Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  NyndrO o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  Greg o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o List otwarty do Prezydenta RP…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (82 – …
  Uhall o List otwarty do Prezydenta RP…
  zen o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  kontra o Wolne tematy (82 – …
  Boydar o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
  kontra o Nauka dowodzi, że rudowłosi po…
  UZA o Dugin: geopolityka wyjaśnia…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 565 obserwujących.

Prezydent podpisał ustawę nadającą obcym wojskom uprawnienia Sił Zbrojnych RP

Posted by Marucha w dniu 2016-05-22 (Niedziela)

Ćwiczenia tzw. szpicy NATO w Polsce.

Sejm poprzedniej kadencji stworzył prawo, zwane ustawą 1066, którego intencja nie jest do końca znana. Nowe zapisy legalizują tak zwaną „bratnią pomoc”, czyli zbrojną interwencję obcych wojsk na terytorium naszego kraju w razie „zagrożenia demokracji”, czy czegoś tam.
Obecne władze, zanim jeszcze zostały władzami, obiecywały zajęcie się tą sprawą i anulowanie skandalicznej ustawy. Zamiast tego mamy nową ustawę, nadającą obcym wojskom uprawnienia identyczne z polskimi siłami zbrojnymi.
Admin

Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zasadach pobytu oraz przemieszczania się wojsk obcych na terytorium Polski – poinformowała Kancelaria Prezydenta. Zakładają m.in. możliwość nadania siłom obcych państw takich samych uprawnień jak te, które przysługują polskiej armii. Decyzje będzie o tym podejmował prezydent na wniosek szefa MON, bez konsultacji z Sejmem.

Ustawa o zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium wprowadza znaczące zmiany. Przede wszystkim, że: „zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium RP w czasie pokoju wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów”.

W zgodzie prezydenta ma zostać określony cel pobytu oraz zakres uprawnień polskich sił zbrojnych przyznanych obcym wojskom na terytorium Polski.

Zgodnie z uzasadnieniem, nowa ustawa ma szczególnie dotyczyć wojsk krajów NATO i UE. Miałyby one wzmacniać polskie siły zbrojne w czasie pokoju. A co więcej, posiadać takie uprawnienia, które przysługują siłom polskim. „Przyjęto, że obce wojska będą mogły mieć przyznane takie uprawnienia, jakie mają Siły Zbrojne RP” – napisano na stronach Prezesa Rady Ministrów.

Zasadnicza rola w całym recesie decyzyjnym zostaje powierzona Prezydentowi RP, który podejmuje decyzję na wniosek ministra obrony narodowej po uprzedniej zgodzie premiera. Tym samym nie jest tu wymagana zgoda Sejmu.

Ułatwienia dla Szpicy NATO

Zdaniem zwolenników nowej ustawy, jej przepisy ułatwiają przyjęcie tzw. szpicy NATO nie tylko w czasie kryzysu, ale także w czasie pokoju. Jako argument przedstawiana jest również konieczność posiadania możliwości odpowiedzi na zagrożenia bezpieczeństwa, polegające na wywoływaniu konfliktów „pozornie wskazujących na ich wewnętrzny charakter”, a następnie prowadzących do stopniowego, gospodarczo-militarnego wyniszczania kraju „zaatakowanego”.

Nowe regulacje miałyby pokazać potencjalnemu przeciwnikowi, że w czasie pokoju „nie ma żadnych ograniczeń prawnych” w użyciu wojsk państw członkowskich NATO i UE. Ustawa zawiera również regulacje dotyczące użycia broni przez obce wojska podczas pobytu w Polsce. Autorzy projektu przekonują także, że efektem nowelizacji ustawy będzie przekonanie sojuszników z NATO i UE, że ich działania są zgodne z polskim prawem.
[„Sojuszników” jakiekolwiek prawo, zwłaszcza polskie, gówno obchodzi – admin]

W komentarzu dla RIRM poseł PiS Waldemar Andzel, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej zapewniał, że sprawne przemieszczanie się wojsk obcych na terytorium RP zapewni wsparcie dla naszego kraju w sytuacji zagrożenia. „Bardzo dobrze się stało, że ta ustawa weszła w życie. (…) Wiemy, jakie jest zagrożenie na arenie międzynarodowej. Tutaj jest nam potrzebne sprawne przemieszczanie się, aby obce wojska, dokładnie natowskie, mogły wspierać nasz kraj” – powiedział Andzel.

W programie „Bez Filtra” posłanka Anna Maria Siarkowska (Kukiz’15) mówiła z kolei, że nowelizacja polega głównie na uproszczeniu procedur. Uważała, że obecna sytuacja międzynarodowa wymaga, by zostały one maksymalnie skrócone. „Chodzi o to, żeby Polska w bardzo szybkim trybie mogła wezwać sojuszników na pomoc, również w czasie pokoju” – mówiła Siarkowska.

„Ta ustawa sprowadza się do tego, że Polska będzie mogła w szybkim czasie zawołać „pomocy”. Ale czy to wystarczy dla zapewnienia Polsce zdolności obronnych i szybkiej pomocy sojuszniczej? W mojej ocenie – zdecydowanie nie” – podkreśliła posłanka.

Pisowska ustawa o bratniej pomocy?

Bardzo krytycznie projekt ustawy oceniał poseł Robert Winnicki, nazywając ją „PiSowską wersją tzw. ustawy 1066, zwanej „Ustaw o bratniej pomocy”.

„Posiadanie własnych sił zbrojnych i służb mających wyłączne kompetencje do wykonywania zadań na terytorium Polski jest atrybutem suwerennego państwa” – mówił Kresom.pl Winnicki. Jego zdaniem, tego rodzaju przepisy stwarzają niebezpieczny precedens, który mogą wykorzystać również przyszłe rządy. Podkreśla, że tego rodzaju przepisy to faktycznie wyraz słabości polskiego państwa, „które sygnalizuje, że nie jest w stanie samo zapewnić bezpieczeństwa na swoim terytorium”.

Podobnie wypowiadał się także poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz:

„Uważam, że przyjmowanie takich ustaw jest pokazaniem Polakom, że państwo polskie i wojsko polskie po prostu nie będzie w stanie ich obronić w sytuacjach zagrożenia. To jest katastrofa wizerunkowa, tak nie buduje się dumy z Rzeczpospolitej.”

„Dla mnie fundamentem jest odbudowa wojska polskiego. Upraszczanie procedur dot. zapraszania obcych wojsk jest według mnie po porostu wyrazem bezsilności państwa polskiego” – dodawał w rozmowie z Kresami.pl.

http://www.kresy.pl

Komentarze 32 do “Prezydent podpisał ustawę nadającą obcym wojskom uprawnienia Sił Zbrojnych RP”

 1. rafal z said

  NWO = TARGOWICA

 2. Yah said

  Targowica to złe porównanie, aczkolwiek zgodne z oficjalnymi podręcznikami. Polecam Bocheńskiego. Nie mniej przypomina to sytuacje przedrozbiorową. Czyli historia lubi się powtarzać w postaci farsy – dupki z patriotycznymi frazesami na ustach doprowadzą do zniknięcia Polski i resztki Polaków.

 3. Mickiewicz said

  To jest zdrada Polaków, prawdziwych Polaków. Duda, za to powinieneś w(…)eć.

 4. Re: Artykul…
  No I jak lata temu pisalem o tym, jak jewropejskie „wojska szybkiego reagowania” pod dowodztwetm zydowskiech komisarzy zrobia porzadek z niepoprawnymi politycznie polskiim gojami…
  Na razie, to tylko delikatna „uwertura” przed rozpoczeciem „wielkiej” symfonii w syjonistycznej wersji…
  ========================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 5. hulsz said

  ad.4 A kto zrobi porzadek z niepokornymi Kanadyjczykami?

 6. Re: 5 Hulsz…
  Jeszcze nie bylo „rozkazu”, choc nie interesuje mnie ten temat az tak bardzo…Nie jestem Kanadyjczykiem…Jesli juz…
  ===================
  jasiek z Toronto

  http://polskawalczaca.com

 7. Swarożyc said

  Ad 3

  Duda jest Zydem

 8. snag said

  Swarożyc @ 7 ,…

  Kiedys pewien sowiecki general zauwazyl; Jesli masz watpliwosci czy zrusyfikowany jewrej czy nie sprawdz kim jest jego malzonek/a ,…

 9. RomanK said

  TO bardzo dobra ustawa!
  I doskonale wpisuje sie w nasza polska rzeczywistosc. Z jednej strony ustawa o suwerennosci z drugiej o statusie obcych wojsk. I nic z niczym nie koliduje…

  BO de jure mozna oglosic… Wszystko co sie chce, zwlaszcza- jak chce rzad wybrany wiekszoscia przez zdecywowana mniejszosc , bo jak ta wiekszosc co sama wybrala mniejszosc – nie poszla do glosowania zwlaszcza narzda wybrany wiekszoscia- to znaczy, ze jej nie ma…czyli sie nie liczy! Czyli de jure wszystko gra i Polska suwerenna i obce wojska w suwerennej Polsce sa legalne!
  No, bo jesli na to popatrzec de facto -to taka Polska suwerenna ze obce wojska zachowuja sie de facto na jej terytorium, jak u siebie we wychodku..i wszystko gra! NIkt nie moze nikomu nic zarzucic!
  A pozatym czy ktos widzial zeby , jesli juz weszly do jakiegos kraju obce wojska zachowywaly sie inaczej…. niz w podbitym kraju??? Zaro0wno de jure jak i de facto????
  Stad zyjac w zupelnie podobnych czasach pewien biskup pisal:
  Wiodl slepy kulawego..dobrze im sie dzialo…

 10. snag said

  Sejm uchwalil, prezydent podpisal, woda pod mostem – W Stanach Sad Najwyzszy rozpatrza i decyduje czy zgodne z konstytucja

 11. aa said

  dzien wczesniej Duda-prezydent 20% wyborcow-podpisal jakis swistek o dekomunizacji -oczywiscie w slad za jego bozyszczem z Ukrainy- Walcmanem-Poroszenko-pewno zazdrosci mu zony i kasy. Nastepnego dnia bandziory z abw aresztowali dr Piskorskiego-rzekomo szpiega rosyjskiego. To zostalo z Polski cofnelo sie do 1925 roku-tzn chca wymazac najlepsze czasy tego kraju-lata70-80 ubieglego wieku
  Sikorski niestety ma racje:ch..d…i kamieni kupa-oto Polska wlasnie

 12. RomanK said

  Jak glupim trzeba byc ..zeby madrze wygladac :-)))?????

 13. Lily said

  Niejaki Kaczynski,wiedzal kogo nominowac. Teraz moze dopinac swego.
  „Jesli uda nam sie wygrac,to bedziemy kontynuowa polityke brata”,oswiadczyl J.K.
  .A,jako polityke prowadzil brat,i komu sluzyl tez wiadomo. Robil dobrze swoim.

 14. wanderer said

  Obce wojska na terytorium Polski.
  Qrwa, nie moge.
  To po to moja rodzina przelewala krew by teraz obce wojska lazily jak u siebie..

 15. RomanK said

  Spoko panie Wonderer..spoko..
  Wojska maja to do siebie,ze laza..jak nie po dobremu to po zlemu, ale laza…Problem widzi pan jest nie w wojskach, bo te laza- jak im kaza.
  A tu wlasnie zanim wleza , to im kaza…a jak znam historie to- juz tak sie dzieje drugi raz….i tez nam wyjdzie bokiem:-)))
  I wie pan co najgorsze…… ze jeszcze takie skurwysyny pozuja na patriotow..wypisz wymaluj Sejm rozbiorowy:-)))) z Piskorskim jako Rejtanem….i powiedz pan, ze sie historia nie powtarza???
  Ales my sie qurwa doczekali….

 16. revers said

  Duda podpisal, nie tylko ustawe na pobyt wojsk atomowych, ale tez ulaskawil Kaminskiego, z czgo nie omieszka zaskarzyc decyzje brat Andrzeja Leppera, Antonii Lepper.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/antoni-lepper-zlozyl-apelacje-od-wyroku-skazujacego-mariusza-kaminskiego/krpj8f4

 17. Dziadzius said

  Polska ( a raczej Polski rzad) musi byc pod oparami jakiegos silnego napoju bo ma to zludzenie ze te wojska nato to beda amarykanie – takiego planta- to beda wyborowe sily zlozenie ze squrwy synow i wnukow tych samych szwabow co ruski pogonili w 1945
  Siekiera, motyka ,pilka, graca,
  szwab do Polski znow powraca,
  Siekiera motyka swiat zasrany
  Oni wroca jako pany!
  Siekiera motyka no i grubym strugiem
  Polska juz Wisla Bugiem.
  Siekiera motyka i daj mi noza.
  bedzie Polska lecz bez moza.

 18. Dziadzius said

  @17 poprawka w pisowni??

  …. Siekiera motyka no i grubym strugiem.
  Polska miedzy Wisla Bugiem.
  Siekiera motyka i daj mi noza,
  bedzie Polska lecz bez morza.

 19. Miet said

  No to dobrze, że Pan Dziadziuś się poprawił sam – bo już miałem zamiar się wściec na tę poezję – nie na Pana Dziadziusia oczywiście.😀

 20. Dziadzius said

  @19 Miet,
  dobre checi to prawie jak dobre uczynki Dzieki
  te bledy to sa wynikiem slabego obeznania sie z komputerowymi sekretami a moze wiecej z tym ze palce i oczy nie zawsze wspolnie dzialaja z rozumem — cos jak nasze rzady.

 21. revers said

  „pod oparami jakiegos silnego napoju bo ma to zludzenie ze te wojska nato to beda amarykanie – takiego planta- to beda wyborowe sily zlozenie ze squrwy synow i wnukow tych samych ,,,”

  no nie tylko panie dziadziuś niemce śa w tej międynarodowej organizacji NATO, co dzienie widze te towarzyswo pod niby polską jednostką wojkową jak opijaja sie piwem i obżerają stekami w małej restauracyjce small biznesu pl. Jest to międzynarodowe towarzystwo i polaków, cimenoskórych amerykanów, angoli nie brak.

  Za to dobrze opłacani, częsciowo z tubylczych podatków jak przystało na nowego sortu okupantów, bo polacy moga tylko w przyległych do restauracyjki smietnikach szukac resztki po nowych panach pożywienia

 22. revers said

  „pod oparami jakiegos silnego ” jeśli już to pierwszego sortu koki oparami, o czym doniósł Cezary P. znany warszawski high society diler Cezary P. który zaopatruje znanych celebrytw, aktorów, dzienikarzy, polityków w najlepszego sortu uzywki w tym kokainy z cena 500 Złp za działkę lub więcej.

 23. Wojtek said

  Co się dziwić… W Polsce do koryta dorwała się judeo-banderowska banda agentów i najemników pracująca na zlecenie syjonistów. Mianowanie na polskiego ambasadora na Ukrainie banderowca Jana Piekło może świadczyć o tym, że PiS na spółkę z OUN/UPA planuje powtórkę z ludobójstwa wołyńskiego. Ktoś jeszcze ma wątpliwości?

  http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/jan-pieklo-zobacz-kogo-pis-zrobil-ambasadorem-na-ukrainie

 24. Maćko said

  http://www.voltairenet.org/article191828.html
  ..Blinken emphasized that Russia intends to provoke NATO forces ahead of the summit. As proof behind his words, Blinken referred to the patrols of the Russian air forces over the Baltic Sea. However, he forgot to say that what caused the concern of the Russian Air Force was the presence of U.S. warships. But according to American officials, this is a trifle which is not worth bringing up in the conditions of information war….
  Mateusz Piskorski

  Translation
  J. Arnoldski

  Mateusz Piskorski

  Mateusz Piskorski Directeur du Centre européen d’analyse géopolitique (Varsovie).

  NATO is the American occupation of Poland and Europe

 25. Watazka said

  No to jak to jest?
  Rzad pozwala, zeby cala ramia obca penetrowala polskie terytorium a Piskorskiego wsadzili do kicia za szpiegostwo na rzecz obcego panstwa a nawet dwoch?
  Ja myskle , ze trzech
  Bo Anglia, Francja i Niemcy tez nie chca wojsk NATO w tzw. Europie wschodniej i u Balltow.
  Czy to znaczy, ze Piskorskiego wsadzili za szpiegowanie dla Anglii, Niemiec i Francji bo tez pisal, ze Polska powinna wyjsc z NATO, o czym pisza rozni publicysci i politycy w roznych krajach Unii?.
  Ale quod licet Iovi not licet bovi – co wolno wojewodzie ..

 26. Watazka said

  17
  Dziadus
  Ciekawe, ze do Estonii zawitaja … Dunczycy.
  Widac stare wspolne tradycje Wikingow robia swoje

  150 zolnierzy dunskich ma „stacjonowac’ w Estonii, zeby … trzymajcie mnie.. zapobiec rosyjskiej agresji!!!

  http://cphpost.dk/news/150-danish-soldiers-to-be-stationed-in-estonia-to-ward-off-russian-advances.html

 27. Mickiewicz said

  7. Jego babsztyl, Kornhauser, czy jak ta q. naprawdę się zowie, też jest chazarką… od niemieckiego, a także ma garbaty nochal. 😦

 28. dariusz2b said

  Niemcy jak Niemcy wróg znany od wiekow ale jak przyjdzie bratnia dusza w postaci parchatych z izraela to będą Polaków rżnąć bez litości .

 29. Joannus said

  Uczynił to, bo kontynuuje misję swego poprzednika, co na Wawel został wsadzony.

 30. Boryna said

  Teraz nie ma wątpliwości komu Duda służy

 31. Dziadzius said

  @26, Watazka,
  ale my spokrewnieni po kondziel z Dania – Siostra Chrobrego Swietoslawa byla krolowa Szwecji [ nadano jej imie Sygryda Storrada] a potem krolowa Danii a potem matka krola Anglli Kanuta Wielkiego —

  .http://www.mlodziez.info/402_Polka%20_na_dworze_kr%C3%B3la_Eryka.html

 32. Dziadzius said

  @ 26 Watazka,
  No my niby jestesmy wiecej spokrewnieni [po kondzieli] z dunczykami niz Estonia bo siostra Boleslawa Chrobrego , Swietoslawa, byla krolowa Szwecji gdzie jej dano imie SYGRYDA STORRADA czyli „dumna” ] a potem krolowa Dunii i jej syn Kanut Wielki podbil Anglie [ przy udziele 300 Polskich kawalerzystow] i ona zmaral w Londynie tak kolo 1020 jako Matka krola

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: