznacznej interpretacji naukowej, a różni autorzy i eksperci w rozmaity sposób definiują jego zakres. W „Financial Times” czytamy, że szpica NATO podjąć może działania w przypadku destabilizacji sytuacji wewnętrznej danego kraju, spowodowanej na przykład… protestami społecznymi.

Co to oznacza w praktyce? Każde zaburzenia wewnętrzne mogą zostać potraktowane i przedstawione przez rodzimych i amerykańskich spiskologów, jako część działań w ramach mgliście definiowanej wojny hybrydowej. Może się na przykład okazać, że takimi „działaniami hybrydowymi” są protesty przeciwko skutkom popieranej przez polski rząd umowy TTIP. Może się okazać, że „wojną hybrydową” będą protesty Polaków po popełnieniu przestępstwa przez żołnierzy US Army mających stacjonować w Polsce.

Chora wyobraźnia Antoniego Macierewicza może podsunąć dziesiątki różnych teorii – przecież obecny minister obrony jest na tyle oderwany od zdrowego rozsądku, że stwierdził właśnie, iż Radosław Sikorski, inny proamerykański jastrząb, działał na rzecz… Moskwy.

Niepokoje społeczne, protesty, strajki, próby podejmowania niezależnych od establishmentu działań informacyjnych, żądanie przejrzystości polityki obronnej i zagranicznej władz polskich – wszystko to może stanowić pretekst do takiego czy innego uruchomienia doradców z NATO (czytaj głównie z USA), którzy ochoczo okażą bratnią pomoc podporządkowanym sobie jednostkom i służbom polskim.

W tej sytuacji pozostaje tylko liczyć na to, że ich oficerowie i funkcjonariusze nie zechcą pozostawać z amerykańskimi nadzorcami w stosunku oralnym (barwne wyrażenie wspomnianego Sikorskiego), przypomną sobie o godności polskiego munduru i odprawią mających „strzec naszego bezpieczeństwa” reprezentantów obcych interesów daleko, za Ocean Atlantycki.

Tymczasem pozostaje nam jedno: głośno protestować i wszelkimi zgodnymi z prawem sposobami blokować realizację planów, które NATO ogłosi w lipcu w Warszawie. Warto też organizować ruch społeczny na rzecz wystąpienia Polski z tego paktu, jako warunku odzyskania elementarnej suwerenności państwowej i faktycznego poczucia bezpieczeństwa.

Mateusz Piskorski
http://mateuszpiskorski.blog.onet.pl

Komentarzy 18 do “Czy NATO będzie pacyfikować w Polsce protesty?”

 1. Dictum said

  Najazdy niemieckie, potopy szwedzkie, zabory, okupacja niemiecka, niewola sowiecka, ubezwłasnowolnienie unijne i teraz okupacja wojskowa amerykańska – ile tego jeszcze na tę nieszczęsną naszą ziemie, cholera jasna!

 2. revers said

  Im wiecej baz, wystarczy jedna baza w Zydziszewie/Redziszewie tym wiecej akcji kontr anty NATOwskich, podobne zorganizowane akcje odparto we Wloszech, nie ma sily na NATO-gnoskow, chyba ze jadrowe wiazania uranowcow by puscily..

  Juz prewencje robi sie zatrzymano wielu dzialaczy o ile zatrzymanai dzialaczy komunistycznych mozna zrozumiec, o tyle zarzymania Zmiany i jednoczesne Inside Joby we Wroclawiu juz nie tj. Bomba w Autobusie na wysokosci ul.Kosciuszki 8, czy smierc zakutego do bramy wroclawiana na Rynku Wroclawskim, juz nie bez refleksji.

 3. kojak said

  Nie od dzis wiadamo ze te NATO a USA szczegolnie ma zdecydowanie otworzyc ogioen z broni palenj jesli polskie byl;o smie wirzgac i tyle ! Nie sa pewni czy polskie wojsko na to stac ! Musi Ktos pilnowac dobytku rozkradzionego0 przez amerykanskich zbrodniarzy bandytow i zlodzieji

 4. Mickiewicz said

  Tu wszystko jest możliwe, każdy scenariusz, w tym baranim społeczeństwie.

 5. Uliczny Obserwator said

  Uważajcie na kanał YT IdzPodPrad – protestancki pastor P. Chojecki (mason?) + Marian Kowalski (niby narodowiec). +++
  To agenturalna mąci-woda prożydowska i proamerykańska, parasol ochronny nad żydami.
  Dużo populistycznych chrześcijańsko-patriotycznych haseł (wabików), ale manipulacje w istotnych tematach, odwracanie uwagi, ślizganie się, judzenie i szczucie Polakow. Wspierają ustawy 1066 i TTIP, milczą w temacie wykupu ziemi polskiej przez żydów (gminy wyz.).
  Cenzurują, kasują komentarze, banują konta – zgodnie z zasadą hipokryty pastora „Polacy mają prawo znać prawdę”.

 6. witek said

  Zaraz po słowach
  Niech będzie pochwalony (…)
  Macierewicz domaga się STAŁYCH baz NATO
  Proszę obejrzeć i odpowiedzieć sobie na pytanie:
  – czy Radio M. na pewno jest ” katolickim głosem w twoim domu”
  – czy stało się psem wojny. A może raczej, kundlem.
  I tak katolicki naród kolejny raz zezwala na profanację swojej Królowej.
  Z tą róznicą że nie w klapie marynary, a na obroży raczej.
  Tfu!

 7. osoba prywatna said

  19.05.2016, WARSZAWA: KONFERENCJA PARTII ZMIANA – A JEDNAK „DEMOKRACJA” W III RP JEST ZAGROŻONA !

  19.05.2016 – Konferencja prasowa po napadzie ABW na biuro Zmiany

 8. osoba prywatna said

 9. RomanK said

 10. Policja jest podporządkowana rządowi. Rząd jest podporządkowany NATO. Więc po kiego NATO ma otwarcie pacyfikować protesty tubylców? 🙂

 11. Wiem co mówię said

  NATO, to żydo-chazarska pięść, która ma trzymać goi w garści. Składa się zaś z międzynarodowych mend i degeneratów, którym wszystko jedno kogo mają zabijać. To prostactwo na usługach żydo-chazarstwe. Gówno w mundurach.

 12. revers said

  re9

  Pojawila sie informacja na facebooku o impeachmencie prezydenta Obama, cops jak 5 miesiecy przed wyborami brzmi jak fake, chyba ze NWO i neoconii znowu przyspieszaja.

  A Trump im blizej wyborów tym bardziej ant rosyjsk, ostatnio w publicznych wystapieniach wyrazal sie o natychmiastowym zestrzeleniu rosyjskich samolotow. nie cywilnych.

 13. Wiem co mówię said

  Zlikwidować trzeba dokładnie żydostwo i wtedy Świat dopiero odetchnie. Jak to bydło będzie przy żłobach nigdy nie będzie ani pokoju ani spokoju na Świecie.

 14. revers said

  NAO bedzie nie tylko pacyfikowac, ale jak ich ISISmani nawet rozpusczac w cieklym azocie jak to czynia ich podopieczni ISISmani w Iraku.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,ISIS-dokonalo-potwornej-egzekucji-szpiegow,wid,18339133,wiadomosc.html?ticaid=1170c0

  Sladu nie zostanie po przeciwniku syjonistow i globalistow.

 15. Wiem co mówię said

  Panie Nadirze. To nie Amerykanie rządzą Ameryką tylko żydo-chazaria. Poza tym Ameryka to zbieranina różnych narodów. NATO to zbieranina znowu degeneratów z całego świata. Ponerologia się kłania. Ameryka to żaden naród. Dlatego żydki chazarskie tam pływają, bo mętnie i multikultowo, no i łatwo się temu bydłu schować.

 16. NICK said

  Tytuł.
  Będzie.
  Jutro?
  Pojutrze?

 17. Boydar said

  Panie Revers, już drugi raz smęcisz Pan o tym ciekłym azocie. W ciekłym azocie to Terminator się destruował, nie na długo zresztą. Panu chodzi o HNO3. Tak było podane w notce, bez względu na ile była prawdziwa.

 18. Piskorz said

  re 6. Panie Antoni, pardon, Izaaku Singer…streszczaj się..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: