Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  NC o Zbrojenia – tak! Ale dla Polsk…
  Emilian58 o Globalny przekręt zadłużeniowy
  Anzelm o Los generała Antona Denik…
  minka o Wolne tematy (58 – …
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  lewarek.pl o Położyć kres patologii
  Piskorz9 o Wolne tematy (58 – …
  Echo z Węgier o 14 milionów drzew wyciętych po…
  Piskorz o Los generała Antona Denik…
  lewarek.pl o Żydowska kloaka przetacza się…
  Piskorz o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Emilian58 o Położyć kres patologii
  Listwa o Wolne tematy (58 – …
  Listwa o Administracja obwodu zaporoski…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Sprawa Piskorskiego

Posted by Marucha w dniu 2016-05-22 (Niedziela)

Nie jest się człowiekiem inteligentnym, odważnym, ani przyzwoitym jeśli wierzy się w zarzuty stawiane Mateuszowi Piskorskiemu, a tym bardziej jeśli się choćby tylko udaje przekonanie, że są one prawdziwe.

Wyparcie oczywistości

Krytykom PiS z wewnątrz systemu politycznego III RP niezręcznie jest krytykować aresztowanie Mateusza, bo przyznając, że zarówno ABW, jak i prokuratura oraz sądy pozostają w Polsce dyspozycyjne wobec każdej kolejnej władzy – podważyliby samą istotę ostatnich 27 lat w naszym kraju.

Na innych oddziałuje najprostszy mechanizm manipulacji, dający się streścić zdankiem „no, ale może coś jest na rzeczy?? No przecież by go tak nie zamknęli, jakby nic nie mieli… Przecież tam na pewno taki gruby akt oskarżenia napisali, coś w nim musiało być…”.

Działa tu reakcja wypierania oczywistości, częsta o ile tego typu złe przypadki zdarzają się komu innemu, a nie nam samym. Przeciętny człowiek chciałby, czasem tylko podświadomie, by świat był zbudowany jakoś sensownie i celowo, a przy tym by cel ten był w jakiś sposób życzliwy, a przynajmniej niegroźny dla otoczenia.

Dlatego do takiej pozornej racjonalności odwołują się niekiedy nawet ci, którzy w istocie cały świat przyjmują na wiarę. To inny rodzaj tego samego przekonywania się, że przecież taka gruba książka nie może być głupia, skoro napisali w gazecie, to coś w tym musi być, no przecież nawet mityczni ONI tak bezczelni i wszechwładni zarazem nie są, żeby wprost fałszować otaczającą nas rzeczywistość.

Dopiero, kiedy fałszywe oskarżenia dotkną nas samych, kiedy okaże się, że żadne reguły, ani zasady zdrowego rozsądku nie rządzą życiem publicznym, wymiarem sprawiedliwości, polityką, rządem, niemal każdym aspektem naszego istnienia regulowanym odgórnie, przez mających władzę – dopiero wtedy z całą ostrością widzimy, że zaprzeczaliśmy oczywistemu. Że nie wierzyliśmy w Matrixa nawet, gdy ten ujawniał się na naszych oczach.

Pokaz i zastraszenie

Przypadek Mateusza Piskorskiego jest tak prymitywny, że aż powinien zawstydzić Polaków – tak nisko bowiem ceniona okazuje się być ich inteligencja, samodzielność myślenia, zdolność przeniknięcia prowokacji – ale także odwaga i niezależność.

Oto przecież minister Mariusz Kamiński, posłowie PiS i publicyści związani z tą partią otwartym tekstem mówią jaka była przyczyna i jaki jest cel aresztowania lidera ZMIANY. Po pierwsze – jak stwierdził koordynator służb specjalnych – chodziło o „pokazanie ich sprawności”. Po drugie – co dopowiadają portale pro-rządowe aresztowanie Mateusza ma „zrobić wrażenie na Rosji”.

Proszę jeszcze raz to dokładnie przeczytać – obóz rządzący jasno mówi, że sprawa ma charakter pokazowy! Nawet nie starają się udawać, że „coś jest na rzeczy”, co powtarzają nawet niektórzy przestraszeni, że podzielą los Piskorskiego.

Zastrzeżenie „ale na pewno ABW coś ma” nie brzmi przecież zresztą jak przekonanie, że faktycznie Mateusza przyłapano na działalności nielegalnej, tylko wydaje się wyrazem nadziei/obawy, że organom ścigania udało się sprokurować/skompilować coś, co choćby wyglądałoby prawdopodobnie. Tego boją się ci przekazujący po cichu, przez kogoś wyrazy poparcia, z zastrzeżeniem „no ale wiecie, nie możemy zadzwonić, ani napisać tego wprost, bo sami przecież rozumiecie…”.

W oczach tych wszystkich, którzy jeszcze niedawno spieszyli z absurdalnymi życzeniami w rodzaju „pan powie prezydentowi Putinowi, że go popieramy” Mateusz urósł nagle do pozycji Dziedzica [Wawrzyńca] Pruskiego, który wiadomo z kim się kumał – więc lepiej uważać.

To do stronnictwa drżących skierowany został kolejny przekaz (po pierwszym, sprowadzającym się do ogólnego, triumfalnego sygnału „zamykamy bo możemy i kto nam co zrobi?”), stanowiący ostrzeżenie o treści „na was też możemy sfabrykować akt oskarżenia!”. Niektórzy już zrozumieli, że naprawdę mogą, więc lepiej zapomnieć co się mówiło i pisało i powrócić do bezpieczniejszych tematów.

Po tak zwanej, czy raczej rzekomo „niezależnej” części blogosfery i politycznego marginesu idzie właśnie fala takiego zrozumienia i tłumaczenia się, że „może i rząd z tym aresztem to się posunął za daleko, no ale ten Piskorski też przesadzał, więc w sumie nie ma o czym mówić”. O ile wierzący, że „coś jest na rzeczy” nie zdali testu na inteligencję, o tyle ci zagadujący, że „no wiadomo z kim się kumał” właśnie oblewają test na odwagę.

Ofiara zastępcza

Reszta przekazu skierowana jest do tzw. zwykłych ludzi, z których wielu pierwszy raz usłyszało o Piskorskim, Zmianie, albo że w ogóle ktoś myśli innego niż podawane w telewizorze „ten Putin to jednak świnia”.

Ci z tego grona, którym z różnych powodów zdarzyło się głosować na PiS – Piskorski ma wystarczyć za wszystkich Tusków, Sikorskich, Nowaków i innych niby to obrzucanych błotem – ale przecież nietkniętych w swych realnych wpływach i majątkach. „To na dobry początek” – sugerują zwolennicy PiS, ale sami muszą przecież przyznać, że zamknięcie szefa ZMIANY zamiast ludzi odpowiedzialnych za 27 lat upadku Polski to jednak nie jest uczciwa zmiana priorytetów…

Dla „normalsów” jest zresztą przeznaczona cała ta papka, którą zaserwowano z różnych stron w związku z zatrzymaniem Mateusza. Jakby ktoś kończył korespondencyjny kurs dezinformacji dla średnio lotnych – pojawiły się wszystkie oczywiste elementy: mieszanie tropów dla kogo niby miał „szpiegować” zatrzymany; zróżnicowanie poziomu dyskusji: dla prostszych i mniej zainteresowanych po prostu szpieg, dla bardziej dociekliwych niuans, na zasadzie „współpraca niejedno ma imię”, słowem wywołano szum informacyjny mający podtrzymać zasadnicze elementy „sprawy Piskorskiego” – zakładany efekt pokazu siły, oddziałanie na drążących i rzucenie zastępczej ofiary własnym wyborcom.

Po wyjściu na te pozycje kluczowe było jednak uniknięcie zasadniczego zagrożenia, a więc wykreowania Piskorskiego na męczennika, człowieka, którego się czepiają, a zatem zyskuje na wiarygodności pomimo wagi ciążących na nim zarzutów. III RP, sama narodzona przecież m.in. w inkubatorze zafałszowanej lub przechwyconej martyrologii nie ma zamiaru powtórzyć błędu wywołania współczucia, które zagroziło im gdy bez pamięci starano się niszczyć np. Stana Tymińskiego, czy Andrzeja Leppera.

Nie, Mateusza przejechano w ludzkiej świadomości, po czym szybko ściągnięto lejce propagandy. Siedzi to siedzi – ciszej nad tą celą. Ta sprawa już została osądzona – zabrzmiało echo znane z przeszłości…

Konrad Rękas
http://konserwatyzm.pl

Komentarzy 27 do “Sprawa Piskorskiego”

 1. Siekiera_Motyka said

  Stonoga mówi co o tym myśli

  .https://www.youtube.com/watch?v=dE63HPJDLqY

 2. Wojtek said

  Pan Stonoga ma rację, społeczeństwo ma to, na co zasłużyło czyli maksymalnie dokręconą śrubę i pełzającą wojnę domową. Maj się jeszcze nie skończył, więc bardzo możliwe że PiS pójdzie jeszcze w ślady sanacji, Antek wyprowadzi na ulice wojska i znowu jak podczas puczu majowego zginie ponad 300 Polaków. Ale to i tak nic nie zmieni. Ludzie dalej pozostaną imbecylami i będą się żałować Kaczyńskiego, bo „Tusk z Putinem zabili mu brata”, więc z pokorą będą kładli głowy na pisowskim pieńku. A PiS ochoczo będzie te łby obcinał, a każdego Polaka zastępował żydem i Ukraińcem. Na ludzką głupotę nie ma lekarstwa.

 3. […] via Sprawa Piskorskiego — Dziennik gajowego Maruchy […]

 4. Mickiewicz said

  Tak wyglądają łajdackie nierządy PiSdy. Mateusz Piskorski za to, że chce żyć w przyjaźni z Rosjanami został… aresztowany. Co za sqrwi…. ałe państwo pod rządami zakamuflowanych chazarów.

 5. Wojtek said

  Ad. 4. Mateusz Piskorski i tak został delikatnie potraktowany. Niedługo za taką chęć życia w przyjaźni z Rosjanami będzie można trafić do obozu lub kulkę w tył głowy…

 6. Marek said

  Stonoga, oprócz tego, że nawrzucał wulgaryzmów do swojej gadki, nie powiedział praktycznie NIC sensownego. Poza tym, zagłosował na Dudę, więc niech nie robi z Polaków frajerów większych od samego siebie.

 7. Siekiera_Motyka said

  Ad. 5 – Dokładnie !!! Bo sp. Andrzej Lepper był powieszony za swoje poglądy.

 8. Fornal z czworaków said

  Czy pan Rękas w ramach podnoszenia swojej wiarygodności wyjaśnił już swoim akolitom kwestie fałszowania podpisów w swoim indeksie w czasach studiów na KUL ,z których go za to wyrzucono ?
  A sprawę fałszowania podpisów w sprawie rejestracji „Ligii Akademickiej ” ?
  Coś wam ciężko idzie tałażysze.

  Pan Zapinio? Ten sam psychopata? Znów tu przylazł? A paszoł won, bo każę go parobkom oćwiczyć.
  Admin

 9. Mickiewicz said

  Co masz na myśli Wojtek (5). A co Pan Piskorski uczynił, wysadził… Pałac Kultury i Nauki? Nie bardzo cię rozumiem.

 10. leo69 said

  Do Fornala — fornal to do gnoju niech się uda, a nie udziela się na forach, z brudnymi łapskami. Co ma indeks Rekasa do pokazówy Pis dizelców. ??? Stery bolszewicki numer.. ( dziadzio był w GL a później w UB , jak to u fornali było zazwyczaj ) Obsrać człowieka , obrzucić gnojem może się przylepi i bedzie śmierdziało , w sam raz narracja dla debili.

 11. Mickiewicz said

  Masz jakieś dowody na to Fornalu z PGie eRów? Ja nie to stul jadakę.

 12. Marta1973 said

  AD.8
  Czyżby pan zapinio raczył był odwiedzić Gajówkę? Słownictwo i składnia jakby jego:))

 13. Marta1973 said

  Forum Stanisława Michalkiewicza.

  Wątek:

  „Polsza kurica snowa…

  Postautor: zapinio » 18 maja 2016 17:40

  Pan Sendecki będzie niepocieszonym.
  Knowania kardynała Bertone i sił proWASPowskich spowodowały kolejne sypanie piasku w szprychy rozpędzonego parowozu sławiańskiej istorii:
  http://wpolityce.pl/polityka/293364-age … zecz-rosji

  Konrad Rękas (to ten co ze studiów na KUL został wyrzucony za fałszowanie podpisów w indeksie i miał sprawę z zarzutu fałszerstwa podpisów w dokumentach rejestracyjnych stowarzyszenia „Legia Akademicka”, człowiek o którym ś.p. Ryszard Bender powiedział, że „SLD jest z nim związany jak sieć wodociągowa”) określił działania ABW jako represje polityczne…”

  I to nieśmiertelne „tałażysze”:)

 14. Marta1973 said

  On ci to, panie Gajowy:) Wielki come back pana zapinio!

  Przewidywalny, jak rozwolnienie po żętycy 🙂
  Admin

 15. Tom said

  @ 5

  He he. Do Berezy Kartuskiej? To chyba jest za granicą dzisiaj. Prędzej reaktywują Auschwitz.

 16. kail1410 said

  „Nie jest się człowiekiem inteligentnym, odważnym, ani przyzwoitym jeśli wierzy się w zarzuty stawiane Mateuszowi Piskorskiemu, a tym bardziej jeśli się choćby tylko udaje przekonanie, że są one prawdziwe.”

  A contrario: jest się człowiekiem inteligentnym, odważnym i przyzwoitym, jeśli się w owe zarzuty nie wierzy, a tym bardziej inteligencja, odwaga i przyzwoitość jest udziałem tych, co to tylko udają przekonanie, że są one nieprawdziwe.

  Gratulacje dla pana Konrada.

  Jeśli A => B, to niekoniecznie B => A
  Admin

 17. AlexSailor said

  .https://www.youtube.com/watch?v=dE63HPJDLqY

  Prorok, czy jak???

 18. […] Za; https://marucha.wordpress.com/2016/05/22/sprawa-piskorskiego/ […]

 19. JO said

  Ad.2. Panie Wojtku, jezeli Pan uwaza, ze Stonogo wystapienie jest sluszne I wlasciwe, to oznacza, ze Pan nie ma zielonego pojecia co sie dzieje I co gorsza, nie wie Pan jak dzialac, kto jest kto . Jest Pan zagubiony jak miliony Polakow, ktorych Pan Stonoga nawyzywal.

  Pan Stonoga conajmniej nie ma Darow Ducha Swietego I to jego wystapienie, dyskwalifikuje tego czlowieka I obnaza.

  Wystapienie Stonogi to Talmuduczna gra majaca na celu wiele…, co nawey wymienial nie bede. Radze jednak , by zrozumiec, spojrzec na zachowanie Stonogi I jak Stonoga, ktorych w Gajowce jest wiele – jako zachownie talmudycznie wzbudzone I przez zydow porzadane:

  Wiemy , ze Demokracja jest ustrojem kryminalnym robionym przez kryminalnych zadnych wladzy glupcow dla masy ludzkiej , ktora nie ma zdolosci wlasciwego decydowania – 80 % ludzi, ktorych ta kryminalna grupa jak Stonoga nazywa Glupcami a nasz Pan Bog nazywa Owcami , o ktore nalezy dbac , opiekowac sie co do jednej!

  Z Nauki Swietego Mgisterium dowiadujemy sie wiec, ze jest naturalne, ze 80 procent ludzi tej zdolonosci podejmowania decyzji o znaczeniu panstwowym… – nie ma.

  I teraz, taki Stonoga w sposob tak obrzydliwy ma werbalna biegunge w kierunku 80 % …..

  ————

  Zeby wygrac wybory, to trzeba miec narzedzie presji – ta presja jest TV, Radia…media…, szkoly…w tym KOSCIOLY.

  Kazdy, kto zachowuje sie jak Stonoga jest niewiarygodny….!

  Kazdy, kto ma zdanie jak Stonoga jest w bledzie albo szerzy zdanie celowo, by macic talmudycznie.

 20. osoba prywatna said

  Tymczasowy areszt dla Piskorskiego

 21. jan said

  Sądzę, że Piskorskiego wsadzili do ciupy na 3 m-ce bo uznali, że inaczej go nie uciszą, a przecież już wkrótce szczyt NATO w Warszawie. Tu na stadionie szczytowanie z murzynem, by oddać uzbrojonym amerykańcom nasze koszary, a pod stadionem Piskorski z towarzyszami ze ZMIANY przez głośniki krzyczą ‚Obama morderca’ albo ‚Polska wolna od TTIP i od NATO’. Fali możliwych protestów organizowanych podczas szczytowania na stadionie musiała mocno przerazić PiSowców. Zastanawia tylko wspaniała dyspozycyjność niezawisłych sądów.

 22. Boydar said

  Niezależnie od mojej dotychczasowej postawy, uważam że Piskorski nic złego jeszcze nie zrobił. Jedyne co mógł ewentualnie, to mieć zamiar. Udowodnienie jednak zamiaru to rzecz wysoce problematyczna, spiskował, na ten przykład. No ale z kim, z żoną ? Za to nie zamykają. Musiałby z wrogami państwa. No ale przecież państwo polskie żadnych wrogów na stanie oficjalnie nie posiada. Nawet okropny Putin nie jest uznany jeszcze za, choć niektórzy usilnie kreują Go na Mroczne Widmo. Taki Tusk codziennie z Makrelą rozmawiał i nikt go kontrwywiadem nie straszył. Cóż więc innego mógł przeskrobać p. Piskorski. Mógł dostarczać wstrętnym wrogom (przyjmijmy dla uproszczenia, że tacy są) tajne informacje. Tylko czy w Polsce są jeszcze jakieś tajne informacje ? Szczerze mówiąc, wątpię. Nie ma zresztą takiej informacji o Polsce, której nie można kupić za kilka (kwestia dogadania się) franków na giełdzie w Zurychu. Żaden Piskorski nie jest w tym celu nikomu potrzebny. Więc jednak chodzi o coś innego. Ostatnią rzeczą jaką biorę pod rozwagę jest złożony akces do sytuacji przyszłej. Nie ukrywam, że skojarzyło mi się to od samego początku. Znacznie wcześniej, niż poszczuto go ABW-ehrą. I przypuszczam, że będzie siedział, dopóki ta sytuacja nie zaistnieje. W formie dokonanej bądź niedokonanej, znaczy się, już zdarzyć się nie będzie miała możliwości. Można sobie zadać pytanie, akces, no dobrze, ale na czyje ręce ? Osobiście jednak nie zalecam zadawania takich pytań.

 23. Siggi said

  W sobotę na rosyjskim kanale TV-Center w programie „Postscriptum”sprawie zatrzymania dr M.Piskorskiego szef tego programu Aleksiej Puszkow poświęcił nieco więcej uwagi.Piskorskiego zatrzymali agenci ABW ,kiedy wracał do domu po odwiezieniu dzieci do szkoły.Potraktowali go w sposób bardzo brutalny ,jakby był największym złoczyńcą.Z M.Piskorskim specjalne porachunki ma Mariusz Kamiński-szef bezpieki pisuleńców.Wytoczono poważne zarzuty,które muszą mu udowodnić,ale w obecnych hunijnych czasach podwójnych standardów wszystko się może zdarzyć,co szybko strawi tzw.”opinia światowa”.Wszędzie dookoła w hunijnej Evropie czuć fashyzmem (od fashiny,którą wyrabia się z witek ,gałązek do umacniania brzegów w rowach na naszych polach),tj przemożnej dominacji państwa represyjnego nad jednostką ludzką.
  A może waaadza liczy ,że wymienią Piskorskiego na wrak Tu?

  Postscriptum z 21 maja…

 24. Lovshak Rusofil said

  Funkcjonariusze ABW nachodzili regularnie od przeszło roku wszystkich ludzi w partii Zmiana. Wielu nie wytrzymało ciśnienia i presji, nie dziwię się . Art kuły jak ten z Frondy rok temu zafytułowany ABW likwiduje V kolumne (Putina) to była norma. W medialnej nagonce górowały żydowskie praiwcówki. Prawypl niezaleznapl gazeta polska fronda. To naprawdę przykre, zobaczcie nawet jakie jest ciśnienie nawet byli koledzy z xportal.pl siedzą cicho i nie podnoszą glowy…..

 25. Watazka said

  Czy to znaczy ze Mateusz Piskorski jest wiezniem politycznym? Bo przeciez nikt nie ukrywa, ze zarzuty sa czysto polityczne. Chodzi o to, zeby nie bylo demonstracji w czasie NATOwskiej konferencji.
  Czy dalej dzisiejsza ubecja bedzie narzekac na stallinowska „komune”?

 26. MatkaPolka said

  ŁAPAĆ SZPIEGÓW – donos do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
  krótka lista osób którzy brali pieniądze od zagranicznych ośrodków

  Tzw. “Opozycja Demokratyczna” finansowana byla przez National Endowment for Democracy (NED) National Democratic Institute and the National Republican Institute, USAid, KTORZY POTEM ZŁUPILI POLSKE

  Komitetu Obrony Robotników stanowiło trzydzieści osiem osób:
  KOR – Komitet Obrony Robotników – poststalinowska młodzież z ze związkami w CKŻwP – Centralny Komitet Żydów w Polsce; założycielami KOR-u byli Macierewicz, Michnik, Kuroń Lipski, Kaczyńscy. ..
  CKŻwP przemieniony w Towarzystwo Społeczne Żydów w Polsce – to taki nieformalny ośrodek dyspozycyjno – decyzyjny, gdzie się oczywiście tajnie i kulturalnie robi polskiego goja w rure.
  Nie jedyny zreszta

  FUNDACJA SOROSA -BATOREGO – a przemiany w Polsce

  Cykl wykładów o naprawie Rzeczypospolitej: (cykl wykładów jak rozkraść Polskę)
  .
  – Wykład Lecha Kaczyńskiego, 19 września 2005
  – Wykład Włodzimierza Cimoszewicza, 12 września 2005
  – Wykład Donalda Tuska, 6 września 2005
  – Wykład Zbigniewa Religi, 24 czerwca 2005
  – Wykład Tadeusza Mazowieckiego, 6 czerwca 2005
  – Wykład Marka Belki, 3 marca 2005 – Autoryzowany tekst wystąpienia
  – Wykład Jarosława Kaczyńskiego, 14 lutego 2005 – Autoryzowany tekst
  – Wykład Marka Borowskiego, 3 lutego 2005
  – Wykład Jana Rokity, 10 stycznia 2005 – Autoryzowany tekst wystąpienia
  – Wykład Aleksandra Kwaśniewskiego, 13 grudnia 2004 – Autoryzowany tekst

  Fundacja Sorosa – Renesans (Odrodzenie) – kolorowe Rewolucje na Ukrainie – tak jak 25 lat temu w Polsce – tak teraz na Ukrainie

  Soros przyznał się publicznie do odpowiedzialności za zamach stanu i masowe morderstwa na Ukrainie.
  Ht..tp:/../w..ww.prisonplanet.pl/polityka/soros_przyznal_sie,p672012007

  Jest dobrze znanym faktem, choć zakazanym by wspominać o nim w mediach, że Soros współpracował ściśle z USAID, National Endowment for Democracy NED (obecnie wykonujący pracę wcześniej przypisaną CIA), Międzynarodowym Instytutem Republikańskim, Narodowym Demokratycznym Instytutem Spraw Międzynarodowych, Freedom House i Instytutem Alberta Einsteina w inicjacji serii kolorowych rewolucji w Europie Wschodniej i Azji Środkowej zaraz po zaaranżowanym upadku Związku Radzieckiego

  40,000 OFICERÓW MOSSADU W POLSCE

  ht..tps:/../w..w..w.monitor-polski.pl/syjonistyczni-zydzi-planuja-holocaust-polakom-juz-w-tym-roku

  Ci, którzy nadal wierzą w PiS powinni zrewidować swoje poglądy, fakty mówią same za siebie. Polityką w Polsce kieruje agentura, przypomnę choć rewelacje prokuratora Andrzeja Czyżewskiego nt. Morawieckich i tysięcy innych działaczy, naukowców, pracowników wymiaru sprawiedliwości, dziennikarzy, polityków na Dolnym Śląsku. Nie łudźmy się, tak jest w każdym regionie Polski.
  Dlatego należy bić na alarm – w Polsce władzę przejęły organizacje przestępcze, prawdopodobnie syjonistyczni żydzi, którzy już dysponują armią 40,000 oficerów Mossadu grasujących bezkarnie po Polsce. Nie muszę podkreślać co nam grozi w związku z tą obcą inwazją.

  Marek Belka i Vincent Rostowski – etatowi pracownicy Międzynarodowego Funduszu Walutowego

  KOD – finansowany przez Sorosa – przelewy bankowe łatwo sprawdzić

  KTO FINANSUJE I ZADANIUJE INSTYTUT SOBIESKIEGO?

  Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski
  Paweł Szałamacha – Minister Finansów to Pracownicy Instytutu Sobieskiego

  Amerykańskiego a właściwie ponadnarodowy „Think Tank”

  ZAGRANICZNI NADZORCY POLSKI

  Polskie instytuty badawcze:

  * Centrum im. Adama Smitha
  * Centrum Analiz Społeczno – Ekonomicznych
  * Centrum Europejskie Natolin
  * Fundacja Odpowiedzialność Obywatelska
  * Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową
  * Instytut Europy Środkowo-Wschodniej
  * Instytut Spraw Publicznych
  * Instytut Studiów Strategicznych
  * Instytut Tertio Millenio
  * Kolegium Europy Wschodniej
  * Ośrodek Myśli Politycznej
  * Ośrodek Studiów Wschodnich
  * Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
  * Polsko-Amerykańska Fundacja Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE) (USA)
  * Hudson Institute (USA)
  * cesifo Institut für Wirtschaftsforschung (Niemcy)
  * Institue of Economic Affairs (Wielka Brytania)
  * Instituto de Libre Empresa (Peru)
  * Instituto Libertad y Desarrollo (Chile)
  * Institute of Public Affairs in Melbourne (Australia)
  * Konrad Adenauer Stiftung (Niemcy)
  * Liberalni Institut (Czechy)
  * Lithuanian Free Market Institute (Litwa)
  * Manhattan Institute (USA)
  * Margaret Thatcher Foundation (Wielka Brytania)
  * Max-Planck-Institut für Gesellschaftsforschung (Niemcy)
  * Open Republic Institute (Irlandia)
  * Stiftung Wissenschaft und Politik (Niemcy)
  (***)
  The International Visitor Leadership” to szkolenia prowadzone przez Departament Stanu USA, do których wybierane są wyłącznie osoby mające szansę w przyszłości zostać liderami w dziedzinach polityki, mediów czy biznesu. Jak czytamy na stronie Ambasady USA do programu nie można się zgłosić tylko trzeba być wytypowanym przez stronę amerykańską.

  Do programu została wytypowana, tak jak inni polscy politycy, którzy później zostali liderami m.in. Bronisław Komorowski, Donald Tusk czy Aleksander Kwaśniewski, Beata Szydło

  Na ile przez te 20 lat staliśmy się sobie bliżsi?
  Rüdiger Freiherr von Fritsch, nowy ambasador Niemiec w Warszawie (kilka lat wcześniej wiceszef niemieckiej Federalnej Agencji Wywiadu – BND) mówi wprost, że lubi Polskę. I zna ją trochę, gdyż brał udział w przygotowaniach wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

  Jest więc świadom, jak wielki postęp nasz kraj osiągnął w czasie ostatnich 20 lat. – Wiele łączy Polaków i Niemców – twierdzi. – Jesteśmy do siebie bardziej podobni, niż nam się to wydawało. I w dużej polityce, i w życiu codziennym. Roztrząsanie istniejących pomiędzy nami różnic powoli odchodzi w przeszłość. Polacy i Niemcy są zgodni co do tego, jak prowadzi się politykę gospodarczą: stabilnie i solidnie. Także co do tego, że należy mieć dobre stosunki ze wschodnimi sąsiadami. Bardzo podobnie podchodzimy też do świąt i w Boże Narodzenie najbardziej uroczyście obchodzimy Wigilię. Mamy zbliżone poglądy co do tradycyjnej kuchni. A różnice – mogą tylko wzbogacić nasze coraz lepsze sąsiedztwo.

  NIEMIECKIE CDU FINANSOWAŁO PARTIĘ TUSKA

  H..ttp:/../niezalezna.pl/54570-niemieckie-cdu-finansowalo-partie-tuska-premier-odmawia-komentarza

  Były prominentny polityk Platformy Obywatelskiej Paweł Piskorski ujawnia, że to „niemieckie CDU sfinansowało powstanie partii premiera”. Po ujawnieniu tych informacji w mediach zaczęła się prawdziwa burza. Donald Tusk odmawia komentarza w tej sprawie.

  W rozmowie z tygodnikiem „Wprost” Paweł Piskorski ujawnił, że jest dla niego oczywiste, iż w latach 90. „CDU wspierało finansowo KLD”. Informacja o tajnych funduszach w kasie Donalda Tuska oraz kulisach powstawania Kongresu Liberalno-Demokratycznego rozpętała prawdziwą medialną burzę.

  – To były pieniądze w gotowce, które działacze KLD wymieniali w kantorach na złotówki w Warszawie – czytamy na łamach „Wprost”.

  Inny rozmówca gazety twierdzi, że będące wówczas przy władzy w Niemczech CDU poszukiwało ewentualnych partnerów do współpracy w krajach postkomunistycznych. Pojawiają się informacje, że „CDU bezzwrotnie darowało KLD kilkaset tysięcy marek”.

  JAK FUNDACJA KONRADA ADENAUERA FINANSOWAŁA WYBÓR TUSKA

  Fundacja Konrada Adenauera należy do najważniejszych zagranicznych instytucji wpływu działających w Polsce.
  W minionych kilkunastu latach silnie oddziaływała na polskich polityków, przyczyniając się pośrednio do powstania III Rzeczypospolitej w jej obecnym półkolonialnym kształcie. Określenie to nie jest przesadą, jeśli wziąć pod uwagę kolosalne zaangażowanie niemieckiego kapitału w polskiej bankowości, w biznesie i mediach.

  ht..tp:/../niepoprawni.pl/blog/138/jak-zmanipulowano-wybory-2007-roku

 27. Halszka said

  @Matka Polka
  „Rüdiger Freiherr von Fritsch, nowy ambasador Niemiec w Warszawie”…

  No, to wiadomość taka ciut nieaktualna. Von Fritsch już od kilku lat jest BYŁYM ambasadorem Niemiec w Warszawie. Obecnie jest ambasadorem w Moskwie. Widać go było na zdjęciach z moskiewskich rozmów min. Ławrowa z min. Steinmeierem.

  A Fundacja Konrada Adenauera, to po prostu taka hojna fundacja. Bezinteresowna, oczywiście. Serce i (gruby) portfel na dłoni. Finansowała także na Ukrainie jednego z braci Kłyczków, tych słynnych bokserów, szykując go na ukraińskiego prezydenta albo premiera. Na zdjęciu z Majdanu, przypomnianym niedawno przez Gajowego, Jarosław K. stoi na podium właśnie koło dwumetrowego olbrzyma – boksera Kłyczki. Malowniczy widok. Wtedy Fundacji się nie udało, bo przeszły typy pani Nuland: Poroszenko i „Yats”, czyli Jaceniuk (biedak zresztą ostatnio jak wiadomo odpadł).

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: