Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Business Insider: długi amerykańskich kompanii osiągnęły niepokojące rozmiary

Posted by Marucha w dniu 2016-05-23 (Poniedziałek)

Amerykańskie kompanie mają mnóstwo problemów z zadłużeniem, pisze Business Insider.

Do takiego wniosku doszli ekonomiści z S&P Global Ratings, Andrew Chang i David Tesher, którzy przeanalizowali wskaźniki finansowe około dwóch tysięcy kompanii ze Stanów Zjednoczonych.

Analitycy zauważają, że rozmiar niespłaconych długów wzrósł 50-krotnie w porównaniu do ilości gotówki. Łączna suma długów wzrosła mniej więcej o 850 miliardów dolarów i wyniosła 6,6 biliona dolarów, podczas gdy gotówki zrobiło się więcej tylko o 1 % (o 17 miliardów dolarów).

Jeszcze bardziej niepokojące jest rozłożenie długów i środków gotówkowych pomiędzy analizowanymi firmami: jeśli pozostawić z boku 25 największych posiadaczy gotówki, to okaże się, że długi w 2015 roku wzrosły o 730 miliardów, podczas gdy gotówki w kompaniach zrobiło się o 40 miliardów dolarów mniej.

„Chang i Tesher nie wspominają, że 1,84 biliona gotówki należących mniej więcej do dwóch tysięcy kompanii, których wskaźniki są analizowane, to największa suma w historii. Problem polega na tym, że górą pieniędzy nie zamaskujesz o wiele większej góry długów” – zauważa Business Insider.

Zdaniem ekonomistów S&P, taka statystyka wywołana jest nierównomiernymi inwestycyjnymi apetytami kompanii, próbujących dogonić wysokodochodowe instrumenty, wypuszczając zobowiązania długowe dla sfinansowania bieżących operacji lub zwrotu pieniędzy akcjonariuszy.

Jak zauważa Business Insider, wielu ekspertów jest zdania, że może to doprowadzić do kolejnej wielkiej bańki na rynku papierów wartościowych.

http://pl.sputniknews.com

I jak zwykle, jak zawsze – kryzys nadejdzie ze strony rządzonego przez Żydów USA. A konkretnie – żydowskich banksterów.
Admin

Komentarze 4 to “Business Insider: długi amerykańskich kompanii osiągnęły niepokojące rozmiary”

 1. Nieważny said

  Podatnicy zapłacą, albo zabiorą z kont bankowych…

 2. Maćko said

  I jak zwykle, jak zawsze – kryzys nadejdzie ze strony rządzonego przez Żydów USA. A konkretnie – żydowskich banksterów.
  Admin

  Ale tam! Pan pisze!?

  Oficjalnie winna bedzie Rosja, która napadla na Syrie, Ukraine i Gruzje. Oraz wszysci ci, którzy przestaja pic Coca Cole, Budweissera czy nie trzymaja swoich oszczednosci w hamerykanskim raju podatkowym.
  Juz sie czuje winny! 😦

 3. Dziad Wernyhora said

  A tam kryzys! Tytuł powinien brzmieć „długi amerykańskich kompanii osiągnęły ZADOWALAJĄCE rozmiary” czyli wysiłek „bankowej braci” na marne nie poszedł.
  Co może bardziej cieszyć bankiera niż długi (cudze)?

 4. NICK said

  Tytuł.
  I co?
  Z tego?
  Pierwszy raz?
  A jak się to skończy?
  Jak zwykle? Czy gorzej?
  Retorycznie… .

Sorry, the comment form is closed at this time.