Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (48 – …
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Naszym Wzorem Janusz… o Wolne tematy (48 – …
  bardzo o Wielka rozgrywka
  Marucha o Tożsamość Ukrainy
  Boydar o Strzelanina w Uvalde a dostęp…
  NC o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Kojak o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Emilian58 o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Marcin o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  Kojak o Rosja nakazuje Agencji Żydowsk…
  Kojak o Meyssan: agonia Zachodu
  Boydar o Wydalenie 70 pracowników rosyj…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Hipokryzja Niemców! Oficjalnie popierają sankcję na Rosję. Pod stołem robią z Moskwą gigantyczne interesy.

Posted by Marucha w dniu 2016-05-20 (Piątek)

Pomimo sankcji gospodarczych nałożonych na Rosję po agresji na wschodnią Ukrainę i Krym, rząd w Berlinie aktywnie wspiera wielomiliardowe interesy z Rosją w sektorze energetycznym. Niemieckie spółki (Wintershall, BASF, E.on) realizują wraz z Rosjanami gigantyczne kontrakty, które mają wpływ na gospodarki obu krajów. Po czym kanclerz Angela Merkel wychodzi na forum UE i głośno popiera nałożone na Rosję sankcje w związku z agresją na Ukrainie. Hipokryzja LEVEL HARD!

Politycy z Niemiec często oskarżają Polskę o sprzyjanie Putinowi. Dowodem na to ma być np. niechęć polskiego rządu wobec planów przyjmowania islamskich imigrantów na masową skalę oraz brak automatycznego akceptowania wszystkich decyzji podejmowanych przez Brukselę.

Powiem krótko – niech się pukną w głowę i odpowiedzą sobie na trzy proste pytania: kto przez ostatnie lata realizował gigantyczne kontrakty biznesowe z Putinem? Kto zgodził się na budowę Nord Streamu? Kto sprzeciwiał rozlokowaniu wojsk NATO w Polsce? Odpowiedź na każde z tych pytań jest oczywista – to Niemcy swoimi decyzjami wspierali reżim [sic! – admin] Putina, tak jak żaden inny naród w Europie.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2014 r. (już po aneksji Krymu przez Rosję) doszło w Moskwie do zamkniętego spotkania przedstawicieli niemieckiego biznesu z rosyjskimi władzami. Ogólnikowe oficjalne komunikaty głosiły wówczas, że „doszło do wymiany poglądów na temat stanu i perspektyw współpracy dwustronnej w sferze handlu i inwestycji, zaś minister Ławrow przestawiło rosyjską ocenę stosunków z Ukrainą, Niemcami, Unią i NATO”.

W praktyce mogło dojść do nowego paktu Ribbentrop-Mołotow w wersji gospodarczej. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele największych niemieckich firm, które prowadzą swoje biznesy w Rosji, m.in.: Siemensa, Daimlera, Metro AG czy Winterhall Holding (na terytorium Rosji działa obecnie około 5000 niemieckich firm). Po stronie rosyjskiej zasiedli m.in. wicepremier Igor Szuwałow i szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow.

Na realne efekty powyższego spotkania nie trzeba było długo czekać. Niemcy – wbrew Polsce i innym państwom Europy Środkowo-Wschodniej – zgodziły się na rozpoczęcie budowy drugiej nitki gazociągu Nord Stream. Posypały się także nowe, warte grube miliardy euro kontrakty biznesowe. Wisienką na torcie był sprzeciw rządu federalnego w Berlinie w/s rozmieszczenia na terytorium Polski wojsk i infrastruktury NATO…

Niemcy wznowiły swój polityczno-gospodarczy taniec z Moskwą. Historia uczy, że podobne alianse z przeszłości kończyły się dla nas tragicznie. Miliony Polaków musiało zginąć, dostać się do niewoli lub zostać wysiedlona, gdy Berlin z Moskwą odnajdywały wspólny język. Czy tym razem będzie podobnie?

http://niewygodne.info.pl

Niemcy postępują zgodnie z własnymi interesami, o co trudno mieć do nich pretensje. Najwidoczniej dla nich „reżym” Putina nie jest aż takim reżymem, jak dla obłąkanych przywódców politycznych III RP, które raczej zrobią  z Polski pustynię nuklearną, niż pójdą „w taniec” z Rosją.
Admin

Komentarzy 18 do “Hipokryzja Niemców! Oficjalnie popierają sankcję na Rosję. Pod stołem robią z Moskwą gigantyczne interesy.”

 1. Zerohero said

  Ten tekst jest na poziomie przygłupa.

  „nałożonych na Rosję po agresji na wschodnią Ukrainę i Krym”

  Proponuję porównać tę „agresję” np. z wojną w Iraku. Zwłaszcza „agresję” na Krym, gdzie zginęły 2 osoby (w Iraku 2 miliony) a którego ludność w zdecydowanej większości chciała przyłączenia do Rosji. W ogóle używanie słowa „agresja” cechuje teksty propagandowe. To słowo czysto emocjonalne. Zauważmy, że USA wg. zachodniej propagandy nie dokonało nigdy żadnej agresji a tylko „misje pokojowe”. To też zwrot propagandowy.

  Kto sprzeciwiał rozlokowaniu wojsk NATO w Polsce

  a to jakaś zbrodnia? Polacy (niewielu ich zostało) też się sprzeciwiają. Jest to niepotrzebna eskalacja napięć a z punktu widzenia Polaków okupacja przez obce wojska.

  W praktyce mogło dojść do nowego paktu Ribbentrop-Mołotow w wersji gospodarczej.

  Po czym poznać ćwierćinteligenta? Po tym, że zna elementarną historię (tym się różni od prostaczka), ale jej nie rozumie. Fraza „pakt Ribbentrop-Mołotow” działa jako pusty epitet uruchamiający negatywne skojarzenia. Jeśli jakiś potępieniec chce wojny z Rosją, to każdy NORMALNY kraj handlujący z Rosją oskarży o zbrodnie. Zauważmy, że autor oczywiście nie zadaje sobie trudu by wyjaśnić na czym w tym przypadku miałoby polegać szkodzenie Polsce. Zapewne złowrogość frazy „pakt Ribbentrop-Mołotow” powinna wystarczyć. Jak to z ćwierćinteligentami bywa. Puste hasła bez rozumienia. PS: w tym czasie grozi nam koszmarny TTIP, a koszałek z Niewygodne.info woli tropić urojone „pakty” niemiecko-rosyjskie.

  Niemcy – wbrew Polsce i innym państwom Europy Środkowo-Wschodniej – zgodziły się na rozpoczęcie budowy drugiej nitki gazociągu Nord Stream. P

  Nie wbrew krajom Europy Środkowo-Wschodniej, ale wbrew USA, które chcą całkowicie uzależnić Europę od swoich dostaw, odciąć do surowców z Rosji i osłabić Rosję. USA uznały NS za zagrażający swojemu bezpieczeństwu. Czy to nie dziwne? Polska to pionek USA. Polska nie zgadzała się na budowę gazociągu przez swoje terytorium, a teraz nie zgadza się na Nord Stream. Czy Polska coś na tym gazociągu traci? Nie. Tracą USA. W Polsce USA nakręcają bezmózgą histerię. Zapytaj przygłupa czemu jest przeciw temu gazociągowi, to powie „bo reżim Putina”. Jak ktoś ja govvno w głowie, to używa takiej govvnianej argumentacji.

  Historia uczy, że podobne alianse z przeszłości kończyły się dla nas tragicznie.

  G cię uczy historia. Historia uczy, że powinniśmy aktywnie wejść do tego aliansu i rozgrywać swoje interesy a nie wiecznie szarpać się z dwoma sąsiadami. Polska NIGDY nie będzie silniejsza ani do Niemiec ani od Rosji. Trzeba po prostu ten fakt zaakceptować zamiast modlić się o wieczną wojnę między Niemcami i Rosją albo totalne zniszczenie tych krajów. Nawiasem mówiąc w latach 1914-1918 i 1939-1945 Polska poniosła najgorsze straty w nowożytnej historii. Czyli na wojnie Niemiec z Rosja możemy sporo stracić. Jest to oczywiste dla każdego mającego mózg zamiast żydojankeskiego govvna.

  Dowodem na to ma być np. niechęć polskiego rządu wobec planów przyjmowania islamskich imigrantów na masową skalę oraz brak automatycznego akceptowania wszystkich decyzji podejmowanych przez Brukselę.

  Autor potyka się o zniewolenie Polski przez Brukselę (kwoty uchodźców), ale wstaje i idzie dalej upatrując zagrożenia w „reżimie Putina”. Czy trzeba większych dowodów na jego głupotę oraz pokrętną naturę?

 2. revers said

  Normalne, pragmatyzm a w stanach co robia firmy naftowe? w doopie maja sankcje Obamy i na morzu Barensa na styku Alaski i kamczatki wydobywaja razem w spólkach rope.

 3. Re Admin:

  W istocie, Niemcy postępują zgodnie z własnymi interesami, o co trudno mieć do nich pretensje.
  Tak jak bliskie prawdy wydaje się stwierdzenie, że „Polacy postępują niezgodnie z własnymi interesami, o co należy mieć do nich pretensje”.

  Jednocześnie prawdziwa jest obserwacja, że niemiecka hipokryzja wobec Polski (wciąż na usługach ich „chwalebnie” sprawnej polityki) osiąga szczyty. Naszą odpowiedzią jest napinanie antyrosyjskiej smyczy i potulne wobec zleceniodawców, nieprzytomne obszczekiwanie Rosji, co u Rosjan wywołuje w najlepszym razie wzruszenie ramion, a po stronie niemieckiej szyderczy rechot, chytrze połączony z dbaniem o poprawny europejsko-humanitarny wizerunek nawet w Watykanie (patrz np. notatka „Niemcy dali, a papież wziął”, w ostatnim 36 numerze „Bieżących”).

 4. Zerohero said

  PS. Co do tych baz NATO. Niemcy są członkiem NATO i powinny mieć prawo do wyrażania sprzeciwu jak każdy inny członek tego paktu. Przynajmniej w teorii. Niestety, Polacy mają mentalność kundli i życzenia USA przyjmują bezkrytycznie i bez refleksji. Słowo NIE powiedziane Ameryce jest dla Polaka świętokradztwem.

 5. RomanK said

  ad Zerohero…….nic dodac:-)))))

 6. RomanK said

  Zwracam uwage na slownictwo tego mondrego inaczej:-)))
  ” po anksji Krymu”.
  Oczywistosc najoczywistniejsza.. Cup d’etat w Kijowie nei bylo, Majdan to rzadowa impreza, Nei bylo Secesji Krymu i Wschodnich regionow..nei bylo wojny ze separatystanmi kozackimi….
  panei ADMINIE…ja wiem ze intelektualizduf ci u nas dostatek….

 7. Tamtaki said

  Sprzedaja do Rosji kupione tanio w Polsce jablka?

 8. kail1410 said

  „Strategiczne partnerstwo” przetrwało próbę desantu.

 9. snag said

  Rozpuszczalnik @ 3 ,…

  Pieprzysz – Polakow nikt nie zaciagnal na sile do urn wyborczych, sami poszli i nie pierwszy raz poderzneli galaz na ktorej siedza.

  Wybory w ktorych nie ma wyboru mozna bojkotowac ,…

 10. Re 9 (Snag)

  Jedno z dwojga – albo Snag nie umie czytać ze zrozumieniem, albo odpowiada komu innemu.
  W dodatku dobrze wychowany.

 11. Boydar said

  Istotnie, związku (9)-(3) trudno się doszukać; może Pan Gajowy coś wykopał w międzyczasie. Ale sama myśl jest słuszna.

 12. Marucha said

  Re 11:
  Związek między #3 a repliką #9 jest praktycznie żaden, co stwierdzam ex cathedra.

  Skądinąd uwagę Snaga o wyborach w Polsce można co najmniej równie dobrze odnieść do wyborów w USA czy w niemal jakimkolwiek innym kraju z obrębu tzw. cywilizacji zachodniej. Nigdzie nie rządzą prawi, uczciwi, szlachetni ludzie. Gdzie się rozejrzeć – same kurwy i złodzieje. Wyjątki są nieliczne.

 13. snag said

  Marucha – 12 ,…

  Nie kwestionuje panskiego spostrzerzenia, nawiazuje sytuacji do w Stanach gdzie w przeciwienstwie do Polakow nikt nie wini innych narodow za burdel kreowany przez podporzadkowanych corporacjom i pewnego lobby politykow ,….

  Ba, jesli Trump wygra wbrew naciskom i establishmentu to znaczy ze cos w Stanach sie dzieje czego nie moge powiedziec o wykastrowanych ‚Dynastia’ Polakach ,…

  Spojrzcie obiektywnie w lustro i przestancie winic innych za wlasne wady i niedociagniecia ,…

  Rozbrajające… tylko tego brakowało, żeby amerykańskie kurwy i bandyci zaczęli winić innych za burdel, jaki nieustannie, od chyba 70 lat, wywołują na całym świecie.
  A mnie prędzej ch… na czole wyrośnie, niż Trump „uratuje” USA.
  Admin

 14. snag said

  Gdzie ja napisalem ze Trump uratuje USA ? Napisalem tylko ze w przeciwienstwie do Polakow Amerykanie przecieraja oczy poza tym poczekamy, zobaczymy ,…

  A tak na marginesie to wytykanie palcem i obciazanie wina innych za wlasne wady to przeflancowana zydowska domena ,…

  Dzisiejszy swiat olewa sissies ,…

  https://pl.glosbe.com/en/pl/sissy

  ——
  Właśnie.
  Nie kto inny, tylko amerykanie obciążają cały świat winą za to, że a to ropa leży na niewłaściwym terenie, a to demokracja nie taka jak chuje z Waszyngtonu by sobie życzyli, a to że Rosja przesuwa wojsko wewnątrz własnych granic…
  Admin

 15. snag said

  P. Admin

  Tozmawiamy o amerykanskich gajowkowiczach a nie establiszmencie – Tutaj w wytykanie palcem oprocz zydow nikt sie nie bawi bo nie znajdzie wspolczucia ani zrozumienia, co tu sie liczy to inicjatywa i an ‚american know how’ ,…

  Tylko brakowało, żeby te ku*wy zwalały na innych swoje zbrodnie.
  Pierdol się, chuju.
  Admin

 16. snag said

  Admin @ 14 ,…

  Gdyby OPEC nie obnizyl cen ropy Stany byly by samowystarczalne bo maja wiecej ropy i gazu lupkowego niz potrzebuja poza tym nie rozumie pan kapitalizmu bo np. sprzedajac rope Alaski Japoncom czy Korei i import z B. Wschodu i Wenezueli czy Mexyku jest bardziej oplacalny.

  Poza tym nie na temat bo rozmawiamy o six-pack-joe a nie elicie Washington DC ,…

  Może i ja czegoś nie rozumiem, ale – z całym szacunkiem – nie od Pana będę się uczył ekonomii, historii, polityki etc.
  Admin

 17. snag said

  Admin @ 15 ,…

  Od rzeczy – i wyglada ze noc na kanapie ? ,…

 18. NICK said

  Tytuł.
  Skąd my to znamy?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: