Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Naszym Wzorem Janusz… o Wolne tematy (48 – …
  bardzo o Wielka rozgrywka
  Marucha o Tożsamość Ukrainy
  Boydar o Strzelanina w Uvalde a dostęp…
  NC o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Kojak o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Boydar o Tożsamość Ukrainy
  Emilian58 o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Marcin o Polskie firmy miałyby brać udz…
  Zenon_K o Wolne tematy (48 – …
  Kojak o Rosja nakazuje Agencji Żydowsk…
  Kojak o Meyssan: agonia Zachodu
  Boydar o Wydalenie 70 pracowników rosyj…
  maxi o Meyssan: agonia Zachodu
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Rosyjski ekspert o oświadczeniu Dudy na temat Rosji: Na razie za słowami nie idą działania

Posted by Marucha w dniu 2016-05-20 (Piątek)

Prezydent Andrzej Duda opowiedział się przeciwko „zimnej wojnie” między NATO i Rosją. Taka retoryka nie jest charakterystyczna dla polskiego przywództwa, ale nie jest ona też zaskoczeniem, powiedział w wywiadzie dla radia Sputnik ekspert Jurij Borisenok.

Andrzej Duda powiedział, że jego kraj nie jest zainteresowany „zimną wojną” między NATO a Rosją. „Nie zamierzamy izolować Rosji” — powiedział. „Potrzebujemy skoncentrowanego dialogu, aby zmniejszyć ryzyko błędu, uniknąć konfliktów i zwiększyć przewidywalność w naszych stosunkach” — powiedział Duda podczas wizyty we Włoszech.

Zdaniem prezydenta współdziałanie z Moskwą „nie powinno w żaden sposób wpływać” na porozumienia wewnątrz NATO w kwestii wspólnej obrony. Ale dialog powinien być oparty „na zasadach prawa międzynarodowego i poszanowania integralności terytorialnej wszystkich państw”.

Według profesora Katedry Historii Południowych i Zachodnich Słowian MGU Jurija Borisenko od chwili dojścia do władzy partii „Prawo i Sprawiedliwość” taka retoryka nie jest charakterystyczna dla polskiego przywództwa, ale jednak czasem się pojawia.

Polska nie bardzo chce występować jako indywidualny przedsiębiorczy przewodnik stanowiska, zgodnie z którym to od Rosji pochodzą wszystkie zagrożenia na świecie. Tym bardziej oświadczenie zabrzmiało w trakcie wizyty Andrzeja Dudy we Włoszech. A jak wiadomo, oficjalne stanowisko Rzymu w tej kwestii jest nieco inne od nieokiełznanej zachodniej wersji.

Ale pozycja Warszawy, w szczególności w kwestii oceny konfliktu w południowo-wschodniej części Ukrainy, nie ulega zmianie. Chociaż, oczywiście, Warszawa ma możliwość wykazania pewnej inicjatywy w celu poprawy stosunków z Moskwą — pójść drogą, którą podążają bliskie im pod względem ideologii władze Węgier. Ale na razie za słowami oficjalnej Warszawy nie widać żadnych działań” — zaznaczył ekspert.

Przypomniał on, że w ubiegłym tygodniu w Polsce rozpoczęła się budowa bazy obrony antyrakietowej USA.

„Jest to poważny punkt, który pokazuje stopień niezależności warszawskich władz. Ponieważ w zasadzie to nie jest ich inicjatywa, lecz kontynuacja tych działań, które Stany Zjednoczone starają się wdrożyć. Andrzej Duda doskonale zdaje sobie sprawę, że ta baza nie cieszy się wśród Polaków zbytnią popularnością. Większość społeczeństwa Niemiec, na przykład, zupełnie nie czuje zagrożenia ze strony Rosji. Myślę, że także w Polsce większość mieszkańców nie zawsze ma zaufanie do tej propagandy i historia z bazą jeszcze huknie również w polityce wewnętrznej Polski” — stwierdził Jurij Borisenok.

http://pl.sputniknews.com

Komentarzy 25 do “Rosyjski ekspert o oświadczeniu Dudy na temat Rosji: Na razie za słowami nie idą działania”

 1. JerzyS said

  Może w Redzikowie powstanie
  wspólna baza natowsko – rosyjska
  przeciw zagrożeniom z Iranu i Korei Północnej

  … i Mandżurii…
  Admin

 2. Zerohero said

  Nic się nie zmieniło. Czytajcie między wierszami. Andrzej Duda – fanatyk syjonistyczny gardzący prawem międzynarodowym w kwestii Kosowa, puczu na majdanie, Iraku, a także elementarną przyzwoitością (poparcie dla bestialstw neobanderowców, sprzeciw wobec Palestyny) powiedział, że chce dobrze, ale Rosja nie pozwala:

  ALE dialog powinien być oparty „na zasadach prawa międzynarodowego i poszanowania integralności terytorialnej wszystkich państw”.

  Zawsze będzie można wsadzić takie „ALE” i powiedzieć, że chciało się dobrze, ale tamci są tacy źli, że wszystko zepsuli. np. „chcemy pokoju z Rosją, ALE kwestia Czeczenii”, „szanujemy Rosjan, ALE kwestia swobód demokratycznych”, „chcemy zniesienia sankcji, ale bezsensowny sprzeciw Rosji wobec GMO…”

  To zawsze będzie ich wina! Marionetkowy prezydencik III RP sam ostentacyjnie łamie prawo międzynarodowe niszcząc przy tym całe narody, a rozlicza Rosję z bzdetów typu Krym. Czy w Rosji karcono Polskę za łamanie prawa miedzynarodowego? Nie. Duda chce wojny, ponieważ przy każdej okazji szarpie Rosjan za nogawkę. Powiedziałbym, że to taka wyższa szkoła dyplomacji rodem z USraelskiego kibuca:

  Narzygać komuś na płaszcz i powiedzieć: co się gapisz obrzygańcu? K..wsko pojednawcze gesty.

 3. anonim said

  Punktem bez powrotu będzie zainstalowanie w tej bazie GBI…jeśli do tego dopuścimy to pretensje o grzybobranie możemy mieć tylko do siebie.

 4. leśnik said

  Sputnik wyciął z wypowiedzi to co chciał. W rzeczywistości to żaden gest pojednawczy tylko hucpa i seria bezczelnych jak zwykle kłamstw:
  .http://wiadomosci.onet.pl/swiat/prezydent-andrzej-duda-w-akademii-obrony-nato/rqyk24

 5. leśnik said

  Proszę poczytać komentarze pod artykułem. Wszystko co jest warte uwagi w tym ścieku to komentarze pod artykułami.

  Te „komentarze” to jeszcze bardziej śmierdzący ściek.
  Admin

 6. revers said

  ” Polska, która dobrowolnie godzi się na powstawanie amerykańskich baz i więzień CIA na swoim terytorium, stawia się w jednym szeregu z failed states, państwami upadłymi, które są nie tylko pionkiem w amerykańskiej grze interesów, ale i najbardziej żałosnym poletkiem szachownicy.”
  http://xportal.pl/?p=8257

  Duda mógł by za podnużkowy stołek nawet u zwyklego pucybuta w hameryce robić, to jest najlepsza pozycja „polskich elit” i wiekszości jej wybierajacego planktonu wyborczego.

  http://xportal.pl/?p=8257

 7. Wełna said

  Admin (5)

  Panie Gospodarzu, czy Pan je czytał?
  Komentarze na Onecie, dotyczące spraw Rosji są wyjątkowo pozytywne, aż czasami zastanawiam się dlaczego Onet ich nie blokuje.

  Czytałem na Sputniku.
  Admin

 8. kojak said

  Szkoda przywiaZYWAC JAKOLWIOEK WAGEWT DO TEGO ZALGANEGO BEKLOTU TEJ ZENUJACEJ MIERNOTY O NAZWISKU DUDA ! TO PAJAC NA GUMCE ODGRYWAJACY ZALOZNA KOMEDIE ! wIDAC ZE NIE STAC GO ABSOL.UTNIE I TOTALIE NA ZADNA SAMODZIELOSC ! TA KUKLA WYKONUJE TYLKO I TO PROSTACKO PREZSLANE MU INSTRUKCJE ! TOC TO IDIOTYZM CO ON BELKOCZE ! iNSTALUJE PAJAC BAZE W Z RAKIETAMI WYMIERZONYMI ROSJE I MOWI ON O NORMALNYCH SPOSUNKACH Z ROSJA ! ! TOC TO JEST ZWYCZAJNY IDIOTYZM POLACZNY Z OBLEDEM

 9. Zerohero said

  Sputnik jest prowadzony niedbale. Jestem za wolnością słowa i swobodą komentowania, ale zupełny brak moderacji oznacza brak szacunku dla czytelnika. np. nie rozumiem po co tolerancja dla chorej psychicznie osoby podpisujacej się Mortadela. Aby napsuć czytelnikom krwi?

  Chyba nie mają personelu.
  Admin

 10. Boydar said

  A po co Pan Gajowy aplikuje nam „polactfo” ? Ale ma Pan rację, ten sputnik ma jakieś wady konstrukcyjne, to widać, słychać i czuć. Podobnie jak niektóre „europejskie instytuty”. I z rosyjskimi konstruktorami nie ma to wiele wspólnego. Inną sprawą jest, że prawdziwy rosyjski konstruktor wiele spraw naprzód uwzględnić potrafi 🙂

 11. leśnik said

  Głos ludu panie Administratorze.
  Rzecz niebagatelna a może kluczowa.
  To co dla pana jest źródłem pogardy dla mnie jest źródłem pociechy.
  Widać wyraźną zmianę świadomości i nastrojów chociażby w stosunku do stanu sprzed roku.
  Ci którzy udzielają się na onecie wykonują dobrą robotę.
  Ja jak zawsze poza bramą bo jak wiadomo zdrowi lekarza nie potrzebują.

 12. Poznać Prawdę said

  Niestety,Polska to nie Niemcy i większość z nas nienawidzi Rosji

 13. Boydar said

  Cóż za szczere wyznanie (11) ! 🙂

 14. MatkaPolka said

  DUDA MALINIAK
  .http://i1.pudelekx.pl/1442be6a11f0a97f367ee8ded6a0bc632666dfe6/comment_jwa4qqr5qxunmhvwjfhx11oq6wv71wzk-jpg

 15. anonim said

  ad.13 Podobieństwo zatrważające…może syn pana Kłosowskiego?

 16. Boydar said

  Syn jak syn, ale przodków wspólnych to mają na bank.

 17. MatkaPolka said

  PiS –Duda

  Nagonka propagandowa na Rosje to główny oręż ogłupiania Polaków –

  Polska ma być kolonią Amerykańsko – Niemiecką pod żydowskim nadzorem, i żadna myśl współpracy z Rosją nie może przyjść Polaków i do głowy. Jeszcze by się dwa narody dogadały i przepędziły niemieckiego i Amerykańskiego Okupanta –

  Dobre stosunki z Rosją i Białorusią to jedyna szansa wyrwania się Polski spod niemieckiej okupacji.

  Można lubić Rosję lub nie – ale Rosje przynajmniej trzeba szanować. To wielka siła gospodarcza, to wielka siła militarna, to wielki potencjalny rynek zbytu i partner handlowy.

  Będąc pod wpływem Rosji Polsce powodziło się znacznie lepiej niż bedąc pod wpływem Niemiec –
  W czasie II wojny światowej Niemcy zrujnowali Polskę, a po wojnie „Rosyjski Okupant” Polskę odbudował.

  Rosja zawsze była czynnikiem stabilizującym w regionie. Niemcy i amerykanie zawsze destabilizują regiony – atakują państwa słowiańskie, chcą je zagarnąć i skolonizować – „Drang nach Osten” to żadna nowość.

  Najlepszy przykład to destabilizacja Ukrainy. „Ukraińcom” zaszczepiono masowo ideologię „bandery”-
  Dokonano zabiegu masowej lobotomii, obracając cały kraj w ruinę. Przywódcy Ukrainy to marionetki

  Okazuje się, że Polakom ŻYD z Manhattanu i PiS zafundował ten sam zabieg lobotomii co Bander owcą – tylko w łagodniejszej wersj – fałszywy nacjonalizm, który w istocie jest antynarodowy i antypaństwowy, nienawiść do Rosji itd. Itp. Banderowska Ukraina zerwała relacje z Rosją i nastąpiła zapaść gospodarcza kraju. Temu samemu ma służyć Rusofobia w Polsce – zniszczyć kraj.

  W latach 90-tych XX w. Polska, Rosja i cały „Block Wschodni” zostały poddane takim samym procesom rozkładu – rozkradania i zniewalania.
  Rosja obroniła się przed tym rozkładem – Polska nie. Rosja zrobiła konieczne Reformy – i stała się niezależna – Polska nie.

  Polska może odzyskać mocarstwowość tylko przy boku i przy pomocy mocarstwowej Rosji

  PiS – Duda jakoś nie mówi o najważniejszych problemach kraju, a lansuje tematy zastępcze

  PiS – Duda nie mówi najważniejszych sprawach dla państwa i społeczeństwa i nurtujących Polaków: o likwidacji długu państwowego i obywateli, o rabowaniu państwa i społeczeństwa przez obce banki, o transferze miliardów na zachód, o podatkach, o masowej emigracji, o braku tworzenia miejsc pracy,

  Jeśli Polska czuje się zagrożona to Powinna się zbroić, powinna budować przemysł zbrojeniowy, powinna wzmacniać armie – Polska jest w NATO i Wojsko Polskie jest wojskiem NATO – na terytorium Polski nie potrzebujemy obcych wojsk – USA i Bundeswehry – poza wszystkim – Konstytucja RP tego zabrania – (no to jak to ma być z tym przestrzeganiem prawa )

  Jeśli USA chce wojny z Rosją – to najlepiej na terytorium USA ,a nie na terytorium Polski.
  Czy Duda pytał społeczeństwo czy chcą wojny w interesie USA na terytorium Polski?

  Taka to Duda- Obłuda – powinien za-Dudać na latarni

 18. Marucha said

  Re 11:
  Powtarzam, że odniosłem się do komentarzy na Sputniku, nie na Onecie.

 19. MatkaPolka said

  POLSKA I KANADA BĘDĄ ROZMAWIAŁY Z ROSJĄ Z POZYCJI SIŁY

  http://pl.sputniknews.com/polska/20160511/2789934/Polska-Kanada-Rosja.html

  Prezydent Polski Andrzej Duda i premier Kanady Justin Trudeau umówili się, że dialog z Moskwą trzeba prowadzić z pozycji jedności i siły – oznajmił sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
  Według informacji ministra Duda i Trudeau poruszyli także temat szczytu NATO, który odbędzie się w Warszawie w dniach 8-9 lipca.
  Na szczycie Kanada przedstawi opinię o konieczności umocnienia wschodniej flanki NATO oraz o tym, „aby wszyscy sojusznicy wspólnie zareagowali na nowe zagrożenie ze Wschodu” — podkreślił Szczerski.

  Parada Zwycięstwa na Placu Czerwonym 09.05.2016 | HD – Moskwa

 20. MatkaPolka said

  Warszawa 2014.Defilada 15.08.2014. Święto Wojska Polskiego

 21. JO said

  ad.19/20

  Tu widzimy nasz obraz samych……to zestawienie jest wyraziste!

 22. leśnik said

  @Admin
  Tak. Przepraszam jeśli poczuł się pan dotknięty moją odpowiedzią.
  Tak na marginesie – Sputnik mimo że jest nierówny i chyba ostatnio się opuścił jest niewątpliwie portalem informacyjnym, ale komentarze są lepsze pod artykułami na onecie który można nazwać ściekiem.
  Swoją drogą komentarze pod rozmaitymi artykułami wyrastają na jakąś osobną kategorię literacką – nie lubię tego słowa. Nieraz wykazują mistrzowski kunszt i wirtuozerię.
  I niezwykłą celność.

 23. Tamtaki said

  Popatrzmy na to, co sie robi, a nie na to, co sie mowi. Jesli baze beda budowac pare lat, to moze bedzie kolejna zmiana orientacji i rerereset…
  Rosja przejela sporo udzial’ow w firmach wiercacych za gazem czy ropa,
  rubel poszedl w dol plus wieksze udzialy w sprzedazy produkcji sprawiaja, ze zarobki z eksportu liczone w rublach nie pogorszyly sie tak bardzo.
  Duda – ciezka sprawa. Bioroa pod uwage nedze Polski, slabosc gospodarcza, brak wszystkiego co sie liczy na arenie miedzynarodwej ( poza polozeniem geostrategicznym ) PiSki tez male pieski i musza popiskiwac wedlug harmonogramu.
  Dlatego istotne jest co sie robi w gospodarce makro.
  Putin przed oddaniem wladzy Miedwiediewowi tez cienko spiewal. ale polaczyl WSZYSTKIE centra badan lotniczych i sprawil, ze rosyjskie samoloty wojskowe sa dzisiaj najlepsze. Po pokazowce w Syrii sypia sie zamowienia – nawet z Pakistanu! – na sprzet wojskowy.

 24. Nemo said

  @21 Dariusz Kosiur

  Krótko i na temat.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: